Νέα

Αγαπημένα ζαχαροπλαστεία και γλυκά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα El Duderino
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 80K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tsoulou77

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2018
Μηνύματα
16
Κριτικές
12
Like
206
Πόντοι
290
Για το καλυτερο γαλακτομπουρεκο στην αττικη κ οχι μονο το ζαχαροπλαστειο κοσμικον....
Για προφιτερολ πατε στον ανδρια.
 
OP
OP
El Duderino

El Duderino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.658
Κριτικές
2
Like
2.685
Πόντοι
456
Για το καλυτερο γαλακτομπουρεκο στην αττικη κ οχι μονο το ζαχαροπλαστειο κοσμικον....
Για προφιτερολ πατε στον ανδρια.
Και για μιλφεηγ στην Δέσποινα και τον Κωνσταντινιδη;  :think: Δεν διαφωνώ μαζί σου απλά έγραψες δύο πασίγνωστα ζαχαροπλαστεία και τις σπεσιαλιτέ τους σα να είπες κάτι πολύ ψαγμένο  :2funny:
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.823
Κριτικές
20
Like
12.683
Πόντοι
4.546
Da Vinci (Μοναστηράκι, Πλάκα, Κηφισιά, Μύκονος), μπορεί να ακούγεται και να είναι όντως πολύ mainstream και ακριβό αλλά πραγματικά τρομερό gelato  :kneel:

Επίσης από τα καλύτερα gelato που έχω φάει στην Ελλάδα όσο απίστευτο και αν ακούγεται είναι στην Αντίπαρο στην Βικάρα που είναι και μιλφάρα  :erection:, τουλάχιστον έτσι ήταν το '12 που χα πάει εγώ, Vicky's Ice Cream λέγεται.

Όλοι εισιτήρια για Αντίπαρο λοιπόν!
Βικάρα σου ερχόμαστε..  :coolcondom:
 

foxtrot

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2008
Μηνύματα
336
Like
491
Πόντοι
21
Για τους Πειραιώτες εκπληκτικό παγωτό ο Παυλάκης...στην οδό Σπάρτης στο Κερατσίνι
 
OP
OP
El Duderino

El Duderino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.658
Κριτικές
2
Like
2.685
Πόντοι
456
Όλοι εισιτήρια για Αντίπαρο λοιπόν!
Βικάρα σου ερχόμαστε..  :coolcondom:
Χαχα έτσι για να το συνδυάζουμε και με την κύρια θεματική του σάιτ παρακαλώ! :erection: :erection:
Λοιπόν να προσθέσω - μάλλον να ξανααναφέρω - το γαλακτοπωλείο Στάμου για το άπαιχτο παγωτό του και το γαλακτομπουρεκο με φύλλο κανταΐφι. Συγκεκριμένα το κατάστημα στην Αμφιθέας στο Παλαιό Φάληρο, δουλεύουν μόνο γυναίκες μέσα οι οποίες γενικά είναι θείτσες...εκτός από ένα ψηλό αδύνατο νεανικό μουνάκι όλο γλύκα  :wanker: :wanker: :wanker:
 
OP
OP
El Duderino

El Duderino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.658
Κριτικές
2
Like
2.685
Πόντοι
456
Για εκμεκ με παγωτό (καϊμάκι εννοείται) ποιο έχετε να προτείνετε; Μιλάω μόνο για το κλασικό εκμεκ με βάση παντεσπάνι, με κανταΐφι δεν μου αρέσει. Θυμάμαι ακόμα παλιά τον Παχο στην πλατεία στον φλοισβο απέναντι από την θάλασσα που με πήγαινε η γιαγιά μου για εκμεκ παγωτό, μάλιστα το παγωτό το χαν σε ειδικά σκεύη ορθογώνια και το σερβιραν από πάνω από το εκμεκ και ήταν ομοιόμορφο ορθογώνιο όπως είναι το βούτυρο το βιταμ, τρομερή πατέντα. Τα σπαγε άσχημα αλλά δυστυχώς έκλεισε.
Καμία πρόταση;  :-
 

tsoulou77

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2018
Μηνύματα
16
Κριτικές
12
Like
206
Πόντοι
290
Και για μιλφεηγ στην Δέσποινα και τον Κωνσταντινιδη;  :think: Δεν διαφωνώ μαζί σου απλά έγραψες δύο πασίγνωστα ζαχαροπλαστεία και τις σπεσιαλιτέ τους σα να είπες κάτι πολύ ψαγμένο  :2funny:
Oσο και αν σου κανει εντυπωση,υπαρχει κοσμος που δεν τα γνωριζει,μιλησα με ατομα απο ανατολικη αττικη και οταν τους ανεφερα για το κοσμικο για παραδειγμα με κοιταγανε απορημενοι.
 
OP
OP
El Duderino

El Duderino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.658
Κριτικές
2
Like
2.685
Πόντοι
456
Max Perry που πρακτικά έχει παντού, σε τόσες περιοχές που έχει όπου και να μένεις θα είσαι σχετικά κοντά σε κάποιο, για τα απιστευτοτικά μικρούλικα donuts. Σαν μπουκίτσες σου είναι που τις γεμίζουν εκείνη την στιγμή με πραλίνα γάλακτος φουντουκιού, μαύρη σοκολάτα, μαρμελάδα φράουλα καραμέλα κλπ. Όσο φρέσκα είναι άλλο τόσο γαμανε μάνες.  :takethis:
 

howlux

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2019
Μηνύματα
24
Like
276
Πόντοι
20
Max Perry που πρακτικά έχει παντού, σε τόσες περιοχές που έχει όπου και να μένεις θα είσαι σχετικά κοντά σε κάποιο, για τα απιστευτοτικά μικρούλικα donuts. Σαν μπουκίτσες σου είναι που τις γεμίζουν εκείνη την στιγμή με πραλίνα γάλακτος φουντουκιού, μαύρη σοκολάτα, μαρμελάδα φράουλα καραμέλα κλπ. Όσο φρέσκα είναι άλλο τόσο γαμανε μάνες.  :takethis:
Max Perry που πρακτικά έχει παντού, σε τόσες περιοχές που έχει όπου και να μένεις θα είσαι σχετικά κοντά σε κάποιο, για τα απιστευτοτικά μικρούλικα donuts. Σαν μπουκίτσες σου είναι που τις γεμίζουν εκείνη την στιγμή με πραλίνα γάλακτος φουντουκιού, μαύρη σοκολάτα, μαρμελάδα φράουλα καραμέλα κλπ. Όσο φρέσκα είναι άλλο τόσο γαμανε μάνες.  :takethis:
Cake με πραλίνα φουντουκιου  :rockon:
 

Giorgos2222

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαρ 2019
Μηνύματα
11
Like
0
Πόντοι
0
Ξέρει κανείς κανένα μαγαζί που να έχει τίμιο μπανοφι στην Αθήνα?
 

kuzia

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2010
Μηνύματα
850
Like
396
Πόντοι
26
Kωστης στο Νεο Κοσμο.Το κακο ειναι οτι ειναι μικρα και ακριβα.
 
OP
OP
El Duderino

El Duderino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.658
Κριτικές
2
Like
2.685
Πόντοι
456
Kωστης στο Νεο Κοσμο.Το κακο ειναι οτι ειναι μικρα και ακριβα.
Μικρά αλλά...φθηνά, έχει ο Δημητρίου που είναι και αυτός γαλακτοπωλείο ουσιαστικά σαν τον Σταμου, αν και ο τελευταίος είναι φανερά ανώτερος για μένα νομίζω. Το καλό με τον Δημητρίου είναι ότι σε αντίθεση με τον Σταμου έχει πολλά γλυκά και όχι μόνο γαλακτομπουρεκο και εκμεκ. Το μιλφεηγ του μου αρέσει, είναι διαφορετικό από τα συνηθισμένα, πολύ πιο ελαφρύ με περισσότερο γάλα και λιγότερο ζάχαρη. Αυτή είναι γενικά η φιλοσοφία του σε όλα του τα γλυκά, πιο υγιεινές προτάσεις και έχει ακόμα και χωρίς ζάχαρη επιλογές, με στεβια κλπ. Ωραίο και το μπανοφι του όπως είπα στην αρχή.
 

Scalp36

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2005
Μηνύματα
123
Κριτικές
6
Like
83
Πόντοι
1
Μιλφειγ και τρίγωνο Πανοράματος Πατσης στο Χαϊδάρι (επί της λεωφόρου Αθηνών Εκεί που στρίβεις για δασος). Μετά βάζω το μιλφειγ του Κωνσταντινίδη και το τρίγωνο ελενιδη...

Προφιτερολ Ρώνης στην Αγίου Νικολάου στο Ίλιον. Του ανδρια ποτε δεν με συγκίνησε.

Γαλακτομπούρεκο Ίλιον (το οποίο έχει και στο νέο Ηράκλειο, και στο Χαϊδάρι,και ίσως και αλλου). Το κοσμικό καλό, αλλά αρκετά βαρύ...

Για παγωτό Υπάρχουν πολλοί καλοί. Στο παρφαι πολύ καλός ο Κωστής στο νέο κόσμο, ο Αγγελόπουλος (ή Αλεξόπουλος, δεν είμαι σιγουρος) στη λεωφόρο Πετρουπόλεως στο Ίλιον. Και για βανίλια, Ιμπραήμ Σαρή χασαν στη ροδο, ζαχαροπλαστεία στάνη, λαϊκό προσκύνημα.
 
Εγγρ.
17 Δεκ 2017
Μηνύματα
46
Κριτικές
1
Like
54
Πόντοι
0
Ζαχαροπλαστειο «Αναστασια» στην Ηλιουπολη οτι και να αγορασετε ειναι τελειο, ισως το καλυτερο ζαχαροπλαστειο στην Αθηνα!
 

alfreewind

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2012
Μηνύματα
1.230
Κριτικές
32
Like
221
Πόντοι
616
Ζαχαροπλαστειο «Αναστασια» στην Ηλιουπολη οτι και να αγορασετε ειναι τελειο, ισως το καλυτερο ζαχαροπλαστειο στην Αθηνα!

Είναι πραγματικά πολύ καλό λίγα Και καλά γλυκά αλλά αξίζουν πολλά
 
OP
OP
El Duderino

El Duderino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.658
Κριτικές
2
Like
2.685
Πόντοι
456
Κανένα με καλή τιραμισού και lemon pie έχετε να προτείνετε;  :embarrased:
 
OP
OP
El Duderino

El Duderino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.658
Κριτικές
2
Like
2.685
Πόντοι
456
Μιλφειγ και τρίγωνο Πανοράματος Πατσης στο Χαϊδάρι (επί της λεωφόρου Αθηνών Εκεί που στρίβεις για δασος). Μετά βάζω το μιλφειγ του Κωνσταντινίδη και το τρίγωνο ελενιδη...
Δεν ξέρω, μόνο εμένα μου φαίνεται ότι είναι υπερτιμημενο το μιλφειγ του Κωνσταντινίδη; Της Δέσποινας πολύ καλύτερο μου φαίνεται  :undecided:
 

curtism333

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2015
Μηνύματα
239
Κριτικές
1
Like
119
Πόντοι
1
Για εκμεκ με παγωτό (καϊμάκι εννοείται) ποιο έχετε να προτείνετε; Μιλάω μόνο για το κλασικό εκμεκ με βάση παντεσπάνι, με κανταΐφι δεν μου αρέσει. Θυμάμαι ακόμα παλιά τον Παχο στην πλατεία στον φλοισβο απέναντι από την θάλασσα που με πήγαινε η γιαγιά μου για εκμεκ παγωτό, μάλιστα το παγωτό το χαν σε ειδικά σκεύη ορθογώνια και το σερβιραν από πάνω από το εκμεκ και ήταν ομοιόμορφο ορθογώνιο όπως είναι το βούτυρο το βιταμ, τρομερή πατέντα. Τα σπαγε άσχημα αλλά δυστυχώς έκλεισε.
Τιλλας στη Νεα Φιλαδέλφεια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom