Νέα

Wilde Rose (avatar): Μπάζο ή Μουνάρα ;;;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 43K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Τη Χρήστρια Wilde Rose, με βάση το avatar-φωτό που έβαλε, πως τη βλέπετε ;;;

  • Μπάζο , δεν τη γάμαγα με τίποτε.

    Ψήφοι: 66 48,5%
  • Μέτρια.

    Ψήφοι: 19 14,0%
  • Όμορφη απλά.

    Ψήφοι: 10 7,4%
  • Καλλονή .

    Ψήφοι: 13 9,6%
  • Μουνάρα, καλύτερη από τη Μπριγκίτε Μπούλγκαρι

    Ψήφοι: 28 20,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    136

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.195
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Σου λεει ο εστιατορας "για να ερθεις στο και γαμω τα χαιλίκια ρεστοράν μας, αποκλειεται να εισαι γυφτος, αρα δεν θα πληρωσει η κοπελα αλλά εσυ. Αρα μονο εσυ θα βλεπεις τις τιμές".
Κι εγω του λεω "παρε τα αρχιδια μου λοιπον". Στ'αρχιδια του κι αυτου με τη σειρα του, αλλα προσωπικα (προσπαθω να) ψηφιζω με τα λεφτα μου.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.571
Κριτικές
475
Like
499
Πόντοι
4.906
Παντως εγω αν πηγαινα σε εστιατοριο και μου συνεβαινε το τραγικο που εχει συμβει σε γνωστους, ο καταλογος ο δικος μου να εχει τιμες και ο καταλογος της γκομενας να μην εχει, θα εφευγα στεγνα. Γιατι εγω μπορει να ειμαι γυφτος και να μοιραζομαι το λογαριασμο (που ακουστηκε, ισοτητα μεταξυ φυλων) ή να κερναω τη γκομενα μπας και μου κατσει, αλλα εσυ καργιολη εστιατορα δεν μπορεις να υποθεσεις ή να μου επιβαλλεις τι θα ειμαι! Εκτος βεβαια και αν πηγαινα με καμια φορτωμενη απο κανα ιδρυμα, οποτε ετσι παει η συναλλαγη.
γιαυτο τις παμε μονο γκουντις,σουβλατζιδικα αντε και κανενα πατσατζιδικο μετα τα μεσανυχτα που δεν εχεις τετοια προβληματα με καταλογους και μαλακιες
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
γιαυτο τις παμε μονο γκουντις,σουβλατζιδικα αντε και κανενα πατσατζιδικο μετα τα μεσανυχτα που δεν εχεις τετοια προβλημα με καταλογους και μαλακιες
Με το βαμβακι ε?
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.571
Κριτικές
475
Like
499
Πόντοι
4.906
Ναι ρε τυπε. Κι εσυ παραθετεις μειονεκτηματα της γκομενας ψαχνοντας γιατι τον κερασε. Εμενα η μουγγαμαρα για περιζητητο πλεονεκτημα μου ακουγεται. :rockon:
τον εχεις δει τον πιπη;σαν το αβαταρ του αντισθενη ειναι
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Κι εγω του λεω "παρε τα αρχιδια μου λοιπον". Στ'αρχιδια του κι αυτου με τη σειρα του, αλλα προσωπικα (προσπαθω να) ψηφιζω με τα λεφτα μου.
Ούτως ή αλλως το να εχεις καταλογους χωρις τιμες ειναι ΚΑΙ παρανομο.
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.195
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
γιαυτο τις παμε μονο γκουντις,σουβλατζιδικα αντε και κανενα πατσατζιδικο μετα τα μεσανυχτα που δεν εχεις τετοια προβληματα με καταλογους και μαλακιες
Εγω τυπε γουσταρω Βλαχο, Μελισσια που τρως σα βασιλιας, ειναι πεντανοστιμα και δε μπορεις να ανεβασεις το λογαριασμο πανω απο 10 ευρω το ατομο, ακομα κι αν προσπαθησεις. :rockon:
Βεβαια εχει κι αυτος τα αρνητικα του, κυριως οτι καθε φορα που ανεβαινω κινδυνευει η ζωη μου απο τα μαλακισμενα με το αυτοκινητο του μπαμπα που οδηγουν σαν μανιακοι, προφανως αντιγραφοντας την οδηγηση του μπαμπα. Πρεπει να εχει επιδημια μικροψωλιασης εκει στα βορεια. Παλι καλα που εχω ανοσια. :cool2:
 

Επισκέπτης
λακη σε φανταζομαι να πηγαινεις σε κυριλε ρεστοραντι που ο γυναικειος καταλογος δεν εχει τιμες

Αγορίνα, σε κυριλάτα ρεστοράντια στην ελλάδα, δεν πατάω σχεδόν ποτέ.
Αν πάω , είναι καθαρά για επαγγελματικούς λόγους, οπότε πάω με τη γυναίκα μου
και όχι με γκόμενα ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΑΣ ΚΕΡΝΑΝΕ.

Στο εξωτερικό πάω καμιά φορά σε ακριβά , σαν τουριστικά αξιοθέατα.
Π.χ. στο εστιατόριο του οριεντάλ στη Μπανγκόγκ .
Κι εκεί όμως, αναπόφευκτα με γυναίκα.

Σε ακριβά εστιατόρια πάνε κάτι αδελφάρες
οι οποίοι αν πηγαίνουν με ΓΚΟΜΕΝΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΑΜΗΣΕΙ
είναι και μαλάκες ....
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
Αγορίνα, σε κυριλάτα ρεστοράντια στην ελλάδα, δεν πατάω σχεδόν ποτέ.
Αν πάω , είναι καθαρά για επαγγελματικούς λόγους, οπότε πάω με τη γυναίκα μου
και όχι με γκόμενα ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΑΣ ΚΕΡΝΑΝΕ.

Στο εξωτερικό πάω καμιά φορά σε ακριβά , σαν τουριστικά αξιοθέατα.
Π.χ. στο εστιατόριο του οριεντάλ στη Μπανγκόγκ .
Κι εκεί όμως, αναπόφευκτα με γυναίκα.

Σε ακριβά εστιατόρια πάνε κάτι αδελφάρες
οι οποίοι αν πηγαίνουν με ΓΚΟΜΕΝΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΑΜΗΣΕΙ
είναι και μαλάκες ....

Εγώ τύπε θα στοιχημάτιζα για το αντίθετο. Νόμιζα ότι ήσουν ο τύπος του ακριβού εστιατορίου ή της γκουρμέ κουζίνας. Μιλάω για την ουσία, όχι για την επίδειξη που προσπαθούν να κάνουν κάποιοι, μιλάω για το να γουστάρεις.

Σχετικά με το τελευταίο: Έχω την τύχη να είναι φίλος μου ένας απ' τους πιο γνωστούς σεφ στην Ελλάδα, αναγνωρίσιμος, με βιβλία, με βραβεύσεις, με συμμετοχές στην τηλεόραση κτλ. Έχει δικό του εστιατόριο και στην Αθήνα και πηγαίνω 1-2 φορές τον μήνα (παλιότερα πήγαινα ΚΑΘΕ Παρασκευή). Σίγουρα πέφτει πολύ επίδειξη, οι γκόμενες ψαρώνουν ότι έφαγαν εκεί και όντως υπάρχουν πολλές αδερφές και ΜΑΛΑΚΕΣ που πουλάνε μούρη.
 

Επισκέπτης
Υπήρχε ένα κορυφαίο άρθρο , ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΠΕΣΥΡΑΝ (πέσαν τα pr), για γνωστό ψαρο-γκουρμάδικο ,
όπου κατέληγε ότι ΕΔΩΣΑΝ 100€ ΤΟ ΑΤΟΜΟ , ΑΝΕΥ ΚΡΑΣΙΟΥ, ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕ ... ΨΩΜΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ....


Γαμάτο άρθρο ....

Εγώ τύπε θα στοιχημάτιζα για το αντίθετο. Νόμιζα ότι ήσουν ο τύπος του ακριβού εστιατορίου ή της γκουρμέ κουζίνας. Μιλάω για την ουσία, όχι για την επίδειξη που προσπαθούν να κάνουν κάποιοι, μιλάω για το να γουστάρεις.

Αυτό , γιατί είσαι παγιδευμένος σε τυποποιημένα Cliché .

Εγώ , είμαι αντι-Cliché τύπος  που κάνει αποκλειστικά ό,τι γουστάρει,
χωρίς να σκέφτεται τίποτε άλλο.
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390
Εγω τυπε γουσταρω Βλαχο, Μελισσια που τρως σα βασιλιας, ειναι πεντανοστιμα και δε μπορεις να ανεβασεις το λογαριασμο πανω απο 10 ευρω το ατομο, ακομα κι αν προσπαθησεις. :rockon:
Βεβαια εχει κι αυτος τα αρνητικα του, κυριως οτι καθε φορα που ανεβαινω κινδυνευει η ζωη μου απο τα μαλακισμενα με το αυτοκινητο του μπαμπα που οδηγουν σαν μανιακοι, προφανως αντιγραφοντας την οδηγηση του μπαμπα. Πρεπει να εχει επιδημια μικροψωλιασης εκει στα βορεια. Παλι καλα που εχω ανοσια. :cool2:

σαν τη Λαδοκολλα στη Σαλονικα δν εχει τυπε  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
Υπήρχε ένα κορυφαίο άρθρο , ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΠΕΣΥΡΑΝ (πέσαν τα pr), για γνωστό ψαρο-γκουρμάδικο ,
όπου κατέληγε ότι ΕΔΩΣΑΝ 100€ ΤΟ ΑΤΟΜΟ , ΑΝΕΥ ΚΡΑΣΙΟΥ, ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕ ... ΨΩΜΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ....


Γαμάτο άρθρο ....

Αυτό , γιατί είσαι παγιδευμένος σε τυποποιημένα Cliché .

Εγώ , είμαι αντι-Cliché τύπος  που κάνει αποκλειστικά ό,τι γουστάρει,
χωρίς να σκέφτεται τίποτε άλλο.

Δεν μίλησα για κλισέ ή αντικλισέ τύπους, μίλησα για το ότι σε είχα της γκουρμέ κουζίνας.
 

bestman69

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2009
Μηνύματα
2.713
Like
10
Πόντοι
16
Δεν μίλησα για κλισέ ή αντικλισέ τύπους, μίλησα για το ότι σε είχα της γκουρμέ κουζίνας.

Το καλύτερο φαι έξω το είχα φάει σε μια ταβερνούλα σε ένα παραλιακό χωριό της Πελοποννήσου.
Ψητό ψάρι που μόλις είχε βγάλει απ τη θάλασσα ο γιος του ταβερνιάρη. Για φαί λέμε πάντα, έτσι; Όχι για "service", διάκοσμο κτλ.
Manly things...

Έχεις κόψει το Λάκη για τύπο που θα γούσταρε κάτι τέτοιο;  :S

IMG_3066.jpg
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.184
Like
53
Πόντοι
366
Ψητό ψάρι που μόλις είχε βγάλει απ τη θάλασσα ο γιος του ταβερνιάρη.

αν υποθεσουμε οτι εφαγες απο τις 1 το μεσημερι και μετα, πως τοβγαλε μολις απο τη θαλασσα ρε τυπε? το αργοτερο 7 το πρωι βγαζουνε τα ψαρια. μην ειστε γιδια να σας γελανε οι εστιατορες με μαλακιες.
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
Το καλύτερο φαι έξω το είχα φάει σε μια ταβερνούλα σε ένα παραλιακό χωριό της Πελοποννήσου.
Ψητό ψάρι που μόλις είχε βγάλει απ τη θάλασσα ο γιος του ταβερνιάρη. Για φαί λέμε πάντα, έτσι; Όχι για "service", διάκοσμο κτλ.
Manly things...

Έχεις κόψει το Λάκη για τύπο που θα γούσταρε κάτι τέτοιο;  :S

IMG_3066.jpg

Μαύρος Γάτος μήπως, τύπε; Το όνομα του μαγαζιού.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.254
Κριτικές
1
Like
38
Πόντοι
366
Υπήρχε ένα κορυφαίο άρθρο , ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΠΕΣΥΡΑΝ (πέσαν τα pr), για γνωστό ψαρο-γκουρμάδικο ,
όπου κατέληγε ότι ΕΔΩΣΑΝ 100€ ΤΟ ΑΤΟΜΟ , ΑΝΕΥ ΚΡΑΣΙΟΥ, ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕ ... ΨΩΜΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ....


Γαμάτο άρθρο ....

Αυτό , γιατί είσαι παγιδευμένος σε τυποποιημένα Cliché .

Εγώ , είμαι αντι-Cliché τύπος  που κάνει αποκλειστικά ό,τι γουστάρει,
χωρίς να σκέφτεται τίποτε άλλο.
Ναι αλλα μην τρως σαν πουστης,θα σκασεις στο τελος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom