Νέα

Βρέθηκε η σορός του Μπάμπη στο Μεσολόγγι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TOMCRUISE
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 143
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

aunanisths

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2023
Μηνύματα
368
Like
886
Πόντοι
81
Μάλλον εσύ υποστηρίζεις τους τραπερ όχι οι τραπερ κατάστρεψαν τους νεαρούς 15-25 τέλος.Τους γέρους 40-50 δε ξέρω ποιος τους κατέστρεψε αυτοί δε ακούνε Τραπ.
Πως θα τους υποστηρίζω? Δεν ξέρω κανέναν τους. Απ'τους γέρους που λες είμαι κι ακούω Motorhead.
Αλλά, επειδή είμαι γέρος, έχω ξανακούσει τις ίδιες μαλακίες σε άλλες εποχές για άλλες μαλακίες. Απλά, πρέπει να καταλάβεις ότι μια μερίδα πληθυσμού είναι καθυστερημένη κι ό,τι μουσική και να τους βάλεις θα βγουν και πάλι καθυστερημένοι.
 

observer(1)

Ανώτερος
Εγγρ.
17 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.298
Κριτικές
18
Like
2.002
Πόντοι
5.975
Α propos, Βαψομαλλιάδες _ θεσμοθετημένοι , blogspot εδώ = >
vapsomalliades
 
Εγγρ.
24 Αυγ 2017
Μηνύματα
973
Like
891
Πόντοι
86
χασάπης ητανε κοτοπουλα, μπριτζόλες, κιμά και τέτοια και οταν βγει από την φυλακή πάλι χασάπης θα είναι
Μια χαρά θα αγοράζει ο κόσμος, κανένας πελάτης δεν ρωτάει το μητρώο του πωλητη
Σε πόλη βεβαια γιατι σε κλειστή κοινωνία μπορεί να γίνει μποϊκοτάζ
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.233
Κριτικές
10
Like
5.624
Πόντοι
2.816
Εκτός απο αρχαία ο Μπάμπης έβρισκε και λίρες κ διάφορα χρυσαφικά με ειδικά μηχανήματα.. από εκεί είμαι τα χρήματα που είχε..
Είμαι πολύ πιθανό να μη τον έφαγε ο χασάπης ή μονο ο χασάπης..
Επίσης είναι κάπως σκοτεινός ο ρόλος της μητέρας που τα γνώριζε όλα αυτά και φέρεται να κρατούσε τα τεφτέρια με τα χρωστούμενα..
Προφανώς τα χρωστούμενα επιστρέφονταν με σημαντικό τοκο
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.404
Κριτικές
41
Like
2.342
Πόντοι
506
Πως θα τους υποστηρίζω? Δεν ξέρω κανέναν τους. Απ'τους γέρους που λες είμαι κι ακούω Motorhead.
Αλλά, επειδή είμαι γέρος, έχω ξανακούσει τις ίδιες μαλακίες σε άλλες εποχές για άλλες μαλακίες. Απλά, πρέπει να καταλάβεις ότι μια μερίδα πληθυσμού είναι καθυστερημένη κι ό,τι μουσική και να τους βάλεις θα βγουν και πάλι καθυστερημένοι.
Συμφωνώ μαζί σου ετσι και αλλιώς οι περισσότεροι γέροι σκοτώνουν και βιάζουν και αυτοι δε ακούνε Τραπ όχι όμως να λες ότι η τραπ δε επηρεάζει τους 15-25 η Τραπ έχει καταστρέψει τους νέους κακά τα ψέματα.
 

Sardelas4

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2022
Μηνύματα
344
Like
1.541
Πόντοι
201
Εκτός απο αρχαία ο Μπάμπης έβρισκε και λίρες κ διάφορα χρυσαφικά με ειδικά μηχανήματα.. από εκεί είμαι τα χρήματα που είχε..
Είμαι πολύ πιθανό να μη τον έφαγε ο χασάπης ή μονο ο χασάπης..
Επίσης είναι κάπως σκοτεινός ο ρόλος της μητέρας που τα γνώριζε όλα αυτά και φέρεται να κρατούσε τα τεφτέρια με τα χρωστούμενα..
Προφανώς τα χρωστούμενα επιστρέφονταν με σημαντικό τοκο
Εχει σοου. Τα λεγε ο κατερινοπουλος. Τι γινεται σε αυτη τη χωρα. Κυκλωμα αρχαιοκαπηλίας μαλλον. Οχι τοκογλύφοι
 
Εγγρ.
24 Αυγ 2017
Μηνύματα
973
Like
891
Πόντοι
86
σκατά λίρες έβρισκε ο Μπάμπης :shit:
κόποι μιας ζωής του πατέρα του θα ήτανε και πήγε και τα δανεισε σε αυτό το σίχαμα που δεν ειχε λεφτά ουτε για μασέλα.
Νομιζε οτι θα γίνει αποτομα πλουσιος και έγινε αποτομα μακαριτης
 
Τελευταία τροποποίηση:

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.233
Κριτικές
10
Like
5.624
Πόντοι
2.816
Εχει σοου. Τα λεγε ο κατερινοπουλος. Τι γινεται σε αυτη τη χωρα. Κυκλωμα αρχαιοκαπηλίας μαλλον. Οχι τοκογλύφοι
Τύπε η μητέρα του λέει ότι κράταγε τεφτέρι με τα χρωστούμενα.. τώρα αν αυτά τα ποσά στο τετράδιο αντιπροσωπεύουν κάτι άλλο δεν το ξέρω.. αλλά τι μπορεί να αντιπροσωπεύουν;;
σκατά λίρες έβρισκε ο Μπάμπης :shit:
κόποι μιας ζωής του πατέρα του θα ήτανε και πήγε και τα δανεισε σε αυτό το σίχαμα που δεν ειχε λεφτά ουτε για μασέλα να αγοράσει.
Νομιζε οτι θα γίνει αποτομα πλουσιος και έγινε αποτομα μακαριτης
Τύπε φέρεται να είχε ενεργά δανεικά 60.000€
Δεν μπορώ να διανοηθω ότι δάνειζε τέτοιο ποσό χωρίς να έχει τουλάχιστον 10πλασιες καταθέσεις
Και λίγα λέω...
Ποιός πατέρας αφήνεις στο γιο του τέτοια ποσά..
 

Sardelas4

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2022
Μηνύματα
344
Like
1.541
Πόντοι
201
Τύπε η μητέρα του λέει ότι κράταγε τεφτέρι με τα χρωστούμενα.. τώρα αν αυτά τα ποσά στο τετράδιο αντιπροσωπεύουν κάτι άλλο δεν το ξέρω.. αλλά τι μπορεί να αντιπροσωπεύουν;;

Τύπε φέρεται να είχε ενεργά δανεικά 60.000€
Δεν μπορώ να διανοηθω ότι δάνειζε τέτοιο ποσό χωρίς να έχει τουλάχιστον 10πλασιες καταθέσεις
Και λίγα λέω...
Ποιός πατέρας αφήνεις στο γιο του τέτοια ποσά..
Να ηταν αλλα ατομα που τους ειχε δανεισει και να τον φαγανε; ισως. Ο κρεοπωλης λεει δεν το εκανα εγω. Αλλα δε λεει τι ξερει. Ο κατερινοπουλος παντα πεφτει μεσα σε οτι λεει. Για τιποτα μοιρασμα ισως τον φαγανε απο αρχαιοκαπηλία. Ίδωμεν
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.389
Κριτικές
18
Like
20.370
Πόντοι
4.546
βρωμάει η ιστορία... Πολλά δάνειζε ο Μπάμπης, ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ, ειδικά σε ΜΗ συγγενείς(εδώ σε συγγενείς δεν δανείζεις εύκολα τέτοια ποσά, παρά μόνο για λόγους υγείας - θανάτου) . Είχε επίσημα αποδεικτικά ότι όντως δάνεισε αυτά τα ποσά ή τα έδινε "μαύρα", γιατί, όσο αφελής και να είναι κάποιος, δεν μιλάμε για 50-100€.
 
Εγγρ.
24 Αυγ 2017
Μηνύματα
973
Like
891
Πόντοι
86
Τύπε φέρεται να είχε ενεργά δανεικά 60.000€
Δεν μπορώ να διανοηθω ότι δάνειζε τέτοιο ποσό χωρίς να έχει τουλάχιστον 10πλασιες καταθέσεις
Και λίγα λέω...
Ποιός πατέρας αφήνεις στο γιο του τέτοια ποσά..
πατριώτη αυτό που λες τα λέει ολα
δεν μπορεις να διανοηθείς οτι ήταν τοσο ηλίθιος να δανιζει τετοιο ποσο ενω ηταν τα τελευταια του λεφτα

Αν ειχε 10 πλασιο δεν θα ειχε αναγκη να δανισει, ουτε να επενδυσει ουτε να ρισκαρει
Απλα θα τα έτρωγε ασώτως.
Επισης δεν θα έδινε την ζωή του για να τα διεκδικησει, θα τα παραταγε τοσα πολλα εχει
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.233
Κριτικές
10
Like
5.624
Πόντοι
2.816
πατριώτη αυτό που λες τα λέει ολα
δεν μπορεις να διανοηθείς οτι ήταν τοσο ηλίθιος να δανιζει τετοιο ποσο ενω ηταν τα τελευταια του λεφτα

Αν ειχε 10 πλασιο δεν θα ειχε αναγκη να δανισει, ουτε να επενδυσει ουτε να ρισκαρει
Απλα θα τα έτρωγε ασώτως.
Επισης δεν θα έδινε την ζωή του για να τα διεκδικησει, θα τα παραταγε τοσα πολλα εχει
Τύπε ο κρεοπώλης λέει ότι δανείστηκε 7000 και η μάνα του Μπάμπη μιλάει για 17000
Αυτό μας κατευθύνει σε καραμπινατη τοκογλυφία...
 
Εγγρ.
24 Αυγ 2017
Μηνύματα
973
Like
891
Πόντοι
86
μα ο δανεισμος μεταξυ ιδιωτων είναι ποινικο αδικημα ανεξαρτήτως επιτοκίου
προφανως αν ητανε τοκογλυφια έγινε με εικονικη αγοραπωλησια ή προσύμφωνο αγορας και θα υπήρχε υποθήκη ακινήτου
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.541
Κριτικές
11
Like
3.433
Πόντοι
4.615
Τύπε ο κρεοπώλης λέει ότι δανείστηκε 7000 και η μάνα του Μπάμπη μιλάει για 17000
Αυτό μας κατευθύνει σε καραμπινατη τοκογλυφία...
Σωστή προσέγγιση.
Διευκρινίζω εξαρχής ότι δε δικαιολογώ τη δολοφονία, για κανένα λόγο. Τα της τοκογλυφίας αντιμετωπίζονται σε νομικό επίπεδο.
Από την άλλη πλευρά, προσωπικά με πολύ μεγάλη επιφύλαξη ακούω ότι επρόκειτο για ένα φιλότιμο παιδί που δάνειζε όλο το χωριό πενταψήφια νούμερα και κρατούσε ένα τεφτέρι με τα χρωστούμενα.
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.233
Κριτικές
10
Like
5.624
Πόντοι
2.816
Σωστή προσέγγιση.
Διευκρινίζω εξαρχής ότι δε δικαιολογώ τη δολοφονία, για κανένα λόγο. Τα της τοκογλυφίας αντιμετωπίζονται σε νομικό επίπεδο.
Από την άλλη πλευρά, προσωπικά με πολύ μεγάλη επιφύλαξη ακούω ότι επρόκειτο για ένα φιλότιμο παιδί που δάνειζε όλο το χωριό πενταψήφια νούμερα και κρατούσε ένα τεφτέρι με τα χρωστούμενα.
Τύπε σε γενικές γραμμές σε κανέναν δεν αξίζει να πάει έτσι...

Από εκεί κ πέρα προσπαθούμε να ξετυλίξουμε το κουβάρι...
Ακόμα και αν δεχτούμε ότι ο νεκρός δεδικαίωται.. δεν γίνεται να κλείσουμε τα μάτια σε κάποια πράγματα...
Το πιθανότερο είναι ότι όλη την αλήθεια δεν θα τη μάθουμε...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom