Νέα

44χρονος βίαζε 16χρονη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα noblue
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 175
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.157
Κριτικές
1
Like
2.620
Πόντοι
456
Δε μου είπες. Τις φράσεις τις βλέπεις ίδιες;
1. Είπε μαλακία ο γαμιάς σου ότι είναι παράνομο με 15 ή όχι;

2.
Παρανομη παραμενει και η πραξη μεταξυ ανηλικων ΚΑΤΩ ΤΩΝ 15 (οχι ανηλικων κατω των 18). Η διαφοροποίηση ειναι οτι αν η διαφορά τους ειναι 3 ετη, αλλαζει η ποινη και επιβάλλονται μονο θεραπευτικα μετρα. Συνεπως 14 με 11 ειναι παρανομο και επιβαλλονται μονο μετρα, 14 με 10 ειναι παρανομο και ακολουθεί τους γενικούς κανόνες περι ανηλικων.
Μάθε να διαβάζεις τα συμφραζόμενα και όλη τη φράση. Πάλι μαλακία λέει ότι 14 με 10 ακολουθεί τους γενικούς κανόνες και όχι τα θεραπευτικά μέτρα. Και ότι 14 με 11 επιβάλλονται μέτρα.
Τα θεραπευτικά μέτρα είναι για τα 4 έτη (μεγαλύτερο των 3).
Τα 3 έτη και λιγότερο είναι ατιμώρητο.
2. Οι γενετήσιες πράξεις μεταξύ ανηλίκων κάτω των δεκαπέντε (15) ετών δεν τιμωρούνται,...
Πόσο πιο ξεκάθαρο μπορεί να γίνει;
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.451
Like
1.469
Πόντοι
216
.
Ξεκάθαρα λέει ότι δεν τιμωρούνται οι πράξεις με διαφορά μικρότερη των τριών ετών. Αν η διαφορά είναι μεγαλύτερη ενέχεται να επιβληθούν θεραπευτικά ή αναμορφωτικά μέτρα.
Ορθη παρατηρηση, με μια διαφοροποίηση, αλλα με βαζεις σε εξειδικευμένα νομικα, τα οποια δεν ειχα σκοπο να παραθεσω.
Υπάρχει διαφορα να λεει ο νόμος "δεν τιμωρει" απο το να μην προβλέπει κατι, αρα και μη ποινικη μεταχειριση, οταν μιλαμε για ανηλικους. Το "δεν τιμωρει" σημαινει τελεση αξιόποινης πράξης, χωρις τη συνεπεια της "ποινης". Ειδικα για τους ανήλικους, το Δικαστήριο δεν κηρύσσει τον κατηγορούμενο"ενοχο", αλλα λεει "τελεσε πράξη ".
Δεν τα γνωρίζεις ολα, κακως εχεις έπαρση που δεν έχουμε ουτε οι επαγγελματίες του καθε κλαδου.
Δεν εχει νόημα να μπουμε σε εξειδικευμένες νομικές αναλυσεις.
Κιαυτό παπαριά, μόλις έχουμε συμφωνήσει όλοι ότι 15 ετών είναι νόμιμο και ο νόμος το λέει ξεκάθαρα.
Ειπε κανεις το αντίθετο;
Και όχι επουδενί ο 16χρονος με 14χρονη δε θα πάει φυλακή στο λέω γκαραντί αυτό.
Μην συγχέουμε το αν τελέστηκε καποια παράνομη πραξη, με το αν θα παει κάποιος στη φυλακη, ειδικα οταν μιλαμε για ανηλίκους.
Καταρχάς είσαι δικηγόρος?
Ναι
Κατα δεύτερον, μας μπερδεψες. Ο νόμος λεει οτι μεταξύ ανηλίκων κάτω των 15 κ εφόσον η διαφορά τους είναι μέχρι 3 ετη δεν επιβάλλεται τιμωρία, ενω για διαφορα πάνω από 3 ετη επιβάλλονται αναμορφωτικα θεραπευτικά μέτρα. Το ερώτημα είναι απλό: εαν ο ένας είναι 15+ κ ο άλλος 13 ή 14 δηλαδή διάφορα μικρότερη από 3ετη, επιβάλλεται ποινή?
15+?
Δεν νομίζω οτι χρειάζεται να ρωτήσεις κανέναν, μόνος σου το παρέθεσες.
Τι στο καλό, γιατι καταλήγουμε σε ολα οτι πρεπει να υπάρχει κοντρα λες και τις βγάλαμε να τις μετρήσουμε;;;
Αυτό πώς το βλέπεις τύπε μου;

Ο 18χρονος γιατί να πάρει ελαφρυντικό έκανε κάτι παράνομο;
Ο 18χρονος με ανήλικο κατω των 15?
Σε παραπέμπω ανωτέρω. Καμια διάθεση να τις βγαλουμε να τις μετρήσουμε.
 

alogafentis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
663
Κριτικές
3
Like
3.201
Πόντοι
446
Ορθη παρατηρηση, με μια διαφοροποίηση, αλλα με βαζεις σε εξειδικευμένα νομικα, τα οποια δεν ειχα σκοπο να παραθεσω.
Υπάρχει διαφορα να λεει ο νόμος "δεν τιμωρει" απο το να μην προβλέπει κατι, αρα και μη ποινικη μεταχειριση, οταν μιλαμε για ανηλικους. Το "δεν τιμωρει" σημαινει τελεση αξιόποινης πράξης, χωρις τη συνεπεια της "ποινης". Ειδικα για τους ανήλικους, το Δικαστήριο δεν κηρύσσει τον κατηγορούμενο"ενοχο", αλλα λεει "τελεσε πράξη ".
Δεν τα γνωρίζεις ολα, κακως εχεις έπαρση που δεν έχουμε ουτε οι επαγγελματίες του καθε κλαδου.
Δεν εχει νόημα να μπουμε σε εξειδικευμένες νομικές αναλυσεις.

Ειπε κανεις το αντίθετο;

Μην συγχέουμε το αν τελέστηκε καποια παράνομη πραξη, με το αν θα παει κάποιος στη φυλακη, ειδικα οταν μιλαμε για ανηλίκους.

Ναι

15+?
Δεν νομίζω οτι χρειάζεται να ρωτήσεις κανέναν, μόνος σου το παρέθεσες.
Τι στο καλό, γιατι καταλήγουμε σε ολα οτι πρεπει να υπάρχει κοντρα λες και τις βγάλαμε να τις μετρήσουμε;;;

Ο 18χρονος με ανήλικο κατω των 15?
Σε παραπέμπω ανωτέρω. Καμια διάθεση να τις βγαλουμε να τις μετρήσουμε.
Ξαναθετω το ερώτημα γιατί μάλλον δεν σας έδωσα να καταλάβετε: ανήλικος 15+3 μηνες με ανήλικο 14 ή 13 (δηλαδή διάφορα κάτω από 3 ετη), θα επιβληθεί κάποιου είδους ποινή/τιμωρία/μέτρα στον 15χρονο?
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.157
Κριτικές
1
Like
2.620
Πόντοι
456
15+?
Δεν νομίζω οτι χρειάζεται να ρωτήσεις κανέναν, μόνος σου το παρέθεσες.
Τι στο καλό, γιατι καταλήγουμε σε ολα οτι πρεπει να υπάρχει κοντρα λες και τις βγάλαμε να τις μετρήσουμε;;;

Ο 18χρονος με ανήλικο κατω των 15?
Σε παραπέμπω ανωτέρω. Καμια διάθεση να τις βγαλουμε να τις μετρήσουμε.
Τύπε είπες επί λέξη
Και ναι, πρακτικα ειναι πολυ πιο εύκολο να παρει ελαφρυντικό πχ ενας 18χρονος που πήγε με 15χρονη, παρα ενας 60χρονος. Να αθωωθεί ομως λογω ηλικίας, οχι. Δεν θα μπορούσε να αιτιολογηθεί μια τετοια αποφαση αν δεχόταν κατι τετοιο.
Ποιό ελαφρυντικό να πάρει;
Γιατί να μην αθωωθεί;
Αφού 15 είναι νόμιμο.
Παρανομη παραμενει και η πραξη μεταξυ ανηλικων ΚΑΤΩ ΤΩΝ 15 (οχι ανηλικων κατω των 18). Η διαφοροποίηση ειναι οτι αν η διαφορά τους ειναι 3 ετη, αλλαζει η ποινη και επιβάλλονται μονο θεραπευτικα μετρα. Συνεπως 14 με 11 ειναι παρανομο και επιβαλλονται μονο μετρα, 14 με 10 ειναι παρανομο και ακολουθεί τους γενικούς κανόνες περι ανηλικων.
Είπες επί λέξη ότι 14 με 10 ακολουθεί τους γενικους κανόνες περί ανηλίκων. Ενώ ο νόμος λέει ξεκάθαρα ότι για μεγαλύτερη των 3 ετών ότι επιβάλλονται θεραπευτικά μέτρα. Ενώ για <=3 μένουν ατιμώρητοι.
...
Δεν εχει νόημα να μπουμε σε εξειδικευμένες νομικές αναλυσεις.
...
Συμφωνώ αλλά και σε αυτό έχεις άδικο. Είμαστε σε ένα φορουμ γενικό, όταν ο νόμος λέει μένει ατιμώρητη, δεν έχει κανένα νόημα να μπούμε σε νομικές αναλύσεις. Για όλα τα πρακτικά θέματα, ποινή και μητρώο, σε αυτή την περίπτωση δεν υπάρχει καμία επίπτωση. Άρα πρακτικά για τα μάτια του κόσμου, είναι "αθώοι" και οι δύο.

Έκανες κάποια λάθη. Παραδέξου το. Έστω και εκ παραδρομής έστω και από ταχύτητα.
Δε σε κατηγορώ. Είμαστε σε φόρουμ όχι σε δικαστήριο.
Απαντάμε σε δευτερόλεπτα δεν κάνουμε έρευνα.
Ούτε αμφισβητώ αν είσαι δικηγόρος, αλλά ο άλλος ο αρχίδας που μας τη λέει επειδή κάναμε ένα μικρό λαθάκι εκ παραδρομής, διαβάζοντας κάτι σε 3 δευτερόλεπτα, πήρε τα αρχίδια μου.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.519
Like
6.159
Πόντοι
2.356
1. Είπε μαλακία ο γαμιάς σου ότι είναι παράνομο με 15 ή όχι;

2.

Μάθε να διαβάζεις τα συμφραζόμενα και όλη τη φράση. Πάλι μαλακία λέει ότι 14 με 10 ακολουθεί τους γενικούς κανόνες και όχι τα θεραπευτικά μέτρα. Και ότι 14 με 11 επιβάλλονται μέτρα.
Τα θεραπευτικά μέτρα είναι για τα 4 έτη (μεγαλύτερο των 3).
Τα 3 έτη και λιγότερο είναι ατιμώρητο.
2. Οι γενετήσιες πράξεις μεταξύ ανηλίκων κάτω των δεκαπέντε (15) ετών δεν τιμωρούνται,...
Πόσο πιο ξεκάθαρο μπορεί να γίνει;
Έλα ρε πουστρακο, που έμαθες και για γαμιαδες.
Πες μας για το δικό σου, φαίνεσαι να ξέρεις πολλά.
Σουργελο που θα μιλήσεις εσύ για διάβασμα και συμφραζόμενα, ενώ μας έκανες ανάλυση κειμένου που δεν είχες διαβάσει καν.
Κι έγραφες ανυπόστατες μαλακίες.
Δώσε κι εσύ την παράστασή σου νούμερο, να περάσει η ώρα ευχάριστα.
Και για να δείξουμε αλλη μια φορά τι εκλεκτός μαλάκας είσαι κι εσύ
Δηλαδή οκ η ηλικίας συναίνεσης είναι τα 15 αλλά άλλο να πάει 18χρονος με 14χρονη και άλλο 50αρης.
Ο πρώτος μάλλον θα αθωωθεί ο δεύτερος όχι.
Σε αυτό το έπος μαλακίας σου απαντάει ρε πανηλιθιε.
Και ναι, πρακτικα ειναι πολυ πιο εύκολο να παρει ελαφρυντικό πχ ενας 18χρονος που πήγε με 15χρονη, παρα ενας 60χρονος. Να αθωωθεί ομως λογω ηλικίας, οχι.
Αλλα δικηγόρος από το γκουγκλ είσαι. Δεν περιμένουμε και κατι περισσότερο.
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.664
Κριτικές
6
Like
11.028
Πόντοι
3.936
Εδώ που το πακι υπερηφανευεται και μοστραρει οτι τι γαμει ανήλικες έλλεινηδες θα δικαστεί..?
 

Συνημμένα

  • -κινηθει-η-δικαιοσυνη-σε-βαρους-αυτου-του-κ-θ-ρματοσ-λαθρο...ακ...ιη-ελληνιδα-ως-κτημα-του-και...jpg
    -κινηθει-η-δικαιοσυνη-σε-βαρους-αυτου-του-κ-θ-ρματοσ-λαθρο...ακ...ιη-ελληνιδα-ως-κτημα-του-και...jpg
    20,8 KB · Εμφανίσεις: 14

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.451
Like
1.469
Πόντοι
216
Ξαναθετω το ερώτημα γιατί μάλλον δεν σας έδωσα να καταλάβετε: ανήλικος 15+3 μηνες με ανήλικο 14 ή 13 (δηλαδή διάφορα κάτω από 3 ετη), θα επιβληθεί κάποιου είδους ποινή/τιμωρία/μέτρα στον 15χρονο?
Το ξαναλέω, μην μπερδευουμε τη ποινη με το αν τελέστηκε ένα αδίκημα.
Δράστης της αποπλάνησης μπορεί να είναι και ανήλικος. Αρα και ο 15+.
Επειδή ο δράστης όμως είναι ανήλικος, θα αντιμετωπιστεί ποινικά με τον τρόπο αυτό. Το αν θα επιβληθούν μέτρα ή όχι εξαρτάται από τις εκάστοτε ισχύουσες διατάξεις. Μπορεί αναμορφωτικά μέτρα, μπορεί και κατάστημα κράτησης νέων, με βάση τα όσα ισχύουν σήμερα για ανήλικο άνω των 15. Αν και λίγη εμπιστοσύνη θα έδειχνα, γιατί είναι από τις διατάξεις που αλλάζουν συχνά.
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.157
Κριτικές
1
Like
2.620
Πόντοι
456
Έλα ρε πουστρακο, που έμαθες και για γαμιαδες.
Πες μας για το δικό σου, φαίνεσαι να ξέρεις πολλά.
Σουργελο που θα μιλήσεις εσύ για διάβασμα και συμφραζόμενα, ενώ μας έκανες ανάλυση κειμένου που δεν είχες διαβάσει καν.
Κι έγραφες ανυπόστατες μαλακίες.
Δώσε κι εσύ την παράστασή σου νούμερο, να περάσει η ώρα ευχάριστα.
Και για να δείξουμε αλλη μια φορά τι εκλεκτός μαλάκας είσαι κι εσύ

Σε αυτό το έπος μαλακίας σου απαντάει ρε πανηλιθιε.

Αλλα δικηγόρος από το γκουγκλ είσαι. Δεν περιμένουμε και κατι περισσότερο.
Δεν απαντάς σε αυτά που σε ρώτησα και αρχίζεις την επίθεση για προηγούμενα.
Παραδέχτηκα ότι έκανα ένα λάθος που διάβασα κάτι σε 3 δευτερόλεπτα;
Έκανε λάθος ο γαμιάς σου που τον έχεις για Θεό;
Διαβάζεις κάτι τώρα από το google και το παίζεις δικηγόρος κι εσύ όπως κι εγώ και ο άλλος που τσακώνεσαι ;
Είσαι ακριβώς το ίδιο βλάκας με τον άλλο που τσακώνεσαι.
Έκανες ένα λάθος όπως και εκείνος, και σαν μωρά τσακώνεστε αρνούμενοι να παρεδεχτείτε το λάθος σας και προσβάλλοντας ο ένας τον άλλον.
Εγώ που είμαι ανώτερος παραδέχομαι το λάθος μου, γιαυτό κι εγώ γαμάω ενώ εσείς γαμιέστε σαν γυναικούλες.
Που κάνουν λάθη και επιμένουν μέχρι να σου πρήξουν τα αρχίδια και να βαρεθείς να απαντάς.
Ενώ ξέρουν ότι έχουν άδικο.
Σταματήστε να γαμιέστε και γαμήστε λίγο να ξελαμπικάρετε.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.207
Κριτικές
18
Like
19.982
Πόντοι
4.546
  • Like
Αντιδράσεις: Νίο

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.451
Like
1.469
Πόντοι
216
Τύπε είπες επί λέξη

Ποιό ελαφρυντικό να πάρει;
Γιατί να μην αθωωθεί;
Αφού 15 είναι νόμιμο.

Είπες επί λέξη ότι 14 με 10 ακολουθεί τους γενικους κανόνες περί ανηλίκων. Ενώ ο νόμος λέει ξεκάθαρα ότι για μεγαλύτερη των 3 ετών ότι επιβάλλονται θεραπευτικά μέτρα. Ενώ για <=3 μένουν ατιμώρητοι.

Συμφωνώ αλλά και σε αυτό έχεις άδικο. Είμαστε σε ένα φορουμ γενικό, όταν ο νόμος λέει μένει ατιμώρητη, δεν έχει κανένα νόημα να μπούμε σε νομικές αναλύσεις. Για όλα τα πρακτικά θέματα, ποινή και μητρώο, σε αυτή την περίπτωση δεν υπάρχει καμία επίπτωση. Άρα πρακτικά για τα μάτια του κόσμου, είναι "αθώοι" και οι δύο.

Έκανες κάποια λάθη. Παραδέξου το. Έστω και εκ παραδρομής έστω και από ταχύτητα.
Δε σε κατηγορώ. Είμαστε σε φόρουμ όχι σε δικαστήριο.
Απαντάμε σε δευτερόλεπτα δεν κάνουμε έρευνα.
Ούτε αμφισβητώ αν είσαι δικηγόρος, αλλά ο άλλος ο αρχίδας που μας τη λέει επειδή κάναμε ένα μικρό λαθάκι εκ παραδρομής, διαβάζοντας κάτι σε 3 δευτερόλεπτα, πήρε τα αρχίδια μου.
Και πιο πάνω μιλησα για 15 κλεισμένα. Αρα το παραδειγμα 18 με 15, προφανως δεν αναφερεται σε 15 κλεισμένα.
Συγνώμη αδερφέ, δεν είμαι εδώ για τη ψυχοθεραπεία κανενός.

Και πραφανώς και κάνω λάθη, γι ' αυτό δεν έχω και τη σχετική έπαρση.
 

alogafentis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
663
Κριτικές
3
Like
3.201
Πόντοι
446
Το ξαναλέω, μην μπερδευουμε τη ποινη με το αν τελέστηκε ένα αδίκημα.
Δράστης της αποπλάνησης μπορεί να είναι και ανήλικος. Αρα και ο 15+.
Επειδή ο δράστης όμως είναι ανήλικος, θα αντιμετωπιστεί ποινικά με τον τρόπο αυτό. Το αν θα επιβληθούν μέτρα ή όχι εξαρτάται από τις εκάστοτε ισχύουσες διατάξεις. Μπορεί αναμορφωτικά μέτρα, μπορεί και κατάστημα κράτησης νέων, με βάση τα όσα ισχύουν σήμερα για ανήλικο άνω των 15. Αν και λίγη εμπιστοσύνη θα έδειχνα, γιατί είναι από τις διατάξεις που αλλάζουν συχνά.
Ωραία, το πιάνω αυτό που λες για την ποινή κ το αδίκημα. Εφόσον μιλάμε για ανήλικο που συμπλήρωσε τα 12 ετη, επιβάλεται κάθειρξη, άρα μιλάμε για κακούργημα. Στην ποινική μεταχείριση ανηλίκων, στην περίπτωση τέλεσης κακουργήματος μπορεί να επιβληθεί κράτηση σε κατάστημα κράτησης νέων. Στην πράξη, θεωρώ οτι είναι πολύ βαριά ποινή για ένα παιδί 15 ετων επειδή μόνο κ μόνο έκανε σεξ με μια 14 χρονη. Δεν ξέρω πως θα χειριζόταν το δικαστήριο μια τέτοια περίπτωση κ αν υπάρχει νομολογία.
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.451
Like
1.469
Πόντοι
216
Δεν απαντάς σε αυτά που σε ρώτησα και αρχίζεις την επίθεση για προηγούμενα.
Παραδέχτηκα ότι έκανα ένα λάθος που διάβασα κάτι σε 3 δευτερόλεπτα;
Έκανε λάθος ο γαμιάς σου που τον έχεις για Θεό;
Διαβάζεις κάτι τώρα από το google και το παίζεις δικηγόρος κι εσύ όπως κι εγώ και ο άλλος που τσακώνεσαι ;
Είσαι ακριβώς το ίδιο βλάκας με τον άλλο που τσακώνεσαι.
Έκανες ένα λάθος όπως και εκείνος, και σαν μωρά τσακώνεστε αρνούμενοι να παρεδεχτείτε το λάθος σας και προσβάλλοντας ο ένας τον άλλον.
Εγώ που είμαι ανώτερος παραδέχομαι το λάθος μου, γιαυτό κι εγώ γαμάω ενώ εσείς γαμιέστε σαν γυναικούλες.
Που κάνουν λάθη και επιμένουν μέχρι να σου πρήξουν τα αρχίδια και να βαρεθείς να απαντάς.
Ενώ ξέρουν ότι έχουν άδικο.
Σταματήστε να γαμιέστε και γαμήστε λίγο να ξελαμπικάρετε.
Σε παρακαλώ, να χαρείς με τους γαμιάδες και τους γαμημένους.
Κανένα δικαίωμα δεν σου έδωσα να με εμπλέκεις σε τέτοιες μαλακίες. Αλλη όρεξη δεν είχα βραδιάτικα.
Ψυχοθεραπεία στους ειδικούς, όχι σε μένα σε παρακαλώ.
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.451
Like
1.469
Πόντοι
216
Ωραία, το πιάνω αυτό που λες για την ποινή κ το αδίκημα. Εφόσον μιλάμε για ανήλικο που συμπλήρωσε τα 12 ετη, επιβάλεται κάθειρξη, άρα μιλάμε για κακούργημα. Στην ποινική μεταχείριση ανηλίκων, στην περίπτωση τέλεσης κακουργήματος μπορεί να επιβληθεί κράτηση σε κατάστημα κράτησης νέων. Στην πράξη, θεωρώ οτι είναι πολύ βαριά ποινή για ένα παιδί 15 ετων επειδή μόνο κ μόνο έκανε σεξ με μια 14 χρονη. Δεν ξέρω πως θα χειριζόταν το δικαστήριο μια τέτοια περίπτωση κ αν υπάρχει νομολογία.
Προφανώς ρε συ η ποινική μεταχείριση θα ήταν καλύτερη. Σχετική νομολογία θα υπάρχει, προφανώς δεν θα τη ψάξω.
 

alogafentis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
663
Κριτικές
3
Like
3.201
Πόντοι
446
Προφανώς ρε συ η ποινική μεταχείριση θα ήταν καλύτερη. Σχετική νομολογία θα υπάρχει, προφανώς δεν θα τη ψάξω.
Γιατί ρε φίλε θα διευρύνεις τους νομικούς σου ορίζοντες κ θα διαφωτησεις κ μας!
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.519
Like
6.159
Πόντοι
2.356
Δεν απαντάς σε αυτά που σε ρώτησα και αρχίζεις την επίθεση για προηγούμενα.
Παραδέχτηκα ότι έκανα ένα λάθος που διάβασα κάτι σε 3 δευτερόλεπτα;
Έκανε λάθος ο γαμιάς σου που τον έχεις για Θεό;
Διαβάζεις κάτι τώρα από το google και το παίζεις δικηγόρος κι εσύ όπως κι εγώ και ο άλλος που τσακώνεσαι ;
Είσαι ακριβώς το ίδιο βλάκας με τον άλλο που τσακώνεσαι.
Έκανες ένα λάθος όπως και εκείνος, και σαν μωρά τσακώνεστε αρνούμενοι να παρεδεχτείτε το λάθος σας και προσβάλλοντας ο ένας τον άλλον.
Εγώ που είμαι ανώτερος παραδέχομαι το λάθος μου, γιαυτό κι εγώ γαμάω ενώ εσείς γαμιέστε σαν γυναικούλες.
Που κάνουν λάθη και επιμένουν μέχρι να σου πρήξουν τα αρχίδια και να βαρεθείς να απαντάς.
Ενώ ξέρουν ότι έχουν άδικο.
Σταματήστε να γαμιέστε και γαμήστε λίγο να ξελαμπικάρετε.
Σου απάντησα στα πάντα. Αλλά ως κλασσικός πουστρακος αμολας αετό για να καλύψεις τις δικές σου μαλακίες.
Εσύ ξεκίνησες να μιλάς για γαμιαδες σε μένα. Εγώ ενα "προς τιμην σου" έγραψα. Κακώς βέβαια γιατί δεν είχα καταλάβει ότι μιλάω με ανάρχιδο.
Οι γαμιαδες σου φαίνεται ότι σε γλεντανε και σου αρέσει. Γούστο σου, δε μας αφορά.
Γυναικούλα είσαι. Οκ, γούστο σου κι αυτό. Δε μας αφορά.
Εγω δεν έχω κάνει κανένα λάθος. Γιατί ένα πράγμα λέω από την αρχή της κουβεντας και το τονίζω. "ΜΕΤΑΞΥ" των "ΚΑΤΩ ΤΩΝ 15". Τίποτα άλλο.
Αλλά είσαι τόσο μαλάκας που ούτε καν αυτό δεν κατάλαβες.
 

alogafentis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
663
Κριτικές
3
Like
3.201
Πόντοι
446
Ρε παιδιά έχουμε σοβαρούς ΠΟΙΝΙΚΟΛΟΓΟΥΣ στο μπου να βγάλουμε άκρη επιτέλους????? Ας παρέμβει κάποιος που έχει γνώση ή ενδιαφέρεται να το ψάξει περισσότερο! Έλεος!
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.157
Κριτικές
1
Like
2.620
Πόντοι
456
Και πιο πάνω μιλησα για 15 κλεισμένα. Αρα το παραδειγμα 18 με 15, προφανως δεν αναφερεται σε 15 κλεισμένα.
Συγνώμη αδερφέ, δεν είμαι εδώ για τη ψυχοθεραπεία κανενός.

Και πραφανώς και κάνω λάθη, γι ' αυτό δεν έχω και τη σχετική έπαρση.
Τι κλεισμένα και ξέκλειστα ρε τύπε;
15 σημαίνει κλεισμένα. Ποίος μίλησε για ξέκλειστα. Μόνος σου είπες ότι όταν λέμε 15 εννοούμε κλεισμένα και μετά είπες 15 και τώρα μας λες ότι εννοούσες ξέκλειστα;
Άσε ρε τύπε.
Καλή γυριστρούλα είσαι κι εσύ.
Για την άλλη μαλακία που είπες 14 με 10 ότι τιμωρείται με τις γενικές διατάξεις και όχι με τα θεραπευτικά-αναμορφωτικά μέτρα ξέχασες να τα γυρίσεις πάλι και το έκανες αβαβά.
Σας βαρέθηκα.
Σκίστα πτυχία σου δικηγόρε γιατί ΤΙΜΩΡήθηκες κι εσύ.
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.451
Like
1.469
Πόντοι
216
Γιατί ρε φίλε θα διευρύνεις τους νομικούς σου ορίζοντες κ θα διαφωτησεις κ μας!
Η ώρα είναι δύσκολη, το εγχείρημα χρονοβόρο.
Είπαμε να αποσυμπιεζόμαστε στο μπου, όχι να γράψουμε τζάμπα βιβλίο.
 

alogafentis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
663
Κριτικές
3
Like
3.201
Πόντοι
446
Τόσα
Η ώρα είναι δύσκολη, το εγχείρημα χρονοβόρο.
Είπαμε να αποσυμπιεζόμαστε στο μπου, όχι να γράψουμε τζάμπα βιβλίο.
Τοσα λεφτά παίρνετε δε θα πάθετε τίποτα! Δώστε κ καμία δωρεάν νομική συμβουλή εδώ έστω
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom