Νέα

Βουλευτικές εκλογές 4/10/2009 - Με δεδομένα πια τα αποτελέσματα...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 158K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ψηφίστε εδώ ...!!!!!

  • Ν.Δ.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΠΑ.ΣΟ.Κ.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΛΑ.Ο.Σ.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ - ΛΕΒΕΝΤΗΣ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ - ΠΡΑΣΙΝΟΙ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΑ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΑΚΥΡΟ - ΛΕΥΚΟ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    0

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Και επειδή όλοι εδώ μέσα είναι κατά των τραπεζών, ιδού:
Δίνουμε δυνατότητα ρύθμισης και σταδιακής απαλλαγής οφειλών σε όσους αποδεδειγμένα αδυνατούν να αποπληρώσουν τα χρέη τους.

Ανακουφίζουμε έτσι χιλιάδες νοικοκυριά από την υπερχρέωση και το υψηλό κόστος που αναγκάζονται να πληρώσουν στις τράπεζες. Για επιτόκια που είναι από τα υψηλότερα στην Ευρώπη.

Θέλουμε τις τράπεζες παραγωγούς ανάπτυξης και όχι κοινωνικής αδικίας.
Ώπα, προλαβαίνω να πάω να δανειστώ τίποτε και μόλις ανέβει ο Γιωργάκης να δηλώσω αδυναμία αποπληρωμής;
Όσο για αποδείξεις, εεεεεεε, κάτι θα γίνει.

Και άντε για να μην γκρινιάζετε:
Αλλάζουμε τον ΤΕΙΡΕΣΙΑ για να αντιμετωπίσουμε τα άδικα σημερινά κριτήρια εγγραφής και παραμονής σε αυτόν.

Τώρα, αφού θα ανακαουφιστούν όλοι αυτοί που δεν μπορούν να πληρώσουν γιατί χρειάζεται ο Τειρεσίας;
Έλα μωρε, δεν τον καταργεί να τελειώνουμε;


 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
γεφ'ύρια.θάλασσες και παιδιά θα μας κάνει.......όλα αυτά στο ελλαδιστάν το πλούσιο ενώ ο πλανήτης βογγά.......πρέπει νάσαι πολύ μαλάκας ή βολεμένος ή υποψήφιος βολεψάκιας για να πιστεύεις και να ψηφίζεις αυτά.......κομματόσκυλα μπλέ και πράσινα ούστ......
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
αναφερεις.....

" Ετήσιος γενικός διαγωνισμός από το ΑΣΕΠ για την πρόσληψη όλων των μόνιμων στελεχών του δημοσίου. Τέρμα στα παραθυράκια. Τέρμα στο κομματικό ρουσφέτι! "





αυτο πιστευεις οτι θα γινει απο το πασοκ? με το χερι στην καρδια.

πιστευεις οτι δεν θα βαλει στρατιες δικων του απο το παραθυρο?
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.477
Κριτικές
61
Like
42.709
Πόντοι
22.785
Η αναχώρηση των παλιών γενεών θα λύσει το πρόβλημα αν εμείς οι νεώτεροι θέλουμε μια καλύτερη κοινωνία όντως.
Και το πιο σημαντικό..
Αν μαζί με αυτές τις γενιές φεύγοντας, πάνε μαζί τους βόλτα και οι νοοτροπίες που προσπαθούν να μας περάσουν.
Πρέπει πρώτα απολα εμείς οι νέοι να στηριχτούμε στις δικές μας δυνάμεις και να μη προσπαθούμε να βολευτούμε.
Να απορρίψουμε οτι σάπια νοοτροπία πάνε να μας περάσουν οι γονείς μας οί φίλοι μας οί συγγενείς μας..

Νά θέσω ένα Παράδειγμα.... όχι πολύ φανταστικό.


Είμαι γιός τεως στρατιωτικού............... :think:
Αρα έχω ενα πλεονέκτημα αν το θελήσω, οταν παω φαντάρος.
Η μάνα μου συνέχεια όποτε έχουμε κουβέντα γιαυτό το θέμα "ε εσυ εντάξει, δεν έχεις πρόβλημα, στο σπίτι σου κοντά θα υπηρετείς" "Πως θα γίνει αυτό και γιατί;;;
Άχρηστος είμαι;;;;
Οι άλλοι που κάνουν τη θητεία τους χωρίς καμία βοήθεια;;; ............
Θεωρεί δηλαδή ο κάθε γονιός με τέτιες αντιλήψεις, άχρηστα τα παιδιά του (αυτό νoμίζω εγω δηλαδή.
Και φυσικά το απορρίπτω το βόλεμα γιατί άχρηστος δεν είμαι.
Και δεν είναι κανένας βασικά......
Έτσι γινόμαστε μαμόθρεφτα και ανίκανοι να αντιμετωπίσουμε την πραγματική  δύσκολη ζωή. Δεν εξηγείται αλλιώς το  θα πιάσουμε τον α να σε βάλει εκεί, θα μιλήσουμε στον βουλευτή που κατάγεται απο εκεί, Ρε μάνα δε πάμε να μιλήσουμε στον Κώστα που ξέρει τον βουλευτή
Σίγουρα ξέρετε πολλά τέτια άτομα...............

Αν το χρησιμοποιήσω αυτό το πλεονέκτημα που έχω, γίνομαι αυτό που βρίζω και σιχαίνομαι.
Ας ελπίσω οτι δε θα το κάνω. Γιατί ο άνθρωπος αλλάζει....................
Δε ξεχνώ οτι αυτοί που τώρα τα τρώνε, ήταν κάποτε στο Πολυτεχνείο..................... Δεν είμαι κανένας βλάκας που έχει τον εαυτό του στο απυρόβλητο, είμαι Θεός 
:s&m_3: :s&m_3:
Το μέλλον κανείς δε ξέρει τι του επιφυλάσσει.
Απλά ο καθένας κάνει την προσπαθειά του και ελπίζει για το καλύτερο ΚΑΙ τό δίκαιο............

Δηλαδή τι εννοώ με ολα τα παραπάνω. Αυτό που λένε πάνω κάτω ολοι εδω μεσα!!!!!!!!!!!!!!!!
Τραβάμε μπροστά με συνεπιβάτη τη θέληση και οδηγό την ελπίδα.
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.252
Κριτικές
3
Like
1.427
Πόντοι
566
Στο 7,2% το προβάδισμα του ΠΑΣΟΚ, σύμφωνα με νέα δημοσκόπηση

Προβάδισμα 7,2 ποσοστιαίων μονάδων δίνει στο ΠΑΣΟΚ, έναντι της ΝΔ, δημοσκόπηση της MARC. Στο 41,2% η εκτίμηση νίκης για το ΠΑΣΟΚ, το οποίο, σύμφωνα με αυτά τα στοιχεία, φαίνεται να εκλέγει αυτοδύναμη κυβέρνηση. Πεντακομματική Βουλή «δείχνει» το νέο γκάλοπ.

Συγκεκριμένα, η δημοσκόπηση που διεξήγαγε η MARC για λογαριασμό του τηλεοπτικού σταθμού Alpha, δείχνει ότι στην πρόθεση ψήφου το ΠΑΣΟΚ συγκεντρώνει ποσοστό 36,6% έναντι 29,4% της ΝΔ. Το ΚΚΕ συγκεντρώνει 7,3%, ο ΛΑΟΣ 5,4% και ο ΣΥΡΙΖΑ 3,2%. Η αδιευκρίνιστη ψήφος ανέρχεται στο 13,8%.

Όσον αφορά την εκτίμηση του εκλογικού αποτελέσματος, η σύνθεση της Βουλής, σύμφωνα με τη δημοσκόπηση, θα είναι και πάλι πεντακομματική.

Το ΠΑΣΟΚ συγκεντρώνει από 38,3% έως 44,1% με κεντρική τιμή 42,1%, ενώ η ΝΔ συγκεντρώνει από 32,1% έως 37,7% με μέση τιμή 34,9%.

Τα στοιχεία αυτά «δείχνουν» ότι το ΠΑΣΟΚ θα εκλέξει αυτοδύναμη κυβέρνηση με 153 βουλευτές, ενώ η ΝΔ θα εκλέξει 95 βουλευτές.

Στην παράσταση νίκης, ένα συντριπτικό ποσοστό 81,2% πιστεύει ότι θα νικήσει το ΠΑΣΟΚ, ενώ μόλις 11,1% πιστεύει σε νίκη της ΝΔ.

Η δημοσκόπηση διενεργήθηκε τηλεφωνικά από 13 έως 15 Σεπτεμβρίου. Σε αυτήν συμμετείχαν 1.141 άτομα.

Στις 8 μονάδες ανεβάζει τη διαφορά, γκάλοπ της Vprc για λογαριασμό του Tvxs. Συγκεκριμένα, το ΠΑΣΟΚ συγκεντρώνει ποσοστό 42,5% και η ΝΔ συγκεντρώνει ποσοστό 34,5%.

Newsroom ΔΟΛ
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
σιγά ρε μην είναι και 10 πόντους η διαφορά.......
Εάν είναι έτσι η πραγματική κατάσταση η πουτάνα η ζωή θα φέρει στη ΝΔ μέρες ΠΑΣΟΚ Νιόβρη 2007....
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
σιγά ρε μην είναι και 10 πόντους η διαφορά.......
Εάν είναι έτσι η πραγματική κατάσταση η πουτάνα η ζωή θα φέρει στη ΝΔ μέρες ΠΑΣΟΚ Νιόβρη 2007....

Αναρωτιέμαι ποιος εκ των Ντόρα, Σαμαρά και Αβραμό θα προλάβει να κλείσει το Ζάπειο...
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.135
Κριτικές
491
Like
37.466
Πόντοι
41.447
Αναρωτιέμαι ποιος εκ των Ντόρα, Σαμαρά και Αβραμό θα προλάβει να κλείσει το Ζάπειο...

έχει να πέσει πολύ γέλιο και με τους τρέις (+ τον χοντρό)
μετά την ήττα θα αρχίσουν να βαράνε τα νταούλια...

περιμένω δε πως και πως τη ρήση του "σοφού" Μητσοτάκη (μπλίαχ) μετά την ήττα για να υποστηρίξει την κόρη του στη μάχη των δελφίνων...
χαχαχα
 

Πουτανγαμών

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.848
Κριτικές
185
Like
468
Πόντοι
2.950
Η αναχώρηση των παλιών γενεών θα λύσει το πρόβλημα αν εμείς οι νεώτεροι θέλουμε μια καλύτερη κοινωνία όντως.
Και το πιο σημαντικό..
Αν μαζί με αυτές τις γενιές φεύγοντας, πάνε μαζί τους βόλτα και οι νοοτροπίες που προσπαθούν να μας περάσουν.
Πρέπει πρώτα απολα εμείς οι νέοι να στηριχτούμε στις δικές μας δυνάμεις και να μη προσπαθούμε να βολευτούμε.
Φίλε μου, λυπάμαι που το λέω, αλλά έχω διαπιστώσει κάτι. Μεγάλωσα με τα γνωστά συνθήματα , "Να φύγουν οι δεινόσαυροι, τόπο στα νιάτα".
Εγώ βλέπω ότι οι νέες γενιές είναι χειρότερες από τις προηγούμενες . Αυτές είναι που δεν έχουν κανένα ηθικό φραγμό και που τα ρημάξαν όλα.
Ναι, οι γνωστοί νέοι , που "έχουν όνειρα" και που είναι "όλο κριτική"  . Μπαρούφες! Χειρότεροι απεδείχθησαν
Αυτό πιστεύω εγώ
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.135
Κριτικές
491
Like
37.466
Πόντοι
41.447
έχει να πέσει πολύ γέλιο και με τους τρέις (+ τον χοντρό)
μετά την ήττα θα αρχίσουν να βαράνε τα νταούλια...

Α! 'ασε που θα ξαναβγούν οι κομμένοι απο τις λίστες (Τσιτουρίδης, παυλίδης , Δουκας, Βουλγαράκης)
και λοιποί και θα τα χώσουν (εκ του ασφαλούς) και  αυτοί...
μιλάμε για πανδαισία...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
....ποντάρω Ντόρα....... :grin:

Η αλήθεια είναι ότι η ντόρα έχει φοβερό μηχανισμό τη στιγμή που ο σαμαράς έχει κατι ψιλά και ο αβραμό καθόλου...
Έχω περιέργεια για το ποιον (ή ποιαν) θα σιγοντάρει ο Καρατζαφέρης, ο οποίος αν η νδ χάσει με μεγάλη διαφορά και το πασοκ πάρει αυτοδυναμία, θα καταστεί σοβαρός παίχτης στα εσωτερικά της νδουλας...
Γιατί η 6η αίσθησή μου λέει ότι θα παίξει το χαρτί της Ντόρας, δεν το ξέρω...
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Γιατί η 6η αίσθησή μου λέει ότι θα παίξει το χαρτί της Ντόρας, δεν το ξέρω...

και μονο το ότι τη βρίζει δημοσίως...

Ξεκάρφωμα

αν την έβριζε ειλικρινώς θα τον συμπαθούσα μονο και μονο γι αυτό
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.135
Κριτικές
491
Like
37.466
Πόντοι
41.447
Γιατί η 6η αίσθησή μου λέει ότι θα παίξει το χαρτί της Ντόρας, δεν το ξέρω...

αφού της τα χώνει συνέχεια και τα έχει ψιλοτσουκρίσει με το Μητσοτακέικο  (οξω απο μας..)  :think:
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.252
Κριτικές
3
Like
1.427
Πόντοι
566
Γιατί η 6η αίσθησή μου λέει ότι θα παίξει το χαρτί της Ντόρας, δεν το ξέρω...

... γιατί με Ντόρα θα ενισχυθεί και άλλο το ΛΑΟΣ, καθιστώντας τον Καρατζαφέρη συνιδιοκτήτη της "πολυκατοικίας"....

...από τους τρεις που αναφέρεις προτιμώ τον Αντώνη Σαμαρά  :rockon: :rockon: :rockon:   
 

talladmirer

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.777
Like
19
Πόντοι
16
:headbang: :headbang: :tickedoff: :tickedoff: :rockon: :rockon: :S :S
Κι αφού η Μπακογιάννη την έχει δει ψηλή, επισυνάπτω μια πραγματικά ψηλή υπουργό εξωτερικών, την της Αυστρίας Κα Ούρσουλα Πλάσνικ :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :S :S
 

Συνημμένα

  • b070126ae080085.jpg
    b070126ae080085.jpg
    181,5 KB · Εμφανίσεις: 10

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
... γιατί με Ντόρα θα ενισχυθεί και άλλο το ΛΑΟΣ, καθιστώντας τον Καρατζαφέρη συνιδιοκτήτη της "πολυκατοικίας"....

...από τους τρεις που αναφέρεις προτιμώ τον Αντώνη Σαμαρά  :rockon: :rockon: :rockon:   

Το ζητούμενο είναι αν ο Καρατζαφύρερ επιζητά την επιστροφή στη νδουλα με προνομιακούς όρους ή θα παίξει μέχρι τέλους το χαρτί του ΛΑΟΣ...

Η κοινή λογική λέει ότι με ντορολίζα ηγέτιδα στη νδ ο Καρατζαφέρης δεν θα μπορεί να περάσει ούτε απ' έξω καθότι η ντορολίζα πολιτικά είναι μόλις ένα κλικ πιο "δεξιά" απ' ό,τι ο παπανδρέου και ταυτίζονται σχεδόν απόλυτα στα εθνικά, από την άλλη, ο Κ/Φ είναι ο τέλειος καιροσκόπος...

Καλός ο Αντώνης αλλά ακόμη αντηχεί στα αυτιά μου το "αλήτη- προδότη- σαμαρά" του 1993...
Οπωσδήποτε είναι αρκετά επικοινωνιακός και "δεξιός" ταυτόχρονα...
 

Πουτανγαμών

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.848
Κριτικές
185
Like
468
Πόντοι
2.950
:headbang: :headbang: :tickedoff: :tickedoff: :rockon: :rockon: :S :S
Κι αφού η Μπακογιάννη την έχει δει ψηλή, επισυνάπτω μια πραγματικά ψηλή υπουργό εξωτερικών, την της Αυστρίας Κα Ούρσουλα Πλάσνικ :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :S :S
Καλά έχεις φακελώσει ό,τι θηλυκό στην υδρόγειο είναι πάνω από 1,75  ??  :2funny:
 

talladmirer

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.777
Like
19
Πόντοι
16

Συνημμένα

  • candacehelio.2008_espys_awards_show_cadc180.jpg
    candacehelio.2008_espys_awards_show_cadc180.jpg
    56,1 KB · Εμφανίσεις: 14
  • 50ftwoman.jpg
    50ftwoman.jpg
    42,2 KB · Εμφανίσεις: 5

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.252
Κριτικές
3
Like
1.427
Πόντοι
566
Το ζητούμενο είναι αν ο Καρατζαφύρερ επιζητά την επιστροφή στη νδουλα με προνομιακούς όρους ή θα παίξει μέχρι τέλους το χαρτί του ΛΑΟΣ...

Η κοινή λογική λέει ότι με ντορολίζα ηγέτιδα στη νδ ο Καρατζαφέρης δεν θα μπορεί να περάσει ούτε απ' έξω καθότι η ντορολίζα πολιτικά είναι μόλις ένα κλικ πιο "δεξιά" απ' ό,τι ο παπανδρέου και ταυτίζονται σχεδόν απόλυτα στα εθνικά, από την άλλη, ο Κ/Φ είναι ο τέλειος καιροσκόπος...

Καλός ο Αντώνης αλλά ακόμη αντηχεί στα αυτιά μου το "αλήτη- προδότη- σαμαρά" του 1993...
Οπωσδήποτε είναι αρκετά επικοινωνιακός και "δεξιός" ταυτόχρονα...

...νομίζω πως υπερεκτιμάς τον παράγοντα Καρατζαφέρη, τουλάχιστον ως προς το θέμα μελλοντικού αρχηγού της ΝΔ. Είναι σίγουρα καιροσκόπος, αλλά δεν πιστεύω ότι είναι στις προθέσεις του η επιστροφή στη ΝΔ.
Μπορεί να πάρει αρκετές ψήφους δυσαρέσκειας στις εκλογές στις 4.10.2009, ίσως πάνω από 6%, αλλά το ποιο πιθανό είναι στις επόμενες εκλογές να μειωθεί η επιρροή του, ιδίως άν η ΝΔ έχει ως νέο αρχηγό τον Σαμαρά....

Ο Σαμαράς έχει χάρισμα, μπορεί να μιλήσει στον μέσο Έλληνα και νομίζω πως ο κόσμος της ΝΔ τον έχει συγχωρέσει για το 1993 και το κυριότερο μπορεί να φέρει τη ΝΔ στην εξουσία....

Ο Αβραμόπουλος, μόνο λόγια, δεν μπορεί να εμπνεύσει τον κόσμο .....          
 
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom