Νέα

Βουλευτικές εκλογές 4/10/2009 - Με δεδομένα πια τα αποτελέσματα...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 158K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ψηφίστε εδώ ...!!!!!

  • Ν.Δ.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΠΑ.ΣΟ.Κ.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΛΑ.Ο.Σ.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ - ΛΕΒΕΝΤΗΣ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ - ΠΡΑΣΙΝΟΙ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΑ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΑΚΥΡΟ - ΛΕΥΚΟ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    0

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.470
Κριτικές
61
Like
42.673
Πόντοι
22.785
άλλα λέει το ανώτατο δικαστήριο αλλά τι να μας πει και ο κουτόφραγκος τώρα.....

οι ελληνες γαμάνε και δέρνουνε.......

όταν μας συμφέρει είμαστε ευρωπαίοι, όταν γουστάρουμε οι διεθνείς κανονισμοί και συνθήκες που έχουμε υπογράψει πάνε περίπατο....
Ζήτω η Ελλάς........

Τα αυταρχικά πολιτεύματα περιορίζουν τις ατομικές και πολιτικές ελευθερίες των ανθρώπων με συνέπεια οι πολίτες να μην αναλαμβάνουν ευθύνες και να μην ωριμάζουν πολιτικά........................................
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
άλλα λέει το ανώτατο δικαστήριο αλλά τι να μας πει και ο κουτόφραγκος τώρα.....

οι ελληνες γαμάνε και δέρνουνε.......

όταν μας συμφέρει είμαστε ευρωπαίοι, όταν γουστάρουμε οι διεθνείς κανονισμοί και συνθήκες που έχουμε υπογράψει πάνε περίπατο....
Ζήτω η Ελλάς........

Από πότε ένα γερμανικό δικαστήριο είναι διεθνής αρχή;
Από πότε μια γερμανική δικαστική απόφαση είναι θέσφατο και αυθεντία;
Από πότε οι γερμανοί έγιναν κριτές των πάντων ειδικά όταν δεν είναι πύλη εισόδου ασιατών μουσουλμάνων λαθρομεταναστών και κάνουν κριτική αφ' υψηλού;
Ας λύσουν τη διαφορά μεταξύ εφετείου μονάχου και συνταγματικού τους δικαστηρίου για το χριστοφοράκο και μετά ας ασχοληθούν με το καθεστώς των λαθρομεταναστών στην ελλάδα...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
ΤΑ ΝΕΑ = σχολή υποκειμενικής αξιολόγησης πληροφοριών

Το θέμα του ΕΤΑΚ/ΦΜΑΠ έχει παίξει σε επίπεδο υπουργών (τωρινών και πιθανών μελλοντικών) οικονομικών.
Για όσους βαριούνται να διαβάσουν το ακόλουθο, η περίληψη λέει ότι ναι μεν πληρώνουν όλοι λιγότερα, αλλά πληρώνουν όλοι.

ΥΓ. Η αλήθεια είναι ότι ο κωστάκης 5,5 χρόνια βαρέθηκε να κυβερνήσει.
Η αλήθεια είναι όμως και ότι ο gap 5,5 χρόνια δεν έβγαλε ούτε ένα οικονομικό σχέδιο της προκοπής.

Εκτός και αν το αποκαλύψει στην ΔΕΘ το Σ/Κ. Γιατί προς το παρόν, μιλάμε μόνο για... ραπανάκια.

+1...
Όσο για το ΕΤΑΚ ασφαλώς και είναι δικαιότερο και αναλογικότερο από το ΦΜΑΠ αφού ούτως ή άλλως δεν θίγει την α' κατοικία (όποτε δεν αγγίζει τους οικονομικά ασθενέστερους εκτός αν θεωρείται οικονομικά ασθενής όποιος έχει 3 ακίνητα και καγιέν) και για τα επιπλέον ακίνητα πάει με βάση την αντικειμενική...
Το μεγάλο έγκλημα κατ' εμέ ήταν η κατάργηση των τεκμηρίων...
Όποιος έχει αμάξι 2.000+ κυβικών, σκάφος και 3 ακίνητα και δηλώνει εισόδημα κάτων των €60.000 το χρόνο λέει ψέματα.
Τέλος.
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Από πότε ένα γερμανικό δικαστήριο είναι διεθνής αρχή;
Από πότε μια γερμανική δικαστική απόφαση είναι θέσφατο και αυθεντία;
Από πότε οι γερμανοί έγιναν κριτές των πάντων ειδικά όταν δεν είναι πύλη εισόδου ασιατών μουσουλμάνων λαθρομεταναστών και κάνουν κριτική αφ' υψηλού;
Ας λύσουν τη διαφορά μεταξύ εφετείου μονάχου και συνταγματικού τους δικαστηρίου για το χριστοφοράκο και μετά ας ασχοληθούν με το καθεστώς των λαθρομεταναστών στην ελλάδα...
Πολλά γράφεις  :grin: :grin: :grin: :grin:
Γράψε οτι δεν θέλουν ολόκληρη Τουρκία να μπεί στην ΕΕ για να μην γεμίσουν κι άλλους Τούρκους μετανάστες  :grin: :grin: :grin: :grin:
Όταν είσαι έξω απο το χορό, πολλά τράγουδια ξέρεις
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Τα αυταρχικά πολιτεύματα περιορίζουν τις ατομικές και πολιτικές ελευθερίες των ανθρώπων με συνέπεια οι πολίτες να μην αναλαμβάνουν ευθύνες και να μην ωριμάζουν πολιτικά........................................

Καθως και η ελληνική πραγματικότητα. Πώς καταφέραμε να γίνουμε από τους (για να μην πω ο) πιο ανώριμος πολιτικά λαός;
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Από πότε ένα γερμανικό δικαστήριο είναι διεθνής αρχή;
Από πότε μια γερμανική δικαστική απόφαση είναι θέσφατο και αυθεντία;
Από πότε οι γερμανοί έγιναν κριτές των πάντων ειδικά όταν δεν είναι πύλη εισόδου ασιατών μουσουλμάνων λαθρομεταναστών και κάνουν κριτική αφ' υψηλού;
Ας λύσουν τη διαφορά μεταξύ εφετείου μονάχου και συνταγματικού τους δικαστηρίου για το χριστοφοράκο και μετά ας ασχοληθούν με το καθεστώς των λαθρομεταναστών στην ελλάδα...


Το πρόβλημα είναι ότι αυτό που είπαν είναι ψέματα ή ότι (ο μι τζι) άσκησε κριτική στην ελλάδα μια άλλη χώρα;
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.470
Κριτικές
61
Like
42.673
Πόντοι
22.785
Καθως και η ελληνική πραγματικότητα. Πώς καταφέραμε να γίνουμε από τους (για να μην πω ο) πιο ανώριμος πολιτικά λαός;

Σήμερα το ελλαδικό πολίτευμα στον υπέρτατο νόμο μας χαρακτηρίζεται ως !!δημοκρατία!! και στην πολιτική θεωρία ως !!αντιπροσωπευτικό σύστημα!!  :S
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
ΕΞΩ ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΟΛΟΠΟΥΣΤΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟ 74 ΚΟΣΜΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΧΙ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ,ΝΔ,ΚΚΕ,ΣΥΝ,ΛΑΟΣ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ.ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ  ΕΥΚΟΛΑ
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Το πρόβλημα είναι ότι αυτό που είπαν είναι ψέματα ή ότι (ο μι τζι) άσκησε κριτική στην ελλάδα μια άλλη χώρα;

Η κριτική είναι ελεύθερη και θεμιτή...
Δεν σημαίνει ότι είναι και ορθή ή ότι επειδή το είπε ένα γερμανικό δικαστήριο, έτσι θα είναι..
Στην τελική, η απόφαση αυτή μας συμφέρει: Δεν θα μας επαναπροωθούν λαθρομεταναστες...
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.470
Κριτικές
61
Like
42.673
Πόντοι
22.785
ΕΞΩ ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΟΛΟΠΟΥΣΤΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟ 74 ΚΟΣΜΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΧΙ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ,ΝΔ,ΚΚΕ,ΣΥΝ,ΛΑΟΣ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ.ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ  ΕΥΚΟΛΑ

μιν φονασκισ!!!!!!!!!!!!!!!!
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.470
Κριτικές
61
Like
42.673
Πόντοι
22.785
Δεν γινεται ΣΥΝΑΓΩΝΗΣΤΗ,Θελω να μου πεις αν εχω ΑΔΙΚΟ.

ΟΧΙ!!!!!!!!!!
Ό κόσμος δεν ταρακουνιέται με άρθρα αλλά με φωτιά και τσεκούρι όπως είπε ο Κολοκοτρώνης που το κατάφερε....................
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
αυτη η καραμελα με τη μονιμοτητα παντως μου δινει την εντυπωση οτι οι περισσοτεροι ελληνες δεν εχουν

ενημερωμενη εικονα για την παρουσα φαση στο δημοσιο.κακοπληρωμες,ουτε καν ασφαλιση πολλες φορες κλπ κλπ.

ποια μονιμοτητα ρε παιδια??? μας δουλευετε????

εχετε δει κανεναν νεο υπαλληλο του δημοσιου να ειναι μονιμος??????


ολοι με συμβασεις ειναι χρονια τωρα και δεν ξερουνε αν θα υπαρχουνε την επομενη μερα.

τι σχεση εχουν οι νεοι δημοσιου υπαλληλοι με αυτους που διοριστικανε μονιμοι πριν απο 20 χρονια???  :huh:



εγω ξερω οτι ολα τα νεα παιδια δουλευουνε σαν τα σκυλια και οι παλιοι δημοσιοι υπαλληλοι που ειναι οι

μονοι που ειναι μονιμοι καθονται και τα ξυνουν.(και δεν εχουν ουτε πτυχιο πολλες φορες)


για ποια μονιμοτητα μιλατε????

ολοι οι νεοι στο δημοσιο δεν ξερουν τι θα τους ξημερωσει.
 

pefotismenos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2008
Μηνύματα
410
Like
3
Πόντοι
1
Eχω τοσα νευρα.
Το πρωι ακουγα καποιες φωνες σαν εντονες συζητησεις στο δρομο.Βγαινω στο μπαλκονι και βλεπω τον πατερα μου με αλλους 3,ολοι μαζι να τσακωνοντε για τα πολιτικα,νεα δημοκρατια vs πασοκ
Ενιωσα τοσα νευρα και ημουνα ετοιμος να κατεβω κατω και να μαζεψω τον πατερα μου ριχνοντας του και κανα καντηλι.
Ο πατερας μου ειναι ενα καλοκαγαθο γεροντακι γυρω στα 75,που μια ζωη πιστευε σε μια ιδεολογια.
Και τα μουνοπανα ειχανε κανει τετοια πλυση εγκεφαλου,που ο ιδιος δεν εβλεπε οτι αυτο που πιστευε δε μας ειχε βοηθησει καθολου και εγω ο ιδιος αναγκαζομουνα και δουλευα σε γτπ δουλεια αν και με παναπιστημιακη ορφωση λογω ανεργιας.
Ητανε τοσο βαθια ριζωμενη η κολοκομματικη αντιληψη που εμπαινε πανω και απο τη ρεαλιστικη κατασταση των πραγματων για τον πατερα μου.
Σαν τον πατερα μου θα υπαρχουνε και αλλοι πολλοι,και σε αυτους στηριζονται οι απατεωνες για να κυβερνουνε και να φτιαχνουνε περιουσια.
Πιστευω στα εξης οσο και αν μερικα ακουγονται παραλογα:
1)Η κριση ειναι το μεγαλυτερο προσον που μπορει να εχει ενας ανθρωπος
2)Ενας ηλιθιος μπορει να επιβιωσει πιο ευκολα σε μια κοινωνια
3)Ολοι οι ψηφοι δε πρεπει να εχουνε την ιδια ισχυ.Μια γιαγια η ενας παππους οπως ο πατερας μου δε μπορει να εχει ψηφο με ιδια ισχυ με καποιον 25αρη.Γιατι ενας με κολλημενα μυαλα,παλια ιδεολογια η μια γιαγια που οτι ψηφοδελτιο της δινουνε ριχνει,να μπορει να καθορισει τη ζωη ενος ανθρωπου 25 χρονων που εχει ολη τη ζωη μπροστα του?

Αυτα σαν σκεψεις
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
(και δεν εχουν ουτε πτυχιο πολλες φορες)

Xa xa xa αυτό τι το λέτε; (όχι μόνο εσύ, όλοι)

Όταν οι σπουδές θα αποκτήσουν κάποια αξία και από τα πανεπιστήμια θα βγαίνουν μόνο άτομα που σπούδασαν κάτι που γούσταραν τότε να μου λέει κάτι το "δεν έχουν ούτε πτυχίο".

Ειδικά στο δημόσιο το αν έχει κανείς πτυχίο ή όχι δεν έχει καμία απολύτως σημασία για το αν είναι καλός στη δουλειά του.
 

pefotismenos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2008
Μηνύματα
410
Like
3
Πόντοι
1
Xa xa xa αυτό τι το λέτε; (όχι μόνο εσύ, όλοι)

Όταν οι σπουδές θα αποκτήσουν κάποια αξία και από τα πανεπιστήμια θα βγαίνουν μόνο άτομα που σπούδασαν κάτι που γούσταραν τότε να μου λέει κάτι το "δεν έχουν ούτε πτυχίο".

Ειδικά στο δημόσιο το αν έχει κανείς πτυχίο ή όχι δεν έχει καμία απολύτως σημασία για το αν είναι καλός στη δουλειά του.

+1
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Eχω τοσα νευρα.
Το πρωι ακουγα καποιες φωνες σαν εντονες συζητησεις στο δρομο.Βγαινω στο μπαλκονι και βλεπω τον πατερα μου με αλλους 3,ολοι μαζι να τσακωνοντε για τα πολιτικα,νεα δημοκρατια vs πασοκ
Ενιωσα τοσα νευρα και ημουνα ετοιμος να κατεβω κατω και να μαζεψω τον πατερα μου ριχνοντας του και κανα καντηλι.
Ο πατερας μου ειναι ενα καλοκαγαθο γεροντακι γυρω στα 75,που μια ζωη πιστευε σε μια ιδεολογια.
Και τα μουνοπανα ειχανε κανει τετοια πλυση εγκεφαλου,που ο ιδιος δεν εβλεπε οτι αυτο που πιστευε δε μας ειχε βοηθησει καθολου και εγω ο ιδιος αναγκαζομουνα και δουλευα σε γτπ δουλεια αν και με παναπιστημιακη ορφωση λογω ανεργιας.
Ητανε τοσο βαθια ριζωμενη η κολοκομματικη αντιληψη που εμπαινε πανω και απο τη ρεαλιστικη κατασταση των πραγματων για τον πατερα μου.
Σαν τον πατερα μου θα υπαρχουνε και αλλοι πολλοι,και σε αυτους στηριζονται οι απατεωνες για να κυβερνουνε και να φτιαχνουνε περιουσια.
Πιστευω στα εξης οσο και αν μερικα ακουγονται παραλογα:
1)Η κριση ειναι το μεγαλυτερο προσον που μπορει να εχει ενας ανθρωπος
2)Ενας ηλιθιος μπορει να επιβιωσει πιο ευκολα σε μια κοινωνια
3)Ολοι οι ψηφοι δε πρεπει να εχουνε την ιδια ισχυ.Μια γιαγια η ενας παππους οπως ο πατερας μου δε μπορει να εχει ψηφο με ιδια ισχυ με καποιον 25αρη.Γιατι ενας με κολλημενα μυαλα,παλια ιδεολογια η μια γιαγια που οτι ψηφοδελτιο της δινουνε ριχνει,να μπορει να καθορισει τη ζωη ενος ανθρωπου 25 χρονων που εχει ολη τη ζωη μπροστα του?

Αυτα σαν σκεψεις

πεφωτισμενε μαλλον η ψηφος του 25ρη δεν πρεπει να εχει την ιδια αξια. οι περισσοτεροι δεν εχουν δουλεψει ακομα

σε αυτη την ηλικια! επισης περασαν σχεδον στην πλειοψηφια τους ψηφιζοντας ΔΑΠ στο πανεπιστημιο και πηγαινονοντας

σε κομματικα παρτυ επειδη εχει γκομενες (τα ιδια και για πασπ)

αρα να μη σου πω οτι η ψηφος τους πρεπει να πιανει το μισο.

τουλαχιστον οι μεγαλυτεροι εχουν περασει κακουχιες και ξερουν περισσοτερα.

οι επιλογες ομως εδω στην ελλαδα δεν ειναι πολλες.

και κατι αλλο. τι ψηφιζει ο πατερας σου που ειναι κολλημενος οπως λες?
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
--- Κριτόλαος ------------------

"Εάν μεν άνδρες ώσιν, ουκ απορήσουσι συμμάχων, εάν δε, ανδράποδα κυρίων". Εάν φανείτε άνδρες, δε θα δυσκολευθείτε να βρείτε εύκολα συμμάχους. Αλλιώς, δε θα δυσκολευθείτε να βρείτε αφεντικά
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.470
Κριτικές
61
Like
42.673
Πόντοι
22.785
--- Κριτόλαος ------------------

"Εάν μεν άνδρες ώσιν, ουκ απορήσουσι συμμάχων, εάν δε, ανδράποδα κυρίων". Εάν φανείτε άνδρες, δε θα δυσκολευθείτε να βρείτε εύκολα συμμάχους. Αλλιώς, δε θα δυσκολευθείτε να βρείτε αφεντικά

Αγαπημένε φίλε έρχομαι σέ αύτο
πού είπε και ο Παπαδιαμάντης  απλά [size=19pt]«μεταλλάσουμε τυράννους».[/size]

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom