Νέα

Viva wallet POS

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα homan
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 24
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

homan

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2005
Μηνύματα
727
Κριτικές
6
Like
267
Πόντοι
6
Εχει βαλει κανενας POS απο την VivaWallet στην επιχειρηση του  για να πει εντυπωσεις και αν ειναι αξιοπιστη η vivawallet γιατι δεν θελω να μπλεξω με τραπεζες να πληρωνω ενοικιο καθε μηνα και να κινδυνευω να μου τα κατασχεσει η εφορια αν  εχω χρεη σε αυτη
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Εχει βαλει κανενας POS απο την VivaWallet στην επιχειρηση του  για να πει εντυπωσεις και αν ειναι αξιοπιστη η vivawallet γιατι δεν θελω να μπλεξω με τραπεζες να πληρωνω ενοικιο καθε μηνα και να κινδυνευω να μου τα κατασχεσει η εφορια αν  εχω χρεη σε αυτη

αυτο που ρωτας ειναι εαν μπορεις να τους πιστολιασεις με ανεση?
 
OP
OP
H

homan

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2005
Μηνύματα
727
Κριτικές
6
Like
267
Πόντοι
6
αυτο που ρωτας ειναι εαν μπορεις να τους πιστολιασεις με ανεση?
Αυτο που ρωταω ειναι αν εχει κανενας εμπειρια ,αν εχει βαλει στην επιχειρηση του μηχανακι POS της Viva για να δεχεται πληρωμες και αν μπορει να τα παρει αμεσα τα χρηματα του ,γιατι ειναι πιο καλα να το πληρωσεις μια φορα το μηχανακι και να ειναι δικο σου παρα να εχεις τους νταβαντζηδες τραπεζιτες να τους δινει ενοικιο καθε μηνα για το μηχανακι
 

imagine

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2005
Μηνύματα
68
Κριτικές
1
Like
234
Πόντοι
20
Viva pos οχι για eshop ναι. Τα λεφτα σου τα παίρνεις σε 2 ημέρες (συχνα και την επόμενη). Πλεον όμως με τις προμήθειες των τραπεζων κατω από 1% (εναντι 2,4% της viva) δεν αξιζει.
Παζαρεψε το pos στις τραπεζες, συνεργατης μετα από πίεση (λεγοντας πως του το εδινε αλλη τραπεζα δωρεαν) το πηρε δωρεαν για 1 χρόνο.
 

SWR

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2015
Μηνύματα
226
Like
1
Πόντοι
1
Viva pos οχι για eshop ναι. Τα λεφτα σου τα παίρνεις σε 2 ημέρες (συχνα και την επόμενη). Πλεον όμως με τις προμήθειες των τραπεζων κατω από 1% (εναντι 2,4% της viva) δεν αξιζει.
Παζαρεψε το pos στις τραπεζες, συνεργατης μετα από πίεση (λεγοντας πως του το εδινε αλλη τραπεζα δωρεαν) το πηρε δωρεαν για 1 χρόνο.
Βασικα δυσκολα βγαζεις ακρη με τις τραπεζες.Αν σου χρεωσουν το μηχανακι σου βαζουν χαμηλο επιτοκιο 0.9-1 %.Αν στο δωσουν δωρεαν σε φτανουν μεχρι και 1.8%.
 

SWR

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2015
Μηνύματα
226
Like
1
Πόντοι
1
Εχει βαλει κανενας POS απο την VivaWallet στην επιχειρηση του  για να πει εντυπωσεις και αν ειναι αξιοπιστη η vivawallet γιατι δεν θελω να μπλεξω με τραπεζες να πληρωνω ενοικιο καθε μηνα και να κινδυνευω να μου τα κατασχεσει η εφορια αν  εχω χρεη σε αυτη
Οσον αφορα τα χρεη,ειχαν πει οτι με την ψηφιση του νομου σχετικα με τις φοροπαλλαγες με τη χρηση πλαστικου χρηματος,θα οριζαν και ως ακατασχετο ενα λογαριασμο ανα επιχειρηση που ειναι συνδεδεμενος με το pos.Θα μου πεις τωρα,υποσχεσεις και πρασινα αλογα,αλλα μου φαινεταο απολυτως λογικο να περασει νομος για το ακατσχετο του λογαριασμου που ειναι συνδεδεμενος με το pos.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Εχει βαλει κανενας POS απο την VivaWallet στην επιχειρηση του  για να πει εντυπωσεις και αν ειναι αξιοπιστη η vivawallet γιατι δεν θελω να μπλεξω με τραπεζες να πληρωνω ενοικιο καθε μηνα και να κινδυνευω να μου τα κατασχεσει η εφορια αν  εχω χρεη σε αυτη
Εγώ εχω το μικρό το εχω πάρει περίπου 185 ευρώ! Συνδέεται με το smartphone η κανείς την χρέωση μέσα από το web όποτε δεν χρειάζεται το μηχανάκι! Η μόνη μαλάκια είναι εκτός από το υψηλό επιτόκιο σχετικά με τις τράπεζες οταν θελεις να μεταφέρεις τα χρήματα από το προφίλ σου στον τραπεζικό σου λογαριασμό χρεώνουν 1 ευρώ! Τα λεφτά δεν πάνε κατευθείαν στον τραπεζικό σου λογαριασμό αλλά στο wallet σου κ μέσα από εκεί τα μεταφέρεις όποτε θες εσύ! Εάν δεν το δουλεύεις πολύ νομίζω οτι σε συμφέρει...!
 

Quasimodo

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
48
Like
1.969
Πόντοι
6.955
1€ σε χρεώνει για μεταφορά σε τράπεζα, πολύ λογικό μιας και το viva wallet ειναι τραπεζικο συστημα
Η Πειραιως δεν σε χρεωνει για μεταφορα στην Alpha;
Αν δεν θες να χρεωθεις το 1€ ΞΟΔΕΨΕ ΤΑ (πχ πληρωμή ΔΕΗ)
 

mixkor

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
22
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
Τον περασμένο Σεπτέμβριο που ενδιαφέρθηκα μου είπαν οτι τα λεφτά μπαίνουν σε λογαριασμό στις Βρυξέλλες και μεταφέρονται μόνο με εντολή μου εδώ...χρειάζεται λίγη προσοχή με αυτούς όλους
 
OP
OP
H

homan

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2005
Μηνύματα
727
Κριτικές
6
Like
267
Πόντοι
6
Τον περασμένο Σεπτέμβριο που ενδιαφέρθηκα μου είπαν οτι τα λεφτά μπαίνουν σε λογαριασμό στις Βρυξέλλες και μεταφέρονται μόνο με εντολή μου εδώ...χρειάζεται λίγη προσοχή με αυτούς όλους
Μαλλον αλλη εταιρια θα εννοεις γιατι απο οτι διαβασα αλλα και μου ειπαν που μιλησα μαζι τους δεν ισχυει αυτο που λες αφου βαζεις εσυ σε ποιον λογαριασμο θελεις να μεταφερθουν τα χρηματα η τα αφηνεις εκει και να κανεις διαφορες πληρωμες απο εκει
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Τον περασμένο Σεπτέμβριο που ενδιαφέρθηκα μου είπαν οτι τα λεφτά μπαίνουν σε λογαριασμό στις Βρυξέλλες και μεταφέρονται μόνο με εντολή μου εδώ...χρειάζεται λίγη προσοχή με αυτούς όλους
Οπου κ να μπαινουν τυπε θεωρω πως ειναι ασφαλεστερα απο τις εδω τραπεζες...!
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Μαλλον αλλη εταιρια θα εννοεις γιατι απο οτι διαβασα αλλα και μου ειπαν που μιλησα μαζι τους δεν ισχυει αυτο που λες αφου βαζεις εσυ σε ποιον λογαριασμο θελεις να μεταφερθουν τα χρηματα η τα αφηνεις εκει και να κανεις διαφορες πληρωμες απο εκει
Οντως ετσι ειναι. Για καθε μεταφορα στον λογαρισμο της επιλογης σου ειναι 1ευρω χρεωση.
 

zeljko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
9.752
Κριτικές
4
Like
235
Πόντοι
346
2,4% +0,24€ δεν ελεγαν οι γαμιοληδες για καθε συναλλαγη ;
 

Quasimodo

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
48
Like
1.969
Πόντοι
6.955
Το πρόβλημα σας ειναι το 1€, και δεν κοιτάτε ότι η πιστωτική θα ανεβάσει το τζίρο σας...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom