Νέα

Τζόγος...ο αργός θάνατος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arwstaki10
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 385
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (1 μέλη και 6 επισκέπτες)
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
Για τη γαριδομακαρονάδα εχω ενα κόλπο να σου πω..Πας με το κοριτσι,τρως,τελειώνετε,"της λες θα πληρωσω εγω μωρό μου,πηγαινε στο αμαξι κι ερχομαι",φευγει αυτή και μετα από λίγο σηκωνεσαι και φευγεις κι εσυ!
Μεχρι να αντιληφθεί το γκαρσονι τι εγινε,εσυ θα είσαι μπουχός!
Tips:- Μακρια το αμαξι από το μαγαζί,μη σε πιασουν τιποτα κάμερες
-Καλό ντυσιμο και συμπεριφορά μπρούκλη,να μη σε παρουν χαμπαρι....

:tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:
Καλό αλλά ευτυχώς δεν έχει χρειαστεί να κανω κατι τέτοιο μέχρι σήμερα
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
Τυπε @arwstaki10 αν δεν εχεις δει αυτην την ταινια δες την οπωσδηποτε. Μια απο τις καλυτερες για τζογο και που μπορει να φτασει εναν ανθρωπο με νορμαλ ζωη:

Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Όπως και αυτή. Για μένα 2 από τις καλυτερες ταινιες για τζογο
Δεν τα βρίσκω με υπότιτλους
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.875
Κριτικές
6
Like
3.615
Πόντοι
736
Δεν τα βρίσκω με υπότιτλους
Δες εδω αν θες , το μόνο κακό που σε πετάει συνέχεια διαφημίσεις μέχρι να ξεκινήσεις να βλέπεις :confused:


Βασικά δεν ξέρω αν παίζει η ταινία , δεν δοκίμασα να την δώ

*Βασικά άκυρο , μάλλον δεν παίζει η κάτι κάνω λάθος εγω :confused:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.923
Κριτικές
63
Like
45.823
Πόντοι
9.297
Δυστυχώς δεν πηγαίνω συχνά αλλά πιστεύω ότι λόγω αγάπης και σεβασμού θα με συνοδεύει τλχ στις μεγάλες γιορτές.
Τα παιδιά σας θα υφίστανται μεγάλη σύγκρουση ....θρησκευομενος μπαμπάς vs άθεη μαμά.
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
Δες εδω αν θες , το μόνο κακό που σε πετάει συνέχεια διαφημίσεις μέχρι να ξεκινήσεις να βλέπεις :confused:


Βασικά δεν ξέρω αν παίζει η ταινία , δεν δοκίμασα να την δώ

*Βασικά άκυρο , μάλλον δεν παίζει η κάτι κάνω λάθος εγω :confused:
Δεν πειράζει ευχαριστώ για την προσπάθεια
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
Τα παιδιά σας θα υφίστανται μεγάλη σύγκρουση ....θρησκευομενος μπαμπάς vs άθεη μαμά.
Τα παιδιά, αν φτάσουμε μέχρι εκεί, θα ακούσουν την αλήθεια και των δύο και θα κρίνουν. Θεωρώ όμως κομβικό το γεγονός ότι με σέβεται και δεν θα μου πάει κόντρα στο θέμα αυτό γιατί ξέρει πόσο σημαντικό είναι για μένα. Το έχουμε ψιλοσυζητησει και το άθεη το κάνει πιο εύκολο αντικειμενικά. Αν ήταν μουσουλμάνα ας πούμε ίσως είχαμε πρόβλημα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.923
Κριτικές
63
Like
45.823
Πόντοι
9.297
Τα παιδιά, αν φτάσουμε μέχρι εκεί, θα ακούσουν την αλήθεια και των δύο και θα κρίνουν. Θεωρώ όμως κομβικό το γεγονός ότι με σέβεται και δεν θα μου πάει κόντρα στο θέμα αυτό γιατί ξέρει πόσο σημαντικό είναι για μένα. Το έχουμε ψιλοσυζητησει και το άθεη το κάνει πιο εύκολο αντικειμενικά. Αν ήταν μουσουλμάνα ας πούμε ίσως είχαμε πρόβλημα.
Το να είσαι άθεος είναι και ξεκούραστο...δεν πας στην εκκλησια,ξεκουράζεσαι,αράζεις κτλ...το να είσαι θρησκευόμενος είναι ένας αγώνας,όχι αργία.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.176
Κριτικές
23
Like
7.808
Πόντοι
3.346
Δες εδω αν θες , το μόνο κακό που σε πετάει συνέχεια διαφημίσεις μέχρι να ξεκινήσεις να βλέπεις :confused:


Βασικά δεν ξέρω αν παίζει η ταινία , δεν δοκίμασα να την δώ

*Βασικά άκυρο , μάλλον δεν παίζει η κάτι κάνω λάθος εγω :confused:
Υπαρχει το μπλοκ για διαφημισεις.. ψαξε βρες το.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.176
Κριτικές
23
Like
7.808
Πόντοι
3.346
Η δικιά μου είναι άθεη αλλά απ τη στιγμή που σέβεται τα δικά μου πιστεύω δεν έχω θέμα. Ευελπιστώ στην πορεία να δει την αλήθεια μου, χωρίς να την πιέζω βέβαια.
Εγω με αθεη δεν εκανα σχεση ποτε! εκτος οτι δεν πιστευουν, συνηθως ειναι και κουμουνες,αξυριστες που μυριζουν απο μακρια. :confused:
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
Το να είσαι άθεος είναι και ξεκούραστο...δεν πας στην εκκλησια,ξεκουράζεσαι,αράζεις κτλ...το να είσαι θρησκευόμενος είναι ένας αγώνας,όχι αργία.
Θρησκευομενος σίγουρα δεν είμαι, λόγω τεμπελιάς και κακών συνηθειών. Πιστεύω όμως βαθειά στο Θεό.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356
Η δικιά μου είναι άθεη αλλά απ τη στιγμή που σέβεται τα δικά μου πιστεύω δεν έχω θέμα. Ευελπιστώ στην πορεία να δει την αλήθεια μου, χωρίς να την πιέζω βέβαια.
Μπορεί να ευελπιστει και εκείνη το ίδιο όμως για σένα
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
Μπορεί να ευελπιστει και εκείνη το ίδιο όμως για σένα
Ένας άθεος απλά αδιαφορεί. Αν δεν τον ενοχλείς δεν έχει λόγο να θέλει να σε επηρεάσει. Αφού σέβεται τον χριστιανικό γάμο κτλ όλα είναι καλά από μέρους μου. Ούτε ο Θεός θέλει να πιέζουμε κανέναν. Αν καταφέρω να την εμπνευσω με τη ζωή μου και αφού πρώτα ξαναβρώ το δρόμο μου, θα είναι το ιδανικό. Ούτε τα παιδιά μου θα πίεζα. Τους εξηγείς τα πιστεύω σου, λύσεις απορίες όπου μπορείς και τα αφήνεις να διαμορφώσουν άποψη στην πορεία. Αλλά ότι και να πεις στα παιδιά, μετράει απείρως παραπάνω τι θα κάνεις στην πράξη. Αυτό ισχύει για όλα τα θέματα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.923
Κριτικές
63
Like
45.823
Πόντοι
9.297
Ένας άθεος απλά αδιαφορεί. Αν δεν τον ενοχλείς δεν έχει λόγο να θέλει να σε επηρεάσει. Αφού σέβεται τον χριστιανικό γάμο κτλ όλα είναι καλά από μέρους μου. Ούτε ο Θεός θέλει να πιέζουμε κανέναν. Αν καταφέρω να την εμπνευσω με τη ζωή μου και αφού πρώτα ξαναβρώ το δρόμο μου, θα είναι το ιδανικό. Ούτε τα παιδιά μου θα πίεζα. Τους εξηγείς τα πιστεύω σου, λύσεις απορίες όπου μπορείς και τα αφήνεις να διαμορφώσουν άποψη στην πορεία. Αλλά ότι και να πεις στα παιδιά, μετράει απείρως παραπάνω τι θα κάνεις στην πράξη. Αυτό ισχύει για όλα τα θέματα.
Ίσα ίσα το ότι η γυναίκα σου είναι άθεη πρέπει να σε κάνει πιο συνειδητοποιημένο στην πίστη σου και υπόδειγμα στα παιδιά ...σκέψου ότι είναι πιο μεγάλο το επίτευγμα κάποιου που νηστεύει ενώ δουλεύει σε γυραδικο γιατί πολεμάει και νικάει τον πειρασμό που είναι άμεσα κοντά του .
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.923
Κριτικές
63
Like
45.823
Πόντοι
9.297
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356
Ένας άθεος απλά αδιαφορεί. Αν δεν τον ενοχλείς δεν έχει λόγο να θέλει να σε επηρεάσει. Αφού σέβεται τον χριστιανικό γάμο κτλ όλα είναι καλά από μέρους μου. Ούτε ο Θεός θέλει να πιέζουμε κανέναν. Αν καταφέρω να την εμπνευσω με τη ζωή μου και αφού πρώτα ξαναβρώ το δρόμο μου, θα είναι το ιδανικό. Ούτε τα παιδιά μου θα πίεζα. Τους εξηγείς τα πιστεύω σου, λύσεις απορίες όπου μπορείς και τα αφήνεις να διαμορφώσουν άποψη στην πορεία. Αλλά ότι και να πεις στα παιδιά, μετράει απείρως παραπάνω τι θα κάνεις στην πράξη. Αυτό ισχύει για όλα τα θέματα.
παντως εμενα δεν εχει καταφερει κανεις να με πεισει για την υπαρξη θεου :tooth:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.923
Κριτικές
63
Like
45.823
Πόντοι
9.297
παντως εμενα δεν εχει καταφερει κανεις να με πεισει για την υπαρξη θεου :tooth:
Το ότι ζεις ενώ θα μπορούσες να τα έχεις τιναξει από κινεζική πανούκλα η από ο,τιδηποτε άλλο δεν είναι θέμα μόνο επιστήμης....
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom