Νέα

Τζόγος...ο αργός θάνατος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arwstaki10
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 385
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
Έχεις πολύ κουράγιο...όμως δεν θα άντεχες αν έπρεπε να στηρίξεις και άνεργη γυναίκα ακόμα χειρότερα και παιδιά.Εχεις εξειδικευμένη δουλειά και μπορείς να κάνεις σχέδια για το μέλλον.Ομως μην μπερδεύεις τις ΜΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΙΚΕΣ γυναίκες του Αν.Μπλοκ με τις κακομαθημενες τις δικές μας.Δυσκολο να βρεις προσγειωμένη Ελληνίδα ιδίως αν δεν έχει τα δικά σου βιώματα.
Καλή τύχη πάντως,το αξίζεις....
με την αφορμη αυτη, πιστευω κι εγω οτι ειναι αρκετα πιο πιθανο να βρεις παραδοσιακη γυναικα, στα βαλκανια και στο αν. μπλοκ.
αν δεν εχεις θεμα ρατσισμου και σε ενδιαφερει τετοιου ειδους γυναικα.
δεν λεω να παμε να ψαξουμε στο εξωτερικο αλλα κοπελες που εχουν μεγαλωσει εδω, εχουν καπως διαφορετικα προτυπα, κατι το οποιο, ειναι ενα απ τα βασικα μου ζητουμενα.
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
Σε ευχαριστω,να εισαι καλα.Εμπειρια που δεν την εχω βιωσει δεν μπορω να πω αν οντως θα την αντεχα,για να το λες,κατι παραπανω θα ξερεις και το σεβομαι.Απλα θεωρω πως εχω την δυναμη να το παλεψω,μακαρι να μου τυχει (οικογενεια εννοω) και βλεπουμε.Δεν ασχολουμαι καθολου με Σλαβες και γενικα αλλοδαπες,για σχεση-γαμο εννοω.Αυτες κανουν μονο για τα στουντιο.Υπαρχουν καλες κοπελες ακομα και σημερα,για Ελληνιδες μιλαω παντα.Η αληθεια ειναι οτι ειναι τραγικα λιγοτερες απο την εποχη οταν ημουν εγω 20 χρονων πχ αλλα υπαρχουν.Θελει λιγη τυχη να την πετυχεις βεβαια αλλα κατι θα γινει.Πριν 10 μερες για την ακριβεια μου γνωρισε ενας φιλος μου απο την δουλεια μια ξαδερφη του,ομορφη αρκετα,καλο σωμα,λιγο μεγαλη βεβαια στα 36 αλλα το μυαλο της κατι το εκανε,το χαρισε,το εχασε,δεν ξερω.Παντως στο κεφαλι της δεν το ειχε.Τωρα σειρα εχει μια συμμαθητρια του που ειναι πολυ πιο νορμαλ μου ειπε και μετα 2-3 φιλες της κοπελας του.Ουτε η Βασιλειαδου να ησουν ρε του λεω,χαχαχαχαχα
κι ομως, στις ηλικιες μας και πανω, ετσι ειναι το πιο πιθανο να γινει το καλο το κονε.
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
Είχα συνάδελφο που παντρεύτηκε Πολωνέζα...σαν μοντέλο ήταν και πολύ νοικοκυρά που τα έμαθε αυτά στο σχολείο( επί κομμουνισμού προφανώς μάθαιναν τα κορίτσια να τονώνουν τον σύντροφό εργάτη και να μην τον ταλαιπωρούν με δουλειές στο σπίτι).Είναι πολύ ικανοποιημένος από την επιλογή του....
τι μαθαινουν απ το σπιτι και τις δασκαλευει και η μαμα.
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
Να αγοράσει το πληκτρολόγιο σου...το πολύ το χα'ι'δεμα βλάπτει .Και χα'ι'δεμα δεν υπάρχει σε σπίτια αγροτών ,εργατών και ίσως ασχολούνται με ψάρεμα,κτηνοτροφία κτλ...άντε τα αγόρια θα δουν συνθήκες "μη χα'ι'δεματος " στον Στρατό...τα κορίτσια όμως συχνά χαλάνε από την κούνια τους.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

"Να αγιασει το πληκτρολόγιο σου" εννοούσα!
ο φεμινισμος πλεον, διδασκει να εισαι ανεξαρτητη και να μην εχεις αναγκη κανεναν, ειδικα αντρα.
φταιμε κι εμεις που τις καναμε ετσι, δλδ οι παλιοι.
καποιοι φερθηκαν η φερονται ακομα πολυ ασχημα στις γυναικες τους και εχουν δημιουργησει φοβιες.
και κυριως διδασκουν ισοτητα οπου τις βολευει. δεν δεχονται τους ορους αντρας-γυναικα.
υπαρχουν λιγες ντοπιες και πολυ περισσοτερες εισαγωμενες, που θελουν τον αντρα αντρα, με την καλη εννοια και νιωθουν τιμητικα να τις θεωρεις γυναικες.
χοντρα χοντρα, να νιωθουν ασφαλεια διπλα σου κι αυτες με την σειρα τους να σε φροντιζουν.
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
σημερα ειμαι πιο αναλαφρος, γιατι βρηκα τα χρηματα να καλυψω την ζημια που εκανα, απο ενα φιλαρακι.
φυσικα θα τα αποπληρωσω αλλα με λιγοτερο αγχος και πιεση.
οταν αρχιζεις να απομακρυνεσαι απ τον εθισμο σου, βλεπεις τη ζωη με αλλα ματια.
βελτιωνεται ο υπνος, μειωνονται τα νευρα και οι αποτομες αλλαγες ψυχολογιας-συμπεριφορας.
βλεπεις γενικα τη ζωη σου πιο αισιοδοξα.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
αν μπορεις γραψε μου τιτλους γιατι δεν εχω προσβαση σε βιντεο απο εδω. θα τις δω με την πρωτη ευκαιρια.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


θα βρω τροπο να το δω
Owning Mahowny
Going for broke
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
και κατι ασχετο...καμια ιδεα για τιμια γαριδομακαροναδα στη θαλασσα? νοτια αττικη και χωρις να χρειαζομαι δανειο. ευχαριστω.
 

torpili

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2015
Μηνύματα
182
Like
55
Πόντοι
1
και κατι ασχετο...καμια ιδεα για τιμια γαριδομακαροναδα στη θαλασσα? νοτια αττικη και χωρις να χρειαζομαι δανειο. ευχαριστω.
Να χρωστας στης μιχαλους και να ψαχνεσαι για παραθαλασια γαρυδομακαροναδα. Ρε φιλε θελω και γω τετοιο mindset .Και δεν το λεω ειρωνικα. 10 ευρω να χρωσταω στο μαρκετ γιατι δεν δουλευε το POS και με πιανει αγχος.... Θα ζήσεις 100 χρονια φιλαρακι
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
Να χρωστας στης μιχαλους και να ψαχνεσαι για παραθαλασια γαρυδομακαροναδα. Ρε φιλε θελω και γω τετοιο mindset .Και δεν το λεω ειρωνικα. 10 ευρω να χρωσταω στο μαρκετ γιατι δεν δουλευε το POS και με πιανει αγχος.... Θα ζήσεις 100 χρονια φιλαρακι
την εχω ταξει στο κοριτσι καιρο τωρα. επειδη ειναι σπαθι απενταντι μου, προσπαθω να της προσφερω κι εγω ομορφες στιγμες. χαρη σ αυτην κυριως τρωω καθε μερα σπιτικο ζεστο φαγητο+οτι ηταν αναγκασμενη να υπομενει τα νευρα μου και ψυχολογικα μου συχνα πυκνα.
δεν ειναι λιγα τα χρηματα που οφειλω αλλα τα εβαλα σε μια σειρα και ειμαι πιο ηρεμος.
εχω βρεθει να χρωσταω παρα πολλες φορες και μεγαλυτερα ποσα και με αγχωνε και εμενα, ακομα δλδ αλλα σου εξηγησα.
οταν υπολογιζεις ποσα χρηματα σπαταλας καθε χρονο σε καταχρησεις, συνειδητοποιεις πως αν τις κοψεις εχεις αρκετα χρηματα για μια φυσιολογικη ζωη. εξαλλου μια γαριδομακαροναδα ειπα να φαμε. ποσο κανει? 15-20 ευρω? 50 ευρω το τραπεζι μας? το αξιζει και δεν τα λυπαμαι. δεν ειπα να παμε μυκονο για διακοπες. πιστεψε ειμαι τυπος που σιχαινομαι να χρωσταω και χανω τον υπνο μου αλλα φροντισα να τα παρω απο φιλαρακι που ειναι αρκετα πιο ανετος και ειναι βεβαιος οτι θα επιστραφουν. αν τελειωνε η ζωη μου καθε φορα που χρωσταω χρηματα απ τζογο δεν θα εγραφα τωρα.
η αισιοδοξια μου με βοηθα να ξεπερναω δυσκολες καταστασεις πιο ευκολα και πιο γρηγορα απ το μεσο ανθρωπο. το κακο ειναι οτι με παρεσυρε στα ιδια λαθη γιατι αντιστοιχα ευκολα τα ξεχνουσα. δεν ξερω ποσα χρονια θα ζησω αλλα στατιστικα πιθανον να αυξηθουν χωρις το τζογο.

κατανοω την εκπληξη-απορια σου και ειμαι εδω να σου λυσω κι αλλες αν σου προσφερει κατι.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356
ναι παντα εχει και ρισκο ο γαμος.
δεν ειπα ομως να εισαι με καποια που μιζεριαζεις γιατι αργα η γρηγορα θα κλωτσησεις.
αλλα με καποια που σε καλυπτει σε μεγαλο βαθμο, τλχ στα πιο βασικα για εσενα.
δεν ηξερα οτι ο γαμος ειναι συνιφασμενος με την απωλεια της αξιοπρεπειας, τλχ σιγουρα δεν ειναι αυτος ο σκοπος του.
δεν αγνοω παρ ολα αυτα το γεγονος οτι εχει συμβει σε πολλους .
νομιζα οτι ο γαμος εχει σκοπο την ολοκληρωση του ανθρωπου με αποτελεσμα την αληθινη ευτυχια, η οποια και κορυφωνεται με τον ερχομο τεκνου η ακομα καλυτερα τεκνων.
σου ευχομαι αν παντρευτεις,να ευτυχισεις....να εισαι και συ μεσα σε αυτο το 5-10% των ευτυχισμενων γάμων
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.926
Κριτικές
63
Like
45.831
Πόντοι
9.297
ναι σε ενα απροοπτο, μια δυσκολη στιγμη, υπαρχουν και οι συγγενεις και φιλοι. γι αυτο ειναι οι ανθρωποι. προσωρινα παντα, δε γινεται να στηριζεσαι μονιμα εκει. μαθαινεις να ζεις με αυτα που εχεις. και η ευτυχια οπως πολλοι εχουν πει κατα καιρους, κρυβεται στα απλα.
Αν μείνετε άνεργοι για καιρό και το ψωμί γίνει ΑΠΛΟ ψωμάκι θα είναι νόστιμο και αυτό...εδώ συμφωνούμε.
 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.696
Like
2.429
Πόντοι
606
με τον τζογο οπως και με τα αλλα παθη παυεις να εισαι ελευθερος και εξαρτασε απο κατι αλλο.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356
με τον τζογο οπως και με τα αλλα παθη παυεις να εισαι ελευθερος και εξαρτασε απο κατι αλλο.
παθος θεωρουσα και τις πουτάνες,μεχρι που οντως μου εγιναν εξάρτηση ελα ομως που περισσότερο ελευθερος ενιωθα με τις πουτάνες παρα με μια γκόμενα. οποτε καποια παθη ισως σου προσφερουν και ελευθερια μαζι
 

ekatse_i_koutsi_katsika

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
400
Like
1.179
Πόντοι
201
παμε λοιπον και καλη μου τυχη μην γραφω αδικα.
οπως τα ναρκωτικα και το αλκοολ ετσι λοιπον και ο τζογος σε σκοτωνει αργα και βασανιστικα αλλα το χειροτερο ειναι οτι καταστρεφει και αθωους στο περασμα σου.
σιγουρα υπαρχουν κι αλλοι εθισμοι αλλα νμζ αυτοι ειναι οι κυριοτεροι.

μετα απο 20 περιπου χρονια συνεχους εργασιας, κατα διαστηματα και 2 δουλειες το αποτελεσμα ειναι να ειμαι με 0 χρηματα την στιγμη αυτη που γραφω. (για την ακριβεια -1.000,00 ευρω).
τι σημαινει αυτο? οτι εχασα στο τζογο και κυριως στο στοιχημα κατα προσεγγιση 100.000-150.000 ευρω αφου παιζω σχεδον καθημερινα πανω απο 20 χρονια.

γιατι γραφω? γιατι πηρα σημερα την αποφαση για αλλη μια νεα αρχη και αφου επιασα πατο για ακομα μια φορα.
ιδανικα να μπορεσω να βοηθησω και καποιον αλλο παραλληλα με τον εαυτο μου.

αν υπαρξει ενδιαφερον θα επανελθω για αποριες και αξιολολυπητα στοιχεια-εμπειριες.

να σημειωσω οτι μεσα στα χρονια αυτα ασχοληθηκα και με το ποκερ με σημαντικα κερδη κατα προσεγγιση 50.000-100.000 ευρω.
Φίλε ένα μόνο θα σου πω. Προσωπική οικογενειακή εμπειρία. Διέλυσε την οικογένεια του, ξεπουλήθηκε περιουσία όσο όσο για να γλυτώσει φυλακή και ξύλο από ακάλυπτες επιταγές, έφτασε σε σημείο να μην έχει να πάρει τσιγάρα, και όποτε του δίναμε λίγα ευρώ για τσιγάρα και καφέ τα κατέθετε στον τζόγο. Τώρα η πόρτα είναι κλειστή οριστικά και ας κάνει κρύο εκεί έξω. Όπως έστρωσε θα κοιμάται, αφού ούτε στους ανώνυμους τσογαδόρους κάθησε πάνω από 3-4 συνεδρίες.
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
Αν μείνετε άνεργοι για καιρό και το ψωμί γίνει ΑΠΛΟ ψωμάκι θα είναι νόστιμο και αυτό...εδώ συμφωνούμε.
καλως η κακως δεν σκεφτομαι τοσο απαισιοδοξα οπως εσυ.
ευτυχως το ιδιο η περιπου το ιδιο σκεφτηκαν και οι γονεις μου, για να ειμαι εδω σημερα.
σεβομαι οτι μπορει να εχεις τους λογους σου και σου ευχομαι να τα δεις μια μερα ολα πιο χρωματιστα, οπως εγραψε κι ενας φιλος.
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
παθος θεωρουσα και τις πουτάνες,μεχρι που οντως μου εγιναν εξάρτηση ελα ομως που περισσότερο ελευθερος ενιωθα με τις πουτάνες παρα με μια γκόμενα. οποτε καποια παθη ισως σου προσφερουν και ελευθερια μαζι
εξαρτησεις+παθη=δεσμα και οχι ελευθερια. αυτο ειναι νμζ ξεκαθαρο και ετυμολογικα.
γκομενα=πολλα και διαφορα αλλα οχι δεσμα.
γκομενα=free will.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356
εξαρτησεις+παθη=δεσμα και οχι ελευθερια. αυτο ειναι νμζ ξεκαθαρο και ετυμολογικα.
γκομενα=πολλα και διαφορα αλλα οχι δεσμα.
γκομενα=free will.
φυσικα και μπορει να γινει καποιος δεσμιος μιας γυναικας
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
φυσικα και μπορει να γινει καποιος δεσμιος μιας γυναικας
εμμεσα ναι μπορει αλλα εξαρτηση λεγεται και αυτο. τα κοριτσια που ανεφερες πριν, σου προσφερουν ελευθερια επιλογης, χρονου κτλ αν τα εχεις για χομπυ. η εννοια της εξαρτησης ομως ειναι διαφορετικη. εκτος αν το εννουσες σαν απλη συνηθεια που και παλι ανοιγει αλλη μεγαλη κουβεντα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom