Νέα

Τζόγος...ο αργός θάνατος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arwstaki10
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 385
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356
ναι θα το πετυχω αλλα δεν ξερω γιατι το πας σε μενα. γενικα δε μιλαμε?
εσυ ανοιξες το νημα
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

εσυ δεν εισαι ο πρωταγωνιστης εδω μεσα?
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
εγω παντως οτι και να βρω,οσο καλες και να ειναι οι συνθήκες,απο τα μπουρδελακια δεν μπορω να απεχω...και φυσικα δε κοροιδευω τον εαυτο μου γιατι πολυ απλα ξερω οτι δεν μπορω να απεχω
τοτε, αν θες την ταπεινη μου γνωμη δεν πρεπει να κανεις οικογενεια γιατι την σαμποταρεις ηδη και θα παρεις κι αλλους στο λαιμο σου.
το αυτο ισχυει και για μενα με το τζογο προφανως.
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.103
Κριτικές
124
Like
51.137
Πόντοι
27.261
εγω παντως οτι και να βρω,οσο καλες και να ειναι οι συνθήκες,απο τα μπουρδελακια δεν μπορω να απεχω...και φυσικα δε κοροιδευω τον εαυτο μου γιατι πολυ απλα ξερω οτι δεν μπορω να απεχω
Tim And Eric Omg GIF
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
εσυ ανοιξες το νημα
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

εσυ δεν εισαι ο πρωταγωνιστης εδω μεσα?
αλλος φιλος εθεσε το ερωτημα και σ αυτο απαντησα. παρ ολα αυτα απαντησα και για μενα. δεν εχω θεμα.
το ιδιο σκληρος ειμαι και με τον εαυτο μου, ισως και παραπανω. τα ιδια ακριβως λεω και στους φιλους μου.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356
τοτε, αν θες την ταπεινη μου γνωμη δεν πρεπει να κανεις οικογενεια γιατι την σαμποταρεις ηδη και θα παρεις κι αλλους στο λαιμο σου.
το αυτο ισχυει και για μενα με το τζογο προφανως.
με τις τελειες συνθηκες,και τελεια ολα ξερεις ποσοι θα ειχανε κανει οικογενεια? πολυ λιγοι..και το να ρίχνω κανα μπουτσο σε κανα μπουρδελακι που και που,νομιζω δεν ειναι το ιδιο να εχω οικογενεια και να μπλεκω με καζινο
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
με τις τελειες συνθηκες,και τελεια ολα ξερεις ποσοι θα ειχανε κανει οικογενεια? πολυ λιγοι..και το να ρίχνω κανα μπουτσο σε κανα μπουρδελακι που και που,νομιζω δεν ειναι το ιδιο να εχω οικογενεια και να μπλεκω με καζινο
σεβαστη η αποψη σου αλλα διαφωνω. απο κει και περα δε μιλησα ποτε για τελειες συνθηκες.
η απιστια ομως(ειδικα μπουρδελο), ο τζογος, το αλκοολ και τα ναρκωτικα απεχουν παρα πολυ απ το τελειο.
1 και μονο απ αυτα ειναι αρκετο να σαμποταρουν το γαμο χωρις επιστροφη.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356
η ευρεση "καταλληλης" γυναικας εχει να κανει με το ποσο ρεαλιστης εισαι με τις γυναικες.Και ο λογος που ειμαι μονος,ειναι γιατι παρα ειμαι ρεαλιστης...ομως μακαρι να βρω και γω αυτες τις ιδανικες συνθήκες που λες και συ..
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

σεβαστη η αποψη σου αλλα διαφωνω. απο κει και περα δε μιλησα ποτε για τελειες συνθηκες.
η απιστια ομως(ειδικα μπουρδελο), ο τζογος, το αλκοολ και τα ναρκωτικα απεχουν παρα πολυ απ το τελειο.
1 και μονο απ αυτα ειναι αρκετο να σαμποταρουν το γαμο χωρις επιστροφη.
και να μην υπαρχουν αυτα,παλι δυσκολα τα πραγματα σε ενα γαμο
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
η ευρεση "καταλληλης" γυναικας εχει να κανει με το ποσο ρεαλιστης εισαι με τις γυναικες.Και ο λογος που ειμαι μονος,ειναι γιατι παρα ειμαι ρεαλιστης...ομως μακαρι να βρω και γω αυτες τις ιδανικες συνθήκες που λες και συ..
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


και να μην υπαρχουν αυτα,παλι δυσκολα τα πραγματα σε ενα γαμο
δεν εχω πει σε κανενα σημειο ιδανικες συνθηκες παρα μονο να τηρουνται καποιες βασικες αρχες και κυριως να απεχουμε απ τις κοκκινες σημαιες που ανεφερα. εκτος αν θεωρεις ιδανικη συνθηκη και σπανιο το να μην εχει καποιος ανθρωπος καποια απ αυτες τις καταστροφικες συνηθειες-εθισμο.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356
δεν εχω πει σε κανενα σημειο ιδανικες συνθηκες παρα μονο να τηρουνται καποιες βασικες αρχες και κυριως να απεχουμε απ τις κοκκινες σημαιες που ανεφερα. εκτος αν θεωρεις ιδανικη συνθηκη και σπανιο το να μην εχει καποιος ανθρωπος καποια απ αυτες τις καταστροφικες συνηθειες-εθισμο.
δεν υπάρχουν ιδανικες συνθήκες οταν μιλαμε για γαμο. (ετσι πιστευω εγω) οτι και να κανεις ακομα και τη τελεια γυναικα να παρεις,περνεις ενα μεγαλο ρισκο. τωρα οσον αφορα για τα υπολοιπα ναι δεν ειναι
και οτι καλυτερο να εχεις αυτες τις "κακες" συνηθειες. απλως λεω πως αλλο να πηγαινεις μια στο τοσο σε ενα μπουρδελακι,και αλλο να εχεις οικογενεια και να εχεις σοβαρα θεματα τζογου.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356
εγω στα λεω αυτα γιατι μαλλον κατα βάθος πιστευεις οτι η δημιουργια οικογενειας θα σε σωσουν απο τον τζογο. Ο μονος που θα σε σωσει εισαι εσυ και κανεις αλλος.
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
η ευρεση "καταλληλης" γυναικας εχει να κανει με το ποσο ρεαλιστης εισαι με τις γυναικες.Και ο λογος που ειμαι μονος,ειναι γιατι παρα ειμαι ρεαλιστης...ομως μακαρι να βρω και γω αυτες τις ιδανικες συνθήκες που λες και συ..
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


και να μην υπαρχουν αυτα,παλι δυσκολα τα πραγματα σε ενα γαμο
αλλη κουβεντα αυτη και μαλλον ατερμονη. σιγουρα υπαρχουν πιο καταλληλοι απο μενα να εκφερουν αποψη για το θεμα.
το μονο που θα καταθεσω ειναι οτι εχω 2 γονεις που αγαπιουνται βαθεια και σεβονται ο ενας τον αλλον μεχρι και σημερα.
κατι που θαυμαζω, καμαρωνω και ευχομαι μια μερα να καταφερω. μπορει να εχω λιγες ελπιδες η εστω λιγοτερες, ειμαι ομως βεβαιος οτι με το τζογο στη ζωη μου δεν θα ειχα καμια.

δεν ξερω πως το εννοεις το ρεαλιστης, αν θες εξηγησετο μου
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
δεν υπάρχουν ιδανικες συνθήκες οταν μιλαμε για γαμο. (ετσι πιστευω εγω) οτι και να κανεις ακομα και τη τελεια γυναικα να παρεις,περνεις ενα μεγαλο ρισκο. τωρα οσον αφορα για τα υπολοιπα ναι δεν ειναι
και οτι καλυτερο να εχεις αυτες τις "κακες" συνηθειες. απλως λεω πως αλλο να πηγαινεις μια στο τοσο σε ενα μπουρδελακι,και αλλο να εχεις οικογενεια και να εχεις σοβαρα θεματα τζογου.
και τα 2 ειναι πολυ σοβαρα και δεν μπηκα καν στην διαδικασια να τα συγκρινω. τα ανεφερα σαν καταστροφικα χωρις ελαφρυντικα.
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
εγω στα λεω αυτα γιατι μαλλον κατα βάθος πιστευεις οτι η δημιουργια οικογενειας θα σε σωσουν απο τον τζογο. Ο μονος που θα σε σωσει εισαι εσυ και κανεις αλλος.
λαθος καταλαβες και συμφωνω απολυτα στο δευτερο σκελος. ισα ισα ειπα πως δεν διαννοουμαι καν την δημιουργια οικογενειας αν δεν εχω ξεκοψει οριστικα και αμετακλητα απ αυτο το δαιμονα.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356
αλλη κουβεντα αυτη και μαλλον ατερμονη. σιγουρα υπαρχουν πιο καταλληλοι απο μενα να εκφερουν αποψη για το θεμα.
το μονο που θα καταθεσω ειναι οτι εχω 2 γονεις που αγαπιουνται βαθεια και σεβονται ο ενας τον αλλον μεχρι και σημερα.
κατι που θαυμαζω, καμαρωνω και ευχομαι μια μερα να καταφερω. μπορει να εχω λιγες ελπιδες η εστω λιγοτερες, ειμαι ομως βεβαιος οτι με το τζογο στη ζωη μου δεν θα ειχα καμια.

δεν ξερω πως το εννοεις το ρεαλιστης, αν θες εξηγησετο μου
οτι ξερω τις γυναικες,δε πεταω στα συννεφα,ουτε ειμαι ευκολοπιστος.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356
ισα ισα ειπα πως δεν διαννοουμαι καν την δημιουργια οικογενειας αν δεν εχω ξεκοψει οριστικα και αμετακλητα απ αυτο το δαιμονα.
δε ξερω ισως να το εγραψες πιο πριν και να μην το ειδα. απλως ετυχε μπηκα μεσα και επεσα πανω στη σελιδα με αυτα τα μηνυματα
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
οτι ξερω τις γυναικες,δε πεταω στα συννεφα,ουτε ειμαι ευκολοπιστος.
αν ξερεις τις γυναικες θα γνωριζεις και οτι υπαρχουν και πολυ καλες απ αυτες οι οποιες ζητανε απλα και βασικα πραγματα οπως κι εμεις.
ολοι ανθρωποι ειμαστε.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356
αν ξερεις τις γυναικες θα γνωριζεις και οτι υπαρχουν και πολυ καλες απ αυτες οι οποιες ζητανε απλα και βασικα πραγματα οπως κι εμεις.
ολοι ανθρωποι ειμαστε.
υπάρχουν δεν ειμαι απο αυτους που τις λενε ολες καριολες και ειμαι κανας μισογύνης.Τις γυναικες τις σέβομαι πολυ περισσοτερο απο πολλους εδω μεσα ασχετα με τη πορνοπορεια μου,αλλα δεν μπορω να παραβλεψω και την γυναικεια φυση,οσο και να εχω απεναντι μου μια καλη κοπελα..που οντως υπάρχουν
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.926
Κριτικές
63
Like
45.831
Πόντοι
9.297
To εγραψα οτι και παλι χανετε ευκολα ο ελεγχος
Αυτο που θα σου προτεινω ειναι να μην μπορεις να πιανεις πολλα χρηματα στα χερια σου . Ειτε να τα προωθεις απευθειας σε ενα εμπιστο ατομο , ειτε να καταστρεψεις/κλειδωσεις τις πιστωτικες/χρεωστικες καρτες και να αναγκαζεσε να πηγαίνεις ταμειο για αναληψη (αν γινετε λογω κοβιτ). Να μπορεσεις δηλ να δημιουργησεις μια χρονοκαθιστεριση μεταξυ αναγκης για χρηματα και αποκτησης . Και αν μπορεις να ειναι μονο μικροποσα . Ναι ξερω οτι θα ταλαιπωρηθείς για λιγο καιρο μεχρι να συνελθεις αλλα θα γλιτωσεις απο χοντραδα πανω σε καμία μανια που θα σε πιασει.
Πχ υπαρχουν χρηματοκιβωτια ή ηλεκτρονικες κλειδαριες που εχουν χρονοκαθιστεριση .
Σωστό....ένας φίλος μου όταν πηγαίναμε σε καζίνο μου έδινε τα λεφτά του και όταν φεύγαμε από εκεί του τα επέστρεφα.
δεν ειναι απαραιτητο αυτο. ειναι σε πολυ μεγαλο βαθμο, αν οχι στον απολυτο, στο χερι μας να δημιουργησουμε τις συνθηκες ωστε να μην συμβει.
Kαλυτερα μόνος με αξιοπρέπεια παρά να μιζεριαζω με κάποια που δεν θα μου λέει τίποτα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

αν ξερεις τις γυναικες θα γνωριζεις και οτι υπαρχουν και πολυ καλες απ αυτες οι οποιες ζητανε απλα και βασικα πραγματα οπως κι εμεις.
ολοι ανθρωποι ειμαστε.
Θέμα τύχης είναι...
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
Σωστό....ένας φίλος μου όταν πηγαίναμε σε καζίνο μου έδινε τα λεφτά του και όταν φεύγαμε από εκεί του τα επέστρεφα.

Kαλυτερα μόνος με αξιοπρέπεια παρά να μιζεριαζω με κάποια που δεν θα μου λέει τίποτα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Θέμα τύχης είναι...
ναι παντα εχει και ρισκο ο γαμος.
δεν ειπα ομως να εισαι με καποια που μιζεριαζεις γιατι αργα η γρηγορα θα κλωτσησεις.
αλλα με καποια που σε καλυπτει σε μεγαλο βαθμο, τλχ στα πιο βασικα για εσενα.
δεν ηξερα οτι ο γαμος ειναι συνιφασμενος με την απωλεια της αξιοπρεπειας, τλχ σιγουρα δεν ειναι αυτος ο σκοπος του.
δεν αγνοω παρ ολα αυτα το γεγονος οτι εχει συμβει σε πολλους .
νομιζα οτι ο γαμος εχει σκοπο την ολοκληρωση του ανθρωπου με αποτελεσμα την αληθινη ευτυχια, η οποια και κορυφωνεται με τον ερχομο τεκνου η ακομα καλυτερα τεκνων.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.926
Κριτικές
63
Like
45.831
Πόντοι
9.297
ναι παντα εχει και ρισκο ο γαμος.
δεν ειπα ομως να εισαι με καποια που μιζεριαζεις γιατι αργα η γρηγορα θα κλωτσησεις.
αλλα με καποια που σε καλυπτει σε μεγαλο βαθμο, τλχ στα πιο βασικα για εσενα.
δεν ηξερα οτι ο γαμος ειναι συνιφασμενος με την απωλεια της αξιοπρεπειας, τλχ σιγουρα δεν ειναι αυτος ο σκοπος του.
δεν αγνοω παρ ολα αυτα το γεγονος οτι εχει συμβει σε πολλους .
νομιζα οτι ο γαμος εχει σκοπο την ολοκληρωση του ανθρωπου με αποτελεσμα την αληθινη ευτυχια, η οποια και κορυφωνεται με τον ερχομο τεκνου η ακομα καλυτερα τεκνων.
Είναι ένας ατελείωτος μαραθώνιος συμβιβασμων...δεκτον αν υπάρχει και η οικονομική άνεση.Οσοι όμως υπερεκτιμησουν τις δυνάμεις τους θα υποστούν συντριπτική ήττα από την καθημερινότητα και τις υποχρεώσεις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom