Νέα

Τζόγος...ο αργός θάνατος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arwstaki10
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 385
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.926
Κριτικές
63
Like
45.831
Πόντοι
9.297

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.926
Κριτικές
63
Like
45.831
Πόντοι
9.297
Εχω δει να χανει ο αλλος 700 ευρω σε παπατζη μεσα σε 15 λεπτα.
Η φατσα του ειχε γινει σα Μεγαλη Παρασκευη, ετοιμος να βαλει τα κλαματα
Λεφτά υπάρχουν...επίσης κάποιοι που έχουν λεφτά δεν έχουν το μυαλό να συγκρατηθουν.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.926
Κριτικές
63
Like
45.831
Πόντοι
9.297
καλα το ξεκινησες αλλα στην δικια μου τλχ περιπτωση κανεις λαθος.
δεν ειναι λυση για μενα το να το δω σαν ακριβο χομπυ, ισως να ειναι για αλλους. η τελευταια μου κατρακυλα εγινε πριν λιγες μερες γιατι πηγα να ρεφαρω τα μολις 2 ευρω που εχασα. το πιστευεις η οχι, ετσι εγινε. το αποτελεσμα λιγες ωρες μετα ηταν -2000
συμπερασμα? οταν λυσω το χειροφρενο δεν σταματαω μεχρι να ρεφαρω η μεχρι να χασω οτι εχω και οτι μπορω να βρω για τις επομενες μερες.
μεχρι να βγω απ τη δυνη και κλεισει ο κυκλος. παντα βεβαια ωρες η μερες μετα ανοιγει καποιος αλλος
Ξέρεις πόσα διευρα έχουμε χάσει;Όμως δεν πάμε να τα ρεφαρουμε γιατί ξέρουμε ότι αν δεν μας θέλει δεν θα γυρίσει ούτε κι αν πουλήσουμε το σπίτι μας.
Προσπαθούμε κάποια άλλη φορά...γιατί αλλιώς δεν θα μας σώσει τίποτα.
 

Gianis717

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2020
Μηνύματα
115
Like
106
Πόντοι
1
.Ειναι πολυ κριμα οταν καταλαβουμε οτι η ζωη δεν περναει με μοναξια,ειδικα αν περασουν τα χρονια και οι ευκαιριες χαθουν ανεπιστρεπτι.
θελουμε δεν θελουμε καποιοι θα περασουμε μονοι την ζωη μας
 

torpili

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2015
Μηνύματα
182
Like
55
Πόντοι
1
καλα το ξεκινησες αλλα στην δικια μου τλχ περιπτωση κανεις λαθος.
δεν ειναι λυση για μενα το να το δω σαν ακριβο χομπυ, ισως να ειναι για αλλους. η τελευταια μου κατρακυλα εγινε πριν λιγες μερες γιατι πηγα να ρεφαρω τα μολις 2 ευρω που εχασα. το πιστευεις η οχι, ετσι εγινε. το αποτελεσμα λιγες ωρες μετα ηταν -2000
συμπερασμα? οταν λυσω το χειροφρενο δεν σταματαω μεχρι να ρεφαρω η μεχρι να χασω οτι εχω και οτι μπορω να βρω για τις επομενες μερες.
μεχρι να βγω απ τη δυνη και κλεισει ο κυκλος. παντα βεβαια ωρες η μερες μετα ανοιγει καποιος αλλος
To εγραψα οτι και παλι χανετε ευκολα ο ελεγχος
Αυτο που θα σου προτεινω ειναι να μην μπορεις να πιανεις πολλα χρηματα στα χερια σου . Ειτε να τα προωθεις απευθειας σε ενα εμπιστο ατομο , ειτε να καταστρεψεις/κλειδωσεις τις πιστωτικες/χρεωστικες καρτες και να αναγκαζεσε να πηγαίνεις ταμειο για αναληψη (αν γινετε λογω κοβιτ). Να μπορεσεις δηλ να δημιουργησεις μια χρονοκαθιστεριση μεταξυ αναγκης για χρηματα και αποκτησης . Και αν μπορεις να ειναι μονο μικροποσα . Ναι ξερω οτι θα ταλαιπωρηθείς για λιγο καιρο μεχρι να συνελθεις αλλα θα γλιτωσεις απο χοντραδα πανω σε καμία μανια που θα σε πιασει.
Πχ υπαρχουν χρηματοκιβωτια ή ηλεκτρονικες κλειδαριες που εχουν χρονοκαθιστεριση .
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.926
Κριτικές
63
Like
45.831
Πόντοι
9.297
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
To εγραψα οτι και παλι χανετε ευκολα ο ελεγχος
Αυτο που θα σου προτεινω ειναι να μην μπορεις να πιανεις πολλα χρηματα στα χερια σου . Ειτε να τα προωθεις απευθειας σε ενα εμπιστο ατομο , ειτε να καταστρεψεις/κλειδωσεις τις πιστωτικες/χρεωστικες καρτες και να αναγκαζεσε να πηγαίνεις ταμειο για αναληψη (αν γινετε λογω κοβιτ). Να μπορεσεις δηλ να δημιουργησεις μια χρονοκαθιστεριση μεταξυ αναγκης για χρηματα και αποκτησης . Και αν μπορεις να ειναι μονο μικροποσα . Ναι ξερω οτι θα ταλαιπωρηθείς για λιγο καιρο μεχρι να συνελθεις αλλα θα γλιτωσεις απο χοντραδα πανω σε καμία μανια που θα σε πιασει.
Πχ υπαρχουν χρηματοκιβωτια ή ηλεκτρονικες κλειδαριες που εχουν χρονοκαθιστεριση .
σωστα τα λεσ. το μπλοκ θα με βοηθησει σιγουρα προς αυτη την κατευθυνση και ευτυχως δεν εβγαλα ποτε πιστωτικη. (συνειδητα)
η μονη μου εννοια τωρα ειναι να κλεισω τις οικονομικες τρυπες που δημιουργησα το συντομοτερο δυνατον και χωρις να εκτεθω περεταιρω.
υπαρχουν περιπτωσεις εκθεσης, οι οποιοι δεν διορθωνονται ποτε και σιγουρα δεν θελω να μου συμβει κατι τετοιο.
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
θελουμε δεν θελουμε καποιοι θα περασουμε μονοι την ζωη μας
δεν ειναι απαραιτητο αυτο. ειναι σε πολυ μεγαλο βαθμο, αν οχι στον απολυτο, στο χερι μας να δημιουργησουμε τις συνθηκες ωστε να μην συμβει.
 

Kostas(3)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
843
Like
1.966
Πόντοι
206
θελουμε δεν θελουμε καποιοι θα περασουμε μονοι την ζωη μας
Δεν είναι καλό να σκέφτεσαι έτσι,όλα στο χέρι μας είναι.Αν δεν θέλεις να περάσεις την ζωή σου μόνος σου,στο χέρι σου είναι να το αλλάξεις.Επειδη βρέθηκα και μόνος μου,και με κοπέλα,θα σου πω ότι όλα στο μυαλό ειναι.Μολις περνούσε κανένας χρόνος και ήμουν μόνος μου,έκανα σαν τρελός να βρω κοπελα.
Μόλις έβρισκα και περνούσαν τα μέλια και άρχιζε η γκρίνια,έλεγα τι το ήθελα ο μαλακας,δεν καθόμουν όπως ήμουν.Γενικά είμαι άνθρωπος που μόνος μου πνίγομαι,ούτε μέσα δεν μπορώ να κάτσω για μέρες αν δεν βγω για καφέ πχ ή γενικά να πάω έξω να δω και να μιλήσω με κόσμο.
Δεν πιστεύω ότι υπάρχει νορμαλ άντρας που δεν μπορει να βρει γυναίκα,ίσως εκτός από ελάχιστο ποσοστό που έχει κάποιο πρόβλημα.Οι περισσότεροι απλά προσπαθούν να παίξουν πολύ έξω από τα κυβικά τους.Διαβαζω πολύ συχνά εδώ μέσα να παραπονιέται κάποιος ότι δεν μπορεί να βρει Ελληνίδα και ψάχνει καμία Σλαβα πχ.Μετα γράφει ότι είναι 1.68,γεματουλης αλλά πολύ ενδιαφέρον χαρακτήρας με χιουμορ κτλ και θέλει μια σλαβα ξανθια με πράσινα μάτια,ψηλή, πιστή,να ξέρει να μαγειρεύει και να κάνει και πορνοσταρικο σεξ.Δλδ κάπου έλεος.Αν προσγειωθούμε και καταλάβουμε τι έχουμε να προσφέρουμε και αποδεχθούμε αυτό που αξίζουμε,μια χαρά γυναίκαι μπορεί να βρει κάποιος.
Όλα αυτά τα έγραψα διότι διάβαζα κάτι μαργαριτάρια χθες το βράδυ στα θέματα για Ευρώπη,που αναρωτιούνταν 2-3 ναυάγια ποιες είναι πιο καλές για νύφες,οι Ουκρανες,οι Σέρβες κτλ.Οποιος δεν μπορεί να βρει γυναίκα στον τόπο του,δεν θα βρει πουθενά.Δεν έχουν το πρόβλημα οι γυναίκες στον τόπο του.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
Τι εννοείς; Με τα λεφτά συνήθως όλα λύνονται
δυστυχως δεν ειναι ετσι απλο.
αν ας πουμε δανειστεις και δεν τηρησεις το χρονοδιαγραμμα?
η πολυ χειροτερα αν πηρες χρηματα απο καπου που δεν επρεπε και μαθευτει πριν προλαβεις να τα επιστρεψεις?
εχει πολλα κεφαλια αυτος ο δαιμονας.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356
δεν ειναι απαραιτητο αυτο. ειναι σε πολυ μεγαλο βαθμο, αν οχι στον απολυτο, στο χερι μας να δημιουργησουμε τις συνθηκες ωστε να μην συμβει.
αν εννοεις να βρεις μια γυναικα για να μην εισαι μονος αυτο δεν ειναι δυσκολο
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
αν εννοεις να βρεις μια γυναικα για να μην εισαι μονος αυτο δεν ειναι δυσκολο
αν δε μπορεις να δημιουργησεις οικογενεια, να βρεις μια συντροφο κοντα στα θελω σου. τι αλλο?
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.103
Κριτικές
124
Like
51.137
Πόντοι
27.261
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
αν βρεις τις συνθηκες...αν δεν τις βρεις?
κατι που λεω παντα και ισχυει και στο ζωικο βασιλειο.
1 αντιμετωπιζεις τον εαυτο σου με ειλικρινια και αφου αντιληφθεις τι εχεις να προσφερεις, προσαρμοζεις και τις απαιτησεις σου αναλογα.
2 αν διαπιστωσεις οτι αυτο που μπορεις να διεκδικησεις δεν ειναι αυτο που θες, βελτιωνεις τον εαυτο σου σε οποιους τομεις μπορεις και ετσι εισαι σε θεση να κοιταξεις σε πιο υψηλο ραφι.
αυτα πιστευω οτι ισχυουν σε γενικες γραμμες και ειναι δυσκολο να τα δεχτουμε αρα παντα φταιει καποιος αλλος κι οχι εμεις.
και ξαναλεω οτι ναι φταινε και οι ελεεινηδες που εχουν χασει καπως το δρομο τους αλλα και γι αυτο παλι εμεις φταιμε στο βαθος.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356
πρωτα απολα για να κανεις οικογενεια θα πρεπει να απεχεις απο τον τζογο ετη φωτος...θα το πετυχεις?
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356
εγω παντως οτι και να βρω,οσο καλες και να ειναι οι συνθήκες,απο τα μπουρδελακια δεν μπορω να απεχω...και φυσικα δε κοροιδευω τον εαυτο μου γιατι πολυ απλα ξερω οτι δεν μπορω να απεχω
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
πρωτα απολα για να κανεις οικογενεια θα πρεπει να απεχεις απο τον τζογο ετη φωτος...θα το πετυχεις?
ναι θα το πετυχω αλλα δεν ξερω γιατι το πας σε μενα. γενικα δε μιλαμε?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom