Νέα

Τζόγος...ο αργός θάνατος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arwstaki10
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 383
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (1 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
Η ειναι για τριημερο με την κορασιδα :wink:
Αν το επέτρεπαν τα οικονομικά μου θα ήμουν σίγουρα. Βολευτήκαμε με βόλτα στη θάλασσα για καφέ και στη συνέχεια ένα πολύ νόστιμο τραπέζι και ουζάκι.
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
Για τους τζογαδόρους φίλε, η "κορασίδα" είναι η μπιλια, η τράπουλα, το ποντάρισμα.Μια ωρα τζόγου ισούται με 3 ωρες σεξ!
Διαφωνώ φίλε μου. Για μένα τα κορίτσια είχαν πάντα πρωταγωνιστικο ρόλο. Το κακό είναι ότι συχνά πυκνά εμφανίζονταν και δυνατοί δεύτεροι ρόλοι.
 

lavro

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Απρ 2018
Μηνύματα
2.010
Κριτικές
47
Like
7.330
Πόντοι
5.646
Διαφωνώ φίλε μου. Για μένα τα κορίτσια είχαν πάντα πρωταγωνιστικο ρόλο. Το κακό είναι ότι συχνά πυκνά εμφανίζονταν και δυνατοί δεύτεροι ρόλοι.
Για τους τζογαδόρους πρωταγωνιστικός ρόλος είναι το παιχνίδι τους.Και το πώς θα έχουν μετρητά για να χαλάσουν εκεί
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356
Είμαι καλό παιδί και ήσυχο τελευταία, αν και πολύ λίγες μέρες έχουν περάσει. Ευχαριστώ πάντως. Δε νιώθω καμία έλλειψη, σπάνια ένιωθα. Το κίνητρο ήταν συνήθως, αν όχι πάντα, οικονομικό.
δε θα παιξεις στο ζερο δηλαδη..
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Αν το επέτρεπαν τα οικονομικά μου θα ήμουν σίγουρα. Βολευτήκαμε με βόλτα στη θάλασσα για καφέ και στη συνέχεια ένα πολύ νόστιμο τραπέζι και ουζάκι.
Ωραιος. Βρηκατε τελικα μαγαζι για γαριδομακαροναδα;
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.361
Κριτικές
3
Like
7.007
Πόντοι
1.486
Διαφωνώ φίλε μου. Για μένα τα κορίτσια είχαν πάντα πρωταγωνιστικο ρόλο. Το κακό είναι ότι συχνά πυκνά εμφανίζονταν και δυνατοί δεύτεροι ρόλοι.
Δεν υπαρχει περίπτωση να είσαι αρρωστος τζογαδόρος και να βαζεις τις γυναίκες πιο πανω..
Εχω ξαναπεί την ιστορία,ο ξαδερφος μου,αρρωστος με τη ρουλετα,ειπε στην αραβωνιαστικά του να πανε μεχρι την Παρνηθα να παρει -και καλα-κατι λεφτα που του χρώσταγαν.Πηγαν στο τελεφερικ,της λεει"περίμενε εδω κι ερχομαι σε 20 λεπτα "...Και την ξεχασε τεσσερις ωρες!!!!
Η κοπελα εφυγε με ταξι φυσικα και μετά χωρίσανε..20 μερες πριν το Γαμο,με δεξίωση κλεισμενη και προσκλητηρια σταλμενα...
Τι μου λες τωρα για προτεραιότητες....
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Δεν υπαρχει περίπτωση να είσαι αρρωστος τζογαδόρος και να βαζεις τις γυναίκες πιο πανω..
Εχω ξαναπεί την ιστορία,ο ξαδερφος μου,αρρωστος με τη ρουλετα,ειπε στην αραβωνιαστικά του να πανε μεχρι την Παρνηθα να παρει -και καλα-κατι λεφτα που του χρώσταγαν.Πηγαν στο τελεφερικ,της λεει"περίμενε εδω κι ερχομαι σε 20 λεπτα "...Και την ξεχασε τεσσερις ωρες!!!!
Η κοπελα εφυγε με ταξι φυσικα και μετά χωρίσανε..20 μερες πριν το Γαμο,με δεξίωση κλεισμενη και προσκλητηρια σταλμενα...
Τι μου λες τωρα για προτεραιότητες....
Τα χει κανει ολα ο τυπος εδω, στο παρακατω σημειο αφηνει τη γυναικα του στο δωματιο για να παει στο καζινο. Της ειχε ζητησει ενα Σαββατοκυριακο να πανε καπου οι δυο τους να ξεχαστουν και "κατα συμπτωση" ετυχε να κανονισει να πανε στο Βεγκας :tooth:
Οποιος δει τις 2 ταινιες που ποσταρα, θα καταλαβει τι θα πει αρρωστια του τζογου:
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356
Δεν υπαρχει περίπτωση να είσαι αρρωστος τζογαδόρος και να βαζεις τις γυναίκες πιο πανω..
Εχω ξαναπεί την ιστορία,ο ξαδερφος μου,αρρωστος με τη ρουλετα,ειπε στην αραβωνιαστικά του να πανε μεχρι την Παρνηθα να παρει -και καλα-κατι λεφτα που του χρώσταγαν.Πηγαν στο τελεφερικ,της λεει"περίμενε εδω κι ερχομαι σε 20 λεπτα "...Και την ξεχασε τεσσερις ωρες!!!!
Η κοπελα εφυγε με ταξι φυσικα και μετά χωρίσανε..20 μερες πριν το Γαμο,με δεξίωση κλεισμενη και προσκλητηρια σταλμενα...
Τι μου λες τωρα για προτεραιότητες....
καλα του εκανε,θα επερνε και τη κοπελα μαζι του στον λαιμο του
 

arxontastakis

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2019
Μηνύματα
18
Like
13
Πόντοι
0
παμε λοιπον και καλη μου τυχη μην γραφω αδικα.
οπως τα ναρκωτικα και το αλκοολ ετσι λοιπον και ο τζογος σε σκοτωνει αργα και βασανιστικα αλλα το χειροτερο ειναι οτι καταστρεφει και αθωους στο περασμα σου.
σιγουρα υπαρχουν κι αλλοι εθισμοι αλλα νμζ αυτοι ειναι οι κυριοτεροι.

μετα απο 20 περιπου χρονια συνεχους εργασιας, κατα διαστηματα και 2 δουλειες το αποτελεσμα ειναι να ειμαι με 0 χρηματα την στιγμη αυτη που γραφω. (για την ακριβεια -1.000,00 ευρω).
τι σημαινει αυτο? οτι εχασα στο τζογο και κυριως στο στοιχημα κατα προσεγγιση 100.000-150.000 ευρω αφου παιζω σχεδον καθημερινα πανω απο 20 χρονια.

γιατι γραφω? γιατι πηρα σημερα την αποφαση για αλλη μια νεα αρχη και αφου επιασα πατο για ακομα μια φορα.
ιδανικα να μπορεσω να βοηθησω και καποιον αλλο παραλληλα με τον εαυτο μου.

αν υπαρξει ενδιαφερον θα επανελθω για αποριες και αξιολολυπητα στοιχεια-εμπειριες.

να σημειωσω οτι μεσα στα χρονια αυτα ασχοληθηκα και με το ποκερ με σημαντικα κερδη κατα προσεγγιση 50.000-100.000 ευρω.
Φίλε καλησπέρα, έχω χάσει σε 10 χρόνια ασχολίας με τον τζογο πάνω από 200.000 ευρώ! Αλλά το κυριότερο δεν είναι τα χρήματα, είναι ότι έχασα την οικογένειά μου. Τώρα εδώ και 280 ημέρες είμαι καθαρός. Με βοήθησε το ΚΕΘΕΑ πάρα πολύ. Επειδή αυτό είναι ένα τέρας που σε τρώει σιγά σιγά, όποιος θέλει πραγματικά βοήθεια να απευθυνθεί στο ΚΕΘΕΑ
. Κάνουν εξαιρετική δουλειά και πιστεύω ότι εάν θέλεις να γλιτώσεις από αυτό το τέρας και προσπαθήσεις θα τα καταφέρεις. Καλό κουράγιο σε όλους τους φίλους που ζουν αυτή την λαίλαπα!
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.241
Like
34.851
Πόντοι
9.931
Δεν υπαρχει περίπτωση να είσαι αρρωστος τζογαδόρος και να βαζεις τις γυναίκες πιο πανω..
Εχω ξαναπεί την ιστορία,ο ξαδερφος μου,αρρωστος με τη ρουλετα,ειπε στην αραβωνιαστικά του να πανε μεχρι την Παρνηθα να παρει -και καλα-κατι λεφτα που του χρώσταγαν.Πηγαν στο τελεφερικ,της λεει"περίμενε εδω κι ερχομαι σε 20 λεπτα "...Και την ξεχασε τεσσερις ωρες!!!!
Η κοπελα εφυγε με ταξι φυσικα και μετά χωρίσανε..20 μερες πριν το Γαμο,με δεξίωση κλεισμενη και προσκλητηρια σταλμενα...
Τι μου λες τωρα για προτεραιότητες....
Ισχύει, εχω φιλο τζογαδόρο που τον επαιρνε γκόμενα τηλέφωνο για να παει να την γαμησι και εκείνος έριχνε άκυρο για να τζογαρει ΚΙΝΟ στο πρακτορείο του ΟΠΑΠ.
 

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.030
Κριτικές
57
Like
6.406
Πόντοι
4.006
παμε λοιπον και καλη μου τυχη μην γραφω αδικα.
οπως τα ναρκωτικα και το αλκοολ ετσι λοιπον και ο τζογος σε σκοτωνει αργα και βασανιστικα αλλα το χειροτερο ειναι οτι καταστρεφει και αθωους στο περασμα σου.
σιγουρα υπαρχουν κι αλλοι εθισμοι αλλα νμζ αυτοι ειναι οι κυριοτεροι.

μετα απο 20 περιπου χρονια συνεχους εργασιας, κατα διαστηματα και 2 δουλειες το αποτελεσμα ειναι να ειμαι με 0 χρηματα την στιγμη αυτη που γραφω. (για την ακριβεια -1.000,00 ευρω).
τι σημαινει αυτο? οτι εχασα στο τζογο και κυριως στο στοιχημα κατα προσεγγιση 100.000-150.000 ευρω αφου παιζω σχεδον καθημερινα πανω απο 20 χρονια.

γιατι γραφω? γιατι πηρα σημερα την αποφαση για αλλη μια νεα αρχη και αφου επιασα πατο για ακομα μια φορα.
ιδανικα να μπορεσω να βοηθησω και καποιον αλλο παραλληλα με τον εαυτο μου.

αν υπαρξει ενδιαφερον θα επανελθω για αποριες και αξιολολυπητα στοιχεια-εμπειριες.

να σημειωσω οτι μεσα στα χρονια αυτα ασχοληθηκα και με το ποκερ με σημαντικα κερδη κατα προσεγγιση 50.000-100.000 ευρω.
Άλλο το πόκερ άλλο τα φρούτα και η ρουλέτα !!! Το εύκολο χρήμα αναζητούν όλοι και το αμερικανικό όνειρο !!10 πατήματα και να τα 500.000 ευρο !!! Όνειρα …τα πιο πολλά που έχω βγάλει σε πατήματα ..(φρούτα ) με μια μόνο φορα εννοώ είναι 10κ και πολλά ήταν και φυσικά βίωσα τρελές στιγμές όταν κέρδισα αλλά το κορυφαίο όνειρο είναι άπιαστο !!! Πολύ παλιά ίσως ναι έδιναν τώρα είναι φάγωμα και ρυθμισμένα για να χάνεις
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
Για τους τζογαδόρους πρωταγωνιστικός ρόλος είναι το παιχνίδι τους.Και το πώς θα έχουν μετρητά για να χαλάσουν εκεί
Ναι δυστυχώς με ενδιέφερε πολύ και αυτό αλλά τα κορίτσια ήταν πάντα σε πρώτο πλάνο για μένα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: lavro
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
δε θα παιξεις στο ζερο δηλαδη..
Ρουλέτα σπάνια έπαιζα γιατί πιστεύω ότι είναι στημένη. Έπαιζα ένα σύστημα με 80% αλλά όταν έχανα ήταν μεγάλη τρύπα και πάντα υπήρχε η απληστία. Μια φορά έχασα 400 ευρώ σε 5 λεπτά, 2 μπίλιες
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ωραιος. Βρηκατε τελικα μαγαζι για γαριδομακαροναδα;
Όχι στη θάλασσα αλλά φάγαμε πολύ νόστιμα ναι
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
Δεν υπαρχει περίπτωση να είσαι αρρωστος τζογαδόρος και να βαζεις τις γυναίκες πιο πανω..
Εχω ξαναπεί την ιστορία,ο ξαδερφος μου,αρρωστος με τη ρουλετα,ειπε στην αραβωνιαστικά του να πανε μεχρι την Παρνηθα να παρει -και καλα-κατι λεφτα που του χρώσταγαν.Πηγαν στο τελεφερικ,της λεει"περίμενε εδω κι ερχομαι σε 20 λεπτα "...Και την ξεχασε τεσσερις ωρες!!!!
Η κοπελα εφυγε με ταξι φυσικα και μετά χωρίσανε..20 μερες πριν το Γαμο,με δεξίωση κλεισμενη και προσκλητηρια σταλμενα...
Τι μου λες τωρα για προτεραιότητες....
Δεν αμφιβάλλω για τον ξάδερφο καθώς έχω δει πολλά στο χώρο. Απ την άλλη δεν έχω και λόγο να σου πω ψέματα για μένα. όταν γουστάρω μια γκόμενά, όλα τα άλλα έπονται. στην πορεία που την συνηθίζω και κάπως μου περνάει τότε ναι πέφτω με τα μούτρα εκεί. Ήταν πάντα η διέξοδος μου στις μαύρες μου και όταν βαριόμουν.
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
Φίλε καλησπέρα, έχω χάσει σε 10 χρόνια ασχολίας με τον τζογο πάνω από 200.000 ευρώ! Αλλά το κυριότερο δεν είναι τα χρήματα, είναι ότι έχασα την οικογένειά μου. Τώρα εδώ και 280 ημέρες είμαι καθαρός. Με βοήθησε το ΚΕΘΕΑ πάρα πολύ. Επειδή αυτό είναι ένα τέρας που σε τρώει σιγά σιγά, όποιος θέλει πραγματικά βοήθεια να απευθυνθεί στο ΚΕΘΕΑ
. Κάνουν εξαιρετική δουλειά και πιστεύω ότι εάν θέλεις να γλιτώσεις από αυτό το τέρας και προσπαθήσεις θα τα καταφέρεις. Καλό κουράγιο σε όλους τους φίλους που ζουν αυτή την λαίλαπα!
Χαίρομαι που τα κατάφερες και σου εύχομαι να είναι οριστικό. Δυστυχώς ξέρω αρκετε τέτοιες ιστορίες και ελπίζω να μην φτάσω εκεί. Σπάνια νιώθω ανάγκη να παίξω. Όπως έχω ξαναγραψει, το κίνητρο ήταν συνηθωσ οικονομικό. Καμία φορά μόνο μου λείπει το πόκερ που είναι άλλη ιστορία. Μαχαίρι όμως κι αυτό για να ησυχάσω. Ελπίζω να βρεις ξατι άλλο όμορφο στη ζωή σου.
 

Xrononaytis1979

Μέλος
Εγγρ.
28 Αυγ 2019
Μηνύματα
181
Like
112
Πόντοι
1
Καλησπερα σε ολους ο πως τον λενε , ο αυγολομενος ο ανθρωπος αυτος απο τζογο εχει πει δεκαετια 1970 εως 1990 που επαιζε τα χει πονταρει ολα , ιπποδρομο , καζινο , μπαρπουτι .... τον κυνηγανε απ την νυχτα και αλλα πολλα , τωρα αναρωνει απο ενα εγκεφαλικο που επαθε , δυο τρεις φορες εχω παιξει πολλα χρηματα καπως 50 ευρω στοιχημα με συστημα αλλα ευτηχως πηρα τα λεφτα μου πισω σχεδον .... και κινο επαιξα μια φορα 20 ευρω και τα χασα .... α και ενα ποσο μεγαλο μου ηρθε αλλα μετα απο μεγαλη χασουρα ....
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.236
Πόντοι
376
Βοηθάει πολύ να έχεις ένα ισχυρό κίνητρο για να απαλλαγείς και γενικά να θέλεις να γίνεις καλύτερος άνθρωπος. Θέλω να πιστεύω ότι το έχω βρει. Όταν είσαι μόνος, όλα είναι πολύ πιο δύσκολα και μοιάζουν με αδιαβατο βουνό.
 

lavro

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Απρ 2018
Μηνύματα
2.010
Κριτικές
47
Like
7.330
Πόντοι
5.646
Ναι δυστυχώς με ενδιέφερε πολύ και αυτό αλλά τα κορίτσια ήταν πάντα σε πρώτο πλάνο για μένα.
Θετικό το ότι νικάει κάτι πιο ενδιαφέρον το τζόγο και δεν πρωταγωνιστεί στο μυαλό...
Σπανίζει αυτό
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.691
Like
11.642
Πόντοι
2.406

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom