Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
λάθος... θέλω στοχευμένη κοινωνική πολιτική...

θέλω να πάρουν φτηνό πετρέλαιο αυτοί που πραγματικά έχουν ανάγκη και όχι να είναι φτηνό για όλους (της αφεντιάς μου συμπεριλαμβανομένης)

θέλω να παίρνει επίδομα ο πραγματικά ανάπηρος ο οποίος δεν μπορεί να δουλέψει και όχι ο ανάπηρος ο οποίος μπορεί να δουλέψει (και με έναν νόμο μπορεί να γίνει υποχρεωτικό να προσλαμβάνονται ΑΜΕΑ σε κάποιο ποσοστό υποχρεωτικά)

θέλω τον άνεργο να προσπαθούνε να του βρούνε δουλειά και όχι να τον μπουκώνουνε με επιδόματα... και αν αρνηθεί τις δουλειές που του προτείνονται να πάει να γαμηθεί...

έτσι την θέλω την κοινωνική πολιτική... με εξέταση των περιπτώσεων μία προς μία... και όχι δώστε σε όλους...

κατάλαβες τώρα ??
και οποιος εχει αναπηρια πανω απο 67% δεν μπορει να εργαστει ειναι η παραπληγικος η τετραπληγικος
ο ΑΜΕΑ ειναι ΑΜΕΑ τελος πρεπει  το κρατος να κανει τα μεγιστα γι αυτον και να του δινει ενα βασικο επιπεδο διαβιωσης για να απαλυνει το πονο προβλημα του . βεβαια εσυ και οι ομοιοι σου θα θελες να τους πεταγαμε στο καιαδα
α και αυτα τα λες εκ του ασφαλους αμα ησουν ΑΜΕΑ και σου λεγαν να πας να εργαστεις για να επιβιωσεις σαν τους υγειης να δω αν θα σου αρεσε ραμολι τελικα με αυτα που λες εχουν δικιο και σε βριζουν
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
38
Πόντοι
366
λάθος... θέλω στοχευμένη κοινωνική πολιτική...

θέλω να πάρουν φτηνό πετρέλαιο αυτοί που πραγματικά έχουν ανάγκη και όχι να είναι φτηνό για όλους (της αφεντιάς μου συμπεριλαμβανομένης)

θέλω να παίρνει επίδομα ο πραγματικά ανάπηρος ο οποίος δεν μπορεί να δουλέψει και όχι ο ανάπηρος ο οποίος μπορεί να δουλέψει (και με έναν νόμο μπορεί να γίνει υποχρεωτικό να προσλαμβάνονται ΑΜΕΑ σε κάποιο ποσοστό υποχρεωτικά)

θέλω τον άνεργο να προσπαθούνε να του βρούνε δουλειά και όχι να τον μπουκώνουνε με επιδόματα... και αν αρνηθεί τις δουλειές που του προτείνονται να πάει να γαμηθεί...

έτσι την θέλω την κοινωνική πολιτική... με εξέταση των περιπτώσεων μία προς μία... και όχι δώστε σε όλους...

κατάλαβες τώρα ??
ε ψηφισε τον τσιπρα μηπως και τα κανει.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
με 100.000€ εισοδημα θες να σου πληρωνει και το κρατος πετρελαιο ε εισαι θρασυς

δεν το ζήτησα εγω ... ο τσιπούρας και κάτι σαν και σένα φωνάζουν να πέσει η τιμή του πετρελαίου θέρμανσης... αντίθετα εγώ λέω ότι πρέπει να παραμείνες ι στην ίδια τιμή με το πετρέλαιο κίνησης και να δίνονται επιδόματα σε όσους πραγματικά το έχουν ανάγκη και όχι μπάτε σκύλοι αλέστε.. το επίδομα που δίνεται τώρα υπερεπαρκεί...

η βλακεία σου δεν έχει όρια αδελφέ...
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Η κοινωνική πολιτική του τραβατρόμπα είναι απλή και δίκαιη.
Οι δεξιοί θα παίρνουν κάθε είδους βοήθεια από το κράτος ενώ οι αριστεροί θα στέλνονται στα ξερονήσια για διακοπές.

ειδαμε και τις επιδοτησεις του μισελ λιαπη για το εξοχικο εεεεε ξενωνα ηθελα να πω ο κολλητος του γερο καραμανλη η του νεο καραμανλη
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
γιατι ονειρο του ανεργου ειναι να ζει με ενα επιδομα για ενα χρονο με 360€ οχι να βρει μια αξιοπρεπεις δουλεια με λογικο βασικο εισοδημα διαβιωσης

από ότι φαίνεται αυτό είναι...
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
δεν το ζήτησα εγω ... ο τσιπούρας και κάτι σαν και σένα φωνάζουν να πέσει η τιμή του πετρελαίου θέρμανσης... αντίθετα εγώ λέω ότι πρέπει να παραμείνες ι στην ίδια τιμή με το πετρέλαιο κίνησης και να δίνονται επιδόματα σε όσους πραγματικά το έχουν ανάγκη και όχι μπάτε σκύλοι αλέστε.. το επίδομα που δίνεται τώρα υπερεπαρκεί...

η βλακεία σου δεν έχει όρια αδελφέ...


σαφως και επαρκει 300€ το χρονο στην αθηνα αφου βαλεις 2 τονους (1400€) μπορεις ανετα να ζεστανεις ενα σπιτι στην αθηνα

καλα για την σιτιση των 300.000 οικογενειων που δεν εχουν τα προστοζυν στη πυρα εεε να πανε να ψοφησουν της πεινας τα τεμπελοσκυλα
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
και οποιος εχει αναπηρια πανω απο 67% δεν μπορει να εργαστει ειναι η παραπληγικος η τετραπληγικος
ο ΑΜΕΑ ειναι ΑΜΕΑ τελος πρεπει  το κρατος να κανει τα μεγιστα γι αυτον και να του δινει ενα βασικο επιπεδο διαβιωσης για να απαλυνει το πονο προβλημα του . βεβαια εσυ και οι ομοιοι σου θα θελες να τους πεταγαμε στο καιαδα
α και αυτα τα λες εκ του ασφαλους αμα ησουν ΑΜΕΑ και σου λεγαν να πας να εργαστεις για να επιβιωσεις σαν τους υγειης να δω αν θα σου αρεσε ραμολι τελικα με αυτα που λες εχουν δικιο και σε βριζουν
και γιατί παρακαλώ ο παραπληγικός δεν μπορεί να εργαστεί ??? ή ο τυφλός ?? το κράτος πρέπει να μεριμνά ώστε αυτοί οι άνθρωποι να έχουν πρόσβαση ΠΑΝΤΟΥ και όχι να τους δίνει επιδόματα να κάθονται στο σπίτι τους...

και με 67% αναπηρία είναι και οι νεφροπαθείς και οι πάσχοντες από μεσογειακή αναιμία και πολλά άλλα νοσήματα που δεν τους εμποδίζουν να εργαστούν αρκεί να τους δοθεί η πρόσβαση στην εργασία...

 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
από ότι φαίνεται αυτό είναι...


γι αυτο το επιδομα το παιρνουν ελαχιστοι μιας και πλεον ολοι ειναι μακροχρονια ανεργοι και το κρατος δεν τους παρεχει απολυτως τιποτε
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
38
Πόντοι
366
δεν το ζήτησα εγω ... ο τσιπούρας και κάτι σαν και σένα φωνάζουν να πέσει η τιμή του πετρελαίου θέρμανσης... αντίθετα εγώ λέω ότι πρέπει να παραμείνες ι στην ίδια τιμή με το πετρέλαιο κίνησης και να δίνονται επιδόματα σε όσους πραγματικά το έχουν ανάγκη και όχι μπάτε σκύλοι αλέστε.. το επίδομα που δίνεται τώρα υπερεπαρκεί...

η βλακεία σου δεν έχει όρια αδελφέ...
Με την παρουσα κυβερνηση δεν προκειται ποτε να παρουν επιδομα αυτοι που εχουν αναγκη.Απλα πραγματα.Γιατι αυτους τους γραφουν στα αρχιδια τους.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
σαφως και επαρκει 300€ το χρονο στην αθηνα αφου βαλεις 2 τονους (1400€) μπορεις ανετα να ζεστανεις ενα σπιτι στην αθηνα

καλα για την σιτιση των 300.000 οικογενειων που δεν εχουν τα προστοζυν στη πυρα εεε να πανε να ψοφησουν της πεινας τα τεμπελοσκυλα

και φυσικά και υπερεπαρκεί... και στο κάτω κάτω της γραφής μην έχεις την απαίτηση να κυκλοφορείς και με το βρακί μέσα στο σπίτι ... βάλε και καμμιά ζακέτα δεν θα πάθεις τίποτε αν η θερμοκρασία μέσα στο σπίτι είναι 18-19 βαθμους και δεν είναι 25...

θέλεις να σου χαράξω επιδοματική πολιτική τώρα βλάκα ??
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
και γιατί παρακαλώ ο παραπληγικός δεν μπορεί να εργαστεί ??? ή ο τυφλός ?? το κράτος πρέπει να μεριμνά ώστε αυτοί οι άνθρωποι να έχουν πρόσβαση ΠΑΝΤΟΥ και όχι να τους δίνει επιδόματα να κάθονται στο σπίτι τους...

και με 67% αναπηρία είναι και οι νεφροπαθείς και οι πάσχοντες από μεσογειακή αναιμία και πολλά άλλα νοσήματα που δεν τους εμποδίζουν να εργαστούν αρκεί να τους δοθεί η πρόσβαση στην εργασία...


οταν γινεις παραπληγικος νεφροπαθεις τυφλος και με 67% αναπηρια η με μεσογειακη αναιμια τοτε να μιλας μεχρι τοτε βουλωνε η ακου απο καποιον που εχει ολα αυτα τα προβληματα υγειας
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
γι αυτο το επιδομα το παιρνουν ελαχιστοι μιας και πλεον ολοι ειναι μακροχρονια ανεργοι και το κρατος δεν τους παρεχει απολυτως τιποτε

ποιό μωρέ μαλάκα ?? το επίδομα θέρμανσης ?? και η κουτσή μαρία το παίρνει.... και το δίνουν και πάρα πολύ έξυπνα... πάρε πετρέλαιο να σου δώσω... όχι πάρε το χρήμα και μετά να συνεχίζεις να σκούζεις...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Με την παρουσα κυβερνηση δεν προκειται ποτε να παρουν επιδομα αυτοι που εχουν αναγκη.Απλα πραγματα.Γιατι αυτους τους γραφουν στα αρχιδια τους.

γιατί παίκτη μου ? δεν σου δώσανε επίδομα θέρμανσης ??

το κακό με αυτήν την κυβέρνηση είναι ότι δίνει πάρα πολλά επιδόματα ...
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
και φυσικά και υπερεπαρκεί... και στο κάτω κάτω της γραφής μην έχεις την απαίτηση να κυκλοφορείς και με το βρακί μέσα στο σπίτι ... βάλε και καμμιά ζακέτα δεν θα πάθεις τίποτε αν η θερμοκρασία μέσα στο σπίτι είναι 18-19 βαθμους και δεν είναι 25...

θέλεις να σου χαράξω επιδοματική πολιτική τώρα βλάκα ??

ελλαδα της αναπτυξης οπως οι μαλακιες που ελεγε ο αδωνης οτι αν ενας γυναικολογος κανει πολλα τεστ παπ σε 16 χρονες που γαμιουντε θα τον καλεσει σε απολογια γιατι γαμιουντε οι πιτσιρικες που εξεταζει

 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
γιατί παίκτη μου ? δεν σου δώσανε επίδομα θέρμανσης ??

το κακό με αυτήν την κυβέρνηση είναι ότι δίνει πάρα πολλά επιδόματα ...

οχι δεν μας εδωσαν γιατι επρεπε να βαλουμε τουλαχιστον 1200€ πετρελαιο για να παρουμε το επιδομα των 300€  και δεν ειχαμε 900€ για θερμανση με τις ξυλοσομπες και τα σκουπιδια που εκαιγα και με λιγα ξυλα που αγορασαμε τη βγαλαμε με 100€ για θερμανση και φετος στην αυλη ειδη εχω μαζεψει μεχρι δεκεμβρη με φτανουν οι παλετες και τα παλια επιπλα που εχω για καψιμο
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
25
Πόντοι
616
Διάλογος με Τραμουντάνα,...είναι σαν να θες το ψάρι να μάθει αλεξίπτωτο !

Είναι η απόλυτη, συνεχής, βαθύτατη σύγχυση !  




Αλλά εμένα δεν με συγχύζει, ...το αντίθετο !  :grin:


Χι ιζ σο ιντζόαμπολ !
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
ποιό μωρέ μαλάκα ?? το επίδομα θέρμανσης ?? και η κουτσή μαρία το παίρνει.... και το δίνουν και πάρα πολύ έξυπνα... πάρε πετρέλαιο να σου δώσω... όχι πάρε το χρήμα και μετά να συνεχίζεις να σκούζεις...

το επιδομα ανεργιας το παιρνουν ελαχιστοι γιατι εχουν κλεισει 1 χρονο ανεργιας και σαν μακροχρονιοι ανεργοι δεν δικαιουντε αλλο επιδομα
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
οταν γινεις παραπληγικος νεφροπαθεις τυφλος και με 67% αναπηρια η με μεσογειακη αναιμια τοτε να μιλας μεχρι τοτε βουλωνε η ακου απο καποιον που εχει ολα αυτα τα προβληματα υγειας

τι λες ρε μαλάκα ???

12 παραπληγικούς έχουμε εδώ που είμαι στην εταιρεία ... και κάθε μέρα έρχονται στην δουλειά τους στην ώρα τους...

γιατί ο νόμος επιβάλλει στα κτίρια να υπάρχουν ράμπες με συγκεκριμένες προδιαγραφές (ή ειδικά ασανσέρ), τουαλέτες ειδικές, οι διακόπτες του ηλεκτρικού να είναι στο 1.10 απο το πάτωμα και πολλά άλλα που επιτρέπουν στον παραπληγικό να λειτουργήσει κανονικά...

και τα λεωφορεία έχουν ράμπες (και σε μας έχουν αλλά ο οδηγός βαριέται να την ανοίξει και λέει ότι είναι χαλασμένη) έτσι ώστε να μπεί αυτός με το καροτσάκι μέσα να πάει στην δουλειά του...

γκεγκε ηλίθιε... οι άνθρωποι αυτοί δεν έχουν ανάγκη την ελεημοσύνη και την λύπηση ηλιθίων σαν και σένα... ευκαιρίες θέλουν... βλάκα...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
το επιδομα ανεργιας το παιρνουν ελαχιστοι γιατι εχουν κλεισει 1 χρονο ανεργιας και σαν μακροχρονιοι ανεργοι δεν δικαιουντε αλλο επιδομα

τι λες ρε μαλάκα  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom