Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Εννοειται οτι πρεπει να βοηθαμε ανθρωπους που δεν ειχαν την τυχη να εχουν οσα εμεις.

θα μου επιτραπεί όμως να επιλέξω ποιούς και πως ? ή μπαα ?

και κάτι ακόμη.. αυτά που έχω δεν τα έχω από τύχη... από δουλειά τα έχω...
 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
θα μου επιτραπεί όμως να επιλέξω ποιούς και πως ? ή μπαα ?

και κάτι ακόμη.. αυτά που έχω δεν τα έχω από τύχη... από δουλειά τα έχω...

Αντι για κοινωνικη πολιτικη θες φιλανθρωπια δηλαδη. Σαφες.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306

σας αρεσουν τωρα οι δηλωσεις του παγκαλου ;

εσεις τον βριζατε μεχρι χτες;

 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
Για πρόβλημα υγειας και θεομηνίες μιλαμε τοση ωρα? Ασε μας ρε φιλε.

Για θεσε την ατζεντα που θα πεις και για τι μιλαμε. Το φασιστολοι σας λεει οτι του φτωχου του αξιζει να πειναει γιατι δεν δουλεψε αρκετα.
Εγω σου λεω οτι αυτοι που τα φερνουν δυσκολα βολτα σκοτωνονται σε μια, δυο η και παραπανω δουλειες. Κι εσυ τους ειρωνευεσαι που δεν εγιναν δικηγοροι η τραμουντανες. Οι φελλοι και οι τεμπεληδες που ξερω τη βγαζουν μια χαρα σαν κομματοσκυλα, τσατσοι, ρουφιανοι, πλαστα επιδοματα κτλ.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Για θεσε την ατζεντα που θα πεις και για τι μιλαμε. Το φασιστολοι σας λεει οτι του φτωχου του αξιζει να πειναει γιατι δεν δουλεψε αρκετα.
Εγω σου λεω οτι αυτοι που τα φερνουν δυσκολα βολτα σκοτωνονται σε μια, δυο η και παραπανω δουλειες. Κι εσυ τους ειρωνευεσαι που δεν εγιναν δικηγοροι η τραμουντανες. Οι φελλοι και οι τεμπεληδες που ξερω τη βγαζουν μια χαρα σαν κομματοσκυλα, τσατσοι, ρουφιανοι, πλαστα επιδοματα κτλ.
Αυτά τα ευκολάκια για τους δεξιους τα λετε εσεις οι αριστεροι, οι ειδήμονες της συκοφαντιας και της υποκρισίας.
 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
Αυτά τα ευκολάκια για τους δεξιους τα λετε εσεις οι αριστεροι, οι ειδήμονες της συκοφαντιας και της υποκρισίας.

Τα λεγε ο (συντομα ξανα νεοδημοκρατης) Καρατζαφερης που δεν εχει την αυτολογοκρισια του ταχα μεσαιου χωρου. "Για να κινηθει χρημα ριξτε τα τελη στα ακριβα αυτοκινητα, ο εργατης ζει και με μια φασολαδα δεν θελει παραπανω".
Σιχαματα...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Τα λεγε ο (συντομα ξανα νεοδημοκρατης) Καρατζαφερης που δεν εχει την αυτολογοκρισια του ταχα μεσαιου χωρου. "Για να κινηθει χρημα ριξτε τα τελη στα ακριβα αυτοκινητα, ο εργατης ζει και με μια φασολαδα δεν θελει παραπανω".
Σιχαματα...
Δεν θα απολογηθω εγω για τις μαλακιες που εχει πει ο ηλίθιος που ανεφερες.
Σιχαματα ειστε εσεις, που σπεκουλάρετε τον ανθρωπινο πονο για να το παιζετε ευαίσθητοι δηθεν.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Αντι για κοινωνικη πολιτικη θες φιλανθρωπια δηλαδη. Σαφες.

λάθος... θέλω στοχευμένη κοινωνική πολιτική...

θέλω να πάρουν φτηνό πετρέλαιο αυτοί που πραγματικά έχουν ανάγκη και όχι να είναι φτηνό για όλους (της αφεντιάς μου συμπεριλαμβανομένης)

θέλω να παίρνει επίδομα ο πραγματικά ανάπηρος ο οποίος δεν μπορεί να δουλέψει και όχι ο ανάπηρος ο οποίος μπορεί να δουλέψει (και με έναν νόμο μπορεί να γίνει υποχρεωτικό να προσλαμβάνονται ΑΜΕΑ σε κάποιο ποσοστό υποχρεωτικά)

θέλω τον άνεργο να προσπαθούνε να του βρούνε δουλειά και όχι να τον μπουκώνουνε με επιδόματα... και αν αρνηθεί τις δουλειές που του προτείνονται να πάει να γαμηθεί...

έτσι την θέλω την κοινωνική πολιτική... με εξέταση των περιπτώσεων μία προς μία... και όχι δώστε σε όλους...

κατάλαβες τώρα ??
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
λάθος... θέλω στοχευμένη κοινωνική πολιτική...

θέλω να πάρουν φτηνό πετρέλαιο αυτοί που πραγματικά έχουν ανάγκη και όχι να είναι φτηνό για όλους (της αφεντιάς μου συμπεριλαμβανομένης)

θέλω να παίρνει επίδομα ο πραγματικά ανάπηρος ο οποίος δεν μπορεί να δουλέψει και όχι ο ανάπηρος ο οποίος μπορεί να δουλέψει (και με έναν νόμο μπορεί να γίνει υποχρεωτικό να προσλαμβάνονται ΑΜΕΑ σε κάποιο ποσοστό υποχρεωτικά)

θέλω τον άνεργο να προσπαθούνε να του βρούνε δουλειά και όχι να τον μπουκώνουνε με επιδόματα... και αν αρνηθεί τις δουλειές που του προτείνονται να πάει να γαμηθεί...

έτσι την θέλω την κοινωνική πολιτική... με εξέταση των περιπτώσεων μία προς μία... και όχι δώστε σε όλους...

κατάλαβες τώρα ??


με 100.000€ εισοδημα θες να σου πληρωνει και το κρατος πετρελαιο ε εισαι θρασυς
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
λάθος... θέλω στοχευμένη κοινωνική πολιτική...

θέλω να πάρουν φτηνό πετρέλαιο αυτοί που πραγματικά έχουν ανάγκη και όχι να είναι φτηνό για όλους (της αφεντιάς μου συμπεριλαμβανομένης)

θέλω να παίρνει επίδομα ο πραγματικά ανάπηρος ο οποίος δεν μπορεί να δουλέψει και όχι ο ανάπηρος ο οποίος μπορεί να δουλέψει (και με έναν νόμο μπορεί να γίνει υποχρεωτικό να προσλαμβάνονται ΑΜΕΑ σε κάποιο ποσοστό υποχρεωτικά)

θέλω τον άνεργο να προσπαθούνε να του βρούνε δουλειά και όχι να τον μπουκώνουνε με επιδόματα... και αν αρνηθεί τις δουλειές που του προτείνονται να πάει να γαμηθεί...

έτσι την θέλω την κοινωνική πολιτική... με εξέταση των περιπτώσεων μία προς μία... και όχι δώστε σε όλους...

κατάλαβες τώρα ??

γιατι ονειρο του ανεργου ειναι να ζει με ενα επιδομα για ενα χρονο με 360€ οχι να βρει μια αξιοπρεπεις δουλεια με λογικο βασικο εισοδημα διαβιωσης
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
λάθος... θέλω στοχευμένη κοινωνική πολιτική...

θέλω να πάρουν φτηνό πετρέλαιο αυτοί που πραγματικά έχουν ανάγκη και όχι να είναι φτηνό για όλους (της αφεντιάς μου συμπεριλαμβανομένης)

θέλω να παίρνει επίδομα ο πραγματικά ανάπηρος ο οποίος δεν μπορεί να δουλέψει και όχι ο ανάπηρος ο οποίος μπορεί να δουλέψει (και με έναν νόμο μπορεί να γίνει υποχρεωτικό να προσλαμβάνονται ΑΜΕΑ σε κάποιο ποσοστό υποχρεωτικά)

θέλω τον άνεργο να προσπαθούνε να του βρούνε δουλειά και όχι να τον μπουκώνουνε με επιδόματα... και αν αρνηθεί τις δουλειές που του προτείνονται να πάει να γαμηθεί...

έτσι την θέλω την κοινωνική πολιτική... με εξέταση των περιπτώσεων μία προς μία... και όχι δώστε σε όλους...

κατάλαβες τώρα ??

χαλαρωσε ζορο θα τα παταξεις και αυριο τα κομμουνιστακια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom