Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
εσυ φοροφυγα ,μαζι τον white horse....ο πρωτος ,ξεκιννα να κοψεις καπμια αποδειξη χωρις καμια λυπηση για τον ευατο σου....και ο δευτερος μαλακας...ας μας πει τι δουλεια κανει ο κηφηνας ...και μετα να ζητατε και αδεια για να γραψεται εδω μεσα !!!σκατολαμογια !!!!
Α γιωργακη ξεχασα να σου πω, από εδώ και περα μιλα μονος σου.
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
Παμε παλι.
Η μεση συνταξη στην Ελλαδα είναι 930 ευρω.
Τι δεν καταλαβαίνεις και εσυ?
Αν θελεις απλα να με πεις μαλακα, κανενα πρόβλημα. Απλως σε γραφω στ αρχιδια μου.
μπα απλα σε θεωρω μαλακα
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Όταν όμως παιζανε ολοι οι παππούδες στο χρηματιστηριο, μια χαρα τα μαθαίνανε όλα. Και τα καφενεία στα χωρια μια χαρα τα βρίσκανε και τα μαθαίνανε.
Τωρα που είναι να εκπληρωσουν την υποχρεωση τους στο κρατος, "αχ μωρε πού να ξερω ο κακομοιρης".
Ουδεμια λυπηση, ειδικα για τους γερους.
ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΓΕΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΣΤΗΝ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΑΚΙΝΗΤΑ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΟΥ?
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΨΕΙ ΣΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ, ΝΑ ΤΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΘΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ?
Να πληρωσετε γεροι. Στεγνά! Εγω θα εβαζα διπλασιο ΕΝΦΙΑ σε οσους είναι πανω από 65.

και που ξερεις ρε εξυπνε οτι δεν τα χουν γραψει στα αιδια τους και απλα πηγαν να τα πληρωσουν γιατι δεν μπορουσαν τα παιδια τους η που ξερεις αν εχουν πολλα ακινητα μπορει ν εχουν ενα που μενει ολη η οικογενεια εκει ακομα και ο γιος τους
 

_Σατράπης_

Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2014
Μηνύματα
806
Like
0
Πόντοι
6
Παμε παλι.
Η μεση συνταξη στην Ελλαδα είναι 930 ευρω.
Τι δεν καταλαβαίνεις και εσυ?
Αν θελεις απλα να με πεις μαλακα, κανενα πρόβλημα. Απλως σε γραφω στ αρχιδια μου.

Αγριο αγορι
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
και που ξερεις ρε εξυπνε οτι δεν τα χουν γραψει στα αιδια τους και απλα πηγαν να τα πληρωσουν γιατι δεν μπορουσαν τα παιδια τους η που ξερεις αν εχουν πολλα ακινητα μπορει ν εχουν ενα που μενει ολη η οικογενεια εκει ακομα και ο γιος τους
Πωωωωωωωωω ρε φιλε τοση χαζομαρα μαζεμενη δεν μπορω. Αντε γεια.
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
white μαλακα.....ακομη περιμενουμε να μας απαντησεις που δουλευεις .....τα υπολοιπα που που φανφαριζεις δεν εχουν καμια αξια κοπρε!!!
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
γιατί αμα δεν πληρωθείς δεν πάς ?? που είναι η αλληλεγγύη που δείχνεις εσύ που μας λές ότι τρέχεις και βοηθάς στις δομές. ??

και γιατί να μην μάθουν? προκειμένου να ξύνουν τ'αρχίδια τους όλη μέρα και να μαλώνουν με τις νύφες και τους γαμπρούς ας μάθουν και κάτι ....

δικαιωμα μου να βοηθησω οπου εγω γουσταρω εσυ κοιτα να βοηθησεις καπου σε καμια δομη αλληλεγγυης να παει κανενας νεολαιος ανεργος απο τη νεα δημοκρατια το κομμα του τον επεβαλε
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
Πωωωωωωωωω ρε φιλε τοση χαζομαρα μαζεμενη δεν μπορω. Αντε γεια.

και που εισαι ???? κοβε καμια αποδειξη ρε ηθικο στοιχειο του ΣΑΜΑΡΑ.........το παιζεις καπως ,αλλα τα δικα σου ραμματα δε τα λες ...μονο για τους αλλους ξερεις να λες.......εδω σε θελω αλεξ.....το να κανεις "μαθημα " πρεπει πρωτα εσυ να τα πραττεις........κοψε καμια αποδειξη πρωτα και μετα κραζε τους αλλους λαμογιο!!!!
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
δικαιωμα μου να βοηθησω οπου εγω γουσταρω εσυ κοιτα να βοηθησεις καπου σε καμια δομη αλληλεγγυης να παει κανενας νεολαιος ανεργος απο τη νεα δημοκρατια το κομμα του τον επεβαλε

δηλαδή εσένα είναι δικαιωμα σου να βοηθήσεις όπου γουστάρεις... εγώ πρέπει υποχρεωτικά να πάω να βοηθήσω σε δομή αλληλεγγύης ??
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16

τζωνακο τι πεταξε σημερα ο παγκαλος τα πασοκ πεθανε κολυβα μοιραζετε η οχι



[size=20pt]Το ΠΑΣΟΚ έχει τελειώσει, με νεκραναστάσεις δεν θα πάει μπροστά»[/size]
Πάγκαλος: Ο εισαγγελέας να καλέσει τον Αργύρη Ντινόπουλο

Την άποψη ότι «το ΠΑΣΟΚ έχει τελειώσει» και ότι με «νεκραναστάσεις δεν μπορεί να πάει μπροστά» εξέφρασε ο Θόδωρος Πάγκαλος, ασκώντας παράλληλα, δριμεία κριτική κατά του υπουργού Εσωτερικών Αργύρη Ντινόπουλου για τη στάση του στο θέμα του ελέγχου των πιστοποιητικών των δημοσίων υπαλλήλων.

«Να τον καλέσει και τον κ. Ντινόπουλο ο εισαγγελέας. Δεν έχει κανένα ειδικό καθεστώς, επειδή είναι υπουργός Εσωτερικών. Τώρα, το πόσο σοβαρό είναι ο υπουργός της κυβέρνησης και μάλιστα Εσωτερικών να μην εφαρμόζει τον νόμο που έχει ψηφίσει η κυβερνητική πλειοψηφία, στην οποία ανήκει και ο ίδιος…», σχολίασε ο κ. Πάγκαλος στον ραδιοφωνικό σταθμό «ΒΗΜΑ FM».

Και πρόσθεσε: «Είναι κατά της αξιολόγησης; Ναι, αλλά αυτό είναι η πολιτική της κυβέρνησης! Δεν έχω τίποτα εναντίον του κ. Ντινόπουλου και αντιθέτως χαίρομαι πάρα πολύ που υπάρχουν κάθε είδους αντιπροσωπευτικά δείγματα του πληθυσμού στη Βουλή και έτσι πρέπει να είναι, γιατί η Βουλή δεν είναι πρυτανείο, αλλά η αξιολόγηση είναι πολιτική της κυβέρνησης στην οποία μετέχει. Γιατί δεν είπε τότε στον Πρωθυπουργό ότι δεν μπορεί να πάρει το υπουργείο Εσωτερικών το οποίο είναι κατ’ εξοχήν αρμόδιο για τέτοια θέματα, γιατί θα σκοτωθεί με τους συναδέλφους του, επειδή είναι κατά της αξιολόγησης; Διότι δεν θέλει αξιολόγηση, θεωρεί ότι πρέπει να προσλαμβάνονται δημόσιοι υπάλληλοι και να παίρνουν τη σύνταξη στα 65 τους, κάνοντας το καλαμπαλίκι τους. Πηγαίνοντας όποτε θέλουν ή αρρωσταίνοντας όποτε θέλουν».

Κληθείς να σχολιάσει τις εξελίξεις στο ΠΑΣΟΚ και στην Κεντροαριστερά, ο Θόδωρος Πάγκαλος, ανέφερε:

«Το ΠΑΣΟΚ έχει τελειώσει. Έχει κάνει τη διαδρομή του και δεν θεωρώ ότι είναι αρνητική, διότι είχε και θετικές και αρνητικές πλευρές για την ιστορία και ο ιστορικός θα το ανταμείψει, μαζί και τους ανθρώπους και την ηγεσία εκείνης της εποχής. Τώρα, όμως, το ΠΑΣΟΚ έχει τελειώσει. Με νεκραναστάσεις δεν μπορεί να πάει μπροστά. Θεωρώ ότι οποιαδήποτε προσπάθεια επανόδου του Παπανδρέου ή του Σημίτη, που είναι εν ζωή ακόμη, ή εμού… Πρέπει να απαλλαγεί από την προηγούμενη ηγεσία που έκανε ό,τι μπορούσε να κάνει. Θεωρώ, όμως, ότι ο κοινωνικός χώρος της Κεντροαριστεράς υπάρχει και είναι πανίσχυρος και πρέπει να εκφραστεί μέσα από ένα νέο σχήμα. Για να γίνει αυτό, με την παρουσία βεβαίως του κ. Βενιζέλου που είναι αυτή τη στιγμή πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ και των στελεχών του, διότι δεν προτείνω τον εκμηδενισμό και την εξαφάνιση του ΠΑΣΟΚ, όλοι αυτοί, ισότιμα με άλλους χώρους, κινήσεις και φορείς και ίσως και κάποιες προσωπικότητες, πρέπει να δημιουργήσουν μια πανστρατιά, όλοι μαζί, η οποία θα προχωρήσει σε ένα ιδρυτικό συνέδριο και αυτό πρέπει να είναι η Δημοκρατική Παράταξη. Και είναι ένας σωστός τίτλος, γιατί ανήκε πάντα στην Κεντροαριστερά».

πηγη  
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
δηλαδή εσένα είναι δικαιωμα σου να βοηθήσεις όπου γουστάρεις... εγώ πρέπει υποχρεωτικά να πάω να βοηθήσω σε δομή αλληλεγγύης ??


οταν κρινεις να περιμενεις και την κριτικη
 

_Σατράπης_

Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2014
Μηνύματα
806
Like
0
Πόντοι
6
white μαλακα.....ακομη περιμενουμε να μας απαντησεις που δουλευεις .....τα υπολοιπα που που φανφαριζεις δεν εχουν καμια αξια κοπρε!!!

Ελα μωρε κοματοσκυλο που του πεταν κανα κοκαλο να γλυφει και ειναι σε διατεταγμενη υπηρεσια να γλυφει τους αφεντες του σαν καλο δουλακι ειναι, τι ρωτας και ξαναρωτας; Μπαμ κανει

Κατι τραμουντανες, κατι αλεξακοι χασοδικηδες και λοιπα κοπροσκυλα βλεπουν τη πουτσα να ερχεται και σκουζουν. Λογικο ειναι
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
δηλαδή εσένα είναι δικαιωμα σου να βοηθήσεις όπου γουστάρεις... εγώ πρέπει υποχρεωτικά να πάω να βοηθήσω σε δομή αλληλεγγύης ??

εσυ ουτε τον εαυτο σου δεν μπορεις να βοηθησεις γερο.....
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
38
Πόντοι
366
δηλαδή εσένα είναι δικαιωμα σου να βοηθήσεις όπου γουστάρεις... εγώ πρέπει υποχρεωτικά να πάω να βοηθήσω σε δομή αλληλεγγύης ??
Εννοειται οτι πρεπει να βοηθαμε ανθρωπους που δεν ειχαν την τυχη να εχουν οσα εμεις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom