Νέα

Travian:To νέο παιχνίδι στο internet

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 103K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τι όνομα θέλετε για τη ΣΥΜΜΑΧΙΑ?

  • bourdela

    Ψήφοι: 1 9,1%
  • bourdela brothers

    Ψήφοι: 5 45,5%
  • brdl

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • brothers of steel

    Ψήφοι: 1 9,1%
  • Alexxx

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Globeos brothers

    Ψήφοι: 1 9,1%
  • Taratsas brothers (!!!)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Vrasidas force (!!!)

    Ψήφοι: 1 9,1%
  • bourdela masters

    Ψήφοι: 2 18,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    11

Ryu

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2006
Μηνύματα
2.017
Κριτικές
9
Like
13
Πόντοι
2.007
Johnniek
Εχασες ομως 2 φαλαγγες... Προσθεσε το κοστος του στρατου που εχασες και τα 86Στ για βρεις τι πραγματικα σου κοστησε η επιθεση του.
Ισως να μην αξιζει να φτιαχνει κανεις στρατο στην αρχη, ειδικα αν εισαι Γαλατης. Τοιχος ειχες ;  

 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
ΠΡΟΣ : ΥΠΕΘΑ (KALIS)
Κοιν.: ΥΠΕΞ, Συμμαχία
      Ευπειθώς αναφέρω ότι ημέτερα στρατεύματα εδέχθησαν αιφθνιδιαστική επίθεση σήμερα και περί ώραν 10.53 από harris84fire από συμμαχία ΥΑΤV (74|-28).  
  Απώλειες ως επισυναπτόμενος πίνακας.
 

Bull_

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
9.887
Like
3
Πόντοι
66
ΠΡΟΣ : ΥΠΕΘΑ (KALIS)
Κοιν.: ΥΠΕΞ, Συμμαχία
      Ευπειθώς αναφέρω ότι ημέτερα στρατεύματα εδέχθησαν αιφθνιδιαστική επίθεση σήμερα και περί ώραν 10.53 από harris84fire από συμμαχία ΥΑΤV (74|-28).  
  Απώλειες ως επισυναπτόμενος πίνακας.
¨
Τα της Συμμαχίας πλέον στο φόρουμ της Συμμαχίας... ;)
By the way...κρυψώνα σε τι επίπεδο την είχες??? :think:
 

Επισκέπτης
ΠΡΟΣ : ΥΠΕΘΑ (KALIS)
Κοιν.: ΥΠΕΞ, Συμμαχία
      Ευπειθώς αναφέρω ότι ημέτερα στρατεύματα εδέχθησαν αιφθνιδιαστική επίθεση σήμερα και περί ώραν 10.53 από harris84fire από συμμαχία ΥΑΤV (74|-28). 
  Απώλειες ως επισυναπτόμενος πίνακας.

απ'οτι ειδα ειναι αρκετα δυνατος παιχτης,οποτε μαλλον θα ξαναχτυπησει αφου φαινεται να ψαχνει λαφυρα!!! ;)
φτιαξε τοιχο απο πασαλους κ ανεβασε κρυψωνα 5ο lvl+ κ δεν θα εχεις προβλημα απο τετοιες επιθεσεις.
 

Επισκέπτης
οποιος γνωριζει,ας μου πει τι δυνατοτητες αμυνας εχει ενα ρωμαικο χωριο..θελω να κανω ντου σε καποια γειτονικα χωρια που φαινονται ανενεργα αλλα το σκεπτομαι.
 

johnniek

Μέλος
Εγγρ.
26 Σεπ 2007
Μηνύματα
48
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Johnniek
Εχασες ομως 2 φαλαγγες... Προσθεσε το κοστος του στρατου που εχασες και τα 86Στ για βρεις τι πραγματικα σου κοστησε η επιθεση του.
Ισως να μην αξιζει να φτιαχνει κανεις στρατο στην αρχη, ειδικα αν εισαι Γαλατης. Τοιχος ειχες ;  

στρατωνα και στρατο εκανα απο αγνοια :uglystupid:
δεν ηξερα δεν ρωταγα :headbang: :headbang: :headbang:
τοιχο εχω στο επιπεδο 1
 

ΒΡΑΣΙΔΑΣ2

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2006
Μηνύματα
4.150
Like
1
Πόντοι
16
Johnniek
Εχασες ομως 2 φαλαγγες... Προσθεσε το κοστος του στρατου που εχασες και τα 86Στ για βρεις τι πραγματικα σου κοστησε η επιθεση του.
Ισως να μην αξιζει να φτιαχνει κανεις στρατο στην αρχη, ειδικα αν εισαι Γαλατης. Τοιχος ειχες ;  
απ'οτι ειδα ειναι αρκετα δυνατος παιχτης,οποτε μαλλον θα ξαναχτυπησει αφου φαινεται να ψαχνει λαφυρα!!! ;)
φτιαξε τοιχο απο πασαλους κ ανεβασε κρυψωνα 5ο lvl+ κ δεν θα εχεις προβλημα απο τετοιες επιθεσεις.
Το τειχος αυξανει την αμυνα του χωριου αλλα χωρισ στρατο ειναι αχριστο.
 

johnniek

Μέλος
Εγγρ.
26 Σεπ 2007
Μηνύματα
48
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
χεσε το στρατο...και κανε κρυψώνα καλή και φουλ πρώτες ύλες...100 φορές τα είπαμε johnnie ;)

το εχω παρει γραμμη τωρα και το εχω στο επιπεδο 1 και δεν ασχολουμε πλεον ουτε με αυτο αλλα ουτε και με στρατο
στο μονο που θα κανω αναπτυξη ειναι στην κρυψωνα (τωρα ειμαι στο 5) και ισως και στις παγιδες
 

Ryu

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2006
Μηνύματα
2.017
Κριτικές
9
Like
13
Πόντοι
2.007
Μερικα προχειρα συμπερασματα που προκυπτουν μετα τις τελευταιες επιθεσεις.

1. Οι επιθεσεις γινονται απο πολυ κοντινα χωρια και με γρηγορες μοναδες (αστραπη του Τουτατη) . Αμεσοτητα – Αιφνιδιασμος – Γρηγορη επιστροφη των στρατευματων.
2. Δεν αξιζει να εχεις στρατο –ειδικα απλο πεζικο- αν δεν εχεις ισχυρη αμυνα. Περισσοτερο για του Γαλατες.
3. Οι Τευτονες ειναι αμυντικα ΓΤΠ...

Vonmakoulis, o ταχυδρομος χτυπαει παντα 2 φορες... αφου ειναι διπλα σου, ειχε 1000μοναδες λαφυρα χωρις καμια απωλεια σε ξανα κανει ντου.

Αμυνα-αμυνα-αμυνα  
 

johnniek

Μέλος
Εγγρ.
26 Σεπ 2007
Μηνύματα
48
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Γιατί έχεις γίνει μέλος της Συμμαχίας..??? :think:

αν και δεν καταλαβα την ερωτηση :huh: θα πρεπει να σου πω οτι απλα ακολουθω την στρατηγικη που αποφασιστικε σε αυτο εδω το site και γιατι πιστευω οτι αν ήμουν μονος ή με καποια αλλη συμμαχια θα ήταν αρκετα βαρετο.
ελπιζω να σε καλυψα
 

Bull_

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
9.887
Like
3
Πόντοι
66
"[size=14pt]Καταρχήν δε χρειάζεται βιασύνη.Τη διαδικασία εισόδου στη Συμμαχία την έχω αναφέρει επανειλλημένως,ας διαβάσουν τις προηγούμενες σελίδες όσοι ενδιαφέρονται..
Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να σας λέω και εγώ και οι υπόλοιποι παλιοί ότι στην αρχή επενδύουμε στην παραγωγή πρώτων υλών με στόχο την κατασκευή κατα σειρά:KΡΥΨΩΝΑΣ στο 5 τουλάχιστον,Πρεσβεία στο 1 για να σας καλέσουμε στη Συμμαχία,Αγορά στο 1 για βοήθεια σε πρώτες ύλες ΑΜΦΙΔΡΟΜΑ δηλαδή και οι νέοι στους παλιούς και οι παλιοί στους νέους,Κεντρικό στο 3,και τα χωράφια στο 2 τουλάχιστον.ΜΕΤΑ έπεται ο στρατός..Ακόμα εγώ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΡΑΤΟ και έχω κρυψώνα 10,κεντρικό 7,αγορά 1,στρατώνα 1 και χωράφια στο 4.Έχω δεχτεί 3 επιθέσεις και πήραν στην πρώτη μόνο ,20 σίδηρο!!Χθες μου την έπεσαν με 127 (!!) τσεκουροφόρους και στο τέλος φάγαν τα ...τσεκούρια τους.Το μυστικό είναι στη ΥΠΟΔΟΜΗ όχι στην επίθεση.Δεν άρχισε χθες το παιχνίδι,προυπήρχε και πιθανότατα θα υπάρχει και μετά από εμάς ,άρα υπάρχουν ισχυρότατοι πάικτες και Συμμαχίες.Μη δίνετε λοιπόν στόχο με επιδρομές γιατί κάποια στιγμή θα σας την πέσουν όλοι μαζί[/size]
...."
 

Bull_

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
9.887
Like
3
Πόντοι
66
αν και δεν καταλαβα την ερωτηση :huh: θα πρεπει να σου πω οτι απλα ακολουθω την στρατηγικη που αποφασιστικε σε αυτο εδω το site και γιατι πιστευω οτι αν ήμουν μονος ή με καποια αλλη συμμαχια θα ήταν αρκετα βαρετο.
ελπιζω να σε καλυψα
Μάλλον δεν με κατάλαβες...λοιπόν για να δεις το φορουμ της Συμμαχίας πρέπει πρώτα να γίνεις μέλος της και για να γίνεις μέλος..πρέπει να σου στείλουμε μια πρόσκληση...φαντάζομαι ακόμα είσαι στην αρχ΄γ και έχεις ασυλία!!!
Γι'αυτό λέμε όλοι τις πρώτες μέρες φορτσάρουμε σε πρώτες ύλες και κρυψώνα και μετάόλα τα άλλα...κάνε λίγη υπομονή,δώσε μεγάλη βαρύτητα στην ανάπτυξή σου και θα έρθει και η πρόσκληση.. ;)
 

johnniek

Μέλος
Εγγρ.
26 Σεπ 2007
Μηνύματα
48
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Μάλλον δεν με κατάλαβες...λοιπόν για να δεις το φορουμ της Συμμαχίας πρέπει πρώτα να γίνεις μέλος της και για να γίνεις μέλος..πρέπει να σου στείλουμε μια πρόσκληση...φαντάζομαι ακόμα είσαι στην αρχ΄γ και έχεις ασυλία!!!

δεν το ηξερα

Γι'αυτό λέμε όλοι τις πρώτες μέρες φορτσάρουμε σε πρώτες ύλες και κρυψώνα και μετάόλα τα άλλα...κάνε λίγη υπομονή,δώσε μεγάλη βαρύτητα στην ανάπτυξή σου και θα έρθει και η πρόσκληση.. ;)

κανενα προβλημα
δεν εχω πλεον ασυλια γιαυτο και η επιθεση αλλα οκ
για ενημερωση παντως και για να αποδειξω οτι και υπομονη εχω και ειμαι πιστος στην συμμαχια του bourdela να ξερεις οτι ηδη εχω στειλει στον taratsa υλικα (αυτα τα λιγα που ειχα) και θα ξαναστειλω οποτε μπορω.

τωρα οσο αφορα τις υποδομες μου
πρεσβεια 1
κεντρικο 4
αγορα 1
κρυψωνα 5
στρατοπεδο 1

Παραγωγή:
Ξύλο: 30  την ώρα
Πυλός: 32  την ώρα
Σίδερο: 28  την ώρα
Σιτάρι: 24  την ώρα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom