Νέα

Travian:To νέο παιχνίδι στο internet

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 103K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τι όνομα θέλετε για τη ΣΥΜΜΑΧΙΑ?

  • bourdela

    Ψήφοι: 1 9,1%
  • bourdela brothers

    Ψήφοι: 5 45,5%
  • brdl

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • brothers of steel

    Ψήφοι: 1 9,1%
  • Alexxx

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Globeos brothers

    Ψήφοι: 1 9,1%
  • Taratsas brothers (!!!)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Vrasidas force (!!!)

    Ψήφοι: 1 9,1%
  • bourdela masters

    Ψήφοι: 2 18,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    11

xifias

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2008
Μηνύματα
132
Like
0
Πόντοι
1
Αγαπητέ Ξιφία...μου θυμίζεις μια παροιμία που λένε στο χωριό μου..."τσακωνόμαστε νύφ'...???-στα νύχια στέκομαι..." :grin:
Χαλάρωσε καλέ μου φίλε και γείτονα... ;)
Αναφερθήκαμε πολλές φορές στο θέμα της συμμαχίας και για ποιον λόγο θα κάνουμε μόνο μια...(για να μην κάνουμε πολλά άτομα πρεσβείες στο 3 επίπεδο και να μην χάνουμε έτσι χρόνο στις αναβαθμίσεις πολλών πρεσβειών κ.λ.π.)
Φαντάσου να πρέπει κάθε φορά που μπαίνει κάποιος από μας μετά από 1,2ή 5 μέρες "αποχής" από το σάϊτ να ζητά ενημέρωση για όλα τα θέματα που αφορούν τη συμμαχία...θα χάναμε τη μπάλα... ;)
Αλλα και πάλι από την ώρα που μπήκες σήμερα τονίσαμε πολλές φορές ότι πρέπει να στέλνουμε πρώτες ύλες στον Ταράτσα για να αναβαθμίζεται συνεχώς η Πρεσβεία και να μπαίνουν συνέχεια νέα μέλη στη συμμαχία...εγώ ακόμα συνεχίζω να στέλνω προμήθειες στον Ταράτσα κι ας είμαι από τους πρώτους που μπήκα... :)
Γι'αυτό ηρεμία και υπομονή...ας μη βιαζόμαστε τόσο...εγώ δεν έχω κάνει ακόμα στρατό για να βοηθήσω στην ανάπτυξη και γιγάντωση αυτής της συμμαχίας...και η ασυλία μου έχει λήξει από το Σάββατο ;)
Τώρα θύμισε μου αν θες ποιος συναγωνιστής είναι ο nonsense γιατί μου διαφεύγει...(και με π.μ. αν θες)...
Ας μην ερχόμαστε σε αντιπαράθεση μεταξύ μας...!!!
Αυτά... :rolleyes:

Να βάλουμε σε μια σειρά τα πράγματα:
1. Είπαμε για 4 συμμαχίες - Βρήκα μία.
2. Περιμένουν πολλοί παίκτες να μπουν στη συμμαχία - Όσο μεγαλώνει δεν είναι δυνατόν να μπουν εύκολα, αλλά και δεν μποεούν να μπουν μικροί παίκτες για ευνόητους λόγους.
3. Η ύπαρξη μιας δεύτερης συμμαχίας δεν αναιρεί την ανάπτυξη της πρώτης. Θα συσπειρώσει έτσι περισσότερα άτομα. Σκέψου ότι μετά από λίγες μέρες μπορούν να μετακομίσουν όλοι οι παίκτες της 2ης συμμαχίας στην πρώτη μεταφέροντας την παραγωγή της.
4. Αυτό που δεν είδα ακόμη είναι η συμφωνία για συμμαχία των συμμαχιών.
 

xifias

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2008
Μηνύματα
132
Like
0
Πόντοι
1
Να και η πρόταση μομφής που είναι και επίκαιρη..... :) :) :).Προχωράμε μπροστά με στόχο τη γιγάντωση της Συμμαχίας,να'σαι καλά φίλε!

Πιστεύεις ότι και ο δικός μου στόχος είναι διαφορετικός;

Διάβασε το προηγούμενο μήνυμά μου.

Είμαι υπέρμαχος του τρίτου δρόμου προς τη γιγάντωση:
 

doritis spermatos

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2007
Μηνύματα
9.863
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
66
Πιστεύεις ότι και ο δικός μου στόχος είναι διαφορετικός;

Διάβασε το προηγούμενο μήνυμά μου.

Είμαι υπέρμαχος του τρίτου δρόμου προς τη γιγάντωση:
καλως η κακως αποφασιστηκε αυτη η στρατηγικη
οταν η συμμαχια μεγαλωσει θα βοηθα τους μικρους παιχτες να μπουν πιο γρηγορα δινοντας τους πρωτες υλες
υπομονη θελει και προσηλωση πλεον σε μια στρατηγικη
 

ΒΡΑΣΙΔΑΣ2

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2006
Μηνύματα
4.150
Like
1
Πόντοι
16
Αγαπητέ Ξιφία...μου θυμίζεις μια παροιμία που λένε στο χωριό μου..."τσακωνόμαστε νύφ'...???-στα νύχια στέκομαι..." :grin:
Χαλάρωσε καλέ μου φίλε και γείτονα... ;)
Αναφερθήκαμε πολλές φορές στο θέμα της συμμαχίας και για ποιον λόγο θα κάνουμε μόνο μια...(για να μην κάνουμε πολλά άτομα πρεσβείες στο 3 επίπεδο και να μην χάνουμε έτσι χρόνο στις αναβαθμίσεις πολλών πρεσβειών κ.λ.π.)
Φαντάσου να πρέπει κάθε φορά που μπαίνει κάποιος από μας μετά από 1,2ή 5 μέρες "αποχής" από το σάϊτ να ζητά ενημέρωση για όλα τα θέματα που αφορούν τη συμμαχία...θα χάναμε τη μπάλα... ;)
Αλλα και πάλι από την ώρα που μπήκες σήμερα τονίσαμε πολλές φορές ότι πρέπει να στέλνουμε πρώτες ύλες στον Ταράτσα για να αναβαθμίζεται συνεχώς η Πρεσβεία και να μπαίνουν συνέχεια νέα μέλη στη συμμαχία...εγώ ακόμα συνεχίζω να στέλνω προμήθειες στον Ταράτσα κι ας είμαι από τους πρώτους που μπήκα... :)
Γι'αυτό ηρεμία και υπομονή...ας μη βιαζόμαστε τόσο...εγώ δεν έχω κάνει ακόμα στρατό για να βοηθήσω στην ανάπτυξη και γιγάντωση αυτής της συμμαχίας...και η ασυλία μου έχει λήξει από το Σάββατο ;)
Τώρα θύμισε μου αν θες ποιος συναγωνιστής είναι ο nonsense γιατί μου διαφεύγει...(και με π.μ. αν θες)...
Ας μην ερχόμαστε σε αντιπαράθεση μεταξύ μας...!!!
Αυτά... :rolleyes:
Ρε ξιφια εχουμε μαζευτει καμια 30νταρια ατομα λογικο ειναι να γινεται ενα μπαχαλο με λιγη υπομονη και οσο περναει ο καιρος θα οργανοθουμε καλυτερα και δεν θα εχουμε αυτα τα προβληματα.
Τα ιδια πραγματα ειπαμε αλλα εγω ημουν λιτος και περιεκτικος. :grin:
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Να βάλουμε σε μια σειρά τα πράγματα:
1. Είπαμε για 4 συμμαχίες - Βρήκα μία.
2. Περιμένουν πολλοί παίκτες να μπουν στη συμμαχία - Όσο μεγαλώνει δεν είναι δυνατόν να μπουν εύκολα, αλλά και δεν μποεούν να μπουν μικροί παίκτες για ευνόητους λόγους.
3. Η ύπαρξη μιας δεύτερης συμμαχίας δεν αναιρεί την ανάπτυξη της πρώτης. Θα συσπειρώσει έτσι περισσότερα άτομα. Σκέψου ότι μετά από λίγες μέρες μπορούν να μετακομίσουν όλοι οι παίκτες της 2ης συμμαχίας στην πρώτη μεταφέροντας την παραγωγή της.
4. Αυτό που δεν είδα ακόμη είναι η συμφωνία για συμμαχία των συμμαχιών.
Είπαμε για 4 και τελικά δημιουργήθηκε 1. Τι να κάνουμε τώρα?
Στην δική μου πλευρά του χάρτη δεν είχε άλλος πρεσβεία στο 3 και την έκανα εγώ, ας είναι καλά οι κλώνοι εκεί που αναπαύονται τώρα...
Πόσο ακόμα να το συζητάμε? Μια είναι η συμμαχία και ΟΛΟΙ μας έχουμε υποχρέωση να στέλνουμε στον Ταράτσα κάθε μέρα οτι μπορούμε. Απο το πουθενά δημιούργησε μια συμμαχία με 13 άτομα ως τώρα.
Όποιος θέλει ακολουθεί  ;)
 

ΒΡΑΣΙΔΑΣ2

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2006
Μηνύματα
4.150
Like
1
Πόντοι
16
καλως η κακως αποφασιστηκε αυτη η στρατηγικη
οταν η συμμαχια μεγαλωσει θα βοηθα τους μικρους παιχτες να μπουν πιο γρηγορα δινοντας τους πρωτες υλες
υπομονη θελει και προσηλωση πλεον σε μια στρατηγικη
Ακριβως σωστο η λαθος ετσι θα προχωρισουμε θα δυσκολευτουμε λιγο παραπανω αλλα καποια στιγμη θα οργανοθουμε που θα παει, εγω εχω φαει 4 και δεν εχω ριξει κανεναν. :boff:

 

xifias

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2008
Μηνύματα
132
Like
0
Πόντοι
1
Ακριβως σωστο η λαθος ετσι θα προχωρισουμε θα δυσκολευτουμε λιγο παραπανω αλλα καποια στιγμη θα οργανοθουμε που θα παει, εγω εχω φαει 4 και δεν εχω ριξει κανεναν. :boff:

Σωστό ή λάθος τραβάω το δικό μου δρόμο.

Η πρόθεσή μου είναι οι δρόμοι μας να συναντηθούν.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να καυγαδίζουμε.
 

Bull_

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
9.887
Like
3
Πόντοι
66
Να βάλουμε σε μια σειρά τα πράγματα:
1. Είπαμε για 4 συμμαχίες - Βρήκα μία.
2. Περιμένουν πολλοί παίκτες να μπουν στη συμμαχία - Όσο μεγαλώνει δεν είναι δυνατόν να μπουν εύκολα, αλλά και δεν μποεούν να μπουν μικροί παίκτες για ευνόητους λόγους.
3. Η ύπαρξη μιας δεύτερης συμμαχίας δεν αναιρεί την ανάπτυξη της πρώτης. Θα συσπειρώσει έτσι περισσότερα άτομα. Σκέψου ότι μετά από λίγες μέρες μπορούν να μετακομίσουν όλοι οι παίκτες της 2ης συμμαχίας στην πρώτη μεταφέροντας την παραγωγή της.
4. Αυτό που δεν είδα ακόμη είναι η συμφωνία για συμμαχία των συμμαχιών.
Για να μην παπαρολογούμε άλλο...αφού ΄προχώρησες σε ίδρυση συμμαχίας ανεπτυξέ την κσι όστν έρθει η μεγάλη ώρα θα συνεδριάσει η Συμμαχία μας και θα αποφανθεί για την απορρόφηση της Συμμαχίας σου από την μεγάλη...δεν αποφασίζω μόνος μου!!!
Σταμάτα όμως να γίνεσαι ερίστικός και είρων προς άλλα μέλη...δεν έχει κανένα νόημα!!!
 

ΒΡΑΣΙΔΑΣ2

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2006
Μηνύματα
4.150
Like
1
Πόντοι
16
Αλλαξαμε τακτικη μια φορα και ισως να καναμε λαθος ε δεν θα ξανακανουμε το ιδιο λαθος δεν γινεται να αλλαζουμε συνεχεια τακτικη γιατι στο τελος δεν θα βγαλουμε ακρη προχωραμε την συμμαχια και τα οποια προβληματα θα λυνονται καθοδον.
 

xifias

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2008
Μηνύματα
132
Like
0
Πόντοι
1
Για να μην παπαρολογούμε άλλο...αφού ΄προχώρησες σε ίδρυση συμμαχίας ανεπτυξέ την κσι όστν έρθει η μεγάλη ώρα θα συνεδριάσει η Συμμαχία μας και θα αποφανθεί για την απορρόφηση της Συμμαχίας σου από την μεγάλη...δεν αποφασίζω μόνος μου!!!
Σταμάτα όμως να γίνεσαι ερίστικός και είρων προς άλλα μέλη...δεν έχει κανένα νόημα!!!

Εριστικός και είρων γίνομαι όταν με προκαλούν.

Ειλικρινά δεν έχω διάθεση για προστριβές.
 

Bull_

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
9.887
Like
3
Πόντοι
66
Εριστικός και είρων γίνομαι όταν με προκαλούν.

Ειλικρινά δεν έχω διάθεση για προστριβές.
δεν νομίζω ότι σε προκάλεσε κανένας...σου υπενθυμίζω την παροιμία :rolleyes:

Τέσπα...ας το λήξουμε εδώ δεν τρέχει τίποτα...καλή καρδιά ;)
 

Επισκέπτης
Ξιφίας καλή τύχη στην δική σου συμμαχία και δεν πρόκειται ποτέ η δική μας να συμφωνήσει ούτε καν για σύμφωνο μη επίθεσης!!! :rockon:
 

doritis spermatos

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2007
Μηνύματα
9.863
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
66

Bull_

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
9.887
Like
3
Πόντοι
66
"[size=14pt]Καταρχήν δε χρειάζεται βιασύνη.Τη διαδικασία εισόδου στη Συμμαχία την έχω αναφέρει επανειλλημένως,ας διαβάσουν τις προηγούμενες σελίδες όσοι ενδιαφέρονται..
Κατά δεύτερον ΑΣΤΟΧΗ και ΒΕΒΙΑΣΜΕΝΗ η κίνηση του XIFIA να ανοίξει δικιά του Συμμαχία...Εδώ περιμένουν στην σειρά τόσοι,τι θα σε χαλούσε να περιμένεις μια-δυο μέρες ακόμα??Ή μήπως δε θα σε βοηθάγαμε αν δεχόσουν επίθεση??Ακόμα κι εγώ που άνοιξα το thread και σας έβαλα στο τριπάκι του παιχνιδιού περίμενα έξη μέρες...Και αυτός ο nonsense που έχεις στη συμμαχία σου,τι ρόλο βαράει???Τέλος πάντων αν ενδιαφέρεσαι για ένταξη διέλυσε τη συμμαχία σου και περίμενε...
Κατά τρίτον στα επιχειρησιακά:Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να σας λέω και εγώ και οι υπόλοιποι παλιοί ότι στην αρχή επενδύουμε στην παραγωγή πρώτων υλών με στόχο την κατασκευή κατα σειρά:KΡΥΨΩΝΑΣ στο 5 τουλάχιστον,Πρεσβεία στο 1 για να σας καλέσουμε στη Συμμαχία,Αγορά στο 1 για βοήθεια σε πρώτες ύλες ΑΜΦΙΔΡΟΜΑ δηλαδή και οι νέοι στους παλιούς και οι παλιοί στους νέους,Κεντρικό στο 3,και τα χωράφια στο 2 τουλάχιστον.ΜΕΤΑ έπεται ο στρατός..Ακόμα εγώ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΡΑΤΟ και έχω κρυψώνα 10,κεντρικό 7,αγορά 1,στρατώνα 1 και χωράφια στο 4.Έχω δεχτεί 3 επιθέσεις και πήραν στην πρώτη μόνο ,20 σίδηρο!!Χθες μου την έπεσαν με 127 (!!) τσεκουροφόρους και στο τέλος φάγαν τα ...τσεκούρια τους.Το μυστικό είναι στη ΥΠΟΔΟΜΗ όχι στην επίθεση.Δεν άρχισε χθες το παιχνίδι,προυπήρχε και πιθανότατα θα υπάρχει και μετά από εμάς ,άρα υπάρχουν ισχυρότατοι πάικτες και Συμμαχίες.Μη δίνετε λοιπόν στόχο με επιδρομές γιατί κάποια στιγμή θα σας την πέσουν όλοι μαζί.Τέλος για τους φυλακισμένους του GATTO προτείνω συμφωνία ανταλλαγής με σύμφωνο μη επίθεσης.[/size]..."

KALIS
Αν θέλουμε να κάνουμε πραγματικά κάτι καλό στο παιχνίδι...αυτά τα λόγια τα ακολουθούμε πιστά σαν Ευαγγέλιο!!!
Ξανατονίζω για όσους είναι πιο φρέσκοι στο παιχνίδι και όσους μπαίνουν τώρα...ΥΠΟΜΟΝΗ-ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΠΡΩΤΩΝ ΥΛΩΝ-ΚΡΥΨΩΝΑ τις πρώτες 6 μέρες!!!
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.004
Πόντοι
1.486
Λοιπόν με αφορμή την παραπάνω παρεξήγηση του XIFIAS,ξαναλέω ότι όλοι έχουμε τις απόψεις μας ,υπάρχει διαφορετικότητα,αλλά ακολουθούμε τους κανόνες.9 με 10 λοιπόν όλοι στο chat για μιλήσουμε οι της Συμμαχίας και σιγά σιγά ,επειδή το γουστάρουμε το παιχνίδι να ετοιμαζόμαστε και για κανένα καφεδάκι....ΤO ΚNOW US BETTER!!!!
 

ΒΡΑΣΙΔΑΣ2

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2006
Μηνύματα
4.150
Like
1
Πόντοι
16
Λοιπόν με αφορμή την παραπάνω παρεξήγηση του XIFIAS,ξαναλέω ότι όλοι έχουμε τις απόψεις μας ,υπάρχει διαφορετικότητα,αλλά ακολουθούμε τους κανόνες.9 με 10 λοιπόν όλοι στο chat για μιλήσουμε οι της Συμμαχίας και σιγά σιγά ,επειδή το γουστάρουμε το παιχνίδι να ετοιμαζόμαστε και για κανένα καφεδάκι....ΤO ΚNOW US BETTER!!!!
Σορυ ρε ναυαρχε αλλα με τους αεκτζηδες κανονιζεις φαγοποτια και με εμας θα την βγαλεις με καφεδακι; :grin:
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.004
Πόντοι
1.486

Επισκέπτης
Να απευθύνεστε στον Βull για ένταξη στην συμμαχία!
Έχει την δυνατότητα να καλεί τα νέα μέλη!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom