Νέα

Travian:To νέο παιχνίδι στο internet

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 103K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τι όνομα θέλετε για τη ΣΥΜΜΑΧΙΑ?

  • bourdela

    Ψήφοι: 1 9,1%
  • bourdela brothers

    Ψήφοι: 5 45,5%
  • brdl

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • brothers of steel

    Ψήφοι: 1 9,1%
  • Alexxx

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Globeos brothers

    Ψήφοι: 1 9,1%
  • Taratsas brothers (!!!)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Vrasidas force (!!!)

    Ψήφοι: 1 9,1%
  • bourdela masters

    Ψήφοι: 2 18,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    11

Bull_

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
9.887
Like
3
Πόντοι
66
"[size=14pt]Καταρχήν δε χρειάζεται βιασύνη.Τη διαδικασία εισόδου στη Συμμαχία την έχω αναφέρει επανειλλημένως,ας διαβάσουν τις προηγούμενες σελίδες όσοι ενδιαφέρονται..
Κατά δεύτερον ΑΣΤΟΧΗ και ΒΕΒΙΑΣΜΕΝΗ η κίνηση του XIFIA να ανοίξει δικιά του Συμμαχία...Εδώ περιμένουν στην σειρά τόσοι,τι θα σε χαλούσε να περιμένεις μια-δυο μέρες ακόμα??Ή μήπως δε θα σε βοηθάγαμε αν δεχόσουν επίθεση??Ακόμα κι εγώ που άνοιξα το thread και σας έβαλα στο τριπάκι του παιχνιδιού περίμενα έξη μέρες...Και αυτός ο nonsense που έχεις στη συμμαχία σου,τι ρόλο βαράει???Τέλος πάντων αν ενδιαφέρεσαι για ένταξη διέλυσε τη συμμαχία σου και περίμενε...
Κατά τρίτον στα επιχειρησιακά:Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να σας λέω και εγώ και οι υπόλοιποι παλιοί ότι στην αρχή επενδύουμε στην παραγωγή πρώτων υλών με στόχο την κατασκευή κατα σειρά:KΡΥΨΩΝΑΣ στο 5 τουλάχιστον,Πρεσβεία στο 1 για να σας καλέσουμε στη Συμμαχία,Αγορά στο 1 για βοήθεια σε πρώτες ύλες ΑΜΦΙΔΡΟΜΑ δηλαδή και οι νέοι στους παλιούς και οι παλιοί στους νέους,Κεντρικό στο 3,και τα χωράφια στο 2 τουλάχιστον.ΜΕΤΑ έπεται ο στρατός..Ακόμα εγώ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΡΑΤΟ και έχω κρυψώνα 10,κεντρικό 7,αγορά 1,στρατώνα 1 και χωράφια στο 4.Έχω δεχτεί 3 επιθέσεις και πήραν στην πρώτη μόνο ,20 σίδηρο!!Χθες μου την έπεσαν με 127 (!!) τσεκουροφόρους και στο τέλος φάγαν τα ...τσεκούρια τους.Το μυστικό είναι στη ΥΠΟΔΟΜΗ όχι στην επίθεση.Δεν άρχισε χθες το παιχνίδι,προυπήρχε και πιθανότατα θα υπάρχει και μετά από εμάς ,άρα υπάρχουν ισχυρότατοι πάικτες και Συμμαχίες.Μη δίνετε λοιπόν στόχο με επιδρομές γιατί κάποια στιγμή θα σας την πέσουν όλοι μαζί.Τέλος για τους φυλακισμένους του GATTO προτείνω συμφωνία ανταλλαγής με σύμφωνο μη επίθεσης[/size]...."

KALIS
Αν θέλουμε να κάνουμε πραγματικά κάτι καλό στο παιχνίδι...αυτά τα λόγια τα ακολουθούμε πιστά σαν Ευαγγέλιο!!!
Ξανατονίζω για όσους είναι πιο φρέσκοι στο παιχνίδι και όσους μπαίνουν τώρα...[size=13pt]ΥΠΟΜΟΝΗ-ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΠΡΩΤΩΝ ΥΛΩΝ-ΚΡΥΨΩΝΑ [/size] τις πρώτες 6 μέρες!!!
 

xifias

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2008
Μηνύματα
132
Like
0
Πόντοι
1
Καταρχήν δε χρειάζεται βιασύνη.Τη διαδικασία εισόδου στη Συμμαχία την έχω αναφέρει επανειλλημένως,ας διαβάσουν τις προηγούμενες σελίδες όσοι ενδιαφέρονται..
Κατά δεύτερον ΑΣΤΟΧΗ και ΒΕΒΙΑΣΜΕΝΗ η κίνηση του XIFIA να ανοίξει δικιά του Συμμαχία...Εδώ περιμένουν στην σειρά τόσοι,τι θα σε χαλούσε να περιμένεις μια-δυο μέρες ακόμα??Ή μήπως δε θα σε βοηθάγαμε αν δεχόσουν επίθεση??Ακόμα κι εγώ που άνοιξα το thread και σας έβαλα στο τριπάκι του παιχνιδιού περίμενα έξη μέρες...Και αυτός ο nonsense που έχεις στη συμμαχία σου,τι ρόλο βαράει???Τέλος πάντων αν ενδιαφέρεσαι για ένταξη διέλυσε τη συμμαχία σου και περίμενε...
Κατά τρίτον στα επιχειρησιακά:Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να σας λέω και εγώ και οι υπόλοιποι παλιοί ότι στην αρχή επενδύουμε στην παραγωγή πρώτων υλών με στόχο την κατασκευή κατα σειρά:KΡΥΨΩΝΑΣ στο 5 τουλάχιστον,Πρεσβεία στο 1 για να σας καλέσουμε στη Συμμαχία,Αγορά στο 1 για βοήθεια σε πρώτες ύλες ΑΜΦΙΔΡΟΜΑ δηλαδή και οι νέοι στους παλιούς και οι παλιοί στους νέους,Κεντρικό στο 3,και τα χωράφια στο 2 τουλάχιστον.ΜΕΤΑ έπεται ο στρατός..Ακόμα εγώ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΡΑΤΟ και έχω κρυψώνα 10,κεντρικό 7,αγορά 1,στρατώνα 1 και χωράφια στο 4.Έχω δεχτεί 3 επιθέσεις και πήραν στην πρώτη μόνο ,20 σίδηρο!!Χθες μου την έπεσαν με 127 (!!) τσεκουροφόρους και στο τέλος φάγαν τα ...τσεκούρια τους.Το μυστικό είναι στη ΥΠΟΔΟΜΗ όχι στην επίθεση.Δεν άρχισε χθες το παιχνίδι,προυπήρχε και πιθανότατα θα υπάρχει και μετά από εμάς ,άρα υπάρχουν ισχυρότατοι πάικτες και Συμμαχίες.Μη δίνετε λοιπόν στόχο με επιδρομές γιατί κάποια στιγμή θα σας την πέσουν όλοι μαζί.Τέλος για τους φυλακισμένους του GATTO προτείνω συμφωνία ανταλλαγής με σύμφωνο μη επίθεσης....

Το αν ήταν άστοχη ή βεβιασμένη άστο να το δούμε στο μέλλον.
Η συμμαχία σας δεν κινδυνεύει από τη δική μου.
Ο στόχος θάναι να ενωθούν κάποια στιγμή. Το τρόπο θα τον βρούμε.
Βάλε λίγο το μυαλό σου να δουλέψει.
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.004
Πόντοι
1.486
Το αν ήταν άστοχη ή βεβιασμένη άστο να το δούμε στο μέλλον.
Η συμμαχία σας δεν κινδυνεύει από τη δική μου.
Ο στόχος θάναι να ενωθούν κάποια στιγμή. Το τρόπο θα τον βρούμε.
Βάλε λίγο το μυαλό σου να δουλέψει.
Φίλε εδώ δεν αντιδικούμε,αν θες να ιδρύσεις συμμαχίες ίδρυσε και 30,είναι δικό σου θέμα.Από την άλλη όμως δεν μπορεί να κάνει ο καθένας του κεφαλιού του γιατί θα γίνει μπάχαλο.Στη Συμμαχίαυπάρχουν κάποιοι κανόνες που πρέπει να τους ακολουθείς.Τώρα αν δεν σου αρέσουν αυτά που σου λέω,σε παραπέμπω στους κανόνες της Συμμαχίας και στον Ιδρυτή της,κανόνες τους οποίους όλοι αποδεχτήκαμε.Τώρα το αν δουλεύει το μυαλό μου ή όχι άστο καλύτερα,απάντησέ μου ποιος είναι ο nonsense και τι ξέρει για μας.....
 

ΒΡΑΣΙΔΑΣ2

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2006
Μηνύματα
4.150
Like
1
Πόντοι
16
Τώρα το αν δουλεύει το μυαλό μου ή όχι άστο καλύτερα,απάντησέ μου ποιος είναι ο nonsense και τι ξέρει για μας.....
Ωπα εχουμε διαροες; και το εγραφα ποιο πανω "ναυαρχε αναθεσε μου το 2ο Γραφειο " :boobies:
 

xifias

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2008
Μηνύματα
132
Like
0
Πόντοι
1
Ωπα εχουμε διαροες; και το εγραφα ποιο πανω "ναυαρχε αναθεσε μου το 2ο Γραφειο " :boobies:

To Σάββατο μιλούσαμε για 4 συμμαχίες και σήμερα βρήκα μία.
Ζήτησα ενημέρωση και δεν ενημερώθηκα.
Το ποιός είναι ο nosense γιατί δεν ρωτάς τον ίδιο;
 

xifias

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2008
Μηνύματα
132
Like
0
Πόντοι
1
Φίλε εδώ δεν αντιδικούμε,αν θες να ιδρύσεις συμμαχίες ίδρυσε και 30,είναι δικό σου θέμα.Από την άλλη όμως δεν μπορεί να κάνει ο καθένας του κεφαλιού του γιατί θα γίνει μπάχαλο.Στη Συμμαχίαυπάρχουν κάποιοι κανόνες που πρέπει να τους ακολουθείς.Τώρα αν δεν σου αρέσουν αυτά που σου λέω,σε παραπέμπω στους κανόνες της Συμμαχίας και στον Ιδρυτή της,κανόνες τους οποίους όλοι αποδεχτήκαμε.Τώρα το αν δουλεύει το μυαλό μου ή όχι άστο καλύτερα,απάντησέ μου ποιος είναι ο nonsense και τι ξέρει για μας.....

Επειτα μη ξεχνάς ότι ίδρυσα συμμαχία και την κατήργησα ώστε να συμμετάσχω σε σας.
Αν δεν θέλετε συμμαχία με τη συμμαχία σας μπορείτε να μου το πείτε.
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.004
Πόντοι
1.486
Ωπα εχουμε διαροες; και το εγραφα ποιο πανω "ναυαρχε αναθεσε μου το 2ο Γραφειο " :boobies:
Τέλος πάντων ,καλό είναι να ξέρουμε ποιοι έιμαστε εντός της συμμαχίας και σε πρώτο στάδιο από εδώ μέσα.Τώρα σχετικά με την ένταξη στη συμμαχία,καθορίζεται ότι σειρά προτεραιότητας έχουν τα μεγαλύτερα χωριά που προσφέρουν πρώτες ύλες στην Πρεσβεία και δεύτερον οι πλησιάζοντες στη λήξη της ασυλίας τους ΕΦΟΣΟΝ έχουν αναπτύξει ικανή γραμμή παραγωγής πρώτων υλών.Ο Γραμματέας της Συμμαχίας εντελλεται από τώρα να καταρτίζει τη σειρά προτεραιότητας με βάση τα παραπάνω κριτήρια και να υποβάλλει στον BULL τη λίστα ενημερωμένη μέρα παρά μέρα με σκοπό τον τελικό έλεγχο των στοιχείων του νεοεισελθέντος πάικτη.Βοηθος του γραμματές ορίζεται ο Βοοbomastoras...
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.004
Πόντοι
1.486
Επειτα μη ξεχνάς ότι ίδρυσα συμμαχία και την κατήργησα ώστε να συμμετάσχω σε σας.
Αν δεν θέλετε συμμαχία με τη συμμαχία σας μπορείτε να μου το πείτε.
Φίλε δεν το συζητάω άλλο.Ότι είχα να πω στο είπα.......
 

xifias

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2008
Μηνύματα
132
Like
0
Πόντοι
1
Έχω την εντύπωση ότι η ετυμολογία του παιχνιδιου είναι η:

Trav(ατε μαλακ)ian

Να δούμε πως θα ξεμπλέξουμε...
Ώρες ατέλειωτες μαλακίας...
 

doritis spermatos

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2007
Μηνύματα
9.863
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
66
nonsence ειναι ο troueno ναυαρχε
λοιπον μαγκες παρτε το χαμπαρι οτι αν κανετε οτι σας εχουν πει περι κρυψωνας πρωτων υλων και πρεσβειας δεν μπορει κανεις να σας πειραξει
ο στρατος ειναι τσαμπα επενδυση στην αρχη του παιχνιδιου
εγω στο ενα χωριο με ρωμαιους το μετανιωσα που τους εφτιαξα και ηδη τους εχω χασει χωρις αξιολογα λαφυρα
η συμμαχια νομιζω οτι λειτουργει πολυ δημοκρατικα και οποιος εχει προβλημα μπορει πολυ απλα να πει την γνωμη του.σε περιπτωση που η γνωμη του δεν γινει δεκτη η συμμορφωνεται η αποχωρει
 

Bull_

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
9.887
Like
3
Πόντοι
66
Επειτα μη ξεχνάς ότι ίδρυσα συμμαχία και την κατήργησα ώστε να συμμετάσχω σε σας.
Αν δεν θέλετε συμμαχία με τη συμμαχία σας μπορείτε να μου το πείτε.
Αγαπητέ Ξιφία...μου θυμίζεις μια παροιμία που λένε στο χωριό μου..."τσακωνόμαστε νύφ'...???-στα νύχια στέκομαι..." :grin:
Χαλάρωσε καλέ μου φίλε και γείτονα... ;)
Αναφερθήκαμε πολλές φορές στο θέμα της συμμαχίας και για ποιον λόγο θα κάνουμε μόνο μια...(για να μην κάνουμε πολλά άτομα πρεσβείες στο 3 επίπεδο και να μην χάνουμε έτσι χρόνο στις αναβαθμίσεις πολλών πρεσβειών κ.λ.π.)
Φαντάσου να πρέπει κάθε φορά που μπαίνει κάποιος από μας μετά από 1,2ή 5 μέρες "αποχής" από το σάϊτ να ζητά ενημέρωση για όλα τα θέματα που αφορούν τη συμμαχία...θα χάναμε τη μπάλα... ;)
Αλλα και πάλι από την ώρα που μπήκες σήμερα τονίσαμε πολλές φορές ότι πρέπει να στέλνουμε πρώτες ύλες στον Ταράτσα για να αναβαθμίζεται συνεχώς η Πρεσβεία και να μπαίνουν συνέχεια νέα μέλη στη συμμαχία...εγώ ακόμα συνεχίζω να στέλνω προμήθειες στον Ταράτσα κι ας είμαι από τους πρώτους που μπήκα... :)
Γι'αυτό ηρεμία και υπομονή...ας μη βιαζόμαστε τόσο...εγώ δεν έχω κάνει ακόμα στρατό για να βοηθήσω στην ανάπτυξη και γιγάντωση αυτής της συμμαχίας...και η ασυλία μου έχει λήξει από το Σάββατο ;)
Τώρα θύμισε μου αν θες ποιος συναγωνιστής είναι ο nonsense γιατί μου διαφεύγει...(και με π.μ. αν θες)...
Ας μην ερχόμαστε σε αντιπαράθεση μεταξύ μας...!!!
Αυτά... :rolleyes:
 

Bull_

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
9.887
Like
3
Πόντοι
66
nonsence ειναι ο troueno ναυαρχε
λοιπον μαγκες παρτε το χαμπαρι οτι αν κανετε οτι σας εχουν πει περι κρυψωνας πρωτων υλων και πρεσβειας δεν μπορει κανεις να σας πειραξει
ο στρατος ειναι τσαμπα επενδυση στην αρχη του παιχνιδιου
εγω στο ενα χωριο με ρωμαιους το μετανιωσα που τους εφτιαξα και ηδη τους εχω χασει χωρις αξιολογα λαφυρα
η συμμαχια νομιζω οτι λειτουργει πολυ δημοκρατικα και οποιος εχει προβλημα μπορει πολυ απλα να πει την γνωμη του.σε περιπτωση που η γνωμη του δεν γινει δεκτη η συμμορφωνεται η αποχωρει
Οταν εγώ με τον ΒΡΑΣΙΔΑ το φωνάζουμε μέρες...μας γράφετε όλοι στα ΠΕΛΕ σας... :jerking:
 

boobomastoras

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
8
Like
162
Πόντοι
16
Ναυαρχε, εγω εχω το υπουργειο νυκτερινης διασκεδασης και ομορφων γυναικων,. Που να τα προλαβω ολα. :grin:
Ξιφια,οπως λεει και ο φιλος Bull, λιγο ψυχραιμια. Στο κατω κατω εδω μπηκαμε ολοι με προθεση σαν παρεα να παιξουμε και να διασκεδασουμε. Αντε και να τα κανουμε λιγο μπουρδελο. Εκει ομως , οχι να γινουμε μεταξυ μας :sunglasses:
 

boobomastoras

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
8
Like
162
Πόντοι
16
Οταν εγώ με τον ΒΡΑΣΙΔΑ το φωνάζουμε μέρες...μας γράφετε όλοι στα ΠΕΛΕ σας... :jerking:
Βρασιδας , Bull,.Βρασιδας , Bull,.Βρασιδας , Bull,.Βρασιδας , Bull,.Βρασιδας , Bull,.Βρασιδας , Bull,.Βρασιδας , Bull,.Βρασιδας , Bull,.Βρασιδας , Bull,.
Να παρει η οργη δεν σας βρισκω. Που σας εχω γραμμενους? :2funny: :2funny: :2funny:
 

ΒΡΑΣΙΔΑΣ2

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2006
Μηνύματα
4.150
Like
1
Πόντοι
16
Έχω την εντύπωση ότι η ετυμολογία του παιχνιδιου είναι η:

Trav(ατε μαλακ)ian

Να δούμε πως θα ξεμπλέξουμε...
Ώρες ατέλειωτες μαλακίας...
Ρε ξιφια εχουμε μαζευτει καμια 30νταρια ατομα λογικο ειναι να γινεται ενα μπαχαλο με λιγη υπομονη και οσο περναει ο καιρος θα οργανοθουμε καλυτερα και δεν θα εχουμε αυτα τα προβληματα.
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.004
Πόντοι
1.486
Και για να μη ξεχνιόμαστε, χαιρετίσματα στην κλίκα σου.
Να και η πρόταση μομφής που είναι και επίκαιρη..... :) :) :).Προχωράμε μπροστά με στόχο τη γιγάντωση της Συμμαχίας,να'σαι καλά φίλε!
 

doritis spermatos

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2007
Μηνύματα
9.863
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
66
Οταν εγώ με τον ΒΡΑΣΙΔΑ το φωνάζουμε μέρες...μας γράφετε όλοι στα ΠΕΛΕ σας... :jerking:
καλως η κακως 3-4 φτιαξαμε στρατο
στο ενα χωριο (ρωμαιοι)που βιαστηκα το εχω μετανιωσει και εχω μεινει πισω
στο αλλο (τευτονες)παει σχετικα καλα και η εμπειρια αυτη πιστευω θα φανει χρησιμη στα μελη που θα φτιαξουν αργοτερα στρατο
το χωριο ellas του χρηστη elkal ειναι δικο σου ναυαρχε?
χωριο paterjohn ειναι του paterjohn απο εδω?
[size=20pt]ενημερωνετε με πμ ειπαμε[/size] :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom