Νέα

Τραβέλια - γενική συζήτηση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα giorgospapa
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 25K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 33 άτομα (6 μέλη και 27 επισκέπτες)

travestolagnos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Οκτ 2011
Μηνύματα
9.379
Κριτικές
25
Like
2.719
Πόντοι
3.246
Βατραχε για τα γραφομενα σου δεν αμφιβαλλω..σε οτι εχει να κανει με υπηρεσιες.Για την ευγενια επετρεψε μου να εχω καθετα διαφορετικη αποψη απο την δικη σου.
 

batraxomouris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2012
Μηνύματα
10.392
Κριτικές
5
Like
4.147
Πόντοι
606
Βατραχε για τα γραφομενα σου δεν αμφιβαλλω..σε οτι εχει να κανει με υπηρεσιες.Για την ευγενια επετρεψε μου να εχω καθετα διαφορετικη αποψη απο την δικη σου.
οκ μουτρο δεν λεω οτι πας να περασεις κατυ αλλα εχω κ γω την αποψη μου ...Αν θημασαι καλα καποτε μ κραζαν πολυ κ ακομα εδω μεσα.Αλλα ειμαι σταθερος στισ προτιμήσεις μου ...
 

ALEXIA ROSSI

Trans
Εγγρ.
22 Μαρ 2013
Μηνύματα
470
Like
278
Aς τα παρουμε απο την αρχη..καταχας γενηθηκες αγορι και εχεις κατω πουτσα.Δεν εκανες αλαγη φυλου για να εισαι κοριτσι.Αρα δεν ξερεις αν εισαι αγορι κοριτσι η κατι ενδιαμεσο.
Με 165 χιλιαδες εγγεγραμενα μελη και χιλιαδες ατομα επισκεψημοτητα δεν το λες και λιγο.Πριν 7 χρονια το σαιτ δεν ειχε ουτε το ενα τριτο των διαφημησεων.Για να ανεβει κατακορυφα η διαφημηση στο σαιτ σημαινει οτι το σαιτ δουλευει.
Εγω θα πω οτι πολλα κοριστια...με μουνακι οχι με υδραυλικα σαν το δικο σου εκαναν καριερα απο το σαιτ και κονομησαν τρελλα.
Το ιδιο κανανε και καποιες τρανς και κονομανε τρελλα.Επειδη μιλαω με πολλες απο τον κλαδο που θα ηθελες να συμετεχεις αλλα δεν μπορεις διοτι δεν εισαι τρανς...εχω αποψη.
Δηλαδη εκανες λογαριασμο στο σαιτ για να κραζεις οσους σε λενε κρος;;;
Για να ειμαι απολυτα δικαιος κρος ειναι ο αντρας που ντυνεται με γυναικεια ρουχα.
Εσυ δεν εισαι κρος αλλα οποιο δικιο και να ειχες το εχασες με τις μαλακιες που εγραψες.
Θα  σταθω  μονο  σ  αυτη  την  προταση....Το ιδιο  κανανε  κ καποιες  τρανς  κ  κονομανε  τρελλα.

Τρανς  ....πολυακουσμενες...κ  επιτρεψε  μου  με  πολυ  διαφημηση  απο  εδω  μεσα,χρωστανε  ενοικια  κ  ΔΕΗ  πολλων  μηνων, κ  φευγουν  νυχτα  απο  τα  σπιτια  τους .  Χρωστανε  κ  στα  περιπτερα  της  γειτονιας  τους.

Τρανς  που ξημεροβραδιαζονται  εδω  μεσα...24ωρο  online....κ  δωστου  ποζες  κ  φωτο....κ  αγαπουλες  μου  κτλ....καθε  μερα  ειναι  με  ενα-κανενα  πελατη.

Απο  προσωπικη  εμπειρια,επισκεπτομενη  διαφορες  πολεις,  η  αναλογια  των  πελατων  που  θα  μου  αναφερουν  το  σαιτ  αυτο  ειναι  ελαχιστοι.Στους  10...ο  ενας ...αντε  2

Η  φραση  κονομανε  τρελλα....μου  επιτρεπεις  να  ομολογησω  πως  ανηκει  στο  παρελθον.

Οι  εποχες  ειναι  δυσκολες...
Και  συ  φυσικα  μιλας  με  ατομα  του  χωρου,αλλα  μη  ξεχνας  πως  ΖΩ  σ  αυτο  το  χωρο.

Σε  εκτιμω.
 

travestolagnos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Οκτ 2011
Μηνύματα
9.379
Κριτικές
25
Like
2.719
Πόντοι
3.246
Θα  σταθω  μονο  σ  αυτη  την  προταση....Το ιδιο  κανανε  κ καποιες  τρανς  κ  κονομανε  τρελλα.

Τρανς  ....πολυακουσμενες...κ  επιτρεψε  μου  με  πολυ  διαφημηση  απο  εδω  μεσα,χρωστανε  ενοικια  κ  ΔΕΗ  πολλων  μηνων, κ  φευγουν  νυχτα  απο  τα  σπιτια  τους .  Χρωστανε  κ  στα  περιπτερα  της  γειτονιας  τους.

Τρανς  που ξημεροβραδιαζονται  εδω  μεσα...24ωρο  online....κ  δωστου  ποζες  κ  φωτο....κ  αγαπουλες  μου  κτλ....καθε  μερα  ειναι  με  ενα-κανενα  πελατη.

Απο  προσωπικη  εμπειρια,επισκεπτομενη  διαφορες  πολεις,  η  αναλογια  των  πελατων  που  θα  μου  αναφερουν  το  σαιτ  αυτο  ειναι  ελαχιστοι.Στους  10...ο  ενας ...αντε  2

Η  φραση  κονομανε  τρελλα....μου  επιτρεπεις  να  ομολογησω  πως  ανηκει  στο  παρελθον.

Οι  εποχες  ειναι  δυσκολες...
Και  συ  φυσικα  μιλας  με  ατομα  του  χωρου,αλλα  μη  ξεχνας  πως  ΖΩ  σ  αυτο  το  χωρο.

Σε  εκτιμω.
Oφειλω να ανασκευασω...αυτες που ειναι σωστες στην δουλεια τους και σεβονται τον πελατη εχουν διαρκεια και βγαζουν περισοτερα απο τις υπολοιπες.
Εχεις και γνωση και πειρα επι του θεματος που οφειλω να το σεβαστω... :hi:
 

TZOYLI

Trans
Εγγρ.
12 Ιουν 2011
Μηνύματα
6.508
Like
5.233
Oφειλω να ανασκευασω...αυτες που ειναι σωστες στην δουλεια τους και σεβονται τον πελατη εχουν διαρκεια και βγαζουν περισοτερα απο τις υπολοιπες.
Εχεις και γνωση και πειρα επι του θεματος που οφειλω να το σεβαστω... :hi:

1. Ουκ εν τω πολλω το ευ

2. Μαζευε κι ας ειν και ρογες  :hi:
 

travestolagnos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Οκτ 2011
Μηνύματα
9.379
Κριτικές
25
Like
2.719
Πόντοι
3.246
1. Ουκ εν τω πολλω το ευ

2. Μαζευε κι ας ειν και ρογες  :hi:
καλα εσυ που χαθηκες;;μονο στο δικο σου θεμα γραφεις;;;; :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:Την καλησπερα μου...σημερα δεν εχω νευρα... :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: ;) ;) ;) ;)
 

TRANS_NINA

Trans
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
9.514
Like
8.739
Θα  σταθω  μονο  σ  αυτη  την  προταση....Το ιδιο  κανανε  κ καποιες  τρανς  κ  κονομανε  τρελλα.

Τρανς  ....πολυακουσμενες...κ  επιτρεψε  μου  με  πολυ  διαφημηση  απο  εδω  μεσα,χρωστανε  ενοικια  κ  ΔΕΗ  πολλων  μηνων, κ  φευγουν  νυχτα  απο  τα  σπιτια  τους .  Χρωστανε  κ  στα  περιπτερα  της  γειτονιας  τους.

Τρανς  που ξημεροβραδιαζονται  εδω  μεσα...24ωρο  online....κ  δωστου  ποζες  κ  φωτο....κ  αγαπουλες  μου  κτλ....καθε  μερα  ειναι  με  ενα-κανενα  πελατη.

Απο  προσωπικη  εμπειρια,επισκεπτομενη  διαφορες  πολεις,  η  αναλογια  των  πελατων  που  θα  μου  αναφερουν  το  σαιτ  αυτο  ειναι  ελαχιστοι.Στους  10...ο  ενας ...αντε  2

Η  φραση  κονομανε  τρελλα....μου  επιτρεπεις  να  ομολογησω  πως  ανηκει  στο  παρελθον.

Οι  εποχες  ειναι  δυσκολες...
Και  συ  φυσικα  μιλας  με  ατομα  του  χωρου,αλλα  μη  ξεχνας  πως  ΖΩ  σ  αυτο  το  χωρο.

Σε  εκτιμω.
1000 like :kneel: :kneel: :kneel: :kneel:
 

hotsexy_23

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2017
Μηνύματα
33
Like
48
Πόντοι
0
Aς τα παρουμε απο την αρχη..καταχας γενηθηκες αγορι και εχεις κατω πουτσα.Δεν εκανες αλαγη φυλου για να εισαι κοριτσι.Αρα δεν ξερεις αν εισαι αγορι κοριτσι η κατι ενδιαμεσο.
Με 165 χιλιαδες εγγεγραμενα μελη και χιλιαδες ατομα επισκεψημοτητα δεν το λες και λιγο.Πριν 7 χρονια το σαιτ δεν ειχε ουτε το ενα τριτο των διαφημησεων.Για να ανεβει κατακορυφα η διαφημηση στο σαιτ σημαινει οτι το σαιτ δουλευει.
Εγω θα πω οτι πολλα κοριστια...με μουνακι οχι με υδραυλικα σαν το δικο σου εκαναν καριερα απο το σαιτ και κονομησαν τρελλα.
Το ιδιο κανανε και καποιες τρανς και κονομανε τρελλα.Επειδη μιλαω με πολλες απο τον κλαδο που θα ηθελες να συμετεχεις αλλα δεν μπορεις διοτι δεν εισαι τρανς...εχω αποψη.
Δηλαδη εκανες λογαριασμο στο σαιτ για να κραζεις οσους σε λενε κρος;;;
Για να ειμαι απολυτα δικαιος κρος ειναι ο αντρας που ντυνεται με γυναικεια ρουχα.
Εσυ δεν εισαι κρος αλλα οποιο δικιο και να ειχες το εχασες με τις μαλακιες που εγραψες.

Βλέπεις λοιπόν ότι έρχεσαι στα λόγια μου ; Εφόσον το παραδέχεσαι οτι δεν είμαι κρος γιατί με λες ; Γιατί το κανείς για να με ρήξεις έχεις κάποιο πρόβλημα μαζί μου και δεν το ξέρω ; Συγνώμη αλλά στην ουσία με λες άντρα που φοράω γυναικεία και μου λες ότι η συμπεριφορά μου είναι απεσια και ότι έχασα το δίκιο μου ; Δεν θέλω να συμμετέχω πουθενά από αυτά που λες ούτε τα ξέρω ούτε με ενδιαφερει εγώ θα ήθελα να μην ξανά ασχοληθείς μαζί μου αν γίνεται ! Όσο για την συμπεριφορά μου δεν περιμένω από εσένα να την κρήνης που δεν με ξέρεις και είσαι 24 ώρες το 24 όρο εδώ κράζοντας χωρίς να έχεις άποψη ! Ας την κρίνουν αυτοί η οποίοι με ξέρουν πολύ καλά ! Καλή συνέχεια ας το λήξουμε εδώ σαν πολιτισμένη άνθρωποι καλό βράδυ !
 

travestolagnos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Οκτ 2011
Μηνύματα
9.379
Κριτικές
25
Like
2.719
Πόντοι
3.246
Για να σταματησω να ασχολουμαι μαζι σου.
Πρωτον..Παραδεξου οτι ειπες ψεματα οτι ηρθα ως πελατης σου.
Δευτερον.Παραδεξου οτι δεν σε εχω πει κομοδινο.
Τριτον.Ζητα συγνωμη που με ειπες ψευτη και κομπλεξικο.
Τεταρτον αν κανεις τα προαναφερομενα το συζηταμε ξανα.
 

batraxomouris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2012
Μηνύματα
10.392
Κριτικές
5
Like
4.147
Πόντοι
606
Για να σταματησω να ασχολουμαι μαζι σου.
Πρωτον..Παραδεξου οτι ειπες ψεματα οτι ηρθα ως πελατης σου.
Δευτερον.Παραδεξου οτι δεν σε εχω πει κομοδινο.
Τριτον.Ζητα συγνωμη που με ειπες ψευτη και κομπλεξικο.
Τεταρτον αν κανεις τα προαναφερομενα το συζηταμε ξανα.

φαντασου ν γνωριζοσασταν κ ολας
 

travestolagnos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Οκτ 2011
Μηνύματα
9.379
Κριτικές
25
Like
2.719
Πόντοι
3.246
Για να σταματησω να ασχολουμαι μαζι σου.
Πρωτον..Παραδεξου οτι ειπες ψεματα οτι ηρθα ως πελατης σου.
Δευτερον.Παραδεξου οτι δεν σε εχω πει κομοδινο.
Τριτον.Ζητα συγνωμη που με ειπες ψευτη και κομπλεξικο.
Τεταρτον αν κανεις τα προαναφερομενα το συζηταμε ξανα.
Εγιναν τα πραγματα οπως τα ηθελα.....προχωραμε...καλη συνεχεια σε ολους. :hi:
 

Glykomoutsounos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.727
Like
2.442
Πόντοι
456
Θα   σταθω   μονο  σ  αυτη  την  προταση....Το ιδιο  κανανε  κ καποιες   τρανς   κ  κονομανε  τρελλα.

Τρανς  ....πολυακουσμενες...κ  επιτρεψε  μου  με  πολυ  διαφημηση  απο  εδω  μεσα,χρωστανε   ενοικια  κ  ΔΕΗ  πολλων  μηνων, κ  φευγουν  νυχτα  απο  τα  σπιτια  τους .  Χρωστανε  κ  στα  περιπτερα  της  γειτονιας  τους.

Τρανς   που ξημεροβραδιαζονται  εδω  μεσα...24ωρο  online....κ  δωστου  ποζες  κ  φωτο....κ  αγαπουλες  μου  κτλ....καθε  μερα  ειναι  με  ενα-κανενα   πελατη.

Απο  προσωπικη  εμπειρια,επισκεπτομενη  διαφορες  πολεις,  η  αναλογια  των  πελατων  που  θα  μου  αναφερουν  το  σαιτ   αυτο  ειναι  ελαχιστοι.Στους   10...ο  ενας ...αντε  2

Η  φραση   κονομανε  τρελλα....μου  επιτρεπεις   να  ομολογησω   πως  ανηκει  στο  παρελθον.

Οι  εποχες  ειναι  δυσκολες...
Και  συ  φυσικα  μιλας  με  ατομα  του  χωρου,αλλα  μη  ξεχνας  πως  ΖΩ  σ  αυτο  το  χωρο.

Σε  εκτιμω.

γνωρίζω κάποιες που όντως κονομάνε τρελά.. εκτός αν το 7-8 ραντεβου την ημέρα, επί 50 ευρώ δεν είναι τρελή κονόμα αλλά απλά μεροκάματο... γνωρίζω επίσης και κάποιες άλλες, (λιγότερες) που κονομάνε ακόμα πιο τρελά.. ονόματα δεν λέω.. αλλά νομίζω πάει το μυαλό σας.. οι περισσότερες από αυτές που ψάχνουν να πληρώσουν τη ΔΕΗ τους είναι γιατί οι υπηρεσίες τους είναι κάτω του μέσου όρου κι όχι γιατί πάσχουν από εμφάνιση... όσο για το πόσοι απ τους πελάτες σας ενημερώνονται απ το μπουρδελα.κομ σε πληροφορώ είναι πολλοί περισσότεροι απ όσους νομίζεις... μη περιμένεις να σου πουν όλοι ότι ειναι μέλη στο σάιτ...
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
νομιζω υπαρχει συγχιση ανευ λογου.
κρος=κροσσντρεσερ=παρενδυτικος=αντρας που ντύνεται γυναικα ή γυναικα που ντύνεται αντρας.
τραβεστί=παραπλανηση=κρος=παρενδυτικος κλπ
ΠΑΛΙΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΜΟΝΟ ΤΡΑΒΕΣΤΙ ΛΟΓΩ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΩΝ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ
τρανς=τρανσεξουαλ=με αλλαγες στο σωμα προς το αλλο φυλο, πχ στηθος σιλικονη ή ορμονοθεραπεια ή εγχειριση αλλαγης-διορθωσης φυλου=αλλαγη αστυνομικης ταυτοτητας οπου αναγραφεται το νεο φυλο σε ορισμενες χωρες.
τραβελι=λεξη νεοτατη μετα το 2000 που αναφερεται στις τραβεστι, αρα καλυπτει και τις τρανσεξουαλ που ειναι υποκατηγορια τους.
πηγη λεξικο της πιατσας.
τωρα γιατι τσακωνονται και παρεξηγουνται αν πεις μια τρανς σκετο τραβελι ή τραβεστι ή κροσσντρεσερ απορω.
μου θυμιζει καυγαδες των γκεη-ομοφυλοφιλων-πουστιδων για το πως πρεπει να λεγονται λες και επειδη η λεξη πουστης καταντησε βρισια, αν τους λενε γκεη-λεξη ξενη που πρωτο ηρθε στα 90ς θα αλλαξει κατι, αν εχουν την ιδια συμπεριφορα και η λεξη γκεη υποτιμητικη και βρισια καταντα.
αντιστοιχο με τους γυφτους-τσιγγανους-ρομα. στην πραγματικοτητα η υποτιμητικη λεξη ειναι τσιγγανος-αθιγγανος που σημαινει αυτος που δεν πρεπει να αγγιζεις, αλλα επειδη διαδοθηκε η λεξη γυφτος πιο πολυ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΤΙΜΗΤΙΚΗ, σημαινει αυτον που μοιαζει απο την αιγυπτο, καταντησε να ειναι πιο υποτιμητικη και βρισια να φωναξεις καποιον γυφτο. η λεξη ρομα επισης τελευταια χρησιμοποιειται και ως βρισια και θα καταντηση καποτε ετσι παροτι ειναι η λεξη στην γλωσσα του για την φυλη τους.

με λιγα λογια, δεν παν να σας λενε και βρασιδα, αν ειστε καλοι ανθρωποι δεν θα εχετε προβλημα, οποτε τι κολλατε στις ονομασιες. και ο χατζηδακης πουστης αυτοαποκαλουταν και δεν ειχε προβλημα.
 

DIMFUST

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2007
Μηνύματα
305
Like
24
Πόντοι
1
περα απο το ορια κρος τρανς και τα σχετικα υπαρχει κυριως στο εξωτερικο τα androgynous ατομα, τα οποια στην οψη ειναι κανονικες γυναικες στα ολα τουσ(εμφανιση βαψιμο, πλαστικες, ντυσιμο) με λειτουργιες ανδρος...τετοια ατομα βρισκεις κατακορον στον χωρο της μοδας και φυσικα προς μερια ταυλανδη οπου υπαρχουν σε αφθονια.προσωπικα λογω ζωης στο εξωτερικο εχω εμπειριες με τετοια ατομα και ειναι ονειρικες οι εμπειριες!!προσωπικα τον ορισμο κρος τον θεωρω ξεπερασμενο και απευθυνεται σε κατι αντρεσ με περουκες και εμφανιση...αστα να πανε...οσο για την αννα προσωπικα εχω την καλυτερη εμπειρια μαζι της παλιοτερα και απο αποψη συμεριφορας αλλα και ερωτικα!!οσο τωρα για τη εμφανισης της δεν ξερω αν εχει μπει σε σταδιο ορμονοθεραπειας για να ναι κανονικη τρανς αλλα αν οχι ειναι ενα κλασικο πανεμορφο androgynous model και σε καμμια περιπτωση κρος!!!!και οσοι εχουν εμπειρια στον χωρο απο ταυλανδη η αλλου εκτος ελλαδος γνωριζουν απο αυτα..στην ελλαδα χωρις να το ακτεχω νομιζω οτι ειναι λιγα τετοια ατομα..
 

batraxomouris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2012
Μηνύματα
10.392
Κριτικές
5
Like
4.147
Πόντοι
606
περα απο το ορια κρος τρανς και τα σχετικα υπαρχει κυριως στο εξωτερικο τα androgynous ατομα, τα οποια στην οψη ειναι κανονικες γυναικες στα ολα τουσ(εμφανιση βαψιμο, πλαστικες, ντυσιμο) με λειτουργιες ανδρος...τετοια ατομα βρισκεις κατακορον στον χωρο της μοδας και φυσικα προς μερια ταυλανδη οπου υπαρχουν σε αφθονια.προσωπικα λογω ζωης στο εξωτερικο εχω εμπειριες με τετοια ατομα και ειναι ονειρικες οι εμπειριες!!προσωπικα τον ορισμο κρος τον θεωρω ξεπερασμενο και απευθυνεται σε κατι αντρεσ με περουκες και εμφανιση...αστα να πανε...οσο για την αννα προσωπικα εχω την καλυτερη εμπειρια μαζι της παλιοτερα και απο αποψη συμεριφορας αλλα και ερωτικα!!οσο τωρα για τη εμφανισης της δεν ξερω αν εχει μπει σε σταδιο ορμονοθεραπειας για να ναι κανονικη τρανς αλλα αν οχι ειναι ενα κλασικο πανεμορφο androgynous model και σε καμμια περιπτωση κρος!!!!και οσοι εχουν εμπειρια στον χωρο απο ταυλανδη η αλλου εκτος ελλαδος γνωριζουν απο αυτα..στην ελλαδα χωρις να το ακτεχω νομιζω οτι ειναι λιγα τετοια ατομα..

εισαι ωραιος
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom