Νέα

Τον «αυτοκτόνησε» γυναίκα αράχνη αρπάζοντας του την περιουσία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sapakias
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 418
  • Εμφανίσεις 34K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.285
Κριτικές
1
Like
35.307
Πόντοι
6.256
Γκόμενά με την οποία είχα χρόνια σχέση ... και γουσταριζομασταν πολυ
μου είχε ζητήσει τα κλειδιά του σπιτιού μου για να μπενοβγαινει πιο άνετα

Της είπα να το ξεχάσει...και μου κράταγε μούτρα

Όταν αποφάσισε να μου κάνει σκηνη για το θέμα
... την πήρα από το κωλο πολύ άγρια...
δεν το ανέφερε ξανά... και ήταν όλο γλυκά...
Και με τα κλειδια τι εγινε τελικά;
 

jormakka

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Απρ 2022
Μηνύματα
3.534
Like
8.544
Πόντοι
2.306
Θα πέσει σχετικό νήμα απόψε για αυτές τις περιπτώσεις αλλά περιληπτικά γιατί μετά χάνεται η μπάλα.
 

kafearkoudas

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
4.112
Κριτικές
26
Like
17.835
Πόντοι
4.496
:tooth::tooth::tooth:
minidick.jpg
Η κάλτσα όμως γαμεί!!!
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.457
Κριτικές
2
Like
5.716
Πόντοι
2.356
Με μια λεξη μουνόδουλος.

Οταν του φαγε ολα ,τοτε εκεινος ανακαλυψε τα κυκλώματα. Πριν δεν ειχε την παραμικρή ιδεα

Για τα λεφτα ειπαν κατι για μπιτκόιν. Οτι ειχε αγορασει με 90 χήνες μπιτκοιν και εγιναν 400 χηνες. Της ειχε δωσει λεει τους κωδικους. Και πως τα τραβηξε; Ρευστοποιειται το μπιτκόιν;
Το πόσοι άνδρες σήμερα είναι μουνόδουλοι, ανεξαρτήτως οικονομικής τάξης, δεν περιγράφεται. Μιλάμε κανονική πανδημία. Μετά φταίει η κάθε γυναίκα αράχνη ή δεν ξέρω ποιος άλλος.

Χίλιες φορές να είσαι "σκληρός" με τα συναισθήματά σου - να μην έχεις δηλαδή - και να τα βλέπεις όλα πρακτικά και out of the box, παρά να γίνεις έρμαιο του ίδιου σου του εαυτού.
 

kafearkoudas

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
4.112
Κριτικές
26
Like
17.835
Πόντοι
4.496
copy-paste απο το site

Κάποιες επεξηγήσεις. Το πυρφόρος είναι από τις βασικές λέξεις του ιδιώματος των μπουρδελιάρηδων (καλώς ή κακώς το ιδίωμα αυτό διαμεσολαβείται πλέον από μπουρδελοσάιτ, πλέον περισσότερα του ενός, οπότε δεν είναι ευχερές να ξέρουμε αν έχουμε να κάνουμε με προφορική σλανγκ ή με γραπτή/ διαδικτυακή, πάντως σε κάθε περίπτωση ξεπερνάει κατά πολύ την ιδιόλεκτο του διαδικτυακού χρήστη "Δημητράκη-Πορνομετανάστη").

Ο πυρφόρος είναι ο αγαπούλης έτσι όπως είχα προσπαθήσει να τον ορίσω. Δηλαδή ο "φέρων το πυρ" ρομαντικός που νομίζει ότι είναι ρομαντικός υπερήρωας και συμπεριφέρεται σε μία επί χρήμασι εκδιδόμενη όπως ο Δον Κιλώτης Δον Κιχώτης στη Δουλτσινέα του. Για το λόγο αυτό εισπράττει το κράξιμο των συναγωνιστών συν-μπουρδελιάρηδων που θεωρούν ότι οι πυρφόροι έχουν καταστρέψει τις πόρνες γιατί τις έχουν κάνει να έχουν περισσότερες απαιτήσεις, να δίνουν λιγότερα και να ζητάνε περισσότερα κτλ. Οριακά είναι και εθνικό αυτοφαυλιστικό γιατί θεωρείται ότι πυρφόρος είναι ο κλασικός ο μαλάκας ο Έλληνας που βάζει το συναίσθημα και την papandreic humanity πάνω από τους στυγνούς υπολογισμούς του μπουρδελικού Value for Money.

Το πυρφόρος είναι από τις λέξεις- κλειδιά του ιδιώματος των μπουρδελιάρηδων, όπως φαίνεται από την πρόταξή του στην αρχή του Λεξικού της Μπουρδελικής σε γνωστό σάιτ, από το οποίο και έχω αντλήσει. Ίσως τη διάδοσή του, από ό,τι μπόρεσα να καταλάβω θηρεύοντας λήμματα σε ένα άκρως ανθυγιεινό περιβάλλον να την χρωστάει όχι τόσο στον χρήστη "Δημητράκη Πορνομετανάστη", όσο στον ιδεολόγο ανορθογραφιστή χρήστη "pitsilistis" που το γράφει πιρφοροσ (sick) ή pirforos στα greeklish.

Το Οι πυρφόροι κατέστρεψαν την Ελλάδα του παραδείγματος είναι πολύ χαρακτηριστικό αυτού του εθνικού αυτοφαυλισμού. Ένα παράδειγμα που βγάζει πρώτο ο γούγλης για να κατανοηθεί καλύτερα η χρήση.

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ​

Εαν ειναι να δινω 20 ευρω να μου στηνετε καλυτερα να ανοιξω μια τρυπα στον τοιχο και να τον χωνω εκει...! Ιδιο πραγμα ειναι. -καλή ιδέα
-τέλοσπάντων προσωπικά αποδίδω το πρόβλημα στους πιρφόρους εντός και εκτός μπουρδέλων γιατί δημιουργούν ακριβές ξεπετοπουτάνες και γκόμενες προσβεβλημένες με τον ιό της παντρειάς, αντίστοιχα
Πες τα Χρυσόστομε! κι εγώ τέτοιος πυρφόρος ήμουνα. Παντρευτηκα ο μαλάκας... Οι πυρφόροι καταστρέψαμε την Ελλάδα. Καιρός να επανορθωσω. Ζητω οι πουτάνες! -αφού συνειδητοποίησες το λάθος σου , σε δεχόμαστε σαν άσωτο ιό ,πίσω στην εργένικη ελευθέρια πορνοκοινότητα ;) υγ: αλλά αυτό το πράγμα με τις γκόμενες που θέλουν σχέση / αποκλειστικότητα / αποκατάσταση κτλ για να κάνουν σέξ δεν το καταλαβαίνω καθόλου πρέπει να είναι μόνο στην ελλάδα αυτό το φαινόμενο , γιατί στον υπόλοιπο κόσμο (ευρώπη , αμερική) τα ήθη πιστεύω ότι είναι πιο λάσκα...


Το πυρφόρος θα μπορούσε σπανιότερα να έχει θετικό πρόσημο αν μιλάμε για έναν παθιασμένο έγκαυλο μπουρδελιάρη που φέρει το πυρ της πυρκαύλου καταστάσεώς του, συνήθως όμως είναι μειωτικά ο αγαπούλης, όπου και παραπέμπω για τα περαιτέρω.
Μας είπε "ανθυγιεινό περιβάλλον" αυτός ο μαλάκας!!!
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Το πόσοι άνδρες σήμερα είναι μουνόδουλοι, ανεξαρτήτως οικονομικής τάξης, δεν περιγράφεται. Μιλάμε κανονική πανδημία. Μετά φταίει η κάθε γυναίκα αράχνη ή δεν ξέρω ποιος άλλος.

Χίλιες φορές να είσαι "σκληρός" με τα συναισθήματά σου - να μην έχεις δηλαδή - και να τα βλέπεις όλα πρακτικά και out of the box, παρά να γίνεις έρμαιο του ίδιου σου του εαυτού.
το να εισαι μουνόδουλος οκ...το να εχεις συναισθήματα οκ (αλιμονο)..ομως δεν ηταν ανάγκη να αυτοκτονησει οτι μαλακια και να εχει γίνει,παντα λες οτι εγινε εγινε,εκανα μαλακια,βαζω μυαλο και προχωράω..αυτος ο τυπας ηταν κατι παραπάνω απο μουνόδουλος πρεπει να ειχε σοβαρα ψυχολογικα και (σιγουρα) διανοητικα θεματα.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.457
Κριτικές
2
Like
5.716
Πόντοι
2.356
το να εισαι μουνόδουλος οκ...το να εχεις συναισθήματα οκ (αλιμονο)..ομως δεν ηταν ανάγκη να αυτοκτονησει οτι μαλακια και να εχει γίνει,παντα λες οτι εγινε εγινε,εκανα μαλακια,βαζω μυαλο και προχωράω..αυτος ο τυπας ηταν κατι παραπάνω απο μουνόδουλος πρεπει να ειχε σοβαρα ψυχολογικα και (σιγουρα) διανοητικα θεματα.

Έχεις δίκιο - απλά εγώ προσπαθώ να λύσω το θέμα εν τη γενέσει του. Είναι απόλυτα λογικό - από τη στιγμή που είσαι χρήστης ουσιών αναβολικών και μάλιστα σε τέτοιο συστηματικό βαθμό είναι ολοφάνερο ότι έχεις κάποιο θέμα. Προφανώς και ο μακαρίτης είχε θέματα.

Και να κάνω μια επισημανση. Είχε το παρατσούκλι ΕΞΩΓΗΙΝΟΣ. Η εμφανισή του, μάλλον, σε μικρή ηλικία, του δημιουργησε κάποιο "κόμπλεξ" και ο άνθρωπος για να το "αντιμετωπίσει" στραφηκε σε προπονήσεις και μετά ήρθαν και τα φάρμακα και οι "κυκλοι" κλπ.

Γενικότερα η γεννησιουργός αιτία όλων των δεινών είναι ότι απεμπολούμε τη λογική και προχωράμε με το συναίσθημα.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.457
Κριτικές
2
Like
5.716
Πόντοι
2.356
Για εμένα η μεγαλύτερη καταστροφή είναι να μην ξέρεις να ΖΥΓΙΖΕΙΣ και να λειτουργείς προς όφελός σου. Δηλαδή πραγματικά, το να επενδύσεις σε μια γκόμενα στις ημέρες μας είναι πιο σίγουρος κουβάς από το να παίξεις το τζόκερ. Και αυτή τη στιγμή ξέρω μουνόδουλους που τους τρώνε περιουσίες ολόκληρες κάτι γκόμενες. Και να περνούσαν καλά πάει στο διάολο. Μέτρια περνάνε οι τύποι.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Cocteau88

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2022
Μηνύματα
36
Like
44
Πόντοι
0
Εδώ να πω κάτι, μιας και το αναφέρεις αυτό. Πράγματι μάλλον κάτι τέτοιο ήταν αυτός....

Ένα από τα μεγαλύτερα στοιχήματα που καλούμαστε να κερδίσουμε στη ζωή μας, είναι να διατηρήσουμε μια ΩΡΙΜΗ ΠΑΙΔΙΚΟΤΗΤΑ χωρίς όμως να είμαστε αγαθοί και παιδιά στα μυαλά...

Η άλλη άκρη, την οποία τη ζω, με τον πατέρα μου, είναι να είσαι ΑΠΕΙΡΑ ΣΟΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΑΠΕΙΡΑ ΚΑΧΥΠΟΠΤΟΣ για τα πάντα όπως αυτός. Δεν χαίρεται τη ζωή του και ανακαλύπτει μονίμως προβλήματα χωρίς λύσεις. Έχει πάρει στα πολύ σοβαρά τη ζωή και τρώγεται.

Νομίζω ότι χρειάζεται μια ισσοροπία.
Εξαιρετική επισήμανση, το να διατηρήσει κάνεις την παιδικοτητα του χωρίς να είναι ανώριμος είναι μεγάλο στοίχημα και θεωρώ ότι είναι μαγνήτης για την έλξη θετικών ατόμων. Δυστυχώς η πλειονότητα των ατόμων που γνωρίζω τους αλλοτροιωσε η καθημερινότητα και συμπεριφέρονται σαν ζωντανοί - νεκροί. Ο καθένας πρέπει να βρει το δικό του ikigai.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.457
Κριτικές
2
Like
5.716
Πόντοι
2.356
Εξαιρετική επισήμανση, το να διατηρήσει κάνεις την παιδικοτητα του χωρίς να είναι ανώριμος είναι μεγάλο στοίχημα και θεωρώ ότι είναι μαγνήτης για την έλξη θετικών ατόμων. Δυστυχώς η πλειονότητα των ατόμων που γνωρίζω τους αλλοτροιωσε η καθημερινότητα και συμπεριφέρονται σαν ζωντανοί - νεκροί. Ο καθένας πρέπει να βρει το δικό του ikigai.

Είμαι λάτρης της ΩΡΙΜΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ και της παιχνιδιάρικης διάθεσης. Αν παρατηρήσεις όλοι οι σοβαρά πετυχημένοι έχουν ΚΑΙ αυτά τα στοιχεία. Όχι όμως να φτάνουμε σε βαθμό γελοίοτητας. Είναι ΓΕΛΟΙΟ και ΤΡΙΚΟΣΜΙΚΟ σήμερα να στα τρώει μια γκόμενα και να σου πουλαέι έρωτα.

Δεν το παίζω έξυπνος - ίσως στάθηκα τυχερός που δεν έτυχε να με ερωτευτεί ή να μου πουλήσει έρωτα καμία γυναίκα. Τώρα, στα 38 μου προς 39 θα ήταν αστείο μετά τα λάθη των άλλων να την πατήσω.
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.434
Κριτικές
3
Like
3.380
Πόντοι
786
Pirforos ήταν το νικνέιμ ενός τύπου εδώ που έκραζε ο Δημητράκης για κατεστραμμένο και αμετανόητο μουνόδουλο. Υποτίθεται τον ήξερε και είχαν κόντρα στις απόψεις. Μερικοί το έγραφαν πιρφόρος όπως το έβλεπαν από το λατινικό νικ. Ο ίδιος ο Δημητράκης και ο Πίτσι κυρίως. Κάποιοι άλλοι πυρφόρος γιατί ήξεραν και τι σημαίνει και πως γράφεται αρχικά στα Ελληνικά, τα περί Προμηθέα κλπ.

Η συσχέτιση κάθε αργκό νοήματος ήταν καθαρά περί του μέλους Pirforos και όχι από την σημασία του νικ του στα ελληνικά.

Στα νήματα πήρε έννοιες χρήσης όπως:

Αγάμητος, τραβάω μαλακία, φλερτάρω, σε σχέση, κορόιδο γυναικών, καυλάντισμα χωρίς κατάληξη, μπακουρισμός σε μπαρ, κλαμπ, κλπ.
 
Τελευταία τροποποίηση:

jormakka

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Απρ 2022
Μηνύματα
3.534
Like
8.544
Πόντοι
2.306
Το πόσοι άνδρες σήμερα είναι μουνόδουλοι, ανεξαρτήτως οικονομικής τάξης, δεν περιγράφεται. Μιλάμε κανονική πανδημία. Μετά φταίει η κάθε γυναίκα αράχνη ή δεν ξέρω ποιος άλλος.

Χίλιες φορές να είσαι "σκληρός" με τα συναισθήματά σου - να μην έχεις δηλαδή - και να τα βλέπεις όλα πρακτικά και out of the box, παρά να γίνεις έρμαιο του ίδιου σου του εαυτού.

Θα υπάρξει νήμα απόψε για όλα αυτά. Συντονιστείτε. Περιληπτικά όμως γιατί αλλιώς θα χάσουμε τη μπάλα.
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.124
Like
50.831
Πόντοι
12.756
Θα υπάρξει νήμα απόψε για όλα αυτά. Συντονιστείτε. Περιληπτικά όμως γιατί αλλιώς θα χάσουμε τη μπάλα.
αν δεν ανοιξεις το νημα-κολαφος-σταθμο στο ιντερνετικο γιγνεσθε μετακομισε καλυτερα Δυρραχιο
 

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.167
Κριτικές
16
Like
3.515
Πόντοι
1.446
Πού τα βρήκε τα 400.000 ο τύπος;Από τη γυμναστική τα'κανε;
Αν και δεν έχει τόση σημασία, τα 400.000 ευρώ (κατά δική του δήλωση) τα έκανε ως εξής:
Είχε αρχικά ένα αυτοκίνητο 90.000 ευρώ (είπαμε το παν είναι το φαίνεσθαι, τώρα πως το συντηρούσε, δικαιολογούσε στην εφορία κτλ :think:).
Πούλησε το αυτοκίνητο και τοποθέτησε τα χρήματα (90.000 ευρώ) σε εταιρεία κρυπτονομισμάτων που του υπέδειξε η γκόμενα. Τα χρήματα έγιναν 400.000ευρώ με την γνωστή κατάληξη...
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.434
Κριτικές
3
Like
3.380
Πόντοι
786
Παράδειγμα από προ πενταετίας ποστ του Duke Nukem

"Οι αραπηδες την Τεταρτη τις πηραν σηκωτες τις Ελληνιδες απ το Tramp για γαμησι οσο οι αλλοι χορευαν. Εσυ Ελληνα βγαλτη ολη νυχτα στο μιλητο.

Οι πιρφοροι καταστρεψαν την Ελλαδα.

Οταν περασει η ωρα αγαπητε φιλε ριχνεις παρασυνθημα στη γυναικα, ειτε φιλη σου ειναι, είτε συμφοιτητρια, ειτε προσφατη γνωριμια, για γαμησι."
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom