Νέα

Tinder αξίζει;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FROID
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 451K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

nyank0

Content Creator
Εγγρ.
21 Σεπ 2022
Μηνύματα
24
Like
104
Πόντοι
0
Bumble και OKCupid έχουν λίγες χρήστες.Από OKCupid έχω κάνει κάποια ραντεβού κατά καιρούς.Στο Badoo έχει κυρίως Barbie και χαζογκόμενες.Στο Zoosk υπάρχουν αρκετές χρήστες;Πριν από 20 χρόνια ήταν δημοφιλές επειδή ήταν το πρώτο,κυρίως πριν γίνει συνδρομητικό
αυτο που εννοουσα ειναι να ανοιξεις λογαριασμο στο καθενα απ'αυτα
ταυτοχρονα
ετσι θα αυξηθουν οι πιθανοτητες για να βγεις ραντεβου, να γνωρισεις κοσμο κτλ
 

Maniacforcer10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2023
Μηνύματα
557
Κριτικές
3
Like
1.613
Πόντοι
486
μεγάλη προσοχή όσοι ασχολείστε με tinder.κοπελα απο Λετονία με ονομα Παρσλα .εχει τατουαζ σε μπουτια (στο ενα γραφει lucky) και χερια .εχει και ενα σκυλο διασταύρωση πιτμπουλ με κινηγοσκυλο. μένει Αθήνα....λαθος μπαστακονεται σε σπίτια με ιδιαίτερη αδυναμία 40+ .δεν είναι επαγγελματίας.υπόσχεται λαγούς με πετραχιλια κλέβει περνει ουσίες και αλκοόλ και ψάχνει συνέχεια σπίτια για να μένει τσάμπα .οσοι ακούνε techno μουσική αργά η γρήγορα πιθανόν να την πετύχετε....δεν ξερω πως δουλεύει αυτο το site γνωριμιών απλα προσέχεται και στο Facebook μπαίνει σε ομάδες.αν σας μπαστακοθει.την βάψατε θα φύγει με τα χίλια ζόρια πιθανόν να χρειαστεί να παρεται το 100.σε κοπέλα στα νοτια προάστια της εφαγε 700 ευρό δεν διστάζει παει με οτι ναναι σε ανδρες τα ιδια και χειρότερα .ζητάει δανεικά συναιχεια το παιζει γραφίστρια και τελευταίο πασχει απο καπια ασθένεια κατι σαν διπολική διαταραχή...δεν ξέρω .το νου σας.εγω την φιλοξένησα λίγο καιρό μόλις καταλαβα τι παίζει την πεταξα εξω.αν και αρρωστη ψυχικά σε αυτό που κάνει το κανει με μαεστρία.δεν θα σας πληρώσει ενοίκια ούτε λογαριασμούς αν πιεστεί απλα θα προσφέρει το κορμί τής ......δόντια σάπια καταλαβαίνετε μακριά .
 

nzg

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.165
Κριτικές
34
Like
3.146
Πόντοι
5.355
μεγάλη προσοχή όσοι ασχολείστε με tinder.κοπελα απο Λετονία με ονομα Παρσλα .εχει τατουαζ σε μπουτια (στο ενα γραφει lucky) και χερια .εχει και ενα σκυλο διασταύρωση πιτμπουλ με κινηγοσκυλο. μένει Αθήνα....λαθος μπαστακονεται σε σπίτια με ιδιαίτερη αδυναμία 40+ .δεν είναι επαγγελματίας.υπόσχεται λαγούς με πετραχιλια κλέβει περνει ουσίες και αλκοόλ και ψάχνει συνέχεια σπίτια για να μένει τσάμπα .οσοι ακούνε techno μουσική αργά η γρήγορα πιθανόν να την πετύχετε....δεν ξερω πως δουλεύει αυτο το site γνωριμιών απλα προσέχεται και στο Facebook μπαίνει σε ομάδες.αν σας μπαστακοθει.την βάψατε θα φύγει με τα χίλια ζόρια πιθανόν να χρειαστεί να παρεται το 100.σε κοπέλα στα νοτια προάστια της εφαγε 700 ευρό δεν διστάζει παει με οτι ναναι σε ανδρες τα ιδια και χειρότερα .ζητάει δανεικά συναιχεια το παιζει γραφίστρια και τελευταίο πασχει απο καπια ασθένεια κατι σαν διπολική διαταραχή...δεν ξέρω .το νου σας.εγω την φιλοξένησα λίγο καιρό μόλις καταλαβα τι παίζει την πεταξα εξω.αν και αρρωστη ψυχικά σε αυτό που κάνει το κανει με μαεστρία.δεν θα σας πληρώσει ενοίκια ούτε λογαριασμούς αν πιεστεί απλα θα προσφέρει το κορμί τής ......δόντια σάπια καταλαβαίνετε μακριά .
Parsla Kokina

Όχι...δεν έχει έρθει σε επαφή μαζί μου.
 

Maniacforcer10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2023
Μηνύματα
557
Κριτικές
3
Like
1.613
Πόντοι
486

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.909
Κριτικές
3
Like
1.591
Πόντοι
216
μεγάλη προσοχή όσοι ασχολείστε με tinder.κοπελα απο Λετονία με ονομα Παρσλα .εχει τατουαζ σε μπουτια (στο ενα γραφει lucky) και χερια .εχει και ενα σκυλο διασταύρωση πιτμπουλ με κινηγοσκυλο. μένει Αθήνα....λαθος μπαστακονεται σε σπίτια με ιδιαίτερη αδυναμία 40+ .δεν είναι επαγγελματίας.υπόσχεται λαγούς με πετραχιλια κλέβει περνει ουσίες και αλκοόλ και ψάχνει συνέχεια σπίτια για να μένει τσάμπα .οσοι ακούνε techno μουσική αργά η γρήγορα πιθανόν να την πετύχετε....δεν ξερω πως δουλεύει αυτο το site γνωριμιών απλα προσέχεται και στο Facebook μπαίνει σε ομάδες.αν σας μπαστακοθει.την βάψατε θα φύγει με τα χίλια ζόρια πιθανόν να χρειαστεί να παρεται το 100.σε κοπέλα στα νοτια προάστια της εφαγε 700 ευρό δεν διστάζει παει με οτι ναναι σε ανδρες τα ιδια και χειρότερα .ζητάει δανεικά συναιχεια το παιζει γραφίστρια και τελευταίο πασχει απο καπια ασθένεια κατι σαν διπολική διαταραχή...δεν ξέρω .το νου σας.εγω την φιλοξένησα λίγο καιρό μόλις καταλαβα τι παίζει την πεταξα εξω.αν και αρρωστη ψυχικά σε αυτό που κάνει το κανει με μαεστρία.δεν θα σας πληρώσει ενοίκια ούτε λογαριασμούς αν πιεστεί απλα θα προσφέρει το κορμί τής ......δόντια σάπια καταλαβαίνετε μακριά .
και να τα μααααας!
Υπάρχει ακόμα αυτή?
Από πέρσι. Παλαιό Φάληρο έμενε τότε αν θυμάμαι καλά!
Οι περισσότερες εκεί μέσα είναι ψυχικά άρρωστες-αλλιώς δεν θα χαν ανάγκη να ψάχνονται εκεί!
Γι αυτό το λέω, ΜΗΝ τις βάζετε σπίτια σας!
Τα χουμε πει
 

Maniacforcer10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2023
Μηνύματα
557
Κριτικές
3
Like
1.613
Πόντοι
486
και να τα μααααας!
Υπάρχει ακόμα αυτή?
Από πέρσι. Παλαιό Φάληρο έμενε τότε αν θυμάμαι καλά!
Οι περισσότερες εκεί μέσα είναι ψυχικά άρρωστες-αλλιώς δεν θα χαν ανάγκη να ψάχνονται εκεί!
Γι αυτό το λέω, ΜΗΝ τις βάζετε σπίτια σας!
Τα χουμε πει
Ναι σωστός την πέταξαν έξω από την πολυκατοικία
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.909
Κριτικές
3
Like
1.591
Πόντοι
216
Τέλος, βρήκα αρκετές γνωστές που είχα γνωρίσει σε χορούς, σχολεία μέχρι και δουλειά. ΟΛΕΣ φαινόταν πως είχαν θέμα πολύ πριν τις βρω στο tinder.

Άστα να πάνε φίλε μου, κι εγώ ακριβώς τα ίδια-όποια γνωστή μου πέτυχα εκεί μέσα (δεν ήταν και λιγες) ήταν ανθρώπινα ράκη και κατεστραμμένες.
Τώρα που λες για χορούς, είχα βγει κάποτε με φαινομενικά αξιοπρεπή τύπισσα που όλως τυχαίως έμαθα (γνωστός μου ήταν δάσκαλος της) πως την παρτούζωναν δύο ολόκληρες σχολές παλιότερα.
Κι αυτή διεκδικούσε 'σύντροφο ζωής'...........:grin:
Έχω πετύχει και χοντρή γνωστή μου που την κάναμε πέρα επειδή της είχε γίνει μονομανία να μείνει έγκυος.
Κι επίσης γνωστή μου παντρεμένη κανονικά, φάτσα φόρα χύμα στο κύμα.........
Όλες τους δείγματα προς αποφυγή!
 

Maniacforcer10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2023
Μηνύματα
557
Κριτικές
3
Like
1.613
Πόντοι
486
Άστα να πάνε φίλε μου, κι εγώ ακριβώς τα ίδια-όποια γνωστή μου πέτυχα εκεί μέσα (δεν ήταν και λιγες) ήταν ανθρώπινα ράκη και κατεστραμμένες.
Τώρα που λες για χορούς, είχα βγει κάποτε με φαινομενικά αξιοπρεπή τύπισσα που όλως τυχαίως έμαθα (γνωστός μου ήταν δάσκαλος της) πως την παρτούζωναν δύο ολόκληρες σχολές παλιότερα.
Κι αυτή διεκδικούσε 'σύντροφο ζωής'...........:grin:
Έχω πετύχει και χοντρή γνωστή μου που την κάναμε πέρα επειδή της είχε γίνει μονομανία να μείνει έγκυος.
Κι επίσης γνωστή μου παντρεμένη κανονικά, φάτσα φόρα χύμα στο κύμα.........
Όλες τους δείγματα προς αποφυγή!
Όχι απλά αποφυγή παιδιά υπάρχουν μπελάδες έξω για τρελοκομείο δεν είναι παιχνίδι μπορεί να μπλέξεις άσχημα από δαυτες....
 

Maniacforcer10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2023
Μηνύματα
557
Κριτικές
3
Like
1.613
Πόντοι
486
Άστα να πάνε φίλε μου, κι εγώ ακριβώς τα ίδια-όποια γνωστή μου πέτυχα εκεί μέσα (δεν ήταν και λιγες) ήταν ανθρώπινα ράκη και κατεστραμμένες.
Τώρα που λες για χορούς, είχα βγει κάποτε με φαινομενικά αξιοπρεπή τύπισσα που όλως τυχαίως έμαθα (γνωστός μου ήταν δάσκαλος της) πως την παρτούζωναν δύο ολόκληρες σχολές παλιότερα.
Κι αυτή διεκδικούσε 'σύντροφο ζωής'...........:grin:
Έχω πετύχει και χοντρή γνωστή μου που την κάναμε πέρα επειδή της είχε γίνει μονομανία να μείνει έγκυος.
Κι επίσης γνωστή μου παντρεμένη κανονικά, φάτσα φόρα χύμα στο κύμα.........
Όλες τους δείγματα προς αποφυγή!
Ε ναι ρε συ και οι παλαβές θέλουν πουτσα και κοκτέιλ στην παραλία. :cheesy:
 

Mandragora

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2024
Μηνύματα
275
Like
398
Πόντοι
21
Άστα να πάνε φίλε μου, κι εγώ ακριβώς τα ίδια-όποια γνωστή μου πέτυχα εκεί μέσα (δεν ήταν και λιγες) ήταν ανθρώπινα ράκη και κατεστραμμένες.
Ω ναι
Τώρα που λες για χορούς, είχα βγει κάποτε με φαινομενικά αξιοπρεπή τύπισσα που όλως τυχαίως έμαθα (γνωστός μου ήταν δάσκαλος της) πως την παρτούζωναν δύο ολόκληρες σχολές παλιότερα.
Κι αυτή διεκδικούσε 'σύντροφο ζωής'
...........:grin:
Το έχω «δει το έργο»...
Έχω πετύχει και χοντρή γνωστή μου που την κάναμε πέρα επειδή της είχε γίνει μονομανία να μείνει έγκυος.
Κι επίσης γνωστή μου παντρεμένη κανονικά, φάτσα φόρα χύμα στο κύμα.........
Αυτές και αν είναι επικίνδυνες
 

tsigkoleletos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2024
Μηνύματα
1.109
Κριτικές
16
Like
1.847
Πόντοι
506
Γεμάτο ναυάγια και αρπαχτές είναι πλέον. Μόνο στο εξωτερικό αξίζει
 

greenreaper

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2024
Μηνύματα
22
Κριτικές
3
Like
122
Πόντοι
0
Κοντά 1 μήνα μετά τη χρήση του Tinder Gold που το πήρα σε προσφορά, 13 ευρώ, έχω να δηλώσω τα εξής: Πρώτες 2 μέρες και με το δωρεάν boost, είχα 10-15 ματσαρίσματα, με κοπέλες που δεν μου έκαναν, ούτε για γνωριμία, ούτε για γαμήσι. Πάω διακοπές Χανιά, που είχε φουλ τουρίστριες, το ανοιγω και σκάνε καλά ματς, με Ουκρανές και Σουηδές. Δυστυχώς, λόγω του ότι δεν έκατσα πολύ εκεί και πήγα σε χωριό, δεν έκανα τίποτα. Γυρνάω Αθήνα και ψάχνω να καταλάβω πως λειτουργεί ο αλγόριθμος με τα like προτεραιότητας, που στο gold δεν έχεις, παρά μόνο στο πλατινουμ.

Αυτό που λένε, είναι ότι όταν έχεις το πλάτινουμ, σε εμφανίζει πρώτο πρώτο αν κάνεις like σε μια κοπέλα, δηλαδή αν κάνουν 99 άτομα χωρίς συνδρομή ή με tinder gold συνδρομή, πρίν 5 ώρες και μπω και εγώ μετά από 5 ώρες και της κάνω like, έχοντας το platinum, εμένα θα με εμφανίσει πρώτο και οι άλλοι μπορεί να της φανούν πιο μετά. Οπότε, σε περιοχές όπως η Αθήνα σου δίνει πλεονέκτημα, αυτή η προτεραιότητα.

Επειδή στην Αθήνα, δεν είδα καμία ανταπόκριση αυτή τη βδομάδα και παραξενεύτηκα, το έψαξα λίγο ακόμα και διάβασα τα εξής: όσο περνάνε οι μέρες από την πληρωμή που έκανες, το tinder σε θάβει σιγά σιγά. Αν δεν αγοράζεις super likes, boost, δεν ανανεώνεις τη συνδρομή, αρχίζει να μη σε προβάλει τόσο η εφαρμογή. Επίσης, παλιότερα είχα διαβάσει ότι ο αλγόριθμος του έχει να κάνει και με την αναλογία likes που κάνεις και παίρνεις, αλλά δεν ξέρω αν ισχύει τελικά. Εγώ χθες μπορεί να έκανα 300 likes και να πήρα 1, αν ισχύει αυτό, θα με θάβει σιγά σιγά και άλλο.

Πάντως, μια πατέντα που σκέφτηκα χθες, λειτούργησε. Με το tinder gold μπορείς να αλλάξεις την τοποθεσία. Φυσικά, δεν είχε νόημα να βάλω από Αθήνα Θεσσαλονίκη, μιας και ψάχνω γυναίκες εντός περιοχής, οπότε απλά άλλα την πόλη, από Μοσχάτο, Παγκράτι για παράδειγμα. Άρχισε ξαφνικά να μου εμφανίζει πολλά verified profiles( με το μπλε τικ) και στη μία μάλιστα που της έκανα και like ματσάραμε μετά από 1-2 ώρες.

Οπότε, είτε είναι είτε δεν είναι κάποιο hack, η αλλαγή τοποθεσίας βοηθά, η λειτουργία διαβατηρίου επίσης χρήσιμη, για να γίνει η προεργασία και να σκάσετε κανονισμένοι στον τόπο προορισμού, αν το είχα βάλει πριν πάω στα Χανιά και είχα κάνει από την Αθήνα τα κανονίσματα θα είχαμε σίγουρα παρέα τα βράδια μας εκεί.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.039
Κριτικές
9
Like
12.978
Πόντοι
3.836
Διάβασα μερικά σχόλια και έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις.
1. Η εφαρμογή είναι μια χαρά αν ξέρεις να την χειριστείς, ήμουν χρήστης από το 2012 έως το 2019. Σε αυτό το διάστημα με νορμάλ χρήση έκανα χάρη της εφαρμογής σεξ με 12 κοπέλες και βγήκα για ποτό ή καφέ με πάρα πολλές (αριθμό δεν μπορώ να πω με ασφάλεια).
2. Πολλοί γκρινιάζετε ότι είναι μπαζα κλπ, χωρίς βέβαια να λέτε και εσείς πως είστε. Όταν έχετε κριτήρια για τις γυναίκες εσείς ως προς την εμφάνιση, μαντεψτε... έχουν και οι γυναίκες κριτήρια. Προφανώς αν κάνατε swipe right σε μοντέλα της Victoria Secret και εσείς είστε σαν τον Κατμαν μην περιμένετε να κάνετε και match, αν δεν το καταλαβαίνετε δεν θα σταυρωσετε γκόμενα ούτε στην έξω ζωή.
3. Επίσης έχει να κάνει και το πώς διαμορφώνεις το προφίλ σου, οι γυναίκες ελκύονται από το χιούμορ, τις έξυπνες εκφράσεις, την πρωτοτυπία πέρα από την εμφάνιση. Δηλαδή αν έχεις ένα προφίλ άδειο με απλά 2-3 φωτογραφίες, ακόμα και αν είσαι στα γούστα τους, ακόμα και ματς να κάνουν θα δυσκολευτουν να στείλουν γιατί θα έχουν να κάνουν με έναν άνθρωπο κενό που δείχνει ότι δεν έχει δείξει καν το απαραίτητο ενδιαφέρον να φτιάξει έστω την εικόνα του.
4. Ακόμα και να κάνετε match σημασία έχει και το πώς προσεγγίζετε. Αν είστε σε φάση να στέλνετε "Τι λέει;" "Γεια σου κούκλα", ή άλλες κλισέ ατάκες μην περιμένετε απάντηση αλλά ακόμα και αν λάβετε θα είστε στα μάτια τους πιο βαρετοί και από τον θάνατο. Οπότε την μεγαλύτερη σημασία έχει να το έχετε με το μπλα μπλα.
5. Κάθε γυναίκα στο tinder έχει και τον δικό της σκοπό. Άλλες θέλουν μια ξεπετα, άλλες απλά να δουν τι παίζει, άλλες θέλουν μόνο επιβεβαίωση, άλλες σχέση και άλλες μπορεί και απλά ένα υποτυπώδες interaction. Όπως ακριβώς και εκεί έξω. Αν ψάχνεις άλλα πράγματα θα φανεί στην πορεία. Επίσης οι γυναίκες στο tinder συμπεριφέρονται όπως ακριβώς και οι γυναίκες εκεί έξω, δεν σημαίνει ότι θα κάνουν blind date για να κάνουν σεξ και μόνο (μπορεί να υπάρχουν και κάποιες, αλλά αυτό είναι σαν στατιστικό όπως ακριβώς συμβαίνει και στην πραγματική ζωή, μικρό).
6. Όπως είπα στην αρχή πέρασα καλά με την εφαρμογή, είναι μια μικρογραφία της κοινωνίας. Τελικά κατέληξα να κάνω σχέση μέσω αυτής της εφαρμογής το 2019 μέχρι και σήμερα και είμαι καλά, ένα βήμα πριν τον γάμο. Και δεν προμήνυε τίποτα αυτή την εξέλιξη ούτε από την πλευρά μου, ούτε από την δική της. Απλως η εφαρμογή με βοήθησε να γνωρίσω ένα άτομο που κατά πάσα πιθανότητα δεν θα γνώριζα ποτέ.

Ελπίζω να σας βοήθησα.

Συμφωνώ με αυτά που γράφεις και εγώ ξεκίνησα παλιότερα το tinder ,ευτύχησα να κάνω σχέση μέσα από αυτό, αλλά θα σου βάλω και κάποιους άλλους παράγοντες στην εξίσωση:

2. Αν μια γυναίκα δε σου αρέσει εμφανισιακά, δύσκολο να ενδιαφερθείς εκτός αν είσαι σαβουρογάμης. Εννοείται το ίδιο ισχύει και για τις γυναίκες προς τους άντρες. Αυτό που επισημαίνω ότι όλο και περισσότερες γυναίκες χωρις φωτογραφίες (συνήθως έχουν χαμηλή αυτοεκτίμηση λόγω εμφάνισης) και γυναίκες μπάζα εμφανίζονται ποντάροντας στη στέρηση των αντρών.
1. Θα σου απαντήσω με προσωπικό παράδειγμα. Μέχρι πριν 3 χρόνια με τις ίδιες φωτογραφίες έκανα ειδικά το καλοκαίρι αρκετά matches με τη δωρεάν version της εφαρμογής. Ισχύει ότι ήταν πολλές Ρωσίδες τουρίστριες που δεν έχουμε πλέον και τόσες πολλές. Πλέον πληρώνοντας συνδρομή, στην ίδια περιοχή ,την ίδια εποχή του χρόνου, με τις ίδιες φωτογραφίες σχεδόν τίποτα. Ο λόγος; Υπάρχουν πλέον δυσανάλογα περισσότερα ανδρικά προφίλ (παντρεμένοι, διπλά και τριπλά, ψεύτικα προφίλ, τουρίστες) και οι γυναίκες έχουν τόσα πολλά matches που για να σου απαντήσουν είναι πια και θέμα τύχης να πέσεις στο σωστό timing.

για μένα το γενικότερο συμπέρασμα είναι ότι δεν αξίζει το tinder, θα το παρατήσω μόλις λήξει η συνδρομή. Ήδη αυτό το χειμώνα το είχα εγκαταλείψει. Με τις ελληνίδες που βγήκα καλό δεν είδα, με τουρίστριες δε βγαίνουν τα κουκιά, αν ξαναπάω διακοπές στο εξωτερικό εντάξει. Τώρα να αναλάβουν οι νεότερες ηλικίες.
 

Poli_Asxetos

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2024
Μηνύματα
238
Like
337
Πόντοι
21
και να τα μααααας!
Υπάρχει ακόμα αυτή?
Από πέρσι. Παλαιό Φάληρο έμενε τότε αν θυμάμαι καλά!
Οι περισσότερες εκεί μέσα είναι ψυχικά άρρωστες-αλλιώς δεν θα χαν ανάγκη να ψάχνονται εκεί!
Γι αυτό το λέω, ΜΗΝ τις βάζετε σπίτια σας!
Τα χουμε πει
Όλα είναι θέμα χειρισμών.
 

Slavrlfucker

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2024
Μηνύματα
202
Like
380
Πόντοι
21
Όλα είναι θέμα χειρισμών.
Εντάξει μεγάλε, έδωσες σε μια φράση τόση αμπελοσοφια που έλυσε όλα τα θέματα.
9/10 ποστ λένε με παραδειγματα ότι δεν αξίζει, και βγαίνει ένα ποστ χωρίς κανένα βάρος απλά να πει ότι δεν ισχύει.
 

Poli_Asxetos

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2024
Μηνύματα
238
Like
337
Πόντοι
21
Εντάξει μεγάλε, έδωσες σε μια φράση τόση αμπελοσοφια που έλυσε όλα τα θέματα.
9/10 ποστ λένε με παραδειγματα ότι δεν αξίζει, και βγαίνει ένα ποστ χωρίς κανένα βάρος απλά να πει ότι δεν ισχύει.
Δεν μιλούσα για το τιντερ αλλά για το πως να χειρίζεσαι την κάθε ψυχανώμαλη
 

Poli_Asxetos

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2024
Μηνύματα
238
Like
337
Πόντοι
21
Τι να χειριστής όταν είναι βλαμενη η άλλη δλδ?
Εντάξει. Από την όποια εμπειρία στον χώρο -όχι του τιντερ- αλλά του αγοραίου έχουμε αντιμετωπίσει κλεφτρόνια κοκούδες (και αρκετές) και σχεδόν όλες με ψυχολογικά. Οπότε ναι. Το θέμα είναι να πάρεις αυτό που θες και να την κάνεις.
 

Paranagua7

Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2019
Μηνύματα
51
Κριτικές
1
Like
245
Πόντοι
20
Στο gold μπορείς να την κρύψεις την απόσταση.
Αυτός όμως που λίγο ξέρει το app καταλαβαίνει από αυτό ότι χρησιμοποιείς gold και μάλλον δεν είσαι κοντά.
Όταν έχει ο άλλος μια χρυσή καρδιά δίπλα στο νικ του χρησιμοποιεί το gold...όταν έχει τρεις γραμμές δίπλα στη χρυσή καρδιά, χρησιμοποιεί το platinum... Με κάθε επιφύλαξη...αυτό βέβαια μπορείς να το δεις αφού ματσαρετε μεταξύ σας..
 

Giankos2525

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2024
Μηνύματα
37
Like
28
Πόντοι
0
Συμφωνώ με αυτά που γράφεις και εγώ ξεκίνησα παλιότερα το tinder ,ευτύχησα να κάνω σχέση μέσα από αυτό, αλλά θα σου βάλω και κάποιους άλλους παράγοντες στην εξίσωση:

2. Αν μια γυναίκα δε σου αρέσει εμφανισιακά, δύσκολο να ενδιαφερθείς εκτός αν είσαι σαβουρογάμης. Εννοείται το ίδιο ισχύει και για τις γυναίκες προς τους άντρες. Αυτό που επισημαίνω ότι όλο και περισσότερες γυναίκες χωρις φωτογραφίες (συνήθως έχουν χαμηλή αυτοεκτίμηση λόγω εμφάνισης) και γυναίκες μπάζα εμφανίζονται ποντάροντας στη στέρηση των αντρών.
1. Θα σου απαντήσω με προσωπικό παράδειγμα. Μέχρι πριν 3 χρόνια με τις ίδιες φωτογραφίες έκανα ειδικά το καλοκαίρι αρκετά matches με τη δωρεάν version της εφαρμογής. Ισχύει ότι ήταν πολλές Ρωσίδες τουρίστριες που δεν έχουμε πλέον και τόσες πολλές. Πλέον πληρώνοντας συνδρομή, στην ίδια περιοχή ,την ίδια εποχή του χρόνου, με τις ίδιες φωτογραφίες σχεδόν τίποτα. Ο λόγος; Υπάρχουν πλέον δυσανάλογα περισσότερα ανδρικά προφίλ (παντρεμένοι, διπλά και τριπλά, ψεύτικα προφίλ, τουρίστες) και οι γυναίκες έχουν τόσα πολλά matches που για να σου απαντήσουν είναι πια και θέμα τύχης να πέσεις στο σωστό timing.

για μένα το γενικότερο συμπέρασμα είναι ότι δεν αξίζει το tinder, θα το παρατήσω μόλις λήξει η συνδρομή. Ήδη αυτό το χειμώνα το είχα εγκαταλείψει. Με τις ελληνίδες που βγήκα καλό δεν είδα, με τουρίστριες δε βγαίνουν τα κουκιά, αν ξαναπάω διακοπές στο εξωτερικό εντάξει. Τώρα να αναλάβουν οι νεότερες ηλικίες.
Α καλά ισχύει ότι σε οποιαδήποτε βέβαια πλατφόρμα και να απευθυνθείς θα είναι περισσότεροι οι άνδρες. Δυσανάλογα περισσότεροι. Εδώ υπάρχουν και κάποιοι που περιμένουν να βρουν γκόμενα και στο μπου. Είχα πάθει πλάκα όταν νόμιζα ότι είχα πολλές με περίπου 30 ματς και 10 ανοιχτές συνομιλίες. Φίλη μου με τιντερ μου έδειξε τι έπαιζε στο προφίλ της.
1. Με το που έκανε σουαηπ ραητ γινόταν και ματς κατευθείαν.
2. Είχε τουλάχιστον 50 αναπάντητες συνομιλίες (και μιλαμε τώρα για γκόμενα που δεν είναι ούτε μπάζο αλλα ούτε και καμια μουναρα, μια απλή συνηθισμένη, που στον δρόμο μπορεί να σου φαινόταν και αδιάφορη) και όταν την ρώτησα γιατί δεν απαντάει έστω ευγενικά ότι δεν μπορεί να απαντήσει και να μην κάνει ghosting, μου απάντησε ότι δεν προλαβαίνει, αν είναι να μιλήσει με έστω 2-3 ταυτόχρονα δεν βγαίνει σίγουρα ο χρόνος, εκτός και αν έχεις όλη την ημέρα ελεύθερη.
3. Και σε πολλές περιπτώσεις έβλεπα το εξής. Ενώ απαντούσε ότι η στιγμή δεν ήταν η κατάλληλη και να τα πούνε κάποια άλλη ώρα, δεν υπήρχε περίπτωση ο τύπος να μην επιμείνει.

Δεν λέω απαραίτητα ότι είναι θέμα συμπεριφορικό των ανδρών. Απλως σχολιάζω το γεγονός ότι είναι δυσανάλογα πολλά τα ανδρικα προφίλ, αν βάλεις μάλιστα και τα τόσα fake γυναικεία με χρήστες κάποιους gay ή και προφίλ από βίζιτες που είναι απλά για πρόμο. Θέλει τύχη, υπομονή και εφευρετικότητα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom