Νέα

Τί σκέφτονται οι ιερόδουλες όταν τις γαμάμε;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ampelale
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 884
  • Εμφανίσεις 75K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.334
Πόντοι
28.786
πάντως τρελά δύσκολη δουλειά...
εδώ πολλές φορές δεν γουστάρουμε ούτε καν να βλέπουμε την φάτσα κάποιου που δεν πάμε η δεν μας αρέσει το στιλ του, φανταστείτε να πρέπει να κάνουμε και σεξ μαζί του.

πρέπει να είναι τρελά ψυχοφθόρο το επάγγελμα τώρα που το σκέφτομαι
 :P

Απο αυτα που εχω διαβασει οι Ψυχολογικές συνέπειες μοιαζουν με τις συνεπειες μετατραυματικού στρες που  παρατηρείται σε βετεράνους πολέμου, σε θύματα βασανισμών, βιασμών και άγριας κακοποίησης.

Απο αυτα που εχω δει.
Χαμηλή αυτοεκτίμηση,αυτοαναορεση, αισθήματα ενοχής,  αποφυγή κοινωνικών συναναστροφών, Εσωστρεφεια, φοβος.

Μονο οσες καταφερουν να αφησουν το επαγγελμα νωρις εχουν καποια ελπιδα για καλη καταληξη. Για να γινει αυτο πρεπει να καταλαβουν οτι τα λεφτα που βγαζουν ποτε δεν θα τους φανουν αρκετα για να σταματησουν.Και οι περισσοτερες ειναι αμορφωτες και σχετικα αφελεις.

Οι ξυπνιες καταλαβαινουν τη μελοντικη πιθανη πορεια τους και τη κανουν νωρις. Αλλα αυτες ειναι λιγες.

 
OP
OP
Ampelale

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.234
Κριτικές
35
Like
6.061
Πόντοι
6.796
ναι σωστά σχεδόν το λες, μια ξαδέρφη μου δούλευε σε έναν αρχιτέκτονα και γύρναγε κάθε μέρα σπίτι ράκος ή με κλάματα. Άλλο η εξαρτημένη σχέση εργασίας και μάλιστα χωρίς προσόντα και άλλο να πατάς γερά στα πόδια σου με ικανότητες και περισσότερες εναλλακτικές.
Κατά ανάλογο τρόπο μια που δουλεύει στο Μετάξι δεν είναι το ίδιο με ένα εμφανίσιμο call girl που έχει την δυνατότητα να υπερτιμολογήσει και το κυριότερο να αυτοδιαχειρίζεται την δουλειά της.

Τύπε υπάρχουν δουλειές του ιδ. τομέα που κυριολεκτικά σε λιώνουν ψυχικά. Εργάζομαι πολλα χρόνια στον ιδ. τομέα και πιο πρίν ειχα δικιά μου επιχείρηση και είμαι κάθετος οτι η δουλειά της πόρνης ειναι πάρα πολύ εύκολη. Εχω δει κοπελίτσες να παθαίνουν κρίσεις πανικού απ τη πολύ πίεση του εργοδότη τους. Καμία ιερόδουλη δεν φτάνει σε τέτοιο σημείο ψυχικά.
 

maclaud

Μέγας
Εγγρ.
29 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.732
Κριτικές
26
Like
597
Πόντοι
4.475
Τύπε υπάρχουν δουλειές του ιδ. τομέα κυρίως που κυριολεκτικά σε λιώνουν ψυχικά. Εργάζομαι πολλα χρόνια στον ιδ. τομέα και πιο πρίν ειχα δικιά μου επιχείρηση και είμαι κάθετος οτι η δουλειά της πόρνης ειναι πάρα πολύ εύκολη. Εχω δει κοπελίτσες να παθαίνουν κρίσεις πανικού απ τη πολύ πίεση του εργρδότη τους. Καμία ιερόδουλη δεν φτάνει σε τέτοιο σημείο ψυχικά.

μην είσαι απόλυτος τύπε... καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις αλλά δεν είναι όλες οι περιπτώσεις το ίδιο αφενός, αφετέρου δε το επάγγελμα αυτό έχει και ψυχική φθορά και καταπόνηση στα γεννητικά τους όργανα, μη νομίζεις ότι είναι τόσο απλό για κοπελες που δουλεύουν σε παρακμιακά μπουρδέλα. Για τις υπόλοιπες μάλλον συμφωνούμε.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.334
Πόντοι
28.786
Τύπε υπάρχουν δουλειές του ιδ. τομέα που κυριολεκτικά σε λιώνουν ψυχικά. Εργάζομαι πολλα χρόνια στον ιδ. τομέα και πιο πρίν ειχα δικιά μου επιχείρηση και είμαι κάθετος οτι η δουλειά της πόρνης ειναι πάρα πολύ εύκολη. Εχω δει κοπελίτσες να παθαίνουν κρίσεις πανικού απ τη πολύ πίεση του εργοδότη τους. Καμία ιερόδουλη δεν φτάνει σε τέτοιο σημείο ψυχικά.

Για αυτες τις γυναικες το να υποκρινονται ειναι μερος σημαντικο της δουλειας τους.

Και οι περισσοτερες απο αυτες δεν εχουν και "ηπιο" ψυχολογικο ιστορικο. Πολυ πιθανον να τις επαθαν τις κρισεις που εσυ αναφερεις σε μικροτερες ηλικιες και να "σκληρυναν" !!

Σιγουρα δεν ειναι ευκολο επαγγελμα φιλε. Και αυτος ειναι και ενας απο τους λογους για τους οποιους ειναι και ιδιαιτερα επικερδες.

 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Απο αυτα που εχω διαβασει οι Ψυχολογικές συνέπειες μοιαζουν με τις συνεπειες μετατραυματικού στρες που  παρατηρείται σε βετεράνους πολέμου, σε θύματα βασανισμών, βιασμών και άγριας κακοποίησης.

Απο αυτα που εχω δει.
Χαμηλή αυτοεκτίμηση,αυτοαναορεση, αισθήματα ενοχής,  αποφυγή κοινωνικών συναναστροφών, Εσωστρεφεια, φοβος.

Μονο οσες καταφερουν να αφησουν το επαγγελμα νωρις εχουν καποια ελπιδα για καλη καταληξη. Για να γινει αυτο πρεπει να καταλαβουν οτι τα λεφτα που βγαζουν ποτε δεν θα τους φανουν αρκετα για να σταματησουν.Και οι περισσοτερες ειναι αμορφωτες και σχετικα αφελεις.

Οι ξυπνιες καταλαβαινουν τη μελοντικη πιθανη πορεια τους και τη κανουν νωρις. Αλλα αυτες ειναι λιγες.

Ρίχνω, εδώ, σχετικό βιβλίο, για το θέμα που συζητάμε, και για όσα αναφέρεις.

Τασία Χατζή - Πουτάνα, Δεκατρία χρόνια μετά (εκδ. Οδυσσέας, 1994)

Κοινωνιολογική μελέτη όπου δίνονται αυτούσιες, συγκλονιστικές μαρτυρίες διαφόρων εκδιδομένων, τις οποίες η συγγραφέας
συναντά μετά από 13 χρόνια ξανά, όπου δίνονται στοιχεία για την ζωή και την πορεία
της καθεμιάς εντός και εκτός του χώρου. Εξαιρετικό βιβλίο, αλλά είναι, νομίζω, εξαντλημένο. Διαβάζεται
με τρομερό ενδιαφέρον λόγω των αυθεντικών αφηγήσεων. Όποιος το βρεί, αξίζει να το διαβάσει. Δυστυχώς, το
είχα δανείσει παλιά σε γκόμενα, και τώρα τρέχα-γύρευε. Μάλλον, θα την ενδιέφερε πολύ το θέμα...  :grin:

 

Συνημμένα

  • poutana.jpg
    poutana.jpg
    11,2 KB · Εμφανίσεις: 97

WORLD TRAVELER

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2013
Μηνύματα
1.108
Κριτικές
8
Like
93
Πόντοι
16
Για αυτες τις γυναικες το να υποκρινονται ειναι μερος σημαντικο της δουλειας τους.

Και οι περισσοτερες απο αυτες δεν εχουν και "ηπιο" ψυχολογικο ιστορικο. Πολυ πιθανον να τις επαθαν τις κρισεις που εσυ αναφερεις σε μικροτερες ηλικιες και να "σκληρυναν" !!

Σιγουρα δεν ειναι ευκολο επαγγελμα φιλε. Και αυτος ειναι και ενας απο τους λογους για τους οποιους ειναι και ιδιαιτερα επικερδες.

εμενα φιλε mind μου αρεσει η ψευδαισθηση που μου δινει μια πουτανα και κυριως μια στριπιτζου γιατι υπαρχει στο μυαλο αυτο το καμακι που λεμε σε εισαγωγικα πως θα την πεισω να βρεθουμε εκτος δουλειας για σεξ και οτι αλλο προκυψει επι χρημαση βεβαια
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.486
Κριτικές
36
Like
38.161
Πόντοι
19.795
Εγω εχω την εντυπωση οτι οι περισσοτερες απο αυτες εκτος ολων των αλλων ψυχολογικων προβληματων που εχουν, πρεπει να μισουν τους ανδρες, και να ειναι λεσβιες.
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.793
Κριτικές
11
Like
608
Πόντοι
376
Ρίχνω, εδώ, σχετικό βιβλίο, για το θέμα που συζητάμε, και για όσα αναφέρεις.

Τασία Χατζή - Πουτάνα, Δεκατρία χρόνια μετά (εκδ. Οδυσσέας, 1994)

Κοινωνιολογική μελέτη όπου δίνονται αυτούσιες, συγκλονιστικές μαρτυρίες διαφόρων εκδιδομένων, τις οποίες η συγγραφέας
συναντά μετά από 13 χρόνια ξανά, όπου δίνονται στοιχεία για την ζωή και την πορεία
της καθεμιάς εντός και εκτός του χώρου. Εξαιρετικό βιβλίο, αλλά είναι, νομίζω, εξαντλημένο. Διαβάζεται
με τρομερό ενδιαφέρον λόγω των αυθεντικών αφηγήσεων. Όποιος το βρεί, αξίζει να το διαβάσει. Δυστυχώς, το
είχα δανείσει παλιά σε γκόμενα, και τώρα τρέχα-γύρευε. Μάλλον, θα την ενδιέφερε πολύ το θέμα...  :grin:

θα ψαχτώ μήπως παίζει pdf πουθενά... θέλω να το διαβάσω
 

gerontikos 27

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2015
Μηνύματα
222
Like
0
Πόντοι
1
παντα αναρωτιεμαι τι μπορει να σκεφτονται οι ιεροδουλες οταν τις επισκεφτομαστε στους εκαστοτε οικους!!!!!

για 10΄΄ στο μυαλο τους και τπτ αλλο!!!
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
θα ψαχτώ μήπως παίζει pdf πουθενά... θέλω να το διαβάσω

για pdf αν τυχόν το βρείς, που δεν νομίζω, θα ήθελα σε παρακαλώ να μου το στείλεις, για να το έχω τουλάχιστον
ψηφιακά. Αν το βρείς, σε όποια μορφή, αξίζει, επειδή είναι σπάνια καταγραφή, ακριβώς για τον λόγο ότι δίνει και
την συνέχεια, μετά από 13 χρόνια. Επίσης, παίζει ρόλο ότι την έρευνα και την καταγραφή την έκανε γυναίκα
και όχι άντρας, με ό,τι συνεπάγεται. Αν το πετύχω στην Αθήνα κάπου μεταχειρισμένο, θα το πάρω για να ανεβάσω
και εδώ μερικές σελίδες, για την ιστορία.  :hi:
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
599
Πόντοι
246
Εγω εχω την εντυπωση οτι οι περισσοτερες απο αυτες εκτος ολων των αλλων ψυχολογικων προβληματων που εχουν, πρεπει να μισουν τους ανδρες, και να ειναι λεσβιες.
παιζει και πολυ αλκοολ τυπε  :S
 
OP
OP
Ampelale

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.234
Κριτικές
35
Like
6.061
Πόντοι
6.796
για pdf αν τυχόν το βρείς, που δεν νομίζω, θα ήθελα σε παρακαλώ να μου το στείλεις, για να το έχω τουλάχιστον
ψηφιακά. Αν το βρείς, σε όποια μορφή, αξίζει, επειδή είναι σπάνια καταγραφή, ακριβώς για τον λόγο ότι δίνει και
την συνέχεια, μετά από 13 χρόνια. Επίσης, παίζει ρόλο ότι την έρευνα και την καταγραφή την έκανε γυναίκα
και όχι άντρας, με ό,τι συνεπάγεται. Αν το πετύχω στην Αθήνα κάπου μεταχειρισμένο, θα το πάρω για να ανεβάσω
και εδώ μερικές σελίδες, για την ιστορία.  :hi:

Και τι λένε στο βιβλίο οτι καταστράφηκαν ψυχικά/συναισθηματικά λόγο πορνείας; Εγώ κάποιες πρώην ιερόδουλες μια χαρά τις βλέπω πάντως, με τα κουτσούβελα τους, με τα λεφτά τους κτλ.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Και τι λένε στο βιβλίο οτι καταστράφηκαν ψυχικά/συναισθηματικά λόγο πορνείας; Εγώ κάποιες πρώην ιερόδουλες μια χαρά τις βλέπω πάντως, με τα κουτσούβελα τους, με τα λεφτά τους κτλ.

έχει όλων των ειδών τις περιπτώσεις, άλλες (λιγότερες) με καλή κατάληξη, και άλλες με διάφορα σακατιλίκια.
 

info@123

Μέγας
Εγγρ.
23 Οκτ 2013
Μηνύματα
863
Κριτικές
66
Like
12.319
Πόντοι
4.706
Δεν σκέφτονται τίποτα. Είναι ψυχολογικά κατεστραμμένες, υπό την επήρεια ουσιών και ΔΕΝ ΜΑΣ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ!
 
OP
OP
Ampelale

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.234
Κριτικές
35
Like
6.061
Πόντοι
6.796
Δεν σκέφτονται τίποτα. Είναι ψυχολογικά κατεστραμμένες, υπό την επήρεια ουσιών και ΔΕΝ ΜΑΣ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ!

Κάποτε εργαζόμουν σε ένα μεσιτικό και μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση το ενδιαφέρον Ρωσίδων για αγορά ακινήτων άνω των 350.000 ευρώ τότε. Κωλομπαρούδες και βιζιτούδες.

Ψυχολογικά κατεστραμμένες ειναι αυτές που δε κάναν σωστή διαχείριση των χρημάτων τους και αυτές ειναι η πλειοψηφία. Οι ιερόδουλες που βγάζουν πολλά ξοδεύουν και πάρα πολλά γιατι έτσι ξεσπάνε. Στο τέλος μένουν άφραγκες και χωρίς να περνάει η μπογιά τους, και τότε αρχίζουν τα ψυχολογικά. Για κανέναν άλλο λόγο.
 

ntinosspa14

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2014
Μηνύματα
1.197
Κριτικές
17
Like
686
Πόντοι
326
τα call girl παιρνουν και αυτες τιποτα κανενα κοκο ή καπνιζουν τιποτα?
 

nick9x

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.523
Κριτικές
14
Like
3.649
Πόντοι
6.495
Κλασσικά αναλογα τη περίπτωση
Συνήθως παίρνουν όταν τους προσφέρει μαζί με πελάτη. Αλλά έιναι και άλλες που έχουν και μαζί τους για ιδία χρήση. Στο 90% κόκο.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Κάποτε εργαζόμουν σε ένα μεσιτικό και μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση το ενδιαφέρον Ρωσίδων για αγορά ακινήτων άνω των 350.000 ευρώ τότε. Κωλομπαρούδες και βιζιτούδες.

Ψυχολογικά κατεστραμμένες ειναι αυτές που δε κάναν σωστή διαχείριση των χρημάτων τους και αυτές ειναι η πλειοψηφία. Οι ιερόδουλες που βγάζουν πολλά ξοδεύουν και πάρα πολλά γιατι έτσι ξεσπάνε. Στο τέλος μένουν άφραγκες και χωρίς να περνάει η μπογιά τους, και τότε αρχίζουν τα ψυχολογικά. Για κανέναν άλλο λόγο.
Εχω δει κοπελα την οποια ειχα επισκεφθει αρκετες φορες,να μπαινει σε πολυκατοικια προφανως μετα τη δουλεια επιστρεφοντας σπιτι,νεοδμητη,στα Κατω Πατησια,εκει οπου οι περισσοτερες πολυκατοικιες ειναι παλαιες και σε κακη κατασταση οι περισοτερες.Δε ξερω αν το νοικιαζε η το ειχε αγορασει,αλλα μιλαμε για νεοδμητη,με πιλοτη,με ολα.Και ξερουμε ποσο καναν ιδιως τη καλη εποχη τα διαμερισματα τα νεοδμητα,καθως την ειχα δει πριν χρονια.
 

MAD MAX(1)

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2005
Μηνύματα
709
Κριτικές
9
Like
367
Πόντοι
26
Τι σκεφτονται οι ιεροδουλες οταν τις γαμαμε;;;;
ΕΙΚΟΥΣΙ ΓΙΕΒΡΟΥΟ!!!!!!!!! ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom