Νέα

Τι ήταν πραγματικά η 21 Απρίλη; Χούντα ή χούντα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Requiem7
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 117K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ολλανδός

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
7.971
Like
9
Πόντοι
66
Bασιλιάς με δημοκρατία μπορεί να συνδυάζεται πάντως...το βλέπουμε και στη βόρεια Ευρώπη.

Αν ο βασιλιάς/βασίλισσα ήταν αξιοθέατο και έφερνε έσοδα όπως στην Αγγλία τότε οκ, αλλά όχι και να παίρνει αποφάσεις....
 

kazabuburas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2012
Μηνύματα
7.064
Κριτικές
27
Like
645
Πόντοι
376
ke21-4-13-skata-thumb-medium.jpg


ke21_4_2013_scheisse-thumb-medium.jpg


ke21-4-13-shit--3-thumb-medium.jpg


ke21-4-13-merde--2-thumb-medium.jpg


Αυτα τα πρωτοσελιδα αποσυρθηκαν αρον αρον απο την Ελευθεροτυπια λιγο πριν το τυπωμα.
Εχουν να κανουν με την ερευνα που λεμε.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.709
Κριτικές
90
Like
36.314
Πόντοι
25.467
Αν ο βασιλιάς/βασίλισσα ήταν αξιοθέατο και έφερνε έσοδα όπως στην Αγγλία τότε οκ, αλλά όχι και να παίρνει αποφάσεις....

Καλώς. Άν είναι έτσι να κανουμε την υπέρβαση και να ανακηρύξουμε Αυτοκράτορα (έχει όσο να 'ναι άλλο ειδικό βάρος).
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
281
Πόντοι
86
Αυτα τα πρωτοσελιδα αποσυρθηκαν αρον αρον απο την Ελευθεροτυπια λιγο πριν το τυπωμα.
Εχουν να κανουν με την ερευνα που λεμε.
Αυτό με την "πισω πόρτα " πάνω αριστερά τι ειναι τύπε;  :huh:
 

Ολλανδός

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
7.971
Like
9
Πόντοι
66
Καλώς. Άν είναι έτσι να κανουμε την υπέρβαση και να ανακηρύξουμε Αυτοκράτορα (έχει όσο να 'ναι άλλο ειδικό βάρος).

Έτσι είναι ουσιαστικά στις περισσότερες χώρες που υπάρχουν ακόμη "γαλαζοαίματοι"...και φέρνουν πολλά έσοδα, με τα παλάτια/πύργους του να λειτουργούν ως μουσεία με δεκάδες υπαλλήλους να δουλεύουν μέσα...αυτοι παίρνουν ποσοστά....δεν μου ακούγεται κακό, παραπάνω τουρισμός και μερικές θέσεις εργασίας ακόμα....
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Αν ο βασιλιάς/βασίλισσα ήταν αξιοθέατο και έφερνε έσοδα όπως στην Αγγλία τότε οκ, αλλά όχι και να παίρνει αποφάσεις....

Mαλλον θα παιρνει οσες αποφασεις παιρνει και ο προεδρος της δημοκρατιας.  :rockon:
 

Gunnar

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2013
Μηνύματα
6.336
Κριτικές
26
Like
76
Πόντοι
76
Αν ο βασιλιάς/βασίλισσα ήταν αξιοθέατο και έφερνε έσοδα όπως στην Αγγλία τότε οκ, αλλά όχι και να παίρνει αποφάσεις....

Σίγουρα όχι για να παίρνει πολιτικές αποφάσεις,αλλά εδώ που τα λέμε αν υπήρχε ένας άνθρωπος απλά να ελέγχει στοιχειωδώς την εξουσία δεν θα υπήρχαν σήμερα οι Τσοχατζόπουλοι κλπ. και ούτε θα ήταν εύκολο να γίνει η στρατιγική στροφή προς τη Σοβ.Ένωση-μετά το 81'-που μας κατέστρεψε και μπορεί να μην φτάναμε ως εδώ.Δεν είμαι υπέρ της βασιλείας αλλά τώρα που το σκέφτομαι μπορεί να είναι και έτσι...
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
εδω υπαρχουν 40-50% που θα ξαναψηφισουν ΠΑΣΟΚ ΝΔ ΔΗΜΑΡ
Το 30% που θεωρει οτι στην χουντα ηταν καλυτερα σου εκανε εντυπωση?
 

Ολλανδός

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
7.971
Like
9
Πόντοι
66
Σίγουρα όχι για να παίρνει πολιτικές αποφάσεις,αλλά εδώ που τα λέμε αν υπήρχε ένας άνθρωπος απλά να ελέγχει στοιχειωδώς δεν θα υπήρχαν σήμερα οι Τσοχατζόπουλοι κλπ. και ούτε θα ήταν εύκολο να γίνει η στρατιγική στροφή προς τη Σοβ.Ένωση-μετά το 81'-που μας κατέστρεψε και μπορεί να μην φτάναμε ως εδώ.Δεν είμαι υπέρ της βασιλείας αλλά τώρα που το σκέφτομαι μπορεί να είναι και έτσι...

Επέτρεψέ μου να σε διορθώσω....αυτή είναι δουλειά του Προέδρου της Δημοκρατίας....
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.709
Κριτικές
90
Like
36.314
Πόντοι
25.467
Έτσι είναι ουσιαστικά στις περισσότερες χώρες που υπάρχουν ακόμη "γαλαζοαίματοι"...και φέρνουν πολλά έσοδα, με τα παλάτια/πύργους του να λειτουργούν ως μουσεία με δεκάδες υπαλλήλους να δουλεύουν μέσα...αυτοι παίρνουν ποσοστά....δεν μου ακούγεται κακό, παραπάνω τουρισμός και μερικές θέσεις εργασίας ακόμα....

Μάλιστα.

Και πόσους αρχαιολογικούς χώρους διαθέτουν οι χώρες στις οποίες αναφέρεστε;
 

Gunnar

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2013
Μηνύματα
6.336
Κριτικές
26
Like
76
Πόντοι
76
Επέτρεψέ μου να σε διορθώσω....αυτή είναι δουλειά του Προέδρου της Δημοκρατίας....

Σωθήκαμε τώρα !!  χα,χα,χα,...Παπούλιας,Στεφανόπουλος,Σαρτζετάκης και λοιπά λιμά της πολιτικής :2funny:
 

lagonisian

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Ιουν 2011
Μηνύματα
12.585
Κριτικές
282
Like
12.524
Πόντοι
26.470
μην παραγνωρίζουμε το γεγονος ότι ο πρόεδρος της Δημοκρατίας είναι "ευνουχισμένος" με απόφαση του Ανδρέα...δεν έχει μεγάλα περιθώρια...
 

kazabuburas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2012
Μηνύματα
7.064
Κριτικές
27
Like
645
Πόντοι
376
Σίγουρα όχι για να παίρνει πολιτικές αποφάσεις,αλλά εδώ που τα λέμε αν υπήρχε ένας άνθρωπος απλά να ελέγχει στοιχειωδώς την εξουσία δεν θα υπήρχαν σήμερα οι Τσοχατζόπουλοι κλπ. και ούτε θα ήταν εύκολο να γίνει η στρατιγική στροφή προς τη Σοβ.Ένωση-μετά το 81'-που μας κατέστρεψε και μπορεί να μην φτάναμε ως εδώ.Δεν είμαι υπέρ της βασιλείας αλλά τώρα που το σκέφτομαι μπορεί να είναι και έτσι...

Τι εγινε? Στροφη προς την Σ.Ενωση? Ποτε?  :huh:

@vlachodeutsch
Αυτο να μου πεις...εδω ο ΓΑΠ ειχε παρει 51%..... :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom