Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 36 άτομα (9 μέλη και 27 επισκέπτες)

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.616
Like
21.988
Πόντοι
5.006
Συνολικά στα βόλεϊ ο Παναθηναϊκός έχει 48 πρωταθλήματα ( 24 + 24 ) και το σωματείο του λιμένος της πόλεως του Παναθηναϊκού 36 πρωταθλήματα ( 29 + 7 ). Το 2011 το σκορ ήταν 48-25 . Έπειτα άρχισε το διάλειμμα που μείωσε τη διαφορά, το οποίο ολοκληρώνεται φέτος ( όπως υπήρχαν και στο μπάσκετ κάποια διαλείμματα παλαιότερα ).

αιωνιος ψευτης και λαγος...τα 18 πρωταθληματα που εχουν στο βολευ ανδρων, τα εκανε 24...και τα 23 πρωταθληματα που εχουν στο βολευ γυναικων τα εκανε 24....αρα 24 +24 = 48.... :2funny: :2funny:
κλασικος βαζελος : σε ενα μονο μηνυμα προσθεσε 7 πρωταθληματα παραπανω... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


υγ: ρε μαγκες τι τους εχουμε κανει?εγω εχω αρχισει και τους λυπαμαι...δεν παλευεται πως τους εχουμε καταντησει... :'(
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.813
Like
24.677
Πόντοι
6.256
αιωνιος ψευτης και λαγος...τα 18 πρωταθληματα που εχουν στο βολευ ανδρων, τα εκανε 24...και τα 23 πρωταθληματα που εχουν στο βολευ γυναικων τα εκανε 24....αρα 24 +24 = 48.... :2funny: :2funny:
κλασικος βαζελος : σε ενα μονο μηνυμα προσθεσε 7 πρωταθληματα παραπανω... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


υγ: ρε μαγκες τι τους εχουμε κανει?εγω εχω αρχισει και τους λυπαμαι...δεν παλευεται πως τους εχουμε καταντησει... :'(

Τωρα σοβαρα ασχολεισαι με τις τριχες απο τα αρχιδια μας;Για τον ΠΟΑ Παιανιας με τη ροζ φανελα; :gay:
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Συνολικά στα βόλεϊ ο Παναθηναϊκός έχει 48 πρωταθλήματα ( 24 + 24 ) και το σωματείο του λιμένος της πόλεως του Παναθηναϊκού 36 πρωταθλήματα ( 29 + 7 ). Το 2011 το σκορ ήταν 48-25 . Έπειτα άρχισε το διάλειμμα που μείωσε τη διαφορά, το οποίο ολοκληρώνεται φέτος ( όπως υπήρχαν και στο μπάσκετ κάποια διαλείμματα παλαιότερα ).

Ούτε την ιστορία της ομάδας σου δεν ξέρεις

Στο βόλει ανδρών τα πρωταθλήματα είναι 29-18 υπερ μου (όχι 29-24 που γράφεις)
Στο βόλει γυναικών τα πρωταθλήματα είναι 23-7 υπερ σου (όχι 24-7 που γράφεις)

Ο Ολυμπιακός συνολικά σε άνδρες και γυναίκες έχει 29+7=36 και ο πούστης 18+23=41

Τα κύπελλα ανδρων είναι 16-6 στους άνδρες και 9-5 στις γυναίκες υπερ του Ολυμπιακού

Συνολικά δηλαδή 16+9=25 ο Ολυμπιακός και 6+5=11 ο πούστης

Ο Ολυμπιακός δηλαδή έχει 36+25=61 τίτλους και ο πούστης 41+11=52 τίτλους.

Τους ευρωπαικους τίτλους δεν τους βάζουμε στην εξίσωση , γιατί ο βάζελος δεν έχει κανέναν.


Τόσο πολύ σε πονάει ο Πειραιάς , που ούτε το όνομά του δεν γράφεις?
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Τωρα σοβαρα ασχολεισαι με τις τριχες απο τα αρχιδια μας;Για τον ΠΟΑ Παιανιας με τη ροζ φανελα; :gay:

Συνοικιάκο σωματείο Κολωνακίου-Αμπελοκήπων.

Καλά κάνει και απαντάει, για να καταλάβουν και οι τελευταίοι βαζελόγαυροι με τι ψεύτες έχουμε να κάνουμε
 
Εγγρ.
27 Φεβ 2019
Μηνύματα
208
Like
0
Πόντοι
1
Σόρυ φίλε, δεν είχα καταλάβει ότι βάζεις στο σερί σου και αυτά που κέρδισες ανευ αγώνα. Βέβαια και έτσι έχεις πολλά ψωμιά ακόμα μέχρι να φτάσεις το 50-0.

Ή κάνεις προπαγάνδα ή είσαι απλά αδιάβαστος. Ανέφερα δυο περιπτώσεις , που έκανες ένσταση για να κερδίσεις στα χαρτιά ματς που είχες χάσει στο γήπεδο. Όχι για το γόητρο, αλλά για να κερδίσεις ματς που έχασες. Στο ένα για αντικανονική συμμετοχή της Μάλτση και στο άλλο για υπεράριθμους στον πάγκο του Ολυμπιακού. Έγιναν ή δεν έγιναν αυτά ?
Μην το παίζεις παρθένα λοιπόν.

Εμείς οι Ολυμπιακοί στηρίζουμε τα ερασιτεχνικά αθλήματα εδώ και πολλές δεκαετίες. Εξάλλου είμαστε ο μόνος σύλλογος στην Ελλάδα και από τους λίγους στην Ευρώπη με ευρωπαικούς τίτλους σε βόλει και πόλο ανδρών και γυναικών.

Κάποτε είχες καλή ομάδα στο βόλει ανδρών με Σταθοκωστόπουλο, αλλά σας σιχάθηκε και έφυγε. Μήπως ξέρεις ποιός τον έδιωξε?

Μέχρι να βρεις τα φρύδια να πεις ότι η μπάλα ήταν αουτ , δες ένα βίντεο απο ευρωπαικό αγώνα βόλει στο ΣΕΦ


Εσύ επέλεξες να μην κατέβεις, το σκορ είναι 5-0 και πάμε για το 6-0 λογικά το Μάρτιο. Και μιλάμε για το άθλημα που μαζί με το ποδόσφαιρο έχουν τη μερίδα του λέοντος στη φίλαθλη κοινωνία, τα υπόλοιπα αθλήματα απέχουν έτη φωτός σε δημοφιλία. Και στο λέω εγώ που με ενδιαφέρει να κερδίζει ο Παναθηναϊκός και στο τάβλι.

Τα ερασιτεχνικά σας αθλήματα τα στηρίζατε μόνο όταν είχαν επιτυχίες. Στο γυναικείο πριν το 2012 είχατε ελάχιστο κόσμο στο γήπεδο, όπως και στο αντρικό όταν ήσασταν εκτός πρωταθλητισμού ( 2005-2008 ).

Είσαι Ευρωπαϊκά πιο πάνω σε βόλεϊ και πόλο όντως, στο ποδόσφαιρο όμως είσαι 3ος Ευρωπαϊκά πίσω και από την ΑΕΚ και στο μπάσκετ 2ος ασφαλώς. Επίσης, ο Παναθηναϊκός είναι η μοναδική Ευρωπαϊκή ομάδα, μαζί με Ρεάλ και Μπαρτσελόνα, που έχουν αγωνιστεί στον Ευρωπαϊκό τελικό σε αμφότερα τα 2 δημοφιλέστερα αθλήματα. Τα οποία απέχουν έτη φωτός από βόλεϊ και πόλο.

Αφού σου αρέσουν όμως όλα τα αθλήματα ( όπως και σε εμένα ) θα ήθελα να σε πληροφορήσω ότι ο Παναθηναϊκός υπερέχει σε πρωταθλήματα του Ολυμπιακού σε 21 αθλήματα ( μπάσκετ, βόλεϊ γυναικών, χόκεϊ, ποδοαντισφαίριση, μπέιζμπολ, άρση βαρών, θαλάσσιο σκι, μοντέρνο πένταθλο, ξίφος μονομαχίας, ξίφος ασκήσεως, σπάθη, ποδηλασία, ποδηλασία δρόμου, ποδηλασία πίστας, πυγμαχία, σκοποβολή, στίβος, στίβος γυναικών, ανώμαλος δρόμος, ανώμαλος δρόμος γυναικών, τοξοβολία ) και ο Ολυμπιακός σε 14 ( ποδόσφαιρο, βόλεϊ, πόλο, πόλο γυναικών, χάντμπολ, καταδύσεις, κολύμβηση, πινγκ πονγκ, πινγκ πονγκ γυναικών , κλειστός στίβος, ιστιοπλοΐα, κανόε καγιάκ , σπάθη γυναικών, πυγμαχία γυναικών ) .
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.616
Like
21.988
Πόντοι
5.006
Συνέχιζε να πανηγυρίζεις για ένα πλασματικό 50-0 , επειδή βγάζετε απ' έξω όποιον αγώνα δε σας βολεύει. Αλήθεια θα ήθελα να ήξερα την άποψή σου για αυτά τα αθλήματα πριν 10 χρόνια, αν τα θεωρούσες και τότε σημαντικά είσαι μάγκας, αλλιώς ένας ακόμα από τους πολλούς.

αυτο ακριβως λεμε τυπε : σε οποιο αθλημα δεν υπαρχει ολυμπιακος, παιρνεις τιτλους...με το που εμφανιζεται ο αιωνιος βιαστης σου, γινεσαι καπνος...εξαφανιζεσαι....σε σβηνουμε απο τον χαρτη...
οσο παιζεις με τον μυλωνα στο μπασκετ γυναικων, πας τρενο..με το που εμφανιζεται ο θρυλος κανει 200 νικες σερι και εσυ εξαφανιζεσαι..οσο παιζεις με τον ηλυσιακο στο βολευ γυναικων, οι χαρες των βαζελοπουστων ειναι αμετρητες...με το που εμφανιζεται ο μπαμπας σου, παιρνει σερι πρωταθληματα και ευρωπαικο (που εσυ δεν μπορεσεις να παρεις στα 30 χρονια που επαιζες μονος σου)..

υγ: εγω παντως απορω γιατι το παλευετε ακομα...παρτε το αποφαση και παραδεχτειτε οτι ειστε ενα καθαρα μπασκετικο σωματειο, οπως οι σακραμεντο κινγκς ή η μινεσοτα τιμπεργουλβς...οπου αλλου μπλεκεστε, η πουτσα παει συννεφο... :babycry:
 
Εγγρ.
27 Φεβ 2019
Μηνύματα
208
Like
0
Πόντοι
1
Ούτε την ιστορία της ομάδας σου δεν ξέρεις

Στο βόλει ανδρών τα πρωταθλήματα είναι 29-18 υπερ μου (όχι 29-24 που γράφεις)
Στο βόλει γυναικών τα πρωταθλήματα είναι 23-7 υπερ σου (όχι 24-7 που γράφεις)

Ο Ολυμπιακός συνολικά σε άνδρες και γυναίκες έχει 29+7=36 και ο πούστης 18+23=41

Τα κύπελλα ανδρων είναι 16-6 στους άνδρες και 9-5 στις γυναίκες υπερ του Ολυμπιακού

Συνολικά δηλαδή 16+9=25 ο Ολυμπιακός και 6+5=11 ο πούστης

Ο Ολυμπιακός δηλαδή έχει 36+25=61 τίτλους και ο πούστης 41+11=52 τίτλους.

Τους ευρωπαικους τίτλους δεν τους βάζουμε στην εξίσωση , γιατί ο βάζελος δεν έχει κανέναν.


Τόσο πολύ σε πονάει ο Πειραιάς , που ούτε το όνομά του δεν γράφεις?

24 πρωταθλήματα έχω τόσο σε άντρες όσο και σε γυναίκες , έχει βγει και βιβλίο που τα αποδεικνύει όλα με πηγές , αν θέλεις αγόρασε το βιβλίο και πες μας τη γνώμη σου αν δεν θεωρείς έγκυρα τα ντοκουμέντα.

Όπως σου είπα, είσαι πιο πάνω από εμένα Ευρωπαϊκά στο 3ο και στο 4ο άθλημα, στα δύο δημοφιλέστερα αθλήματα βέβαια η διαφορά είναι χαώδης υπέρ μου.

Κάτσε να απολαύσεις την τελευταία χρονιά του διαλλείματος φέτος, από του χρόνου θα χορεύετε παντού.
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.641
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.040
Πόντοι
17.085
Συνολικά στα βόλεϊ ο Παναθηναϊκός έχει 48 πρωταθλήματα ( 24 + 24 ) και το σωματείο του λιμένος της πόλεως του Παναθηναϊκού 36 πρωταθλήματα ( 29 + 7 ). Το 2011 το σκορ ήταν 48-25 . Έπειτα άρχισε το διάλειμμα που μείωσε τη διαφορά, το οποίο ολοκληρώνεται φέτος ( όπως υπήρχαν και στο μπάσκετ κάποια διαλείμματα παλαιότερα ).
Φίλε μου ζεις σε παράλληλο σύμπαν. Άλλοι αριθμοί, μια σούμα δικιά σου έτσι για να φουσκώσει κάποιο άθροισμα (με ποιά λογική λες "στα βόλεί" εννοώντας μαζί και των ανδρών και των γυναικών είναι ακατανόητο π.χ.), δικά σου χρονικά διαστήματα που βαφτίζεις "παρενθέσεις" κλπ. Διάβασε πάλι αυτό που σου έγραψα, είναι η μόνη αλήθεια των αριθμών. Σε αυτά πρόσθεσε και το εξής: ότι σε πολλά από τα πρωταθλήματα που πήρε η γυναικεία ομάδα του πάο Αμπελοκήπων, ο Ολυμπιακός δεν συμμετείχε (τα πήρες παίζοντας εναντίον του Φιλαθλητικού Ο.Γ. Θεσσαλονίκης, του Αγίου Σώστη Αθηνών και του Ζηρινείου Κηφισιάς).
Τέλος, μόνο και μόνο που συγκρίνεις την ανδρική ομάδα βόλεϊ του πάο Αμπελοκήπων με τον Αυτοκράτορα του ελληνικού ανδρικού βόλεϊ είναι θράσος.
 
Εγγρ.
27 Φεβ 2019
Μηνύματα
208
Like
0
Πόντοι
1
αυτο ακριβως λεμε τυπε : σε οποιο αθλημα δεν υπαρχει ολυμπιακος, παιρνεις τιτλους...με το που εμφανιζεται ο αιωνιος βιαστης σου, γινεσαι καπνος...εξαφανιζεσαι....σε σβηνουμε απο τον χαρτη...
οσο παιζεις με τον μυλωνα στο μπασκετ γυναικων, πας τρενο..με το που εμφανιζεται ο θρυλος κανει 200 νικες σερι και εσυ εξαφανιζεσαι..οσο παιζεις με τον ηλυσιακο στο βολευ γυναικων, οι χαρες των βαζελοπουστων ειναι αμετρητες...με το που εμφανιζεται ο μπαμπας σου, παιρνει σερι πρωταθληματα και ευρωπαικο (που εσυ δεν μπορεσεις να παρεις στα 30 χρονια που επαιζες μονος σου)..

υγ: εγω παντως απορω γιατι το παλευετε ακομα...παρτε το αποφαση και παραδεχτειτε οτι ειστε ενα καθαρα μπασκετικο σωματειο, οπως οι σακραμεντο κινγκς ή η μινεσοτα τιμπεργουλβς...οπου αλλου μπλεκεστε, η πουτσα παει συννεφο... :babycry:

Σε 21 αθλήματα βλέπεις την πλάτη μου φίλε, μια χαρά υπήρχες στα περισσότερα ( εκτός γυν μπάσκετ ) και σε είχα ταράξει στη φάπα. 48-36 τα πρωταθλήματα στο βόλεϊ, όσο πρόλαβες να μειώσεις μείωσες, από του χρόνου επανέρχονται οι φάπες.
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.641
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.040
Πόντοι
17.085
24 πρωταθλήματα έχω τόσο σε άντρες όσο και σε γυναίκες , έχει βγει και βιβλίο που τα αποδεικνύει όλα με πηγές , αν θέλεις αγόρασε το βιβλίο και πες μας τη γνώμη σου αν δεν θεωρείς έγκυρα τα ντοκουμέντα.

Όπως σου είπα, είσαι πιο πάνω από εμένα Ευρωπαϊκά στο 3ο και στο 4ο άθλημα, στα δύο δημοφιλέστερα αθλήματα βέβαια η διαφορά είναι χαώδης υπέρ μου.

Κάτσε να απολαύσεις την τελευταία χρονιά του διαλλείματος φέτος, από του χρόνου θα χορεύετε παντού.
Για την ακρίβεια υπερέχεις μόνο στο μπάσκετ. Μόνο εκεί έχεις ευρωπαϊκούς τίτλους άλλωστε.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.616
Like
21.988
Πόντοι
5.006
24 πρωταθλήματα έχω τόσο σε άντρες όσο και σε γυναίκες , έχει βγει και βιβλίο που τα αποδεικνύει όλα με πηγές , αν θέλεις αγόρασε το βιβλίο και πες μας τη γνώμη σου αν δεν θεωρείς έγκυρα τα ντοκουμέντα.

Όπως σου είπα, είσαι πιο πάνω από εμένα Ευρωπαϊκά στο 3ο και στο 4ο άθλημα, στα δύο δημοφιλέστερα αθλήματα βέβαια η διαφορά είναι χαώδης υπέρ μου.

Κάτσε να απολαύσεις την τελευταία χρονιά του διαλλείματος φέτος, από του χρόνου θα χορεύετε παντού.

λες για εκεινο το βιβλιο που λεει για τους 1500 τιτλους του βαζελου, οταν εσεις οι ιδιοι τυπωνατε μπλουζακια με τους 500 τιτλους σας το 2009?αρα απο το 2009 μεχρι το 2019 πηρατε αλλους 100 τιτλους :2funny:
το εχουμε διαβασει τυπε....τετοιο λογοτεχνικο κοσμημα πρεπει να διαβαστει απο ολη την ελλαδα : εκει μεσα βρηκαμε κατι τιτλους στο τουρνουα αποστρατων υπαξιωματικων στο κουκακι, κατι τιτλους σε τουρνουα νοτιου ελλαδας παμπαιδων. κατι τιτλους το 1910 σε διπλους αγωνες με το γουδι κτλ...
:2funny: :2funny: :2funny:

εδω το ντοκουμεντο απο τα πανηγυρια για τους 500 τιτλους το 2009 :
http://[URL unfurl="true"]www.redsagainsthemachine.gr/sites/default/files/article_images/20170921/2009-pao-iraklis-tel-kyp.jpg[/img[/URL]]

και εδω το σανο για τους 1500 τιτλους που ανακαλυψαν καπου στο 2017 ενεκα των απανωτων πουτσοσκαμπιλων που τρωνε απο τον βιαστη τους :
[img]http://[URL unfurl="true"]www.redsagainsthemachine.gr/sites/default/files/article_images/20170921/saratogka_1965.jpg[/img[/URL]]
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.273
Like
599
Πόντοι
246
αυτο ακριβως λεμε τυπε : σε οποιο αθλημα δεν υπαρχει ολυμπιακος, παιρνεις τιτλους...με το που εμφανιζεται ο αιωνιος βιαστης σου αγοραζουμε ετοιμα σωματεια και κανουμε συγχωνευση για να υπαρχουμε κι εμεις σε πανω απο 4 αθληματα απο το μιλλενιουμ και μετα
τυπε στο εφτιαξα λιγο
 
Εγγρ.
27 Φεβ 2019
Μηνύματα
208
Like
0
Πόντοι
1
Για την ακρίβεια υπερέχεις μόνο στο μπάσκετ. Μόνο εκεί έχεις ευρωπαϊκούς τίτλους άλλωστε.

Πήγαινε στο ποδόσφαιρο μία φορά ημιτελικά να φτάσεις την ΑΕΚ και μετά ασχολείσαι με τη χαώδη διαφορά που έχουμε.
 
Εγγρ.
27 Φεβ 2019
Μηνύματα
208
Like
0
Πόντοι
1
Φίλε μου ζεις σε παράλληλο σύμπαν. Άλλοι αριθμοί, μια σούμα δικιά σου έτσι για να φουσκώσει κάποιο άθροισμα (με ποιά λογική λες "στα βόλεί" εννοώντας μαζί και των ανδρών και των γυναικών είναι ακατανόητο π.χ.), δικά σου χρονικά διαστήματα που βαφτίζεις "παρενθέσεις" κλπ. Διάβασε πάλι αυτό που σου έγραψα, είναι η μόνη αλήθεια των αριθμών. Σε αυτά πρόσθεσε και το εξής: ότι σε πολλά από τα πρωταθλήματα που πήρε η γυναικεία ομάδα του πάο Αμπελοκήπων, ο Ολυμπιακός δεν συμμετείχε (τα πήρες παίζοντας εναντίον του Φιλαθλητικού Ο.Γ. Θεσσαλονίκης, του Αγίου Σώστη Αθηνών και του Ζηρινείου Κηφισιάς).
Τέλος, μόνο και μόνο που συγκρίνεις την ανδρική ομάδα βόλεϊ του πάο Αμπελοκήπων με τον Αυτοκράτορα του ελληνικού ανδρικού βόλεϊ είναι θράσος.

Φοβερό επιχείρημα. Επειδή δεν συμμετείχε η ντροπή του Πειραιώς στο πρωτάθλημα δεν θα πρέπει να τα μετράμε. Συνεχίστε έτσι, έχετε πολύ πλάκα ( δεν θα πέσω ασφαλώς στο επίπεδο να σου πω ότι δεν θα πρέπει να μετράς τα πρωταθλήματα του πόλο ή τα γυναικεία πέρυσι που δε συμμετείχα ).

Όταν ο Παναθηναϊκός είναι χωρίς διοίκηση, το σωματείο από το λιμένα της πόλεώς του μπορεί να αλωνίζει. Πλέον θα χορέψετε και σε λίγα χρόνια εδώ θα είμαστε που θα μας λέτε πάλι ότι πρέπει να ασχολούμαστε μόνο με το ποδόσφαιρο.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.616
Like
21.988
Πόντοι
5.006
Πήγαινε στο ποδόσφαιρο μία φορά ημιτελικά να φτάσεις την ΑΕΚ και μετά ασχολείσαι με τη χαώδη διαφορά που έχουμε.

ακου τωρα ποσο αναρχιδος και βαζελοπουστας εισαι :
στο ποδοσφαιρο επειδη σε βολευει ξεχνας τα πρωταθληματα και μου πουλας ιστορια οτι επειδη δεν εχω παει ημιτελικα στην ευρωπη ειμαι κατω απο την αεκ
στο βολευ γυναικων ομως πριν μου πουλουσες ιστορια οτι εχεις 24 πρωταθληματα ενω εγω εκει μονο 7...εκει γιατι δεν κανεις συγκριση μεταξυ του 1 ευρωπαικου τιτλου που εχω εγω με τα 0 που εχεις εσυ????ε αναρχιδη κοτουλα?
κλασικος βαζελος...
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Εσύ επέλεξες να μην κατέβεις, το σκορ είναι 5-0 και πάμε για το 6-0 λογικά το Μάρτιο. Και μιλάμε για το άθλημα που μαζί με το ποδόσφαιρο έχουν τη μερίδα του λέοντος στη φίλαθλη κοινωνία, τα υπόλοιπα αθλήματα απέχουν έτη φωτός σε δημοφιλία. Και στο λέω εγώ που με ενδιαφέρει να κερδίζει ο Παναθηναϊκός και στο τάβλι.

Τα ερασιτεχνικά σας αθλήματα τα στηρίζατε μόνο όταν είχαν επιτυχίες. Στο γυναικείο πριν το 2012 είχατε ελάχιστο κόσμο στο γήπεδο, όπως και στο αντρικό όταν ήσασταν εκτός πρωταθλητισμού ( 2005-2008 ).

Είσαι Ευρωπαϊκά πιο πάνω σε βόλεϊ και πόλο όντως, στο ποδόσφαιρο όμως είσαι 3ος Ευρωπαϊκά πίσω και από την ΑΕΚ και στο μπάσκετ 2ος ασφαλώς. Επίσης, ο Παναθηναϊκός είναι η μοναδική Ευρωπαϊκή ομάδα, μαζί με Ρεάλ και Μπαρτσελόνα, που έχουν αγωνιστεί στον Ευρωπαϊκό τελικό σε αμφότερα τα 2 δημοφιλέστερα αθλήματα. Τα οποία απέχουν έτη φωτός από βόλεϊ και πόλο.

Αφού σου αρέσουν όμως όλα τα αθλήματα ( όπως και σε εμένα ) θα ήθελα να σε πληροφορήσω ότι ο Παναθηναϊκός υπερέχει σε πρωταθλήματα του Ολυμπιακού σε 21 αθλήματα ( μπάσκετ, βόλεϊ γυναικών, χόκεϊ, ποδοαντισφαίριση, μπέιζμπολ, άρση βαρών, θαλάσσιο σκι, μοντέρνο πένταθλο, ξίφος μονομαχίας, ξίφος ασκήσεως, σπάθη, ποδηλασία, ποδηλασία δρόμου, ποδηλασία πίστας, πυγμαχία, σκοποβολή, στίβος, στίβος γυναικών, ανώμαλος δρόμος, ανώμαλος δρόμος γυναικών, τοξοβολία ) και ο Ολυμπιακός σε 14 ( ποδόσφαιρο, βόλεϊ, πόλο, πόλο γυναικών, χάντμπολ, καταδύσεις, κολύμβηση, πινγκ πονγκ, πινγκ πονγκ γυναικών , κλειστός στίβος, ιστιοπλοΐα, κανόε καγιάκ , σπάθη γυναικών, πυγμαχία γυναικών ) .

Ζήτησα ξένους διαιτητές για να εξασφαλιστεί ισονομία. Δεν το δέχτηκες εσύ και κατ επέκταση και ο Βαζελακόπουλος και αποχώρησα από την παρωδία της Α1. Επαναδιατύπωσα αυτό που έγινε πέρυσι στο μπάσκετ.

Δημοφιλία έχει όποιο άθλημα είναι μέσα ο Ολυμπιακός. Χωρίς Ολυμπιακό πρέπει να σας βάλουν εισιτήριο ένα ευρώ + μια μακαρονάδα δώρο για να δείτε τελικούς της Α1.

Ο ερασιτεχνης Ολυμπιακός αναστήθηκε χάρη στον Βαγγέλα, την Θ7 και τους Ολυμπιακούς που πληρώνουν την κάρτα μέλους (και που εσείς οι σκεπτόμενοι αποκαλούσατε πρόβατα). Δύναμη του Ολυμπιακού ο κόσμος του. Σημαντική η συμβολή και της Τσιλιγκίρη (αλήθεια αυτή γιατί την βρίζει συνέχεια ο πορτοκαλί βόθρος του Τράκη?). Σε εσάς όταν ανέλαβε η Θ13 βουλιάξατε.

Στην Ευρώπη γενικά έχω σχεδόν διπλάσιους τίτλους από εσένα. Ο διαχωρισμός που κάνεις κατά αθλήματα είναι τυπικός βαζελικός πούστικος. Μ αρέσει που βάζεις και την ΑΕΚ πάνω από μας και που συγκρίνεις τον βάζελο με Ρεαλ και Μπαρτσα (λόγω Χουντέμπλει).

Τα στατιστικά που παραθέτεις, μετά το μαγείρεμα που έκανες στο βόλει είναι αναξιόπιστα.

Λοιπόν, περιμένω να βρεις τα φρύδια να γράψεις ότι η μπάλα ήταν άουτ στο τελευταίο καρφί, αντι να γράφεις για όποιο θέμα σου έρχεται στο κεφάλι
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.616
Like
21.988
Πόντοι
5.006
εδω μια αρκετα ακριβης περιγραφη των τιτλων καθε σωματειου μεχρι το ετος 2018:
http://[URL unfurl="true"]www.redsagainsthemachine.gr/sites/default/files/article_images/20180721/37211956_10204721453591703_6326878751363694592_n.png[/img[/URL]]


και εδω μια παναθηναικη περιγραφη των τιτλων  :2funny: :
[img]http://[URL unfurl="true"]www.redsagainsthemachine.gr/sites/default/files/article_images/20170921/saratogka_1965.jpg[/img[/URL]]
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.641
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.040
Πόντοι
17.085
Πήγαινε στο ποδόσφαιρο μία φορά ημιτελικά να φτάσεις την ΑΕΚ και μετά ασχολείσαι με τη χαώδη διαφορά που έχουμε.
Ναι. Και φαντάζομαι ότι όλες οι άλλες χρονιές που ξεφτιλίστικες (και που είναι οι πολύ περισσότερες), είναι "παρενθέσεις", έτσι;
Γιατί όλες μαζί οι συμμετοχές στο Πρωταθλητριών/Champions League, δίνουν την εξής όλων των εποχών βαθμολογία απ' το 1955 (σύμφωνα με το επίσημο site της UEFA):


θέση 24η Olympiacos FC GRE
θέση 28η Panathinaikos FC GRE (πάο Αμπελοκήπων)
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.641
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.040
Πόντοι
17.085
Φοβερό επιχείρημα. Επειδή δεν συμμετείχε η ντροπή του Πειραιώς στο πρωτάθλημα δεν θα πρέπει να τα μετράμε.
Δεν είπα αυτό, εσύ το λες για να δημιουργήσεις εντυπώσεις. Λέω ότι το κάποτε "μας γλεντάγατε" στο βόλεϊ γυναικών δεν πολυστέκει αν τα βάλεις κάτω. Μια υπεροχή την έχετε, αλλά η μεταξύ μας σύγκριση σε καμία περίπτωση δεν είναι το γλέντι που υπονοεί η διαφορά στα πρωταθλήματα. Σου ξαναλέω ότι είμαστε και η μόνη ομάδα που έχει ευρωπαϊκό τίτλο (αυτό μπορεί να είναι γλέντι πάντως).
Για το ανδρών, απλά κάνε τη χάρη στον εαυτό σου και μην το ξανααναφέρεις.
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.273
Like
599
Πόντοι
246
Ναι. Και φαντάζομαι ότι όλες οι άλλες χρονιές που ξεφτιλίστικες (και που είναι οι πολύ περισσότερες), είναι "παρενθέσεις", έτσι;
Γιατί όλες μαζί οι συμμετοχές στο Πρωταθλητριών/Champions League, δίνουν την εξής όλων των εποχών βαθμολογία απ' το 1955 (σύμφωνα με το επίσημο site της UEFA):


θέση 24η Olympiacos FC GRE
θέση 28η Panathinaikos FC GRE (πάο Αμπελοκήπων)
με 18/20 πρωταθληματα, εξασφαλισμενη συμμετοχη στους ομιλους, 4 συμμετοχες περισσοτερες και πακτωλο χρηματων και καταφερες να περασεις 4 θεσεις απο πανω

φαντασου που ησουν πριν τα στημενα κοκκαλη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom