Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 195K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (2 μέλη και 4 επισκέπτες)

kostad1nos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2019
Μηνύματα
1.126
Κριτικές
2
Like
3.598
Πόντοι
456
ο δανεισμος του δανου δειχνει με ποση προχειροτητα ξεκινησε η προετοιμασια το καλοκαιρι. ο ολυμπιακος εχει 3 εντεκαδες στο ρεντη. ουτε η ρεαλ δεν εχει τοσους στο προπονητηριο της.
αντε να ξεφορτωνομαστε τους περιττους.
 

kostad1nos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2019
Μηνύματα
1.126
Κριτικές
2
Like
3.598
Πόντοι
456

Κώστας Νικολακόπουλος

sport-fm.gr ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗΣ: 05/09/2022, 12:06



• Δείτε μία 11άδα του Ολυμπιακού
Βατσλίκ
Βρσάλικο, Μανωλάς, Σισέ, Μαρσέλο
Εμβιλά, Χουάνγκ, Μπιέλ
Μπόουλερ, Ουί Τζο, Μασούρας

• Δείτε μία δεύτερη 11άδα του Ολυμπιακού…
Τζολάκης
Άβιλα, Μπα, Παπασταθόπουλος, Ρέαμπτσιουκ
Μπουχαλάκης, Κουντέ, Ζίνκερναγκελ
Ροντρίγκες, Ελ Αραμπί, Ντε Λα Φουέντε

• Δείτε μία τρίτη 11άδα του Ολυμπιακού…
Κρίστινσον
Λαλά (Ι. Μασούρας), Ρέτσος, Κινκουέ, Λάιντνερ (Κούτρης)
Ανδρούτσος, Αγκιμπού, Φορτούνης
Ραντζέλοβιτς, Αμπού Καμαρά (Χασάν), Βρουσάι

• Χρειάζονται πολλά σχόλια;

• Απλά δύο παρατηρήσεις:

Μία, οι τρεις παίκτες που είναι στις παρενθέσεις μπορεί να φύγουν.

Δύο, θα προστεθεί στο ρόστερ τουλάχιστον ένας αμυντικός χαφ. Ενδεχομένως κι ένας ακόμη τερματοφύλακας. Και βλέπουμε έως τις 30 του μήνα…
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.151
Κριτικές
8
Like
32.334
Πόντοι
6.536
Υπερβολη
Καρλος ειναι το νουμερο 1, εχει μουντιαλ και επαιξε στην τοτε βραζιλια που ηταν (μαλλον) η καλυτερη εθνικη που εχουν δει τα ματια μας, οπως και στην τοτε ρεαλ, που ηταν (μαλλον) ο καλυτερος συλλογος που εχει περασει (μιλαω για ονοματα). Ο τυπος ηταν ιερο τερας πριν 20 χρονια, αλλες εποχες, αλλη αιγλη.

Τωρα στις αλλες θεσεις ο καθενας θα πει οτι μαλακια θελει. Για μενα ας πουμε νουμερο 2 ειναι ο Λαμ, ναι δεν ηταν καθαρο αριστερο μπακ αλλα δεν υπαρχει ανθρωπος που να μην ηθελε ενα φουλ μπακ που παιζει σχεδον τελεια και δεξια και αριστερα. Καπετανιος, πολλα κιλα μπαλα. Προσωπικη αδυναμια, τι α κανς

Νουμερο 3 μαρσελο, νουμερο 4 μαλντινι (αν ειχε μουντιαλ θα τον εβαζα στο 2), νουμερο 5 λιζαραζου
ε μετα το χαος, καλοι παικτες αλλα μετριες καριερες, κατι Εβρα, κατι Α.Κοουλ, ειναι και σαπια θεση το αριστερο μπακ, συνηθως ειναι ο πιο αμπαλος της ομαδας :tooth:
Και εσύ άρχισες νωρίς τα τσίπουρα φίλε...
:tooth:
Κρόλ,Μπράιτνερ,Νίλσον Σάντος,Καμπρίνι.
Νο1 για εμένα από αυτούς που έχω δει μακράν Μαλντίνι.
Με διάρκεια,σταθερός,απροσπέλαστος,αρχοντικός!
Και στο λέω εγώ που μισώ Ιταλία.
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.145
Like
50.878
Πόντοι
12.756
Και εσύ άρχισες νωρίς τα τσίπουρα φίλε...
:tooth:
Κρόλ,Μπράιτνερ,Νίλσον Σάντος,Καμπρίνι.
Νο1 για εμένα από αυτούς που έχω δει μακράν Μαλντίνι.
Με διάρκεια,σταθερός,απροσπέλαστος,αρχοντικός!
Και στο λέω εγώ που μισώ Ιταλία.
τι τσιμπησες μαν;
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
ο δανεισμος του δανου δειχνει με ποση προχειροτητα ξεκινησε η προετοιμασια το καλοκαιρι. ο ολυμπιακος εχει 3 εντεκαδες στο ρεντη. ουτε η ρεαλ δεν εχει τοσους στο προπονητηριο της.
αντε να ξεφορτωνομαστε τους περιττους.

Προλαβαίνει να δώσει και τον Ντε λα Φουέντε;
 

maradona7

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
15 Ιουν 2022
Μηνύματα
463
Κριτικές
150
Like
11.989
Πόντοι
30.733
Και εσύ άρχισες νωρίς τα τσίπουρα φίλε...
:tooth:
Κρόλ,Μπράιτνερ,Νίλσον Σάντος,Καμπρίνι.
Νο1 για εμένα από αυτούς που έχω δει μακράν Μαλντίνι.
Με διάρκεια,σταθερός,απροσπέλαστος,αρχοντικός!
Και στο λέω εγώ που μισώ Ιταλία.
Συμφωνω απολυτα , Παολο Μαλντινι ειδικα αν μιλαμε για αριστερο μπακ καθαρα δε βαζω κανενα διπλα του . Τρομερα μπακ με τεραστια καριερα που μπορουσαν να παιζουν και ως εξτρεμ οι Καρλος και Μαρτσελο αλλα το τεραστιο Παολο με τους αμετρητους τιτλους και την δεσποζουσα μορφη του ( αχ αυτο το μουντιαλ του 94 ποσο μα ποσο κριμα ) δε τον φτανει κανενας . Σηματοδοτησε τη μεγαλη πορεια της τοτε ΜΙλαν , σιγουρα στις 2-3 καλυτερες ομαδες που χουν υπαρξει στο χορτο με αυτον μπροσταρη

ριβαλντο κορυφαιος παιχτης του κοσμου στην εποχη του και παιχταρας σε θεση που βγαζει ειδωλλα.
καρεμπε ηρθε παγκοσμιος πρωταθλητης και αρχηγος νομιζω της εθνικης γαλλιας.
ζιο μεγαλος παιχτης που ηρθε στην σωστη ηλικια και προσφερε πολλα.
αυτες ειναι οι 3 μεγαλυτερες μεταγραφες στην ΕΛΛΑΔΑ.
μετα εχουμε κατι ζαχοβιτς,ντεταρι(παιχταρας με φοντα ναι μεν αλλα) κοβασεβιτς,ζε ελιας και αλλους.
ισως μαρσελο να ειναι η τεταρτη μεγαλυτερη μεταγραφη περιμενω και αποτελεσματα βεβαιως βεβαιως.
Φιλε μου απο πλευρας ονοματος μονο ή σε συναρτηση με την ηλικια και αλλους παραγοντες εξαρταται αν το δουμε . Αν το δουμε με βαση το 1ο καθαρα Ριβαλντο νο1 και ακολουθουν Καρεμπε ( παγκοσμιο , γιουρο και 2 τσ.λιγκ ) , Μαρτσελο και Ζιοβανι .

Αν βαλουμε σε συναρτηση την ηλικια και τις προσδοκιες μεγαλυτερη μετακινηση ηταν του Ντεταρι με διαφορα τεραστια απο ολες . Η υποδοχη απο 50000 κοσμο να κρεμιεται στα μπαλκονια ( μου χει πει κατι τρελα σκηνικα ο θειος μου για κεινη τη μερα ) ειναι εξωφρενικα δυσκολο να επαναληφθει , ηρθε σε ηλικια 25 ετων και η Αιντραχτ ειχε ηδη αρνηθει 4 προτασεις απο γιγαντες του ευρωπαικου ποδοσφαιρου . Η 2η πιο ακριβη μεταγραφη στο κοσμο πισω απο του Μαραντονα εκεινη τη περιοδο , 3 δισ εδωσε ο Κοσκωτας , μεχρι που συζητηση εγινε στο γερμανικο κοινοβουλιο οτι ειναι απαραδεκτο να δινονται τετοια ποσα για ποδοσφαιριστες


ΥΓ. Ειναι απολαυση να βλεπεις τοσο κοσμο ενθουσιασμενο στο Καραισκακης για το παιχταρα , ποσο χαρα μπορει να δωσει αυτο το αθλημα , μακαρι να ρολαρει η ομαδα να χαρουμε μπαλιτσα επιτελους φετος

Ανταλλαζα ολους τους βραζιλιανους για το Ζιοβανι να τον ξαναβλεπα ενα χρονο 30αρη με τη φανελα με το 10 . Η μαγεια που μας χαρισες ρε Ζιο δε περιγραφεται , πουστη χρονε πως περνας
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Ανταλλαζα ολους τους βραζιλιανους για το Ζιοβανι να τον ξαναβλεπα ενα χρονο 30αρη με τη φανελα με το 10 . Η μαγεια που μας χαρισες ρε Ζιο δε περιγραφεται , πουστη χρονε πως περνας

Ο Τζιοβάνι τους πρώτους μήνες μέχρι να τον σακατέψει ο Σέμος,έκανε όργια.Απ'τον τραυματισμό και μετά δεν ήταν ο ίδιος.
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.703
Like
11.187
Πόντοι
3.656
Συμφωνω απολυτα , Παολο Μαλντινι ειδικα αν μιλαμε για αριστερο μπακ καθαρα δε βαζω κανενα διπλα του . Τρομερα μπακ με τεραστια καριερα που μπορουσαν να παιζουν και ως εξτρεμ οι Καρλος και Μαρτσελο αλλα το τεραστιο Παολο με τους αμετρητους τιτλους και την δεσποζουσα μορφη του ( αχ αυτο το μουντιαλ του 94 ποσο μα ποσο κριμα ) δε τον φτανει κανενας . Σηματοδοτησε τη μεγαλη πορεια της τοτε ΜΙλαν , σιγουρα στις 2-3 καλυτερες ομαδες που χουν υπαρξει στο χορτο με αυτον μπροσταρη


Φιλε μου απο πλευρας ονοματος μονο ή σε συναρτηση με την ηλικια και αλλους παραγοντες εξαρταται αν το δουμε . Αν το δουμε με βαση το 1ο καθαρα Ριβαλντο νο1 και ακολουθουν Καρεμπε ( παγκοσμιο , γιουρο και 2 τσ.λιγκ ) , Μαρτσελο και Ζιοβανι .

Αν βαλουμε σε συναρτηση την ηλικια και τις προσδοκιες μεγαλυτερη μετακινηση ηταν του Ντεταρι με διαφορα τεραστια απο ολες . Η υποδοχη απο 50000 κοσμο να κρεμιεται στα μπαλκονια ( μου χει πει κατι τρελα σκηνικα ο θειος μου για κεινη τη μερα ) ειναι εξωφρενικα δυσκολο να επαναληφθει , ηρθε σε ηλικια 25 ετων και η Αιντραχτ ειχε ηδη αρνηθει 4 προτασεις απο γιγαντες του ευρωπαικου ποδοσφαιρου . Η 2η πιο ακριβη μεταγραφη στο κοσμο πισω απο του Μαραντονα εκεινη τη περιοδο , 3 δισ εδωσε ο Κοσκωτας , μεχρι που συζητηση εγινε στο γερμανικο κοινοβουλιο οτι ειναι απαραδεκτο να δινονται τετοια ποσα για ποδοσφαιριστες


ΥΓ. Ειναι απολαυση να βλεπεις τοσο κοσμο ενθουσιασμενο στο Καραισκακης για το παιχταρα , ποσο χαρα μπορει να δωσει αυτο το αθλημα , μακαρι να ρολαρει η ομαδα να χαρουμε μπαλιτσα επιτελους φετος

Ανταλλαζα ολους τους βραζιλιανους για το Ζιοβανι να τον ξαναβλεπα ενα χρονο 30αρη με τη φανελα με το 10 . Η μαγεια που μας χαρισες ρε Ζιο δε περιγραφεται , πουστη χρονε πως περνας
ειναι γνωστος βαζελογαυρος ο μπαρος
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.644
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.025
Πόντοι
17.085
Πάρα πολύ ευχάριστη η αποχώρηση του Ζινκερνάγκελ. Ένα να στρώνουμε σιγά-σιγά!
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
27.743
Κριτικές
42
Like
28.979
Πόντοι
28.246
Πάρα πολύ ευχάριστη η αποχώρηση του Ζινκερνάγκελ. Ένα να στρώνουμε σιγά-σιγά!
Μόνο ευχάριστη;

Σε περίπτωση που δεν το κατάλαβαν κάποιοι, το ξήλωμα-ράψιμο και οι διορθώσεις συνεχίζεται...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom