Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 195K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
φίλε chris1976 καλά τα γράφεις μέχρι εδώ  για αυτόν τον ήρωα της αντίστασης που έδωσε την ζωή του για τα ιδανικά της ελευθερίας αλλά και για τα οράματα του που ήταν για τον απλό λαό αγωνιζόμαστε για ένα καλύτερο αύριο και συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό που είχε στης τάξης του και αυτός τέτοιους αγωνιστές.
όμως ας προσγειωθούμε και ας έλθουμε στο σήμερα και ας δούμε τον βίο και την πολιτεία του σημερινού σας ιδιοκτήτη και προέδρου που σήμερα στον άλλο κόσμο τα κόκαλα του ήρωα Γόδα αλλά και του ήρωα της εθνικής αντίστασης ιατρού Πέτρου Κόκκαλη θα τρίζουν από τα καμώματα του.
οι προαναφερθέντες ήρωες αγωνίστηκαν για έναν κόσμο καλύτερο σε αντίθεση με τον σημερινό σας πρόεδρο που εκμεταλλευόμενος την ιδιότητα του σαν υιός του ήρωα Πέτρου Κόκκαλη αυτός και άλλοι όμοιοι του χώθηκαν στης καρέκλες της σοσιαλιστικής εξουσίας και αυτή την όμορφη ιδέα του σοσιαλισμού για ένα καλύτερο αύριο των λαών το τσαλαπάτησαν και το έκαναν στυγνή εκμετάλλευση τρομοκρατία και βία.
δεν έφταναν στον σημερινό σας πρόεδρο τα κατορθώματα του στην χώρα που τον φιλοξενούσε αλλά εδώ και 25 σχεδόν χρόνια με της πλάτες των προστατών του πολυεθνικών συνεχίζει το θεάρεστο του έργο και εδώ στην Ελλάδα παντελονιάζοντας τον κρατικό κορβανά εις βάρος του ελληνικού  λαού που όσο περνά ο χρόνος βιώνει την συνεχώς αυξανόμενη φτώχεια και καταπίεση.

να τον χαίρεστε.   
Αριωνα...
1. δεν μπορείς να ξέρεις χωρίς αποδείξεις τι παγματικά κάνει ο καθένας.
2. Κανένας από τους τωρινούς ιδιοκτήτες των ΠΑΕ δεν είχαν τέτοια ιδανικά και ούτε πρόκειται να έχουνε ποτέ.
3. Εγώ προσωπικά δεν θα δεχόμουνα με τίποτα να έχω ΠΡΟΕΔΡΟ της ομάδας μου σαν ΑΕΚ έναν πρώην παίκτη που ΕΧΕΙ απαρνηθει και φτυσει κατάμουτρα την ΕΘΝΙΚΗ του ομάδα και μετά έκανε κωλοτούμπες παίρνοντας και ό,τι είχε να του δώσει μια επιτυχία της. Θα τον είχα διώξει από την ομάδα σαν παίκτη. Και ξαναλέω...αν ήμουνα ΑΕΚ (με την ιστορία που έχετε)
 

kifinas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.422
Like
2
Πόντοι
16
γιατι εσενα σε καλυπτει σαν προπονητης ο λεμονης?βλεπεις οτι γινεται δουλεια στου ρεντη αξιολογη?το οτι μπορει να κανει μια προκριση μια ομαδα σε μια ευρωπαικη διοργανωση με καλους αντιπαλους δεν σημαινει παντα οτι ο προπονητης ειναι η βασικη αιτια για το γεγονος αυτο,παιζουν πολλοι παραμετροι...ποιοτητα ποδοσφαιριστων,ωριμοτητα ποδοσφαιριστων,σωστη εκγυμναση,πειθαρχια,κλιμα μεταξυ ποδοσφαιριστων και περιρρεουσα ατμοσφαιρα,δυναμικοτητα αντιπαλου,φορμα αντιπαλου,ποδοσφαιρικη ευνοια ή ατυχια,διαιτησια,διαθεση παικτων κλπ...
Ειναι ηλιου φαεινοτερον οτι δουλεια σωστη δε γινεται στου ρεντη εξ'ου και οι πολλοι μυικοι τραυματισμοι των ποδοσφαιριστων.Σιγουρα το προφιλ του λεμονη ειναι αρκετα καλυτερο απο οσο ηταν προ εξαετιας,αλλα και παλι δεν νομιζω οτι κανοντας σουμα μπορουμε να ειμαστε ευχαριστημενοι απο το συνολικο θεαμα που παρακολουθουμε φετος απο την ομαδα.
δεν μ' αρέσει να είμαι ΚΑΙ προπονητής, ούτε είμαι μέσα στου ρέντη.
το αν με καλύπτει με το αν πρέπει να μείνει να ολοκληρώσει αυτό που έχει στο μυαλό του, είναι διαφορετικό.
όταν βλέπεις κάτι λάθος το ξηλώνεις ενα-ενα, δεν τα γαμάς όλα. αυτό είναι αρχή στην ζωή, αλλιώς πας βήματα πίσω.
αυτή τη χρονιά ξεκίνησε κάτι καινούριο. η σούμα γίνετε πάντα στο τέλος
στην τελική αποφασίστε τι διάολο θέλετε τελικά.
όταν ο άλλος μίλαγε για ψύχωση και ας το χάσουμε το 7ο λέγατε τον κόκκαλη μαλάκα που τον έδιωξε (αντί να φτιάξουμε ομάδα για ευρώπη)
φωνάζαμε για ανανέωση, έγινε, μας ξυνίζει.
φωνάζαμε για ευρώπη, φέραμε διπλά, πάλι μας ξυνίζει.
ήρθε τώρα ο κάθε λεμονής πέτυχε κάτι καλό στην ευρώπη, έχει ένα πλάνο στο κεφάλι του που ΘΑ ΔΟΥΜΕ αν βγει ή όχι και πριν ακόμα ξεκινήσει το πρωτάθλημα τον βγάλαμε άχρηστο.
σαν αγάμητες κακιές παθερές κάνουμε. έλεος.

αν ξέρετε ομάδες που φτιάχτηκαν σε μια χρονιά και βγήκαν και οι 15 μεταγραφές γράψτε την γιατί εγώ δεν θυμάμαι
όποιος έχει καλύτερη πρόταση για προπονητή απο εξωτερικό ή ελλάδα παρακαλώ ας την γράψει να ξέρουμε δηλαδή.
και μη μου πείτε πάλι τίποτα πίπες για Λίνεν και Μάουερ!
τους είδαμε και αυτούς τους προκόπηδες τι έκαναν σε ομάδες χωρίς πίεση. σκέψου να είχαν δηλαδή.
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
καλημέρα γαυράκια...χρόνια πολλά...γενικώς....και να μην πάρετε ποτέ πρωτάθλημα.... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
ο κόσμος το έχει τούμπανο και εσείς κρυφό καμάρι.
Απάντησες μόνο στο ένα και με μια ηλίθια ατάκα. Εγώ δεν το έχω καμάρι, αλλάδεν μιλάω ποτέ χωρίς αποδείξεις. Για όλους τους ωραίους του jet set της Ελλάδος (και για τους μετόχους της ΑΕΚ) το έχει τούμπανο ο κόσμος. Ο Κόκκαλης ακούγεται περισσότερο γιατί είναι στην πρώτη γραμμή και είναι στον Ολυμπιακό. Να σκέφτεσαι πριν να μιλάς.
Για τα υπόλοιπα όμως δεν απάντησες, εσύ που είσαι τόσο ηθικός και τόσο περήφανος. Η περηφάνια σου εξαντλείται όμως όταν πρόκειται για την ομάδα σου.
Δεν υποστηρίζουμε φίλε τον Κόκκαλη, τον Ολυμπιακό υποστηρίζουμε. Και αυτός ο μάγκας, είτε το θέλετε είτε όχι μας νοικοκύρεψε μετά από 10 χρόνια που προσπαθούσαμε να βγάλουμε άκρη με διοικήσεις της πλάκας. Και ναι, για πρόεδρο του Ολυμπιακού τον θέλω. Όσο ακόμα δεν έχει αποδειχτεί τίποτα εναντίον του.
Εάν νομίζεις πως ο Μελισσανίδης που θέλετε κάποιοι από εσάς να έχετε πρόεδρο είναι πιο ηθικός και πιο σωστά έβγαλε τα λεφτά του....μαλλον δεν ζεις σε αυτό τον κόσμο...
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
φωνάζαμε για ανανέωση, έγινε, μας ξυνίζει.
φωνάζαμε για ευρώπη, φέραμε διπλά, πάλι μας ξυνίζει.
ήρθε τώρα ο κάθε λεμονής πέτυχε κάτι καλό στην ευρώπη, έχει ένα πλάνο στο κεφάλι του που ΘΑ ΔΟΥΜΕ αν βγει ή όχι και πριν ακόμα ξεκινήσει το πρωτάθλημα τον βγάλαμε άχρηστο.
σαν αγάμητες κακιές παθερές κάνουμε. έλεος.

αν ξέρετε ομάδες που φτιάχτηκαν σε μια χρονιά και βγήκαν και οι 15 μεταγραφές γράψτε την γιατί εγώ δεν θυμάμαι
όποιος έχει καλύτερη πρόταση για προπονητή απο εξωτερικό ή ελλάδα παρακαλώ ας την γράψει να ξέρουμε δηλαδή.
και μη μου πείτε πάλι τίποτα πίπες για Λίνεν και Μάουερ!
τους είδαμε και αυτούς τους προκόπηδες τι έκαναν σε ομάδες χωρίς πίεση. σκέψου να είχαν δηλαδή.

κιφινα που την ειδες την ανανεωση?στην ανανεωση των τζορτζεβιτς,στολτιδη,παντο,κοβασεβιτς,νικοπολιδη?στην αγορα νεων παικτων απο ευρωπη που θα κατσουν ενα-δυο χρονια και μετα είτε τον πούλο ειτε θα το κωλοβαρανε με την απειθαρχια και την ελλειπη δουλεια που γινεται στο θεμα της φυσικης καταστασης?δηλ.εσυ πιστευεις οτι η μεταγραφη γκαλετι,λεντεσμα,λουα λουα,ραουλ μπραβο,νουνιεζ,αρτσουμπι,σισιτς,μητρογλου, ειναι κινησεις ανανεωσηςς με προοπτικη πενταετιας?ποιες απο αυτες τις μεταγραφες σε εχουν "γεμισει"?ο "λυκος" λεντεσμα που δεν μπορει να παει με την μπαλλα μπροστα?ο γκαλετι που παιζει 2 ματς στα 15?ο λουα λουα που είναι τρελλος και απειθαρχος στο παιχνιδι του?ο σισιτς(εδω γελαμε!)?ο νουνιεζ επειδη εβαλε ενα φανταστικο γκολ στο κυπελλο εναντιον του βαζελα?ο μητρογλου(πιο αργος και απο τον κοβασεβιτς)?ποια ειναι η σοβαρη ανανεωση ρε συ?παλι του χρονου τον τζωρτζεβιτς θα βλεπουμε,τον στολτιδη,τον παντο και τον νταρκο....αν δεν μας βγει και ο μπελουτσι που δαπανησαν και τοσα χρηματα για να τον φερουν,τοτε αστα να πανε!του βγηκε και μια χρονια μια προκριση στους "16" επειδη σουλουπωθηκε καπως η αμυνα και ηταν σε φορμα η ομαδα νοεμβριο-δεκεμβριο και πηρε 3 νικες με την λατσιο και την βερντερ.Μη ψαχνεις να βρεις δικαιολογιες για την κακη διαχειριση που γινεται στο λιμανι σε πολλα πραγματα.Μη προσπαθουμε να συγκρινουμε τις κινησεις μεγαλων και μικροτερων ευρωπαικων συλλογων με τον ολυμπιακο διοτι οι περισσοτερες ομαδες που σεβονται τον εαυτο τους κανουν μεταγραφικες κινησεις σκεπτομενοι τα πολλαπλα οφελη και οχι την επομενη χρονια.....οι κινησεις του ολυμπιακου,του παναθηναικου και πολυ περισσοτερο των υπολοιπων ελληνικων ομαδων μονο προς αυτην την κατευθυνση δεν κινουνται!
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
κιφινα που την ειδες την ανανεωση?στην ανανεωση των τζορτζεβιτς,στολτιδη,παντο,κοβασεβιτς,νικοπολιδη?στην αγορα νεων παικτων απο ευρωπη που θα κατσουν ενα-δυο χρονια και μετα είτε τον πούλο ειτε θα το κωλοβαρανε με την απειθαρχια και την ελλειπη δουλεια που γινεται στο θεμα της φυσικης καταστασης?δηλ.εσυ πιστευεις οτι η μεταγραφη γκαλετι,λεντεσμα,λουα λουα,ραουλ μπραβο,νουνιεζ,αρτσουμπι,σισιτς,μητρογλου, ειναι κινησεις ανανεωσηςς με προοπτικη πενταετιας?ποιες απο αυτες τις μεταγραφες σε εχουν "γεμισει"?ο "λυκος" λεντεσμα που δεν μπορει να παει με την μπαλλα μπροστα?ο γκαλετι που παιζει 2 ματς στα 15?ο λουα λουα που είναι τρελλος και απειθαρχος στο παιχνιδι του?ο σισιτς(εδω γελαμε!)?ο νουνιεζ επειδη εβαλε ενα φανταστικο γκολ στο κυπελλο εναντιον του βαζελα?ο μητρογλου(πιο αργος και απο τον κοβασεβιτς)?ποια ειναι η σοβαρη ανανεωση ρε συ?παλι του χρονου τον τζωρτζεβιτς θα βλεπουμε,τον στολτιδη,τον παντο και τον νταρκο....αν δεν μας βγει και ο μπελουτσι που δαπανησαν και τοσα χρηματα για να τον φερουν,τοτε αστα να πανε!του βγηκε και μια χρονια μια προκριση στους "16" επειδη σουλουπωθηκε καπως η αμυνα και ηταν σε φορμα η ομαδα νοεμβριο-δεκεμβριο και πηρε 3 νικες με την λατσιο και την βερντερ.Μη ψαχνεις να βρεις δικαιολογιες για την κακη διαχειριση που γινεται στο λιμανι σε πολλα πραγματα.Μη προσπαθουμε να συγκρινουμε τις κινησεις μεγαλων και μικροτερων ευρωπαικων συλλογων με τον ολυμπιακο διοτι οι περισσοτερες ομαδες που σεβονται τον εαυτο τους κανουν μεταγραφικες κινησεις σκεπτομενοι τα πολλαπλα οφελη και οχι την επομενη χρονια.....οι κινησεις του ολυμπιακου,του παναθηναικου και πολυ περισσοτερο των υπολοιπων ελληνικων ομαδων μονο προς αυτην την κατευθυνση δεν κινουνται!
Από πού να αρχίσει και πού να τελειώσει ρε γμτ με τις κλαψιάρες κανείς.
Ρε Βάσο, αυτό έλλειπε όλες οι μεταγραφικές κινήσεις να είναι επιτυχημένες. Αυτό δεν γίνεται ούτε στη Ρεάλ που δαπανά για κάθε μια κάτι δεκάδες μύρια. Μη μιλάς γενικά. Όταν λέτε παράπονα είστε μια χαρά "αντικειμενικοί". Αλλά αφού έχεις τόσα παράπονα, πες μου λοιπόν εσύ ΜΙΑ ομάδα και ανάφερέ μου ΟΛΕΣ τις μεταγραφικές κινήσεις που έκανε σε μια χρονιά ξεσκαρταρίσματος που πήγε καλύτερα από τον φετεινό Ολυμπιακό. Είπαμε, δεν παίζει ωραία μπάλα εντ΄ςο Ελλάδος ο ΟΣΦΠ φέτος, αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα.
¨ηταν μήπως καλύτερα τότε που ο Κοσκωτάς είχε κάνει παιδομάζωμα και δεν μπορούσαν να βρεθούν μεταξύ τους ούτε σε εσωτερική προπόνηση;
Και ναι!! Εμένα με καλύπτουνε οι κινήσεις Γκαλλέτι, ΛΛ, λύκου κλπ. Άμα έχεις πρόβλημα εσύ...μην τη βλέπεις την ομάδα. Τους προτιμώ με τα 3ετή και 4ετή τους συμβόλαια (που μπορεί να τους πουλήσουμε και πιο πριν) από τα συμβόλαια δανεικών που ξέρουμε (και ξέρουνε)πως στο τέλος του χρόνου θα φύγουν.
Όλο κλάψα είσαι ... πάλι δεν φτάνουν τα λεφτά για φραπέ;
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Και για τις ανανεώσεις των παλιών, φυσικά και συμφωνώ και το έχω ξαναγράψει.
Αλλιώς δεν κάνεις ανανέωση, κάνεις διάλυση. Κάποιοι παίκτες απότους παλιούς πρέπει να μένουνε για να περνάει η φιλοσοφία στους επόμενους. Και μιλάμε πάντα για παίκτες που έχουν πάρει μαζί πρωταθλήματα, όχι για losers.
Είσαι εντελώς εκτός ...
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Από πού να αρχίσει και πού να τελειώσει ρε γμτ με τις κλαψιάρες κανείς.
Ρε Βάσο, αυτό έλλειπε όλες οι μεταγραφικές κινήσεις να είναι επιτυχημένες. Αυτό δεν γίνεται ούτε στη Ρεάλ που δαπανά για κάθε μια κάτι δεκάδες μύρια. Μη μιλάς γενικά. Όταν λέτε παράπονα είστε μια χαρά "αντικειμενικοί". Αλλά αφού έχεις τόσα παράπονα, πες μου λοιπόν εσύ ΜΙΑ ομάδα και ανάφερέ μου ΟΛΕΣ τις μεταγραφικές κινήσεις που έκανε σε μια χρονιά ξεσκαρταρίσματος που πήγε καλύτερα από τον φετεινό Ολυμπιακό. Είπαμε, δεν παίζει ωραία μπάλα εντ΄ςο Ελλάδος ο ΟΣΦΠ φέτος, αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα.
¨ηταν μήπως καλύτερα τότε που ο Κοσκωτάς είχε κάνει παιδομάζωμα και δεν μπορούσαν να βρεθούν μεταξύ τους ούτε σε εσωτερική προπόνηση;
Και ναι!! Εμένα με καλύπτουνε οι κινήσεις Γκαλλέτι, ΛΛ, λύκου κλπ. Άμα έχεις πρόβλημα εσύ...μην τη βλέπεις την ομάδα. Τους προτιμώ με τα 3ετή και 4ετή τους συμβόλαια (που μπορεί να τους πουλήσουμε και πιο πριν) από τα συμβόλαια δανεικών που ξέρουμε (και ξέρουνε)πως στο τέλος του χρόνου θα φύγουν.
Όλο κλάψα είσαι ... πάλι δεν φτάνουν τα λεφτά για φραπέ;

αμα μαθεις ποτε μπαλλιτσα βγες να μας το πεις....μου αναφερεις την ρεαλ μαδριτης ως παραδειγμα.Ποιά?την ομαδα που οποια μικρομεσαια(σε στυλ ρομα,σαλκε,πορτο,λυων κλπ..) ή μεγάλη ευρωπαικη ομαδα(αγγλικες,μπαρτσελονα,μιλαν κλπ..)τα τελευταια 4,5 χρονια παρακαλουν να την πετυχουν γιατι πιστευουν(και οπως εχει αποδειχθει οι ελπιδες τους ειναι βασιμες)οτι εχουν πολλες πιθανοτητες να την πεταξουν εξω....μιλαμε για την ομαδα που εχει αμυντικο χαφ τον καγκο!!!!εναν ποδοσφαιριστη που δεν κανει ουτε για ολυμπιακο!μια ομαδα που δεν εχει αμυνα και κεντρο,ταλανιζεται απο εσωτερικα προβληματα χρονια με συνεχεις αλλαγες προπονητων και μή καλο σχεδιασμο αγορας ποδοσφαιριστων οπως αποδεικνυεται απο τα αποτελεσματα και κυριως την συνολικη εικονα της ομαδας αυτης.Γιατι δεν μου φερνεις ως παραδειγμα την αρσεναλ,την μαντσεστερ?εχεις δει εσυ κανεναν παικτη που εχει παρει ο βενγκερ στην αρσεναλ και να βγει σκαρτος?πες μου εναν!ο εμπουε,ο σεντερος,ο κοκο τουρε,ο ντιαμπυ,ο σανια,ο ροζιτσκι,ο χλεμπ,ο φαμπρεγκας?ειδες τι μπάλλα διδαξε την τριτη στο μιλανο ο "κυλοτας" με τα παιδαρελια του?μια ομαδα ποιημα που χαιρεσαι και λαχταρας να την βλεπεις την μαεστρια του πως απλωνεται,πως μαζευεται και αμυνεται και πως αλλαζουν την μπαλλα οι παικτες της...πραγματικα φοβερη ομαδα!το ιδιο πανω κατω ισχυει και με την μαντσεστερ αλλα ειναι επιπεδο πιο κατω απο την αρσεναλ σε ποιοτητα ποδοσφαιρου,ειναι πιο brutal το ποδοσφαιρο της μαντσεστερ,στηριζεται πολυ σε προσωπικες εξαρσεις των μεγαλων ονοματων σε αντιθεση με την αρσεναλ που ειναι ο ορισμος της λεξης "ομαδα".Σε ολες τις αλλες ομαδες(λιβερπουλ,τσελσυ,μπαρτσελονα)υπαρχουν εστων και λιγοι ποδοσφαιριστες που δεν αποδιδουν για διαφορους λογους στην ομαδα τους,αλλα ειναι απαραδεκτο ομαδα οπως η τσελσυ να αγοραζει εναν ποδοαφαιριστη σαν τον μπαλλακ στην ομαδα...ειναι σαν λες στους αλλους συνδιεκδικητες οτι "θελω να σας κλεψω το κυπελλο μεσα απο τα χερια σας" και οχι οτι "θα σας πηδησω ολους γιατι εχω την καλυτερη ομαδα με τους καλυτερους παικτες"(αμα μπορεις να καταλαβεις).Αν εσυ τωρα βλεπεις προοδο στον ολυμπιακο με εμφανισεις σαν την χθεσινη ή σαν σχεδον ολες του πρωταθληματος τοτε σηκωνω τα χερια ψηλα!Όλοι οι ανθρωποι με την γεννηση τους κουβαλανε και μια προικα μαζι τους...καποιοι θα γινουν "φιλαργυροι",καποιοι αλλοι "αχαριστοι",καποιοι αλλοι "φιλευσπλαχνοι" κλπ....και καποιοι αλλοι θα γινουν ολυμπιακοι με κριση που θα εχει ως αποκλειστικο γνωμονα το 11ο πρωταθλημα και οτι με την ανανεωση συμβολαιου σε 36ρηδες γίνεται σοβαρο ξεσκαρταρισμα στην συγκεκριμενη ομαδα!φυσικα η απαντηση ολων αυτων θα ειναι "καλα ρε φραπεδιαρη,τοσο μαλακας εισαι?δες την μιλαν τοσα χρονια που παιζει με τους 38ρηδες και τους 40ρηδες τί εχει καταφερει!" και θα πιστευουν πραγματικα αυτο που θα λενε!Απλα φιλτατε μου προκαλει θλιψη να βλεπω τοσο αποκαρδιωτικο ποδοσφαιρο απο μια αομαδα που θα μπορουσε να κανει πολλα παραπανω βηματα σε ολα τα επιπεδα....
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
και πάλι δεν απαντάς όμως Βάσο.
Εγώ μπάλα βλέπω, αλλά δεν αιθεροβατώ κιόλας. Αναφέρεις παράδειγμα την Άρσεναλ. Η Άρσεναλ, όταν πήρε τον Βενγκέρ του έδωσε πίστωση χρόνου. Τον άφησε να κάνει ό,τι θέλει ΑΣΧΕΤΩΣ αποτελεσμάτων. Για να το κάνει αυτό μια ομάδα, πρ΄ρπει να έχει οικοκνομική ευρωστία που δεν προέρχεται από το πόσα θα βάλει ο Πρόεδρος αλλά από το πόσα θα της αποφέρει το πρωτάθλημα. Εδώ στην Ελλάδα έχουμε τα απλησίαστα λεφτά του ΟΠΑΠ και...πάπαλα. Άρα όλες οι ομάδες ενδιαφέρονται να βγουν Ευρώπη για να κονομήσουνε. Και άρα δεν υπάρχει υπομονή γιατί προέχει η επιβίωση.
Δεν μου είπες όμως ΟΥΤΕ ένα παράδειγμα μικρομεσαίας ομάδας (όπως είναι ο Ολυμπιακός για Ευρώπη, αφού θες να μιλήσεις για τον προγραμματισμό του σε σχέση με άλλες ευρωπαϊκές ομάδες) που έκανε αυτό που έκανε ο Ολυμπιακός φέτος (15 αλλαγές δυναμικού) και πήγε καλύτερα.
Και σου το είπα σαφώς, πως δεν μου αρέσει η μπάλα που παίζει εντός συνόρων, αλλά μου αρέσει να δίνω χρόνο σε μια προσπάθεια που ξεκινάει και όχι να τα κάνω όλα ΦΡΑΠΕ για πλάκα.
Μου συγκρίνεις την Άρσεναλ, με προϋπολογισμό 20πλάσιο από αυτόν του Ολυμπιακού με ελληνική ομάδα; τον συγκρίνεις με την Μάντσεστερ; Ήμαρτον. Δεν ζεις στην Ελλάδα. Δεν είναι δυνατόν να συγκρίνεις. Αλλά ακόμα και να συγκρίνεις...τότε πρέπει να συγκρίνεις και συμπεριφορές. Και η συμπεριφορά φίλε Βάσο είναι στις περισσότερες ευρωπαϊκές ομάδες πως αφήνουν τον προπονητή να κάνει το πλάνο του και στο τέλος του πλάνου τονκρίνουν. Εσύ όμως κρίνεις προέδρους, προπονητές και σία από τον τρίτο αγώνα στην Ελλάδα και μάλιστα χωρ΄ςι να μετράς με ποια λογική αρχισε το πρωτάθλημα. Ξαναθυμίζω λοιπόν:
1. ΟΣΦΠ: Ανανέωση και βήμα παραπάνω στην Ευρώπη. Το πρωτάθλημα δεν είναι αυτοσκοπός (αλλά θα το χτυπήσουμε κι ας μην το λέμε)
2. ΑΕΚ: Αν χάσουμε το πρωτάθλημα φέτος, θα είναι από τη διαιτησία (λόγια Ντεμη)
3. ΠΑΟ: Πάμε για το πρωτάθλημα, που δεν θα το πάρουμε λόγω διαιτησίας, οπότε θα χτυπήσουμε την Ευρώπη, που όμως δεν είναι ο προγραμματισμός μας, οπότα θα πάμε μάλλον τελικά για πρωτάθλημα αλλά αν μας αφήσουνε οι άλλοι. Βασικά έχουμε πενταετές πλάνο που το διακόψαμε.

 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Και κάτι τελευταίο. Σε όλους μας αρέσει να βλέπουμε μια ωραία μπάλα, με νέους παίκτες, που να κεντάνε στο γήπεδο κλπ. Και κάποιες ομάδες το αποδίσουν αυτό σε αρκετά μεγάλα διαστήματα. Αυτό δεν σημαίνει πως μπορούν να το κάνουν όλες οιομάδες ούτε πως σε όλες πιανει.
Όπως δηλαδή δεν πιάνουν οι 10 κανόνες σε όλες τις επιχειρήσεις. Από τη στιγμή που η επιχείτηση έχει ανθρώπινο δυναμικό και άρα αστάθμητους παράγοντες...όλα είναι ρευστα και μιλάμε πάντα εκ του αποτελέσματος, το οποίο εσύ δεν περιμένεις να δεις.
Και κάποια στιγμή πρέπει να αποφασίσουμε και τι θέλουμε επιτέλους. Να είμαστε ΑΕΚ και να λέμε τι ωραίο ποδόσφαιρο παίζουμε (δεν παίζει, αλλά λέμε τώρα), αλλά πρωτάθλημα γιοκ; να παίρνουμε πρωτάθλημα και να παίζουμε στην Ευρώπη όπως φέτος; Και ο Άρης του Όγιος κεντούσε τον πρωτο χρόνο του Όγιος, αλλά δεν μπορούσε να σταυρώσει νίκη. Και ο Πανιώνιος έπαιζε μπάλα, αλλά δεν είδα να παίρνει πρωτάθλημα. Και η Άρσεναλ που σου αρέσει τόσο, πόσα πρωταθλήματα έχει πάρει;
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
και πάλι δεν απαντάς όμως Βάσο.
Εγώ μπάλα βλέπω, αλλά δεν αιθεροβατώ κιόλας. Αναφέρεις παράδειγμα την Άρσεναλ. Η Άρσεναλ, όταν πήρε τον Βενγκέρ του έδωσε πίστωση χρόνου. Τον άφησε να κάνει ό,τι θέλει ΑΣΧΕΤΩΣ αποτελεσμάτων. Για να το κάνει αυτό μια ομάδα, πρ΄ρπει να έχει οικοκνομική ευρωστία που δεν προέρχεται από το πόσα θα βάλει ο Πρόεδρος αλλά από το πόσα θα της αποφέρει το πρωτάθλημα. Εδώ στην Ελλάδα έχουμε τα απλησίαστα λεφτά του ΟΠΑΠ και...πάπαλα. Άρα όλες οι ομάδες ενδιαφέρονται να βγουν Ευρώπη για να κονομήσουνε. Και άρα δεν υπάρχει υπομονή γιατί προέχει η επιβίωση.
Δεν μου είπες όμως ΟΥΤΕ ένα παράδειγμα μικρομεσαίας ομάδας (όπως είναι ο Ολυμπιακός για Ευρώπη, αφού θες να μιλήσεις για τον προγραμματισμό του σε σχέση με άλλες ευρωπαϊκές ομάδες) που έκανε αυτό που έκανε ο Ολυμπιακός φέτος (15 αλλαγές δυναμικού) και πήγε καλύτερα.
Και σου το είπα σαφώς, πως δεν μου αρέσει η μπάλα που παίζει εντός συνόρων, αλλά μου αρέσει να δίνω χρόνο σε μια προσπάθεια που ξεκινάει και όχι να τα κάνω όλα ΦΡΑΠΕ για πλάκα.
Μου συγκρίνεις την Άρσεναλ, με προϋπολογισμό 20πλάσιο από αυτόν του Ολυμπιακού με ελληνική ομάδα; τον συγκρίνεις με την Μάντσεστερ; Ήμαρτον. Δεν ζεις στην Ελλάδα. Δεν είναι δυνατόν να συγκρίνεις. Αλλά ακόμα και να συγκρίνεις...τότε πρέπει να συγκρίνεις και συμπεριφορές. Και η συμπεριφορά φίλε Βάσο είναι στις περισσότερες ευρωπαϊκές ομάδες πως αφήνουν τον προπονητή να κάνει το πλάνο του και στο τέλος του πλάνου τονκρίνουν. Εσύ όμως κρίνεις προέδρους, προπονητές και σία από τον τρίτο αγώνα στην Ελλάδα και μάλιστα χωρ΄ςι να μετράς με ποια λογική αρχισε το πρωτάθλημα. Ξαναθυμίζω λοιπόν:
1. ΟΣΦΠ: Ανανέωση και βήμα παραπάνω στην Ευρώπη. Το πρωτάθλημα δεν είναι αυτοσκοπός (αλλά θα το χτυπήσουμε κι ας μην το λέμε)
2. ΑΕΚ: Αν χάσουμε το πρωτάθλημα φέτος, θα είναι από τη διαιτησία (λόγια Ντεμη)
3. ΠΑΟ: Πάμε για το πρωτάθλημα, που δεν θα το πάρουμε λόγω διαιτησίας, οπότε θα χτυπήσουμε την Ευρώπη, που όμως δεν είναι ο προγραμματισμός μας, οπότα θα πάμε μάλλον τελικά για πρωτάθλημα αλλά αν μας αφήσουνε οι άλλοι. Βασικά έχουμε πενταετές πλάνο που το διακόψαμε.

για να φτασει φιλε μου σε μια ουσιαστικη βελτιωση και να ανεβει επιπεδα το ελληνικο ποδοσφαιρο θα πρεπει να συγκρινομαστε με τον καλυτερο,ωστε καποια στιγμη να φθασουμε 10 επιπεδα κατω απο αυτον,γιατι τωρα ειμαστε 50 επιπεδα κατω απο αυτον!και μην ξεγελιεσαι με τα χρηματα και το μπατζετ....δεν αναφερω την αρσεναλ ως παραδειγμα λογω μπατζετ,αλλα λογω πολλων αλλων πραγματων.....παρε παραδειγμα την σαλκε,την φενερμπαχτσε,τον παναθηναικο παλιοτερα,την μονακο,τοσες αλλες ομαδες που καταφεραν διακρισεις σημαντικες στην ευρωπη που προερχονταν απο ασθενεστερα πρωταθληματα και με πολυ μικροτερα μπατζετ απο τις αγγλο-ιταλο-ισπανικες ομαδες...αλλα του ρεντη τοσα χρονια ο αυτοσκοπος ηταν το πρωταθλημα με οποιον τροπο και τιμημα!φετος καπως αλλαξανε την ροτα,αλλα με σπασμωδικες κινησεις συνεβη μια μικρη επιτυχια στο champions league.Aν αυτο το θεωρεις πραγματικη προοδο με γεια σου.Ειναι ολοφανερο οτι ο ολυμπιακος εχει ηδη φτασει στην παρακμη του,απλα εχει αργησει να φανει ως αποτελεσμα απωλειας τιτλων λογω ανυπαρξιας των υπολοιπων και φυσικα λογω και των κορακιων!
 

Επισκέπτης
Tι μαλακιες συζητατε ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε ??????????????????????????????????????????????????

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ:

ΚΡΟΚΟΥΣ ΤΟΝ ΛΕΝΕ ΚΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΥΝΑΚΙΑ ΚΛΑΙΝΕ.

Πελατες μια ζωη θα ειστε ολοι οι αλλοθρησκοι.
Καλυτερα αιωνιοι πρωταθλητες παρα αιωνιοι περιπατητες σε πορειες.

ΜΟΝΟ ΟΙ ΚΟΥΠΕΣ ΜΕΤΡΑΝΕ ΟΠΩΣ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ.

 

Επισκέπτης
Απάντησες μόνο στο ένα και με μια ηλίθια ατάκα. Εγώ δεν το έχω καμάρι, αλλάδεν μιλάω ποτέ χωρίς αποδείξεις. Για όλους τους ωραίους του jet set της Ελλάδος (και για τους μετόχους της ΑΕΚ) το έχει τούμπανο ο κόσμος. Ο Κόκκαλης ακούγεται περισσότερο γιατί είναι στην πρώτη γραμμή και είναι στον Ολυμπιακό. Να σκέφτεσαι πριν να μιλάς.
Για τα υπόλοιπα όμως δεν απάντησες, εσύ που είσαι τόσο ηθικός και τόσο περήφανος. Η περηφάνια σου εξαντλείται όμως όταν πρόκειται για την ομάδα σου.
Δεν υποστηρίζουμε φίλε τον Κόκκαλη, τον Ολυμπιακό υποστηρίζουμε. Και αυτός ο μάγκας, είτε το θέλετε είτε όχι μας νοικοκύρεψε μετά από 10 χρόνια που προσπαθούσαμε να βγάλουμε άκρη με διοικήσεις της πλάκας. Και ναι, για πρόεδρο του Ολυμπιακού τον θέλω. Όσο ακόμα δεν έχει αποδειχτεί τίποτα εναντίον του.
Εάν νομίζεις πως ο Μελισσανίδης που θέλετε κάποιοι από εσάς να έχετε πρόεδρο είναι πιο ηθικός και πιο σωστά έβγαλε τα λεφτά του....μαλλον δεν ζεις σε αυτό τον κόσμο...
για τον Κόκκαλη δεκάδες είναι οι καταγγελίες για διάφορα οικονομικά σκάνδαλα των εταιρειών που συμμετέχει και κυρίως της siemens που είναι και το αφεντικό του το μεγάλο αλλά ο εναγκαλισμός του με την εξουσία και κυρίως την εποχή με το μεγάλο φαγοπότι επί εποχής Σιμίτι θυμίζουν οι τότε δικαστικές αποφάσεις της σημερινές παπαρολογίες που ακούμε για τα περί δικαιοσύνης και το μπήκε στο αρχείο.
για τον Μελισανίδη που γράφεις αν δεις τα ποστ μου είναι ενάντια σε αυτό το άτομο και αν θέλεις να πάμε ποιο βαθιά η θητεία του στην ΑΕΚ ήταν αυτή που του έδωσε τα πρώτα κεφάλαια και έγινε αυτό που είναι αυτός από την ΑΕΚ  κέρδισε πολλά και με το ξεπούλημα της είναι ο βασικός αίτιος της καταστροφής της ΑΕΚ.
και μην μου πεις για τα πρωταθλήματα της ΑΕΚ επί προεδρίας του αυτά ήταν περισσότερο προϊόντα του συμπαγούς δεσίματος που υπήρχε σε όλους τους τομείς μεταξύ των ΑΕΚτσήδων κάτι που εκμεταλλεύθηκε ο Τίγρης και τα παντελόνιασε και την έκανε. 
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Και κάτι τελευταίο. Σε όλους μας αρέσει να βλέπουμε μια ωραία μπάλα, με νέους παίκτες, που να κεντάνε στο γήπεδο κλπ. Και κάποιες ομάδες το αποδίσουν αυτό σε αρκετά μεγάλα διαστήματα. Αυτό δεν σημαίνει πως μπορούν να το κάνουν όλες οιομάδες ούτε πως σε όλες πιανει.
Όπως δηλαδή δεν πιάνουν οι 10 κανόνες σε όλες τις επιχειρήσεις. Από τη στιγμή που η επιχείτηση έχει ανθρώπινο δυναμικό και άρα αστάθμητους παράγοντες...όλα είναι ρευστα και μιλάμε πάντα εκ του αποτελέσματος, το οποίο εσύ δεν περιμένεις να δεις.
Και κάποια στιγμή πρέπει να αποφασίσουμε και τι θέλουμε επιτέλους. Να είμαστε ΑΕΚ και να λέμε τι ωραίο ποδόσφαιρο παίζουμε (δεν παίζει, αλλά λέμε τώρα), αλλά πρωτάθλημα γιοκ; να παίρνουμε πρωτάθλημα και να παίζουμε στην Ευρώπη όπως φέτος; Και ο Άρης του Όγιος κεντούσε τον πρωτο χρόνο του Όγιος, αλλά δεν μπορούσε να σταυρώσει νίκη. Και ο Πανιώνιος έπαιζε μπάλα, αλλά δεν είδα να παίρνει πρωτάθλημα. Και η Άρσεναλ που σου αρέσει τόσο, πόσα πρωταθλήματα έχει πάρει;

καλα τωρα θες να με κουφανεις τελειως?στα παπαρια μου ποσα πρωταθληματα και κυπελα εχει παρει η αρσεναλ....εχει παρει 3,4 πρωταθληματα και 2,3 κυπελλα...ε και?εχει παιξει σε τελικο champions league?παιζει φοβερη μπαλλα?εχει διαρκεια τρομερη ως ομαδα?εχει προγραμματισμο ασυλληπτο για τα ευρωπαικα δεδομενα?(οχι φυσικα για τα ελληνικα..καλα εκει..αστο καλυτερα..)εχει εκμηδενισει τους ασταθμητους παραγοντες στο ελαχιστο?αν απαντησεις με ειλικρινεια μεσα σου σε αυτες τις ερωτησεις τοτε πιστευω θα βρεις τις απαντησεις στις αποριες σου,οσο για αυτα τα λαμογια που διοικουν το ελληνικο ποδοσφαιρο ενα εχω να τους πω!

ΑΙΣΧΟΣ!
 

Επισκέπτης
Κλαψτε μουνια.Κλαψτε γοερα μπας κ ο γαμιας σας,σας λυπηθει.

Θα σας γαζωνουμε με τις νικες μας,εντος κ εκτος εδρας.

Γαμαμε κοτες,λαγους,βουλγαρους,τουρκαλες.Προτιμιση σε βαλεντινουλες,μαρια η ασχημη,τσελσι η πουτανα της μπαρνσλει κ παει λεγοντας ο καταλογος.

Δεν ξενερωνουμε ποτε κ με τιποτα.

Οσο για τις πουτανες που αναφερουν τους πατεραδες αλλων προσωπων τους γραφω στα παπαρια μου.Ετσι κ αλλιως κοτοπουλα της πουτανας της τουρκιας ειναι κ παλι θα κλαινε στα φιλαρακια τους τους μοντ οτι τους βρισαμε την μαμα,τον μπαμπα κ οτι τους κατεβασαμε ολους τους θεους κατω στη γη.

ΚΛΑΣΤΕ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤΙΚΑ ΜΙΛΑΤΕ.

ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΣΤΕ Κ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΠΝΙΓΕΣΤΕ ΣΤΑ ΣΑΛΙΑ ΣΑΣ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΑ.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
καλα τωρα θες να με κουφανεις τελειως?στα παπαρια μου ποσα πρωταθληματα και κυπελα εχει παρει η αρσεναλ....εχει παρει 3,4 πρωταθληματα και 2,3 κυπελλα...ε και?εχει παιξει σε τελικο champions league?παιζει φοβερη μπαλλα?εχει διαρκεια τρομερη ως ομαδα?εχει προγραμματισμο ασυλληπτο για τα ευρωπαικα δεδομενα?(οχι φυσικα για τα ελληνικα..καλα εκει..αστο καλυτερα..)εχει εκμηδενισει τους ασταθμητους παραγοντες στο ελαχιστο?αν απαντησεις με ειλικρινεια μεσα σου σε αυτες τις ερωτησεις τοτε πιστευω θα βρεις τις απαντησεις στις αποριες σου,οσο για αυτα τα λαμογια που διοικουν το ελληνικο ποδοσφαιρο ενα εχω να τους πω!

ΑΙΣΧΟΣ!
Μα δεν λες κάτι καινούργιο. Δεν σου είπα πως διαφωνώ σε ό,τι λες. Απλά σου είπα πως δεν μπορείς να συγκρίνεις. Μπορείς να συγκρίνεις μόνο όμοια πραγματα. Μήλα με μήλα. Πάρε λοιπόν το πρωτάθλημα της Αυστρίας ή του Βελγίου ( περίπου ίδιος πληθυσμός), πάρε την πρωταθλήτρια από εκεί και δες τι παραπάνω έχει κάνει. Θα δεις πως το μοναδικό παραπάνω είναι η υπομονή. Και φυσικά τα αποτελέσματα στην Ευρώπη είναι ίδια ακριβώς. Εκτός αν έχεις κάποιο άλλο παράδειγμα, γιατί η Άρσεναλ είναι εντελώς ανεδαφικό και δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί σε καμία άλλη χώρα ξανά, ούτε καν στην ίδια την Αγγλία. Ακόμα και στο Μονακό που το προσπαθησε ο Βενγκέρ, δεν το έκανε σε τόσο καλό βαθμό γιατί δεν έμεινε τόσα χρόνια. Και επίσης, αν θυμάσαι θερμοκέφαλε, ο ΟΣΦΠ και ο Κόκκαλης που βρίζεις τώρα ήθελε να τον φέρει τον Βενγκέρ στον ΟΣΦΠ. Θα τον άφηνες 2ο χρόνο εσύ να φτιάξει τίποτα; Ή στη μέση της χρονιάς θα τον έβγαζες παλτό; Βλέπεις την Άρσεναλ μετά από 10 χρόνια; Γαμώ τις συγκρίσεις κάνεις.

να σου δώσω κι άλλη τροφή για σκέψη: θες να αφήσεις τον Τάκη 10 χρόνια στον Ολυμπιακό ασχέτως αποτελεσμάτων και μετά να τα συγκρίνουμε με την Άρσεναλ; Δεν θα το έκανες ούτε αν ήταν στον πάγκοο αδερφός της μάνας σου. Τέτοιος είσαι.
Ο.κ. ; Καλό είναι να επικοινωνούμε και να έχουμε ένα οιρμό σκέψης...όχι απλά να γράφουμε ό,τι θέλουμε.
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.003
Πόντοι
1.486
Αρίονα κράτει για σήμερα,είναι διαταγή! ;)
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
και μην μου πεις για τα πρωταθλήματα της ΑΕΚ επί προεδρίας του αυτά ήταν περισσότερο προϊόντα του συμπαγούς δεσίματος που υπήρχε σε όλους τους τομείς μεταξύ των ΑΕΚτσήδων  
Ναι, βέβαια, εσείς δεν παίρνετε ποτέ πρωτάθλημα με διαιτησίες...μόνο με κουμπούρια στα αποδυτήρια...μα τι λέει...
Ρε αρίωνα, και πάλι σου λέω, δεν λες κάτι καινούργιο. ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ δεν εχουν βρεθεί. ΔΕΝ λέω πως είναι αθώος, δεν ξέρω όμως ούτε το ένα ούτε το άλλο. Και επίσης ΔΕΝ πιστεύω πως ΟΥΤΕ ενας από αυτούς που είναι ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ομάδων είναι ηθικοί ή άμεμπτοι. Ο Κόκκαλης είναι μόνο ένας. Ας μην πιάσουμε πετρέλαια και ιντερνετικές συναλλαγές ή βραδινές δουλειές που έχουν όλοι τους.
Και ΔΕΝ απάντησες για τον ντεμίνιο...που πούλησε την ίδια σου την πατρίδα και την έφτυσε λες και ήτανε μια ομάδα που θα τον έπαιρνε με μεταγραφή.
Μήπως θέλεις να μου πεις πως ο Αμπράμοβιτς ή ο Μπερλουσκόνι έχουν αποκτήσει λεφτά με το σταυρό στο χέρι; Γιατί θα τρελαθούμε τελείως εδώ μέσα με αυτά που λέτε...
Σου είπα ΣΑΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, δεν με νοιάζει από πού έβγαλε τα λεφτά του γιατί δεν είναι ο μόνος και ακόμα και να ξέρω δεν μπορώ να του κάνω τίποτα, δεν είμαι εισαγγελέας.
Αλλά με νοιάζει να μην μου κάνει μπάχαλο την ομάδα όπως ο Κοσκωτάς την έκανε και να μην την κλέβει.
ΟΚ;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom