Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 195K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (1 μέλη και 9 επισκέπτες)

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
ρε μαλάκα...
σταμάτα να γράφεις για πράγματα που ΔΕΝ ξέρεις
εσύ νομίζεις πως το ποδόσφαιρο είναι άσπηλο
τράβα δες καμιά τσόντα....
ναι, σωστά ο ΠΑΟΚ δεν ήταν παραμάγαζο του ΠΑΟ
όπως εξάλλου και ο ΟΦΗ παλιότερα
είπαμε, αγγελικά πλασμένο το ελλ. ποδόσφαιρο
τι χωλοσκάς λοιπόν για τα στημένα; δεν υπάρχουνε ούτε αυτά..
Ρε τυπε,μιλας για τον παοκ,δεν ειναι κανενας οφη,καμια ξανθη,κανας εργοτελης να ειναι παραμαγαζο.Νοιωσε λιγο,λες ασυναρτησιες και στα πολιτικα και στα αθλητικα.
Μετα νευριαζεις οταν σε χλευαζουν.
 

stratigosss

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
6.275
Κριτικές
44
Like
20
Πόντοι
1.290
Εσυ ακομα εδω ρε....???? Παλευεις μονος σου για τον κακο Μαρινακη να φανταστω ε??? :2funny:
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Εσυ ακομα εδω ρε....???? Παλευεις μονος σου για τον κακο Μαρινακη να φανταστω ε??? :2funny:
Ναι εντελως μονος,παρεα με κατι ταλιμπαν δημοσιογραφους αεκτζηδες που ελεγχουν τα παγκοσμια μιντια και ριχνουν λασπη εναντιον του γαυρου και του μαρινακη.
και μην γελασεις,το εχει πει τυπος απο εδω μεσα. :grin:
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Ρε τυπε,μιλας για τον παοκ,δεν ειναι κανενας οφη,καμια ξανθη,κανας εργοτελης να ειναι παραμαγαζο.Νοιωσε λιγο,λες ασυναρτησιες και στα πολιτικα και στα αθλητικα.
Μετα νευριαζεις οταν σε χλευαζουν.
χαχαχαχαα
εγώ να νιώσω;
σου έλεγα και για τον Ριβάλντο και μου έλεγες για ποσοστά της Puma
ρε μαλάκα, αφού δεν έχεις ιδέα
τι διαφορά έχει ο ΠΑΟΚ από τον Εργοτέλη ρε μπάμια;
περισσότερο κόσμο
για τον ΟΦΗ τι ξέρεις;;
γιατί προσωπικά ξέρω άτομα από τη διοίκηση του μέχρι πριν από 3 χρόνια
σου λέω δεν ξέρεις την τύφλα σου
πετάς ένα: δεν είναι έτσι και τέλεψες
σου λέω ΔΕΝ ξέρεις
είναι προφανές πως δεν μπορώ εδώ να αναφέρω ονόματα

αλλά πόσες φορές πρέπει να στο πω για να το καταλάβεις (με τι μυαλό θα μου πεις - πάσο)

ΔΕΝ παίζεται ποδόσφαιρο μεταξύ των διοικήσεων των ομάδων
Πάρτο πρέφα επιτέλους
είσαι νύχτα λέμε
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Εσυ ακομα εδω ρε....???? Παλευεις μονος σου για τον κακο Μαρινακη να φανταστω ε??? :2funny:
αφού μια χαρά τα λες στη λεζάντα σου από κάτω...τι ασχολείσαι;
άσε εμάς τους μαζόχες να ασχολούμαστε μαζί τους...
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
χαχαχαχαα
εγώ να νιώσω;
σου έλεγα και για τον Ριβάλντο και μου έλεγες για ποσοστά της Puma
ρε μαλάκα, αφού δεν έχεις ιδέα
τι διαφορά έχει ο ΠΑΟΚ από τον Εργοτέλη ρε μπάμια;
περισσότερο κόσμο
για τον ΟΦΗ τι ξέρεις;;
γιατί προσωπικά ξέρω άτομα από τη διοίκηση του μέχρι πριν από 3 χρόνια
σου λέω δεν ξέρεις την τύφλα σου
πετάς ένα: δεν είναι έτσι και τέλεψες
σου λέω ΔΕΝ ξέρεις
είναι προφανές πως δεν μπορώ εδώ να αναφέρω ονόματα

αλλά πόσες φορές πρέπει να στο πω για να το καταλάβεις (με τι μυαλό θα μου πεις - πάσο)

ΔΕΝ παίζεται ποδόσφαιρο μεταξύ των διοικήσεων των ομάδων
Πάρτο πρέφα επιτέλους
είσαι νύχτα λέμε
37288226.jpg

Σιγα σιγα σε πλησιαζουν  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
Κερδίζει πόντους ο Σουμπίνιο

Αποστολή: Νίκος Γαβαλάς
Σημάδι παραμονής του Σουμπίνο στο ρόστερ του Ολυμπιακού, «κρύβεται» στις δηλώσεις του Ερνέστο Βαλβέρδε μετά την πρωινή προπόνηση της Παρασκευής. Όταν ρωτήθηκε για τον τραυματισμό του Φέισα ανέφερε πως για τη θέση του υπάρχει και ο Σουμπίνιο με τον οποίο δουλεύει στις προπονήσεις.

Για να κάνει ειδική αναφορά ο Ισπανός σε έναν παίκτη, προφανώς και κάτι έχει κατά νου. Υπενθυμίζουμε πως ο Βραζιλιάνος αμυντικός μέσος είχε ικανοποιήσει σε μεγάλο βαθμό τον τεχνικό των «Πειραιωτών», με την παρουσία του στα φιλικά του Μαΐου, με την ΑΕΚ Λάρνακας και τον Απόλλωνα Λεμεσού στην Κύπρο.

Στις προπονήσεις στο Ζέεφελντ προσπαθήσει να «κερδίσει» τον Βαλβέρδε προκειμένου να παραμείνει στο ρόστερ στη νέα χρονιά. Γεγονός είναι πως στις ασκήσεις με μπάλα δείχνει πως διαθέτει υψηλή τεχνική κατάρτιση. Στη διάρκεια των φιλικών αγώνων σε Αυστρία και Ολλανδία, ο Ισπανός προπονητής αναμένεται να τον περάσει απ' την κρησάρα του και ν' αποφασίσει οριστικά αν θα τον κρατήσει στο δυναμικό των «ερυθρόλευκων» στη νέα περίοδο.

novasports.gr
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
Ανεβάζει στροφές ο Φετφατζίδης

Πλησιάζει η ώρα για να ενταχθεί ο Γιάννης Φετφατζίδης στο κανονικό πρόγραμμα του Ολυμπιακού στο Ζέεφελντ. Ο διεθνής μεσοεπιθετικός ακολούθησε το πρωί της Παρασκευής έντονο ατομικό πρόγραμμα με μπάλα και σύντομα θα είναι σε θέση να μετέχει σε όλες τις ασκήσεις των προπονήσεων του βασικού σταδίου της προετοιμασίας των πρωταθλητών Ελλάδας.

Μεγάλη βελτίωση έχει παρουσιάσει και η κατάσταση του Γκρμπιτς (έχει ενοχλήσεις στο λαγονοψοΐτη μυ αριστερά). Θα συνεχίσει το ειδικό πρόγραμμα που ακολουθεί και σταδιακά θα επανενταχθεί στο πρόγραμμα των συμπαικτών του.

Κανονικά προπονήθηκε ο Βαλεριάνος που είχε από την προπόνηση της Πέμπτης ένα κτύπημα (κάκωση) στον αριστερό ώμο.

Το απογευματινό πρόγραμμα περιλαμβάνει ασκήσεις με βάρη στο γυμναστήριο του ξενοδοχείου, οι οποίες θα γίνουν σε δύο γκρουπ.

novasports.gr
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
Ξεχώρισε ο Φουστέρ

Γκολ και πλούσιο θέαμα είχαν τα διπλά στο μισό γήπεδο, της πρωινής προπόνησης του Ολυμπιακού στο Ζέεφελντ. Αναμφίβολα, ξεχώρισε ο Νταβίντ Φουστέρ ο οποίος πέτυχε συνολικά τέσσερα γκολ.

Ο Ερνέστο Βαλβέρδε δημιούργησε τέσσερις ομάδες των πέντε παικτών, έχοντας έναν μπαλαντέρ και διατηρώντας στις εστίες τους Κοστάντζο και Δασκαλάκη. Στο πρώτο διπλό με τους «κόκκινους» που επικράτησαν με 8-4 έπαιξαν οι Χολέμπας, Παπάζογλου, Γκαλίτσιος, Φουστέρ και Πάντελιτς. Με τους «κίτρινους» ήταν οι Τοροσίδης, Ουρτάδο, Βαλεριάνος, Κάταϊ και Μιραλάς. Σε ρόλο μπαλαντέρ έπαιζε ο Ιμπαγάσα. Τα γκολ των νικητών πέτυχαν οι Φουστέρ (4), Πάντελιτς (2), Χολέμπας και Γκαλίτσιος, ενώ των ηττημένων οι Ιμπαγάσα, Κάταϊ, Μιραλάς και Τοροσίδης.

Στο δεύτερο διπλό χρησιμοποιήθηκαν με τους «κίτρινους» (νίκησαν 4-2) οι Τζιμπούρ, Ιμπαγάσα, Μοδέστο, Σουμπίνιο, Μαρκάνο και με τους «κόκκινους» οι Αβραάμ Παπαδόπουλος, Μανιάτης, Νικλητσιώτης, Χαβίτο, Ριέρα. Μπαλαντέρ έπαιξε ο Κάταϊ. Τα γκολ των «κίτρινων» σημείωσαν οι Μαρκάνο, Κάταϊ, Ιμπαγάσα και Τζιμπούρ, ενώ των «κόκκινων» οι Μανιάτης και Χαβίτο.

novasports.gr
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
Θλάση ο Φέισα...

Εκτός δράσης για τουλάχιστον μία εβδομάδα μένει ο Λιούμπομιρ Φέισα. H κατάσταση του Σέρβου αμυντικού μέσου του Ολυμπιακού επαναξιολογήθηκε απʼ τον γιατρό των «ερυθρόλευκων», Χρήστο Θέο, ο οποίος διέγνωσε ήπια θλάση πρώτου βαθμού στον αριστερό προσαγωγό. Για τις επόμενες πέντε ή έξι ημέρες θα ακολουθήσει ειδική αγωγή. Ενδεχομένως το απόγευμα να υποβληθεί και σε μαγνητική τομογραφία.

Θυμίζουμε πως την Πέμπτη είχε ακολουθήσει ατομικό πρόγραμμα, καθώς αισθανόταν ενοχλήσεις. Γίνεται σαφές πως θα χάσει το υπόλοιπο διάστημα της βασικής προετοιμασίας των πρωταθλητών Ελλάδας στην Αυστρία. Το πρωί της Παρασκευής μετέβη στο προπονητικό κέντρο του Ζέεφελντ όπου παρέμεινε για περίπου ένα τέταρτο. Στη συνέχεια επέστρεψε με το πούλμαν της ομάδας στο ξενοδοχείο προκειμένου να υποβληθεί σε θεραπεία.

novasports.gr
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
37288226.jpg

Σιγα σιγα σε πλησιαζουν  :2funny: :2funny: :2funny:
καλά,
δεν σε παλεύω άλλο
παίξε στοίχημα και άγιος ο θεός
σου είπα δεν γνωρίζεις μία
εσύ νομίζεις πως τα ξέρεις όλα
στα αρχίδια μου
άλλωστε δεν το έχω και ανάγκη να σου βάλω μυαλό. Εδώ σου λέω πως τους ξέρω τους ανθρώπους κι εσύ μου λες μαλακίες γιατί δεν έχεις επιχείρημα κανένα

στροβιλίσου μόνος σου
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
καλά,
δεν σε παλεύω άλλο
παίξε στοίχημα και άγιος ο θεός
σου είπα δεν γνωρίζεις μία
εσύ νομίζεις πως τα ξέρεις όλα
στα αρχίδια μου
άλλωστε δεν το έχω και ανάγκη να σου βάλω μυαλό. Εδώ σου λέω πως τους ξέρω τους ανθρώπους κι εσύ μου λες μαλακίες γιατί δεν έχεις επιχείρημα κανένα

στροβιλίσου μόνος σου
crazyman-01.jpg
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
Ρε τυπε,μιλας για τον παοκ,δεν ειναι κανενας οφη,καμια ξανθη,κανας εργοτελης να ειναι παραμαγαζο.Νοιωσε λιγο,λες ασυναρτησιες και στα πολιτικα και στα αθλητικα.
Μετα νευριαζεις οταν σε χλευαζουν.

Μετά τη μετακίνηση του Βιτόλο στο βάζελο και την περίεργη(; ) απάθεια των οπαδών του ΠΑΟ(Κ),
δε νομίζω να έχεις πλέον αμφιβολίες ότι και οι μπαογκτζίδες είναι φιλιππινέζες.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Μετά τη μετακίνηση του Βιτόλο στο βάζελο και την περίεργη(; ) απάθεια των οπαδών του ΠΑΟ(Κ),
δε νομίζω να έχεις πλέον αμφιβολίες ότι και οι μπαογκτζίδες είναι φιλιππινέζες.
Οτι ακριβως εγινε με τον τζιμπουρ,εγινε και με τον βιτολο.του βιτολο του χρωσταγαν,ολο ελεγαν οι επιδοξοι αγοραστες οτι θα δωσουν τα λεφτα για να μεινει,που τελικα δεν εδωσαν,και λογικο ηταν να φυγει.το οτι θα πηγαινε σε καποιον απο τον βαζελογαυρο ηταν λογικο.απλα πιστευω οι βαζελοι τον ηθελαν περισσοτερο,κονομησαν και λεφτα τωρα με την πωληση του σισσε.Οσο για την απαθεια των παοκτζηδων,μαλλον δεν ακους και πολυ ραδιοφωνο.
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
Οτι ακριβως εγινε με τον τζιμπουρ,εγινε και με τον βιτολο.του βιτολο του χρωσταγαν,ολο ελεγαν οι επιδοξοι αγοραστες οτι θα δωσουν τα λεφτα για να μεινει,που τελικα δεν εδωσαν,και λογικο ηταν να φυγει.το οτι θα πηγαινε σε καποιον απο τον βαζελογαυρο ηταν λογικο.απλα πιστευω οι βαζελοι τον ηθελαν περισσοτερο,κονομησαν και λεφτα τωρα με την πωληση του σισσε.Οσο για την απαθεια των παοκτζηδων,μαλλον δεν ακους και πολυ ραδιοφωνο.

Ετοιμάζουν μπουγατσοοδοφράγματα για το παιχνίδι με το βάζελο;;  :2funny: :2funny:
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
Πρώτος στόχος το πρωτάθλημα

Η κατάκτηση του πρωταθλήματος είναι ο βασικός στόχος του Ολυμπιακού τη νέα περίοδο, σύμφωνα με τον Ερνέστο Βαλβέρδε. Ο Ισπανός τεχνικός επανέλαβε την άποψή του στο δείπνο που παρέθεσε στο Ζέεφελντ στους ρεπόρτερ οι οποίοι καλύπτουν την προετοιμασία των «ερυθρόλευκων» στις αυστριακές Άλπεις.

Αναφορικά με την επιστροφή των «Πειραιωτών» στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ, υπογράμμισε πως στόχος του είναι να απολαύσουν όλοι τη συμμετοχή στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση. Πρόσθεσε πως δε θέλει να βάλει στόχους στην Ευρώπη, προκειμένου να μη δημιουργηθούν προσδοκίες στον κόσμο και στη συνέχεια απογοητευτούν οι φίλοι της ομάδας.

Στόχος του είναι η δημιουργία μίας ομάδας η οποία στην Ευρώπη δε θα κλείνεται στην άμυνα. Χαρακτήρισε δε θετικό το γεγονός πως ο Ολυμπιακός γλυτώνει την περιπέτεια των προκριματικών στην Ευρώπη. Απέφυγε, πάντως, οποιαδήποτε αναφορά στις μεταγραφές και στο ενδεχόμενο απόκτησης κι άλλου παίκτη.

Αν είχε πάντως, τη δυνατότητα να φέρει έναν παίκτη, αυτός θα ήταν ο Τσάβι. Δήλωσε άγνοια για τα προ διμήνου ισπανικά δημοσιεύματα περί ενδιαφέροντος της Μπαρσελόνα για να συνεργαστεί μαζί του σε περίπτωση κατά την οποία αποχωρήσει ο Γκουαρντιόλα. Και είπε χαριτολογώντας: «Ε, του χρόνου θα είμαι στη Ρεάλ, την Μπαρτσελόνα ή την Τσέλσι».

Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός πως δεν έκρυψε το θαυμασμό του για τη Ρεάλ. Μάλιστα, μετά από σχετική πρόκληση, θυμήθηκε έναν προς έναν τους προπονητές που πέρασαν απ' τον πάγκο της «Βασίλισσας» τα τελευταία επτά χρόνια.

novasports.gr
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
Ανοιχτό" του Σάντσες

Ο Κάρλος Σάντσες τόνισε ότι θέλει να έρθει στον Ολυμπιακό, αλλά ο Ερνέστο Βαλβέρδε δεν "καίγεται" πλέον για την απόκτησή του. "Δεν έχει αλλάξει τίποτα τις τελευταίες ημέρες. Το ξέρουν στη Βαλανσιέν ότι το μυαλό μου είναι μόνο στον Ολυμπιακό. Αν είχα τη δυνατότητα επιλογής, θα ερχόμουν αύριο στον Ολυμπιακό", είπε ο Κολομβιανός μέσος, την ώρα που ο Ισπανός τεχνικός φαίνεται ικανοποιημένος με την παρουσία πέντε παικτών για το χώρο του κέντρου.

Ουρτάδο, Φέισα, Μοντεστό, Ιμπαγάσα και Γέστε... αρκούν στον Βαλβέρδε, που θα ζητήσει την απόκτηση ενός ακόμη ποδοσφαιριστή για τη μεσαία γραμμή μόνο αν παραχωρηθεί ο Βασίλης Τοροσίδης και μετατεθεί στα μπακ ο Μοντεστό. Η τελική απόφαση ανήκει σε κάθε περίπτωση στον Βαγγέλη Μαρινάκη, αφού η Βαλανσιέν μπορεί να απαντήσει ανά πάσα στιγμή στην πρόταση του Ολυμπιακού για τον Σάντσες.

novasports.gr

Μας έχουν σπάσει τα παπάρια με δαύτον :jerking: :jerking: :jerking:
 

bobas

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.702
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
1ος στοχος επρεπε να ναι ο κεντρικος ανασταλτικος χαφ και ακομα τον ψαχνουμε. Δε μ αρεσουν τα μαντατα αυτα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom