Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 195K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
μαλιστα...και μολις την βγαζει σουταρει ο αλλος και αυτος [size=16pt]παιρνει ριμπαουντ[/size] ετσι;;;με 5 ,6 δευτερα μεσα ετσι;;;
και την βγαζει 10.14..αλλα τι ψαχνεις τωρα ειναι μαρς 3 ...δες πως πεταγονται απο τον παγκο και το δειχνουν...καθαρη φαση ειναι..
ποια φάση κοιτάς ρε γίγαντα; μόλις τη βγάζει, ο αράπης σουτάρει 3ποντο που μπαίνει.
κι από 10:11 έως 10:14 που λες είναι πάνω από 3''??? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

 

Wonderful

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2010
Μηνύματα
5.761
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
66
πριν αρχίσετε να παίρνετε ευρωπαϊκά εσείς, όταν σας νικούσαμε στα φάιναλ4 στα μεταξύ μας, μετά ερχόμασταν πίσω και μας παίρνατε το πρωτάθλημα, θυμάσαι;
τότε λοιπόν λέγατε τα ίδια ανάποδα.
ποια ευρώπη και λοιπά

κάποια στιγμή χαλαρώστε...
τότε χειροκροτούσαμε τον μπασκετικό ολυμπιακό και τον υποστηρίζαμε
δεν έχω δει το ανάποδο όμως
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
είπαμε εδώ σας αδικέι η διατησία  :jerking:  αλλά και έξω ποιός πήρε το ΕΡΥΡΩΠΑΙΚΟ ????
ρε μαστορα μας τα εκανες αεροστατο, θες να ακουσεις οτι εισαι καλυτερη ομαδα;; εισαι!ποτε ομως θα καταλαβεις οτι οτι κανετε εσεις στο μπασκετ τα ιδια σας κανουμε στο ποδοσφαιρο, τα 6 ευρωπαικα δεν ειναι αλλοθι ουτε μετρο συγκρισης αναμεσα σε ποδοσφαιρο και μπασκετ γιατι ειναι ειναι σαν να μπερδευεις την πουτσα με την βουρτσα
 

asstraffic

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2010
Μηνύματα
53
Like
0
Πόντοι
0
πριν αρχίσετε να παίρνετε ευρωπαϊκά εσείς, όταν σας νικούσαμε στα φάιναλ4 στα μεταξύ μας, μετά ερχόμασταν πίσω και μας παίρνατε το πρωτάθλημα, θυμάσαι;
τότε λοιπόν λέγατε τα ίδια ανάποδα.
ποια ευρώπη και λοιπά

κάποια στιγμή χαλαρώστε...

Α να σου θυμίσω....2 φορές μας κερδίσατε σε φάιναλ φορ Ευρωλίγκας και πήρατε  :pipa2:
μία φορά σας κερδίσαμε......και το πήραμε......ΘΥΜΑΣΑΙΙΙΙΙ;;;;;;

Λυπούμαστε.....αλλά δεν χαλαρώνουμε!!!! εσείς χαλαρώστε στον καναπέ!! Γιατί μόλις πήραμε το 6ο Ευρωπαικό και κυνηγάμε τη Ρεάλ. Να σου θυμίσω επίσης ότι πάμε για τον 51ο τίτλο συνολικά; αν θυμάμαι καλά....το δικό σας νούμερο είναι το 19;;
 

GSAKKI

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2010
Μηνύματα
2.777
Κριτικές
1
Like
209
Πόντοι
36
το  13  :rockon:(χρόνια  χωρίς πρωτάθλημα..)

και πάμε για το 14 !
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
δες τη φαση....10:11 τη μαζευει,10:13 τη βγαζει..


τα παιδιά θυμίζουν μαθητευόμενους μάγους. ειδικά ο αιγέας θεωρεί τον εαυτό του και διαιτητή. δείχνουν σαν να βλέπουν 2-3 παιχνίδια το χρόνο, οπότε όταν μια φάση χτυπάει λίγο περίεργα γι' αυτούς, διαβάζουν τον κανονισμό και αποφαίνονται, αφού δεν έχουν δει πολλούς αγώνες για να καταλάβουν τι σφυρίζουν και τι όχι οι διαιτητές
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
τα πλεονεκτηματα τα βγαζεις απο το κεφαλι σου...

26.1  Rule
26.1.1 A player shall not remain in the opponents' restricted area for more than three (3)
consecutive seconds while his team is in control of a live ball in the frontcourt and
the game clock is running
.  καμια σχεση..στο σουτ/ριμπαουντ δε σφυριζονται ποτε..

26.1.2 Allowances must be made for a player who:
 Makes an attempt to leave the restricted area.
 Is in the restricted area when he or his team-mate is in the act of shooting and
the ball is leaving or has just left the player's hand(s) on the shot for a field goal.

 Dribbles in the restricted area to shoot for a field goal after having been there
for less than three (3) consecutive seconds

μην εκτιθεσαι χωρις λογο, αν ο ενας διαιτης σφυριξει παραβαση 3'' την ωρα που σουταρει καποιος τριποντο ειναι δυνατον να μετρηση;;;;; αφου ποσταρεις κανονισμους θα επρεπε να ξερεις οτι σε καθε σφυριγμα διαιτητη νεκρωνει ο χρονος αρα η οποιαδηποτε προσπαθεια ειναι ως μη γενομενη, μονο οταν στην προσπαθεια για σουτ γινει φαουλ!
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
τα παιδιά θυμίζουν μαθητευόμενους μάγους. ειδικά ο αιγέας θεωρεί τον εαυτό του και διαιτητή. δείχνουν σαν να βλέπουν 2-3 παιχνίδια το χρόνο, οπότε όταν μια φάση χτυπάει λίγο περίεργα γι' αυτούς, διαβάζουν τον κανονισμό και αποφαίνονται, αφού δεν έχουν δει πολλούς αγώνες για να καταλάβουν τι σφυρίζουν και τι όχι οι διαιτητές
με ειδες να χρησιμοποιω την διαιτησια σαν αλλοθι για τις ηττες;;; μην κρινεις εξ ιδιων
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
μην εκτιθεσαι χωρις λογο, αν ο ενας διαιτης σφυριξει παραβαση 3'' την ωρα που σουταρει καποιος τριποντο ειναι δυνατον να μετρηση;;;;; αφου ποσταρεις κανονισμους θα επρεπε να ξερεις οτι σε καθε σφυριγμα διαιτητη νεκρωνει ο χρονος αρα η οποιαδηποτε προσπαθεια ειναι ως μη γενομενη, μονο οταν στην προσπαθεια για σουτ γινει φαουλ!
αμα σφυριξει ο διαιτητης φυσικα και δε μετραει το καλαθι,αφου εχουμε dead ball.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
τότε χειροκροτούσαμε τον μπασκετικό ολυμπιακό και τον υποστηρίζαμε
δεν έχω δει το ανάποδο όμως
εγώ ούτε το πρώτο το έχω δει ποτέ
ούτε το δεύτερο

και πίστεψέ με..φοράω πάντα τα γιαλιά μου της μυωπίας για να μην κάνω λάθος
 

Wonderful

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2010
Μηνύματα
5.761
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
66
εγώ ούτε το πρώτο το έχω δει ποτέ
ούτε το δεύτερο

και πίστεψέ με..φοράω πάντα τα γιαλιά μου της μυωπίας για να μην κάνω λάθος
για το δεύτερο έχεις δίκηο
για το πρώτο κάνεις μακράν λάθος (όπως υποστηρίξαμε και τον ΠΑΟΚ στην Ελβετία-δεν μιλάω για οργανωμένους αλλά για μπασκετικούς πάντα)
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
με ειδες να χρησιμοποιω την διαιτησια σαν αλλοθι για τις ηττες;;; μην κρινεις εξ ιδιων

καλά, σόρυ, εσένα ίσως σε πήρε άδικα η μπάλα στη συγκεκριμένη περίπτωση. αλλά με τις παπαριές του Χρηστίδη, που κάνει αφαίρεση 14-11 και τα βγάζει πάνω από 3, πήρα φόρα κι εγώ. και γιατί κρίνω εξ ιδίων; με είδες πουθενά να δικαιολογώ ήττα με διαιτησία; (εξαιρουμένου βέβαια του ντέρμπυ στο Καραϊσκάκη όπου είχαμε το πρωτοφανές να υποδειχθεί οφσάιντ παίχτης που καλύπτεται από 4)
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
τα παιδιά θυμίζουν μαθητευόμενους μάγους. ειδικά ο αιγέας θεωρεί τον εαυτό του και διαιτητή. δείχνουν σαν να βλέπουν 2-3 παιχνίδια το χρόνο, οπότε όταν μια φάση χτυπάει λίγο περίεργα γι' αυτούς, διαβάζουν τον κανονισμό και αποφαίνονται, αφού δεν έχουν δει πολλούς αγώνες για να καταλάβουν τι σφυρίζουν και τι όχι οι διαιτητές
ο οπαδος μπορει να λεει οτι του καβλωσει..τσαμπα ειναι..
εξαλλου το μπασκετ ανεκαθεν για τους περισσοτερους ηταν 3 ματσ το χρονο.
το χειροτερο ομως ειναι δημοσιοκαφροι τελειως ασχετοι με το αθλημα να γραφουν σχολιο για τους τελικους.
νικολακοπουλοι,καραπαπαδες,βασιλαραδες και σια.

για γελια..
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Α να σου θυμίσω....2 φορές μας κερδίσατε σε φάιναλ φορ Ευρωλίγκας και πήρατε  :pipa2:
μία φορά σας κερδίσαμε......και το πήραμε......ΘΥΜΑΣΑΙΙΙΙΙ;;;;;;

Λυπούμαστε.....αλλά δεν χαλαρώνουμε!!!! εσείς χαλαρώστε στον καναπέ!! Γιατί μόλις πήραμε το 6ο Ευρωπαικό και κυνηγάμε τη Ρεάλ. Να σου θυμίσω επίσης ότι πάμε για τον 51ο τίτλο συνολικά; αν θυμάμαι καλά....το δικό σας νούμερο είναι το 19;;
και τι με αυτό;
δεν λες κάτι που να αναιρεί αυτό που σου λέω εγώ.
κλασική περίπτωση οπαδικής όρασης.

μέτρα τα
δεν με αφορά
ούτε τα δικά μας μετράω στο ποδόσφαιρο.
δεν ζω από το νούμερο αυτό
έχω πιο σημαντικά πράγματα στη ζωή μου να κάνω
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
για το δεύτερο έχεις δίκηο
για το πρώτο κάνεις λάθος
(δεν μιλάω για οργανωμένους αλλά για μπασκετικούς πάντα)

φίλε, νομίζω ότι έχει δίκιο. δεν είδα ποτέ βάζελο να υποστηρίζει τον ΟΣΦΠ ή έστω να παραδέχεται καλή του προσπάθεια
 

Wonderful

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2010
Μηνύματα
5.761
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
66
φίλε, νομίζω ότι έχει δίκιο. δεν είδα ποτέ βάζελο να υποστηρίζει τον ΟΣΦΠ ή έστω να παραδέχεται καλή του προσπάθεια
εγώ αντιθέτως είδα
και πολλούς μάλιστα
όπως και τον άρη και τον παοκ δεκαετία 80-90
τώρα πλέον
και μετά τις δηλώσεις παπαλουκά επί τσσκα
δεν θα ξαναδεί ποτέ κανέναν
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
εγώ αντιθέτως είδα
και πολλούς μάλιστα
όπως και τον άρη και τον παοκ δεκαετία 80-90
τώρα πλέον
και μετά τις δηλώσεις παπαλουκά επί τσσκα
δεν θα ξαναδεί ποτέ κανέναν

δεν μιλάμε για απλούς φιλάθλους, αλλά για οπαδούς. οι απλοί φίλαθλοι του ΟΣΦΠ και τώρα θα χειροκροτήσουν τον ΠΑΟ. άρη και ΠΑΟΚ ας μην μπλέκουμε. εκείνη την εποχή τον Άρη τον υποστήριζαν όλοι
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
ο οπαδος μπορει να λεει οτι του καβλωσει..τσαμπα ειναι..
εξαλλου το μπασκετ ανεκαθεν για τους περισσοτερους ηταν 3 ματσ το χρονο.
το χειροτερο ομως ειναι δημοσιοκαφροι τελειως ασχετοι με το αθλημα να γραφουν σχολιο για τους τελικους.
νικολακοπουλοι,καραπαπαδες,βασιλαραδες και σια.

για γελια..

χεχε, έτσι. θυμίζει μετά από αγώνα ΑΕΚ-ΟΣΦΠ που είχε βγει ο Χαρδαβέλας στο δελτίο του ΑΛΤΕΡ και έλεγε ότι ήταν στημένο. και βγαίνει ο Γεωργίου στο τηλ. και λέει "καλά το Χαρδαβέλα φέρατε να μιλήσει που αν δει μπάλα πράσινη με βούλες θα την περάσει για καρπούζι;". φοβερό βίντεο. το έχει κανείς;
 

Wonderful

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2010
Μηνύματα
5.761
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
66
δεν μιλάμε για απλούς φιλάθλους, αλλά για οπαδούς. οι απλοί φίλαθλοι του ΟΣΦΠ και τώρα θα χειροκροτήσουν τον ΠΑΟ. άρη και ΠΑΟΚ ας μην μπλέκουμε. εκείνη την εποχή τον Άρη τον υποστήριζαν όλοι
άμα διάβασες πριν για απλούς φιλάθλους μιλούσα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom