Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Καταρχήν συγχαρητήρια στον Ακατονόμαστο για τη νίκη. Το χθεσινό πάθημα να γίνει μάθημα σε όσους πιστεύουν ότι ο Ολυμπιακός δεν έχει αντίπαλο στην Ελλάδα. Λάθος . Έχουμε αντίπαλο. Ούτε κρίνονται όλα από τον Νοέμβρη. Και πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να κάνουμε 4 νίκες στα εναπομείναντα 6 παιχνίδια για τον τίτλο.
Επίσης , χωρίς αυτό να σημαίνει ότι πρέπει να παραμείνει στη βασική 11άδα, ας μην τα φορτώνουμε όλα στον Ανατολάκη. Το παιδί ήταν αλάνθαστο σε όλον τον αγώνα. Έκανε ένα λάθος. Όλοι οι αμυντικοί θα κάνουν ένα λάθος. Και ο Μπεκενμπάουερ έκανε λάθη. Εκείνο που μου τη δίνει είναι ότι μετά το λάθος του Ανατολάκη ο πλησιέστερος κόκκινος είναι στα 30 μέτρα απόσταση, Τί άμυνα ανέκδοτο ειναι αυτή !!! Ας καταλάβουμε επιτέλους , μπας και κάνουμε κάτι στην Ευρώπη , ότι όλες οι επιτυχίες της Ελλάδας σε Εθνικό ? συλλογικό επίπεδο, έχουν γίνει από την ΑΜΥΝΑ. Ας βάλουμε επιτέλους πιο πολλούς αμυντικούς . Ας παίξουμε «τσούκου-τσούκου» μπολ όπως ο Ρεχάγκελ ή ο Μαρκαριάν ...Δεν είναι ντροπή . Τί μανία είναι αυτή με τον Ολυμπιακό να θέλει να παίζει ...επιθετικό ποδόσφαιρο... ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΒΡΑΖΙΛΙΑ.
 

trixotos kavliaris

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
1.129
Like
2
Πόντοι
16
ΞΗΛΩΜΑ ΚΑΙ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΣΤΟ ΘΡΥΛΟ ΤΩΡΑ!!!!!

Με προπονητή τον Τάκη δε μπορεί να περιμένει κανείς τίποτα.

Θειούλη Κόκκαλη, βάλε λίγο το χέρι στη τσέπη και δώσε και κάνά φράγκο.....

 

KARALIAKOURAS

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2006
Μηνύματα
693
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
ΞΗΛΩΜΑ ΚΑΙ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΣΤΟ ΘΡΥΛΟ ΤΩΡΑ!!!!!

Με προπονητή τον Τάκη δε μπορεί να περιμένει κανείς τίποτα.

Θειούλη Κόκκαλη, βάλε λίγο το χέρι στη τσέπη και δώσε και κάνά φράγκο.....

Η λυση δεν ειναι αυτη!"Θειε βαλε λεφτα!".Ελεος!Ο Κοκκαλης επρεπε εδω και 3 χρονια να ειχε κανει ριζικη ανανεωση.Ο σκελετος της ομαδας ειναι σαπιος.Ομως τον βολεψε η ανυπαρξια του Παναθηναικου και της Αεκ,οποτε σου λεει με το Ριβαλντο τους παιρνω χαλαρα τα νταμπλ,το καραισκακη γεματο,οι φανελες μοσχοπουλιουνται.μαλακας ειμαι να ρισκαρω να φτιαξω μια νεα ομαδα τωρα..?ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ.ΣΤΟΝ ΘΕΙΟ ΠΑΝΤΑ ΑΡΕΣΑΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ..Κατα τη γνωμη μου ακολουθησε μια σοφη αλλα και κοντοφθαλμη και ΑΠΛΗΣΤΗ πολιτικη,ετσι εχετε φτασει εδω που ειστε.Με το Λεμονη στον παγκο,τζολε-ριμπο να ανανεωνουν και τα λιμα του Σολιντ στη καμπουρα φορτωμα.Μην ξεχασω τον μπαρμπα-Νικοπολιδη και τον σακατη τον Κωνσταντινου.Ο Ολυμπιακος δεν χρειαζεται να ριξει χρηματα σε μεγαλους παικτες.Χρειαζεται πολλους Τορο.Αν εχει πει κατι σωστο ο Τζιγγερ ειναι "πως οι ομαδες χτιζονται,δεν αγοραζονται".Πρεπει να κανετε παιδωμαζωμα και να δωσετε πιστωση χρονου.Και οχι μονο να ξεχασετε την ευρωπαικη διακριση που τοσο ποθειτε,αλλα και τα πρωταθληματα για 2-3 χρονια,ισως για περισσοτερα.
Μονο ετσι θα ξαναφτιαξετε ομαδα και θα τη γουσταρετε.Και αυτα δεν τα λεω επειδη εληξε 0-1 το ματς.Και 0-0 να εληγε και 4-0,αυτη ειναι για μενα η αληθεια!Τωρα εαν υπερισχυσει η αποψη που προωθειται απο τη θυρα 7,κυριως,πως "θελουμε μεγαλους ξενους παικτες,οχι Νινηδες, βαλε λεφτα,αγορασε ομαδα", θα μπειτε σε νεα πετρινα χρονια.Αλλωστε ο Κοκκαλης δεν εχει πια τη καψα και ο μπαγεβιτς τριτη φορα να σας ξαναμασυμαζεψει δεν παιζει.Αυτα προβλεπω κιολας να γινονται με μαθηματικη ακριβεια.ELVIS HAS LEFT THE BUILDING.
ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΑΥΡΕΣ ΜΕΡΕΣ,ΠΕΤΡΙΝΑ ΧΡΟΝΙΑ,ΠΙΚΡΑ ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ.

Y.Γ:Θα γινει ομως "σκαντζα" στο μπασκετ,μην ανησυχειτε..
Ετσι ειθισται.Ελπιζω τοτε να το λετε μπασκετ,οχι μπασκετακι.
 

trixotos kavliaris

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
1.129
Like
2
Πόντοι
16
Η λυση δεν ειναι αυτη!"Θειε βαλε λεφτα!".Ελεος!Ο Κοκκαλης επρεπε εδω και 3 χρονια να ειχε κανει ριζικη ανανεωση.Ο σκελετος της ομαδας ειναι σαπιος.Ομως τον βολεψε η ανυπαρξια του Παναθηναικου και της Αεκ,οποτε σου λεει με το Ριβαλντο τους παιρνω χαλαρα τα νταμπλ,το καραισκακη γεματο,οι φανελες μοσχοπουλιουνται.μαλακας ειμαι να ρισκαρω να φτιαξω μια νεα ομαδα τωρα..?ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ.ΣΤΟΝ ΘΕΙΟ ΠΑΝΤΑ ΑΡΕΣΑΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ..Κατα τη γνωμη μου ακολουθησε μια σοφη αλλα και κοντοφθαλμη και ΑΠΛΗΣΤΗ πολιτικη,ετσι εχετε φτασει εδω που ειστε.Με το Λεμονη στον παγκο,τζολε-ριμπο να ανανεωνουν και τα λιμα του Σολιντ στη καμπουρα φορτωμα.Μην ξεχασω τον μπαρμπα-Νικοπολιδη και τον σακατη τον Κωνσταντινου.Ο Ολυμπιακος δεν χρειαζεται να ριξει χρηματα σε μεγαλους παικτες.Χρειαζεται πολλους Τορο.Αν εχει πει κατι σωστο ο Τζιγγερ ειναι "πως οι ομαδες χτιζονται,δεν αγοραζονται".Πρεπει να κανετε παιδωμαζωμα και να δωσετε πιστωση χρονου.Και οχι μονο να ξεχασετε την ευρωπαικη διακριση που τοσο ποθειτε,αλλα και τα πρωταθληματα για 2-3 χρονια,ισως για περισσοτερα.
Μονο ετσι θα ξαναφτιαξετε ομαδα και θα τη γουσταρετε.Και αυτα δεν τα λεω επειδη εληξε 0-1 το ματς.Και 0-0 να εληγε και 4-0,αυτη ειναι για μενα η αληθεια!Τωρα εαν υπερισχυσει η αποψη που προωθειται απο τη θυρα 7,κυριως,πως "θελουμε μεγαλους ξενους παικτες,οχι Νινηδες, βαλε λεφτα,αγορασε ομαδα", θα μπειτε σε νεα πετρινα χρονια.Αλλωστε ο Κοκκαλης δεν εχει πια τη καψα και ο μπαγεβιτς τριτη φορα να σας ξαναμασυμαζεψει δεν παιζει.Αυτα προβλεπω κιολας να γινονται με μαθηματικη ακριβεια.ELVIS HAS LEFT THE BUILDING.
ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΑΥΡΕΣ ΜΕΡΕΣ,ΠΕΤΡΙΝΑ ΧΡΟΝΙΑ,ΠΙΚΡΑ ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ.

Y.Γ:Θα γινει ομως "σκαντζα" στο μπασκετ,μην ανησυχειτε..
Ετσι ειθισται.Ελπιζω τοτε να το λετε μπασκετ,οχι μπασκετακι.

Εγώ συμφωνώ απολύτως με την αποψή σου και το έχω ξαναγράψει.
Πάντως και για τον ΠΑΟ δε θα ήμουν και πολύ αισιόδοξος.
Ένας κούκος δε φέρνει την άνοιξη...
Οψόμεθα.
 

KARALIAKOURAS

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2006
Μηνύματα
693
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Στον Παναθηναικο αν φυγει ο Μουνιοθ,θα γινει big ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΑ!Τιποτα δεν ειναι σιγουρο!Εκει ειναι το ζητημα για μα,να μεινει ο πιθηκος.Μετα μου φαινεται απιστευτο ο Παναθηναικος να μην ρολαρει,εχοντας κανει προετοιμασια με ενα τοσο καλο προπονητη.Ειδικα αμα μεινει και φαει το Βυντρα θα τον προσκυνησω.Επιτελους καποιος να εκδιωξει τον αμπαλο.Ελεος πια!
Αλλα συμφωνω :Οψόμεθα. :boobies:
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Καλημέρα καταρχήν σε όλους
ʼσχετο αλλά όλη μέρα σήμερα δεν δουλεύει το site για αυτό δεν έχω γράψει μέχρι τώρα
Ας ξεκινήσω από αυτό λοιπόν συγχαρητήρια στον βαζέλα κέρδισε ένα ντέρμπι δίκαια και καθαρά (λίγες φορές στην ιστορία του) τώρα το τι θα κάνει με την ομάδα του και πως θα διαχειρισθεί την νίκη του είναι δικό του θέμα .
Όσον αφορά τον Ολυμπιακό αυτό που θέλω να καταθέσω εγώ και επειδή δεν παίρνω πίσω αυτά που έλεγα πριν το ματς θέλω να πω ότι αυτά τα τελευταία χρόνια αν και παίρνουμε το πρωτάθλημα έλλειψη αλλού  ξενερώνουμε όλο και περισσότερο παιχνίδια όπως το 7-ι με την γιουβε ο το 2-4 με τη Βαλένθια , ο αποκλεισμός από τα Γιάννενα(πρωτοφανής στην ιστορία του Θρύλου) και το προχθεσινό ντέρμπι απλά ξενερώνουν τον κόσμο και απομακρύνουν την ψυχοσύνθεση του από την ομάδα ακόμα και αν κατακτά τίτλους
Είμαι μέλος από τα πρώτα που γράφτηκαν όταν ξεκίνησε το εγχείρημα και γενικά ακολουθώ τις αποφάσεις τις διοίκησης αλλά πρέπει να παραδεχτώ ότι σωρεία λανθασμένων απανωτών αποφάσεων έφεραν την ομάδα εδώ που είναι τώρα , αν δεν γίνουν από τώρα οι σωστές κινήσεις θα παρακολουθήσουμε το θλιβερότερο θέαμα στην μακρόχρονη ιστορία του συλλόγου να πανηγυρίζει ένα πρωτάθλημα σε άδειο η μισοάδειο Καραϊσκάκη .
Η λύση είναι μια θέλουμε  ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ μεγάλους παίχτες σε αξία όχι σε ηλικία και ξεσκαρτάρισμα στο υπάρχον δυναμικό της ομάδος όπως ακριβώς έκανε ο μπαγιεβιτς την πρώτη του χρονιά στον Ολυμπιακό δηλαδή να κρατήσει πέντε-έξι μεγάλους παίχτες από την ομάδα τζολε-ριμπο ?Αντώνη τους καλούς μικρούς κατσιγιο-τοροσιδη  να φερει πεντε-εξι καλους ελληνες και οσους το δυνατον περισοτερους Μεγαλους ξενους .
και το βασικοτερο ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Λοιπόν το Το Μαϊ θα είναι ωραία με την κούπα στο περαια?
Μέχρι εδώ έχει φτάσει η αρρώστια μας δεν ξέρουμε αν θα πανηγυρίσουμε άλλο όχι γιατί δεν θα το πάρουμε αλλά γιατί βαρεθήκαμε να το  παίρνουμε
 

bestathens1972

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
613
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Προς operators : Επειδή ο Μάις βγάζει μάτια δεν βάζουμε ένα η να είμαστε καλυμένοι??? χεχεχε! Τελικά είμαστε άρρωστοι εμείς οι γαύροι!! Πρόεδρε δούλεψέ μας κι άλλο όπως βλέπεις η πλειοψήφια δεν βάζει μυαλό!!!!
 

bestathens1972

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
613
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Με προλάβατε για το η!!! άψογοι!
 

chrisvnv

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2006
Μηνύματα
232
Κριτικές
2
Like
37
Πόντοι
1
βασικα το τριτο ηταν που ειχαμε την καλυτερη ομαδα... ε?
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
έλα εντάξει πέσατε να με φάτε όλοι για  το η σιγά ένα λάθος έκανα ο άνθρωπος
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Παλιό αλλά καλό γιατί έφυγε ο κουλοχέρης από τον Ολυμπιακό?
Μα αφού δεν είχε χέρια(κουλός) πως θα σήκωνε τις κούπες?
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
Ενώ εσένα αδερφέ, δεν σε κοροιδεύουν. Ευγε.
Είστε η πιο αγνή ομάδα.
Με τους πιο αγνούς Προέδρους και φιλάθλους.
Εμείς τουλάχιστον έχουμε δεί και 5-6 παιχταράδες, αλλά και πάλι βρίζουμε και κατηγορούμε την διοίκηση. Ο κ.Ντέμης με τα Εκατομμύρια Ευρώ που πήρε φέτος πήρε κάποιο σέντερ-φόρ, μήπως και διεκδικήσει την 2η θέση??
τουλαχιστον ΑΚΟΜΑ προεδρος τησ ΑΕΚ δεν μπηκε φυλακη!!!
 

aptoitos

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2006
Μηνύματα
80
Like
2
Πόντοι
0



τουλαχιστον ΑΚΟΜΑ προεδρος τησ ΑΕΚ δεν μπηκε φυλακη!!!

Σωστα! ΠΟιος να χωσει φυλακη το Μακαρο τον Ψωμιάδη! Ή το αλλο μπουμπουκι, το Γιδόπουλο. 'Η το αρχιλαμόγιο το Σταθη, που ειναι μπλεγμενος σε χίλιες-δυο απατες (από καταχρήσεις, μέχρι χρηματιστήρια), πριν ακόμαπιασει τα 40!
Αλλά θα μου πεις εδω περιμενετε σαν σωτηρα το ΜΕλισσανίδη, που ειναι γνωστό ότι ξεκίνησε ως λαθρέμπορος (αλλο αν σημερα είναι πράγματι μεγάλος κα σοβαρός επιχειρηματιας...).
ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Τι μας λες ρε dark αλήθεια?  Σου μίλησα εγώ έτσι ποτέ? Σε προκάλεσα με βρισιές ποτέ? Στον δικό  και στον όμοιων στο τον κλαψιάρικο τον προσφυγικό πρωκτουλη έχουν μπει και τα 10 και θα συνεχίσουν να μπαίνουν και αλλά για να μην θυμηθώ και τα κύπελλα
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16

οπως δεν μπηκε φυλακη  ο κροκος εεεε κοκκαλης ετσι δεν μπηκαν και οι αλλοι!!!
αλλα ΚΩΣΚΟΤΑΣ ΣΑΛΙΑΡΕΛΗΣ .....στο κελι 33 ειναι στον κορυδαλο....


 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
To 7o. ʼνευ συναγωνισμού. Ριζούπολη πορομ πορομ πομ περομ περομ
Και το 6ο γλύκα. Με τον λούζερ Ντέμη να δηλώνει ικανοποιημένος(  :2funny: ) μετα το 4-3 και την γκολάρα του Αλεξανδρή.
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
βρε για δειτε που εβγαλαν κ γλωσσα οι τριτοι...
ρε σεις τι εγινε σας πονανε τα 14 χρονια χωρις πρωταθλημα???
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom