Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 19 άτομα (1 μέλη και 18 επισκέπτες)

stratigosss

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
6.275
Κριτικές
44
Like
20
Πόντοι
1.290
απο τα πρωτοσελιδα και το κλιμα στου γαυρους φαινεται οτι ο φετινος καναπες ποναει πιο πολυ απο καθε αλλον..
εχουν κατσει τα μαξιλαρια απο τη χρηση φαινεται..
Aυτα τα συμπερασματα σου με τρελαινουν...
οι ανιδεοι γελανε,αλλα αν παιξουν με γεματη κυστη μπορει να τους κοπει το γελιο..
αμα δεν εχεις κλωτσησει μπαλα ουτε στο πλευστεισον και γραφεις σε εφημεριδα,αυτα ειναι τα αποτελεσματα..
Ελεος ρε συ, λιγη πλακα κανουμε... Τι καθεσαι και γραφεις τωρα...




Και για του λογου το αληθες... :2funny: :2funny: :2funny:




 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Aυτα τα συμπερασματα σου με τρελαινουν...Ελεος ρε συ, λιγη πλακα κανουμε... Τι καθεσαι και γραφεις τωρα...
και καποιος διαιτητης ειχε κατουρησει μεσα στο γηπεδο αλλα δε θυμαμαι ονομα..
χθες βραδυ εκανες τιποτα?
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.274
Πόντοι
8.645
:piss: :piss: :piss:

616283-36775095.jpg

 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Πηγαινε στο αναλογο θρεντ... Τσελσι οβερ... :headbang:
οοοοοοο-ου... :grin:
να σου πω το δα που το λεγαν ολοι στο νετ,αλλα χωρις ντιντιε-λαμπαρντ δεν το βλεπα να ριχναν 3,να φανε απο τη μαρσειγ δυσκολο..
αν και παραδοξωςς οι γαλλοι ειχαν φασεις...
με παρομοιο τροπο εχασα το οβερ με το μαλακα το ρομπινιο..
 

Επισκέπτης
αν παρατηρησεις το φλεμα που ριχνει στο χορτο ο καραγκουνης ολη τη διαρκεια του αγωνα προτιμας να σου κατουρησει τη φυσουνα απο το να βουτας για τακλιν στο βαλτο της χλαπατσας

και παντα ειχα την απορια πως δεν συχαινονται να πεφτουν με τα μουτρα σε ενα γρασιδι οπου, 22 παιχτες επι 90 και βαλε λεπτα , φτυνουν οτι πλεμπα παραξει ο καταπινας τους :S
 

Wonderful

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2010
Μηνύματα
5.761
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
66
αλήθεια γιατί όλοι οι ποδοσφαιριστές
αλλά κι αυτοί στον πάγκο φτύνουν συνέχεια?
 

Zwrzetos7

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2009
Μηνύματα
1.876
Like
0
Πόντοι
16
σε αλλο σαιτ βρηκα αυτο:


..γιατί καθώς τρέχουν οι αθλητές από την αλλαγή θερμοκρασίας σώματος και στόματος το σάλιο πήζει και επειδή είναι αρκετά παχύρρευστο δε το καταπίνουν αλλά το φτύνουν..
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
σε αλλο σαιτ βρηκα αυτο:


..γιατί καθώς τρέχουν οι αθλητές από την αλλαγή θερμοκρασίας σώματος και στόματος το σάλιο πήζει και επειδή είναι αρκετά παχύρρευστο δε το καταπίνουν αλλά το φτύνουν..

το καλύτερο είναι όταν βρέχεις το στόμα με νερό από τον πάγκο και το φτύνεις. παχύρευστη Roxala με νεράκι Αύρα
ααααααααααααααααχχααχαχαχαχαχαχαχα
απαγορεύεται να καταπιείς παίζει να πάθεις ανακοπή.
αααααααααααααααααααααααααααααααχχαχααχχαχαχαχαχαχαχαχαχα
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
και παντα ειχα την απορια πως δεν συχαινονται να πεφτουν με τα μουτρα σε ενα γρασιδι οπου, 22 παιχτες επι 90 και βαλε λεπτα , φτυνουν οτι πλεμπα παραξει ο καταπινας τους :S
πραγματικα σιχαματα....κανονικα επρεπε να διακοπεται το ματσ και να μπαινουν μεσα με το σφουγγαροπανο..
αλήθεια γιατί όλοι οι ποδοσφαιριστές
αλλά κι αυτοί στον πάγκο φτύνουν συνέχεια?
κατα την αθληση ο οργανισμος αφυδατωνεται μερικως,και οι σιελογονοι αδενες εκκρινουν πιο παχυρευστο σαλιο σε μικροτερη ποσοτητα...
ετσι ασυναισθητα δεν καταπινεις,αλλα φτυνεις..
επιπλεον οταν καποιος παει στον παγκο για να δροσιστει ΠΟΤΕ δεν καταπινει νερο,
αλλα μονο υγραινει το στομα του και στη συνεχεια το φτυνει...
το πολυ να πιει μια γουλια,καθως αν πιει παραπανω θα <<βαρυνει>>..
μου κανει εντυπωση που ρωτας τετοιο πραγμα...
απο οτι θυμαμαι ησουν αθλητης του μπασκετ..
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
επιπλεον οταν καποιος παει στον παγκο για να δροσιστει ΠΟΤΕ δεν καταπινει νερο,
αλλα μονο υγραινει το στομα του και στη συνεχεια το φτυνει...
το πολυ να πιει μια γουλια,καθως αν πιει παραπανω θα <<βαρυνει>>..

ααααααααααααααααααααααααααααααααχχχχχχχ
τι ποιητικός που είσαι αγάπη μου........
 

Wonderful

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2010
Μηνύματα
5.761
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
66
πραγματικα σιχαματα....κανονικα επρεπε να διακοπτεται το ματσ και να μπαινουν μεσα με το σφουγγαροπανο..κατα την αθληση ο οργανισμος αφυδατωνεται μερικως,και οι σιελογονοι αδενες εκκρινουν πιο παχυρευστο σαλιο σε μικροτερη ποσοτητα...
ετσι ασυναισθητα δεν καταπινεις,αλλα φτυνεις..
επιπλεον οταν καποιος παει στον παγκο για να δροσιστει ΠΟΤΕ δεν καταπινει νερο,
αλλα μονο υγραινει το στομα του και στη συνεχεια το φτυνει...
το πολυ να πιει μια γουλια,καθως αν πιει παραπανω θα <<βαρυνει>>..
μου κανει εντυπωση που ρωτας τετοιο πραγμα...
απο οτι θυμαμαι ησουν αθλητης του μπασκετ..
στο basket έχεις πολλές αλλαγές και δεν παίζουν συνέχεια οι παίκτες
οπότε στις αλλαγές δροσίζεσαι επαρκώς
αλλά δεν φτύνεις στο παρκέ
στο ποδόσφαιρο (που δεν έχω παιξει) μου κάνει εντύπωση ότι ακόμα και στον πάγκο να κάθονται φτύνουν
ακόμα και οι προπονητές
αυτό είναι που ρωτάω
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
ααααααααααααααααααααααααααααααααχχχχχχχ
τι ποιητικός που είσαι αγάπη μου........
:2funny:
στο ποδόσφαιρο (που δεν έχω παιξει) μου κάνει εντύπωση ότι ακόμα και στον πάγκο να κάθονται φτύνουν
ακόμα και οι προπονητές
αυτό είναι που ρωτάω
οι παικτες που κανουν ζεσταμα φτυνουν για τον ιδιο λογο..
οι προπονητες αλα βατραχα,φτυνουν την κακια την τυχη τους,του στυλ
<<Φτου σου ρε πουστη>>  :grin:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
στο basket έχεις πολλές αλλαγές και δεν παίζουν συνέχεια οι παίκτες
οπότε στις αλλαγές δροσίζεσαι επαρκώς
αλλά δεν φτύνεις στο παρκέ
στο ποδόσφαιρο (που δεν έχω παιξει) μου κάνει εντύπωση ότι ακόμα και στον πάγκο να κάθονται φτύνουν
ακόμα και οι προπονητές
αυτό είναι που ρωτάω

το μπάσκετ είναι για αδερφές και γι αυτό ειναι αντισεξουαλικό να φτυνεις.
 

c200

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
2.989
Like
8
Πόντοι
16
Αν ο Βαλβέρδε κάνει ό,τι και ο Ντελ Μπόσκε…

Τι έλεγε όλος ο κόσμος, οι δημοσιογράφοι (αρκετοί τέλος πάντων), σε ραδιόφωνα τηλεοράσεις και site; Ότι πρέπει να παίζει βασικός ο Ιμπαγάσα! Τι έκανε ο Βαλβέρδε; Τον έβαλε και έπαιξε! Και πως πήγε ο Ολυμπιακός; Ηταν σούπερ!

Τι έλεγε ο κόσμος, οι δημοσιογράφοι (αρκετοί τέλος πάντων) σε ραδιόφωνα, τηλεοράσεις και site; Ότι ο Ντουντού πρέπει να παίζει αντί του Ουρτάδο! Τι έκανε ο Βαλβέρδε; Εβαλε τον Ντουντού! Και τι έκανε ο Ολυμπιακός στην καρδιά της μεσαίας γραμμής; Κυριάρχησε!

Τι έλεγε πολύς κόσμος και αρκετοί δημοσιογράφοι, ανάμεσά τους και εγώ στο άρθρο με τίτλο «Δεν είναι θέμα του Βαλβέρδε! Είναι θέμα παικτών»; Ότι πριν από δύο χρόνια ο Βαλβέρδε είχε πάρει πολύ μεγάλη βοήθεια από Γκαλέτι, Μπελούτσι, Κοβάσεβιτς και Ντιόγκο. Και ότι για να πάρει μπρος η ομάδα θα πρέπει να ανεβάσουν απόδοση πέρα από τον ήδη φορμαρισμένο Ιμπαγάσα και οι Πάντελιτς, Ντουντού, Ριέρα!

Ποιοι ήταν οι κορυφαίοι στο παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης; Ο Ιμπαγάσα (μακράν), ο Ντουντού και ο Ριέρα, με τον Πάντελιτς, όμως , να δείχνει ότι με τη συχνότητα που βρίσκεται μέσα στις φάσεις, θα πετύχει τουλάχιστον 20 γκολ φέτος! Και τι έγινε με όλους αυτούς σε καλή κατάσταση; Ο Ολυμπιακός πέταγε! Αρα μήπως είναι πραγματικά θέμα παικτών;

Γιατί τα γράφω όλα αυτά; Διότι είχα σκοπό να γράψω για τον Μιραλάς. Τον παίκτη που έκανε τους πάντες να παραμιλήσουν το Σάββατο το βράδυ στο Καραϊσκάκη. Ξέραμε ότι ο Ιμπαγάσα είναι παικταράς! Ξέραμε ότι με τον Ριέρα βρήκαμε επιτέλους τον αντικαταστάτη του Τζόρτζεβιτς (και ας ξοδεύτηκε μια περιουσία για έναν παίκτη που στοιχίζει λιγότερα απ’ τα 24 εκατ. που δαπανήθηκαν για την απόκτησή του, αν και αυτό είναι άλλο θέμα). Ηταν, επίσης, απόλυτα γνωστό σε όλους ότι ο Πάντελιτς είναι «κίλερ». Και ότι σύντομα θα το δείξει. Και φυσικά, δεν υπήρχε κανένας που να πίστευε ότι ο Ντουντού είναι τόσο κακός παίκτης όσο έδειχνε στα πρώτα ματς. Απλά περιμέναμε πότε θα πάρει μπρος!

Δεν γράφω, όμως, για τον Μιραλάς, λόγω ενός mail που μου έστειλε ένας φίλος. Με ρώτησε αν κατάπια τη γλώσσα μου μετά το 3-0 επί του Αστέρα. Όχι δεν κατάπια τη γλώσσα μου. Χάρηκα και εγώ και οι γιοι μου που πήγαμε στο γήπεδο γιατί είδαμε μπάλα. Και πάνω απ’ όλα χάρηκα πολύ διότι έγιναν όλα όσα πίστευα και έγραψα.

Ξέρετε για τι πράγμα θα χαρώ ακόμα; Με το να μην πειράξει ο Βαλβέρδε την ομάδα. Να προσπαθεί απλά να βάζει τους καλούς παίκτες που έχει η ομάδα να παίζουν καλά μαζί. Και όχι να κάνει αλλοπρόσαλλα πράγματα, όπως (όλοι πιστεύω το έλεγαν) την περασμένη εβδομάδα! Γιατί όχι να μη δώσει και μια ευκαιρία στον Μιραλάς; Να τον χρησιμοποιήσει (αντί του Φουστέρ) πίσω από τον Πάντελιτς και μπροστά από Ντουντού, Ιμπαγάσα;
Τέλος πάντων, αν δεν πειράξει τους παίκτες και τους αφήσει να δείξουν το ταλέντο που κρύβουν μέσα τους, θα δούμε πραγματικά μεγάλη μπάλα!

ΥΓ.1: Είμαι φαν του Ιμπαγάσα. Δεν το κρύβω. Νομίζω, όμως, ότι το μεγαλύτερο διόρθωμα σε λάθος του όσον αφορά την ενδεκάδα, ο Βαλβέρδε το έκανε με το να χρησιμοποιήσει τον Ρόμενταλ. Η ομάδα εκεί που μαζευόταν προς τα μέσα με τον μικρό (το είχα γράψει και αυτό, ότι ο Φετφατζίδης είναι επιτελικός όχι ακραίος), με τον Δανό απλώθηκε. Και ο Ολυμπιακός –όπως συζητούσα μετά το ματς και με τον Γρηγορόπουλο- απέκτησε ισορροπία στην επίθεση.

ΥΓ2: Για το Φουστέρ το είχα γράψει από την πρώτη μέρα. Χαίρεται που παίζει για τον Ολυμπιακό. Και αν τελικά τα καταφέρει να κάνει καριέρα στην Ελλάδα θα το οφείλει περισσότερο στο πάθος του να παίξει γι’ αυτή την ομάδα!

ΥΓ3: Ο Μιραλάς πράγματι μας τρέλανε. Και επειδή λένε ότι εμείς οι δημοσιογράφοι δεν λέμε καλή κουβέντα για συνάδελφο, δεν έχω παρά να (ίσως) επιβεβαιώσω την εξαίρεση στον κανόνα. Ο μοναδικός δημοσιογράφος που έγραφε για τον Μιραλάς ότι είναι πολύ τεχνίτης και ότι σύντομα θα το δείξει, είναι ο Βερβελές! Στη στήλη του στον «Γαύρο»!

ΥΓ4: Η μαγκιά του Ντελ Μπόσκε ποια είναι; Όχι ότι είναι κάποιος εμπνευσμένος προπονητής, με τρομερές μεθόδους. Το προσόν του είναι ότι βάζει τους καλούς παίκτες να παίζουν στη σωστή θέση και με βάση τα χαρακτηριστικά τους! Οχι με βάση το τι σκέφτεται αυτός. Και το έχει πετύχει τόσο στη μεγάλη Ρεάλ με τον Ζιντάν και τους άλλους (και τα δύο Τσάμπιονς Λιγκ) όσο και στην εθνική Ισπανίας στο πρόσφατο Μουντιάλ (και την κατάκτηση του τροπαίου). Μήπως θα έπρεπε και ο Βαλβέρδε να κάνει το ίδιο; Να είστε σίγουροι ότι με τους μπαλαδόρους που υπάρχουν στον Ολυμπιακό από τη μέση και μπροστά, η ομάδα θα πετάει!



xristidis7, ξέρεις ποιος τα γράφει αυτά, έτσι?
Ένας εκ των "εχθρών" του Ολυμπιακού, όπως έλεγες...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom