Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Επισκέπτης
pleasuregiver αδερφέ...είδες ποιός εμφανίστηκε μετά την ήττα απο τον Αστέρα???Με τις ωραίες και αντικειμενικές αναλύσεις......αν δεν το κατάλαβες θα σου πώ:
ο.....ΞέρωΤαΠάνταΚαιΠάνταΕκτίθομαι ΒαζελοΧανούμοΑντιΟλυμπιακός......
ποιος τον γαμει μωρε???δεν ειπαμε???εδω δεν γαμαμε στρακια..οποιος εχει σηκωμαρες απο πισω να ποσταρει στα ειδικα θρεντς για "μερακληδες"..
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
ποιος τον γαμει μωρε???δεν ειπαμε???εδω δεν γαμαμε στρακια..οποιος εχει σηκωμαρες απο πισω να ποσταρει στα ειδικα θρεντς για "μερακληδες"..
Πάντως...τα έχει βάλει με πολλούς....ΑΕΚτζήδες...Αρειανά...ΠΑΟΚτζήδες....και τώρα τελευταία είδα έπιασε και τους Πάνθηρες...ε ρε γλέντια......
 

Επισκέπτης
Πρός Dark:
ΝΑΙ...ήταν καθαρό πέναλντι του Νικοπολίδη ΚΑΙ αποβολή.....δεν χρειάζεται να γράφουμε τα αυτονόητα....όπως ήταν και πέναλντι επάνω στον Κοβάσεβιτς μέσα στον Άρη....όπως δεν ήταν πέναλντι το εις βάρος μας μέσα στον Εργοτέλη....όπως ήταν πέναλντι το υπέρ μας στον ίδιο αγώνα που όμως εγώ ΔΕΝ θα έδινα....όπως ΔΕΝ ήταν οφσάϊντ του Νούνιες στον 2-3....μην αρχίσω να γράφω για βάζελο και ΑΕΚ....και μιλάω για φέτος...μην βγάλουν κάποιοι την καραμέλα για προηγούμενα χρόνια....γιατί αν μιλήσουμε για προηγούμενα μπορούμε να πάμε σε πολλά.....και βαριέμαι....
διορθωσε τον παραληπτη σε παρακαλω αλλιως δεν θα καταλαβει..προς βροχοπουλου-μαρθα βουρτση-βασιλακη καιλα..
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
διορθωσε τον παραληπτη σε παρακαλω αλλιως δεν θα καταλαβει..προς βροχοπουλου-μαρθα βουρτση-βασιλακη καιλα..
χεχεχεχεχε.....καλός είναι ρε....και αυτός άρρωστος με την ομάδα του είναι όπως εμείς.....
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
εδω ειμαι φιλε..παρακολουθω τους διαφορους φαιδρους που ποσταρουν & γελαω με την κακομοιρια & τον κομπλεξισμο τους..

δεν μας λες ομως που βλεπεις τον κομπλεξισμο,εκτος αν θεωρεις συνωνυμο του την αληθεια,τοτε παω πασο...
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
pleasuregiver αδερφέ...είδες ποιός εμφανίστηκε μετά την ήττα απο τον Αστέρα???Με τις ωραίες και αντικειμενικές αναλύσεις......αν δεν το κατάλαβες θα σου πώ:
ο.....ΞέρωΤαΠάνταΚαιΠάνταΕκτίθομαι ΒαζελοΧανούμοΑντιΟλυμπιακός......

εγω εμφανιζομαι παντος καιρου και βλεπω και τα καλα και τα κακα,απλα δεν ειμαι ωραιοπαθης για να επικροτω τα ωραια οταν τα βλεπω και να λεω αρλουμπες οπως "το μαη ειναι ωραια..κλπ.. και αλλα σχετικα.Οσοι εχουν ματακια βλεπουν το βραχυπροθεσμο και το λιγο πιο μακροπροθεσμο μελλον με κριτικο ματι και οχι με φανατισμο και τυμπανοκρουσιες.Οποιος διαφωνει με τα λεχθεντα μου με γεια του με χαρα του,το ζητημα ειναι να αξιωνουμε να βλεπουμε ολοενα και καλυτερο ποδοσφαιρο τουλαχιστον απο τις ομαδες που εχουν μια οικονομικη δυνατοτητα μεγαλυτερη απο καποιες αλλες βλ.ολυμπιακο,ΠΑΟ,ΑΕΚ κλπ...Αν θριαμβολογουμε με μια φανταστικη εμφανιση ενος ημιχρονου στη βρεμη και με μια αξιοπρεπη εμφανιση σε μια ποδοσφαιρικη βραδυα στο μπερναμπεου και μενουμε σε αυτα τοτε νομιζω οτι βλεπουμε το δεντρο και οχι το δασος.Ενα ειναι το σιγουρο...οτι ο ολυμπιακος για τον οποιο μας απασχολει σε αυτο το θρεντ για ακομη μια χρονια δεν φροντισε να γεμισει την αμυνα του με ποδοσφαιρικης αξιας παικτες αντιστοιχους του γκαλετι και για αυτο καθε φορα που η μπαλλα κατεβαινει προς την αμυνα μας τρεμει το φυλοκαρδι μας για το ποιος θα κανει την μαλακια πρωτος...ο σεζαρ(αδιαφιλονικητο φαβορι λαθος αβιαστης πασας,ο αντζας που το κανει πιο σπανια,ο ραουλ μπραβο,ο ζεβλακοφ..θυμηθειτε την λαθος πασα του περσυ με τα γιαννενα που μας κοστισε την προκριση στο κυπελλο κλπ...).Δεν δεχομαι με τιποτα αυτο το πραγμα,το θεωρω απαραδεκτο οι αντιπαλοι μας οι βαζελοι να εχουν αποκτησει τις περισσοτερες χρονιες ποδοσφαιριστες ικανους αμυντικα με εγκεφαλικο παιχνιδι σε στυλ χενρικσεν και εμεις καθε χρονο σχεδον ειτε να παιρνουμε σαπακια ειτε να παιρνουμε παικτες αξιας οπως π.χ. μπερμουδες και να μην μπορουν να σταθουν στην βασικη ενδεκαδα για διαφορους λογους(δεν εχει σημασια) με αποτελεσμα τις περισσοτερες φορες οι βαζελοι να κρατανε το μηδεν πισω σε σοβαρα και δυνατα παιχνιδια ευρωπαικα και εμεις να τρωμε μεσο ορο καθε χρονια στο τσαμπιονς ληγκ 7 με 8 γκολακια.Αν οραματιζονται καποιοι στον ολυμπιακο ειτε οπαδοι,ειτε τεχνικη ηγεσια,ειτε προπαντων η διοικηση συνεχεις καλες παρουσιες σε ευρωπαικες διοργανωσεις ας ενσκυψουν στο προβλημα που τρωει τα σωθικα μας τοσα χρονια...

υ.γ. Πάλι ως βαζελος μιλαω,ε?
 

Επισκέπτης
ερωτηση 1,κονσεισαο,μπισκαν κ τα αλλα σαπακια που κατα καιρους εχει φερει ο βαζελος με υπερογκα ποσα,εχεις να μας πεις κατι γι'αυτο ? στα @@ μου,οτι κ να απαντησεις,απλα θετω το ερωτημα!
ερωτηση 2,ο χενρικσεν που ειχε παιξει πριν το βαζελο ? μετα απο αυτον ? παλι στα @@ μου τι θα απαντησεις.
ερωτηση/προταση 3,μεσομακροπροθεσμε εχεις καταντησει γραφικος,εντεχνος κ ολα τα καλα που θες να ακους,μονο προσεχε μη χτυπησεις πουθενα.
ποδοσφαιρο θα δουμε,υπομονη χρειαζεται.Εγω παντως δεν βιαζομαι!
ειδες κανενα να θριαμβολογει ? απλα εκφραζουμε τη χαρα κ την αισιοδοξια μας για την ομαδα,σε αντιθεση με σενα που εισαι ενας τυπικος κλαψομουνης φιλαθλος (δηθεν) του καναπε που μαλλον εισαι αντιολυμπιακος ή αμπαλος!
οι μεταγγραφες δεν εχουν τελειωσει αφενως,αφετερου η ομαδα χτιζεται.αυτο σημαινει πως οι υπευθυνοι εχουν χρονο να διορθωσουν τα τυχον λαθη τους.(οι οποιοι υπευθυνοι)!
συνεχιζω,λεγοντας πως ταιριαζεις στις ταξεις του φιλαθλου βαζελου που κ παλι ομως κρινει απο καναπε-ως.
ΕΥΡΟ-ΠΕΕ,η ομαδα κουναει το σεντονι εδω κ πολλα χρονια.οι βαζελοι μια το βλεπουν κ 2 παιζουν σε χωματινο γηπεδο τα μεσημερια.Σε μεταγγραφουμε ανετα στην ομαδα τους!

Κλεινω,μιλας ως γραφικος,μαλλον αφραπεδιαστος κ το κυριοτερο τα @@ μας ηδη πρηστηκαν.

Υ.Γ.Ο βαζελος δεν ξερω αν ετρωγε γκολ ή οχι στο τσαμπιονς λιγκ,αυτο που με ενδιαφερει κ ειναι σιγουρο ειναι πως απο μενα τα μαζευε.Απο πισω κ απο μπρος τους γαζωνω.(νικαω εντος κ εκτος)!
 

Επισκέπτης
ερωτηση 1,κονσεισαο,μπισκαν κ τα αλλα σαπακια που κατα καιρους εχει φερει ο βαζελος με υπερογκα ποσα,εχεις να μας πεις κατι γι'αυτο ? στα @@ μου,οτι κ να απαντησεις,απλα θετω το ερωτημα!
ερωτηση 2,ο χενρικσεν που ειχε παιξει πριν το βαζελο ? μετα απο αυτον ? παλι στα @@ μου τι θα απαντησεις.
ερωτηση/προταση 3,μεσομακροπροθεσμε εχεις καταντησει γραφικος,εντεχνος κ ολα τα καλα που θες να ακους,μονο προσεχε μη χτυπησεις πουθενα.
ποδοσφαιρο θα δουμε,υπομονη χρειαζεται.Εγω παντως δεν βιαζομαι!
ειδες κανενα να θριαμβολογει ? απλα εκφραζουμε τη χαρα κ την αισιοδοξια μας για την ομαδα,σε αντιθεση με σενα που εισαι ενας τυπικος κλαψομουνης φιλαθλος (δηθεν) του καναπε που μαλλον εισαι αντιολυμπιακος ή αμπαλος!
οι μεταγγραφες δεν εχουν τελειωσει αφενως,αφετερου η ομαδα χτιζεται.αυτο σημαινει πως οι υπευθυνοι εχουν χρονο να διορθωσουν τα τυχον λαθη τους.(οι οποιοι υπευθυνοι)!
συνεχιζω,λεγοντας πως ταιριαζεις στις ταξεις του φιλαθλου βαζελου που κ παλι ομως κρινει απο καναπε-ως.
ΕΥΡΟ-ΠΕΕ,η ομαδα κουναει το σεντονι εδω κ πολλα χρονια.οι βαζελοι μια το βλεπουν κ 2 παιζουν σε χωματινο γηπεδο τα μεσημερια.Σε μεταγγραφουμε ανετα στην ομαδα τους!

Κλεινω,μιλας ως γραφικος,μαλλον αφραπεδιαστος κ το κυριοτερο τα @@ μας ηδη πρηστηκαν.

Υ.Γ.Ο βαζελος δεν ξερω αν ετρωγε γκολ ή οχι στο τσαμπιονς λιγκ,αυτο που με ενδιαφερει κ ειναι σιγουρο ειναι πως απο μενα τα μαζευε.Απο πισω κ απο μπρος τους γαζωνω.(νικαω εντος κ εκτος)!
σουρωτηριιιιιιιιι τους τον εχω κανει & ακομη μιλανε..
 

Επισκέπτης
πελααααααααααααααααααααααατεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεες μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

[youtube=425,350]L9F2H-VWfoA[/youtube]

[youtube=425,350]m9GOUdieCx8[/youtube]
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
που να βρω κουραγιο να απαντησω σε μια τετοια συνταρακτικη ομολογια πιστης!δυστυχως για αυτο μια ζωη ο θρυλος που ονειρευομαι θα ειναι παντα μια ομαδουλα μπροστα στα ματια του υγιους σκεπτομενου κοσμου που δυστυχως για μας δεν ανηκουμε σε αυτον....Οταν λες  εκ των προτερων "στα τετοια μου οτι και αν απαντησεις" δειχνεις ενα μεγαλο κομματι του φανατισμου που σε διακατεχει.Οταν θετω ενα ζητημα οπως π.χ. με τον χενρικσεν και εσυ μου λες το απιστευτο" και που ειχε παιξει πριν απο τον βαζελο?" :idiot: αυτο δειχνει την "επιστημονικη" ανεγκεφαλη κριτικη ανικανοτητα των περισσοτερων συνδεσμιτων(δεν ξερω αν ανηκεις σε καποιο συνδεσμο φιλαθλων,αλλα τουλαχιστον απαντας ως τετοιος).Μαλλον λαμβανεις υποψιν σου τα ετη που μας "συμφερουν" και κυριως μετα το 2003 που ο βαζελος διαλυθηκε και φαινεται πως παει κατι να γινει τωρα μετα απο 4 χρονια!Αν με θεωρεις βιαστικο που περιμενω 20 χρονια τωρα να σταυρωσω μια καλη αμυνα(απο τοτε που παρακολουθω συνειδητα ποδοσφαιρο) τοτε οκ,το αποδεχομαι πληρως.Η ομαδα οντως κουναει το σεντονι,αλλα μετα το κουνημα μας ριχνουν 3 και 4 τεμαχια αβαδιστα καθε φορα σχεδον με αμυνα χωνι επι ετη.Σαφως και στη ζωη πρεπει να ειμαστε αισιοδοξοι,αλλα καπου πρεπει να προσγειωνομαστε και ιδιως εμεις οι γαυροι που τοσα χρονια ολο λογια ειμαστε και τους μαμαμε ολους με τους καζναφερηδες και τους παπουτσεληδες.Δεν δεχομαι να με ευνοει η διαιτησια σκανδαλωδως για να παιρνω τιτλους,δεν τους θελω τετοιους τιτλους και πολυ περισσοτερο οταν δεν παιζω και μπαλλα γιατι οσο και αν δεν εχετε αντικειμενικοτητα να το δεχτειτε τοσα χρονια που παιρνουμε το πρωταθλημα αντε με το ζορι 2 χρονιες να παιξαμε(με κορυφαια το 99) ποδοσφαιρο ποιοτικο.Οι αλλοι μεγαλοι του πρωην ΠΟΚ και ο ΠΑΟΚ ακομη και η ΛΑΡΙΣΑ οταν επαιρναν το πρωταθλημα εκτος απο τις σκανδαλωδεις διαιτησιες που ειχαν και αυτοι(κυριως οι 2 πρωτοι) ο κοσμος τους πηγαινε στα φιλαδελφεια και στο ΟΑΚΑ και χορταινε μπαλλα ενω εμεις πηγαιναμε στο παλιο καραισκακη και βλεπαμε τσαλουχιδηδες,παχατουριδηδες και μπαλλα αξιοζηλευτη για σεμιναρια του αγιου κοσμα!Τί να το κανω που μου εφεραν παικταραδες τοσα χρονια οταν ποτε σχεδον δεν εχω δει τον ολυμπιακο ως πραγματικα ενα  δεμενο συνολο(με εξαιρεση επαναλαμβανω το 99 που ειχε και πολυ αξιολογο προπονητη και ποδοσφαιριστες διαμαντια).Ποιος λουα λουα και τα αρχιδια μας κουνιουνται...οταν εβλεπα τον σινισα στο γηπεδο εχυνα απο ηδονη...τον καραπιαλη το ιδιο,τον τζολε στα νιατα του επισης,τον γεωργατο επισης.

υ.γ. ακομη βαζελος,ε?
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
σουρωτηριιιιιιιιι τους τον εχω κανει & ακομη μιλανε..

οταν λες σουρωτηρι εννοεις οπως μας εκανε η βαλενθια,η ρεαλ,η μολντε,η λυων,η ροζενμποργκ,η λιβερπουλ και τοσες αλλες ομαδες μικρου και μεσαιου βεληνεκους απο το 1983 και μετα που παρακολουθω απο κοντα τον ολυμπιακο.

υ.γ. αληθεια ρε παιδες,δεν υπαρχουν αλλοι ολυμπιακοι σκεπτομενοι εδω μεσα με εξαιρεση τον kifina?
 

Επισκέπτης
οταν λες σουρωτηρι εννοεις οπως μας εκανε η βαλενθια,η ρεαλ,η μολντε,η λυων,η ροζενμποργκ,η λιβερπουλ και τοσες αλλες ομαδες μικρου και μεσαιου βεληνεκους απο το 1983 και μετα που παρακολουθω απο κοντα τον ολυμπιακο.

υ.γ. αληθεια ρε παιδες,δεν υπαρχουν αλλοι ολυμπιακοι σκεπτομενοι εδω μεσα με εξαιρεση τον kifina?
ρε κατατρεγμενε,ρε κατακαημενε γιατι με τσιτωνεις βραδιατικα ? πες μου,γκομενα δεν εχεις ? καμια πουτανα να γαμησεις να ξελασκαρεις δεν παιζει ? μηπως η πολλη μαλακια σε τυφλωσε ρε παληκαρι ? Αναλογισου τι μαλακιες ειπες κ μετα τα συζηταμε.
Παντως σου απανταω σε λιγο για το μεγαλο σου ποστ.
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
257
Πόντοι
286
Ρε Elvis ....αμάν όμως ...κάθεσαι και ασχολείσαι με τον Vaso που μετα το "μπούκωμα" στην Βέρντερ  κυκλοφορούσε με ροζ ξεκούμπωτη ρομπίτσα για κανένα μήνα
Το "παλικάρι" το "παίζει" γάβρος μάλλον γιατί δεν μπορεί να χωνέψει το δευτεροτριτιλίκι της 12ετίας
Θαυμάζει κατά καιρούς τους 11+3 της Ριζούπολης και γενικώς ότι φανεί του Λολοστεφανή
Μην δίνεις πλέον σημασία σε 2 μήνες θα καταπίνει πάλι την γλώσσα του και θα βλαστημάει την ώρα και την στιγμή που ξετσιμουχιάστηκε πάλι στο Thread.
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.135
Κριτικές
491
Like
37.466
Πόντοι
41.447
προς elvis7:
μαγκιές - κλανιές του στήλ "έλα να τα ΄πούμε επιστημονικά" "να σε βρώ έξώ" και λοιπές κουραδομαγκίες εδώ δεν περνάνε.
Ο vasos ούτε σε έβρισε ούτε σε μείωσε όπως έσυ.
Τελευτάια προειδοποίηση απο εμένα.
 

Επισκέπτης
Ντέρμπι Πειραιωτών με φόντο την κορυφή..

Την πρώτη συνάντηση,από τις πολλές που αναμένεται να ακολουθήσουν και φέτος,μεταξύ του Εθνικού και του Ολυμπιακού περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής,που θα διεξαχθεί την Τετάρτη (14/11).

Στο πολυαναμενόμενο ντέρμπι στην κοινή τους έδρα το Παπαστράτειο κολυμβητήριο,οι δύο κορυφαίες ομάδες θα διασταυρώσουν τα ξίφη τους με στόχο τη διατήρηση του απόλυτου και την παρουσία στην κορυφή του πρωταθλήματος.

Οι τυπικά γηπεδούχοι «κυανόλευκοι» αν και έχουν αποδυναμωθεί σε σχέση με πέρσι αποτελούν ένα στιβαρό σύνολο με πρωταγωνιστικό ρόλο και σε περίπτωση που καταφέρουν να βγουν νικητές τόσο από τον πειραιώτικο «εμφύλιο» όσο και από το ματς με το Π. Φάληρο που εκκρεμεί θα «στρογγυλοκαθίσουν» στο «ρετιρέ».Οι «ερυθρόλευκοι», από την άλλη πλευρά,έχουν κάνει επίδειξη δύναμης στα περισσότερα παιχνίδια που έχουν δώσει μέχρι στιγμής,αποδεικνύοντας ότι δεν θεωρούνται άδικα το ακλόνητο φαβορί για τον τίτλο.

Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 17/11 και τα μπρατσακια,δωρο απο την 7..
 

Επισκέπτης
Α1 Γυναικών

Δράση μεσοβδόμαδα περιλαμβάνει το πρόγραμμα της Α1 γυναικών,καθώς την Τετάρτη (14/11) θα διεξαχθεί η 4η αγωνιστική.

Ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός δεν προβλέπεται να συναντήσει προβλήματα στη Νέα Ιωνία κόντρα στους Ίωνες..

Η Βαθμολογία (σε 3 αγώνες)
1. Ολυμπιακός (9-0) 9
2. Παναθηναϊκός (9-1) 9
3. Πανιώνιος (9-5) 7
4. Μαρκόπουλο (7-3) 6
5. ΑΕΚ (6-3) 6
6. Άρης (6-4) 6
7. Ηρακλής Κηφ. (6-4) 6
8. Ηρακλής (4-7) 3
9. Κτησιφών (3-9) 1
10. Ίωνες (3-9) 1
11. Επίκουρος (1-9) 0
12. Πανελλήνιος (0-9) 0
 

kifinas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.422
Like
2
Πόντοι
16
vassos εγω θα σου αντιστρέψω την ερώτηση. πες μου σε ποια παιχνίδια δεν έπαιξε καλα ο λεντέσμα και σε ποια οταν δεν έπαιξε είχαμε προβλήματα. επίσης σε πόσα παιχνίδια ο μενδρινός ήταν ο παίχτης που είπες "κρίμα που δεν τον βάζει".
και ναι ο λουα λουα αρχίζει να μας τα σπάει και αν συνεχίσει έτσι βλέπω να παίρνει πούλο. αλλά τον μενδρινό σε τι ακριβώς τον εκτιμάς. στο οτι θα περάσει μια κάθετη μπαλιά ΑΝ μείνει όρθιος όταν τον κοντράρουν?
ε να ξαναβγάλω δελτίο στον καραπιάλη,  στα 90' θα βγάλει και αυτός μια κάθετη.

δεν κατάλαβα που δεν βλέπεις οτι γίνετε καλή προσπάθεια? στο ότι έφερε παίχτες? δηλαδή αν δεν έφερνε τι θα έλεγες παραπάνω?
ή ξέρεις πολλές ομάδες ακόμα και ευρώπη που ότι μεταγραφές κάνουν βγαίνουν. εδώ ολόκληρη μπαρτσελόνα αγόρασε τον τροχονόμο τον ροστού που στην τουρκία τον είχαν για σφαλιάρες και κατηγορείς τον ολυμπιακό τι?
εσύ που έβλεπες τον σίνισα και έχυνες θυμάσαι πόσο καιρό περίμενες να χύσεις? πάνω απο 6 μήνες. μέχρι τότε όλοι έλεγαν τα ίδια που ακούμε για τον κάθε νούνιεζ.

δεν είπα ποτέ οτι εξαφανίστηκες αλλά ακόμα και μετά την νίκη έγραφες "αλλα να δούμε με ψυχραιμία πως έγινε αυτό" κλπ κλπ.
να δούμε τι δηλαδή, αν μαλακίστηκαν οι άλλοι και γιαυτό νικήσαμε, εκεί το πας? έτσι είναι η μπαλίτσα. κάποιος μινάρει και ο άλλος βάζει το γκολάκι.
και στην νίκη του βάζελου με την γιουβέντους πχ ναι μεν μπράβο τους που το εκμεταλλεύτηκαν αλλά δεν θυμάμαι πολλούς αγώνες τον ζιντάν να βγαίνει με κόκκινη.
γιατί πιστεύω ότι αν γινόταν με εμάς το ίδιο θα μίλαγες για αναλαμπές και τυχαίο γεγονός?

να υποθέσω σου άρεσε όταν ο βάζελος έπαιξε με ρεαλ και το κοντερ σταμάτησε στα 3 γιατί δεν πέρναγαν την σέντρα? κάπως έτσι ονιερεύεσε τον θρύλο? εγώ πάντως όχι

και να ξαναρωτήσω άλλη μια φορά μπας και απαντήσεις.
όταν φέρνεις διπλό εκτός, μαγκιά. όταν τρως 3 στην έδρα σου μαγκιά ή μαλακία?
όλοι αυτοί οι παικταράδες που είναι άραγε? ο νασιόπουλος έκανε καριέρα? ο "τυπάρας"? ο φύσσας?

τόσα χρόνια πόσους παίχτες έχεις να θυμάσαι απο άμυνα βάζελου για να καταλάβω. τον δανό και τον γερο-γκούμα? γιατί θυμάμαι και τα καραβανια απο παράρτημα κρήτης που πέρασαν και δεν ακούμπησαν.
α είχαν και τον μπασινά βοήθεια. και τι ακριβώς παραπάνω έκανε απο τον λεντέσμα? την παράλληλη μπαλιά? ενα σουτ είχε παραπάνω και τίποτα άλλο.

το ότι γίνετε προσπάθεια το βλέπουμε φέτος λοιπόν. είδαμε καθόλου φόβο στην ρεάλ με 10, είδαμε να γυρνάνε το παιχνιδάκι στην βρέμη γιατί δεν τους έφτανε το Χ.
αυτό δεν σου φτάνει, στον λεντέσμα και τον μπράβο σκάλωσες.

οι πιτσιρικάδες που λες συνέχεια περιμένουν απο πίσω, κάποια στιγμή θα πάρουν την σειρά τους.
το πότε το ξέρει καλύτερα όποιος είναι στον πάγκο, ούτε εγώ ούτε εσύ.
όπως δεν ξέρει ο κυρ-τάκης σε ποια στάση η γκόμενά μου γουστάρει να την πηδάω έτσι δεν ξέρω με ποιον συνεργάζεται καλύτερα ο κάθε παίκτης στην προπόνηση.
τα υπόλοιπα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε

γιαυτό σε παρομοιάζω με τον κάθε γεωργίου. ασφαλής κριτική κάνουν όλοι. αν δεν πάρεις παίκτες τα παντελόνιασες, αν αγοράσεις και δεν σου βγουν είσαι μαλάκας.
σαν να τσακώνεσαι με γυναίκα είναι, ότι και να πεις κάτι θα σου βρει να βγει απο πάνω.

και ενα τελευταίο για διαιτησία για να τελειώνουμε με την ιστορία
ο κάθε παπουτσέλης δεν ξέρω αν είναι πιασμένος, αν είναι άχρηστος ή αν πουλάει υπηρεσία.
ίδια πέναλντι απο παπουτσέλη πήραν και άλλοι, ακόμα και ο βάζελος με την καλαμαριά.
απλά τότε δεν έγινε θέμα γιατί δεν συμφέρει κάποους
τον καιρό της παράγκας έπαιζα με 10 στον οφη με κόκκινη στον ελευθερόπουλο απο το 7ο λεπτό
την χρονιά της ριζούπολης ακυρώθηκε το  γκολ του ιωνικού στον βάζελο και κανείς δεν ήξερε γιατί, περίμεναν όλοι να μάθουν απο το φύλλο αγώνα τον λόγο.
όσα μπορούν να μου προσάψουν για διαιτησία άλλα τόσα έχω και εγώ
κάποτε βγήκες και έλεγες μπράβο στον τουρέ που έβαλε το γκολ με μπάρτα. μούφα ήταν αν θυμάσαι.
αν νίκαγε 3-1 ο γαύρος με τα 2 γκολ αντικανονικά τώρα θα είχαν βγει 20 βουλευτές να κάνουν επερωτήσεις.
δεν είναι ελληνικό φαινόμενο είναι παγκόσμιο. το παιχνίδι έτσι παίζετε.
άλλοι τα καταφέρνουν και έχουν καλή μεταχείριση άλλοι όχι.

αν λοιπόν θέλουμε καλές διαιτησίες δεν υπάρχει λόγος να κατηγορούμε ποιος πήρε το παραπάνω πέναλντι και ποιος όχι. απλά ελπίζουμε κάποτε να πάνε όλοι οι άχρηστοι σπίτια τους
αν υπάρχει παράγκα τότε μην κατηγορείτε αυτόν που την κοντρολάρει, χώστε τα στους προέδρους σας που είναι ανίκανοι να πάρουν τα ηνία. αλλιώς είναι το ανέκδοτο με τον γάιδαρο και τον γείτονα
 

Επισκέπτης
Ο αγώνας για τη φτώχεια

Η ΠΑΕ Ολυμπιακός προσκλήθηκε να συμμετάσχει στον αγώνα φιλανθρωπικού χαρακτήρα που διοργανώνεται για πέμπτη φορά και θα διεξαχθεί στο στάδιο Ροζαλέδα στη Μάλαγα της Ισπανίας στις 19 Νοεμβρίου και ώρα 19:00,μεταξύ των φίλων του Ρονάλντο και φίλων του Ζιντάν.Οι παίκτες του Ολυμπιακού που προσκλήθηκαν να αγωνιστούν στο παιχνίδι κατά της φτώχιας είναι οι Πάντος,Νικοπολίδης,Πατσατζόγλου,Λούα Λούα,Κωνσταντίνου,Άντζας και Τοροσίδης.
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
ρε κατατρεγμενε,ρε κατακαημενε γιατι με τσιτωνεις βραδιατικα ? πες μου,γκομενα δεν εχεις ? καμια πουτανα να γαμησεις να ξελασκαρεις δεν παιζει ? μηπως η πολλη μαλακια σε τυφλωσε ρε παληκαρι ? Αναλογισου τι μαλακιες ειπες κ μετα τα συζηταμε.
Παντως σου απανταω σε λιγο για το μεγαλο σου ποστ.

κανεις αλλος δεν σε τσιτωνει παρα μονο η πρεμουρα των τυφλωμενων γαυρων για εξουσια και φιλοτιτλια οπως και να εχει..με το καλό ή με το άδικο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom