Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 23 άτομα (1 μέλη και 22 επισκέπτες)

gioro27

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2005
Μηνύματα
222
Like
2
Πόντοι
1
το καλυτερο pad thai το εχει το number 6
ετσι δεν ειναι ρε παγκταο?
 

Επισκέπτης
Γιατι
α)"σενιο δωματιακι" με 350-400 μπατ (9-10 ευρω),αμφιβαλλω τα μαλα αν ειναι οντως "σενιο"...με τοσα λεφτα ουτε αχυρωνες δεν υπαρχουν στη Παταγια.
Το παιδί δεν θέλει πισίνες ούτε τζακούζια και δεν τον ενδιαφέρει ο θόρυβος. Οπότε!
Εγώ έμενα σε δωμάτιο 30+ τετραγωνικών. Πλακάκι στο πάτωμα και στο μπάνιο, καθαρό, με ζεστό νερό, με κλιματιστικό και ανεμιστήρα, ψυγείο, τηλεόραση, ντουλάπα, χρηματοκιβώτιο και wi-fi. Μια φορά που χάλασε η συσκευή ζεστού νερού ο τύπος μου την αντικατέστησε σε μία μέρα. Όλα αυτά με 400 μπάτια παρακαλώ και μόνο 100 μπατ εγγύηση την οποία παίρνεις πίσω όταν φεύγεις. Τα δωμάτια βρίσκονται σε μια κάθετη της λεωφόρου που φτάνει στην είσοδο της WS.
Αυτή η κάθετη βρίσκεται λίγο πριν το Friendship Supermarket και ακριβώς απέναντι από το Internet Cafe.
Από τη Walking Street είναι ένα δεκάλεπτο με τα πόδια. Αδυνατώ να θυμηθώ το όνομά του. Νομίζω, ξαναλέω ΝΟΜΙΖΩ ότι λέγεται President Appartments. Λίγο παρακάτω βρίσκεται ένα σχετικά μεγάλο ξενοδοχείο. Greenhouse ή κάπως έτσι που αν κλείσεις για ένα μήνα στο αφήνουν 500 μπατ τη μέρα. Αυτό το έμαθα τη μέρα που αναχωρούσα καθώς απ' αυτό το ξενοδοχείο πήρα ταξί για το αεροδρόμιο.
Το γεγονός ότι εσύ φίλε Pipinomaniac ψάχνεις επί 15 μέρες στο internet για να κλείσεις ξενοδοχείο, αποδεικνύει ότι είσαι εξαιρετικά ιδιόρρυθμος πελάτης, άρα όχι ο κανόνας. Εμείς που δεν είμαστε βολευόμαστε και χωρίς παλάτια, αξιοπρεπέστατα όμως.

β)400 μπατ για φαγητα-πιωματα,μαλλον ειναι ατυχης ο "πληθυντικος"...Προφανως θα εννοεις ΜΙΑ μπυρα και ΕΝΑ γευμα την ημερα.
Σε ταβέρνα κοντά στη WS πριν τη μεγάλη πρώτη κάθετο (Ταϊλανδοσουηδέζικο νομίζω το έλεγαν) είχε περίπου 70-150 μπατ το πιάτο. Η ψαρούκλα η μεγάλη 220 μπατ. Μια φορά έδωσα 400 κάτι μπατ για την ψαρούκλα, μια μερίδα γαρίδες και μια σούπα και πήγαν χαμένα επειδή έσκασα. Και πίστεψέ με, δεν είμαι κανένα ασθενικό παιδάκι. Αφού όταν μου έφεραν την ψαρούκλα μετά από τα άλλα που πήρα για ορεκτικά κάτι Εγγλέζοι δίπλα μου που είχαμε πιάσει κουβέντα έσκασαν στα γέλια και βγάζανε φωτογραφίες. Μόνο το κεφάλι κατάφερα να φάω. Με το πολύ 300 μπατ το γεύμα σκας! Με ένα 500άρικο βγάζεις τη μέρα σου χορτάτος. Ομολογώ ότι μπύρες από Agogo δεν έπαιρνα καθώς δύο φορές πήγα μόνο σε Agogo μέχρι που κατάλαβα ότι ήταν πεταμένα λεφτά. Από supermarket τις αγόραζα και τις έπινα με τα γκομενάκια στην παραλιακή εκεί που τις ψώνιζα.

γ)Με 1000 μπατ βρισκεις να γαμησεις,αν δεν εχεις ιδιαιτερες απαιτησεις και εισαι "πανγαμικο ον",αλλα δεν ειναι σε ΚΑΜΜΙΑ περιπτωση ο κανονας...
Παραπλανείς τον κόσμο πιπινομανιακέ. Επειδή εσύ παίρνεις μόνο πιπίνια ως 22, μόνο άσπρα, μόνο από Agogo, μόνο χωρίς τατουάζ και δεν ξέρω και 'γω τι άλλο αποδεικνύει για άλλη μια φορά ότι είσαι η εξαίρεση και όχι ο κανόνας. Εγώ είδα ότι στην παραλία οποιαδήποτε ώρα και στιγμή έβρισκα μουνάρες (εσένα δεν θα σ'αρέσανε πιθανόν αλλά ήταν ωραίες γυναίκες) με 500 μπατ το short και 1000 το long. Αυτός είναι ο κανόνας. Τα παραπάνω είναι εξτρά!
Παρεμπιπτόντως, έχουμε την ίδια λόξα με τα τατουάζ. Κι εγώ δεν έπαιρνα γκόμενες με τατουάζ και ακόμα είχα ένα σωρό επιλογές!

ΜΗΝ παραπληροφορειτε λοιπον οτι "χοντρικα" με ενα 50αρικακι ευρω θα εισαι "κυριος",γιατι δημιουργειτε την εντυπωση οτι η Ταυλανδη ειναι η φτηνοτερη χωρα του κοσμου...Κατι το οποιο ειναι ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ...
Με 50 ευρίδια λοιπόν, είσαι μια χαρά με το γαμησάκι σου και το φαγάκι σου. Αν θες να ζήσεις σαν βασιλιάς θες σαφώς παραπάνω αλλά άμα έχεις μειωμένο μπάτζετ τότε μπορείς να περάσεις τρεις φορές καλύτερα απ' ότι στην Ελλάδα με το προαναφερθέν ποσό. Ας μην αυξάνουμε τον πήχη θεωρώντας ως κανόνα τα δικά μας ακριβά γούστα. Κρίμα είναι.

+10000

Για να μην πουμε οτι στην Πατονγκ,υπολογιζουμε + 30-40 %
Δεν ξέρω για Πατόνγκ. Παττάγια πήγα για ένα μήνα, Παττάγια γνωρίζω, Παττάγια ρώτησε το παιδί, για Παττάγια του λέω.
 

Επισκέπτης
Αυτο το μηνυμα,προσωπικα το θεωρω παραπληροφορηση.
Εσυ μας εχεις χορτασει παραπληροφορηση απο τοτε που σε διαβαζω...μας το παιζεις και ηθικολογος με τις μαλακιες περι ηλικιας και νοημοσυνης!!!ενω η ουσια ειναι το πρακτικο και το νομιμο-για να μην εχουμε μπλεξιματα-.και το βασικοτερο ....οταν βλεπεις οτι λες μαλακιες και δεν σε παιρνει αλαζεις θεμα!!!δεν ξερω ας τα κρινουν και οι αλλοι αυτα!!Εγω εζησα 3 1/2 χρονια Ταυλανδη με επιχειρηση,απ'τους ελαχιστους Ελληνες που εβγαλα χρηματα εκει-ενω οι περισοτεροι πανε εκει για να ξοδεψουν,και καλα κανουν,-εχω τεραστιες εμπειριες,περι παρανομιων κλπ,θα μπορουσα να σας χορτασω παραμυθια,αλλα προσπαθω οσο μπορω να αναφερω τα πραγματα οπως ειναι και πανω απο ολα τις κακοτοπιες!!!γιατι αυτο μετραει..τα γαμησια κλπ τα βρισκουμε και τα ξερουμε ολοι ...οι αναποδιες και οι στραβες ομως πρεπει να μας προβληματιζουν!!!!
 

Επισκέπτης
Α για να μην ξεχάσω και τους πλανόδιους πωλητές φαγητού. Κάθε μέρα έπαιρνα κοτοπουλάκια, λουκανικάκια και καρπούζι απ' αυτούς. 10-40 μπατ το κομμάτι :thumbsup:

Επίσης, εννοείται ότι στο δωμάτιο που λέω μπορούσες να φέρεις όσα γύναια ήθελες δίχως ταρίφα!
 

Pagtao

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.328
Like
0
Πόντοι
16

Συνημμένα

  • Pad thai.jpg
    Pad thai.jpg
    10,7 KB · Εμφανίσεις: 12

Pagtao

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.328
Like
0
Πόντοι
16
Αλλαγή θέματος: Κορίτσι ή Λεηντυμπόϋ;
 

Συνημμένα

  • What.jpg
    What.jpg
    165,9 KB · Εμφανίσεις: 14

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
ΟΚ,εσυ υποστηριζεις οτι με 50 ευρωπουλα τη μερα τη βγαζεις "αξιοπρεπεστατα"...
Εγω,παραυτα πιστευω οτι χρειαζονται σχεδον τα διπλα για ενα μινιμουμ αξιοπρεπους διαμονης και διακοπων,αν θες βεβαια να πηγαινεις και καθε μερα με αλλη γκομενα.(γιατι μπορεις να εχεις μια μονιμη και να κανεις οικονομια-να της δινεις λιγοτερα).
Διαφορα παιδια διαβαζουν το φορουμ...Θα πανε..θα δουν απο μονοι τους...και οταν με το καλο γυρισουν,θα δουμε ποιος απο τους 2 μας "θα φαει το ξυλο"... :grin:

Εσυ μας εχεις χορτασει παραπληροφορηση απο τοτε που σε διαβαζω...δεν ξερω ας τα κρινουν και οι αλλοι αυτα!!
Αστο μεγαλε...Καηκες... :grin:
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Αλλαγή θέματος: Κορίτσι ή Λεηντυμπόϋ;
"Αυτο" που κραταει στο χερι της ειναι ρουφηχτηρι απο σισα,η τιποτα αλλο?? :grin:

Ι know somebody who goes everyday for Padthai to Number 6!! :headbang:
Η φωτο φανταζομαι ειναι πριν τον μαθω να το παραγγελνει χωρις τοφου ε?
 

Επισκέπτης
ΟΚ,εσυ υποστηριζεις οτι με 50 ευρωπουλα τη μερα τη βγαζεις "αξιοπρεπεστατα"...
Εγω,παραυτα πιστευω οτι χρειαζονται σχεδον τα διπλα για ενα μινιμουμ αξιοπρεπους διαμονης και διακοπων,αν θες βεβαια να πηγαινεις και καθε μερα με αλλη γκομενα.(γιατι μπορεις να εχεις μια μονιμη και να κανεις οικονομια-να της δινεις λιγοτερα).
Διαφορα παιδια διαβαζουν το φορουμ...Θα πανε..θα δουν απο μονοι τους...και οταν με το καλο γυρισουν,θα δουμε ποιος απο τους 2 μας "θα φαει το ξυλο"... :grin:
Εγώ μίλησα για κάθε μέρα και μία διαφορετική γκόμενα. Από 'κει και πέρα το πως θα κάνει το κουμάντο του ο καθένας και πόσο καπάτσος είναι, δικό του θέμα.
Εμένα η τελευταία βδομάδα μου βγήκε πολύ φτηνή φερ ειπείν, επειδή είχα βγάλει γκόμενα και καθόταν μαζί μου δίχως φράγκα. Άλλος μπορεί να το κάνει για ένα μήνα αν δεν βαριέται. Γούστα είναι αυτά.

Αν το θυμάμαι σωστά, εδώ είναι τα δωμάτια.
 

Επισκέπτης
Καλόοοοοο!! :2funny:

Ακόμη ένα:
Ο μπαμπάς στον Τοτό:
- Τοτέ σήμερα σου έφερε ο πελαργός ένα καινούργιο αδελφάκι...
- Καλά ρε μπαμπά έξω κυκλοφορούν ένα σωρό ωραίες γυναίκες κι εσύ πήγες να γ.... τον πελαργό; :2funny:

παγκ μην το γελας αυτο,γινεται ανετα,αν βρεις κανα δωματιακι που θα σκυλοβρωμαει,ψωνιζοντας φαγητα απο τους παγκους,και παιρνοντας καμια φρι ανω των 50,μια χαρα βγαινουν τα ποσα που λεει ο φιλος μας.

Η αλεπού ήταν 10 χρονών και τ' αλεπουδάκια 11 μου φαίνεται... :sunglasses:
Ε ρε spyba που σας χρειάζεται...

ε οχι ρε μπικουυυυυυυυυυυ με 700 μπατακια που πληρωναμε για μενα το δωματιακι ηταν σουπερ...
αν μας ανοιγαν και οι μαλακες την πορτα που ηταν στον κηπο και απεναντι ηταν το τζακσευλον θα ηταν πιο τελειο,και δεν αναγκαζομασταν να κανουμε κυκλο. :headbang:
Κάτσε, με 700 μπάτια σούπερ στην Πατόνγκ; Μα εκεί δεν είναι πανάκριβα; :sunglasses:
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Αν το θυμάμαι σωστά, εδώ είναι τα δωμάτια.
Α!!!Καλαααα!!!..Στη 3rd road???!!!
Ξερεις "τι εστι" 3rd road?...Εκτος του οτι ειναι κανα χιλιομετρο απο WS,απο εκει και πανω μεχρι τη Σουκουμβιτ ειναι η περιοχη με τη μεγαλυτερη εγκληματικοτητα σε ολη τη Πατταγια...Εγω προσωπικα,ουτε να με πληρωνανε δεν εμενα εκει...
Ειπαμε να παμε ενα ταξιδι,να κανουμε διακοπες,χαβαλε,να ριξουμε κανα πουτσο...Και να γυρισουμε ορθιοι,οχι "οριζοντιως"...
Λεω και γω...30 τετραγωνικα...καθαρο..a/c..safe box...κλπ κλπ...400 μπατ??...Μονο στη 3rd road...

Κάτσε, με 700 μπάτια σούπερ στην Πατόνγκ; Μα εκεί δεν είναι πανάκριβα; :sunglasses:
Τα ξενοδοχεια στη Πατονγκ,ειναι 30-40% φτηνοτερα,αναλογικα με Πατταγια...Δηλαδη ενα ξενοδοχειο που εχει 700 στη Πατονγκ,το αντιστοιχο στη Πατταγια εχει γυρω στα 1000...
 

Επισκέπτης
Α!!!Καλαααα!!!..Στη 3rd road???!!!
Ξερεις "τι εστι" 3rd road?...Εκτος του οτι ειναι κανα χιλιομετρο απο WS,απο εκει και πανω μεχρι τη Σουκουμβιτ ειναι η περιοχη με τη μεγαλυτερη εγκληματικοτητα σε ολη τη Πατταγια...Εγω προσωπικα,ουτε να με πληρωνανε δεν εμενα εκει...
Ειπαμε να παμε ενα ταξιδι,να κανουμε διακοπες,χαβαλε,να ριξουμε κανα πουτσο...Και να γυρισουμε ορθιοι,οχι "οριζοντιως"...
Λεω και γω...30 τετραγωνικα...καθαρο..a/c..safe box...κλπ κλπ...400 μπατ??...Μονο στη 3rd road...
Σχεδόν πάνω στον κεντρικό είναι και με πολύ κίνηση από κάτω. Internet cafe, ανταλλακτήριο, super market, φαρμακείο. Τπτ δεν έτρεχε. 20 μέρες έμεινα εκεί τι σκατά κάτι θα έβλεπα/άκουγα. Στο ίδιο έμεναν μόνιμα και μεγάλοι άνθρωποι. Ένας ηλικιωμένος Εγγλέζος που ήταν στο ίδιο δωμάτιο για 6,5 χρόνια και ένας Ισραηλινός που ήταν εδώ και 3.
Σημειώνω ότι παραπέρα είναι μεγάλο ξενοδοχείο με 650 τη βραδιά που αν το έκλεινες για 30 ημέρες στο άφηνε 500!
Πριν από 'κει είχα μείνει μια βραδιά σε μια βρωμερή μαλακία με 600 μπατ. Αυτά έχετε υπ' όψιν σας εσείς, αλλά όποιος ψάχνει βρίσκει.
10 λεπτά ακριβώς με τα πόδια από WS είναι αυτό που σου δείχνω εκτός αν είσαι κουτσός... Καμιά 600αριά μέτρα δλδ. Βαριέμαι να ψάχνω πάλι το Google Earth. Άσε που ακριβώς έξω απ' την πόρτα σταματούσε το ταξί με την καρότσα που σε πήγαινε WS με 20 μπατ.

Τα ξενοδοχεια στη Πατονγκ,ειναι 30-40% φτηνοτερα,αναλογικα με Πατταγια...Δηλαδη ενα ξενοδοχειο που εχει 700 στη Πατονγκ,το αντιστοιχο στη Πατταγια εχει γυρω στα 1000...
Ο άλλος έλεγε 30-40% παραπάνω... αποφασίστε...
Εν πάσι περιπτώσι. Μετά την ξενέρα που έφαγα με την πρώτη βρωμερή μλκια με τα 600 μπατ και πριν βρω αυτό που έμεινα τελικά, έψαχνα γύρω γύρω. Βρήκα δύο ωραία ξενοδοχεία με 700 μπάτια αλλά θέλανε ταρίφα για τις γκόμενες εκτός αν είχα μία μόνιμη λέει. Δεν γούσταρα και την έκανα.
 

Επισκέπτης
Επίσης! Με το τιλάκ είχα πάει για μάσα σε BBQ. Εκεί που έχει μια τρύπα με κάρβουνα στο τραπέζι και ψήνεις το φαΐ. Πήραμε θαλασσινά του σκασμού, δυο μπυρόνια Chang και παγωτό (μια μλκια δική τους που έμοιαζε με γιαούρτι) και πλήρωσα 450.
Πόσο μας κάνει η διαίρεση το άτομο; Για να ακούσω... :sunglasses:
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Το οτι ειναι επικινδυνη περιοχη εκει που εμενες,δε το εβγαλα απο το μυαλο μου...Διαβασε και καποια ξενα φορουμ που το αναφερουν...
Τελος παντων...Στη τελικη,εξαρταται τι θελει να κανει καποιος που παει στη Ταυλανδη.
Εγω προσωπικα,θελω διακοπες,βολτες στα μπαρακια και τα α γκο γκο,να πιω τα μπυρονια μου,να κερασω κανα ποτο τις γκομενες και να κανω χαβαλε μαζι τους,να τρωω 3 γευματα την ημερα,να πινω τα καφεδακια μου,να φορτωνω οποια μου κανει κλικ,να κανω τα ψωνια μου και να εχω και 5 πραγματα ωραια να θυμαμαι οταν γερασω...
Αν εσυ τη βρισκεις με το να μενεις τοσο μακρια απο τη δραση,να τρως μια φορα την ημερα,να αγοραζεις μπυρες απο τα περιπτερα και να αραζεις στα σκοταδια της beach road,με μονη ουσιαστικα διασκεδαση "το κυνηγι" για το βραδυνο "φορτωμα" (που ειναι γνωστοι οι κινδυνοι που διατρεχεις απο τις γκομενες που κανουν εκει πιατσα),ΟΚ...Με γεια σου,με χαρα σου...Οχι μονο δε σε κατακρινω,αλλα ουτε καν σε κρινω...Δικαιωμα σου...
Πιστεψε με ομως,πως μαλλον εσυ ανηκεις στη μειοψηφια και οχι εγω... :)
 

victoriatus

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2010
Μηνύματα
209
Κριτικές
3
Like
714
Πόντοι
81
Επίσης! Με το τιλάκ είχα πάει για μάσα σε BBQ. Εκεί που έχει μια τρύπα με κάρβουνα στο τραπέζι και ψήνεις το φαΐ. Πήραμε θαλασσινά του σκασμού, δυο μπυρόνια Chang και παγωτό (μια μλκια δική τους που έμοιαζε με γιαούρτι) και πλήρωσα 450.
Πόσο μας κάνει η διαίρεση το άτομο; Για να ακούσω... :sunglasses:
Παιδια θυμαται κανεις πως λεγεται αυτο το εστιατοριο?Ειχα παει κι εγω με το τιλακ μου και το βρηκα τελειο.
Νομιζω ειναι στο soi buakhao,και εχει και θερινο cinema.
(10 κ σημερα για pattaya :) :) :))
 

Επισκέπτης
Βλακείες λες τώρα. Εγώ απλά ανέφερα πως μπορεί κάποιος να την περάσει όμορφα με μειωμένο budget. Τρώγοντας 2 φορές τη μέρα καλά και τσιμπώντας ενίοτε από πάγκους σαν εξτρά για να φεύγει η λιγούρα ενδιάμεσα. Επίσης, όπως τα λογάριασα εγώ στο παιδί, του μένουνε και καμιά 500αριά ευρά για να τα ξοδέψει είτε σε ψώνια, είτε σε βόλτες ή όπου αλλού γουστάρει.

Εγώ προσωπικά, τα ψώνια μου τα έκανα και τις βόλτες μου τις πήγα. Αφού έκατσα κάνα δεκαήμερο Παττάγια, πήγα Μπανγκόκ, πήρα κλινάμαξα και μετά από 9 ώρες ταξίδι πήγα στην πατρίδα του τιλάκ στην Chung Pong ή όπως γράφεται. Νοίκιασα αμάξι με 1000 μπατ τη μέρα από έναν στρατιωτικό που γαμούσε παλιά το Τιλάκ και ξεκίνησα το σαφάρι σε μη τουριστικά μέρη. Μπάνιο σε ποτάμι στη ζούγκλα, μπάρμπεκιου στο σπίτι του αδερφού της μέσα στην καφεοφυτεία, επίσκεψη σε τοπικά πανηγύρια κλπ. 2000 βενζίνη έβαλα και όταν το επέστρεψα είχε ακόμα μέσα...
Σε κάποιο από τα χωριά, έμεινα και σε ωραίο δωμάτιο με 300 μπατ (350 έκανε αλλά για κάποιον λόγο που δεν κτλβα μου το άφησε 300).
Στην Παττάγια υπήρχαν δύο τινά. Αν ξυπνούσα αργά (που ήταν το πιο σύνηθες) έλιωνα στα μασατζίδικα, ενώ αν ξυπνούσα νωρίς πήγαινα για μπάνιο Κο Λαρς και όταν γυρνούσα πήγαινα για μασαζάκια. Από 'κει και πέρα καμιά εξορμησούλα να καβαλήσουμε ελέφαντες ή τπτ τέτοιο και το βράδυ γκομενάκια στην παραλιακή, βραδινά μπάνια, μπυρόνια στην παραλία (πίστεψέ με είναι πιο γλυκά από το περίπτερο επειδή είναι πιο φτηνά) και ωραίες φάσεις με τουρίστες. Θυμάμαι είχα πιάσει και σούρτα φέρτα με ένα βαποράκι που με κερνούσε μπύρες και η δικιά μου πήρε μπροστά στα έντρομα μάτια μου δύο Extacy... Ήτανε λέει μούφα και δεν την έπιασε το ένα. Φυσικά τα πλήρωσε εκείνη γιατί εγώ δεν γουστάρω τέτοιες παπαριές. Πάντως ήταν όντως μούφα γιατί αντί μετά να με ξεσκίσει, εκείνη έπεσε για ύπνο και το πρωί πονούσε το κεφάλι της... Η μόνη βραδιά που δεν τη γάμησα... Καταραμένα ναρκωτικά.
Πίστεψέ με, μπορείς να διασκεδάσεις πιο όμορφα εκεί που ο κόσμος μπορεί να μιλήσει και όχι στα χαζά κωλόμπαρα.
 

lakistoxotis

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
76
Like
0
Πόντοι
0
Το President apartments ειναι πανω σχεδον στη Buakao λιγο μετα του Φωτη το μπαρ και πριν φθασεις στην Central road.....
αν φυσικα μιλαμε για το ιδιο ? Εκει γυρω υπαρχουν πολλες πανσιονς με 500-600 ΒΗΤ την ημερα....
Το που θα μεινη και ποσα θα ξοδεψη ο καθενας ειναι δικη του επιλογη και εξαρταται απο το budget του...
Ειναι ομως ασχημο να υπερβαλουμε δινοντας καποιες πληροφοριες σε ατομα που πανε για πρωτη φορα στην Ταυλανδη.....
μη ξεροντας τις συνηθειες και τις προτιμησεις τους καθως  και τι θα αντιμετωπισουν εκει.
Για μενα ακομη και στο δρομο απο καροτσακι να τρως - πρωι,μεσημερι και βραδυ και με μπυρες απο 7/11 ,ειναι πολυ λιγα τα 400 με 500 ΒΗΤ που αναφερθηκαν....
 

mathima solfez

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2007
Μηνύματα
581
Like
39
Πόντοι
6
Παιδια θυμαται κανεις πως λεγεται αυτο το εστιατοριο?Ειχα παει κι εγω με το τιλακ μου και το βρηκα τελειο.
Νομιζω ειναι στο soi buakhao,και εχει και θερινο cinema.
(10 κ σημερα για pattaya :) :) :))

Εγω ξερω 3 τετοια BBQ (μπαμπικιου που λενε τα ταιλανδακια). Τα 2 ειναι επι της 3rd.road. Το ενα λεγεται ninja και ειναι κατευθυνση προς Νακλουα, και το αλλο ειναι προς την μερια της Γιομτιεν, ονομα ομως δεν θυμαμαι. Ακομη ενα ξερω πισω απο το BigC της 2nd.road. Ειναι ολα καλα, το πιο καθαρο φαινεται να ειναι το ninja. Τα ταιλανδακια τα κανουν πανω τους απο χαρα οταν τους πεις οτι πατε για μπαμπικιου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom