Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

rokoss

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.282
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
16
βρε βρε.. καλως το παιδι απο τα ξενα!!

Τώρα έχω δώσει Ρεπό στον ευατό μου, αποχή SEX για 15 ώρες για ανασυγκρότηση..

δεν θα εβαζα ποτε στοιχημα γι' αυτο, ουτε 1€!..  ;) ;) :cheesy: :cheesy:
 

flynow

Ανώτερος
Εγγρ.
17 Απρ 2007
Μηνύματα
816
Κριτικές
37
Like
1.564
Πόντοι
8.165
Χαιρετώ τον ανταποκριτή μας από την Παττάγια. Κώστα μη ξεχάσεις να επισκευτείς το Hell club για να έχουμε μια εμπεριστατωμένη άποψη για αυτό. Καλή δύναμη.
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Για να επανελθω στο οικονομικο θεμα...
Παρακαλω τους παλαιοτερους να μας δωσουν τα φωτα τους..
Ας πουμε οτι πας εκει χωρις καθολου μετρητο και εχεις μια πιστωτικη.Τι ειναι καλυτερο?
α)Να σηκωνεις χρημα μεσω Visa χρεωνοντας το λογαριασμο
β)να συνδεσεις τη καρτα με ενα λογαριασμο τραπεζης,στον οποιο βεβαια θα εχεις καταθεσει ευρω απο εδω,χρησιμοποιωντας τη δηλαδη σα καρτα αναληψεων?
γ)Να καταθεσεις λεφτα στη Visa,ωστε να υπαρχει θετικο υπολοιπο στη καρτα και να τραβας απο αυτο..
Ξερει κανεις σε καθε περιπτωση ποιο ειναι το τελος αναληψης μετρητων και τι συμφερει καλυτερα,συνυπολογιζοντας και τη συναλλαγματικη διαφορα που ανεφερε ο φιλος Φαντομας?
 

dirtyharry

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2006
Μηνύματα
107
Like
0
Πόντοι
1
το καλυτερο,ασφαλεστερο και πιο συμφερον ειναι να πληρωνεις με πιστωτικη τυπου visa κατα προτιμηση γιατι δεν υπαρχουν προμηθειες που υπαρχουν σε αναληψεις και μετατροπες συναλλαγματος.και δεν κινδυνευεις να σε κλεψουν αν κουβαλας μετρητα.10 δολ στην τσεπη και visa.
 

kostasbmw

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
801
Like
6
Πόντοι
6
εγω επειδη εχω σχεση με το χωρο του χρηματος ειπα μια γνωμη σε καποια
παλαιοτερα ποστ
ταξιδευω απο το 1977 με visa  και λιγα μετρητα
τη καρτα την εχω τρυπησει στη μια γωνια και τη εχω κρεμασμενη στο λαιμο συνεχεια
τα τελευταια χρονια επειδη εχουμε και τις καρτες αναληψης μετρητων MAESTRO εχω ενα λογαριασμο οπου πριν φυγω βαλω συγκεκριμενα μετρητα και χρησιμοποιω αυτη τη καρτα.Προσοχη ομως γιατι αυτη δεν ειναι αποδεκτη  παντου΄.
επισης μια πρακτικη ειναι οπως εχει πει και φαντομας να χαλας λιγα λιγα ητοι να μην εχεις ποτε παραπανω χρηματα απο αυτα που χρειαζονται
ητοι πριν φυγουμε εχουμε τα χρηματα μας σε 10 η 20 ευρω .τα 10 ευρω χοντρικα ειναι 450 μπαχτ
παντα εχουμε ενα 50 ευρω κρυμμενο στη βαλιτσα μην μεινουμε αφραγκοι στο γυρισμο(μερικοι θα γελατε αλλα εχει γινει και αυτο) η μπορει να κανει μια σταση στο ντουμπαι και να μην εχεις φραγκο στα duty free.
αυτα εχουν συμβει γιαυτο και τα αναφερω
η καρτα εχει και το μεγαλο πλεονεκτημα αν χαθει η κλαπει να ακυρωθει σε χρονο 0 οχι οπως παλια που επαιρνε 2 και 3 μερες
διαλεγετε και παιρνετε
φαντομα για ενημερωσε με αν η καρτα αναληψης MAESTRO δουλευει κανονικα εκει κατω γιατι μεχρι προτινος σε πολλα κρατη δεν ηταν ενεργοποιημενη.Πιστευω οτι μαλλον ναι αλλα ας εχουμε και την δικια σου επιβεβαιωση.Στα ατμ το γραφει αν ειναι δεκτη.
Ο κωστας τα εδωσε ολα με τη μια και μπουκωσε το injection για να λεει 15 ωρες για ανακαμψη αλλα με τις σαλτσες τις καυτες θα στρωσει αμεσως
 

Επισκέπτης
το πιο ασφαλές είναι να σηκώνεις μέσο απλής κάρτας αναλήψεων left a φυσικά με κάποιο κόστος (4.4 euro ) να τα βάζεις στο πουγκί σου 20000 batt .....και να πληρώνεις τις μετρητοίς πάντα ! έτσι και αλλιώς δεν κινδυνεύεις να σε κλέψουν αν είσαι ήσυχος άνθρωπος ...φυσικά πάντα στην τσέπη ...1000-2000 batt μην μας βρει και κανένα κακό (και κάρτα του hotel)    ;)
 

ELF24

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
123
Like
0
Πόντοι
1
Για να επανελθω στο οικονομικο θεμα...
Παρακαλω τους παλαιοτερους να μας δωσουν τα φωτα τους..
Ας πουμε οτι πας εκει χωρις καθολου μετρητο και εχεις μια πιστωτικη.Τι ειναι καλυτερο?
α)Να σηκωνεις χρημα μεσω Visa χρεωνοντας το λογαριασμο
β)να συνδεσεις τη καρτα με ενα λογαριασμο τραπεζης,στον οποιο βεβαια θα εχεις καταθεσει ευρω απο εδω,χρησιμοποιωντας τη δηλαδη σα καρτα αναληψεων?
γ)Να καταθεσεις λεφτα στη Visa,ωστε να υπαρχει θετικο υπολοιπο στη καρτα και να τραβας απο αυτο..
Ξερει κανεις σε καθε περιπτωση ποιο ειναι το τελος αναληψης μετρητων και τι συμφερει καλυτερα,συνυπολογιζοντας και τη συναλλαγματικη διαφορα που ανεφερε ο φιλος Φαντομας?

οι κάρτες VISA χρεώνουν από 4,50ευρω + 1% του ποσού, μεχρι και 15 ευρώ ανα ανάλυψη εκτος ευρωπαϊκής ένωσης. είτε είναι συνδεδεμένη με τραπεζικό λογαριασμό είτε όχι.
Οι κάρτες που είναι καλύτερο να χρησημοποιείς για αναλύψεις μετρητών εκτός Ελλάδας είναι οι κάρτες που είναι συνδεδεμένες με καταθετικό λογαριασμό και έχουν επάνω την ένδειξη MAESTRO, οι οποίες χρεώνουν περίπου από 1,50 εντος Ε.Ε. και το πολύ μέχρι 3 ευρώ.
Οι ποιό πολλές τράπεζες τις έχουν καταργήσει να τις βγάζουν και τις έχουν αλλάξει όλες σε viza και viza eletron για να πέρνουν μεγαλύτερες προμήθειες. Ολα τα ΑΤΜ που πέρνουν VIZA περνουν και κάρτες MAESTRO.

άρα το καλύτερο είναι να εκδόσεις μια καρτα maestro και να την συνδεσεις με τραπεζικό λογαριασμό. εγώ που έχω από PROBANK αναλύψεις στην βουλγαρια μου χρεώνει από 1,50 - 2 ευρω.
για ταϊλάνδη που τους ρώτησα μου είπαν είναι 3 ευρώ ανα ανάλυψη. Συμφέρει πολύ περισσότερο από viza.
 

Επισκέπτης
Εμενα η αποψη μου ειναι οτι τα ποστ του Κωστη απ τη Ται πρεπει να παραμενουν με greeklish για ιστορικους λόγους Headbaning!
Καλα να περασεις man Wink  ( savalas )

μου φαίνεται ότι ο σαβάλας έχει απόλυτο δίκιο ....να μείνουν τα μηνύματα αυθεντικά να τα χαιρόμαστε

:rockon:  :rockon:  :rockon:  :rockon:  :rockon:  :rockon:
 
OP
OP
KOSTASF16

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
να μαι παλι. τωρα διπλα μου εχω το πιο κοντο πιπινι της πουσυ λαντ.
επισης πειτε μου οτι δεν εχω πεθανει, γιατι στον παραδεισο αιμαι σιγουρα, σκεφτομουν αν σημερα ειχα διπλα μου τους φανατικους των στριπ στην ελλαδα, warhol baso κτλ, τι θα ελεγαν ? αν ερθουν καποια στιγμη παρεα, τα πρωτα 3 πιπινια κερασμενα απο μενα.
 
OP
OP
KOSTASF16

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
μιλησα και με το φαντομα, θα τον παρω και αυριο τηλεφωνο, τιμη μας που εχουμε συνοδοιπορο στην μπανγκονγκ
 

llllllllll

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2007
Μηνύματα
74
Like
0
Πόντοι
0
Όσες φορές έχω ταξιδέψει είτε Ευρώπη είτε Ταϊλάνδη παίρνω μαζί μου τα μετρητά που σκοπεύω να χαλάσω και φροντίζω να βρω ξενοδοχείο με safety box ώστε να μην τα κουβαλάω συνέχεια πάνω μου. Δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα. Ειδικά στην Ταϊλάνδη δεν πρέπει να φοβάσαι μήπως σε κλέψουν. Οι άνθρωποι εκεί εκτός από ειρηνικοί είναι και πολύ κοντοί, οπότε μάλλον δύσκολο να σου επιτεθούν. Αν καταφέρει να σε κλέψει Ταϊλανδός τότε είσαι άξιος της μοίρας σου. Αντιθέτως μπορεί να σε κοροϊδέψει πολύ εύκολα ή να υπερτιμολογήσει τις υπηρεσίες του, αφού υποσυνείδητα συγκρίνεις τις τιμές που σου προσφέρονται με τις αντίστοιχες στην Ελλάδα, οπότε όλα σου φαίνονται φτηνά.
PS. Αλήθεια, διαβάζοντας και τις ανταποκρίσεις του KF16 από Thai, δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορούν μερικοί και αλλάζουν εύκολα γυναίκες τη στιγμή που οι περισσότερες εκεί δεν ξεκολλάνε με τίποτα και φυσικά δεν μπορείς και να τις διώξεις αφού βάζουν συνήθως τα κλάματα και σε κάνουν να νιώθεις τελείως χάλια.
 

ZAICHIK

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2007
Μηνύματα
254
Like
0
Πόντοι
1
Κωστα μου θυμιζεις τις δικες μου ανταποκρισεις. Τελικα πηγες στο ιδιο ξενοδοχειο με το δικο μου? Εαν ναι τους χαιρετισμους στο αφεντικο. Σε ευχαριστώ και δημοσια για τον κοπο σου να κανεις την αγγαρεια που σου ζητησα, να διαθεσεις χρονο και χρημα για καποια χαρη που ενας αγνωστος σου ζητησε, να δωσεις δηλαδη τα λουλουδια στο "αμορε" του. Ξερεις επαθα κολλημα με την μουσικη R&B, kai πιο συγκεκριμενα με τα τραγουδια που λεει η δικια σου στο Lucifer. Τα φιλια μου και σε αυτην να μην ξεχνιομαστε. Αντε μεσα Οκτωβρη, θα ειμαι και εγω εκει. Σε ζηλευω ειλικρινα.
 

Επισκέπτης
Προς ΘεολόγοΜ : Επιτέλους εγκατέλειψες τα greeklish. Επειδή ξέρω ότι σκοπεύεις να μείνεις για αρκετούς μήνες, έχω πληροφορηθεί ότι από φέτος υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί σχετικά με την ανανέωση της visa. Δεν είμαι όμως σίγουρος.
Φαντομά, έχεις ακόυσει τίποτα για το θέμα αυτό ή ισχύει ακόμη το παλαιό καθεστώς (περνάμε δηλ. Μυανμάρ και ανανεώνουμε για έναν ακόμη μήνα κ.ο.κ) ?

περνώ πάντα βίσα για 3 και άλλες φορες για 6 μήνες .... μην με ρωτήσετε πως απλά μάλλον με συμπαθή ο πρέσβης  :think:  :rockon:
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
sa wat dee-khrap και από μένα σύντροφε Κώστα.
Είμαι βέβαιος ότι περνάς υπέροχα.
Αλήθεια πως είναι ο καιρός εκεί ?
Δοκίμασες αυτό που σου είπα ? Αν ναι περιμένω εντυπώσεις.
Καλή συνέχεια.
 

kostasbmw

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
801
Like
6
Πόντοι
6
μια διευκρινηση
οταν αναφερω την VISA CARD δεν την χρησιμοποιω για αναληψη μετρητων ετσι και αλλιως οπου και να κανεις αναληψη μετρητων σε αποκεφαλιζει
μονο για να πληρωνω λογαριασμους σε ψωνια ξενοδοχεια .
μετρητα ειπαμε MAESTRO και μονο για τις ημερησιες αναγκες
κωσταφ16 με τις μπαλλαρινες σου θελω να οργανωσεις ενα happening και να τα βαλεις να κουνιουνται να κανεις ενα βιντεοκλιπ
 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
Παντως φιλοι μου σχετικα με τα λεφτα.
Οπως εχω ξαναπει εγω παιρνω μαζι μου οσα νομιζω οτι θα χρειαστω + ολες τις καρτες.
1. Φροντιζω με το που φτανω στο ξενοδοχειο να κλεινω στο χρηματοκιβωτιο μετρητα+καρτες+διαβατηριο+εισητηρια.
2. Εαν χρειαστουν εξτρα μετρητα με money transfer και μικρο κοστος γινεται η δουλεια.
3. Εχω παντα χαρτονομισματα των 50 ή 100 Ευρω.
4. Οι καρτες βγαινουν απο το χρηματοκιβωτιο ΜΟΝΟ οταν θα τις χρησιμοποιησω.
5. Χαλαω καθε μερα 50 Ευρω και αυτα μονο κουβαλαω μαζι μου.
Οντως δεν μου εχει τυχει ποτε κλοπη παρα μονο μια αποπειρα στο HONG KONG αλλα ηταν καντεμης γιατι ημουν με αξιωματικους της Αστυνομιας τους.  :2funny:
 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
ΑΑΑΑ
Και υπαρχουν κατι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΕΣ δερματινες ζωνες με εσωτερικη τσεπη ΑΟΡΑΤΗ.
 

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
Τον τελευταιο χρονο εγιναν δραματικες αλλαγες με τη βιζες. Τα πραγματα σφιξανε παρα πολυ και η αληθεια ειναι οτι ηταν καιρος για κατι τετοιο γιατι η ασυδοσια ειχε χτυπησει κοκκινο. Βεβαια οι αλλαγες δεν αφορουν τους απλους τουριστες οποτε οι περισσοτεροι στο φορουμ δε θα δειτε καμια απολυτως διαφορα. Οι τουριστες εξακολουθουν να ειναι καλοδεχουμενοι. Αυτοι που "ξεβολευτηκαν" πολυ ασχημα και αποτομα ηταν αρκετοι μονιμοι και ημι-μονιμοι. Πολλοι αναγκαστηκαν να φυγουν σε χωρες πιο φιλικες σε θεματα μεταναστευσης οπως Καμποτζη, Κινα, Φιλιππινες, ακομη και Μαλαισια κτλ και αλλοι παλι βαρεθηκαν την πολυ γραφειοκρατια και εφυγαν με επιλογη δικη τους. Τελος παντων για αυτους τους λιγους που επιθυμουν να μεινουν πανω απο μηνα, η καλυτερη λυση ειναι τουριστικη βιζα 60 ημερων απο την Ταυλανδικη πρεσβεια στην Αθηνα και αν δε φτασουν, υπαρχει δυνατοτητα ανανεωσης για αλλες 30 μερες στο τοπικο immigration στην Μπανγκοκ.

Θα τονισω και παλι οτι καλο ειναι να αποφευγεται η χρηση της πιστωτικης για πληρωμες. Ειναι θεμα χρονου να την παθουν αυτοι που τη χρησιμοποιουν παντου.

Καλο ειναι να βγαζετε μια φωτοτυπια του διαβατηριου (τη σελιδα με τα προσωπικα στοιχεια/φωτο και τη σελιδα με τη βιζα/σφραγιδα εισοδου) και να την κρατατε σε διαφορετικη θεση απο το διαβατηριο (πχ στο πορτοφολι). Ιδιως γι'αυτους που ερχονται για μηνα και πανω ειναι must. Αν κατι στραβωσει και χαθει το διαβατηριο, η φωτοτυπια θα διευκολυνει πολυ τα πραγματα.

 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
13
Πόντοι
16
με τον νεο νομο μπορεις να παραμεινεις μεχρι 3 μηνες σε διαστημα 6 μηνων. αν το υπερβεις μπορεις να πληρωσεις overstay με το αντιτιμο των 500baht καθε μερα. κατι ακριβω δηλαδη. το να βγεις εξω απο την χωρα και να ξαναμπεις πλεον δεν ισχυει διοτι πρεπει να παρελθει το διαστημα των 6 μηνων. οι πληροφοριες μου ειναι απευθειας απο το immigration office του αεροδρομιου. μπορει να γινει μεχρι και 4 μηνες η visa για το διαστημα των 6μηνων σε καποιες περιπτωσεις αν πληρεις καποια κριτηρια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom