Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (2 μέλη και 10 επισκέπτες)

kostasbmw

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
801
Like
6
Πόντοι
6
προσωπικη μου αποψη  ειναι παρα πολυ δυσκολα  να μεινει καποιος ταυλανδη μονιμα γιατι δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα ουτε υπολογιζονται σε νουμερα
το οτι μια οικογενεια εκει θελει 200 η 300 για να ζησει δεν σημαινει οτι και μεις θελουμε τοσα για να ζησουμε αλλα περισσοτερα

γιαυτο καντε τα κουμαντα σας σε χρημα ωστε να πεταγοσαστε 1 η 2 φορες το χρονο για αγνωστο διαστημα να κανετε το κεφι σας και αφηστε τα περι μονιμης διαμονης εκει
οταν καποια στιγμη το κοντερ χτυπησει 10 χρονια επισκεψεων το ξανασυζηταμε
προς το παρον διασκεδαστε το σημερα
λολλι απο περιθαλψη απο τη στιγμη που υπαρχουν ξενοι που δουλευουν εκει σε τραπεζες και μεγαλες εταιρειες μην ανυσηχεις

φιλικα
 

flynow

Ανώτερος
Εγγρ.
17 Απρ 2007
Μηνύματα
815
Κριτικές
37
Like
1.564
Πόντοι
8.165
γιαυτο καντε τα κουμαντα σας σε χρημα ωστε να πεταγοσαστε 1 η 2 φορες το χρονο για αγνωστο διαστημα να κανετε το κεφι σας και αφηστε τα περι μονιμης διαμονης εκει
οταν καποια στιγμη το κοντερ χτυπησει 10 χρονια επισκεψεων το ξανασυζηταμε
προς το παρον διασκεδαστε το σημερα
Νομίζω είναι η καλύτερη λύση με τα λιγότερα πιθανά προβλήματα. Αν κάποιος τρελαίνετε με τα ταιλανδεζάκια και το σκέφτεται σοβαρά, τότε γάμος και επιστροφή στην Ελλάδα. Η μόνιμη εγκατάσταση στην Ταιλάνδη εμπεριέχει πολλούς αστάθμητους παράγοντες και δυσκολίες. Αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη.
 

ΜΟΝΟΛΥΚΟΣ

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2009
Μηνύματα
67
Like
0
Πόντοι
0
Καλά συγνώμη...το τσουνάμι το σκέφτεται κανένας, ή μόνο εγώ;
Θα φύγετε από Ελλάδα που έχουμε τους σεισμούς και θα πάτε στα χειρότερα;
Και βλέπω υπολογίζετε τα λεφτά που θα χαλάσετε για να μείνετε μόνιμα Ταϊλάνδη.
Έχετε υπολογίσει γιατρούς κτλ.; Η σκεφτόμαστε πως όλα θα είναι παντα καλά στη ζωή μας?
Και μιας και το έφερε η κουβέντα...εκεί απο γιατρούς και νοσοκομεία τι συμβαίνει;
Αν κάποιος μένει εκεί και χρειαστεί μια εγχείρηση απλή ή σύνθετη...τη βγάζει καθαρός ή τον κλαίμε;
Έχω και άλλες απορίες...αλλά λίγες λίγες..
Ενω εμεις στην πολιτισμενη ελλαδιτσα μας το συστημα υγειας τσουλαει ρολοι!μη ριξεις τα φακελακια σου και θα σου πω εγω ποτε θα στην κανουν την εγχειρηση :hmm:ασε που μπορει να ξεχασουν μεσα κανα τσιμπιδακι σετ καρυδακια κτλ.απ αυτα που ακουω πιστευω πως εχουν καλο συστημα υγειας.προσωπικα επισκευτικα μια κλινικη βελονισμου στο CHIANG MAI 70 ετων που ουτε στονειρο μας εχουμε δει.και απο τιμες καταξοδευτικα παλι!8 euro η ωρα.
 

stefan00

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
3.974
Like
339
Πόντοι
36
παρακολουθω με ενδιαφερον τη συζητηση περι μετακομισης στην Ται. γιατι ειμαι μισο βημα πριν την αποφαση να την κανω..ειμαι 40ρης ελευθερος δουλευω καπου οχι και τοσο τελεια αλλα εχω και καποια εισοδηματα που μου επετρεψαν να ταξιδεψω αρκετες φορες (8 μηνιαιες} μπανγκοκ πατταγυα πουκετ,ωστε να ξερω και καποια πραγματα για το πως ειναι περιπου η ζωη εκει και τι διαφορες εχουμε με τους ντοπιους...εχω μια μεγαλη καβαντζα και σκεφτωμαι να ρευστοποιησω ωστε να αρχησω καινουργια ζωη εκει γιατι απο Ελλαδα μονο πικρες....εχω εντοπισει σπιτι και τιμη στην beach road στη πατταγια συγκεκριμενα view talay condos soi 9 στο 24 οροφο με ολη τη θεα του κολπου της πατταγια 120 τ.μ πληρως εξοπλισμενο περιπου 80000 ευρω (το ιδιο εδω και παλιο στην παραλιακη το κοβω για 350αρι με 400αρι}και μου μενει αρκετο (1-1,2 χαρτια)για να τα αξιοποιησω.. καποιος εμπειρος ας ριξει καμια ιδεα..12 ιουνιου κατεβαινω
 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
ΠΩΩΩΩ ΡΕ ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩΩΩΩΩΩΩ  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

lollipop(1)

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
216
Like
1
Πόντοι
1
Λοιπόν είμαι αντίθετη στο να πάτε να μείνετε μόνιμα στην Ταϊλάνδη...αλλά αν το έχετε πάρει απόφαση...το πήρατε..τέλος.
Δική σας είναι η επιλογή.

Έκανα μια έρευνα για τα σπίτια που λέτε και βρήκα καποια site που ίσως σας βοηθήσουν...αν δεν τα έχετε ήδη τσεκάρει.
Και γενικά έχει και άλλα πολλά site.
Κάντε ένα search και θα βρείτε τα πάντα.


Καλή τύχη
 

george777

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
215
Like
0
Πόντοι
1
μαρεσει που το δευτερο σαιτ εχει φωτο τον φαρανγκ με το teerak
 

mathima solfez

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2007
Μηνύματα
581
Like
39
Πόντοι
6
εχω εντοπισει σπιτι και τιμη στην beach road στη πατταγια συγκεκριμενα view talay condos soi 9 στο 24 οροφο με ολη τη θεα του κολπου της πατταγια 120 τ.μ πληρως εξοπλισμενο περιπου 80000 ευρω

Συναθλητη, ποιος ο λογος οταν θελεις να πιεις ενα λιτρο γαλα, να σκεφτεσαι να αγορασεις ολη την αγελαδα? Εγω θα σου συνιστουσα να ΝΟΙΚΙΑΣΕΙΣ. Και ποιο φτηνα θα σου βγει, και δεν θα μπεις σε διαδικασια να ιδρυσεις εταιρεια (με την υποχρεωση να κανεις φορολογικη δηλωση στην Ταυλανδη), και οποτε θελεις αλλαζεις, και αμα σου την βαρεσει σηκωνεσαι και φευγεις χωρις να ψαχνεις αγοραστες. Για συνυπολογισε και την κριση, και με τις καινουριες οικοδομες που ειναι γεματη η Πατταγια, να δουμε που θα βρουνε να τα πουλησουνε η να τα νοικιασουνε. Καλως εχοντων των πραγματων 12 Ιουνιου θα ειμαι και εγω στην Ται.
 

mathima solfez

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2007
Μηνύματα
581
Like
39
Πόντοι
6
Καλά συγνώμη...το τσουνάμι το σκέφτεται κανένας, ή μόνο εγώ;

Τωρα σε επιασα αδιαβαστη. Η Πατταγια ειναι στον κολπο της Ταυλανδης, και στο τελευταιο τσουναμι το 2004 εμειναν στεγνοι και ατσαλακωτοι. Το τσουναμι χτυπησε απο την μερια του ινδικου ωκεανου οπως Πουκετ, Καο-Λακ κτλ. Ριξε μια ματια στον χαρτη και θα καταλαβεις.
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
...
για να βαλεις στη τσεπη καθαρα,κανα 1000αρι-1500αρι ευρω το μηνα...
Που ναι μεν για ενα Ταυλανδο ειναι περιουσια,αλλα για εμας δεν ειναι λεφτα που φτανουν για να κανεις "μεγαλη ζωη" εκει...

Φιλε pipinomaniac διαφωνω ..

σου το λεω μεταφορικα ...
Αμα μου στελνεις η βγαζω 1500 ευρω το μηνα, δεν εχω αντιρηση να παω και εγω κατω.. Γιατι με
1500 θα περναω φινα... (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Pattaya) 800 για την ζωη μου (μαγειρευει ταυλανδεζα) + 700 γκομενες ...  :uglystupid:  ...καθε μερα αλλη... περνεις 35 το μηνα :2funny:  (Για καυσιμο θα καιω ΚΥΡΟΖΙΝΗ):2funny:

Το μονο που δεν ξερω ειναι η προσαρμογη μου εκει κατω σε μονιμη βαση... :think:






 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Λοιπόν είμαι αντίθετη στο να πάτε να μείνετε μόνιμα στην Ταϊλάνδη...αλλά αν το έχετε πάρει απόφαση...το πήρατε..τέλος.
Δική σας είναι η επιλογή.

Έκανα μια έρευνα για τα σπίτια που λέτε και βρήκα καποια site που ίσως σας βοηθήσουν...αν δεν τα έχετε ήδη τσεκάρει.
Και γενικά έχει και άλλα πολλά site.
Κάντε ένα search και θα βρείτε τα πάντα.


Καλή τύχη

Lolly.. Αν ειναι καποιος να αγορασει σπιτι στην Ταυλανδή θα πρεπει να το αγορασει
εκει.. ΟΧΙ ΜΕΣΩ INTERNET... Aυτα που αναφερεις... δεν παιζουν μπαλα.

Οι τιμες (Οχι τα ΝΟΥΜΕΡΑ) που αναφερονται, δεν ειναι ουτε πληροφοριακες ειναι για τελειως (ΜΠΑΖΑ Farangs).

Δες τους Managing Directors και θα καταλαβεις...

Οπως και με τα ξενοδοχεια.. (Αν κανεις το Trip σου  :uglystupid: κλεινεις εκει, οχι μεσω INTERNET)

Βλεπω παντως και βοηθας τους συναγωνιστες.. Σωστή..!!
Η αληθεια ειναι παντως οτι τωρα που εγω στα χαλασα οπως ειπες, τωρα αρχιζω να σε συμπαθω εγω ! :smitten:.

Θα το κανεις το ταξιδακι τελικα ?

ΦΙΛΙΚΑ
 

stefan00

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
3.974
Like
339
Πόντοι
36
Συναθλητη, ποιος ο λογος οταν θελεις να πιεις ενα λιτρο γαλα, να σκεφτεσαι να αγορασεις ολη την αγελαδα? Εγω θα σου συνιστουσα να ΝΟΙΚΙΑΣΕΙΣ. Και ποιο φτηνα θα σου βγει, και δεν θα μπεις σε διαδικασια να ιδρυσεις εταιρεια (με την υποχρεωση να κανεις φορολογικη δηλωση στην Ταυλανδη), και οποτε θελεις αλλαζεις, και αμα σου την βαρεσει σηκωνεσαι και φευγεις χωρις να ψαχνεις αγοραστες. Για συνυπολογισε και την κριση, και με τις καινουριες οικοδομες που ειναι γεματη η Πατταγια, να δουμε που θα βρουνε να τα πουλησουνε η να τα νοικιασουνε. Καλως εχοντων των πραγματων 12 Ιουνιου θα ειμαι και εγω στην Ται.
συμφερει να νοικιασεις δηλ.?...και πρεπει να ιδρυσεις εταιρια..σαν να εχεις δικιο,απο την αλλη φτηνα τα βρισκω.
μαλλον θα σε ακουσω..
 

live

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2006
Μηνύματα
78
Like
1
Πόντοι
0
συμφερει να νοικιασεις δηλ.?...και πρεπει να ιδρυσεις εταιρια..σαν να εχεις δικιο,απο την αλλη φτηνα τα βρισκω.
μαλλον θα σε ακουσω..

υπαρχει και η λυση (εαν δεν θελεις να μεινεις μονιμα) να νοικιαστει ενα καλο σπιτι απο 4-5 ατομα που πηγαινουν τουλαχιστον 4-5 φορες τον χρονο, να μοιραστουν το ενοικιο και να γλυτωσουν ξενοδοχεια και αλλα διαφορα εξοδα. ετσι θα υπαρχει και περισσοτερο χρημα για διασκεδαση !
 
OP
OP
KOSTASF16

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
στεφαν το μερος για να μεινεις στην πατταγια ειναι η τζομτιεν,
και καλυτερες τιμες και φυσικα νοικιασμα, οσο θες και οπου θες.
το λυπαμαι το λορδο που διαβαζει τετοια, λορδε ανοιξε τιβι, εχει ντοκυμαντερακι για παρτουζες με ζεβρες..
 

stefan00

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
3.974
Like
339
Πόντοι
36
παιδια ευχαριστω που συμετεχετε στη σκεψη μου και συμβουλευετε..live ειμαστε τουλαχιστων 3 που θα μοιραστουμε ενοικιο εαν καταληξουμε σε αυτην την αποφαση..κωστα ξερω για την jomtien οτι ειναι πιο κυριλε και με καλυτερες παραλιες αλλα ειναι λιγο μακρια και ειναι και οτι υπαρχουν και αρκετα κλεφτρονια στην περιοχη,τωρα θα μου πεις οτι θα υπαρχει φυλαξη αλλα ποτε δεν ξερεις..παντως ευχαριστω και θα την ψαξω...
 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
ΝΑΙ ΝΑΙ
Να ανοιξετε και σουβλατζιδικο κατω, 3 ατομα φινα θα την βγαζετε ο 1 θα τυλιγει, ο αλλος θα κοβει και θα ψηνει και ο τριτος θα σερβιρει
ΝΑ ΠΩΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ. :uglystupid:
 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
στεφαν το μερος για να μεινεις στην πατταγια ειναι η τζομτιεν,
και καλυτερες τιμες και φυσικα νοικιασμα, οσο θες και οπου θες.
το λυπαμαι το λορδο που διαβαζει τετοια, λορδε ανοιξε τιβι, εχει ντοκυμαντερακι για παρτουζες με ζεβρες..


Ασε δεν τσιμπαω
Αληθεια ποτε θα ξαναπας κατω;
Η παρηγοριεσαι με το να κανεις βολτες στο salamat; :grin:
 

live

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2006
Μηνύματα
78
Like
1
Πόντοι
0
παιδια ευχαριστω που συμετεχετε στη σκεψη μου και συμβουλευετε..live ειμαστε τουλαχιστων 3 που θα μοιραστουμε ενοικιο εαν καταληξουμε σε αυτην την αποφαση..κωστα ξερω για την jomtien οτι ειναι πιο κυριλε και με καλυτερες παραλιες αλλα ειναι λιγο μακρια και ειναι και οτι υπαρχουν και αρκετα κλεφτρονια στην περιοχη,τωρα θα μου πεις οτι θα υπαρχει φυλαξη αλλα ποτε δεν ξερεις..παντως ευχαριστω και θα την ψαξω...
το συζηταω και εγω εαν παιξει κατι τετοιο, δες τι παιζει και μου λες.
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Φιλε pipinomaniac διαφωνω ..

σου το λεω μεταφορικα ...
Αμα μου στελνεις η βγαζω 1500 ευρω το μηνα, δεν εχω αντιρηση να παω και εγω κατω.. Γιατι με
1500 θα περναω φινα... (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Pattaya) 800 για την ζωη μου (μαγειρευει ταυλανδεζα) + 700 γκομενες ...  :uglystupid:  ...καθε μερα αλλη... περνεις 35 το μηνα :2funny:   (Για καυσιμο θα καιω ΚΥΡΟΖΙΝΗ):2funny:

Το μονο που δεν ξερω ειναι η προσαρμογη μου εκει κατω σε μονιμη βαση... :think:
Και ποιος σου ειπε πως θα εχεις χρονο για τετοια??
Αφου θα εισαι στο μαγαζι,απο το πρωι μεχρι της 2 το βραδυ που κλεινουν τα μπαρ...
Και σιγα μην εχεις ορεξη μετα για "τσαρκες"...
 

kreon

Μέλος
Εγγρ.
6 Οκτ 2008
Μηνύματα
56
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Καλά...βλέπω να προχωράει η δουλειά...

Πολύς κόσμος μαζεύεται...
Λοιπόν εδώ υπάρχει ένας έρωτας μεγάλος....

Η λόλλυ για τσατσά, ο ραφμαν με τον φ16 επι των δημοσίων σχέσεων, ο λορδος στα σουβλάκια, ο γιατρός για τα πιστοποιητικά και τις εγκρίσεις (λόγω πείρας) ο πιπινομανιακ για τα κονέ με την αστυνομία, ο στεφαν για υπουργούς και πάνω...ο σολφέζ επί του μουσικού προγράμματος, ο σπύρος να φέρνει και καμια κουβανή, ο αρκάν θα κάνει εισαγωγές μπουγάτσας από θεσσαλονίκη, ο αρίσταρχος θα βαράει κανα μαλάκα άγγλο, ο φαντομάς θα εμφανίζεται και θα εξαφανίζεται απο το πουθενά, ο κώστας BMW θα λαδώνει για το ΚΤΕΟ  :2funny: :2funny: :2funny:
...προχωρήστε το και θα φέρω και εγώ το μπουζουκάκι μου να ρίχνουμε τις πενιές μας τα βράδια νοσταλγίας ...

τα λουλούδια θα τα φέρνει ο live ....

άντε και καλές δουλειές :2funny: :2funny: :2funny: 
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom