Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

jovanosss

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
835
Like
0
Πόντοι
6
Εγώ σκέφτομαι να πάω για 15 μπορεί και παραπάνω τέλη Οκτωμβριού αλλά θα κοιτάξω να το συνδυάσω και με το να δω την χωρα παραλιες και τα τοιάυτα όποιος θέλει κάτι λιγότερο σταθερό απο το να πάει  for a life ας ενημερώσει
 

ΜΟΝΟΛΥΚΟΣ

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2009
Μηνύματα
67
Like
0
Πόντοι
0
απο 40 χρονων και μιλας για γηροκομιση?
μηπως το παρακανεις λιγο ρε σπυρε?
μην ξεχνας οτι η ταιλανδη ειναι μια "τριτοκοσμικη" χωρα, οσο σχετικη μπορει να ειναι η λεξη "τριτοκοσμικη",
οκ, δεν ειναι καμποτζη και σιερα λεονε αλλα ολα οσα αντικρυζουν τα ματια σου ειναι "φτωχα" , δηλαδη οι ντοπιοι με τα ευτελη ρουχα και τις παντοφλες, τα καροτσακια εστιατορια, οι υπονομοι τα κουνουπια κτλ,
τα σπιτια των ντοπιων και πολλα αλλα.
μην με κραξετε για οτι γραψω παρακατω,
κανω ενα ρεζουμε απο τα εννια ταξιδια που εκανα σε εναμιση χρονο,
με αφορμη το σπυρο που θελει να παει κατω να γερασει, λοιπον,
η ταιλανδη για μενα χωριζεται σε δυο κοματια,
στο τουριστικο που ειναι το ιδανικο κοματι, δηλαδη νανα πατταγια πουκετ κτλ.  ξενοδοχειαρες ντισκο πιπινια σε καλη συσκευασια, λοιπον , κανεις δε μπορει να κανει 40 χρονια διακοπες διαρκειας, δεν θα αντεξει οικονομικα και αν αντεξει θα βαρεθει τοσο πολυ που ολα θα χασουν το νοημα τους γρηγορα, ασε που μετα απο λιγο καιρο θα θελει να μαμησει οτι κινειται..
εγω στα δυο ταξιδια που ηταν 22μερα εβαζα τον εαυτο μου στη λογικη "να μεινω μονιμα ταιλανδη" με αυτη τη σκεψη τρομαζα .
καταρχην η ζεστη που σε κουρελιαζει και πολλα αλλα,
να κανεις τι? ξυρισμα κεφαλι, τατου και μπυρες απο το πρωι? ελεος, αυτοι ειναι γεννημενοι ετσι, δε γινεται να ζησεις καποια χρονια νορμαλ στη χωρα σου και μετα να γινεις addict...

η δευτερη περιπτωση ειναι να μεινει καποιος κατω σε μη τουριστικα μερη και να γινει "ντοπιος". ειναι ευκολο αυτο?
εχετε παει σε επαρχια? το απολυτο τιποτα. σπιτια παραγκες, αγελαδες ρυζοχωραφα ουτε ντισκο ουτε μαγαζια, πως μπορει καποιος να ζησει εκει?
και δεν μιλαμε να δουλεψεις με 100 ευρο το μηνα ...
η δικια μου η προταση ειναι οποιος γουσταρει κατω θα πρεπει να εχει ενα εισοδημα γυρω στο 1000 ευρο απο ελλαδα, μια καλη συνταξη ισως,
να νοικιασει ενα μικρο διαμερισμα σε ενα τουριστικο μερος λιγο αποκεντρο ομως, ουτε επαρχιες, ουτε νησια,
να αλλαζει τα τιλακ συχνα ετσι ωστε να μη βρεθει με κομενο πουλι.
και να ερχεται ελλαδα 4 φορες το χρονο πχ.
θεωρω οτι συνεχεια κατω δεν αντεχει κανεις,
λοιπον,
ενα διαμερσματακι 300 ευρο, φαι και αλλα εξοδακια 500 , ολα περιπου, και κατι να περισευει για τα ταξιδια στην ελλαδα,
να κανεις μπιζνα κατω δε λεει, κατι διωγμενοι ελληνες εκαναν, αναγκαστικα ομως,
αυτα νομιζω εγω ισχυουν για οσους θελουν να πανε κατω για μονιμα.
δεν αντεχεται παιδια για πολυ καιρο, θελει κοτσια, αλλο οι διακοπες που διαρκουν λιγο,
ειναι κατι καλο οταν διαρκει λιγο, αλλιως γινεται βαρετο


Συμφωνω με την δευτερη περιπτωση σου Κωστα και δοκιμαστε και τα λιγοτερα τουριστικα μερη της Ταυλανδης δεν θα χασεται!ειναι ομορφη η Ταυλανδη παιδια ακομα και στα ριζοχωραφα
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
κοστα φ16
δεν το παρακανα
αλλα οταν εισαι 40 πλεον καο οι αλλοι σε αποκαλουν Κυριο ταδε καταλαβενεις οτι εχεις πιασει σιγα σιγα την κατηφορα.....
οποτε πριν πεινασεις πρεπει να δεις τι θα κανεις
συμφωνω για την τοποθετηση καπου για μονιμα κεντρο αποκεντρο και 2 φορεσ το χρονο ελλδα για να το σπας
 
OP
OP
KOSTASF16

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
ομορφα τα ρυζοχωραφα αλλα για ποσες ωρες?
ξερεις τι κουνουπια εχει εκει? ξερεις ποσο μεγαλα σπυρια ειχα στα ποδια μου περσι τετοιο καιρο? και τι θα κανεις? θα εισαι κλεισμενος στο a/c?
θα κυκλοφορεις με κουνουπιερα?
εκει τη φυση την χαιρεσαι μονο σε φωτο, οπως και τις παραλιες, δεν ειναι ελλαδα, εχει και σκορπιους ξερεις και μυρωδιες απο σκατα αγελαδων, και κατι μυγουλες μεγαλουτσικες που καθονται παντου, και οι ταιλανδοι δεν τις διωχνουν ακομα και οταν καθονται στο φαι τους, εσεις δε θα τις διωχνετε?
αυτη ειναι η επαρχια παιδες,
οριστε , σας ακουω,
μερικοι εχουν μεινει σε πατρικα σπιτια των τιλακ στην επαρχια και ξερουν ,
σας ακουω.
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
δηλαδη πυλαω τα παντα εδω και βαζω τα 400 στην τραπεζα να τα τραβαω λιγα λιγα στην ται
η μονη σχεση που θα εχω με ελλαδα θα ειναι το διαβατηριο δηλαδη
με βγαζουν τα λεφτα?

Κοιτα Σπυρο με 400.000 για τα επομενα τριαντα χρονια την την βγαζεις ανετα... ΑΡΧΟΝΤΑΣ..
Τωρα Θα με αναγκασεις να κανω υπολογισμους με Νουμερα και θα με παρει στο ψιλο η
φιλεναδα μου η Lolly..

Με 250 Ευρω το μηνα συντηρηται μια ταυλανδεζικη οικογενοια (3 ατομα) αντε εσυ μαζι με το κοριτσι
αρχοντικα αρχοντικα 500 Euro
Βαλε και 150 ενα πολυ αξιοπρεπες σπιτακι (Ενοικιο) εχουμε και λεμε...

500 ζωή + 150 ενοικιο + 200 "που δεν τα βλεπει ουτε στο ονειρο του" στο κοριτσι για να δωσει στην οικογενια
= 850 Ευροπουλινια --> Με τοσα γηροκομησαι ανετα. και σου μενουν 300 για τραπεζα ή τρελιτσες
οποτε αν εισαι λιγο σφιχτουλης θα πας για 35 - 40 χρονια.  ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 75 - 80

Τωρα αν θελεις παλι να τις γαμησεις ολες σου βαζω 20 χρονια ζωη και πολλα λεω, γιατι μετα θα ξεπουλησεις,
( Λογο ελιψης "καυσιμων" ) Supernova Θα γινεις. Οποτε τα φραγγα ειναι περισσοτερα. και αυτο ΓΙΝΕΤΑΙ.

Τωρα αν καταφερεις να δουλεψεις και 20 χρονια ( Τοτε θα εισαι σεϊχης ) μεχρι να εχεις "καυσιμα"... :pipa1:

Αμα αποφασισεις να το κανεις ( Στειλε μου διευθυνση να περναω που και που)
Και αμα ζοριστεις να βρεις κοπελα να σε Γηροκομησει θα σου το κανονισω και αυτο.

Αλοιως περιμενε 20 χρονια να παρεις συνταξη, και να νοικιασεις το σπιτι σου και καντην...

ΑΛΛΑ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΥΣΙΜΑ.... :think:

Η Επιλογη δικη σου..


Φιλικά
 
OP
OP
KOSTASF16

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
σπυρο δεν ειναι απλο, θελει σκεψη και αποφασεις αναιμακτες, δηλαδη μην αποκοπεις απο ελλαδα, αν το κανεις προσπαθησε να κρατησεις καβατζες εδω,
για πολυ κοσμο ισως ειναι ευκολο στη σκεψη να πανε κατω, δεν ειναι ομως.
ο φαντομας παλαιοτερα εχει γραψει για το τι παιζει με τη ζωη στην ταιλανδη,

 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Εγώ σκέφτομαι να πάω για 15 μπορεί και παραπάνω τέλη Οκτωμβριού αλλά θα κοιτάξω να το συνδυάσω και με το να δω την χωρα παραλιες και τα τοιάυτα όποιος θέλει κάτι λιγότερο σταθερό απο το να πάει  for a life ας ενημερώσει


Αρχηγέ τι ενοεις 15 (χρονια) ?  (Ξανασκεψου το) !!

Tip: "Μην αποκοπεις παντως οπως λεει και ο F16"

Αλλα αν το αποφασισες δεν μου πεφτει λογος !
 

ΜΟΝΟΛΥΚΟΣ

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2009
Μηνύματα
67
Like
0
Πόντοι
0
ομορφα τα ρυζοχωραφα αλλα για ποσες ωρες?
ξερεις τι κουνουπια εχει εκει? ξερεις ποσο μεγαλα σπυρια ειχα στα ποδια μου περσι τετοιο καιρο? και τι θα κανεις? θα εισαι κλεισμενος στο a/c?
θα κυκλοφορεις με κουνουπιερα?
εκει τη φυση την χαιρεσαι μονο σε φωτο, οπως και τις παραλιες, δεν ειναι ελλαδα, εχει και σκορπιους ξερεις και μυρωδιες απο σκατα αγελαδων, και κατι μυγουλες μεγαλουτσικες που καθονται παντου, και οι ταιλανδοι δεν τις διωχνουν ακομα και οταν καθονται στο φαι τους, εσεις δε θα τις διωχνετε?
αυτη ειναι η επαρχια παιδες,
οριστε , σας ακουω,
μερικοι εχουν μεινει σε πατρικα σπιτια των τιλακ στην επαρχια και ξερουν ,
σας ακουω.
κοιτα Κωστα μια χωρα για να την δεις αντικειμενικα πρεπει λιγο να ξεβολευτεις και απο την ανεση του a/c να σε τσιμπησει και κανα κουνουπακι να φας και απο κανα καροτσακι(σας πληροφορω πεντανοστιμα και φρεσκοτατα)να μιλησεις και με κανα κοριτσακι κανα βραδυ για την χωρα του κλπ εκτος να του λεμε μονο παρε μου μια πιπα!και δεν λεω να μενεις αποκλειστικα μονο επαρχια.για μενα ενας συνδιασμος ειναι το καλυτερο.
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
κοστα φ16
το σκεφτομαι για διαφορες χωρες
κουβα εχω αποψη
αλλλα απο ταυλανδη θελω την αποψη σας
φυσικα οπουδηποτε δεν θα ζεις στο τουριστικο κοματι αλλα ουτε και στο ντοπιο
καπου ενδιαμεσο θα ηταν το τελειο
 
OP
OP
KOSTASF16

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
ραφμαν και με 500 ευρο μια χαρα περνας.
λοιπον, σε soi καθετο προς τον δευτερο δρομο της πατταγια, στο υψος του μπινγκ σι , μια ανασα απο τα μποντυμασατζιδικα , μια γκαρσονιερα αξιοπρεπεστατη, καινουριο κτιρο, ενα μεσαιο δωματιο μια κουζινα, μπαλκονι και μπανιο, με κρεβατι ψυγειο τιβι εχει 7000 μπατ το μηνα, και  εχει και σεκιουριτα.
και αμα μαγειρευει και η ταιλανδεζα ολα καλα.
λοιπον, πολλοι απο δω μπορουν  να βρουν ενα εισοδημα 500 ευρο και να την κανουν για κατω, αλλα ειναι ετσι?
τα κουνουπια ειναι μικρα, τα τσιμπιματα τους ειναι τεραστια,
οπως με τις ταιλανδεζες, μικροσκοπικες μεν, μεγαλη ζημια κανουν δε...
τεσπα, εγω ετσι τα βλεπω τα πραματα περι ταιλανδης,
τιποτα δεν ειναι ευκολο στη ζωη, θελει ρισκο και κοτσια.
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται.
 

ΜΟΝΟΛΥΚΟΣ

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2009
Μηνύματα
67
Like
0
Πόντοι
0
ρε παιδες γιατι να τα βλεπουμε μονο ασπρο μαυρο?απλως θ αυξανουμε τους μηνες χρονο με τον χρονο και ετσι θα κραταμε την επαφη με την μπουρδελοχωρα μας που ομολογουμενος θελει μεγαλη αποφαση να κοψουμε τις ριζες(τουλαχιστον απο μερια μου).ααχ πεθυμησα κατι βραδυες στο CHIANG MAI!τα τσιριγματα των κοριτσιων απ τα μπαρ να σε φωναζουν μ οση δυναμη εχουν το πανεμορφο ποταμακι διπλα στην παλια πολη ολα μαγικα!κατι μηνες μεινανε!
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
ραφμαν και με 500 ευρο μια χαρα περνας.
λοιπον, σε soi καθετο προς τον δευτερο δρομο της πατταγια, στο υψος του μπινγκ σι , μια ανασα απο τα μποντυμασατζιδικα , μια γκαρσονιερα αξιοπρεπεστατη, καινουριο κτιρο, ενα μεσαιο δωματιο μια κουζινα, μπαλκονι και μπανιο, με κρεβατι ψυγειο τιβι εχει 7000 μπατ το μηνα, και  εχει και σεκιουριτα.
και αμα μαγειρευει και η ταιλανδεζα ολα καλα.
λοιπον, πολλοι απο δω μπορουν  να βρουν ενα εισοδημα 500 ευρο και να την κανουν για κατω, αλλα ειναι ετσι?
τα κουνουπια ειναι μικρα, τα τσιμπιματα τους ειναι τεραστια,
οπως με τις ταιλανδεζες, μικροσκοπικες μεν, μεγαλη ζημια κανουν δε...
τεσπα, εγω ετσι τα βλεπω τα πραματα περι ταιλανδης,
τιποτα δεν ειναι ευκολο στη ζωη, θελει ρισκο και κοτσια.
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται.

Πω πω τι μου ειπες παλι (SECOND ROAD --> στο υψος του μπινγκ σι ..) .. Τα λημερια μου !! ΘΑ ΦΥΓΩ.. :headbang:

Το 500 το καταλαβαινω  και θα περναει και καλα με 850 ειναι ..ΑΡΧΟΝΤΑΣ.. και θα ΓΗΡΟΚΟΜΗΘΕΙ τελεια.
οσο για την μονιμη παραμονη..
εχει σιγουρα ρισκο, θελει και κοτσια για να την παλεψεις,
αμα τα καταφερει.. μια χαρα ..

Μονο την διευθυνση Ζητησα... :grin:
 
OP
OP
KOSTASF16

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
Πω πω τι μου ειπες παλι (SECOND ROAD --> στο υψος του μπινγκ σι ..) ..
οταν καμια μερα ειχε δροσουλα εβγαινα στον παραλιακο απο τα λημερια σου και γυρναγα στο χοτελ με τα ποδια, εκανα μια μικρη σταση στο στενο 6...
αλλα ποτε δεν κατεθεσα εκει,
ωραια ζωη ρε φιλε στον παραδεισο, ξενιασια, οταν ημουν εκει ολα περναγαν, ασχημα ονειρα δεν εβλεπα, μιζερα δεν σκεφτομουν, ουτε αισιοδοξα ουτε απαισιοδοξα, ουτε το στομαχι ποναγε, ολα γιατρευοντουσαν μονομιας, νιρβανα, χαμογελα, ωνασης και με στυση αστραπη παντα.
το θεμα ηταν να μπεις στο  αεροπλανο της ται, μετα ολα κυλουσαν ρολοι. ελβετικο ρολοι σε ταιλανδεζικους ρυθμους.
 

ΜΟΝΟΛΥΚΟΣ

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2009
Μηνύματα
67
Like
0
Πόντοι
0
οταν καμια μερα ειχε δροσουλα εβγαινα στον παραλιακο απο τα λημερια σου και γυρναγα στο χοτελ με τα ποδια, εκανα μια μικρη σταση στο στενο 6...
αλλα ποτε δεν κατεθεσα εκει,
ωραια ζωη ρε φιλε στον παραδεισο, ξενιασια, οταν ημουν εκει ολα περναγαν, ασχημα ονειρα δεν εβλεπα, μιζερα δεν σκεφτομουν, ουτε αισιοδοξα ουτε απαισιοδοξα, ουτε το στομαχι ποναγε, ολα γιατρευοντουσαν μονομιας, νιρβανα, χαμογελα, ωνασης και με στυση αστραπη παντα.
το θεμα ηταν να μπεις στο  αεροπλανο της ται, μετα ολα κυλουσαν ρολοι. ελβετικο ρολοι σε ταιλανδεζικους ρυθμους.
ποσο σε νιωθω φιλε μου Ταυλανδοπληκτε!φετος ο μηνας μου κατω ηταν καλυτερος απ την περασμενη χρονια.τι στο καλο ολο και περισσοτερο Ταυλανδικο αιμα ρεει στις φλεβες μας χρονο με τον χρονο και οχι απλως δεν ξεκοβουμε απ αυτην την χωρα αλλα περισσοτερο εθιζομαστε σ αυτην?
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
οταν καμια μερα ειχε δροσουλα εβγαινα στον παραλιακο απο τα λημερια σου και γυρναγα στο χοτελ με τα ποδια, εκανα μια μικρη σταση στο στενο 6...
αλλα ποτε δεν κατεθεσα εκει,
ωραια ζωη ρε φιλε στον παραδεισο, ξενιασια, οταν ημουν εκει ολα περναγαν, ασχημα ονειρα δεν εβλεπα, μιζερα δεν σκεφτομουν, ουτε αισιοδοξα ουτε απαισιοδοξα, ουτε το στομαχι ποναγε, ολα γιατρευοντουσαν μονομιας, νιρβανα, χαμογελα, ωνασης και με στυση αστραπη παντα.
το θεμα ηταν να μπεις στο  αεροπλανο της ται, μετα ολα κυλουσαν ρολοι. ελβετικο ρολοι σε ταιλανδεζικους ρυθμους.

Μην με αγχωνεις .. εχω την αισθηση παντως οτι τα trips θα τα κανεις 10, 11, 12 ....
εγω παντως ειλικρινα σου μιλαω δεν εχω επανελθει ακομη. Το μονο που σκεφτομαι ειναι
ποτε θα ξαναφυγω βλεπω και τα εισιτηρια 447 ευρω με GULF και παθαινω ...Υστερια...
Τωρα δεν γινεται να φυγω βεβαια αλλα μολις περασει το καλοκαιρακι θα Αρμενισω παλι..

Εχω αφησει στην Pattaya το κοριτσι (χωρις Σπονσορα) και με εχει φρικαρει στα mail.


 

jovanosss

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
835
Like
0
Πόντοι
6
Ραφμαν εσύ ποια εποχή επιθυμείς να πας?Εννοωντας εποχη αναφέρομαι σε ημερομηνια
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Ραφμαν εσύ ποια εποχή επιθυμείς να πας?Εννοωντας εποχη αναφέρομαι σε ημερομηνια

Σκεφτομαι για τελη Οκτωβρη με αρχες Νοεμβρη
Πιθανοτατα απο (2 ~ 25 Νοεμβρη) λεω πιθανοτατα..
γιατι δεν μπορω να το κανω στανταρ απο τωρα.


 

mlion164

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2009
Μηνύματα
23
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
ρε παιδια τετοια ωρα τι μπορω να κανω να φυγουν οι καυλες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom