Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 18 άτομα (0 μέλη και 18 επισκέπτες)

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
χχμμ  χχμμ :rockon:
Φον ξερω που το πας αλλα αν καποιος ελεγχει τον εαυτο του δε βλεπω καποιο προβλημα να παρει κοπελλα πανω απο μια φορα. Ισα-ισα που σε εμπιστευεται περισσοτερο, μαθαινει καλυτερα τι σου αρεσει με αποτελεσμα το περφορμανς να βελτιωνεται.
Το θέμα είναι πως να ελέγξεις τις ορμές σου αν είσαι κάτω από τα τριάντα.
Το ότι σε μαθαίνει καλύτερα τι να το κάνω ? Θα πάθω κανένα καρδιακό επισόδειο !!!
Με όσες έχω πάει (ο αριθμός είναι σίγουρα τριψήφιος) όλες μα όλες μέσα σε ένα δίλεπτο είχαν ανακαλύψει το τι ΑΚΡΙΒΩΣ με αρέσει (είμαι και περίεργος). Τι άλλο να μάθουν από μένα πιά.
Όταν παίρνω για δεύτερη ή τρίτη κλπ φορά κοπέλα της αναθέτω απλά καθήκοντα ξεναγού και μόνο (επ' αμοιβή εννοείται), όσο καλή και αν ήταν.
 

kreon

Μέλος
Εγγρ.
6 Οκτ 2008
Μηνύματα
56
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Πάντως ρε παιδιά εγώ κάνω έναν γρήγορο υπολογισμό:
Αν κάποιος φέρει ένα όμορφο κοριτσάκι να το σπιτώσει, να τον αγαπά, να τον προσέχει, να του καθαρίζει, να σιδερώνει, να μαγειρεύει και να ρίχνει και κανά πούτσο όποτε θέλει, πόσο θα του κοστίσει;
Η καθαρίστρια μου παίρνει 8€ την ώρα, φαγητό τρώω σε μαγειρεία και μέσο όρο χαλάω 15€ τη μέρα. Η έξοδος για πήδημα κοστίζει εστιατόριο, ποτό και σπάσιμο αρχιδιών...(70€ τη φορά μέσο όρο)
Αν βάλεις καθαρίστρια 2 8ωρα τη βδομάδα, φαγητό κάθε μέρα, και πήδος άλλες 2ή3 φορές τη βδομάδα  είναι στη ξεφτύλα:
512+450+840=1802€ το μήνα.
Δηλαδή όχι 210 αλλά 600€ θα έστελνα στην οικογένειά της κάθε μήνα, και δωρόσημο και ένσημα ΙΚΑ και 14 μισθούς, και θα έκανα και τον εθνικό ευεργέτη τους... Άλλα 400 για τα έξοδά της και τα υπόλοιπα 800 να τα τρώμε μαζί!
Ρε παιδιά ειλικρινά τώρα...
Δεν είναι ωραίο να έχεις μια σεμνή κοπέλα δίπλα σου, καβλίτσα και καψούρα, που θα σε ευγνωμονεί κάθε μέρα που την έβγαλες από την μιζέρια και της έδωσες ευκαιρία στη ζωή;

Φίλε rafman θα σε κάνει εικόνισμα και κάθε μέρα θα σε προσκυνάει και θα σου παίρνει και μια πιπούλα.Και ούτε σόγια, πεθερομάνι, υποχρεώσεις, μην φέρεις τους φίλους σου, που πάς, τι ώρα θα γυρίσεις κλπ...
Άσε που τα παιδάκια (που σκέφτεσαι και να κάνεις) θα είναι πιο έξυπνα. Οι μικτές ράτσες βγάζουν και πιο ωραία και πιο έξυπνα παιδάκια...

Τέτοιες περιπτώσεις γνωρίζω με γυναίκες του πρώην ανατολικού μπλόκ, πρίν την κατάρρευση. Συγκεκριμένα όταν πήγαινες Τσεχοσλοβακία για δουλειές πχ είχες 3 μέρες διορία και τέλος. Για τουρισμό δεν συζητάμε...Τότε οι κοπελίτσες αν έβλεπαν κάποιν ξένο πούλαγαν την ψυχή τους να καταφέρουν να τον κάνουν να τις καψουρευτεί ώστε να φύγουν από την χώρα μόνο παντρεμένες.

Κάτι αντίστοιχο μου φαίνεται αλλά στο πιο εξωτικό εκεί στην Ται.
Και να σου πώ και κάτι;
Όσοι έκαναν αυτή την επιλογή δεν βγήκαν ζημιωμένοι. Και οικογένειες έκαναν, και όλα πήγαν καλά.
Οπότε ακολούθα και το ένστικτό σου κατα την γνώμη μου, και αν είναι κάτι που αξίζει κρίνε το και προχώρα.
Η ζωή είναι μικρή και ωραία.

Με αυτά που βλέπω εδω μέσα στο πρώτο ταξίδι που θα κανονίσω, θα έχω έτοιμη και την βίζα και για το μωράκι...μπορεί να φέρω και 2 μαζί...

 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Ποιος αληθεια εχει παραπληροφορησει τους νεους "επιδοξους" Ταυλανδοπληκτους του φορουμ,οτι η βιζα για να ερθει μια κοπελα εδω,ειναι κατι απλο,δηλαδη 2-3 χαρτια,δυο σφραγιδες και δυο τζιφρες??!!
Μαγκες...ΧΩΡΙΣ ΣΤΕΦΑΝΙ..Ταυλανδεζα δε βγαινει εξω απο τα συνορα...ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ...
Εκτος και εαν εισαι γιος υπουργου η πρωθυπουργου...Αλλα και ΠΑΛΙ "παιζεται"...Ο πρεσβης δαγκωνει..(και καλα κανει κατα τη γνωμη μου)...
 

george31

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2007
Μηνύματα
242
Like
0
Πόντοι
1
O πρεσβης πηρε πουλο ή τον περνει αυτες τις μερες :2funny:,ελπιζω να παει μεταθεση στη Σομαλια :birdman:
Η αληθεια ειναι οτι ειναι κομματακι δυσκολο η βιζα με τα κοριτσια απο τα μπαρ αλλα ολα μπορουν να συμβουν :sunglasses:
 

jovanosss

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
835
Like
0
Πόντοι
6
Πάντως ρε παιδιά εγώ κάνω έναν γρήγορο υπολογισμό:
Αν κάποιος φέρει ένα όμορφο κοριτσάκι να το σπιτώσει, να τον αγαπά, να τον προσέχει, να του καθαρίζει, να σιδερώνει, να μαγειρεύει και να ρίχνει και κανά πούτσο όποτε θέλει, πόσο θα του κοστίσει;
Η καθαρίστρια μου παίρνει 8€ την ώρα, φαγητό τρώω σε μαγειρεία και μέσο όρο χαλάω 15€ τη μέρα. Η έξοδος για πήδημα κοστίζει εστιατόριο, ποτό και σπάσιμο αρχιδιών...(70€ τη φορά μέσο όρο)
Αν βάλεις καθαρίστρια 2 8ωρα τη βδομάδα, φαγητό κάθε μέρα, και πήδος άλλες 2ή3 φορές τη βδομάδα  είναι στη ξεφτύλα:
512+450+840=1802€ το μήνα.
Δηλαδή όχι 210 αλλά 600€ θα έστελνα στην οικογένειά της κάθε μήνα, και δωρόσημο και ένσημα ΙΚΑ και 14 μισθούς, και θα έκανα και τον εθνικό ευεργέτη τους... Άλλα 400 για τα έξοδά της και τα υπόλοιπα 800 να τα τρώμε μαζί!
Ρε παιδιά ειλικρινά τώρα...
Δεν είναι ωραίο να έχεις μια σεμνή κοπέλα δίπλα σου, καβλίτσα και καψούρα, που θα σε ευγνωμονεί κάθε μέρα που την έβγαλες από την μιζέρια και της έδωσες ευκαιρία στη ζωή;

Φίλε rafman θα σε κάνει εικόνισμα και κάθε μέρα θα σε προσκυνάει και θα σου παίρνει και μια πιπούλα.Και ούτε σόγια, πεθερομάνι, υποχρεώσεις, μην φέρεις τους φίλους σου, που πάς, τι ώρα θα γυρίσεις κλπ...
Άσε που τα παιδάκια (που σκέφτεσαι και να κάνεις) θα είναι πιο έξυπνα. Οι μικτές ράτσες βγάζουν και πιο ωραία και πιο έξυπνα παιδάκια...

Τέτοιες περιπτώσεις γνωρίζω με γυναίκες του πρώην ανατολικού μπλόκ, πρίν την κατάρρευση. Συγκεκριμένα όταν πήγαινες Τσεχοσλοβακία για δουλειές πχ είχες 3 μέρες διορία και τέλος. Για τουρισμό δεν συζητάμε...Τότε οι κοπελίτσες αν έβλεπαν κάποιν ξένο πούλαγαν την ψυχή τους να καταφέρουν να τον κάνουν να τις καψουρευτεί ώστε να φύγουν από την χώρα μόνο παντρεμένες.

Κάτι αντίστοιχο μου φαίνεται αλλά στο πιο εξωτικό εκεί στην Ται.
Και να σου πώ και κάτι;
Όσοι έκαναν αυτή την επιλογή δεν βγήκαν ζημιωμένοι. Και οικογένειες έκαναν, και όλα πήγαν καλά.
Οπότε ακολούθα και το ένστικτό σου κατα την γνώμη μου, και αν είναι κάτι που αξίζει κρίνε το και προχώρα.
Η ζωή είναι μικρή και ωραία.

Με αυτά που βλέπω εδω μέσα στο πρώτο ταξίδι που θα κανονίσω, θα έχω έτοιμη και την βίζα και για το μωράκι...μπορεί να φέρω και 2 μαζί...









[size=10pt]Οι μικτές ράτσες βγάζουν και πιο ωραία και πιο έξυπνα παιδάκια...[/size]

Ακόμη ένας που το έχει παρατιρήσει .Ευγε
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
Πάντως ρε παιδιά εγώ κάνω έναν γρήγορο υπολογισμό:
Αν κάποιος φέρει ένα όμορφο κοριτσάκι να το σπιτώσει, να τον αγαπά, να τον προσέχει, να του καθαρίζει, να σιδερώνει, να μαγειρεύει και να ρίχνει και κανά πούτσο όποτε θέλει, πόσο θα του κοστίσει;
Η καθαρίστρια μου παίρνει 8€ την ώρα, φαγητό τρώω σε μαγειρεία και μέσο όρο χαλάω 15€ τη μέρα. Η έξοδος για πήδημα κοστίζει εστιατόριο, ποτό και σπάσιμο αρχιδιών...(70€ τη φορά μέσο όρο)
Αν βάλεις καθαρίστρια 2 8ωρα τη βδομάδα, φαγητό κάθε μέρα, και πήδος άλλες 2ή3 φορές τη βδομάδα  είναι στη ξεφτύλα:
512+450+840=1802€ το μήνα.
Δηλαδή όχι 210 αλλά 600€ θα έστελνα στην οικογένειά της κάθε μήνα, και δωρόσημο και ένσημα ΙΚΑ και 14 μισθούς, και θα έκανα και τον εθνικό ευεργέτη τους... Άλλα 400 για τα έξοδά της και τα υπόλοιπα 800 να τα τρώμε μαζί!
Ρε παιδιά ειλικρινά τώρα...
Δεν είναι ωραίο να έχεις μια σεμνή κοπέλα δίπλα σου, καβλίτσα και καψούρα, που θα σε ευγνωμονεί κάθε μέρα που την έβγαλες από την μιζέρια και της έδωσες ευκαιρία στη ζωή;

Φίλε rafman θα σε κάνει εικόνισμα και κάθε μέρα θα σε προσκυνάει και θα σου παίρνει και μια πιπούλα.Και ούτε σόγια, πεθερομάνι, υποχρεώσεις, μην φέρεις τους φίλους σου, που πάς, τι ώρα θα γυρίσεις κλπ...
Άσε που τα παιδάκια (που σκέφτεσαι και να κάνεις) θα είναι πιο έξυπνα. Οι μικτές ράτσες βγάζουν και πιο ωραία και πιο έξυπνα παιδάκια...

Τέτοιες περιπτώσεις γνωρίζω με γυναίκες του πρώην ανατολικού μπλόκ, πρίν την κατάρρευση. Συγκεκριμένα όταν πήγαινες Τσεχοσλοβακία για δουλειές πχ είχες 3 μέρες διορία και τέλος. Για τουρισμό δεν συζητάμε...Τότε οι κοπελίτσες αν έβλεπαν κάποιν ξένο πούλαγαν την ψυχή τους να καταφέρουν να τον κάνουν να τις καψουρευτεί ώστε να φύγουν από την χώρα μόνο παντρεμένες.

Κάτι αντίστοιχο μου φαίνεται αλλά στο πιο εξωτικό εκεί στην Ται.
Και να σου πώ και κάτι;
Όσοι έκαναν αυτή την επιλογή δεν βγήκαν ζημιωμένοι. Και οικογένειες έκαναν, και όλα πήγαν καλά.
Οπότε ακολούθα και το ένστικτό σου κατα την γνώμη μου, και αν είναι κάτι που αξίζει κρίνε το και προχώρα.
Η ζωή είναι μικρή και ωραία.

Με αυτά που βλέπω εδω μέσα στο πρώτο ταξίδι που θα κανονίσω, θα έχω έτοιμη και την βίζα και για το μωράκι...μπορεί να φέρω και 2 μαζί...
ΣΥΜΦΩΝΩ
εγω το εκανα με κουβανα αυτο και βαραω το κεφαλι μου στο τοιχο
παντως λογιστικα ετσι ειναι
η κουβανα δεν το καταλαβε
 

King ed

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
146
Like
0
Πόντοι
1
ΡΕ πιπινο τι καλα κανει ο πρεσβης? Για ρωτα τα παιδια εδω ποσοι θα ηθελαν να φερουν οχι μηνα εστω κ για 10 μερες μια ταυλανδεζα? Ερχεται στη χωρα μας ο καθε ενας λαθρομεταναστης κ παλουκωνεται κ οταν εσυ η εγω παμε να προσκαλεσουμε με εγγυηση οτι θα ξαναφυγει τρωμε την παπαρα στη μαπα! Αυτα ειναι καραγκιοζιλικια! Ερχεται ο καθε δηθεν βορειοηπειρωτης περνει την καρτα ομογενειας κ φερνει τον καθε αλβανο με μια απλη προσκληση κ μετα γραφτα στο χιονι για το ποτε θα φυγει.Ορισμενοι το εχουν κανει μπιζνα!! Γιατι απο ελεγχο ειμαστε μπουρδελο η πορτα του πρεσβη μας ελλειπε!!!! :jerking: :jerking: :jerking:
 

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
Και ούτε σόγια, πεθερομάνι, υποχρεώσεις,
:2funny:  φιλε με το παρντον αλλα ονειρευεσαι
αν δε θες οικογενειακες υποχρεωσεις και σογια σου προτεινω τις εξης λυσεις
1) μην παντρευτεις ΠΟΤΕ Ταυλανδεζα
2) αν παντρευτεις Ταυλανδεζα βρες την σε ορφανοτροφειο η ενναλακτικα βρες Ταυλανδεζα με ασχημες η αραιες σχεσεις με τους δικους της. Πολυ σπανιο το δευτερο αλλα υπαρχουν μερικες. Προσφατα γνωρισα μια τετοια που για μενα ειναι η ταυλανδεζα-λαχειο. Περα απο ολα τα αλλα γλιτωνεις και την προικα.
3) αν τελικα παραβεις τους κανονες 1 και 2 και παντρευτεις, μη μεινεις ποτε Ταυλανδη η αν μεινεις και θες λιγα-λιγα με σογια που φυσικα οτι και να κανεις δεν προκειται να τα αποφυγεις αλλα για να μειωσεις τις επαφες στο ελαχιστο μεινε οσο πιο μακρια τους γινεται.

Οι μικτές ράτσες βγάζουν και πιο ωραία και πιο έξυπνα παιδάκια...
Σωστος και αρεσουν πολυ και στους Ταυλανδους.

Κατα τα αλλα μια χαρα τα λεει ο πιπιν, εδω ο φιλος μας ο κρεον λεει οτι θα εχει ετοιμη τη βιζα πριν παει και οτι θα φερει και 2 μαλιστα...δεν τα κανεις 3 βρε αδερφε που ειναι και τυχερος αριθμος  :2funny:
 

kreon

Μέλος
Εγγρ.
6 Οκτ 2008
Μηνύματα
56
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Ναι ναι...
όχι μόνο 3 αλλά λέω και να φορτώσω μια νταλίκα με μωράκια, να βγάλω και μια άδεια για αναψυκτήριο κάπου στην κερατέα και να κάνω το Pattaya club της αττικής!!!Όσοι πιστοί προσέλθετε!!!

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ τους νέους μου φίλους!!!

Τα λέμε από βδομάδα.
Καλά να περάσετε όσοι πάτε στον παράδεισο...
και οι υπόλοιποι κουράγιο, οικονομία και μην ξεχνάτε:

Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΗ!!!

 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
ΡΕ πιπινο τι καλα κανει ο πρεσβης? Για ρωτα τα παιδια εδω ποσοι θα ηθελαν να φερουν οχι μηνα εστω κ για 10 μερες μια ταυλανδεζα? Ερχεται στη χωρα μας ο καθε ενας λαθρομεταναστης κ παλουκωνεται κ οταν εσυ η εγω παμε να προσκαλεσουμε με εγγυηση οτι θα ξαναφυγει τρωμε την παπαρα στη μαπα! Αυτα ειναι καραγκιοζιλικια! Ερχεται ο καθε δηθεν βορειοηπειρωτης περνει την καρτα ομογενειας κ φερνει τον καθε αλβανο με μια απλη προσκληση κ μετα γραφτα στο χιονι για το ποτε θα φυγει.Ορισμενοι το εχουν κανει μπιζνα!! Γιατι απο ελεγχο ειμαστε μπουρδελο η πορτα του πρεσβη μας ελλειπε!!!! :jerking: :jerking: :jerking:
Δε διαφωνω σε οσα λες...Ειμαστε η χωρα "μπατε σκυλοι αλεστε"..
ΟΜΩΣ...
Πρεπει να κανουμε ενα ΒΑΣΙΚΟ διαχωρισμο..
ΑΛΛΟ,γνωριζω μια κοπελα στη Ταυλανδη...Την ερωτευομαι..Και θελω.
α)να τη φερω στην Ελλαδα για καποιο χρονικο διαστημα,ωστε να δει τη ζωη εδω και αν της αρεσει,να προχωρησω στα περαιτερω (γαμο)...Η
β)αισθανομαι υποχρεωμενος για τις ομορφες στιγμες που μου χαρισε εκει και θελω να της κανω ενα δωρακι,"διακοπες στην Ελλαδα" και
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ,"Πηγα σε μια χωρα που με 20 ευρω,μπορεις να εχεις μια γκομενα και να τη πηδας ολη μερα,αρα τη φερνω στην Ελλαδα,της δινω 20 την ημερα,τη ταιζω,τη ποτιζω,στελνω και αλλα 200 το μηνα στην οικογενεια της,τη σπιτωνω και πηδαω ολη μερα "οικονομικα"..
Τερμα τα μπουρδελα,τα CT και τα στριπτιτζαδικα...Τωρα εχω "κατοικιδια πουτανα"...Και αν τη βαρεθω η μου αρχισει τιποτα "Ταρζανιες" τη βγαζω και στη "βιζιτα",η τη στελνω πισω "πακετο" στη μανα της...
Τωρα θα μου πεις...Τι παπαριες μου λες ρε πιπινομανιακ..Σιγα μην ανοιξω και μπουρδελο...
Κι εγω θα σου απαντησω...ΕΣΥ,βαζεις το χερι σου στη φωτια οτι ΟΛΟΙ οσοι κανουν αιτηση για βιζα στην Ελληνικη πρεσβεια,εχουν "αγαθες προθεσεις" και δεν υπαρχει καμμια περιπτωση να εκμεταλευτουν τη κοπελα?...Και μη ξεχνας οτι στη συντριπτικη πλειοψηφια,μιλαμε για BARGIRLS που εκδιδονται "επι χρημασι" και οχι για απλες Ταυλανδεζες,με τη δουλιτσα τους,το σπιτακι τους και τις "οικονομιες" τους (αυτες παιρνουν πολυ πιο ευκολα βιζα).
Και επειδη ειναι γνωστο,οτι ειμαστε χωρα "μπατε σκυλοι αλεστε" και ο ελεγχος ειναι υποτυπωδης,δε θα μου φαινοταν παραξενο,ενα BARGIRL αφου "ξεψαρωσει",σε παρατησει συξυλο και βγει απο μονη της στη πιατσα για να προσφερει τις "υπηρεσιες" της εναντι πολλαπλασιου τιμηματος απο τα 20 ευρω...Και αντε βρεστην μετα...
ΕΠΕΙΔΗ ΛΟΙΠΟΝ,ο συγκεκριμενος πρεσβης και ο ΚΑΘΕ πρεσβης,δεν ειναι υποχρεωμενος να κανει σε καθε αιτηση βιζας,το "ψυχογραφημα" του καθε αιτουντα για να μπορει να διαπιστωσει αν θα εκμεταλευτεις τη κοπελα,κοβει ΑΒΕΡΤΑ τις αιτησεις...
Κοντα στα ξερα καιγονται και τα χλωρα...
 
OP
OP
KOSTASF16

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
Τα ρισκα τα ξερω πολυ καλα, να σας πω ομως επιπλεον, οτι και το κοριτσακι φοβοτανε τρελα, δεν ηταν ανετο, κατ αρχην τις πρωτες μερες μου ελεγε (NO CODOM, NO SEX !!) και καθε φορα που εχυνα τσεκαρε το προφυλακτικο. Οταν εγινε το ΤΣΕΚ παλι δισταζε, γιατι για το παραθυρο γνωριζαμε και οι δυο..(μας το ειπαν και στο νοσοκομειο αλωστε)
αυτο ειναι πραγματικη ασεβεια προς τη χωρα και τις κοπελες,
ισως να μη σε ενδιαφερει το ρισκο για τον εαυτο σου, αλλα εισαι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να προστατεψεις την κοπελα φορωντας προφυλακτικο.
αυτη φοβουμενη μη σε χασει επειδη ησουν καλος μαζι της, επειδη θα επαιρνε λεφτα, επειδη ισως ειχε αναδουλεια απο καιρο και υπεκυψε. πολλα ισως απο μερους της, αλλα καμια δικαιολογια απο σενα.
και ειναι μονο ο hiv και η ηπατιτιδα? ενα σωρο υπαρχουν, ο θεος βοηθος.
ειναι αδικο να περασει απο το θρεντ το μηνυμα,
"παω ταιλανδη, κανω τεστ στα τοπικα εργαστηρια με 400 μπατ, τα οποια εργαστηρια εχουν φημη ως αναξιοπιστα, και μετα το χωνω οπου βρω χωρις τυψεις.."
η γνωμη μου ειναι να μενετε μακρια απο ταιλανδεζες που εστω και με πιεση δεχονται να το κανουν χωρις.


καλη ανασταση σε ολους και με πολλα πολλα ταξιδια στον παραδεισο.
σολφεζ καλο ταξιδι, καλα βολια, και ριξε μια ματια στους διαδρομους και τα δωματια των royaltwinspalace, καπου εκει περιφερομαι ακομα..
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
8
Πόντοι
16
επειδη τυχαινει να γνωριζω λιγο,λογω του οτι ειχα γνωρισει πρεσβυ¨

ταυλανδη,καμποτζη,κουβα,αγ.δομινικος,γκανα,(φτωχες κ τριτου κοσμου χωρες) κτλ    θεωρουνται χωρες υψηλου ρισκου οσον αφορα την λαθρομεταναστευση ,δλδ,την μη εγκαταληψη του εδαφους της ευρωπαικης ενωσης,μετα την ληξη της βιζας

    οπως ειπε επισης οτι κατα καιρους εμφανιζονται περιεργοι κ απιστευτοι τυποι που ζηταν βιζα για την "κοπελα" κ που οσο απειρος κ αν εισαι ,καταλαβαινεις πως η κοπελα θα καταντησει μετα απο λιγες μερες στην βιζιτα (αυτο θελουμε κι εμεις)
αλλα κατω απο αθλιες συνθηκες  διαβιωσης ,με απειλες ,ξυλο,αυτοκτονιες ,κτλ

επισης ειναι κ τεραστιο το ποσοστο απο τυπους που γαμησανε,δωσανε τα δωρακια στις γκομενες, μπουχτησαν,βαρεθηκαν,μαλωσαν με την γκομενα,και ειπαν ¨βρε δε γαμιεται ,που θα σου πληρωσω και τα εισητηρια για να γυρισεις πισω....δεν θελω ουτε να σε βλεπω.....ουστ....στον δρομο.....¨και αυτες μετα επιβαρυνουν το κρατος οικονομικα

  επισης ειναι εντολη της ευρωπαικης ενωσης οτι δεν αντεχει αλλους οικονομικους μεταναστες

    και συνεχισε λεγοντας ο πρεσβυς  ¨τι να κανω εγω? και που ξερω τι σκεφτεται ο καθενας?  αν τοσο πολυ την θελεις,οσο λες    παντρεψου την ....ιδου η ροδος.....ιδου κ το πηδημα.... τοτε δεν μπορει να σου αρνηθει "οικογενειακη επανενωση"

αλλα το κανεις????

εγω το εκανα και δεν το μετανοιωσα :grin:
 
OP
OP
KOSTASF16

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
τασο τασο , εισαι εκει?
εισαι και ξεχασιαρης ε?
κατι για λαδωμα εχεις ακουσει?
κατι για δημοσιους υπαλληλους που λαδωνονται?
κατι για πολιτικο μεσο?
ολα γινονται δυσκολα για το λαδι, χεστηκαν για το τι θα κανουν αυτες εδω.
η γνωμη μου ειναι μην προσπαθηστε να φερεται κοπελα με τουριστικη βιζα ,
θα επαναλαβω παλι οτι ειναι ασεβεια να κουβαλησετε εναν ανθρωπο απο τοσο μακρια για την καβλα σας, μην ξεχνατε οτι οι ταιλανδεζες δεν εχουν αναγκη απο διακοπες και ταξιδια οπως εμεις,δεν εχουν χρονο για τετοιες πολυτελειες, ειναι εκει που τις βρισκεται απο αναγκη και για να ξεφυγουν απο κατι. πονταρουν πρωτα στο να βρουν συζυγο να κανουν οικογενεια οπως ολες οι γυναικες του κοσμου και αν δεν κατσει κατι να βρουν χορηγο να στελνει φραγκα.
απολυτως λογικα ολα αυτα σε ολο τον κοσμο.
αρα γιατι να γινει η υπερπροσπαθεια να ερθει εδω?
πατε εσεις εκει και περνατε καλυτερα και οικονομικοτερα.
μια ταιλανδεζα εδω σημαινει οτι ηρθε ολοκληρη η ταιλανδη εδω? ΟΧΙ βεβαια.
δεν εχει καμια απολυτως σχεση, οι διακοπες ειναι διακοπες, ξενοδοχεια ντισκο αραλικι φθηνια γαριδες πισινες κτλ συνθετουν ενα παραδεισενιο παζλ. εδω ειναι εδω οσες ταιλανδεζες και να φερεις.
συμπερασμα, κατα τη γνωμη μου παντα,
Η ΤΑΙΛΑΝΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΟΤΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΙΣ ΜΑΜΗΣΩ ΟΛΕΣ.
Η ΤΑΙΛΑΝΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΑΣΗ ΟΤΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΜΑΩ ΜΙΑ.
αρα, ξεκαθαριζω τι θελω οσο πιο συντομα μπορω και παιρνω ανωδυνες αποφασεις και για του δυο.
οι ταιλανδεζες δεν ειναι αγγλιδες γερμανιδες ιταλιδες να παρουν το διαβατηριο και αδεια απο τη δουλεια τους και να ξεσκασουν στη μυκονο και στα νησια για λιγες μερες.


 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
8
Πόντοι
16
για το λαδωμα, οκ, αλλα ειναι μια μεθοδος που θελει τροπο ,και δεν τον εχουν ολοι για να τον εφαρμοσουν

για τα λοιπα....ειναι ευλογα.....

τα ιδια ερωτηματα λοιπον εχουν και οι κατα τοπους πρεσβεις γι αυτο και δεν δινουν βιζες ευκολα.....
 
OP
OP
KOSTASF16

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
για το λαδωμα, οκ, αλλα ειναι μια μεθοδος που θελει τροπο ,
καθολου τροπο δε θελει,
την ξερουν καλα τη δουλεια τους,
αν ειχαν προβλημα δεν θα το εκαναν, αλλα εχουν τοσο βυσμα που δεν τους πειραζει κανεις. μη με βαζεις και λεω κατι που ειναι βαθια ριζωμενο στο dna των ελληνων.
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Μα τι  λεμε τωρα...

Παιδια διαβαζω.. αλλα σε μερικα παραγματα δεν συμφωνω απολυτα και θα εξηγησω γιατι.
Τωρα η συζητηση βεβαια παει αλου αλλα παιζω και εκει.
Φανταζομαι οτι οι περισοτεροι απο εσας γνωριζεται περιπτωσεις
Ελληνων που εχουν παντρευτει αλοδαπες οπως: Αλβανιδες, Ρουμανες,
Βουλγαρες, Ουκρανεζες, Ρωσιδες, Πωλονεζες .. και σια .....
Οι περισοτερες απο αυτες (οχι ολες) εχουν παντρευτει για το απλο λογο που
ολοι λιγο πολυ γνωριζουμε (Οικονομικα κινητρα) που μετατρεπονται σε ΕΡΩΤΑ (Οπως και στην Ταυλανδη)
Γνωριζω περιπτωση γνωστου μου που ειχε παντρευτει Ρουμανα, που
αφου του τα "μασησε" τον αφησε μονο του (με το καυλι στο χερι) μετα απο 2-3 χρονια.
(το ατομο ηταν γυρω στα 30)
(Και πολες αλλες περιπτωσεις με αλοδαπες που αφου τα μασησαν
την εκαναν ελαφρα την καρδία (δεν γνωριζω παντως καμια ταυλανδεζα να το εκανε.. ΦΥΣΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ))
(Αυτο  φυσικα δεν σημαινει οτι δεν μπορει να συμβει..)
Φυσικα υπαρχουν και πολες περιπτωσεις γνωστων μου με Ελληνηδες που Χωριζουν ασυστολως
(για πραγματικα μαλακισμενους λογους)
Γιατι για σοβαρους λογους τα ζευγαρια πλεον δεν χωριζουν (να το θυμαστε αυτο).
Συμφωνα με τα παραπανω ισχυει απολυτα η θεωρια της ΣΧΕΤΙΚΟΤΗΤΑΣ του φιλου μου του ΑΛΜΠΕΤΡΤΟΥ.
Οποτε δεν εχει να κανει η εθνικοτητα Αλλα το ΑΤΟΜΟ που τελικα ΠΑΝΤΡΕΥΕΣΑΙ και το δικο σου ΑΤΟΜΟ.
Αυτη η ΑΤΟΜΙΚΗ συντηξη λοιπον Διμιουργει ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ Στον αντιδαραστηρα. Συνεπως αν και τα Δυο ΑΤΟΜΑ ειναι ενταξει
ο ΑΤΙΔΡΑΣΤΗΡΑΣ μενει ανεπαφος, ΑΛΙΩΣ γινεται ΤΣΕΡΝΟΜΠΙΛ (Και ο νοων νοητο)

Ενας γαμος στην τελικη ειναι απολυτως μια Συναλαγη.. δινεις-παιρνεις .. (οπως και με την πουτανα)
και αν γινει σωστα, και ειναι καθαρη συναλαγη, δεν σπαει ευκολα.
Η εθνικοτητα και το επαγγελμα δεν παιζει τον καθοριστικο Ρολο.. στην συναλαγη αυτη.
Δεν υπαρχουν προκαταληψεις.

Τα παντα ειναι.. καθαρα θεμα επιλογης, και Συναλαγης

ΜΕΤΑΤΡΕΨΤΕ ΤΗΝ οπως θελετε (ΕΡΩΤΑΣ, ΣΕΞ, ΩΡΑΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ...).

Μη μασατε.. ΔΙΩΞΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ..

Εσεις Παιζεται... και οι αποψεις ειναι ΣΑΝ ΤΙΣ ΚΟΛΟΤΡΥΠΗΔΕΣ..

Φιλικα









 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom