Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Σκέφτομαι να μην φάω όλες τις μέρες στην Πατάγια, αλλά δεν ξέρω πώς να πάω Πουκέ ή Κράμπι. Ξέρει κανείς τι παίζει σε Χούα Χιν ή γνωρίζετε άλλες περιοχές κοντά στην Μπανγκόκ που αξίζει να επισκεφτεί κανείς;
Sa wat dee-khrap σύντροφε llllllllll (τι nick είναι αυτό ?).
Το δεύτερο ερώτημά σου απαντήθηκε.  Όσον αφορά το πρώτο ερώτημά σου, τόσο το Πουκέτ, όσο  και το κράμπι έχουν αεροδρόμια και καθημερινές πτήσεις από μπανκονκ (η air adaman είναι πιό φτηνη από την Thai). Από Μπανκονκ υπάρχουν επίσης καθημερινά λεωφορεία για εκεί. Προσωπικά χρησιμοποιώ το τραίνο . Από το σταθμό της Hua Lumphong αναχωρούν καθημερινά δύο αμαξοστοιχίες για Surat Thani.Αναχωρήσεις 08.00 και 20.00. Διάρκεια ταξιδιού 12 ώρες (το πρωϊνο αξίζει τον κόπο γιατί διασχίζει τη χώρα και έχει πολλά πράγματα να δεις. Το βραδυνό έχει κουκέτες και ντισκο-εστιατόριο μέχρι τις 00.00 !! - πάρτε την κάτω κουκέτα). Από Σουθατθανί έχει συνέχεια λεωφορεία για Κράμπι (2-3 ώρες). Για Πουκέτ δεν ξέρω. Εγώ πάω μέσω Κράμπι με λεωφορείο (3-4 ώρες, ανάλογα με το λεωφορείο).
 

llllllllll

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2007
Μηνύματα
74
Like
0
Πόντοι
0
Sa wat dee-khrap, handsome men. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.  Ήδη προετοιμάζω το ταξίδι μου. Θα το σκεφτώ καλύτερα για Κράμπι. Μου φαίνονται πολλές οι ώρες μετά από 15ωρο ταξίδι με αεροπλάνο - με ενδιάμεση στάση - και πρόσθετη αναμονή στο σιδηροδρομικό σταθμό. Αξίζει όμως η ταλαιπωρία; Θα βρω ότι και στις Μπανγκόκ, Παττάγια; Σημειωτέον ότι η Μπανγκόκ δεν μου άρεσε καθόλου. Δεν άντεξα πάνω από δύο μέρες. Δεν ήξερα και που να πάω. Το απόλυτο χάος.
PS: Το nick συμβολίζει κάγκελα φυλακής. Εγώ είμαι από πίσω.
 

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
Φιλε στο Κραμπι μην περιμενεις να βρεις κοριτσια. Ειναι μικρη και συμμαζεμενη πολη.
 

llllllllll

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2007
Μηνύματα
74
Like
0
Πόντοι
0
Επίσης, ξέρεις κάτι για Κο Σάμετ και Κο Σαμούι; Κυρίως πως μπορούμε να πάμε σ' αυτά τα μέρη και αν αξίζουν το κόπο.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.499
Κριτικές
1
Like
35.680
Πόντοι
6.256
Funky A kαλο θα ηταν να λειτουργεις κανονικα επαγγελματικα γιατι στην ΤΗΑΙ θα το χρειαστεις το 2.000ρο.Και μην αγχωνεσαι θα περασεις τεεεεεεεεελλλλεεεεειιιιααααα..
 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
Τωρα ας μου πει καποιος οτι δεν θα εσκιζε αυτο το μωρο!
Αλλα ειναι τραβεστι!!
 

Συνημμένα

  • thailand (147).jpg
    thailand (147).jpg
    11,8 KB · Εμφανίσεις: 40
OP
OP
KOSTASF16

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
μετα απο σημερινη μινι ερευνα, travel carrefur, εντοπισα για μαιο ιουνιο 5 διανυκτερευσεις μπαλι μπανγκοκ, 700 ευρο τοταλ, με thai airways και 5αστερα παρακαλω.  καλη προσφορα, και 10 ατοκες με dynamic visa, για ιουλιο με ται 720 ευρο, τοταλ. και υπαρχει διαθεσιμοτητα. μαλλον μονο τον αυγουστο ειναι δυσκολα. kontolagne τσεκαρε πμ
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Οπως το ειπες...
Μονο τον Αυγουστο ειναι δυσκολα..Και ειδικα γυρω στο 15Αυγουστο που το 80% των Ελληνων,την κανουν..αλλοι για κανα 3ημερο,κι αλλοι που εχουν τοτε την αδεια,για περισσοτερες μερες...
Ολοι οι προορισμοι ειναι φορτωμενοι..και βεβαια,οι αεροπορικες εταιριες κοπανανε τα εισιτηρια..
Προσφατο παραδειγμα της κερδοσκοπιας των αεροπορικων εταιρειων,ηταν ο τελικος του champions league..Φιλος που μενει Μιλανο,ενω πληρωνε γυρω στα 200-250 ευρω,για Ελλαδα,εκεινες τις μερες τα εισιτηρια,ξεκιναγανε από 600 ευρω!!
 

kostiiis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
117
Κριτικές
6
Like
410
Πόντοι
281
ρε παιδες...η thai airways μου δινει αυτη την τιμη σε μια τυχαια αναζητηση ημερομηνιων alle-retour 1 adult(s) x (827.00 + 158.00) = 985.00 EUR και σε τουριστικο ειδα κατι τετοιο και απορησα
Αναχωρησεις κάθε δευτερα, Πεμπτη,Σαββατο   Τιμη Πακετου (Εισ+Ξεν)
Μεγαλη επιλογη ξενοδοχειων στην διαθεση σας   κατά ατομο σε δικλινο  δωματιο κατά ατομο το Βραδυ Περιγραφη ξενοδοχειων
ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΚΑΤ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΕΠΟΧΙΚΟΤΗΤΑ   8ημ/5νυχτες 2-κλινο 1-κλινο 3-κλινο τοποθεσια ξενοδοχειου Περιγραφη κοινοχρηστων χωρων Περιγραφη Δωματιου
Woodland Resort 3*S πρωινο 1/11-31/3   625    πισίνα, fitness center, καταστήματα, γήπεδο τέννις και γκολφ μίνι μπαρ, τηλεόραση, ράδιο, τηλέφωνο, A/C
Asia pattaya 4* πρωινο 1/11-31/3   620
 

kostasbmw

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
801
Like
6
Πόντοι
6
υπουργειο τουρισμου της ταυλανδης και της μαλαισιας δινουν μπονους εκτος σαιζον ητοι στις 7 δινουν 2 επιπλεον στις 9 3 και στις 10 4
αλλα πρεπει να εισαι σε ετοιμοτητα γιατι αυτα γινονται τον οκτωβριο συνηθως και τον μαρτη απριλη πολλλες φορες και το φεβρουαριο.
καταλαβετε το μονο με πρακτορειο παιρνεις τιμες προσφορας
η τιμη που θα κυνηγατε ειναι 700 για 1 εβδομαδα σε 3 αστερο με μια αποκλιση15%
αν δεν μπορει να παει καποιος εκτος σαιζον θα δωσει περιπου 200 με 300 επιπλεον.αυτα ισχυουν χρονια τωρα και δεν εχουν αλλαξει
ενα παραδειγμα το 1985 ειχε τον οκτωβρη  165000 δρχ 7 μερες 5 διανυκτερευσεις η  thai
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Διευκρίνιση προς συναγωνιστες,για τα πακετα εισιτηριο-ξενοδοχειο.(Ορισμενοι θα τη θεωρησουν χαζη-αλλοι που δεν εχουν εμπειριες τετοιων ταξιδιων,χρησιμη).
Όταν λεει "τιμη Χ το ατομο" σε δικλινο,δε σημαινει οτι εχετε ολο το δωματιο δικο σας.Πρεπει να το μοιραστειτε με καποιον.Γι αυτο αν ειστε μονοι και δε πατε με το κολλητο σας,πρεπει να τσεκαρετε τα πακετα σε μονοκλινο.
 

kosats

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2007
Μηνύματα
289
Like
0
Πόντοι
1
αυτο το ειχα ρωτησει και εγω στο φορουμ και μου εδωσαν αλλη απαντηση!
 

kostasbmw

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
801
Like
6
Πόντοι
6
το μονοκλινο και το δικλινο κατα βαση ειναι η τιμη ιδια

αν μπειτε στα ξενοδοχεια  και ριξτε μια ματια θα δειτε εχω δωσει λινκ με καποια ξενοδοχεια και η τιμη μονοκλινου ιδια με δικλινου
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
το μονοκλινο και το δικλινο κατα βαση ειναι η τιμη ιδια

αν μπειτε στα ξενοδοχεια  και ριξτε μια ματια θα δειτε εχω δωσει λινκ με καποια ξενοδοχεια και η τιμη μονοκλινου ιδια με δικλινου
Οι τιμες που αναφερεις,ειναι για αυτονομη κρατηση ξενοδοχειου,η οταν συμπεριληφθούν σε ΑΤΟΜΙΚΟ πακετο και ΟΧΙ ΟΜΑΔΙΚΟ.
Στα ομαδικα πακετα,το κοστος του Δικλινου δωματιου,διαιρειται δια 2 και του Τρικλινου δια 3..Και ετσι βγαινει το τελικο κοστος "κατ`ατομο".
Γι αυτο η τιμη ομαδικου πακετου σε δικλινο ειναι φτηνοτερη,ενω στα Ατομικα,ειναι λιγο ακριβοτερη.
Επισης,τα ομαδικα πακετα,ειναι φτηνοτερα επειδη,συμπεριελαμβανουν συγκεκριμενες πτησεις,που εχει γινει μαζικη προ-αγορα εισιτηριων.
Συγκεκριμενο τουριστικο γραφειο (λογω δεοντολογίας δεν αναφερω πιο),εχει μια προσφορα για Ιουλιο-Αυγουστο (5-6 διαφορετικες ημερομηνιες αναχωρησης),ταξιδι για Πουκε με Gulf airways,10 ΜΕΡΕΣ-8 διανυκτερευσεις (7 στο Πουκε-1 Μπαχρειν),με καμμια 10αρια Ξενοδοχεια να διαλεξεις και ξεκιναει από 820 σε δικλινο και 900 σε μονοκλινο με ΟΛΑ ΠΛΗΡΩΜΕΝΑ-και φορους αεροδρομιων μεσα..
 

Funky_A

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαΐ 2007
Μηνύματα
58
Like
62
Πόντοι
0
Funky A kαλο θα ηταν να λειτουργεις κανονικα επαγγελματικα γιατι στην ΤΗΑΙ θα το χρειαστεις το 2.000ρο.Και μην αγχωνεσαι θα περασεις τεεεεεεεεελλλλεεεεειιιιααααα..

ευχαριστω φιλε για την συμβουλη!!! θα φροντισω!! εξαλλου δοξα το θεο δεν παω με συγκεκριμενο μπατζετ στην ταυλανδη!! βεβαια αυτο δεν σημαινει οτι θα πιαστω και ηλιθιος!!
 

kosats

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2007
Μηνύματα
289
Like
0
Πόντοι
1
ναι αλλα απο ενα γρηγορο τσεκ που εκανα τα ξενοδοχεια απο τα πρακτορεια δεν αφηνουν να παρεις την κοπελα μεσα αλλα και αν σ'αφησουν σε χρεωνουν.οποτε εχουμε και λεμε 500 μπατ απο το μπαρ για την κοπελα,500 (περιπου) μπατ για το ξενοδοχειο και αλλα 1000 με 2000 μπατ στην κοπελα και το ποσο για ενα βραδυ τιναζει την μπανκα στον αερα!500 μπατ=11.25042 ευρω
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Ουπς!Αυτο δε το ειχαμε υπολογισει..!
Εκτος απο το νταβατζιλικι του κωλομπαρου,εχουμε και τα "διοδια" της ρεσεπτιον!
Δηλαδή τι νομιζουν στα τουριστικα γραφεια?Οτι πας στη Ταυλανδη μονο για να θαυμασεις την εξωτικη φυση και να κλειστεις σε ενα δωματιο,για να στοχαστεις μοναχος,να επιδοθεις στη μελετη του βουδα και να "αγιασεις"?!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom