Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (1 μέλη και 6 επισκέπτες)

Tekillas Boom Boom

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2012
Μηνύματα
1.800
Like
403
Πόντοι
36
Σορρυ ρε boz αλλά τα πουτανάκια μας βλέπουν σαν πρίγκηπες του παραμυθιού????????
Για να μην κοροϊδευόμαστε και μεταξύ μας οι περισσότερες πιο κάτω και από τα σκυλιά μας έχουν.
Ενω οι δικες μας φιλε μου μας εχουν βασιλειαδες εδω?Η εδω δεν βλεπουν το χρημα?Και αν δεν βλεπουν το χρημα βλεπουν το σωμα και αν μετρας στην πιατσα..Τι να σε πω...αρκετα Σκατα σορρυ κιολας φαγαμε τοσα χρονια με τις σχεσεις εδω..
Ασε δεν θα παρω,δεν παω για να γινω και αγαπουλης στην ταυλανδη αλλα οχι και οτι δεν μπορεις να βρεις και καποιοα που αξιζει,
δεν ειναι και ρομποτακια ολες...
Και αν εσυ εχεις καποια εμπειρια στην ταυλανδη πιστεψε με εχω και γω εδω στην Ελλαδα και δεν ειχα ποτε προβλημα στο να βρω καποια κοπελα εδω..
Απλα καταληγουμε οτι δεν υπαρχει αγαπη  πλεον οπου και να σε,και σε οποια γωνια του πλανητη και να εισαι... με λιγες μονο εξαιρεσεις..
 

Tekillas Boom Boom

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2012
Μηνύματα
1.800
Like
403
Πόντοι
36
Προτιμω παντως να τα δινω στα πουτανακια της ταυλανδης παρα στα δικα μας πουτανακια..
Που εδω μπαστακονεσαι σε ενα κλαμπ,πινεις για 100 ευρω ποτα,τρως ενα σωρο χυλοπιτες και κοιτας σαν τον μαλακα
γυρω γυρω μπας και σου κατσει καμια..
Στην Thai Tουλαχιστον πηδας..
Αυτα απο μενα σημερα ..δεν την λεω σε κανεναν απλα ειναι η δικη μου γνωμη παντα..
Εξαλου ολοι ενα κοινο εχουμε εδω μεσα την THAI...
 

visitor74

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
434
Like
3
Πόντοι
1
Διάβαζα πιο νωρίς ένα αφιέρωμα του "Traveler's Choice 2012 - Top 25 Hotels in Thailand" και λέω να κάνω μια μίνι παρουσίαση.
Ας δούμε τα πρώτα 5.


1.Layana Resort and Spa
[URL unfurl="true"]http://hotels.bestbookingprices.com/Hotel/Layana_Resort_and_Spa.htm?UseStored=true[/url]

2.Hansar Bangkok
[URL unfurl="true"]http://hotels.bestbookingprices.com/Hotel/Hansar_Bangkok.htm?UseStored=true[/url]

3.Siripanna Villa Resort Chiang Mai
[URL unfurl="true"]http://hotels.bestbookingprices.com/Hotel/Siripanna_Villa_Resort_Chiang_Mai.htm?UseStored=true[/url]

4.Sandalwood Luxury Villas
[URL unfurl="true"]http://hotels.bestbookingprices.com/Hotel/Sandalwood_Luxury_Villas.htm?UseStored=true[/url]

5.Mandarin Oriental Dhara Dhevi, Chiang Mai
[URL unfurl="true"]http://hotels.bestbookingprices.com/Hotel/Mandarin_Oriental_Dhara_Dhevi_Chiang_Mai.htm?UseStored=true[/url]


Δεν λέω...διαμάντια!



 

Andrew19

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2006
Μηνύματα
109
Like
18
Πόντοι
1
Καλα ρε σεις...τσιγγουνευεσθε να δωσετε ενα χιλιαρικο παρα πανω να κατεβετε σαν ανθρωποι με ταξι...τραβιεστε με τα Bell  και δεν ξερω τι αλλα κωλολεωφορεια....

Ρε τι χιλιάρικο, εγώ τα Χριστούγεννα όταν είχα πάει κατέβηκα στον κάτω όροφο που ήταν τα ταξί και μου ζήτησε ο άνθρωπος 700 μπατ. Αν είστε 2 άτομα 350 το κεφάλι, να κάθεσαι μετά από ταξίδι να περιμένεις λεωφορεία και ιστορίες;
 

geo70

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.079
Like
58
Πόντοι
16
Ρε τι χιλιάρικο, εγώ τα Χριστούγεννα όταν είχα πάει κατέβηκα στον κάτω όροφο που ήταν τα ταξί και μου ζήτησε ο άνθρωπος 700 μπατ. Αν είστε 2 άτομα 350 το κεφάλι, να κάθεσαι μετά από ταξίδι να περιμένεις λεωφορεία και ιστορίες;

OK! Καλή πληροφορία !
Πάντως ο κθένας έχει τα βίτσια του , άλλος δεν μπορεί να μπει σε λεοφωρείο γιατί τον πιάνει κλειστοφοβία , άλλος δεν γουστάρει τους ταρίφες όλου του κόσμου ,άλλος δεν μπορεί να περιμένει , άλλος τσιγκουνεύεται τα 500-1000 επι πλέον , άλλος αισθάνεται πιο ασφαλής στη μαζική μεταφορά ...γι αυτό δίνουμε πληροφορίες ! Πίστεψε με υπάρχει πολύς κόσμος που θέλει να κάνει ταξίδια (γενικά) και τελικά κλείνει με τουριστικά πρακτορία γιατί φοβάται που θα βρεθεί μόνος ή ακόμη χειρότερα δεν πάει πουθενά !  
 

geo70

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.079
Like
58
Πόντοι
16
Διάβαζα πιο νωρίς ένα αφιέρωμα του "Traveler's Choice 2012 - Top 25 Hotels in Thailand" και λέω να κάνω μια μίνι παρουσίαση.
Ας δούμε τα πρώτα 5.


1.Layana Resort and Spa
[URL unfurl="true"]http://hotels.bestbookingprices.com/Hotel/Layana_Resort_and_Spa.htm?UseStored=true[/url]

2.Hansar Bangkok
[URL unfurl="true"]http://hotels.bestbookingprices.com/Hotel/Hansar_Bangkok.htm?UseStored=true[/url]

3.Siripanna Villa Resort Chiang Mai
[URL unfurl="true"]http://hotels.bestbookingprices.com/Hotel/Siripanna_Villa_Resort_Chiang_Mai.htm?UseStored=true[/url]

4.Sandalwood Luxury Villas
[URL unfurl="true"]http://hotels.bestbookingprices.com/Hotel/Sandalwood_Luxury_Villas.htm?UseStored=true[/url]

5.Mandarin Oriental Dhara Dhevi, Chiang Mai
[URL unfurl="true"]http://hotels.bestbookingprices.com/Hotel/Mandarin_Oriental_Dhara_Dhevi_Chiang_Mai.htm?UseStored=true[/url]


Δεν λέω...διαμάντια!

Έπαθα πλάκα με το 4 ...
 

Love you sort time

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2012
Μηνύματα
1.161
Like
1.156
Πόντοι
216
Διάβαζα πιο νωρίς ένα αφιέρωμα του "Traveler's Choice 2012 - Top 25 Hotels in Thailand" και λέω να κάνω μια μίνι παρουσίαση.
Ας δούμε τα πρώτα 5.


1.Layana Resort and Spa
[URL unfurl="true"]http://hotels.bestbookingprices.com/Hotel/Layana_Resort_and_Spa.htm?UseStored=true[/url]

2.Hansar Bangkok
[URL unfurl="true"]http://hotels.bestbookingprices.com/Hotel/Hansar_Bangkok.htm?UseStored=true[/url]

3.Siripanna Villa Resort Chiang Mai
[URL unfurl="true"]http://hotels.bestbookingprices.com/Hotel/Siripanna_Villa_Resort_Chiang_Mai.htm?UseStored=true[/url]

4.Sandalwood Luxury Villas
[URL unfurl="true"]http://hotels.bestbookingprices.com/Hotel/Sandalwood_Luxury_Villas.htm?UseStored=true[/url]

5.Mandarin Oriental Dhara Dhevi, Chiang Mai
[URL unfurl="true"]http://hotels.bestbookingprices.com/Hotel/Mandarin_Oriental_Dhara_Dhevi_Chiang_Mai.htm?UseStored=true[/url]


Δεν λέω...διαμάντια!

Εισαι ωραίος φίλε. :2funny: :2funny:
Εδώ οι περισσότεροι δεν έχουν μαντήλι να κλάψουν.Εχουν ποστάρει δύο σελίδες πως να γλυτώσει κάποιος 5-6 ευρώ για το ταξί και εσύ τους προτείνεις ξενοδοχεία με 100-500 και βάλε ευρώ τη βραδυά.Φάτε μάτια ψάρια με λίγα λόγια.
Αφού μπαίνεις στον κόπο να προτείνεις δεν ποστάρεις και κάτι να έχει πρακτική αξία και να είναι προσιτό για το πορτοφόλι των πολλών;  :think:
 

kolobaras76

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
527
Κριτικές
5
Like
3.270
Πόντοι
446
Προτιμω παντως να τα δινω στα πουτανακια της ταυλανδης παρα στα δικα μας πουτανακια..
Που εδω μπαστακονεσαι σε ενα κλαμπ,πινεις για 100 ευρω ποτα,τρως ενα σωρο χυλοπιτες και κοιτας σαν τον μαλακα
γυρω γυρω μπας και σου κατσει καμια..
Στην Thai Tουλαχιστον πηδας..
Αυτα απο μενα σημερα ..δεν την λεω σε κανεναν απλα ειναι η δικη μου γνωμη παντα..
Εξαλου ολοι ενα κοινο εχουμε εδω μεσα την THAI...
Respect ! Συμφωνώ μαζί σου 100% φιλαράκο !
Επίσης ένα απ'τα βασικά πράγματα  που θα πρέπει να μάθουμε στην δήθεν πολιτισμένη Ελλάδα του 2012 , είναι να σεβόμαστε και προπάντων ν'ακούμε τη γνώμη του άλλου, όποια κι αν αυτή είναι .
Εδώ έχουμε μάθει να κράζουμε με το καλημέρα !
 

suncity

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουλ 2010
Μηνύματα
1.190
Κριτικές
21
Like
341
Πόντοι
2.027
βλεπω οτι γινετε ντορος για το πως αξιζει να κατεβει καποιος απο το αεροδρομιο της  μπανκογκ στην παταγια ...και το αντιστροφο....
ολα αυτα βεβαια ειναι υποκειμενικα ...αλλοι.. οπως και ο γραφων ..θελουν την ανεση τους και κλεινουν βανακι η ταξι μεχρι το ξενοδοχειο...
αλλοι θελουν το λεωφορειο για λιγοτερα εξοδα
και αλλοι περνουν το τρενο ..ναι ναι καλα διαβαζετε..απο μπανκογκ για παταγια ..για να δουνε την διαδρομη... :2funny: :2funny:  φιλος μου το εχει κανει αυτο βεβαια που θα καθοταν πανω απο μηνα ...
οποτε επειδη υπαρχουν διαφορετικοι χαρακτηρες οπως ειναι φυσιολογικο αναμεσα σε οσους κατεβαινουμε ταυλανδη ολα ειναι δεκτα...

επισης θα βαλω και 2 ξενοδοχεια που εχω μεινει στην παταγια και μου αρεσανε απο ολες τις αποψεις γιατι πιστευω οτι ο love you sort time...ειπε κατι σωστο ....καλες οι περιγραφες για το πως περναμε εκει κατω αλλα ας γραφουμε και κατι για το ξενοδοχειο που μενουμε για να βοηθησουμε μελλοντικους ταξιδιωτες στην παταγια και οχι μονο....και κυριως για τις τιμες τους ..επειδη πανω κατω ολοι μας.. με καποιες εξαιρεσεις βεβαια και αυτες ομως σεβαστες...ζηταμε κατι μεταξυ 700-1500 μπατ...

εγω επειδη εμεινα απο την πρωτη φορα στο σοι μπουακαο και μου αρεσε χωρις να ειναι μακρυα απο τα μερη με τις απολαυσεις
εκει εμεινα και την δευτερη φορα ..2 φορες εχω παει ολες και ολες...και οταν εννοω μερη με απολαυσεις δεν εννοω μονο την walking street


 

Tekillas Boom Boom

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2012
Μηνύματα
1.800
Like
403
Πόντοι
36
Respect ! Συμφωνώ μαζί σου 100% φιλαράκο !
Επίσης ένα απ'τα βασικά πράγματα  που θα πρέπει να μάθουμε στην δήθεν πολιτισμένη Ελλάδα του 2012 , είναι να σεβόμαστε και προπάντων ν'ακούμε τη γνώμη του άλλου, όποια κι αν αυτή είναι .
Εδώ έχουμε μάθει να κράζουμε με το καλημέρα !
Ετσι Ακριβως ;) ;) ;)
 

geo70

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.079
Like
58
Πόντοι
16
βλεπω οτι γινετε ντορος για το πως αξιζει να κατεβει καποιος απο το αεροδρομιο της  μπανκογκ στην παταγια ...και το αντιστροφο....
ολα αυτα βεβαια ειναι υποκειμενικα ...αλλοι.. οπως και ο γραφων ..θελουν την ανεση τους και κλεινουν βανακι η ταξι μεχρι το ξενοδοχειο...
αλλοι θελουν το λεωφορειο για λιγοτερα εξοδα
και αλλοι περνουν το τρενο ..ναι ναι καλα διαβαζετε..απο μπανκογκ για παταγια ..για να δουνε την διαδρομη... :2funny: :2funny:  φιλος μου το εχει κανει αυτο βεβαια που θα καθοταν πανω απο μηνα ...
οποτε επειδη υπαρχουν διαφορετικοι χαρακτηρες οπως ειναι φυσιολογικο αναμεσα σε οσους κατεβαινουμε ταυλανδη ολα ειναι δεκτα...

επισης θα βαλω και 2 ξενοδοχεια που εχω μεινει στην παταγια και μου αρεσανε απο ολες τις αποψεις γιατι πιστευω οτι ο love you sort time...ειπε κατι σωστο ....καλες οι περιγραφες για το πως περναμε εκει κατω αλλα ας γραφουμε και κατι για το ξενοδοχειο που μενουμε για να βοηθησουμε μελλοντικους ταξιδιωτες στην παταγια και οχι μονο....και κυριως για τις τιμες τους ..επειδη πανω κατω ολοι μας.. με καποιες εξαιρεσεις βεβαια και αυτες ομως σεβαστες...ζηταμε κατι μεταξυ 700-1500 μπατ...

εγω επειδη εμεινα απο την πρωτη φορα στο σοι μπουακαο και μου αρεσε χωρις να ειναι μακρυα απο τα μερη με τις απολαυσεις
εκει εμεινα και την δευτερη φορα ..2 φορες εχω παει ολες και ολες...και οταν εννοω μερη με απολαυσεις δεν εννοω μονο την walking street



Απο `μένα :
δεν έχω άλλωστε άλλη εμπειρία απο hotel στη thai ...
 

Love you sort time

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2012
Μηνύματα
1.161
Like
1.156
Πόντοι
216
Μιας και μιλάμε για καταλύματα να ποστάρω και γω το το best value for money στο Πουκέτ για 4-5μελή παρέα.



Βρίσκεται σε ιδιωτικό δρόμο με βίλλες (περνάς μπάρα με φρουρό) σε κάθετο δρόμο του soi San Sabai !!!!
Δύο τρία λεπτά από τον χαμό της bagla road. Πέντε υπνοδωμάτια (το ένα μονόκλινο) με δικό τους μπάνιο, μικρή πισίνα,τζακούζι,σάουνα,μπιλίαρδο,κουζίνα κομπλέ,τηλεοράσεις και στερεοφωνικά,όργανα γυμναστικής ,τεράστια βεράντα και καθαρίστρια κάθε μέρα. Για τρελλά πάρτυ όλη μέρα και νύχτα με τα τίλακ. Oλα ιδιωτικά και κανένας δεν μπερδεύεται στα πόδια σου.
Ότι πρέπει για χαβαλέ παρέα.Στα site το δίνουν 8000 μπατ το καλοκαίρι με παζάρι μου το άφηναν 6.000 ίσως και πιο κάτω. Στα 5 άτομα βγαίνει 1200 μπατάκια (30 ευρώ) το άτομο. Αξίζει;;;;;;;
Τσεκαρισμένο γιατί πήγα και το είδα από κοντά. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:





 

geo70

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.079
Like
58
Πόντοι
16
Εισαι ωραίος φίλε. :2funny: :2funny:
Εδώ οι περισσότεροι δεν έχουν μαντήλι να κλάψουν.Εχουν ποστάρει δύο σελίδες πως να γλυτώσει κάποιος 5-6 ευρώ για το ταξί και εσύ τους προτείνεις ξενοδοχεία με 100-500 και βάλε ευρώ τη βραδυά.Φάτε μάτια ψάρια με λίγα λόγια.
Αφού μπαίνεις στον κόπο να προτείνεις δεν ποστάρεις και κάτι να έχει πρακτική αξία και να είναι προσιτό για το πορτοφόλι των πολλών;  :think:

Φίλε lyst να σου πω κάτι πιο μίζερο απο την οικονομία των 5-6 ευρώ :
Έχω δει(ή ακούσει για) τύπους¨"εξαρτημένους" απο αυτό τον τόπο που περιγράφετε με τόσο ενδιαφέρον (γι αυτό κόλλησα κι εγώ) που στραγγίζουν τα τελευταία διαθέσιμα ευράκια των καμιά 20-25 πιστωτικών καρτών τους , που είναι άνεργοι , που ξεσκίζουν συντάξεις γονιών κλπ , που τρέφονται με νερό και ψωμί για κανένα 3μηνο ώστε να μαζέψουν το επιθυμητό ποσό , δανίζονται , και στο τέλος πάνε να ζήσουν 15-20 μέρες μία άλλη ζωή ! ...*

* : οποιοσδήποτε παραλληλησμός με πραγματικά γεγονότα είνα ατυχής σύμπτωση !  :grin:
 

Love you sort time

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2012
Μηνύματα
1.161
Like
1.156
Πόντοι
216
Φίλε lyst να σου πω κάτι πιο μίζερο απο την οικονομία των 5-6 ευρώ :
Έχω δει(ή ακούσει για) τύπους¨"εξαρτημένους" απο αυτό τον τόπο που περιγράφετε με τόσο ενδιαφέρον (γι αυτό κόλλησα κι εγώ) που στραγγίζουν τα τελευταία διαθέσιμα ευράκια των καμιά 20-25 πιστωτικών καρτών τους , που είναι άνεργοι , που ξεσκίζουν συντάξεις γονιών κλπ , που τρέφονται με νερό και ψωμί για κανένα 3μηνο ώστε να μαζέψουν το επιθυμητό ποσό , δανίζονται , και στο τέλος πάνε να ζήσουν 15-20 μέρες μία άλλη ζωή ! ...*

* : οποιοσδήποτε παραλληλησμός με πραγματικά γεγονότα είνα ατυχής σύμπτωση !  :grin:
Φίλε μαζίσου είμαι.Για όλα τα τζάνκια της Ταϊλάνδης (ανήκω και εγώ σε αυτή την κατηγορία) είναι και αυτό που περιγράφεις δυστυχώς μια πιθανή πραγματικότητα. Δεν κατηγορώ αυτόν που κάνει το σκατό του παξιμάδι για να κάνει το όνειρο του πραγματικότητα.
Μεμφομαι (χωρίς παρεξήγηση εννοείται) το φίλο Visitor που ποστάρει το εξωπραγματικό για την τσέπη των περισσότερων ενώ θα μπορούσε με την εμπειρία του στο θέμα να γίνει πολύ ουσιαστικός και χρήσιμος. 
 

Tekillas Boom Boom

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2012
Μηνύματα
1.800
Like
403
Πόντοι
36
Εγω εκανα το σκατο παξιμαδι,απο περσι ιανουαριο που πηγα μεχρι τον ιανουαριου του 2013 που θα ξαναπαω μεσα σε ενα χρονο
με κοψαν 230 ευρω απο το μισθο μου δηλαδη 2760 ευρω το χρονο δηλαδη ενα ταξιδι το χρονο...
Οποτε εκοψα κλαμπ,ρουχα,φαγητα,ακομη και για καφε σπανια βγαινω πλεον για να παω αυτο το Γαμ..ενο ταξιδι..
Ειναι οντως μιζερια αυτο που κανω αλλα και που βγαινω πολλες φορες εδω το μετανιωνω,δεν εχει νοημα και τα βαρεθηκα ολα..
Εδω τα πιτσιρικια 20 χρονον Βαρεθηκαν τα ιδια και τα ιδια εμεις που ειμαστε ανω τον 30 τι θα κανουμε??ζηταμε πλεον αλλες καταστασεις στην ζωη μας..Αλλα ετσι πως παμε σε λιγο καιρο ουτε στην κοντινοτερη παραλια του σπιτιου μας δεν θα μπορουμε να παμε...
 

Love you sort time

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2012
Μηνύματα
1.161
Like
1.156
Πόντοι
216
Αλλη μια καλή περίπτωση για τετραμελή παρέα τον Ιούλιο- Αύγουστο. Διαμέρισμα με 4 υπνοδωμάτια στον Patong Tower του Phuket.



Kοντά σε όλα,χλιδάτο με απίστευτη θέα από το 18ο όροφο αλλά αγνωστο αν είναι guest friendly. To δίνουν στο site τους για low season (Μαϊο-Οκτώβριο) 3750 μπατάκια την βραδυά.Στα 4 μοιρασμένη η τιμή μοιάζει μεγάλη ευκαιρία.
Αν είναι όπως δείχνουν οι φωτογραφίες φυσάει.... :rockon: :rockon: :rockon:
 

Love you sort time

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2012
Μηνύματα
1.161
Like
1.156
Πόντοι
216
Και κάτι σε Παττάγια για τέσσερις προς την Jomtien beach.


Χλίδα σε τιμές γιά τα περισσότερα πορτοφόλια αν μοιραστεί σε 4 φίλους.
Βεβαια από την περιοχή φαίνεται ότι θέλει μεταφορικό. Αλλά τα μηχανάκια κοστίζουν όσο ένα ποτό......
 

taou

Μέλος
Εγγρ.
27 Αυγ 2010
Μηνύματα
344
Κριτικές
2
Like
3
Πόντοι
1
Αλλη μια καλή περίπτωση για τετραμελή παρέα τον Ιούλιο- Αύγουστο. Διαμέρισμα με 4 υπνοδωμάτια στον Patong Tower του Phuket.



Kοντά σε όλα,χλιδάτο με απίστευτη θέα από το 18ο όροφο αλλά αγνωστο αν είναι guest friendly. To δίνουν στο site τους για low season (Μαϊο-Οκτώβριο) 3750 μπατάκια την βραδυά.Στα 4 μοιρασμένη η τιμή μοιάζει μεγάλη ευκαιρία.
Αν είναι όπως δείχνουν οι φωτογραφίες φυσάει.... :rockon: :rockon: :rockon:

έχω την εντύπωση ότι δεν είναι guest friendly ....
 

taou

Μέλος
Εγγρ.
27 Αυγ 2010
Μηνύματα
344
Κριτικές
2
Like
3
Πόντοι
1
Εγω εκανα το σκατο παξιμαδι,απο περσι ιανουαριο που πηγα μεχρι τον ιανουαριου του 2013 που θα ξαναπαω μεσα σε ενα χρονο
με κοψαν 230 ευρω απο το μισθο μου δηλαδη 2760 ευρω το χρονο δηλαδη ενα ταξιδι το χρονο...
Οποτε εκοψα κλαμπ,ρουχα,φαγητα,ακομη και για καφε σπανια βγαινω πλεον για να παω αυτο το Γαμ..ενο ταξιδι..
Ειναι οντως μιζερια αυτο που κανω αλλα και που βγαινω πολλες φορες εδω το μετανιωνω,δεν εχει νοημα και τα βαρεθηκα ολα..
Εδω τα πιτσιρικια 20 χρονον Βαρεθηκαν τα ιδια και τα ιδια εμεις που ειμαστε ανω τον 30 τι θα κανουμε??ζηταμε πλεον αλλες καταστασεις στην ζωη μας..Αλλα ετσι πως παμε σε λιγο καιρο ουτε στην κοντινοτερη παραλια του σπιτιου μας δεν θα μπορουμε να παμε...

φίλε μου, όλοι πάνω κάτω στα ίδια ήμαστε. εμένα μου κόψαν έως τώρα πάνω από € 250 και έρχεται νέα μείωση. το ζήτημα δεν είναι μόνο οι μειώσεις. είναι ότι όλα τα υπόλοιπα, παραμένουν στις ίδιες τιμές, αν όχι δεν παίρνουν αυξήσεις. δε γίνεται να έχουν κόψει στον περισσότερο κόσμο πάνω από 15-20% (στους μισθούς), 30-40% (μαζί με έμμεσους, άμεσους φόρους) και όλα να είναι στις ίδιες τιμές, αν όχι και υψηλότερα... Το ερώτημα που τίθεται είναι, αξίζει να 340 ημέρες να είναι μίζερος για 20 ημέρες στην Ταιλάνδη; Εγώ προσωπικά δεν το κάνω... Άμα η οικονομική μου κατάσταση ήταν λίγο καλύτερα, θα το έκανα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom