Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 30 άτομα (0 μέλη και 30 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Ρε συ lusiano ενταξει περαν της πλακας, ολη η αντιπαραθεση για μενα πλακα ηταν, μαλλον εχεις μπερδευτει.
Εγω χρυσε μου ανθρωπε δεν μιλησα ΠΟΤΕ για Πατταγια, γιατι στα τοσα χρονια που παω Ασια εχω παει Πατταγια ΜΟΝΟ 1 φορα και αυτη για 2 μερες και εμενα και μακρυα, στο MONTIEN και εχω γραψει και δηλωσει εδω μεσα πολλες φορες οτι ΔΕΝ ΠΑΩ Πατταγια.
Δεν ΜΠΟΡΩ να γραψω συμβουλες για κατι που δεν ΞΕΡΩ!!!
Αν κανεις τον κοπο να διαβασεις απο την αρχη το θρεντ δεν θα βρεις ΠΟΥΘΕΝΑ να γραφω κατι για πατταγια παρα μονο οτι ειμαι εναντιον του να πηγαινει καποιος εκει γιατι τη θεωρω ενα μεγαλο μπουρδελο, που μαζευει τα κατακαθια της Μπανκοκ και του Πουκε. (Αυτη ειναι η προσωπικη μου γνωμη και πολλοι διαφωνουν).
Αρα δεν μπορω να καταλαβω πως κολησες.
Και καπου αλλου εγραψες οτι ο KostasThai δινει καλες και σοβαρες πληροφοριες για Ταυλανδη, μα ο ανθρωπος εχει γραψει πολλες φορες οτι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ Ταυλανδη και τον Οκτωβριο ετοιμαζει το πρωτο του ταξειδι.
Κανε μου τη χαρη λοιπον και διαβαζε καλυτερα και ποιο προσεκτικα οτι γραφεται εδω μεσα για να μη γινονται παρεξηγησεις, μπορει για μενα οι αντιπαραθεσεις να εχουν πλακα αλλα για τους πολλους ειναι κουραστικες.
Kostas Thai:Ειπα οτι ειναι σοβαρος και δεν λεει μαλακιες!!!!
Εγω Phuket εκανα δουλεια (μασατζιδικο)Pattaya χαιρω πολυ για την πληροφορια περι μπουρδελου εντελως προκειται....
Δεν κολησα και δεν κολαω πουθενα απλα προβληματιζομαι με την λογικη του... πως ειναι δυνατον να εχω φαει στη μαπα Ταυλανδη πουτανια και δουλεια ....και να μην ξερω τι παιζεται εκει κατω....και να ξερουν καποιοι που πηγαν 2-3-5-10 φορες μονο και μονο για να ξοδεψουν(και καλα κανουν)τις οικονομιες τους ή δεν ξερω τι αλλο!!!
Δυστυχως ή ευτυχως ειναι θεμα προς διερευνηση!!!!!
 

Επισκέπτης
ΜΠΡΑΒΟ ρε παιδια,αντε για να ηρεμησουμε .Ας παψουν οι χαρακτηρισμοι στο μελλον οτιδηποτε και αν γραφεται ,απλα αυτο που ειπε χθες και ο μπικου [εισαι καλυτερα σημερα?] λιγη ευγενεια δεν βλαπτει..
Φιλε ΠΥΡΚΑΥΛΕ ,το ΝΟΥΡΟΥ μασαζ να το κανης,ειναι πρωτογνωρη εμπειρια και ηδονη. Το εχω κανει 3 φορες.αλλα στην ΒΚΚ μονο υπαρχει σε 2 μαγαζια το ενα κοντα στην πατπογκ το οποιο δεν λεει,ειναι απομιμηση .Το αλλο ειναι το COLONZE2 κορυφαιο..
Η τιμη του ειναι 2400,επειδη το ειδικο τζελ που χρησιμοποιουν στοιχιζει 600 ΒΗΤ.Δεν εχει καμμια σχεση με το body to body.
Ειναι Γιαπωνεζικο ειδος μασαζ και δεν το κανουν ολες. Χρησιμοποιουν περισσοτερο την γλωσσα απο τα χερια.....
Μπες στο ιντερνετ με το ονομα και θα σου βγαλει λεπτομεριες.
Επισης σου συνιστω και το FOUR HANDS MASSAGE.
Και κατι αλλο ρε παιδια ,αν θελετε να κανετε καλο και σωστο μασαζ αποφευγετε τις μικρες και εμφανισιμες ,δεν το γνωριζουν και στη πλειονοτητα εκτος που ειναι πιο ακριβες ειναι και ξεπετες...
Συμφωνεις  ΛΟΥΣΙΑΝΟ ???.
Ναι εχεις απολυτο δικιο...αν και θα ελεγα τωρα που δεν υπαρχει και λογος!!!!προσεχετε πολυ τα μασαζ ειδικα Τhai και oil μασαζ...ολες σχεδον πανε καμια 15αρια μερες με μηνα σε καποια σεμιναρια κρατικα υποτιθεται..... παιρνουν ενα διπλωμα και γενικα δεν ξερουν τι τους γινεται!!!!πολοι ξενοι εχουν παθει ζημιες σπονδυλικη στηλη κλπ απο ασχετες στο μασαζ!!!Οι μεγαλες παντως εχουν περισοτερη εμπειρια και ειναι πιο προσεκτικες.
 

Επισκέπτης
djan@ναι ρε μαγκα ....για οικονομια μιλας σωστα συμφωνω στα περισσοτερα ετσι ειναι!!!
 

Επισκέπτης
djan@ναι ρε μαγκα ....για οικονομια μιλας σωστα συμφωνω στα περισσοτερα ετσι ειναι!!!
pipinomaniac@ περι Ταυλανδων κλπ εχω γραψει ή μαλλον προσπαθω να μεταφερω ολη την πραγματικοτητα αλλα εσυ ειδικα δεν καταλαβαινεις τιποτα!
 

lakistoxotis

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
76
Like
0
Πόντοι
0
Φιλε μου JOHN 666, Δεν ξερω πως μπορω να βοηθησω περισσοτερο.Η περιοχη μου ειναι αγνωστη.
Το ξενοδοχειο το ειδα περνοντας μερα με μηχανη ταξι,μου εκανε εντυπωση εξωτερικα για αυτο το θυμαμαι.
Αν δωσω καποιες αλλες λεπτομερειες ισως καποιος αλλος σε βοηθηση..
Πηγαινα στο MIND RESORT να βρω εναν γνωστο.Ηταν προς αυτη την κατευθυνση καμμια 300-500 μετρα περιπου πριν.Σιγουρα μετα την διασταυρωση 3nd road με south road, απο παραλιακη πανω απο χιλιομετρο.Φαινοταν ησυχη περιοχη ,δεν ξερω τι γινεται το βραδυ,
εμενα μου φανηκε μακρυα απο το κεντρο,καναμε πανω απο 10 λεπτα να παμε.
Αν καποιος φιλος μπορει να σε βοηθηση δινοντας σου περισσοτερες πληροφοριες ας το κανει...........
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Ναι εχεις απολυτο δικιο...αν και θα ελεγα τωρα που δεν υπαρχει και λογος!!!!προσεχετε πολυ τα μασαζ ειδικα Τhai και oil μασαζ...ολες σχεδον πανε καμια 15αρια μερες με μηνα σε καποια σεμιναρια κρατικα υποτιθεται..... παιρνουν ενα διπλωμα και γενικα δεν ξερουν τι τους γινεται!!!!πολοι ξενοι εχουν παθει ζημιες σπονδυλικη στηλη κλπ απο ασχετες στο μασαζ!!!Οι μεγαλες παντως εχουν περισοτερη εμπειρια και ειναι πιο προσεκτικες.
ΜΕΓΑΛΗ...ΜΕΓΑΛΗ προσοχη!!!
Βεβαια ΟΚ...Για τα "λαδομασαζ" δε χρειαζεται και ιδιαιτερη εξειδικευση...Σε τριβει λιγο απο δω,λιγο απο κει και μετα τις περισσοτερες φορες (εξαρταται σε τι ειδους μασατζιδικο θα πας) ερχεται "στο προκειμενο".
ΟΜΩΣ το thai massage δεν ειναι παιξε-γελασε..Πρεπει η μασατζου ΝΑ ΞΕΡΕΙ τι κανει!!!Μπορει να σου κανει ζημια!
Οταν ημουνα στη Πατονγκ,αν ηθελα thai πηγαινα η στο μασατζιδικο του C$N η στο λιγο πιο διπλα,που ειχε ολο γριες που ξερανε...Στα μασατζιδικα με τις πιτσιρικες,ΜΟΝΟ για λαδακι...Ουτε καν για foot massage δε τις εμπιστευομουνα...Χωρια που πολλες,δεν εχουν ουτε καν αυτο το δηθεν πιστοποιητικο απο τα ολιγοημερα σεμιναρια...Σε πολλα μασατζιδικα "του κωλου",με το που παει μια κοπελα για δουλεια,της δειχνουν αυτες που ξερουν 1-2 μερες τι περιπου να κανει και αυτο ειναι...
Το thai massage για οσους δεν το εχουν δοκιμασει,δεν ειναι "χαλαρωτικο"...Ισα ισα που ποναει...ειναι ομως πραγματικα θεραπευτικο και οχι βεβαια για καθε μερα...
pipinomaniac@ περι Ταυλανδων κλπ εχω γραψει ή μαλλον προσπαθω να μεταφερω ολη την πραγματικοτητα αλλα εσυ ειδικα δεν καταλαβαινεις τιποτα!
Εγω τα ξερω...Δε χρειαζεται να μου τα πεις...
Τωρα "που" τα ξερω,και τι καταστασεις εχω δει,μονο σε πμ... ;)
 

lakistoxotis

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
76
Like
0
Πόντοι
0
Ειναι λαθος να τους βαζουμε ολους στο ιδιο καζανι και να βγαζουμε ευκολα συμπερασματα.
Θελω να πιστευω οτι αναφερεσθε για ατομα ανδρες και γυναικες που κινουνται γυρω απο την βιομηχανια και εκμεταλευση του σεξ.
Μηπως και εδω στην Ελλαδα το ιδιο δεν συμβαινει?
Επειδη κι εγω εχω γνωρισει απο την δουλεια μου πολλους καθημερινους ανθρωπους στην Ταυλανδη ,διαφωνω με την ισοπεδωση και επικροτω την αποψη του κ-γερου.........
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Ειναι λαθος να τους βαζουμε ολους στο ιδιο καζανι και να βγαζουμε ευκολα συμπερασματα.
Θελω να πιστευω οτι αναφερεσθε για ατομα ανδρες και γυναικες που κινουνται γυρω απο την βιομηχανια και εκμεταλευση του σεξ.
Μηπως και εδω στην Ελλαδα το ιδιο δεν συμβαινει?
Επειδη κι εγω εχω γνωρισει απο την δουλεια μου πολλους καθημερινους ανθρωπους στην Ταυλανδη ,διαφωνω με την ισοπεδωση και επικροτω την αποψη του κ-γερου.........
Αλλο συναναστρεφομαι με Ταυλανδους και κανω καποιες δουλειες "απο αποσταση" και αλλο παω να ανοιξω επιχειρηση στη Ταυλανδη.
Οσο εισαι εκτος της χωρας τους,ακομα και ενα παραρτημα της εταιριας σου να εχεις εκει,τα πραγματα ειναι χαλαρα...Κανεις μπιζνες μαζι τους,κερδιζεις εσυ,κερδιζουν κι αυτοι.
Οταν πας ομως να ανοιξεις επιχειρηση εκει και να κερδισεις εσυ,μονος σου,τα φραγκα που θα μπορουσε να βγαλει ενας Ταυλανδος αν ειχε το κεφαλαιο να επενδυσει,τοτε η κατασταση αλλαζει αρδην...
Εκει γνωριζεις "απο την αναποδη" ποσο "φιλικοι και εξυπηρετικοι" ειναι...Γι αυτους εισαι η κοτα με τα χρυσα αυγα και δεν εχει φιλοτιμο κανενας τους...Απο το πρωτο μεχρι το τελευταιο Ταυλανδο που θα συναναστραφεις,θα κοιταξει μεν κατα καποιο τροπο να σε εξυπηρετησει,αλλα μονο και μονο για να σε δαγκωσει...
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
Σε οτι λεει εχει δίκιο και στα 14 σημεία που έκανα. Εγω πάω εκεί διότι εμφανισιακά, ηλικιακά, οικονομικά και κυρίως έλλειψη καταλλήλων παρεών (καταλληλος κοινωνικός κύκλος) εδω Αθήνα, δεν μπορω να μαμησω εδώ ούτε μέτριες γκόμενες. Οτι κάθησε εκεί 3 χρόνια πηγαινοντας 40 φορες, εγω με τις μισες του, συνολικα στον 1,5 χρονο έχω μείνει εκεί, άρα τα νούμερα ειναι ρεαλιστικά.
Εγω εαν οικονομικά δεν με συνεφερε, δεν θα πατουσα τα πόδια μου ειδικά διότι οι Ταυλανδες μονο σαν ΑΤΜ σε βλέπουν ενώ οι Ταυλανδοί είναι αληταραδες του κερατά.
Και αυτοί που λένε οτι στην επαρχία είναι πιο καλά, κοπελες αγνές, οικογενειες φιλικες & χαμογελαστες, πως σκατά πάνε και συνενοουνται εκει και καταληγουν σε σιγουρα συμπερασματα για την ποιοτητα των ανθρωπων, ακομη δεν εχω καταλάβει. Ασε που μόλις πάνε επαρχία τους βάζουν και πληρώνουν τα πάντα όλης της οικογένειας.
joedoe για ολα τα 14 σημεια δεν μπορω να πω οτι συμφωνω γιατι απλα δεν εχω παει ακομα ταιλανδη.παντως πολλα απο αυτα τα εχουν γραψει πολλοι παλιοι εδω.για τις κανονικες πουριτανες ταιλανδες εχει γραψει ο φαντομας ο οποιος λειπει και παρακαλειται να επανελθει στο φορουμ :grin:.στην αρχη τον θεωρουσα λαθος αλλα μετα σε πολλα που εγραψε με κερδισε.σε οτι αφορα τα σχολια σου συμφωνω μαζι σου.εδω θελει εκτος απο εμφανιση και κυκλο και γνωριμιες πραγμα που δεν ειναι και παντα ευκολο...ποσο μαλλον σε ενα χαος οπως η αθηνα που εκει ειναι πιο δυσκολα να κινηθεις σε κλειστο κυκλο απο οτι η επαρχια προφανως.για να μην κουραζω και βγω οφ τοπικ η ταιλανδη συνισταται για τους λογους που εγραψες και για αλλους ακομα.
 

djzan

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2008
Μηνύματα
1.685
Like
0
Πόντοι
16
παιδια επειδη δεν εβγαλα ακρη τελικα ποσο επικινδυνα ειναι να μενεις
στο hotel eurasia? δεν εχω παει εξω απο 2νδ road kai de γνωριζω.
Ας βοηθησει καποιος παραπανω. Ευχαριστω για τις μεχρι τωρα απαντησεις.

ΠΙΠΙ εσυ τι λες? εγκρινεις το σημειο του EYRASIA? Θα εχω μηχανακι.

Αληθεια με τα ποδια ποση ωρα ειναι για walkign street;

 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
επισης για να μην παρεξηγηθω ποτε δεν εδωσα πληροφοριες εδω μεσα ουτε το επαιξα παλιος.και αν καποιος ποτε ρωτησει του συνιστω να διαβασει το thread απο την αρχη οπως κανω και εγω.απο εκει και περα τα υπολοιπα ειναι θεμα των παλιων.αυτοι αν θελουν μπορουν να ξερουν καλυτερα που εχουν παει ειτε διακοπες ολιγοημερες η μακρας διαρκειας μηνες κ.τ.λ. η που εχουν μενει εκει χρονια η μενουν μονιμα.το να δω διαφορετικες αποψεις απο ατομα που εχουν παει πολλες φορες κατω η εχουν μεινει χρονια κατω μεταξυ τους ειναι και λογικο γιατι ο καθενας μας εχει την δικια του κριση.αλλος βλεπει το ποτηρι μισογεματο αλλος μισοαδειο.ολα παντως καταχωρουνται και λαμβανοντια υποψην.εξαλλου εδω μας τυχαινουν στραβες στην χωρα μας δεν θα μας τυχουν σε ενα ξενο μερος?σιγουρα μαζι με την λαχταρα εχω και φοβιες και δισταγμους αλλα λεω να παω και εγω οπως η υπολοιπη μαζα κατω...αντε να δουμε...
 

Andrew19

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2006
Μηνύματα
109
Like
18
Πόντοι
1
Μια ερώτηση που έχει ένας φίλος μου από Ελλάδα που ενδιαφέρεται να πάει Ταυλάνδη.
Για να βγάλει λεφτά από το ΑΤΜ με την κάρτα της τράπεζας του (Κύπρου) πόσο θα πάει το μαλλί; Θα τον σφάζει η ισοτιμία; Ρώτησε την τράπεζα και του λένε κάτι γενικούρες του στυλ όσο σε χρεώνει η άλλη τράπεζα.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.464
Κριτικές
36
Like
38.104
Πόντοι
18.565
Αλλο συναναστρεφομαι με Ταυλανδους και κανω καποιες δουλειες "απο αποσταση" και αλλο παω να ανοιξω επιχειρηση στη Ταυλανδη.
Οσο εισαι εκτος της χωρας τους,ακομα και ενα παραρτημα της εταιριας σου να εχεις εκει,τα πραγματα ειναι χαλαρα...Κανεις μπιζνες μαζι τους,κερδιζεις εσυ,κερδιζουν κι αυτοι.
Οταν πας ομως να ανοιξεις επιχειρηση εκει και να κερδισεις εσυ,μονος σου,τα φραγκα που θα μπορουσε να βγαλει ενας Ταυλανδος αν ειχε το κεφαλαιο να επενδυσει,τοτε η κατασταση αλλαζει αρδην...
Εκει γνωριζεις "απο την αναποδη" ποσο "φιλικοι και εξυπηρετικοι" ειναι...Γι αυτους εισαι η κοτα με τα χρυσα αυγα και δεν εχει φιλοτιμο κανενας τους...Απο το πρωτο μεχρι το τελευταιο Ταυλανδο που θα συναναστραφεις,θα κοιταξει μεν κατα καποιο τροπο να σε εξυπηρετησει,αλλα μονο και μονο για να σε δαγκωσει...
Εγω συγκρινω την συμπεριφορα Ταυλανδων Κινεζων και Ελληνων πανω στη δουλεια που κανω. Αν για παραδειγμα ζητησεις μια πληροφορια απο εναν Κινεζο πανω στη δουλεια αποκλειεται να σου πει. Ο Ελληνας θα σου πει μονο αμα εχει ωφελος. Ο Ταυλανδος θα σε εξυπηρετησει ακομα και αν δεν εχει ωφελος η καμμια φορα και αν βγει χαμενος απο αυτο.
 

joedoe

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2008
Μηνύματα
470
Κριτικές
10
Like
68
Πόντοι
1.225
Σε ερωτηση με πμ συναγωνιστη τι εννοουσα για κάλυψη εξόδων οικογένειας κοπέλας όταν φαράγκ ανέβει χωριό θα ηθελα να συμπληρωσω. Κοπέλα που θέλει να ανέβει χωριό να δει τα 1-2 κουτσούβελα που της αφησαν οι προηγουμενοι ταυλανδοι "συζυγο-γκόμενοι" βρίσκει μια καλή ευκαιρία και το καθημερινο μεροκάματο να μην χάνει και την οικογενεια να δει, ζητωντας απο τον φαράγκ να πανε (φαραγκ πληρωνει εξοδα μεταβασης) στο Ισσάν. Εκεί είναι βέβαιο, ότι βλέποντας σε τι τρωγλες ζουνε, κοιμούνται όλοι σε στρωματα στο πατωμα και που μαγειρευουν, αρχιζουν να πληρωνουν τα παντα σε εκνευριστικο βαθμο. Σουπερ μάρκετ, φαγητο σε εστιατοριο, δωρακια κλπ. Ειδικά εστιατοριο πλακωνει όχι μονο το σοι αλλά και τυχόν διαφοροι συγγενεις. Τυγχανει βεβαια και ο συστηνομενος ως ξαδελφος να ειναι και ο συζυγος της ταυλανδης. αυτοι αφου τις κανουν τα κουτσουβελα, τις στελνουν κατω για το μεροκαματο και οσο η συζυγος πηδιεται για το μεροκαματο αυτοι απολαμβανουν πινοντας τα ουισκακια τους στο Ισσάν το βραδυ με τις παρεες και μαμωντας αλλες πιτσιρικες.
Θα ηθελα σε αυτο το φορουμ να πω ότι χαιρομαι οτι διδεται πλεον η κανονικη διασταση της ταυλανδης ως χωρα φτηνο-σεξ-τριπ και οχι κάποιος παραδεισος με χαμογελαστους ανθρωπους, διότι οι ταυλανδοι είναι κωλόρατσα με πολυ κακή νοοτροπία που εχει αποκτηθεί τελευταια χρόνια που ρέεει το εύκολο χρημα. Προσοχή μην σας ξεγελαν τα χαμογελα και τα "up to you". Ποτέ ταυλανδη δεν ερωτευεται φαραγκ, αγαπα τον ανδρα της χωρα της με την ιδια γλώσσα, ιδια βιωματα, ιδια κουλτουρα.Ο Φαραγκ βολεύει, διότι φαράγκ σημαίνει ευκολο χρήμα.
 

The Dick

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2006
Μηνύματα
266
Κριτικές
3
Like
195
Πόντοι
1
Ο Συνάδερφος joedoe είπε μια μεγάλη αλήθεια.

"Εγω εαν οικονομικά δεν με συνεφερε, δεν θα πατούσα τα πόδια μου ειδικά διότι οι Ταυλανδες μονο σαν ΑΤΜ σε βλέπουν ενώ οι Ταυλανδοί είναι αληταραδες του κερατά."

Το μόνο που θα συμπληρώσω είναι ότι  λογικό είναι να μας βλέπουν έτσι και αν θέλετε την γνώμη μου δεν έχουν και τόσο άδικο... (να μην επεκταθώ σε αυτό όλοι ξέρουμε γιατί) , ΑΡΑ πρέπει να είμαστε αρκετά προσεκτικοί εκεί κάτω, και λέγοντας προσεκτικός εννοώ να είμαστε πολύ μα πάρα πολύ επιφυλακτικοί με άλλα λόγια "Από όσα ακούς να μην πιστεύεις τίποτα και από όσα βλέπεις να πιστεύεις τα μισά".

Η Ταϋλάνδη δεν είναι "όμορφος κόσμος ηθικός αγγελικά πλασμένος", απλά είναι μια χώρα με αρκετές φυσικές ομορφιές που αξίζει να δει κάποιος, και με μια καλή και φτηνή βιομηχανία του σεξ που αξίζει κάποιος να την τιμήσει, και το βασικότερο είναι το ότι το όλο πακέτο προσφέρεται σε πολύ καλή και προσιτή για τον μέσο Έλληνα τιμή.

Πολλοί συνάδερφοι ενθουσιάζονται από το χαμόγελο την καλοσύνη, την ευγένεια των Ταϋλανδών και με τον τρόπο με τον οποίο τα πουτανάκια χειρίζονται το όλο θέμα σεξ. Λογικό είναι. Οι συνάδερφοι που είτε μένουν εκεί είτε έχουν μπεί λίγο ποιο μέσα στα πράγματα λένε ότι πίσω από τα χαμόγελα τις ευγένειες και τα "τρελές βραδιές αχαλίνωτου σεξ" υπάρχει στην καλύτερη περίπτωση το "να του τα φάμε".  [size=14pt]Αυτή είναι η αλήθεια. [/size]

Επίσης μια μικρή "συμβουλή"  Πήγαινε, πέρνα καλά βγάλε τα κέφια σου, και μόλις τελειώσεις δώσε την "αποζημίωση" στην κοπέλα και στείλε την στο καλό. Άμα σε "τρέλανε" είτε κράτα την περισσότερο είτε πάρε το τηλέφωνό της να την ξαναδείς όταν κάνεις κέφι. Αλλά μέχρι εκεί. Μην συνάπτεις καμία άλλη σχέση μαζί της εκτός από την επαγγελματική. Πρόσφερε τις υπηρεσίες της, πληρώθηκε, άιντε στην ευχή τώρα. (και μια ρητορική ερώτηση. Εάν το πουτανάκι θέλει να πάει στο χωριό του να δει τα παιδιά του ή την οικογένειά του πολύ καλά κάνει. Εσύ τι δουλειά έχεις να πας μαζί του; )


 

Μπικου

Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2010
Μηνύματα
535
Like
2
Πόντοι
6
Μια ερώτηση που έχει ένας φίλος μου από Ελλάδα που ενδιαφέρεται να πάει Ταυλάνδη.
Για να βγάλει λεφτά από το ΑΤΜ με την κάρτα της τράπεζας του (Κύπρου) πόσο θα πάει το μαλλί; Θα τον σφάζει η ισοτιμία; Ρώτησε την τράπεζα και του λένε κάτι γενικούρες του στυλ όσο σε χρεώνει η άλλη τράπεζα.
Πρωσοπικη μου εμπειρια με τραπεζα Πειραιως.
Ειχα ρωτησει για το ποση προμηθεια κρατουν για αναληψη απο ΑΤΜ στην Ταιλανδη και πηρα την κατηγορηματικη απαντηση: 5 ευρω ανα αναληψη + οτι χρεωνει η τραπεζα της ταιλανδης (150 μπατ).
Εκανα (ευτυχως) μονο 2 αναληψεις των 10000 μπατ (περιπου 250Ε) και αυτα τα καριολια κρατησαν 9 ευρω στην καθε αναληψη (περιπου 4% επι του ποσου).
Οταν τους ρωτησα γιατι αλλα μου λεγανε & αλλα χρεωσαν,κανεις απο την τραπεζα δεν μου εδωσε απαντηση,και οι ιδιοι δεν ηξεραν τι τους γινετε...
Αλλος ελεγε οτι μου κρατησαν ποσοστο (4%) επι του ποσου αναληψης,αλλος οτι στα 9 ευρω ηταν & το ποσο κρατησης της Ταιλανδεζικης τραπεζας :jerking:

Δεν ειμαι κανενας ψειρας η περιεργος αλλα εχω μια αρχη σ'αυτα τα μουνοπανα τους τραπεζιτες να μην χαριζω ουτε λεπτο του Ευρω.
Δλδ αν ειχα αποφασισει να κανω μονο αναληψεις απο ΑΤΜ(καμια 10ρια),αυτα τα αρχιδια θα μου ειχαν "κλεψει" πανω απο 100ευρω.

Γνωμη μου ειναι οτι αφου υπαρχει η Κασικορν (πρασινη τραπεζα),που δεχεται λογαριασμους απο ξενους,εχουμε μετρητα το βασικο ποσο που σκοπευουμε να ξοδεψουμε,βρισκουμε ανταλακτηριο με την καλυτερη ισοτιμια και μετα καταθετουμε το ποσο στην κασικορν.
Μας χρεωνει εφ'απαξ ενα μικροποσο (300-400μπατ αν θυμαμε καλα) και απο εκει και περα κανουμε οσες αναληψεις θελουμε οτι ποσο θελουμε χωρις αλλη χρεωση.
 

Μπικου

Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2010
Μηνύματα
535
Like
2
Πόντοι
6
Οι συναγωνιστες @joedoe και @The Dick ειναι πολυ ευστοχοι στα γραφομενα τους,την μεταστροφη των ταιλανδων προς την δυτικοτροπη κακιστη νοοτροπια την διαπιστωσα απο τις πρωτες κιολας μερες του 1ου ταξιδιου μου.
Απλα εχω μια μικροενσταση με την λεξη-εννοια "κωλορατσα",καθως θεωρω οτι ως λαος εχουν καλυτερες "ηθικες βασεις" απο εμας τους ελληνες και γενικοτερα τους δυτικους  λοιπους συγγενεις...

Η "προγονολατρικες" κοινωνικες και θρησκευτικες καταβολες τους "ευθυνωνται" για την ανεκτικοτητα και τα καλοσυνατα χαμογελα,αλλα η φτωχεια, & η ελλειψη κρατικης κοινωνικης προστασιας ,σε συνδυασμο με την ροη του "φαλαγκοχρηματος" τους εχουν μετατρεψει σε "μπατοκυνηγους". Ας μην ξεχναμε και τις δικες μας ευθυνες,ως επισκεπτες σ'αυτη τη χωρα.   
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Εμενα με ενοχλουν διαφορα "στερεοτυπα" με τα οποια εχουν διαποτιστει οι Ταυλανδοι,απο το πρωτο μεχρι τον τελευταιο.
Για αυτους "πας μη Ταυλανδος=πλουσιος" και ευκαρια να εκμεταλευτουμε τα πλουτη του.Ακομα και στο τελευταιο χωριο αυτη την αποψη εχουν.Επισης,αλλη προικα ζητουν οι γονεις της νυφης απο εναν Ταυλανδο και αλλη απο εναν φαρανγκ.
Ειχα δει ενα ντοκυμαντερ που κατα τη διαρκεια του επαιζε καποια τραγουδια "λαικα" δικα τους (τα λεγομενα Isaan music),και στη μεταφραση των στιχων σε πολλα απο αυτα,βασικος "ηρωας" ειναι ο πλουσιος φαρανγκ,τον οποιο εχει ονειρο η καθε χωριατισα Ταυλανδη να παντρευτει και να αλλαξει η ζωη της..Σε αλλα περιγραφεται ο ερωτας με καποιον φαρανγκ,που εφυγε πισω στη χωρα του και τη ξεχασε...Και το κλαμα παει συννεφο...
Μια κοινωνια επισης τη κρινουμε και στο συνολο της,αναλογα με το ποσο εχει παρεισφρησει η διαφθορα...Δε λεω βεβαια...Ακουγεται καπως φαιδρο να τους κρινουμε εμεις που ειμαστε "εκ των πρωταθλητων",αλλα αυτοι ειναι χειροτεροι κι απο μας...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom