Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 54 άτομα (0 μέλη και 54 επισκέπτες)

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
Ρε συ ΠΙΠΙ ΞΕΚΟΛΑ επιτελους, εχεις τα δικια σου το ιδιο και οι αλλοι. :s&m_1: :s&m_1:
ΦΤΑΝΕΙ!!!
Οσο για τον συγκεκριμενο Βλακα/κλωνο το μονο που εχω να πω ειναι οτι προκειται περι δυσλεκτικου ατομου και μεγα παραμυθατζη, και για να καταλαβετε ποιοι σας δουλευουν, καθησε 3,5 χρονια στη Ταυλανδη ειχε μπαρ με τον James, οπως λεμε ( home James) στον οδηγο μας, και αφου τα κονομησε οπως ειπε ηρθε στην Ελλαδα να κανει επενδυσεις. :jerking: :jerking:
Τεσπα ναστε ολοι καλα, και καλο ειναι να κρατατε καμμια πισινη οταν πατε κατω, καμια καρτα ή λιγα λεφτα εξτρα μη σας τυχει καμμια στραβη.
Παγκ οπως βλεπεις το σαιτ εχει αρκετες κολοτρυπιδες απλα μερικες ειναι πολυ δυσκοιλιες. :grin: :grin:
 

The Dick

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2006
Μηνύματα
266
Κριτικές
3
Like
195
Πόντοι
1
Συνάδερφοι, παρόλο που διαβάζω το forum ανελλιπώς σπάνια γράφω, γιατί δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω από αυτά που έχουν γραφεί, δεν έχω ταλέντο στο γράψιμο και δεν θέλω να σας κουράζω.

Ο βασικός λόγος ύπαρξης αυτού του forum είναι η ανταλλαγή εμπειριών από άτομα που τους αρέσει ο σεξοτουρισμός στην Ταϋλάνδη (και για να μην παρεξηγηθώ όταν λέω σεξοτουρισμός εννοώ σε ποσοστό 80%, με το άλλο 20% να είναι φαγητό φύση κλπ κλπ κλπ).

Ξεκινάω από την εξής απλή παραδοχή. Όλοι μας είμαστε διαφορετικοί. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να υπάρχουν διαφορετικές προσεγγίσεις σε θέματα όπως ομορφιά, κόστος, ποιότητα κλπ κλπ κλπ.

Το θέμα είναι ο καθένας μας να περνάει καλά κει κάτω.  Το τι σημαίνει καλά είναι καθαρά προσωπικό για τον καθένα μας. Πχ κάποιος περνάει καλά να τρώει από τα κιόσκια, και κάποιος άλλος δεν τα πλησιάζει. Σε κάποιους δεν αρέσουν τα τατουάζ και κάποιοι άλλοι τα λατρεύουν. Κάποιοι αρέσκονται στο να είναι "αγαπούληδες" (μην το παρεξηγήσετε δεν βρίσκω καλύτερη λέξη) και κάποιοι άλλοι μόλις ξεμπουκώσουν για τα καλά διώχνουν το πουτανάκι από το δωμάτιο να μην πιάνει χώρο. Άλλοι περνάνε πολύ καλά με 1500Ε για 20 μέρες και σε άλλους δεν φτάνουν 4-5 χιλιάρικα. Σε άλλους αρέσουν οι Ταϋλανδέζες με την λευκή επιδερμίδα και σε άλλους τους αρέσει η μαύρη. Άλλοι τρελαίνονται για την Πατάγια και άλλοι δεν περναν ούτε απέξω.

Θα μπορούσα να γράψω και άλλα παραδείγματα αλλά δεν θέλω να σας κουράσω.

Το λάθος είναι στο ότι δεν δεχόμαστε την διαφορετική γνώμη. Νομίζουμε ότι η δική μας προσέγγιση είναι η σωστή και οι άλλοι κάπου κάνουν λάθος. Επειδή λοιπόν το ταξίδι κει κάτω γίνεται για να περάσουμε καλά όλες οι παράμετροι έτσι όπως τις ορίζει ο καθένας για να περάσει καλά για μένα είναι αποδεκτές (για να μην παρεξηγηθώ μιλάω για ενήλικες)

Το λάθος που κάνουν μερικοί είναι να θεωρούν μαλάκες αυτούς που δεν ξοδεύουν το ελάχιστο δυνατό για να περάσουν καλά (πάντα σύμφωνα με τα δικά τους πρότυπα).  Συνάδερφε επένδυσες τα λεφτά σου με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, ΑΛΛΑ το ίδιο έκανα και γώ που χάλασα τα τριπλάσια τετραπλάσια από σένα. Το κέφι σου έκανες και το κέφι μου έκανα. Μην έρχεσαι να μου κάνεις χριστομάθεια πάνω στις επενδύσεις (= τι έκανα και πόσα ξόδεψα για να κάνω το κέφι μου)

Αυτά...
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Συνάδερφοι, παρόλο που διαβάζω το forum ανελλιπώς σπάνια γράφω, γιατί δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω από αυτά που έχουν γραφεί, δεν έχω ταλέντο στο γράψιμο και δεν θέλω να σας κουράζω.

Ο βασικός λόγος ύπαρξης αυτού του forum είναι η ανταλλαγή εμπειριών από άτομα που τους αρέσει ο σεξοτουρισμός στην Ταϋλάνδη (και για να μην παρεξηγηθώ όταν λέω σεξοτουρισμός εννοώ σε ποσοστό 80%, με το άλλο 20% να είναι φαγητό φύση κλπ κλπ κλπ).

Ξεκινάω από την εξής απλή παραδοχή. Όλοι μας είμαστε διαφορετικοί. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να υπάρχουν διαφορετικές προσεγγίσεις σε θέματα όπως ομορφιά, κόστος, ποιότητα κλπ κλπ κλπ.

Το θέμα είναι ο καθένας μας να περνάει καλά κει κάτω.  Το τι σημαίνει καλά είναι καθαρά προσωπικό για τον καθένα μας. Πχ κάποιος περνάει καλά να τρώει από τα κιόσκια, και κάποιος άλλος δεν τα πλησιάζει. Σε κάποιους δεν αρέσουν τα τατουάζ και κάποιοι άλλοι τα λατρεύουν. Κάποιοι αρέσκονται στο να είναι "αγαπούληδες" (μην το παρεξηγήσετε δεν βρίσκω καλύτερη λέξη) και κάποιοι άλλοι μόλις ξεμπουκώσουν για τα καλά διώχνουν το πουτανάκι από το δωμάτιο να μην πιάνει χώρο. Άλλοι περνάνε πολύ καλά με 1500Ε για 20 μέρες και σε άλλους δεν φτάνουν 4-5 χιλιάρικα. Σε άλλους αρέσουν οι Ταϋλανδέζες με την λευκή επιδερμίδα και σε άλλους τους αρέσει η μαύρη. Άλλοι τρελαίνονται για την Πατάγια και άλλοι δεν περναν ούτε απέξω.

Θα μπορούσα να γράψω και άλλα παραδείγματα αλλά δεν θέλω να σας κουράσω.

Το λάθος είναι στο ότι δεν δεχόμαστε την διαφορετική γνώμη. Νομίζουμε ότι η δική μας προσέγγιση είναι η σωστή και οι άλλοι κάπου κάνουν λάθος. Επειδή λοιπόν το ταξίδι κει κάτω γίνεται για να περάσουμε καλά όλες οι παράμετροι έτσι όπως τις ορίζει ο καθένας για να περάσει καλά για μένα είναι αποδεκτές (για να μην παρεξηγηθώ μιλάω για ενήλικες)

Το λάθος που κάνουν μερικοί είναι να θεωρούν μαλάκες αυτούς που δεν ξοδεύουν το ελάχιστο δυνατό για να περάσουν καλά (πάντα σύμφωνα με τα δικά τους πρότυπα).  Συνάδερφε επένδυσες τα λεφτά σου με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, ΑΛΛΑ το ίδιο έκανα και γώ που χάλασα τα τριπλάσια τετραπλάσια από σένα. Το κέφι σου έκανες και το κέφι μου έκανα. Μην έρχεσαι να μου κάνεις χριστομάθεια πάνω στις επενδύσεις (= τι έκανα και πόσα ξόδεψα για να κάνω το κέφι μου)

Αυτά...
Πολυ σωστη αποψη φιλε,συμφωνω απολυτα μαζι σου.
 

djzan

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2008
Μηνύματα
1.685
Like
0
Πόντοι
16
Μπα! Οι ίδιες γκόμενες είναι που πάνε από το ένα μέρος στο άλλο. Άσε που η παραλιακή έχει μεγαλύτερη ποικιλία.

παντως τα top που γαμησα εγω δεν κανουν πιατσα στη beach road. gogo girls και freelancers που βγαινουν αργα το βραδυ σε μπαρακια και clubs.
 

Επισκέπτης
οποιος μπορει ας γραψει κανα καλο hotel παταγια με χρηματα περιπου στα 1000
μπατ για δικλινο, καθαρο,ανετο δωματιο (μην ειναι πολυ μικρο δηλαδη)
και απαραιτητα να εχει πισινα και Joiner free. Αποσταση οσο θελει απο
walking street αφου θα εχουμε μηχανακι. οποιος βοηθησει ευχαριστω προκαταβολικα για να με βοηθησει στο ψαξιμο.
Αληθεια αυτο το welcome plaza τι λεει? εχει γινει καλυτερο η οχι?
Εφυγαν τα "εντομα" και "ερπετα" ?
Nan ta nan hotel ειναι λιγο μακρυα πισω απο το Carfoure πολυ μεγαλο δωματιο ,πισινα, ησυχια  ,ελευθερη εισοδο 400-500 μπατχτ.Αμα εχεις μηχανακι η καλυτερη επιλογη
 

Επισκέπτης
Ρε συ ΠΙΠΙ ΞΕΚΟΛΑ επιτελους, εχεις τα δικια σου το ιδιο και οι αλλοι. :s&m_1: :s&m_1:
ΦΤΑΝΕΙ!!!
Οσο για τον συγκεκριμενο Βλακα/κλωνο το μονο που εχω να πω ειναι οτι προκειται περι δυσλεκτικου ατομου και μεγα παραμυθατζη, και για να καταλαβετε ποιοι σας δουλευουν, καθησε 3,5 χρονια στη Ταυλανδη ειχε μπαρ με τον James, οπως λεμε ( home James) στον οδηγο μας, και αφου τα κονομησε οπως ειπε ηρθε στην Ελλαδα να κανει επενδυσεις. :jerking: :jerking:
Τεσπα ναστε ολοι καλα, και καλο ειναι να κρατατε καμμια πισινη οταν πατε κατω, καμια καρτα ή λιγα λεφτα εξτρα μη σας τυχει καμμια στραβη.
Παγκ οπως βλεπεις το σαιτ εχει αρκετες κολοτρυπιδες απλα μερικες ειναι πολυ δυσκοιλιες. :grin: :grin:
Κατα την ηλικια σου καλη και η ΜΑΛΑΚΙΑ ΣΟΥ.ποιος σου ειπε ρε οτι ειχα μπαρ εκει?καιεπισης οτι τα κονομισα  και κανω επενδυσεις Ελλαδα??
Σας εχω πει μακρυα απο γερους και αγαμητες γκομενες :τα μαντευουν ολα και τα ξερουν φυσικα ολα...πρωτοι στην επιδειξιομανια και στις παρλαπιπες!!!!!
 

djzan

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2008
Μηνύματα
1.685
Like
0
Πόντοι
16
Djzan,πρόσεχε γιατί με αυτά που γράφεις,θα σε αποκαλεσουν κι εσένα "ξερολα,βλάχο και κοπανο".Μη πας κόντρα στη "νέα τάξη" πραγμάτων που έχουν επιβάλλει μερικοί-μερικοί εδώ μέσα,που μόλις τολμησεις να διατυπώσεις διαφορετική άποψη σε βρίζουν με χυδαίο τροπο.είπαμε...οι μουναρες μαζευονται στη beach road και "25 μέρες=1000 ευρώ".

κοιτα, εγω περναω καλα ειτε εχω πολλα λεφτα ειτε λιγα. μετραει και η παρεα που θα'χεις σ'αυτο. αν εισαι μονος και βαριεσε θα πηγαινεις σε ολα τα μπαρακια και gogos και θα τρως πολλα λεφτα.
ενω αν εχεις μια καλη παρεα μπορεις να την αραξεις σε καποιο thai bar με ενα μπουκαλακι whiskey και να κανεις το χαβαλε σου!

περσι τον μαρτιο ξοδευα 100-120 ευρω την μερα αλλα παντα επαιρνα νωρις το βραδυ ενα agogo girl για short time και ενα freelancer για long. ξενυχτουσα καθε βραδυ στα bars και clubs.

ο λακης ολο πανω στο boom boom μ'επαιρνε τηλ. για να βρεθουμε.  :2funny:

τον οκτωβριο ξοδευα περιπου 50-70ευρω την μερα γιατι πηγα με λιγοτερα λεφτα. δεν εκανα τα τρελλα γουστα αλλα και παλι περασα πολυ καλα γιατι ειχα και καλη παρεα.  

παντως ποτε δεν φορτωσα γκομενα απο beach road, οχι επειδη τις φοβαμαι αλλα ποτε δεν βρηκα καποια που να μ'αρεσει πολυ.
ειδικα τον οκτωβριο την περπατουσα καθε απογευμα και βραδυ για φωτογραφιες. δεν ειδα καμια που να αξιζει.
εξαλου φαινετε και απο τις φωτος που ποσταρα. στη ws θα βρεις καλυτερες freelancers.  ;)

ειμαι σιγουρος οτι μπορεις να την βγαλεις και με 2000μπατ την ημερα αλλα αν πας για λιγες μερες δεν αξιζει.
 

Andrew19

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2006
Μηνύματα
109
Like
18
Πόντοι
1
Η άποψη μου είναι ό,τι με όσα λεφτά και να πας Ταυλάνδη (ειτε Πατάγια είτε Μπανγκόκ) θα περάσεις καλά και το πιθανότερο είναι να τα φας όλα.
Εγώ ξενοδοχείο πληρώνω με 500μπατ (να σκεφτείς ο ξενοδόχος λέει πλέον το δωμάτιο μου) και δεν είναι στου διαόλου τον κώλο, γιατί δεν με απασχολεί να δώσω λεφτά σε ξενοδοχείο πολλά. Αλλά με 50ευρώ τη μέρα θα μαζεύεις μόνο από την παραλιακή και θα τρως φτηνά πράγματα, με 100 έχεις μια άνεση ενώ με 150 περνάς χαλαρότατα.

Για τα κορίτσια της παραλιακής έχει και καλά και φτηνά, αρκετές είναι φοιτήτριες (ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ Η ΠΑΤΑΓΙΑ!!!) που βγαίνουν να κάνουν συμπλήρωμα στα λεφτά τους. Αλλά όσες είναι αξιοπρεπείς αργά το βράδυ πάνε στις ντίσκο, ενώ οι πατσόχες μένουν μετά τις 1 μήπως τις μαζέψει κανείς τυφλός/σουρωμένος.
 

Μπικου

Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2010
Μηνύματα
535
Like
2
Πόντοι
6
Μετά απορείτε γιατί οι Έλληνες που μένουν μόνιμα στην Ταϊλάνδη είναι εξαφανισμένοι... Η αλήθεια είναι πως προσωπικά δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω με αυτά που διαβάζω τον τελευταίο καιρό εδώ μέσα...
Πιστεψε με,θα βοηθουσε αφανταστα αν εγραφες την δικη σου αποψη περι των "πραγματων".
Εσυ εχεις την καλυτερη οπτικη στο θεμα,ζωντας πραγματικα, ολα αυτα που οι περισσοτεροι εξ'ημων ζουμε ως ψευδαισθηση...
 

Επισκέπτης
Αλλά με 50ευρώ τη μέρα θα μαζεύεις μόνο από την παραλιακή και θα τρως φτηνά πράγματα
Βαρέθηκα να παραθέτω αποδείξεις και παρόλα αυτά να κάνουμε συνέχεια κύκλους. Οπότε παραθέτω τα τελευταία μου σχόλια περί του θέματος και ύστερα πείτε αν θέλετε ότι στην Παττάγια χρειάζεσαι μίνιμουμ 500 ευρώ ημερησίως. Σκασίλα μου!  >:(

Πρώτο σχόλιο - Υποκειμενικό: Μόνο από την παραλιακή αξίζει να ψωνίζεις καθώς το επίπεδο των κοριτσιών είναι το ίδιο με των Agogo αλλά πολύ φθηνότερες και με μεγαλύτερη ποικιλία. Ο καθένας μπορεί να διαφωνήσει όσο θέλει αλλά οποιοσδήποτε κατηγορεί και απαξιεί τα υποκειμενικά γούστα του άλλου, είναι το λιγότερο ισχυρογνώμων και κομπλεξικός!

Δεύτερο σχόλιο - Αντικειμενικό: Περί του ότι θα τρως φτηνά πράγματα, έχω να πω ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα. Παρέθεσα τιμές και συγκεκριμένα μαγαζιά, αλλά εσείς διαφωνείτε μιλώντας με γενικότητες!
Θα επαναλάβω με συνοπτικές διαδικασίες:
Σουηδοταϊλανδέζικο κοντά στην WS. Μια χαρά μαγαζί και απ' ό,τι κατάλαβα το Σουηδέζικο έχει να κάνει μόνο ως προς την ιδιοκτησία καθώς η κουζίνα είναι καθαρά Ταϊλανδική. Εκεί λοιπόν, η ψαρούκλα η μεγάλη η ακριβή κοστίζει 220 μπατ! 220. Να το ξαναπώ; 220! Πλήρες πιάτο! Πηγαίνετε να δείτε και βγάλτε με λάθος. Με 220 μπατ λοιπόν, τρως καλά! Όχι φτηνιάρικα! Καλά! Έχει πολλά πιάτα εξίσου καλά και φθηνότερα.
BBQ με τα κάρβουνα στο τραπέζι. Θαλασσινά (γαρίδες, καβούρια κλπ) για δύο άτομα, με δύο μπύρες Chang και παγωτό, 450 μπατ. Κοινώς 225 το άτομο! Ναι 225! Πολύ και καλό φαΐ! Αν πάρεις κρεατικά είναι φθηνότερα μου είπανε, αλλά όταν είχαμε πάρει κρεατικά είχε κεράσει φίλος και δεν γνωρίζω την ακριβή τιμή.

Οπότε έχουμε 220+225=445 μπατ με ωραίο φαΐ που σκας. Πιες και δυο μπύρες για να τα κάνεις στρογγυλά 500 να είσαι άρχοντας. Θες να τρως κάθε μέρα ψαρούκλες και θαλασσινά; Με 500 καθάρισες, αλλιώς πάλι μια χαρά σου βγαίνει 400 και όλα αυτά χωρίς να πλησιάσεις πάγκο!
Δικαίωμά σου να δίνεις 2000 ευρώ τη μέρα για να τρως υπερκοστολογημένους αστακούς σε υπερπολυτελή εστιατόρια. Δικαίωμά σου που να πάρει. Κανείς δεν κατηγόρησε αυτούς που τα σκάνε. Αυτούς που κατηγορώ είναι όσους υποστηρίζουν ότι στην Παττάγια δεν βρίσκεις ποιότητα με λίγα λεφτά!
Και πάνω σ' αυτό θα σταθώ για να απαντήσω στο ωραίο σχόλιο του The Dick.
Ότι φίλε The Dick δεν κατακρίνουμε εδώ το πόσα θέλει να ξοδέψει ο καθένας και το τι είδους γούστα έχει. Η όλη αντιπαράθεση γίνεται επειδή μια μερίδα συναγωνιστών υποστηρίζουν ότι με 50 ευρώ μπορείς να ζήσεις αλλά όχι αξιοπρεπώς. Εγώ και άλλοι υποστηρίζουμε ότι μπορείς να ζήσεις ποιοτικότατα και με καθημερινή διασκέδαση!

Τα είπα για δέκατη φορά και έχει καταντήσει μονότονο και βαρετό. Σίγουρα οι επόμενοι θα πουν ότι είναι δικαίωμα του καθενός να ορίζει τη τσέπη του και κολοκύθια τούμπανα λες κι αυτό είναι το θέμα και ξανά τα ίδια. Πείτε ό,τι θέλετε αλλά παραθέστε στοιχεία. Εγώ βαρέθηκα!
Του χρόνου αν είμαι καλά θα ξανακατέβω και έτσι και πετύχω κανέναν από τους αντιφρονούντες θα βάλουμε στοίχημα. Θα φωτογραφίζω κάθε μέρα το τι τρώω και θα του δείχνω και αν βλέπει ότι είναι καλό φαΐ και της τάξεως των 400-500 μπατ (σημερινών τιμών) θα μου τα πληρώνει εκείνος, αλλιώς θα του δίνω 500 μπατ εγώ!
Να είναι σίγουρος ότι θα κάνω πολλές παρτούζες με τα λεφτά του. Πολλές και ωραίες καθώς στην παραλιακή δεν πληρώνεις βιτρίνα!  :sunglasses:
 

lakisscorpio

Μέγας
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.051
Κριτικές
14
Like
644
Πόντοι
4.255
κοιτα, εγω περναω καλα ειτε εχω πολλα λεφτα ειτε λιγα. μετραει και η παρεα που θα'χεις σ'αυτο. αν εισαι μονος και βαριεσε θα πηγαινεις σε ολα τα μπαρακια και gogos και θα τρως πολλα λεφτα.
ενω αν εχεις μια καλη παρεα μπορεις να την αραξεις σε καποιο thai bar με ενα μπουκαλακι whiskey και να κανεις το χαβαλε σου!

περσι τον μαρτιο ξοδευα 100-120 ευρω την μερα αλλα παντα επαιρνα νωρις το βραδυ ενα agogo girl για short time και ενα freelancer για long. ξενυχτουσα καθε βραδυ στα bars και clubs.

ο λακης ολο πανω στο boom boom μ'επαιρνε τηλ. για να βρεθουμε.  :2funny:

τον οκτωβριο ξοδευα περιπου 50-70ευρω την μερα γιατι πηγα με λιγοτερα λεφτα. δεν εκανα τα τρελλα γουστα αλλα και παλι περασα πολυ καλα γιατι ειχα και καλη παρεα.  

παντως ποτε δεν φορτωσα γκομενα απο beach road, οχι επειδη τις φοβαμαι αλλα ποτε δεν βρηκα καποια που να μ'αρεσει πολυ.
ειδικα τον οκτωβριο την περπατουσα καθε απογευμα και βραδυ για φωτογραφιες. δεν ειδα καμια που να αξιζει.
εξαλου φαινετε και απο τις φωτος που ποσταρα. στη ws θα βρεις καλυτερες freelancers.  ;)

ειμαι σιγουρος οτι μπορεις να την βγαλεις και με 2000μπατ την ημερα αλλα αν πας για λιγες μερες δεν αξιζει.

Τι να κανω,ρε Ζαν..................που'να το ηξερα????ηθελα να σε δω αλλα εσυ ολο  :knockinb:
αμαν πια!!!
 

stefan00

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
3.974
Like
339
Πόντοι
36
οποιος μπορει ας γραψει κανα καλο hotel παταγια με χρηματα περιπου στα 1000
μπατ για δικλινο, καθαρο,ανετο δωματιο (μην ειναι πολυ μικρο δηλαδη)
και απαραιτητα να εχει πισινα και Joiner free. Αποσταση οσο θελει απο
walking street αφου θα εχουμε μηχανακι. οποιος βοηθησει ευχαριστω προκαταβολικα για να με βοηθησει στο ψαξιμο.
Αληθεια αυτο το welcome plaza τι λεει? εχει γινει καλυτερο η οχι?
Εφυγαν τα "εντομα" και "ερπετα" ? :))))
το fliper lodge soi 7 σχεδον πανω στην παραλια ..πηγαινω τα τελευταια 6 χρονια ,low season ,με 1100 b δωματιο στην beach road top floor με την πισινα στην ταρατσα 10 σκαλια επανω..σουπερ με λιγο θορυβο απο τα μπαρακια που ανοιξαν απο κατω ομως,το λεω γιατι εγω εχω ενα θεματακι με το θορυβο..ενοειτε οι γκομενες μπαινουν free και αψογη ασφαλεια...το wifi εχει 20 b την ωρα... εναλακτικα sun shine λιγο ακριβοτερα τα καλα του δωματια
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
το fliper lodge soi 7 σχεδον πανω στην παραλια ..πηγαινω τα τελευταια 6 χρονια ,low season ,με 1100 b δωματιο στην beach road top floor με την πισινα στην ταρατσα 10 σκαλια επανω..σουπερ με λιγο θορυβο απο τα μπαρακια που ανοιξαν απο κατω ομως,το λεω γιατι εγω εχω ενα θεματακι με το θορυβο..ενοειτε οι γκομενες μπαινουν free και αψογη ασφαλεια...το wifi εχει 20 b την ωρα... εναλακτικα sun shine λιγο ακριβοτερα τα καλα του δωματια
stefan,παρεκλεινεις απο το δογμα "1600 μπατ την ημερα με ολα μεσα" και θα ηθελα να σε επαναφερω στη ταξη γιατι κινδυνευεις παραυτα να χαρακτηριστεις και εσυ "Ξερολας,βλαχος και κοπανος". ;)
Αν δινεις 1100 μπατ για υπνο,πως θα μπορεσεις με τα υπολοιπα 500 μπατ,να φας και να πηδηξεις? :think:
Ακομα και οι βραβευμενοι με Νομπελ "οικονομολογοι του Ταυλανδη sex trip",αποφαινονται οτι μια ψαρουκλα (ισα με καρχαριας ενα πραμα),θα σου κοστισει 220 μπατ.Βαλε και ενα νερο φτασαμε στα 250...Με τα υπολοιπα 250 μπορεις και να πηδηξεις? :think:
Για στασου ομως... :hmm:
Μηπως οι "οικονομολογοι" μας εχουν λυση ΚΑΙ σε αυτο το προβλημα?..Πηδημα με 250 μπατ? :new_shocked:

Η καλυτερα να φωναξουμε το ΝΙΚΟ ΣΑΜΟΙΛΗ?
 

bestathens1972

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
613
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Πιστεψε με,θα βοηθουσε αφανταστα αν εγραφες την δικη σου αποψη περι των "πραγματων".
Εσυ εχεις την καλυτερη οπτικη στο θεμα,ζωντας πραγματικα, ολα αυτα που οι περισσοτεροι εξ'ημων ζουμε ως ψευδαισθηση...

Δεν μπορώ να δώσω πολλές συμβουλές απλά γιατί μιλάμε για διαφορετικά μεγέθη... Το να είσαι στην Ταϊλάνδη για δουλειά είναι, (στην πλειονότητα των περιπτώσεων), διαφορετικό από το να είσαι τουρίστας. Συνήθως ο μόνιμος κάτοικος είναι χορτασμένος σεξουαλικά επομένως δεν εστιάζει στην ποσότητα των γυναικών αλλά κυρίως στην ποιότητα. Άλλωστε ποιος από μας θα άντεχε να κάνει τη ζωή του τουρίστα καθημερινά και την επόμενη να ξυπνάει στις 7 για να πάει στη δουλειά του; Επίσης μιλάμε για τελείως διαφορετικά οικονομικά μεγέθη... Απλά τα πράγματα. Βέβαια ας μην παραβλέψουμε το γεγονός πως υπάρχει το αυταπόδεικτο πλεονέκτημα του μόνιμου στο να κάνει περισσότερα πράγματα με "καθημερινές" κοπέλες, πράγμα όμως που είναι πάααααααααααρα πολύ δύσκολο όταν ζείς σε μικρές πόλεις. Μακρυά από την Πατάγια και την Bangkok υπάρχει μεγάλος συντηρητισμός! Κρίνω λοιπόν πως η άποψη ενός μόνιμου δεν βοηθά και πολύ κάποιον "sex tripper"... Αν θέλετε τώρα την προσωπική μου άποψη χρησιμοιποιώντας μια παροιμία παραφρασμένη είναι "αναλόγως του παρά σου γαμάς και την κυρά σου" και όποιος συμφωνήσει συμφώνησε! :cheesy:  
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Αν θέλετε τώρα την προσωπική μου άποψη χρησιμοιποιώντας μια παροιμία παραφρασμένη είναι "αναλόγως του παρά σου γαμάς και την κυρά σου" και όποιος συμφωνήσει συμφώνησε! :cheesy: 
Πιπερι στο στομα... :knuppel:
Ειπαμε...Με 500 μπατ,πηδας τα καλυτερα μωρα...Που "ως γνωστον",συνοστιζονται κατα χιλιαδες καθε βραδυ στη beach road...
Εκει πραγματικα "σου φευγει το κεφαλι" απο τα μωρα που κανουν πιατσα...Απο τη Μις Γιανγκ Ταυλανδη (παερελθοντων ετων βεβαια),μεχρι τη "Μις Μαυροτσουκαλο" και "Μις Μητροτητα"... :2funny:
 

bestathens1972

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
613
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Άλλη μια διαφορά τώρα που το λες... Έχω καμιά διετία να περάσω από τη beach road.
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Άλλη μια διαφορά τώρα που το λες... Έχω καμιά διετία να περάσω από τη beach road.
Δε χανεις και τιποτα...Η για την ακριβεια δε βλεπεις και τιποτα...Στα σκοτεινα μερη δε φαινονται οι γκομενες,γιατι ειναι τοσο μαυρες που δε τις ξεχωριζεις...
Που και που βεβαια χαμογελανε,οποτε ακολουθεις τη μασελα για να τις προσεγγισεις... ;)
 

Επισκέπτης
@pipinomaniac
Ξέρεις, με την ειρωνεία μιλάς πολύ χωρίς να λες τπτ επί της ουσίας. Απόδειξη τα 3 τελευταία σχόλιά σου.
Κάνε ό,τι νομίζεις, τις ίδιες μαλακίες δεν πρόκειται να κάνω εγώ. Μεγάλωσα πλέον... Αρκεί μόνο και μόνο που παρατέθηκε και η άλλη πλευρά του νομίσματος και οι καινούριοι συναγωνιστές θα μπορούν να κάνουν καλύτερες συγκρίσεις.
 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
Κατα την ηλικια σου καλη και η ΜΑΛΑΚΙΑ ΣΟΥ.ποιος σου ειπε ρε οτι ειχα μπαρ εκει?καιεπισης οτι τα κονομισα  και κανω επενδυσεις Ελλαδα??
Σας εχω πει μακρυα απο γερους και αγαμητες γκομενες :τα μαντευουν ολα και τα ξερουν φυσικα ολα...πρωτοι στην επιδειξιομανια και στις παρλαπιπες!!!!!

Ωφειλω να ζητησω συγνωμη!!! :S
Πραγματι δεν ειχες πει οτι ειχες μπαρ, λαθος δικο μου, την πατησα γιατι εγραφα γρηγορα.
ΑΛΛΑ ΜΑΣΑΖ!!!! Νατη η μαμασαν μας βγηκε μπροστα. :tits2: :tits2:
Εσυ εγραψες οτι ησουν απο τους λιγους Ελληνες που εβγαλες λεφτα απο αυτη τη δουλεια. :referee:
Και τωρα που τα διορθωσα κανενα σχολιο για το ΒΛΑΚΑΣ/ΚΛΩΝΟΣ και ΔΥΣΛΕΚΤΙΚΟΣ θα κανεις; :hmm:
 

Μπικου

Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2010
Μηνύματα
535
Like
2
Πόντοι
6
Το να μετατρεψουμε το θρεντ σε "καρακατσουλιο" ειναι το πιο ευκολο πραγμα.
Μας τιμα ομως αυτο το πραγμα ?

Σιγα,θα πει κανεις,τι ειναι πια αυτο το "Ταιλανδη sex trip"... Ειναι κανα ευαγγελιο των απανταχου sexoταξιδευτων της Ταιλανδης ?

Καποιος φιλος μου εκμυστηρευτηκε το "ανχος" του μη τυχων την ωρα που διαβαζει η ποσταρει,μπει καποιος στο δωματιο και δει τα "περιθωρια" της σελιδας με τις διαφημησεις των στουντιο... Ενω ηθελε πολυ να συμμετεχει,το "περιβαλλον" του δημιουργει αυτο το ανχος...
Τι θελω να πω μ'αυτο ?

Πριν αποφασισω να ποσταρω,διαβαζα επι ενα χρονο περιπου το θρεντ απο την αρχη,με ταξιδευε...Με ταξιδευε σ'εναν τοπο που ηθελα πολυ να παω αλλα δεν το αποφασιζα.Ετσι με την φαντασια μου "απεικονιζα" στο μυαλο μου τις καταστασεις που περιεγραφαν ολα τα αξιολογα ατομα που εχουν ποσταρει τις εμπειριες τους κατα καιρους.Παρακολουθησα μεσα απο γραπτα να ξετυλιγονται καταστασεις: Eρωτες,με τις "μαγγισες του Σιαμ"(που λεει και ο "αδελφος" μου Pagtao),Φιλιες μεταξυ των "μελων" που αναπτυχθηκαν με τον χρονο,ο ενας με τον τροπο του βοηθουσε τον αλλο.Συμβουλες "χρυσαφι" απο πολλα απο τα παιδια,ετσι,χωρις καποιο "κερδος",παρα μονο απο την ανθρωπινη και κυριως αντρικη αναγκη να μοιραζομαστε πραγματα...
Παντα υπηρχαν και θα υπαρχουν διαφωνιες και διαφορετικοτητες,αυτο ειναι και το νοημα της ζωης, που μας ωθει σε συνεχομενη ενεργεια,μεχρι την "φυσικη" μας εξαντληση... Τοτε μενουν μονο οι πραγματικες φιλιες και οι αναμνησεις...
Η ανωνυμια που προσφερει το ιντερνετ ειναι πολυσημαντη.Απο τη μια ολοι γινονται ενα,μεσα απο το κοινο ενδιαφερον και την ανταλλαγη αποψεων,χωρις να υπολογιζονται οι οικονομικες-κοινωνικες διαφορες,απο την αλλη,με ενα επιτειδευμενο προφιλ ο καθενας μπορει να πλασαρει αυτο που θα ηθελε να ειναι και οχι αυτο που πραγματικα ειναι,δημιουργοντας καταστασεις καμια φορα & εκ του πονηρου.
Ε και... Η φυση, απο κατασκευης της, ειναι "προγραμματισμενη" να αποβαλει τους επικινδυνους οργανισμους,αλλιως πεθαινει και αναδημιουργειτε... δεν το λεω εγω,ο Δαρβινος το λεει.
Αρα τι πιο απλο,απ' το να δωσουμε θεση στην ανοχη και στην ευγενεια(πολλη παρεξηγημενη εννοια στην Ελλαδα :2funny:).
Ολοι οσοι θελουν να "καταστρεψουν" θα αποβληθουν απο τον "οργανισμο"-αν και δεν νομιζω οτι καποιο μελος εχει τετοιους σκοπους...

Μια παραπανω παρεμβαση του Lordjim ειναι πολυ σωστη,ας παραθεσουμε τις αποψεις μας απλα και ο "αναγνωστης" ας επιλεξει ποια θεωρει οτι του ταιριαζει.Ο Djzan εδωσε με ψυχραιμια απαντησεις σε πολλα "θεματα" που τεθηκαν,με τις οποιες(απαντησεις) συμφωνω & εγω με την μικρη μου πειρα.Ο εταιρος "αδελφος" μου pipinomaniac,θεωρει εαυτον θιγμενο και εχει δικιο.28/12/05 ημερομηνια εγγραφης του και παρα πολλα ταξιδια στην πλατη του,τα ποστ του με πληροφοριες ακριβεστατα.Πολυ πριν γνωριστουμε το διαπιστωσα αυτο και επι του "πρακτεου",για να μην θεωρηθω και προκατηλημενος υπερ του.
Ο Pagtao προσπαθει καιρο τωρα να κρατησει το θρεντ "ζωντανο",με τα απιστευτα κειμενα του που περιεχουν και παρα πολλες πληροφοριες,κατηγορηθηκε ως "λαοπλανος" και "γλαφυρος".Ποιος ομως τον γνωρισε πραγματικα και εχει παραπονο μαζι του ?
Τελειωνω το "παραληρημα" μου με 3 λεξεις Ψυχραιμια - Ανοχη - Χιουμορ...

(Αν δεν ημουν "κατω" με γριπη και πυρετο δεν νομιζω να τα εγραφα αυτα... :2funny:  Οποτε sorry και για την ορθογραφια...)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom