Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 28 άτομα (0 μέλη και 28 επισκέπτες)

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.464
Κριτικές
36
Like
38.103
Πόντοι
18.565
Ρε παιδια μπορειτε να μου πειτε τι ωρα ειναι τωρα στην Ταυλανδη; -οχι οτι δεν ξερω αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως μπορει τετοια ωρα καποιοι να κανανε 10000 χιλ. για να πανε εκει κατω και να καθονται μπροστα σε ενα πληκτρολογιο και να  :jerking: Νομιζω παντως οτι οσο απανταμε στον φιλο το spy ba-lakia τοσο ο ανθρωπος θα παραλογιζεται και θα συνεχιζει τις ασυναρτησιες του.(Προσπαθησα πολυ να μην απαντησω σε οτι γραφει αλλα ο ανθρωπος ειναι κλασσικος.......................(μπορειτε να συμπληρωσετε εσεις το υπολοιπο)
 

brazileiro

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2011
Μηνύματα
76
Like
0
Πόντοι
0
το προβλημα ειναι!! οτι καποιοι θελουν να πηδηξουν τζαμπα!!

σου δινει τα νιατα της το κοριτσακι δωσε κατι καρμιρη!

απο το να καθεσαι να βριζεις τους παππουδες που τους σεβομαι και μακαρι να φτασω στην ηλικια τους ενω το προβλημα ειναι οτι ανεβαζουν της τιμες!

υπαρχει και η μαλακια-τοσο απλα !!
Θα παρει οσα πρεπει!!! Ασε φιλε το ποσο πηδαω εγω και τι πληρωνω μην το ψαχνεις!!Εσυ με ποιου εισαι τελικα με τους παπουδες η με τι μαλακια?
 

tsafus

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
326
Like
16
Πόντοι
1
το οσο πρεπει το οριζεις εσυ? κανεις κουμαντο στο κορμι της ?

με το δικαιο ειμαι! (οσο μπορω δηλαδη γιατι ειμαι κ ανθρωπος)

η  αποδεχεσαι αυτα που ζηταει η οχι!


οπως δεχονται κ τα κοριτσακια τον καθε κουτσο, στραβο, παππου, μαλακα , απλυτο,αρρωστο κτλ
 

taou

Μέλος
Εγγρ.
27 Αυγ 2010
Μηνύματα
344
Κριτικές
2
Like
3
Πόντοι
1
πλάκα κάνουμε ρε παιδιά; ο άλλος είναι ταιλάνδη, 3 κ μισή και μιλάει στο φόρουμ!  :think:
 

brazileiro

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2011
Μηνύματα
76
Like
0
Πόντοι
0
Η αναζήτηση - καρπουκεφαλε - δε βρήκε κάποιο έγγραφο.

Υποδείξεις:

   * Βεβαιωθείτε ότι η ορθογραφία όλων των λέξεων είναι σωστή.
   * Δοκιμάστε άλλες λέξεις-κλειδιά.
   * Δοκιμάστε πιο γενικές λέξεις-κλειδιά.
    :2funny:  :2funny:  :2funny:   :2funny:

Τι; όταν έρθεις Ελλάδα; :headbang: :headbang:

Γιατί τώρα που είσαι :think:pataya καρπουζοκεφαλε για να μην εχεις απορια!!
Και τωρα στοπ ws συνεχεια γιατι ειναι η καλυτερη ωρα για ψωνισμα ...για να μαθενεται....
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Η αναζήτηση - καρπουκεφαλε - δε βρήκε κάποιο έγγραφο.

Υποδείξεις:

   * Βεβαιωθείτε ότι η ορθογραφία όλων των λέξεων είναι σωστή.
   * Δοκιμάστε άλλες λέξεις-κλειδιά.
   * Δοκιμάστε πιο γενικές λέξεις-κλειδιά.
    :2funny:  :2funny:  :2funny:   :2funny:

Τι; όταν έρθεις Ελλάδα; :headbang: :headbang:

Γιατί τώρα που είσαι :think:
μην δινεις σημασια ρε Παγκ συνεχισε τα λατρεμενα κειμενα και ασε μερικους ζηλιαρηδες να λενε οτι θελουν.
 

gioro27

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2005
Μηνύματα
222
Like
2
Πόντοι
1
Δηλαδη ο spyba ειναι ο μωησυς του φορουμ? γιατι θα τρελαθω με αφτα που γραφει ημαρτον που λεει και ο Γεωργιου
μαζεψου και respect spyba
ραντεβου 6 μαρτιου πατονγκ μπικ και pagtao
ΠΑΜΕΕΕΕ
 

tsafus

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
326
Like
16
Πόντοι
1
ο μαλακας σιγουρα! μου 8υμιζει κατι φλωρους που εχουν παρεα 4-5 ατομα αλανια και ξεκιναει ο φλωρος φασαρια βασιζομενος στα αλανια που εχει παρεα!!

 

hank

Μέλος
Εγγρ.
4 Σεπ 2008
Μηνύματα
248
Like
0
Πόντοι
1
Ρε συ sbyba τωρα περιμενεις να ψωνισεις ρε συ φιλε, στο τελος της λαικης για να πεσουν οι τιμες η για να παρεις οτι απεμεινε? Ρε συ φιλε πανε τα καλα κομματια αγορι μου φορτωθηκαν ηδη!!!Εγω ειμαι κομπλε με φοβερο 23χρονο ψηλο με ποδαρες και εσυ περιμενεις να ψωνισεις?????? Και θα βγαλεις και τις 10 εντολες τις Ταυλανδης????? Ημαρτον ρε συ φιλε, Ημαρτον!!!!
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.464
Κριτικές
36
Like
38.103
Πόντοι
18.565
Ναναι καλα ο ανθρωπος απο οτι φαινεται 3 μερουλες μεχρι το Σαββατο θα περασουνε πιο γρηγορα αν συνεχισει να γραφει στο φορουμ.
 

Pagtao

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.328
Like
0
Πόντοι
16
Και τωρα στοπ ws συνεχεια γιατι ειναι η καλυτερη ωρα για ψωνισμα ...για να μαθενεται....

Αντε μάστορα ξεκίνα επιτέλους, τι θα πάρεις τέτοια ώρα τα ladyboys μείνανε και οι λουλουδούδες!

Μη ξεχάσεις να περάσεις από τη web camera που έχει έξω από το παγωτατζίδικο με τη μασκότ, όχι το τούρκικο.
και να μας κάνεις τζά!

Αν δουλεύει ακόμη....

Αληθεια εσυ εχεις κανει εμβολιο ηπατιτιδας? αυτα επρεπε να λες τοσο καιρο στο φιλοσου λακη και στο φορουμ και οχι τις αρλεκινοιστοριες σου!!!
Αμέ! αλλά τώρα ψάχνω εμβόλιο κατά της spybalitidas μιλάμε για ύπουλη και καταστροφική ασθένεια.
Μόλις εμφανίζεται έχεις ένα κόμπο στο στομάχι.Μετά τάσεις για εμμετό και στη συνέχεια σου πρήζονται τα αρχίδια.
Οσο περνάνε οι μέρες τα συμτώματα αλλάζουν, σου πέφτουν τα μαλλιά,χάνεις τα μυαλά σου και στο τέλος θέλεις να κόψεις τις φλέβες σου!Μιλάμε για γαμάτη ασθένεια.
Ελπίζω το ΙΚΑ να δικαιολογεί τέτοια σπάνια εμβόλια.

Τον Λάκη δε θα τον ξαναβάλεις στο βρωμόστομα σου.Για μένα λέγε ότι μαλακία θέλεις, αντέχω.



Ειχα μια απορία με τον Μπικ αν θα φτάσουμε την 2000 σελίδα το Μάρτη...μπααααα, σε δυό μέρες διχιλιαρίζουμε!
SPάσαμε νούμερα ακροαματικότητας :dancing:
 

Pagtao

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.328
Like
0
Πόντοι
16
Λέμε και καμμά μαλακία παραπάνω να περάσει η ώρα... :hammer:
Και τώρα δουλειά.Χρωστάω το τελευταίο μέρος της ιστορίας που σε όποιον δεν αρέσει page down,escape,exit,shutdown etc

Αφιερωμένη σε εκείνα τα μέλη που βλέπουν την Ταϊλάνδη όχι μόνο σαν ένα φτηνό sex προορισμό.

Λάκη καλό ύπνο και ταχεία ανάρρωση
 

Συνημμένα

  • PhiPhi.jpg
    PhiPhi.jpg
    132,5 KB · Εμφανίσεις: 15

Pagtao

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.328
Like
0
Πόντοι
16
Τελευταίο Μέρος
Ο βαρκάρης ο Αλή περίμενε στη παραλία.Ήταν εκεί από τα χαράματα.Καθάρισε τη βάρκα του, έκανε σέρβις στη εξωλέμβια με τη μακριά ουρά και περίμενε το γκρουπ.Δηλαδή εμένα με την καλή μου.Εκείνη μπήκε σε ένα "μίνι μάρκετ" και ψώνισε διάφορες λιχουδιές.Καρπουζοπασατέμπο, πατατάκια, χυμούς,σάντουιτς, μπανάνες, κλπ.
Η εκδρομή ήταν ολοήμερη.
Η μηχανή ξεκίνησε με θόρυβο και αφού στρίψαμε τη βορειοδυτική γωνιά του νησιού βάλαμε πλώρη για το Πι Πι Λε. Ξεκινήσαμε λίγο νωρίς για να προλάβουμε την απόβαση των χιλιάδων φαλάνγκ που θα έφταναν με τα ταχύπλοα σκάφη. Τους είχα δει στη προηγούμενη εκδρομή που είχαν κατακλύσει την "Παραλία" του Ντι Κάπριο .
Είχα πολύ καλή διάθεση η μέρα ήταν καλοκαιρινή και το φρέσκο θαλασσινό αεράκι πλημμύρισε τα πνευμόνια μου.
Η συνοδός μου και αυτή χαρούμενη, απέφευγε τον ήλιο αλλά και την αλμύρα.Μελαχρινό κορίτσι του Ισαάν!Γέλασα.
Ο καπετάνιος βαστούσε γερά τη μηχανή του και μας πήγε στο νησί σε μισή ώρα.Στη παραλία ήσαν ήδη πέντε-έξι βάρκες και μερικοί φυσιολάτρες.Κατέβηκα και περπάτησα με το κορίτσι.Έπιασα τον εαυτό μου να σφυρίζει...εγώ και εσύ, εσύ και εγώ μόνοι πάνω στη γη…ω,ω,ω! μόνοι στη γη....
Πόσο να μείνει κανείς για να χορτάσει αυτό το υπέροχο νησάκι….Κάναμε μπάνιο, πήγαμε  στο δασάκι και μετά στην
άλλη πλευρά του νησιού. Εκεί έχει σχηματιστεί στα βράχια μία τρύπα που βλέπει στην άλλη πλευρά σαν αυτές που έχουν τα κάστρα για τους πολεμιστές!Φυσικό φρούριο πειρατών.
Μετά τις φωτογραφίες και αφού πλάκωσε το καρακιτσαριό να δούνε από κοντά "The beach" ξεκινήσαμε για το γύρο του νησιού.Ο Αλή μπαμπά μας πήγε και στη σπηλιά του.Εκεί πριν πολλά χρόνια καμιά σαρανταριά κλέφτες το είχαν κάνει άντρο.Όταν βαριόντουσαν ή είχε φουρτούνα έπιναν ρούμι και ζωγράφιζαν στους γύρω τοίχους.
Μετά από  εκεί  μας πήγε σε ένα κολπίσκο.
Αυτό το μέρος,λαγκούν όπως το λέγανε είναι εξωπραγματικό!Γύρω-γύρω απότομοι γκρεμοί και στη μέση λιμνοθάλασσα. Φοβερό μέρος για μπάνιο και εξερεύνηση.Είχε πολύ πλάκα η ηχώ στους γύρω βράχους.
Τα νερά καταπράσινα και ζεστά.Σταματήσαμε για μια ώρα.Εμ γιατί ναύλωσα κοτζάμ Αλή βαπόρ.
Μετά μας πήγε στη γνωστή παραλία με τα πηθικάκια και κλείσαμε σε ένα άλλο  κολπίσκο για μπάνιο και ηλιοθεραπεία.

Το απόγευμα ήμασταν πίσω στη βορινή παραλία του μεγάλου νησιού κουρασμένοι αλλά ευτυχισμένοι.Εγώ θα μπορούσα να μείνω για πάντα.Βρήκα τον Παράδεισο μου.Το βράδυ μείναμε στο μπανγκαλόου.Πήρα φαγητό σε πακέτο,μισή ντουζίνα μπύρες και αράξαμε στη βεράντα.Όποιος δεν ήρθε έχασε.Τα κουνούπια μαζεύτηκαν απειλητικά γύρω μας και σαν Ιαπωνικά Zero έκανα εφόδους.Παίρνω τις μπύρες και πάμε μέσα.Το πάρτυ συνεχίστηκε στη δροσιά του δωματίου και μακριά από τα ¨καμικάζι¨.Τα φώτα χαμήλωσαν και ξεκίνησε το παιχνίδι των αισθήσεων.Το κορίτσι ήταν εκεί, μυρωδάτο και τρυφερό.Οι εικόνες της εκδρομής που περνούσαν  από μπροστά μου, η βραδινή ατμόσφαιρα, οι μπύρες αλλά πιο πολύ η γλυκιά της παρουσία με έκαναν να νιώσω μαγικά.Απογείωση σε ουρανούς πανέμορφους ευτυχίας και γαλήνης.Έξω από τα παράθυρα κοιτούσα τα αστέρια.Ήταν τόσο φωτεινά και κοντινά.Ίσως και να ήμουν ταξιδιώτης στο διάστημα.Τα μάτια μου έκλεισαν και το μόνο που θυμάμαι ήταν ότι  ένας άγγελος με παρέλαβε από το κρύο κενό και με σκέπασε με τα φτερά του.Την άλλη μέρα το πρωί ο άγγελος  ήταν εκεί.
Ξέχασε να επιστρέψει, ξέχασε να βγει από το όνειρο  και κοιμήθηκε δίπλα μου.
Τα καλά κρατάνε λίγο και πάντα έχουν ένα τέλος.Μόνο έτσι θα ερχόντουσαν και οι επόμενες χαρές.
Το καραβάκι μας πήγε πίσω στο Πουκέτ.Όλο αυτό  το τουριστοκοπάδι μου φαινόταν εξώκοσμο.Ήθελα να πάω  πίσω
στη καλύβα μου.Το μίνι βαν μας κατέβασε πίσω στο ξενοδοχείο της Πατόνγκ.Παράδεισος και κόλαση να είναι τόσο κοντά…σίγουρα θα ξαναπάω εκεί.
Οι λιγοστές ημέρες που έμειναν πέρασαν ταχιά.Το κορίτσι έμεινε μαζί μου μέχρι το τέλος.Δεν τη ξαναείδα από τότε.
Η εποχή των κινητών τηλεφώνων  και των εμπορικών κέντρων είχε ξεκινήσει.Οι εποχές σιγά-σιγά άλλαξαν. Μεταμορφώθηκαν και οι συμπεριφορές των ανθρώπων, δυτικών στην αρχή, παρασύροντας μετά και τους άλλους λαούς.
Το αεροσκάφος της Silkair ήταν αυτό που με πήρε από το Πουκέτ πίσω στη Σιγκαπούρη.Δεν περίμενα να περάσω τόσο όμορφα στη δεύτερη επίσκεψη μου.Φυσικά πάντα θα θυμάμαι το πρώτο ταξίδι αλλά τούτη τη φορά ήταν διαφορετικό.
Ρε μπας και κάθε φορά που θα έρχομαι εδώ να είναι και καλύτερα;
Το τεράστιο αεροπλάνο της Singapore Airlines απογειώθηκε και τράβηξε πορεία για Αθήνα.Μέσα του βρίσκομαι και εγώ γεμάτος σκέψεις και εικόνες από το παραμυθένιο μου ταξίδι.
Επιτέλους  έγινε αληθινό ένα όνειρο ετών, η επιστροφή στη γη του Σιάμ.
Ίσως και να μη σταματήσω να πηγαίνω μέχρι να βρω επιτέλους την πραγματική μου Ιθάκη.
                                                                                 
                                                  ΤΕΛΟΣ



 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
τωρα θα συνεχισω απο σελιδα 777 τζακποτ η μπανκα στον αερα που λενε στο καζινο.να ειμαστε καλα πρωτα απο ολα παιδια αυτο μετραει...διαβαζοντας μεχρι αυτην τη σελιδα εχει αντεξει πολλα αυτο το thread.συμφωνω οτι οι πρωτες 200-300 σελιδες που ειχαν περιγραφες του κοσταφ16 μαφηυμα σολφεζ και αλλων ειχε μια πρωτογνωρη μαγεια με απιστευτο χιουμορ και καυλα στις αληθινες περιγραφες απο τους μπογους με τα απλυτα του μαθημα σολφεζ μεχρι την ταιλανδοελληνικη συνταγη σομ ταμ του κοσταφ16...εχει αντεξει απο επιθεσεις ειρωνειες βλακειες απο πουστηδες με γυναικεια προφιλ και με αντρικα φυσικα απο ανιδεους βλακες που δεν εχουν βγει απο το καβουκι τους ποτε και απο ενα σωρο αλλο καραγκιοζηδες.εξαλλου μεσα στο προγραμμα ειναι και αυτο...οποτε συνεχιζουμε τη  πορεια μας και την εξελιξη μας.επισης πρεπει αν πουμε οτι αν η ταιλανδη κανει το λαθος που εκανε η ελλαδα στον τουρισμο και την φαει η απληστεια τοτε κλαφτα χαραλαμπε.δεν πιστευω ομως να γινει αυτο εστω και αν δεν το εχω δει ιδιοις ομμασοι τι συμβαινει τωρα εκει.απο οτι μου λενε φιλοι παραμενει ενας οικονομικοτατος ακομα σεξοτουριστικος αλλα και γενικως τουριστικος και οτι αλλο θελεις προορισμος.ασε που ενα τριημερο εδω σε καποιο γνωστο αλλα και οχι τοσο γνωστο ελληνικο νησι στοιχιζει οσο τα εισητιρια για ταιλανδη μην πω περισσοτερα και φανω υπερβολικος.
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
α και να μην ξεχαστω λακη γερα συνεχισε καλο κουραγιο και μκε το πασο σου σε περιμενουμε εδω στην παρεα μας. :rockon: :rockon: :rockon:
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.464
Κριτικές
36
Like
38.103
Πόντοι
18.565
Αν και  μονος του προκαλεσε την τυχη του ας μη το χοντραινουμε το πραγμα. Ειναι πολυ ευκολο να κανεις πλακα σε ενα βαρεμενο.
 

χρηστος10

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2010
Μηνύματα
5.803
Like
0
Πόντοι
66
Τελευταίο Μέρος
Ο βαρκάρης ο Αλή περίμενε στη παραλία.Ήταν εκεί από τα χαράματα.Καθάρισε τη βάρκα του, έκανε σέρβις στη εξωλέμβια με τη μακριά ουρά και περίμενε το γκρουπ.Δηλαδή εμένα με την καλή μου.Εκείνη μπήκε σε ένα "μίνι μάρκετ" και ψώνισε διάφορες λιχουδιές.Καρπουζοπασατέμπο, πατατάκια, χυμούς,σάντουιτς, μπανάνες, κλπ.
Η εκδρομή ήταν ολοήμερη.
Η μηχανή ξεκίνησε με θόρυβο και αφού στρίψαμε τη βορειοδυτική γωνιά του νησιού βάλαμε πλώρη για το Πι Πι Λε. Ξεκινήσαμε λίγο νωρίς για να προλάβουμε την απόβαση των χιλιάδων φαλάνγκ που θα έφταναν με τα ταχύπλοα σκάφη. Τους είχα δει στη προηγούμενη εκδρομή που είχαν κατακλύσει την "Παραλία" του Ντι Κάπριο .
Είχα πολύ καλή διάθεση η μέρα ήταν καλοκαιρινή και το φρέσκο θαλασσινό αεράκι πλημμύρισε τα πνευμόνια μου.
Η συνοδός μου και αυτή χαρούμενη, απέφευγε τον ήλιο αλλά και την αλμύρα.Μελαχρινό κορίτσι του Ισαάν!Γέλασα.
Ο καπετάνιος βαστούσε γερά τη μηχανή του και μας πήγε στο νησί σε μισή ώρα.Στη παραλία ήσαν ήδη πέντε-έξι βάρκες και μερικοί φυσιολάτρες.Κατέβηκα και περπάτησα με το κορίτσι.Έπιασα τον εαυτό μου να σφυρίζει...εγώ και εσύ, εσύ και εγώ μόνοι πάνω στη γη…ω,ω,ω! μόνοι στη γη....
Πόσο να μείνει κανείς για να χορτάσει αυτό το υπέροχο νησάκι….Κάναμε μπάνιο, πήγαμε  στο δασάκι και μετά στην
άλλη πλευρά του νησιού. Εκεί έχει σχηματιστεί στα βράχια μία τρύπα που βλέπει στην άλλη πλευρά σαν αυτές που έχουν τα κάστρα για τους πολεμιστές!Φυσικό φρούριο πειρατών.
Μετά τις φωτογραφίες και αφού πλάκωσε το καρακιτσαριό να δούνε από κοντά "The beach" ξεκινήσαμε για το γύρο του νησιού.Ο Αλή μπαμπά μας πήγε και στη σπηλιά του.Εκεί πριν πολλά χρόνια καμιά σαρανταριά κλέφτες το είχαν κάνει άντρο.Όταν βαριόντουσαν ή είχε φουρτούνα έπιναν ρούμι και ζωγράφιζαν στους γύρω τοίχους.
Μετά από  εκεί  μας πήγε σε ένα κολπίσκο.
Αυτό το μέρος,λαγκούν όπως το λέγανε είναι εξωπραγματικό!Γύρω-γύρω απότομοι γκρεμοί και στη μέση λιμνοθάλασσα. Φοβερό μέρος για μπάνιο και εξερεύνηση.Είχε πολύ πλάκα η ηχώ στους γύρω βράχους.
Τα νερά καταπράσινα και ζεστά.Σταματήσαμε για μια ώρα.Εμ γιατί ναύλωσα κοτζάμ Αλή βαπόρ.
Μετά μας πήγε στη γνωστή παραλία με τα πηθικάκια και κλείσαμε σε ένα άλλο  κολπίσκο για μπάνιο και ηλιοθεραπεία.

Το απόγευμα ήμασταν πίσω στη βορινή παραλία του μεγάλου νησιού κουρασμένοι αλλά ευτυχισμένοι.Εγώ θα μπορούσα να μείνω για πάντα.Βρήκα τον Παράδεισο μου.Το βράδυ μείναμε στο μπανγκαλόου.Πήρα φαγητό σε πακέτο,μισή ντουζίνα μπύρες και αράξαμε στη βεράντα.Όποιος δεν ήρθε έχασε.Τα κουνούπια μαζεύτηκαν απειλητικά γύρω μας και σαν Ιαπωνικά Zero έκανα εφόδους.Παίρνω τις μπύρες και πάμε μέσα.Το πάρτυ συνεχίστηκε στη δροσιά του δωματίου και μακριά από τα ¨καμικάζι¨.Τα φώτα χαμήλωσαν και ξεκίνησε το παιχνίδι των αισθήσεων.Το κορίτσι ήταν εκεί, μυρωδάτο και τρυφερό.Οι εικόνες της εκδρομής που περνούσαν  από μπροστά μου, η βραδινή ατμόσφαιρα, οι μπύρες αλλά πιο πολύ η γλυκιά της παρουσία με έκαναν να νιώσω μαγικά.Απογείωση σε ουρανούς πανέμορφους ευτυχίας και γαλήνης.Έξω από τα παράθυρα κοιτούσα τα αστέρια.Ήταν τόσο φωτεινά και κοντινά.Ίσως και να ήμουν ταξιδιώτης στο διάστημα.Τα μάτια μου έκλεισαν και το μόνο που θυμάμαι ήταν ότι  ένας άγγελος με παρέλαβε από το κρύο κενό και με σκέπασε με τα φτερά του.Την άλλη μέρα το πρωί ο άγγελος  ήταν εκεί.
Ξέχασε να επιστρέψει, ξέχασε να βγει από το όνειρο  και κοιμήθηκε δίπλα μου.
Τα καλά κρατάνε λίγο και πάντα έχουν ένα τέλος.Μόνο έτσι θα ερχόντουσαν και οι επόμενες χαρές.
Το καραβάκι μας πήγε πίσω στο Πουκέτ.Όλο αυτό  το τουριστοκοπάδι μου φαινόταν εξώκοσμο.Ήθελα να πάω  πίσω
στη καλύβα μου.Το μίνι βαν μας κατέβασε πίσω στο ξενοδοχείο της Πατόνγκ.Παράδεισος και κόλαση να είναι τόσο κοντά…σίγουρα θα ξαναπάω εκεί.
Οι λιγοστές ημέρες που έμειναν πέρασαν ταχιά.Το κορίτσι έμεινε μαζί μου μέχρι το τέλος.Δεν τη ξαναείδα από τότε.
Η εποχή των κινητών τηλεφώνων  και των εμπορικών κέντρων είχε ξεκινήσει.Οι εποχές σιγά-σιγά άλλαξαν. Μεταμορφώθηκαν και οι συμπεριφορές των ανθρώπων, δυτικών στην αρχή, παρασύροντας μετά και τους άλλους λαούς.
Το αεροσκάφος της Silkair ήταν αυτό που με πήρε από το Πουκέτ πίσω στη Σιγκαπούρη.Δεν περίμενα να περάσω τόσο όμορφα στη δεύτερη επίσκεψη μου.Φυσικά πάντα θα θυμάμαι το πρώτο ταξίδι αλλά τούτη τη φορά ήταν διαφορετικό.
Ρε μπας και κάθε φορά που θα έρχομαι εδώ να είναι και καλύτερα;
Το τεράστιο αεροπλάνο της Singapore Airlines απογειώθηκε και τράβηξε πορεία για Αθήνα.Μέσα του βρίσκομαι και εγώ γεμάτος σκέψεις και εικόνες από το παραμυθένιο μου ταξίδι.
Επιτέλους  έγινε αληθινό ένα όνειρο ετών, η επιστροφή στη γη του Σιάμ.
Ίσως και να μη σταματήσω να πηγαίνω μέχρι να βρω επιτέλους την πραγματική μου Ιθάκη.
                                                                                 
                                                  ΤΕΛΟΣ



Σε αυτα τα νερα τσιμπανε τα ψαρια?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom