Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 24 άτομα (5 μέλη και 19 επισκέπτες)

musician

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2008
Μηνύματα
244
Κριτικές
13
Like
576
Πόντοι
291
Εμενα με ενδιαφερει περισσοτερο το τι ακολουθησε.... :s&m_2: :s&m_3:   :2funny: :2funny:


Σημερα ειχα τηλεφωνακι απο Τιλακ, μεσα στα κλαμματα και τους λυγμους, επειδη λεει μιλαω με αλλες, και την ξεχασα.... (πριν 3 μερες μιλησαμε στο τηλ...!!! )

Οποτε θελω να παρηγορηθω απο το "παθημα" του Pag... (να δω τι θα παθω αν επιχειρησω κι εγω ενα τριο την αλλη φορα, γιατι μου εμεινε απωθημενο που δεν το εκανα τωρα....  ;) )
 

LEON13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2010
Μηνύματα
17.450
Κριτικές
2
Like
44
Πόντοι
166
Εμενα με ενδιαφερει περισσοτερο το τι ακολουθησε.... :s&m_2: :s&m_3:   :2funny: :2funny:


Σημερα ειχα τηλεφωνακι απο Τιλακ, μεσα στα κλαμματα και τους λυγμους, επειδη λεει μιλαω με αλλες, και την ξεχασα.... (πριν 3 μερες μιλησαμε στο τηλ...!!! )

Οποτε θελω να παρηγορηθω απο το "παθημα" του Pag... (να δω τι θα παθω αν επιχειρησω κι εγω ενα τριο την αλλη φορα, γιατι μου εμεινε απωθημενο που δεν το εκανα τωρα....  ;) )
Καλε μου ανθρωπε ποτε δεν ειναι ΑΡΓΑ και για τριο και για quatreto !!!  Αρκει να το αντεξεις .
 
OP
OP
KOSTASF16

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
Λεβεντόπαιδα στο thaisextrip είστε και αν δεν σταματήσετε τα φιλιππινέζικα τα κινέζικα και τα χονκονέζικα
σχόλια δε θα σας περιγράψω το τέλειο τρίο
συχνα πυκνα πρεπει να αναφερουμε ποσο χαλια ειναι τα γειτονικα κρατη,
κανε εσυ τη "δπυλεια" σου, μην στερεις απο το κοινο σου το δικαιωμα της ενημερωσης.
 

Pagtao

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.328
Like
0
Πόντοι
16
Pattaya three nights to go
Απόψε μας στήσανε τα δύο βλαχάκια από τους ορυζώνες του Ισαάν.Ειναι η έκλπηξη που έλεγα και τελικά
δεν έγινε.Το περιμέναμε βέβαια.Τα κορίτσια δεκαοκτώ και δεκαεννιά αντίστοιχα.Θα τις πέρναμε για φαγητό
και θα τις ψήναμε σιγά σιγά μέχρι την τελευταία ημέρα στη Πατάγια.Το καλό με τούτη την πόλη είναι ότι
δε χαλάς απο τις χυλόπιτες.Οπότε πάμε για 'λλα.
Στο Central Festival έχει αρκετά φτηνά φαγάδικα στο υπόγειο αλλά και στον πέμπτο όροφο.Το πρόβλημα είναι
ότι νομίζεις πως είσαι σε Mall της Μόσχας.Βολτάραμε και από τη Μπουακάο αλλά τίποτα ιδιαίτερο.Αν είσαι και λάτρης
του πεζόδρομου τα υπόλοιπα σου φαίνονται απλά σοκάκια.Μία περαντζάδα από τα soi 7 κai 8 ήταν η συνέχεια.
Αυτό που είδαμε ήταν ότι η κίνηση έχει πέσει αισθητά.Παρ' όλα αυτά καθήσαμε για το πρώτο ποτό σε μεγάλο
μπαρ της Soi 8 χαζέψαμε και λίγο αγγλικό ποδόσφαιρο.Οι κοπέλλες του μπαρ όχι όμορφες αλλά ζεστές και
χουζουριάρες.Χάδια γλύκες και φιλιά.Καμμιά φορά μπορείς να πετύχεις λαχείο σε beer bar.Η δικιά μου εικοσιένα
και μαμά.Ηταν όμως απίστευτα φιλική και γλυκειά.Πάλεψα μέσα μου αν θα την έπαιρνα ή όχι.Τελικά για να μη δω
κανένα κρεμασμένο βυζί εκτός την πλαδαρή κοιλιά έδωσα άκυρο και ξεκίνησα για τα μαγαζιά που βλέπεις τι πληρώνεις.
Μετά λύπης μου φυσικά γιατί η κοπέλα ήταν πολύ καλή σε συμπεριφορά αλλά και φατσούλα.
Η εξέληξη της βραδιάς ήταν γραφτό να είναι διαφορετική όμως.
Από νωρίς είχα πάρει τηλέφωνο τη Σίντα τη συνταξιδιώτισσα στο ελεφαντονήσι και με περίμενε στην Ινσόμνια.Την είχα
επιθυμίσει και ήθελα να την δω οπωσδήποτε.Είναι ακόμη εδώ και χτυπιέται στα  ορθάδικα με τις φίλες της.Πήγα μια
βόλτα κατά τις δώδεκα.Την είδα να συνομιλάει με νεαρό φαλάνγκ.Σιγά που θα συννεννοηθεί κιόλας.Σε λίγο ο γαμπρός
απογοητεύτηκε και έφυγε.Στο καπάκι τη τραβάει από το χέρι έτερος μπήχτης αλλά και αυτόν τον σουτάρει.Πλησίασα
στο τραπέζι της.Ειχε και δύο φίλες η μία ζευγαρωμένη.Κάθησα για ποτό την κέρασα και ναργιλέ να φτειαχτεί.
Αφου μπούχτησα στην καπνίλα της είπα να πάμε δωμάτιο αλλά δεν δέχτηκε μου είπε είναι νωρίς και θέλει να χορέψει
με τις φίλες της.Φυσικά φεύγω νευριασμένος και την κάνω για βρεφοκομείο.Αν και αργά πέτυχα στο Σουπεργκερλς
λαχταριστό μωρό.Οι Ιάπωνες τα είχαν φορτώσει όλα λονγκ ταάιμ.! Η φίλη μου η σερβιτόρα μου είπε να πηγαίνω στις
εννιά.Τότε έχει καμμιά πενηνταριά!Το μωρό που κατέβασα ήταν επιστροφή από σορτ.Τρυφερό όπως ένα λουλούδι.
Λαχταριστό σα λευκή σοκολάτα.Το μπαρφάιν εδώ είναι εξακόσια και η κοπέλα στα δύο για σορτ χωρίς πίεση ώρας όμως.
Ολα πληρωτέα στη μαμασάνγκ με την φορτωτική.Τωρα παίζουν ίσως και παζάρια αλλά δεν είμαι καλός σε δαύτα.Το κορίτσι ήταν λίγο κλειστό και ντροπαλό.Τέταρτη μέρα στη δουλειά...όπως όλες βέβαια..!!
Κάτι δε μου κάθησε καλά όμως δεν ήθελε να της πάρω ποτό από τα 7/11 ούτε καν κόκα κόλα.Επίσης όταν της κρατούσα το χέρι ένοιωθα αρνητική στάση.Τέλος πάντων, αφού είχα πληρώσει θα το αντιμετώπιζα.Το τηλέφωνο μου χτυπάει και είναι η Sida.Φτου σου και τώρα τι κάνουν.Απαντάω και με λέει να πάω πίσω,καλά θα σε ξαναπάρω της λέω.Χτυπάει το τηλέφωνο της γογκομικρής και ήταν η φίλη της που μοιράζονται το ίδιο δωμάτιο.Που είναι την ρωτάω,γυρίζει από δω και απο κει μου λέει (φρηλάνσερ) είναι όμορφη;Yes suai!Φώναξε την να έρθει και θα της δώσω χήνα.Και το έκανε η ρουφιάνα.
Σε δέκα λεπτά ήταν κάτω στη ρεσεψιόν.Πήγα και την παρέλαβα, αδύνατη μαυρομάλλα μια χαρά.Το καλό με το Grand hotel είναι ότι δεν χρεώνουν δεύτερη και τρίτη κοπέλα.Σου δίνουν και πετσέτα, με τιπ φυσικά.Ειμαι και τρεις εβδομάδες πελάτης κάτσε καλά.Είχε φάση που στο ασανσέρ κάναμε τις συστάσεις και τα "nice to meet you".
Η άλλη είχε μπανιαριστεί και περίμενε στο κρεβάτι με αναμένη TV κλασικά.Πέρνει σειρά η Koi για ντους και ορμάω στην Tian. Το είχα καταλάβει από πριν.Η μικρή και ντροπιάρα και κρύωνε και γαργαλιώτανε.(Jakati!).Επίσης δεν έκανε γλωσσόφιλα. Αμέσως μου πέφτει το ηθικό  και όχι μόνο.Θα την έδιωχνα αλλά είχα προπληρώσει τη φορτωτική.Βάζω μουσική και περινένω την άλλη συμπεθέρα.Εκείνη τουλάχιστον δεχόταν γλωσσόφιλα και ρογωλατρία.Τα κορμάκια τους απίθανα.
Η Κόι με είχε ανεβάσει ψυχολογικά οπότε συνεχίζω με την Τιαν.Αυτή το χαβά της,γελάκια και γαργαλητά.Βγάζω άσσο από το μανίκι και ο άσσος είναι αναφορά στη Μαμασάνγκ.Αυτό ήταν.Τουλάχιστον το πάλεψε.Και οι καλόγριες φοβέρα θέλουν.Της τον χώνω για τιμωρία και της είπα αν ξαναγελάσεις you go out! Η άλλη ήθελε οδηγίες για να συμμετέχει.Σιγά σιγά τα κορίτσια μπήκαν στο νόημα του τι θέλω και τι δε θέλω να κάνουν.Μπήκα και στην άλλη η οποία ήταν πιο καυλιάρα αλλά και πιο στενή.Τέλειωσα δίνοντας μία σφαλιάρα στο gogogirl η οποία με φιλιά και χάδια μου είπε να μη πω τίποτα στη mamasang.Τελικά την φοβούνται,αν κάνει παράπονο πελάτης τις κόβει πρόστιμο εκείνη.Το ρώτησα κάποτε.
Τα κορίτσια από εμφάνιση άριστα αλλά απόδοση πάτος.Οπως εξελήχθηκαν όμως τα δρώμενα είχε πλάκα και σασπένς.
Θα τα θυμάμαι πίσω στην Ελλάδα θα γελώ και θα αναπολώ.Δεν είναι και λίγο να είσαι με δύο εικοσάρικα στο κρεβάτι σου
άσχετα κατά πόσο θα σε ικανοποιήσουν ή όχι.
Αφού τις απέλυσα χωρίς τιπς λόγω κακών εξετάσεων τσέκαρα το τηλέφωνο.Ουε κι αλοίμονο η Sida με sms και κλήσεις.
Where are you tilak και τα γνωστά I come with youuuu.Το σκέπτομαι και λέω να τη φωνάξω για αγκαλίτσες.Της λέω να
έρθει χοτελ τρέχω ξανά για πετσέτες πετάω σκουπίδια και τσεκάρω κρεβάτι για τρίχες κοριτσιων.Δεν την αντέχω την
κρεβατομουρμούρα.Μου έρχεται πανέμορφο και τρυφερό στις τέσσερις και μισή.Η ρεσεψιόν έχει χάσει το λογαριασμό.
Πρώτη της δουλειά να τσεκάρει κρεβάτι πετσέτες και τουαλέτα για σημάδια.Πέρισυ έριξε μαύρο δάκρυ και μου το θύμισε.
Ευτυχώς τελικά δεν ακολούθησε μπόξιν αλλά γλύκες.
Το έπαιξα κουρασμένος κινέζος και οτι πεθύμισα την αγκαλιά της.Αποκοιμήθηκε και εκείνη μέχρι τις δώδεκα.Τότε ήταν
που την αποθύμισα και σωματικά.Μαζί της μακράν το καλύτερο ποιοτικά σεξ.Τη χαρτζηλίκωσα και μετά τα ντουσάκια πήγε στο δωμάτιο της και εγώ στη παραλία Τζομτιεν.
Απόψε θα γίνει μίνι συνάντησει του ΔΣ.Πρόεδρος αντιπρόεδρος και λοιπά μέλη στις εννιάμισυ στο Central Festival.
Τα μαγικά φώτα της Πατάγιας δεν θα είναι για πολύ ακόμη αναμένα για μας.Ευτυχώς όταν θα σβύσουν την ίδια ώρα
θα λάμψουν τα αστέρια πάνω από την πόλη των Αγγέλων.

Pag από το μέτωπο του πολέμου και στο επανειδείν.

Πρωινό αγουροξυπνημένο μειδίαμα.(Η φωτό αφιερωμένη στον Bic.)
 

Συνημμένα

  • Baby.jpg
    Baby.jpg
    312,5 KB · Εμφανίσεις: 41

stefan00

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
3.974
Like
339
Πόντοι
36
οι ταιλανδεζες στην αθηνα ειναι ελαχιστες, εχω γνωρισει αρκετες, ειναι ΟΛΕΣ παντρεμενες γιατι ως γνωστον μονο με γαμο ερχονται, μετριες σε εμφανιση αλλα δυο αξιζουν (η μια χωρισε προσφατα).
ειναι τοτλαχιστον ιεροσυλια να μπερδεψει κανεις τις φιλιππινεζες με τις ταιλανδες, τα φιλιππινια μακραν ασχημοτερα με ισια  σωματα χωρις μεση και κακοντυμενα. οι δε κινεζες αστα..
γενικα οποιος λιγουρευεται ασιατισες  ο δρομος του διαβατηριου.. ειναι και ο μοναδικος.
η gulfair παει κατα διαολου εδω και καιρο, το ονειρο της να γινει emirates απομακρυνθηκε. εχει παρει καινουρια κατοσταρια embraer 190 και πανε  αθηνα μπαχρειν. συνεχως αλλαζει ωρες δρομολογια , ακυρωσεις κτλ. δεν ειναι να μπλεκεις γενικα, ειναι μεγαλο σπασιμο να ανυπομονεις να πας γρηγορα ται και να σε πρηζει η γκαλφ..
ασε τις γνωστες αραβοσκατοφατσες που περιφερονται οχι μονο στη γκαλφ αλλα σε ολες τις αεροπορικες του κολπου, μου γυρνανε τα αντερα οταν βρισκομαι εκεινες τις ωρες κοντα στα τσεκ ιν, ελεος ! αξιζει το διακοσαρι παραπανω για ταξιδι με ται.
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Τελικά για να μη δω
κανένα κρεμασμένο βυζί εκτός την πλαδαρή κοιλιά έδωσα άκυρο και ξεκίνησα για τα μαγαζιά που βλέπεις τι πληρώνεις......


Τα κορίτσια από εμφάνιση άριστα αλλά απόδοση πάτος....Δεν είναι και λίγο να είσαι με δύο εικοσάρικα στο κρεβάτι σου
άσχετα κατά πόσο θα σε ικανοποιήσουν ή όχι.

ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ.... :thumbsup:

Απο τη τελευταια φορα που τη πατησα,ορκιστηκα οτι δε προκειται να τσιγκουνευτω 25 ευρω και να παρω "γουρουνι στο σακι"...
Η "τεχνολογια" των στηθοδεσμων,εχει αναπτυχθει σε τετοιο βαθμο,που ειναι ευκολο να τη πατησεις...
Ειχα φορτωσει ενα freelancer με εκπληκτικο σωματακι,κωλαρακι και (απο οτι φαινοταν),"κανονικο" βυζι...
Ολα αυτα μεχρι που γδυθηκε...
Βγαζωντας το σουτιεν (το οποιο ειχε 2 μαξιλαρια απο ΚΑΝΑΠΕ μεσα  :grin:),εμφανιζεται ενα μικροσκοπικο βυζι (το οποιο δε με χαλαει),αλλα πεσμενο σαν πετσα απο γιαουρτι...
Εκλεισα τα ματια μου,της τον εδωσα μια πιπα και την εστειλα..."Κλαιγοντας" βεβαια τα 1000 μπατ που πεταξα... ;)
 

bestathens1972

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
613
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Άστα να πάνε!!! Θυμάται κανείς στα 80's τις βάτες που βάζαν στους ώμους στα ρούχα; Ότι τους ξέμεινε πάει στα σουτιέν για την Ταϊλάνδη!! :P
 

thita

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
185
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Προς lakis, για τον φίλο με την φόλα της gulf,
το γράφω όλο για τα τηλέφωνα εκεί
και κανονισμός ΕΕ 261/2004, βρείτε τον στο διεύθυνση gulf air αυτή που είπε ο φίλος πιο πάνω
30, Nikis Street, 105 57 Athens Tel 210 3229544, Fax 210 3226717
αν και μάλλον τα ξέρετε/βρήκατε και μόνοι σας όλα αυτά.



 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.466
Κριτικές
36
Like
38.115
Πόντοι
18.565
Προς lakis, για τον φίλο με την φόλα της gulf,
το γράφω όλο για τα τηλέφωνα εκεί
και κανονισμός ΕΕ 261/2004, βρείτε τον στο διεύθυνση gulf air αυτή που είπε ο φίλος πιο πάνω
30, Nikis Street, 105 57 Athens Tel 210 3229544, Fax 210 3226717
αν και μάλλον τα ξέρετε/βρήκατε και μόνοι σας όλα αυτά.
Μακαρι να βρει ακρη ο φιλος του Λακη, γιατι λιγο πολυ σε ολους μας που ταξιδευουμε  τυχαινουν παρομοια περιστατικα, αλλα τα πιο πανω αφορουν Ευρωπαικες εταιρειες και δεν ξερω αν ισχυουν με τις Αραβικες.
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
αλλα τα πιο πανω αφορουν Ευρωπαικες εταιρειες και δεν ξερω αν ισχυουν με τις Αραβικες.
Με την αναθεωρηση που εγινε πριν μερικα χρονια,δεν παιζει ρολο απο ποια χωρα ειναι η αεροπορικη εταιρια.
Αν πεταει απο η προς αεροδρομιο ευρωπαικης χωρας,τοτε αυτοματα υποκειται στους νομους της Ευρωπαικης ενωσης που διεπουν την αεροπλοια.
 

Μπικου

Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2010
Μηνύματα
535
Like
2
Πόντοι
6
Pattaya three nights to go
Είναι ακόμη εδώ και χτυπιέται στα  ορθάδικα με τις φίλες της.Πήγα μια
βόλτα κατά τις δώδεκα.Την είδα να συνομιλάει με νεαρό φαλάνγκ.Σιγά που θα συννεννοηθεί κιόλας.Σε λίγο ο γαμπρός
απογοητεύτηκε και έφυγε.Στο καπάκι τη τραβάει από το χέρι έτερος μπήχτης αλλά και αυτόν τον σουτάρει.Πλησίασα
στο τραπέζι της.Ειχε και δύο φίλες η μία ζευγαρωμένη.Κάθησα για ποτό την κέρασα και ναργιλέ να φτειαχτεί.
Αφου μπούχτησα στην καπνίλα της είπα να πάμε δωμάτιο αλλά δεν δέχτηκε μου είπε είναι νωρίς και θέλει να χορέψει
με τις φίλες της.
Η μικρή και ντροπιάρα και κρύωνε και γαργαλιώτανε.(Jakati!).Επίσης δεν έκανε γλωσσόφιλα. Αμέσως μου πέφτει το ηθικό  και όχι μόνο.Θα την έδιωχνα αλλά είχα προπληρώσει τη φορτωτική.Βάζω μουσική και περινένω την άλλη συμπεθέρα.Εκείνη τουλάχιστον δεχόταν γλωσσόφιλα και ρογωλατρία.Τα κορμάκια τους απίθανα.
Η Κόι με είχε ανεβάσει ψυχολογικά οπότε συνεχίζω με την Τιαν.Αυτή το χαβά της,γελάκια και γαργαλητά.Βγάζω άσσο από το μανίκι και ο άσσος είναι αναφορά στη Μαμασάνγκ.Αυτό ήταν.Τουλάχιστον το πάλεψε.Και οι καλόγριες φοβέρα θέλουν.Της τον χώνω για τιμωρία και της είπα αν ξαναγελάσεις you go out! Η άλλη ήθελε οδηγίες για να συμμετέχει.Σιγά σιγά τα κορίτσια μπήκαν στο νόημα του τι θέλω και τι δε θέλω να κάνουν.Μπήκα και στην άλλη η οποία ήταν πιο καυλιάρα αλλά και πιο στενή.Τέλειωσα δίνοντας μία σφαλιάρα στο gogogirl
Τα κορίτσια από εμφάνιση άριστα αλλά απόδοση πάτος.Οπως εξελήχθηκαν όμως τα δρώμενα είχε πλάκα και σασπένς.
Θα τα θυμάμαι πίσω στην Ελλάδα θα γελώ και θα αναπολώ.Δεν είναι και λίγο να είσαι με δύο εικοσάρικα στο κρεβάτι σου
άσχετα κατά πόσο θα σε ικανοποιήσουν ή όχι.
Αφού τις απέλυσα χωρίς τιπς λόγω κακών εξετάσεων τσέκαρα το τηλέφωνο.Ουε κι αλοίμονο η Sida με sms και κλήσεις.
Where are you tilak και τα γνωστά I come with youuuu.Το σκέπτομαι και λέω να τη φωνάξω για αγκαλίτσες.Της λέω να
έρθει χοτελ τρέχω ξανά για πετσέτες πετάω σκουπίδια και τσεκάρω κρεβάτι για τρίχες κοριτσιων.Δεν την αντέχω την
κρεβατομουρμούρα.Μου έρχεται πανέμορφο και τρυφερό στις τέσσερις και μισή.

Ευτυχώς τελικά δεν ακολούθησε μπόξιν αλλά γλύκες.
Το έπαιξα κουρασμένος κινέζος και οτι πεθύμισα την αγκαλιά της.Αποκοιμήθηκε και εκείνη μέχρι τις δώδεκα.Τότε ήταν
που την αποθύμισα και σωματικά.Μαζί της μακράν το καλύτερο ποιοτικά σεξ.


Τα μαγικά φώτα της Πατάγιας δεν θα είναι για πολύ ακόμη αναμένα για μας.Ευτυχώς όταν θα σβύσουν την ίδια ώρα
θα λάμψουν τα αστέρια πάνω από την πόλη των Αγγέλων.

Pag από το μέτωπο του πολέμου και στο επανειδείν.

Πρωινό αγουροξυπνημένο μειδίαμα.(Η φωτό αφιερωμένη στον Bic.)
Pag με το μωρο αυτο βρηκες το ευαισθητο σημειο μου & αυτο ειναι μειον μου... :2funny: :2funny:
Ελπιζω καποια στιγμη στο μελλον να μου τη "δανεισεις"  :2funny:

Παντος εγω ως γνωστος "ευαισθητος",θα εμενα με το γλυκο μπαροκοριτσο που περιεγραψες πιο πανω,εκτος & αν ησουν παρεα οποτε θα με τραβαγες & θα γλυτωνα... :2funny:

Με τετοια ποσταρισματα πως να κρατηθει κανεις & να μην παει αμεσως για τα εισητηρια.

Υπ'οψιν,για αυτους που δεν γνωριζουν τον pagtao,σε oλα τα γραφομενα του δεν υπαρχει καμια δοση υπερβολης,μαλλον "συστολη" τον χαρακτηριζει... :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

the spark

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2010
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
Καλησπέρα. Γράφω πρώτη φορά αν και παρακολουθώ το site από παλιά. Ήθελα την άποψή σας σε κάτι. Ετοιμάζομαι να πάω Ταϋλάνδη (Πατάγια) την άλλη εβδομάδα. Δεν έχω κλείσει ξενοδοχείο καθώς δεν έχω πιστωτική κάρτα (είμαι εναντίον του πλαστικού χρήματος). Έχω ξαναπάει παλιότερα Ταϋλάνδη (Πούκετ και Μπανγκόκ). Τότε είχα κλείσει από πριν ξενοδοχεία με πιστωτική κάρτα άλλου. Υπάρχει περίπτωση να πάω εκεί και να βρω ξενοδοχείο σε τιμές ανάλογες με αυτές του internet (π.χ. του agoda) ή θα είναι πολυ ακριβότερα; Παζαρεύουν τιμές τέτοια εποχή;
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Καλησπέρα. Γράφω πρώτη φορά αν και παρακολουθώ το site από παλιά. Ήθελα την άποψή σας σε κάτι. Ετοιμάζομαι να πάω Ταϋλάνδη (Πατάγια) την άλλη εβδομάδα. Δεν έχω κλείσει ξενοδοχείο καθώς δεν έχω πιστωτική κάρτα (είμαι εναντίον του πλαστικού χρήματος). Έχω ξαναπάει παλιότερα Ταϋλάνδη (Πούκετ και Μπανγκόκ). Τότε είχα κλείσει από πριν ξενοδοχεία με πιστωτική κάρτα άλλου. Υπάρχει περίπτωση να πάω εκεί και να βρω ξενοδοχείο σε τιμές ανάλογες με αυτές του internet (π.χ. του agoda) ή θα είναι πολυ ακριβότερα; Παζαρεύουν τιμές τέτοια εποχή;
δεν χρειαζεσαι καρτα,μπορεις να επικοινωνησεις με email στα ξενοδοχεια που σε ενδιαφερουν και να κανονισεις τις τιμες,και πληρωνεις οταν εισαι εκει.εγω ετσι εκανα και βρηκα καλες τιμες,αλλα στο πουκετ,οχι στην παταγια,αλλα λογικα και εκει θα ισχυει το ιδιο.
 

the spark

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2010
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
Thanks. Για πες μου όμως, οι τιμές ήταν στα επίπεδα π.χ. του agoda; γιατί από ότι έχω δει έχει πολύ χαμηλότερες τιμές από αυτές που δίνουν ως προσφορά τα ξενοδοχεία.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Thanks. Για πες μου όμως, οι τιμές ήταν στα επίπεδα π.χ. του agoda; γιατί από ότι έχω δει έχει πολύ χαμηλότερες τιμές από αυτές που δίνουν ως προσφορά τα ξενοδοχεία.
και αν παρεις τηλεφωνο η στειλεις μειλ,θα σου πουν ακομη χαμηλοτερες.δοκιμασε.
 

Μπικου

Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2010
Μηνύματα
535
Like
2
Πόντοι
6
Καλησπέρα. Γράφω πρώτη φορά αν και παρακολουθώ το site από παλιά. Ήθελα την άποψή σας σε κάτι. Ετοιμάζομαι να πάω Ταϋλάνδη (Πατάγια) την άλλη εβδομάδα. Δεν έχω κλείσει ξενοδοχείο καθώς δεν έχω πιστωτική κάρτα (είμαι εναντίον του πλαστικού χρήματος). Έχω ξαναπάει παλιότερα Ταϋλάνδη (Πούκετ και Μπανγκόκ). Τότε είχα κλείσει από πριν ξενοδοχεία με πιστωτική κάρτα άλλου. Υπάρχει περίπτωση να πάω εκεί και να βρω ξενοδοχείο σε τιμές ανάλογες με αυτές του internet (π.χ. του agoda) ή θα είναι πολυ ακριβότερα; Παζαρεύουν τιμές τέτοια εποχή;
Το Νοε,Δεκ (high season) που ημουν στην Πατονγκ και πολλα δωματια ειχε και παζαρι επαιζε.
Tωρα μαλιστα που εχει περασει η peek season τους,θελω να πιστευω οτι τα πραγματα θα ειναι πιο ευκολα.
Προσωπικα εγω δεν προκειται να ξανακλεισω απο ιντερνετ τιποτα για ταιλανδη,εκει βρισκεις οτι θελεις,το αξιολογεις συμφωνα με τα γουστα σου & προχωρας...
Αν διαβασεις & ενα προηγουμενο ποστ μου, που εκανα μια βολτα για δωματια,ετσι για να ξερω τι "παιζεται",κατεληξα στο συμπερασμα οτι "επι τοπου" παιρνεις τουλαχιστον 20-30% κατω, ενω Ξεν/χεια που τα ειχαν στα site για γεματα, ειχαν μπολικα ελευθερα δωματια...
Τα ιδια, πανω κατω, ισχυουν και για Βκκ

Παταγια δεν εχω παει,ειναι ο επομενος προορισμος μου τον Μαρτιο η τον Απριλιο (πρωτα ο Βουδας),αλλα & για εκει δεν προκειται να κλεισω ξεν/χειο.Απλα θα κανω μια ψιλοερευνα απο το νετ και θα στηριχτω σε αυτα που εχουν προτεινει οι εμπειροι συναγωνιστες του θρεντ.

Οσο αφορα τα ξενοδοχειοsite ειναι ελαχιστες οι περιπτωσεις που θα βρεις καλυτερη τιμη (ισως καποια προσφορα) απο τα επισημα site των ξεν/χειων χωρια που δεν μπορεις να διασφαλισεις μερικες "παροχες",πχ. το joeners fee η το free internet kλπ.

Οι τιμες του agoda δεν συμπεριλαμβανουν φορους & ποιος ξερει τι αλλο,γενικα μπορεις ευκολα να την πατησεις & να σου "φυγουν" πολυτιμα Μπατοπουλα ενω & το δωματιο μπορει να ειναι μαπα.Εξαιρουνται φυσικα τα "πολυτελειας" καταλυματα που κοστιζουν ενα σκασμο λεφτα... 
 
 

the spark

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2010
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
Ευχαριστώ. Έχεις δίκιο για το ότι ξενοδοχεία που τα sites τα δείχνουν γεμάτα, έχουν άδεια δωμάτια. Απλώς σκεφτόμουν να κλείσω από πριν γιατί βαριέμαι να τρέχω να ψάχνω εκείνη την ώρα φορτωμένος (το έχω κάνει πολλές φορές και δεν είναι ότι καλύτερο). Θα στείλω mail σε μερικά να δω τι θα μου απαντήσουν και βλέπουμε. Πάντως, όταν είχα πάει παλιότερα και είχα κλείσει από site (asiarooms) είχα πετύχει απίστευτη τιμή και δεν μου είχαν κάνει καμία έξτρα χρέωση.
 

Μπικου

Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2010
Μηνύματα
535
Like
2
Πόντοι
6
Ευχαριστώ. Έχεις δίκιο για το ότι ξενοδοχεία που τα sites τα δείχνουν γεμάτα, έχουν άδεια δωμάτια. Απλώς σκεφτόμουν να κλείσω από πριν γιατί βαριέμαι να τρέχω να ψάχνω εκείνη την ώρα φορτωμένος (το έχω κάνει πολλές φορές και δεν είναι ότι καλύτερο). Θα στείλω mail σε μερικά να δω τι θα μου απαντήσουν και βλέπουμε. Πάντως, όταν είχα πάει παλιότερα και είχα κλείσει από site (asiarooms) είχα πετύχει απίστευτη τιμή και δεν μου είχαν κάνει καμία έξτρα χρέωση.
Κλεισε καποιο για 1-2 μερες & μολις χαλαρωσεις βρισκεις το καταλληλο με την ησυχια σου.
Αυτο που εχει τονιστει ιδιαιτερα απο συναγωνιστες,ειναι οτι πρεπει να επιλεξεις Ξεν/χειο κοντα στα σημεια ενδιαφεροντος,γιατι η Παταγια ειναι μεγαλη & δεν λεει να κανεις διαδρομες, ειτε μονος σου ειτε με "παρεα"  ;)
 

kolares-boy

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2009
Μηνύματα
823
Like
0
Πόντοι
6
Μεγαλη δεν λες τιποτα....ρωτα και εμας που φαγαμε τα ποδια μας στο πανω κατω μεχρι να ,αθουμε πως παιζεται το παιχνιδι :jerking:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom