Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Σύντροφε τσεκαρισμένο. Ούτε ως λαό μας γνωρίζουν, ούτε ως ιστορία. Άρα δεν υπάρχει και καποια ιδιαίτερη συμπάθεια σε σχέση με τους άλλους farangs. Δεν είμαστε άλλωστε ο ομφαλός του κόσμού. Εξάλλου  πόσοι έλληνες  γνωρίζουν, έστω και στοιχειωδώς κάτι από την ιστορία της Ταϋλάνδης ή της Αν.Ασίας γενικότερα?
 

Male37

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
31
Like
3
Πόντοι
0
Μόνο που σύντροφε vonmakouli το να συγκρίνουμε την ένδοξη Ελληνική Ιστορία με την ιστορία της Ταϋλάνδης (και προσωπικά πιστεύω και οποιασδήποτε άλλης χώρας), είναι σαν να συγκρίνουμε την ιστορία της Ρεάλ Μαρδίτης με την ιστορία του Αστέρα Εξαρχίων. Δεν λέω ιστορική ομάδα και ο Αστέρας Εξαρχείων αλλά η Ρεάλ μάλλον είναι ενδοξότερη:)
Ας σταματήσω όμως κάπου εδώ γιατί τα περί ιστορίας ανήκουν μάλλον σε άλλη θεματική ενότητα.

Όλα αυτά χωρίς ίχνος ειρωνίας αγαπητέ vonmakouli, άλλωστε διαβάζω ότι γράφεις με ιδιαίτερο ενδιαφέρον.

 

kykladesgr

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2007
Μηνύματα
738
Like
0
Πόντοι
6
συγκεκριμένα όταν εξηγείς που πέφτει η Ελλάδα πρέπει να τονίσεις ότι είναι διπλά στην Ιταλία ....που αυτήν την γνωρίζουν αρκετά καλά !(δεν έχει τύχη να ρωτήσω γιατί , αλλά όλες γνωρίζουν την Ιταλία)
 

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
Δεν ξέρω αν κάνω λάθος αλλά νομίζω ότι εμείς οι Έλληνες είμαστε σε γενικές γραμμές "συμπαθείς" στους Ασιάτες αλλά και σε άλλους λαούς που μας λένε Yunan, λέξη που προέρχεται από το Ίωνες! Ίσως λοιπόν το μίσος για τους ξένους μετριάζεται όταν μάθουν ότι είσαι από την Ελλάδα.
Δύσκολα συγκρίνεις και τον πιο δύστροπο Έλληνα με τους Άγλλους, Γερμανούς, Αυστραλούς και Αμερικάνους τουρίστες για παράδειγμα - μιλάω φυσικά για τους νέους ή σχεδόν νέους και όχι για τους μεσήλικες που ταξιδεύουν για παραθερισμό.

Αγαπητε Πελοπηδα,

Σε καλυψαν οι προηγουμενοι φιλοι, ας πω ομως και εγω τη γνωμη μου που πανω-κατω συμπιπτει.
Οπως ειπε ο Φον οι περισσοτεροι Ταυλανδοι (εκτος μορφωμενων) εχουν αγνοια για την Ελλαδα και οχι μονο για την Ελλαδα αλλα γενικα για το τι συμβαινει εκτος Ταυλανδης. Ακομη και αυτοι που ξερουν κατι, γνωριζουν λογω της ιστοριας μας και μονο, δεν εχουν ιδεα τι συμβαινει στην μοντερνα Ελλαδα εκτος κι αν εχουν παει. Οπως πολλοι Ελληνες πιστευουν οτι η Ελλαδα ειναι το κεντρο της γης, ακριβως το ιδιο συμβαινει και με τους Ταυλανδους (πιστευουν το ιδιο για τη δικη τους τη χωρα).
Αυτα ολα μεχρι τους Ολυμπιακους και το EURO. Κατι μαγικο συνεβει τοτε και πολυς κοσμος ανακαλυψε οτι υπαρχει και μια αλλη μικρη χωρα "καπου" στην Ευρωπη που αμα λαχει ξερει να κλωτσαει και το τοπι (ολοι ξερουμε οτι ειναι ψεμματα βεβαια αλλα δεν πειραζει)! Τις περισσοτερες φορες αρκει να πω EURO 2004 σε εναν ταξιτζη για να τον κατατοπισω περιπου.
Μην περιμενεις στο ελαχιστο να κανουν διακριση μεταξυ Ελληνα, Αγγλου η Αργεντινου (παρολο που ο Ελληνας με τον Αγγλο εχει τοσες ομοιοτητες οσες το μυρμηγκι με τον ελεφαντα). Σε οποιον δειχνει καυκασιος με λευκη επιδερμιδα του κολλανε την ταμπελα farang με οτι αυτο συνεπαγεται. Κατι ιδιαιτερα εκνευριστικο ιδιως για καποιον που μενει εδω γιατι στην ουσια τσουβαλιαζεται με ολους τους αλλους. Απο την αλλη προσπαθω να το κατανοησω γιατι οπως ειπε ο Φον, το ιδιο λαθος κανουμε και εμεις ως Ελληνες. Οι περισσοτεροι βαζουμε στο ιδιο τσουβαλι Ινδονησιους, Γιαπωνεζους, Ταυλανδους κτλ παρα τις σημαντικες διαφορες μεταξυ τους και κολλαμε την ταμπελα κινεζοι ενιοτε και κιτρινιαρηδες (ολοι το εχουμε ακουσει απο διαφορους Ελληναραδες).

Επισης μια μικρη διορθωση για το φιλο Φον. Η λεξη กรีซ στα Ταυλανδικα δεν προφερεται ως ghe'-ta αλλα κανονικα ως Greece. Οι Ταυλανδοι χρησιμοποιουν την αγγλικη λεξη (που προερχεται απο το ελληνικοτατο Γραικος βεβαια) για να ονομασουν την Ελλαδα. Αν θελετε να πειτε σε Ταυλανδο απο που ειστε, πειτε απλως (πρατεετ Greece, πρατεετ = χωρα). Μηπως πρεπει να δημιουργησουμε σιγα-σιγα και ενα section με μαθηματα Ταυλανδικων :grin:? Βοηθαει πολυ στα παζαρια πιστεψτε με  :2funny:

Φιλε Κυκλαδες την Ιταλια τη γνωριζουν πολυ περισσοτερο λογω της κουζινας. Ιταλικα εστιατορια υπαρχουν σε ολες τις μεγαλες πολεις (μονο η Μπανγκοκ εχει καμια 200ρια). Ποσα Ελληνικα υπαρχουν ομως?  Ενδιαφερεσαι?  :2funny:
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Ερε λεφτα που θα κονομησει οποιος ανοιξει ενα φροντιστηριο Ταυλανδεζικων...
 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
13
Πόντοι
16
καλημερα συντροφοι !!!
λοιπον η παταγια για πρωτη μερα δεν ηταν τοσο καλη, χθες μετα απο μια σειρα απο αναποδιες, κατεληξε με μια σουπερ κοπελα απο το SOI 8 !!! κοντουλα με ομορφο στηθος και αρκετα καλο sex attitude !!! σκεφτομαι οτι δινω στον εαυτο μου ακομη 3 μερες να συμπαθησω την παταγια, υστερα θα παω προς το πουκετ, ή θα το ριξω στη μονογαμία !!!
 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
13
Πόντοι
16
kostasf16 οι γυναικες εδω ειναι κοινοχρηστες, οποιος τη νοικιασει την εχει !!! αρα μην ανησυχεις αν θα σου φαω καμια κοντη  :) , ο rokoss παντως ουτε φωνη ουτε ακροαση, τον φοβαμαι μη μας τρελαθει ο ανθρωπος εκει κατω.
 

ZAICHIK

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2007
Μηνύματα
254
Like
0
Πόντοι
1
Γεια σου Μιμικο, εγω οταν πρωτοπήγα έπαθα σοκ (Μαιος 2007), το εγραψα κιολας, λόγω βρωμιας, μη ομορφης πόλης, ακαθαρτες παραλίες κλπ. Ασε που σου δινει αίσθηση ότι κατοικείς εντός μεγάλου πορνίου. Βρες ενα πιπινι, κάνε μια καλή οικονομική συμφωνία και πηγαινε κάπου μαζί του, όχι κατ ανάγκη σε ακριβό Πουκέτ, έχει και άλλα μέρη κοντά, οποτε αν βαρεθείς, γυρίζεις Πατάγια και ξαναφορτωνεις. Μην τραβάς στα SOI για γυναίκες, πήγαινε στις Ντίσκο (Lucifer, Marine) και μην αγχώνεσαι με γαμήσι, εκεί πήγες να περάσεις καλά (πίσω από walking street έχει κάτι υπάιθρια εστιατόρια, ξεσκίσου σε γαρίδα και αστακό). Στις Ντίσκο σου διδεται και η αίσθηση καμακιού, άσε που η ποσότητα τεράστια. Θυμάμαι στην πρωτη μου αντπόκριση ένας μου έγραψε "πολιτισμικό σοκ". Να περνάς καλά
 

Επισκέπτης
ρε και να προσέχετε μην κάνει κανένα τσουνάμι και σας χάσουνε.
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Αυτα ολα μεχρι τους Ολυμπιακους και το EURO. Κατι μαγικο συνεβει τοτε και πολυς κοσμος ανακαλυψε οτι υπαρχει και μια αλλη μικρη χωρα "καπου" στην Ευρωπη που αμα λαχει ξερει να κλωτσαει και το τοπι (ολοι ξερουμε οτι ειναι ψεμματα βεβαια αλλα δεν πειραζει)! Τις περισσοτερες φορες αρκει να πω EURO 2004 σε εναν ταξιτζη για να τον κατατοπισω περιπου.
Πραγματικά σύντροφε το Euro 2004 φάνηκε ιδιαίτερα χρήσιμο στο να γνωρίσουν οι Ασιάτες γενικά την χώρα μας. Και πράγματι αρκεί να πεις σε ταξιτζή τη φράση Euro 2004 για να καταλάβει από που είσαι, καθώς οι ταύλανδοί, όπως όλοι οι ασιάτες άλλωστε, είναι τρελοί με τα αθλητικά (και γενικά με τα πάσης φύσεως) θεάματα.
Δυο αστεία περιστατικά.
α) Άύγουστος 2004 μόλις φτάνω σε κάποια ξεχασμένα νησάκια (Gili isl.) της Ινδονησίας. Όταν λέω στο ιδιοκτήτη του καταλύματος μου, ότι είμαι από ελλάδα ενθουσιάζεται, φωνάζει σαν μωρό παιδί για το πόσο μεγάλη όμάδα έχουμε (αν είναι δυνατόν !!) και με ρωτάει ...αν τα χάλασε ο Νικοπολίδης με τη γκόμενα του (δεν ήξερα ούτε ξέρω κάτι τέτοιο)!!  :idiot:
β) Φλεβάρης 2006 στην Μπανκονκ. Σε ταξί με ευγενέστατο και καλό γνώστη αγγλικών ladyboy ταξιτζή. Με ρωτά από που είμαι του λέω greece και ενώ ετοιμάζομαι να συμπληρώσω τη μαγική λέξη 'euro champions' με προλαβαίνει και μου λέει΄: " Oh yes i know Greece. You have very good tennis players" !! Kόκkαλο εγώ.  :headbang: Eννοούσε βέβαιa τον Κυπριο Μάρκο φιλιππούση που μόλις είχε κατακτήσει το αυστραλέζικο open.!!
A και κάτι άλλο σύντροφε φαντομά. σίγουρα όλοι καταλαβάινουν το Greece, αλλά κανένας δεν το προφέρει έτσι (ή έτσι νομίζω). Για αυτό και εγώ το κατέγραψα ως Ghe'ta ή κάπως έτσι, γιατί απλούστατα έτσι το άκουσα.
 
OP
OP
KOSTASF16

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
καλημερα συντροφοι !!!
λοιπον η παταγια για πρωτη μερα δεν ηταν τοσο καλη, χθες μετα απο μια σειρα απο αναποδιες, κατεληξε με μια σουπερ κοπελα απο το SOI 8 !!!
σιγα ρε , ουτε σε σενα αρεσει η πατταγια ? λιγη σου πεφτει...
για πες για την κοντη ? τι νικ εχει ? κανονισε να σφαχτουμε..
:2funny:βγαζε και φωτος, αφου σας βγαινει μονογαμικοτητα κει κατω γιατι πατε πατταγια, αντε για τη γεφυρα του ποταμου κβαι.
ο ροκος δεν μου εστειλε ουτε sms. λετε να εχει βουτηξει στα στενα μουνακια και δεν παιρνει ανασα? :rockon: :rockon:
επρεπε να βλεπατε τη φατσα του πριν μπει στο αεροπλανο, και τα ματια του μιμικου, ειχαν γινει σχιστα :2funny: :2funny:
 

SKORPIONTOUCH

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουν 2006
Μηνύματα
230
Κριτικές
3
Like
146
Πόντοι
1
θα κανουμε τελειως πρεπει να παω ταυλανδη επειγοντως
 

SKORPIONTOUCH

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουν 2006
Μηνύματα
230
Κριτικές
3
Like
146
Πόντοι
1
παντως ρε παιδια γεινικα τελαιυταια ολο για γενικα θεματα συζηταμε
και εχουμε αφησει τις γυναικες της ταυλανδης απο εξω
 

SKORPIONTOUCH

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουν 2006
Μηνύματα
230
Κριτικές
3
Like
146
Πόντοι
1
ειμαι 1.88 λετε να βρω καμια ταυλανδεζα μεταξυ 170-175 υψος?
μακαρι να ειμαι τυχαιρος
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Μπορεί καμιά μπασκετμπολίστρια του Πατταγιακού. :2funny:
 

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
σίγουρα όλοι καταλαβάινουν το Greece, αλλά κανένας δεν το προφέρει έτσι (ή έτσι νομίζω). Για αυτό και εγώ το κατέγραψα ως Ghe'ta ή κάπως έτσι, γιατί απλούστατα έτσι το άκουσα.

Greece και πιο συχνα Greek λενε αγαπητε Φον μονο που το λενε με Ταυλανδεζικη κοφτη προφορα. Αφου ξερεις τωρα με  τι αστειο τροπο μιλανε οι Ταυλανδοι και γενικα οι Aσιατες τα αγγλικα. Αλλο παραδειγμα απο τα απειρα που υπαρχουν, δε λενε sport αλλα saa-port  :2funny:

Για τον αλλο φιλο που ψαχνει για μπασκετμπολιστρια σε Ταυλανδεζικη εκδοση, θα βρεις αλλα δυσκολα στην Παταγια. Σου χρειαζεται μια Ταυλανδο-κινεζα.
 
OP
OP
KOSTASF16

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
παντως ρε παιδια γεινικα τελαιυταια ολο για γενικα θεματα συζηταμε
και εχουμε αφησει τις γυναικες της ταυλανδης απο εξω
κανεις λαθος φιλε, εγω δεν τις αφηνω ποτε απεξω, τις εχω στην καρδια μου μεσα και γραφω καθε λεπτομερεια γι αυτες.
αλλα χρειαζονται και οι φιλοσοφιες
 

ZAICHIK

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2007
Μηνύματα
254
Like
0
Πόντοι
1
Εμενα μου ελεγε για ντισκο Μαλιν, μετάφερα στο ποστ Μαλίν, μου έλεγαν δεν υπαρχει τετοια ντισκο, ξαναρωταγα πως λεγεται, που έλεγε Μαλίν και τελικά είδα μονος οτι ηταν η Marine. Αρα το πως προφερεται από τους Ταυλανδούς μία λεξη εχει σημασια.
 
OP
OP
KOSTASF16

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
Εμενα μου ελεγε για ντισκο Μαλιν
η ντισκο μαριν φθινει γενικως, δεν εχει πολυ κοσμο και η ποιοτητα σε ταυλανδεζες ειναι κατω του μετριου. λουσιφερ, απο κει περναει η ελιτ της πατταγια.
ολο γκρινια ειναι ο μιμικος, αντε ρε μιμικο, τραβα μπρος :rockon:.
τωρα για τον σκορπιο, τετοιο υψος θα βρεις σε λειδυμπου, ταυλανδεζα δεν υπαρχει περιπτωση, και στο λεει ανθρωπος που δινει βαση στο υψος
 
OP
OP
KOSTASF16

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
το ξερετε αυτο? οι παλιοι σιγουρα. τις προηγουμενες φορες δεν το ειχα παρει, αυτη τη φορα το τιμησα, ξυνοντας την πλατη του βατραχου ακουγεται το κρωξιμο του βατραχου, καταπληκτικος ηχος, νομιζεις οτι εισαι στη ζουγκλα, 
 

Συνημμένα

  • 100_1469.jpg
    100_1469.jpg
    87,1 KB · Εμφανίσεις: 26

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom