Νέα

Στην Ελλάδα και οι «δεξιές» εφημερίδες γράφονται από... KΝΙΤΕΣ!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 140
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

petrospelekanos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
772
Like
2
Πόντοι
6
αυτο ειναι θρίαμβος; να καταφερει να πιασει το 3% ;;;

Όχι. Αλλά σε χαλάει αν το (ξανα)πιάσει; Η δεν έχουν λόγο ύπαρξης τα μικρότερα κόμματα; Γιατί αν δεν κάνω λάθος, αρκετοί εδωμέσα ψηφίζουν Καρατζαφέρη, κρίνοντας απο το σχετικό θρεντ. Και σίγουρα, κατα πολύ περισσότεροι απο την πραγματική δυναμική του στην κοινωνία, σύμφωνα με όλα τα γκάλοπ. Αυτος για πόσο πάει δηλαδή;
 

antonis_p

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2007
Μηνύματα
241
Like
0
Πόντοι
1
αρκετοί εδω μέσα ψηφίζουν Καρατζαφέρη, Αυτος για πόσο πάει δηλαδή;
Στις Νομαρχιακές Εκλογές του 2002 έλαβε 14%, Στις Ευρωεκλογές του 2004 εξελέγη Ευρωβουλευτής παίρνοντας ποσοστό 4,2% και στην Θεσσαλονίκη προσφατα σαν υποψηφιος δημαρχος έπιασε 8,6%.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Και αυτό αποδικνύεται σε όλη την Ευρώπη.Βγαίνουν οι δεξιοί,τα κάνουν μουνί και μετά βγαίνουν οι σοσιαλιστές και κυβερνούν 2-3 θητείες.Και ήδη έχει αρχίσει η επιστροφή!Πορτογαλία,Ισπανία,Ιταλία,προσεχώς Γαλλία.Κι έπεται συνέχεια.

Νομίζω ότι μάλλον ένα εκκρεμές παρατηρείται...


Όχι. Αλλά σε χαλάει αν το (ξανα)πιάσει; Η δεν έχουν λόγο ύπαρξης τα μικρότερα κόμματα; Γιατί αν δεν κάνω λάθος, αρκετοί εδωμέσα ψηφίζουν Καρατζαφέρη, κρίνοντας απο το σχετικό θρεντ. Και σίγουρα, κατα πολύ περισσότεροι απο την πραγματική δυναμική του στην κοινωνία, σύμφωνα με όλα τα γκάλοπ. Αυτος για πόσο πάει δηλαδή;

Όσο περισσότεροι, τόσο το καλύτερο...trivial πράγματα αναφέρουμε.
 

λαγαρος

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2006
Μηνύματα
4.025
Like
4
Πόντοι
16
μπορει καποιος συντροφος αν θελει να μου πει γιατι αναφερεται καθε τοσο ο κομουνισμος  (και μαλιστα αυτο το εφαρμοσμενο τερατουργημα)σαν πρακτικη εφαρμογη της αριστερης ιδεολογιας??
ο μιτεραν ο παλμε ο μπερλιγκουερ ο μπραντ ο α παπανδρεου ο αλιεντε ο τσε που πιστευαν στον βουδα???????
δηλ οπως το πατε την αριστερα στην Ελλαδα την αντιπροσωπευει αποκλιστικα το κκε????
εγω νομιζω οτι το κκε ειναι συντηριτικοτερο της νδ .
(κατα καιρους μεσα στη νδ ακουγονται προοδευτικες προτασεις που δεν εχω εντοπισει στο κκε)
μηπως να δουμε την πραγματικοτιτα χωρις παρωπιδες ιδεοληψιες και φανατισμο????

 

antonis_p

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2007
Μηνύματα
241
Like
0
Πόντοι
1
μπορει καποιος συντροφος αν θελει να μου πει γιατι αναφερεται καθε τοσο ο κομουνισμος  (και μαλιστα αυτο το εφαρμοσμενο τερατουργημα)σαν πρακτικη εφαρμογη της αριστερης ιδεολογιας??
ο μιτεραν ο παλμε ο μπερλιγκουερ ο μπραντ ο α παπανδρεου ο αλιεντε ο τσε που πιστευαν στον βουδα???????
δηλ οπως το πατε την αριστερα στην Ελλαδα την αντιπροσωπευει αποκλιστικα το κκε????
Αν δεν αντιπροσωπεύει τον κουμουνισμο το κκε, ο συνασπ. και αυτοι με τις κοκκινες σημαιες που καινε την Αθηνα, τοτε ποιος τον αντιπροσωπεύει;
Ο Παπανδρ ήταν κουμουνιστης ή αριστερός; Περισσότερο τον κοβω για τσιράκι των Αμερικάνων και για καιροσκόπο.
Εν τελει ποιος ειναι κουμουνιστο-σοσιαλιστης; ο Μπιστης; ο Λαλιωτης; ο Κουλούρης; ο Σημίτης;

Εχει υποφερει η Ελλαδα απο αυτες τις αριστερες πολιτικες και ιδεολογιες, ευτυχως λιγοτερο απο τις γειτονικες χωρες που τις εζησαν στο πετσι τους αλλα απο τον συμμοριτοπολεμο μεχρι σημερα δεν εχουμε ησυχασει.
 

Επισκέπτης
αυτη η κουβεντα δεν γινεται να συνεχιστει μεσω του σαιτ!!τετοιες συζητησεις ειναι να να γινονται απο κοντα με κρασακι και μεζεδακι και να βλεπει ο ενας τον τον αλλο,να παραθετουν τα επιχειρηματα τους και να τελειωνει η υποθεση!
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
αυτη η κουβεντα δεν γινεται να συνεχιστει μεσω του σαιτ!!τετοιες συζητησεις ειναι να να γινονται απο κοντα με κρασακι και μεζεδακι και να βλεπει ο ενας τον τον αλλο,να παραθετουν τα επιχειρηματα τους και να τελειωνει η υποθεση!

Σωστότατος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

antonis_p

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2007
Μηνύματα
241
Like
0
Πόντοι
1
αυτη η κουβεντα δεν γινεται να συνεχιστει μεσω του σαιτ!!τετοιες συζητησεις ειναι να να γινονται απο κοντα με κρασακι και μεζεδακι και να βλεπει ο ενας τον τον αλλο,να παραθετουν τα επιχειρηματα τους και να τελειωνει η υποθεση!
και μια μπουρδελοτσαρκα για επιδορπιο!
 

arturo

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
408
Like
6
Πόντοι
1
Ο Παπανδρ ήταν κουμουνιστη ς ή αριστερός; Περισσότερο τον κοβω για τσιράκι των Αμερικάνων και για καιροσκόπο.

Και όμως φίλε μου ο Ελληνικός λαός τον ψήφισε για σοσιαλιστή ( αυτό είναι το μεγάλο δράμα ). Θυμάσαι. Εξω οι βάσεις του θανάτου, ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο.
 

petrospelekanos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
772
Like
2
Πόντοι
6
Στις Νομαρχιακές Εκλογές του 2002 έλαβε 14%, Στις Ευρωεκλογές του 2004 εξελέγη Ευρωβουλευτής παίρνοντας ποσοστό 4,2% και στην Θεσσαλονίκη προσφατα σαν υποψηφιος δημαρχος έπιασε 8,6%.
Οπότε για πόσο τον κόβεις στις βουλευτικές εκλογές; (σε όλη όμως την επικράτεια) Γιατί και ο Τσίπρας πήρε 10% στην Αθήνα, που είναι και μεγαλύτερη περιφέρεια απο τη Θεσσαλονίκη σε ψηφοφόρους, αλλά αυτό δεν σημαίνει και οτι ο Συνασπισμός θα πάρει τόσο μεγάλο ποσοστό σε πανελλαδικό επίπεδο. Εκτός φυσικά αν συνεχίσουν να του επιτίθενται ο Πολύδωρας με τον Καρατζαφέρη, κατ' ουσίαν κάνοντάς του διαφήμιση!
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Ο  Ανδρέας  είδε το κενό στο λεγόμενο "κεντρώο" χώρο και καρπώθηκε τη δυναμική του, με αποτέλεσμα το ΠΑΣΟΚ νε κρατάει ένα σταθερό 40%  ως εκλογική βάση. Αν αυτό δε δείχνει "επιχειρηματικό" μυαλό τότε τί δείχνει; (ειδικά με την τροπή που πήρε το κόμμα του τα τελευταία χρόνια)
 

petrospelekanos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
772
Like
2
Πόντοι
6
μπορει καποιος συντροφος αν θελει να μου πει γιατι αναφερεται καθε τοσο ο κομουνισμος  (και μαλιστα αυτο το εφαρμοσμενο τερατουργημα)σαν πρακτικη εφαρμογη της αριστερης ιδεολογιας??
ο μιτεραν ο παλμε ο μπερλιγκουερ ο μπραντ ο α παπανδρεου ο αλιεντε ο τσε που πιστευαν στον βουδα???????
δηλ οπως το πατε την αριστερα στην Ελλαδα την αντιπροσωπευει αποκλιστικα το κκε????
εγω νομιζω οτι το κκε ειναι συντηριτικοτερο της νδ .
(κατα καιρους μεσα στη νδ ακουγονται προοδευτικες προτασεις που δεν εχω εντοπισει στο κκε)
μηπως να δουμε την πραγματικοτιτα χωρις παρωπιδες ιδεοληψιες και φανατισμο????

Πολύ σωστά το θέτεις. ʼντε όμως εξήγησε σε κάποιους θερμόαιμους δεξιούς εδώ μέσα οτι αριστερά δεν σημαίνει κατ' ανάγκην ΚΚΕ. Το ΚΚΕ είναι η μεγαλύτερη δύναμη στην αριστερά, γεγονός αναμφισβήτητο, αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι την εκπροσωπεί καθ' ολοκληρίαν. Και όπως λες κι εσύ, έχει δεξιότατες θέσεις σε μια σειρά απο καίρια ζητήματα. (Όσο και αν στενοχωρηθεί ο φίλος μου ο Γουώρχολ μ' αυτό το τελευταίο που έγραψα!)
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Εξω οι βάσεις του θανάτου, ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο.

Δεν έχει άμεση σχέση με το θρεντ παρά μόνο έμμεση. Θυμήθηκα μια συζήτηση πριν 10 χρόνια σε ταβέρνα σε παραθαλάσσια πόλη. Είμαστε μια παρέα και ανάμεσα μας συνταξιούχος Αμερικανός διπλωμάτης, ο οποίος ήταν στην αποστολή με τον ΥΠΕΞ Χέηγκ που το 1983 θα συζητούσαν με την κυβέρνηση ΠΑΣΟΚ για το καθεστώς των βάσεων στην Ελλάδα. Κάποιος τον ρώτησε γι' αυτή την επίσκεψη του και τις εντυπώσεις του γιατί για εμάς τότε ο κυρίαρχος λόγος ήταν έξω οι βάσεις του θανάτου κλπ.

Ο Αμερικανός μας είπε ότι το κλίμα και το πνεύμα των διαπραγματεύσεων ήταν τελείως διαφορετικό, παρόλο που και αυτοί ήξεραν την περιρέουσα ατμόσφαιρα. Μάλιστα μας είπε και ένα περιστατικό, όταν τους κάλεσε για φαγητό ο Παπανδρέου στο Καστρί. Αισθανθήκαμε μας είπε σαν να είμαστε σε Αμερικανική οικογένεια. Ιδιαιτέρως θυμόταν την κόρη του την Σοφία η οποία ήταν πολύ ευγενική και του ςέκανε να αισθανθούν σαν στο σπίτι τους. Τα φαγητά δε ήταν επίσης αμερικάνικα, (τηγανητό κοτόπουλο κλπ).

Αυτά έτσι σαν γεγονός που θυμήθηκα χωρί ςνα θέλω να πω ότι ήταν πράκτορας των Αμερικάνων ή τέτοιες βλακείες. Απλώς αυτός και η οικογένεια του αισθανόταν άνετα σε μια Αμερικάνικη ατμόσφαιρα και κουλτούρα.
 

KARALIAKOURAS

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2006
Μηνύματα
693
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Ο Παπανδρεου σαπιζει στην ΚΟΛΑΣΗ.Ειναι μεσα σε καποιο καζανι και τσουρουφλιζεται.Απαξιω  να πω γιατι,μα και βαριεμαι.Ακομα αθλιοτερος αυτου,ο μαλακας ο γιος του.Στο τελευταιο δεν νομιζω να διαφωνησει κανεις σιγουρα(για τον G.Pap)  :2funny:

Υ.Γ:Εαν ο Γιωργακης γινει πρωθυπουργος παιρνω αεροπλανο και φευγω για Καζαμπλανκα αυθημερον.
 

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
Εαν ο Γιωργακης γινει πρωθυπουργος παιρνω αεροπλανο και φευγω για Καζαμπλανκα αυθημερον.

Δεν υπάρχει περίπτωση να συμβεί αυτό φίλε Karaliakouras , μην ανησυχείς. Οι επόμενες εκλογές θα αλλάξουν σημαντικά το εσωτερικό του κόμματος που κληρονόμησε ο γιώργος.

ʼλλος ένας λόγος να μην πας Καζαμπλάνκα είναι ότι είναι μια βαρετή πόλη.
 

petrospelekanos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
772
Like
2
Πόντοι
6
Υ.Γ:Εαν ο Γιωργακης γινει πρωθυπουργος παιρνω αεροπλανο και φευγω για Καζαμπλανκα αυθημερον.

Κι εγώ δεν νομίζω οτι θα συμβεί. Αν πάντως προκύψει κάτι τέτοιο, πρόσεχε, γιατί η Καζαμπλάνκα είναι και η πρωτεύουσα των εγχειρίσεων αλλαγής φύλου!      :)
(Αστειεύομαι φυσικά γιατί όπως είσαι θερμόαιμος δεν τό' χεις και σε τίποτα να με πλακώσεις σε τίποτα μπινελίκια!)       :boobies:
 

KARALIAKOURAS

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2006
Μηνύματα
693
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
καλα ρε παιδια απλως εψαχνα να βρω ενα περιεργο ονομα πολης και
εβαλα Καζαμπλανκα! :boobies:
Συμφωνω,μαλλον εδω θα μεινω.Μετα τις επομενες εκλογες ο G.Pap θα παει σπιτι του λογικα.Εκτος αν εχουν βαρεθει τοσο πολυ τα πασοκια την εξουσια(η' βαρυστομαχιασανε απο την 20ετη κραιπαλη) και τον κρατησουν για να μην ξαναβγουν ΚΑΙ την αλλη τετραετια  :dancing:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom