Νέα

Στην Ελλάδα και οι «δεξιές» εφημερίδες γράφονται από... KΝΙΤΕΣ!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 140
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

petrospelekanos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
772
Like
2
Πόντοι
6
Τι ακριβώς λοιπόν αποδείξαμε;
Οτι είναι σκάρτες οι αριστερές ιδέες επειδή ο Κύρτσος ήτανε κάποτε ΚΝίτης και έγινε δεξιός;
Εξαιρετικός συλλογισμός!
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Αληθεια ειναι ολα αυτα....υπαρχει πιο αριστερος απ τον Τραγκα ας πουμε?ο ανθρωπος ειναι μεγας αριστερος με ιστορια στην ΚΝΕ...ρε δεν ειμαστε καθολου καλα......
 

Επισκέπτης
ειναι καλο να βριζουν οι δεξιοι την αριστερα!!!σημαινει οτι δεν ειμαστε σαν και αυτους!!!!αμα δεν μας βριζαν τοτε θα σημαινε οτι κατι δεν παει καλα!!
 

Επισκέπτης
ειναι καλο να βριζουν οι δεξιοι την αριστερα!!!σημαινει οτι δεν ειμαστε σαν και αυτους!!!!

Αλήθεια κάτι μπόμπιρες σαν κι εσένα τι ξέρουν για την αριστερά;

Ξέρεις την Ιστορία του ΚΚΕ;
Ξέρεις την ιστορία της Κομιντέρν;
Ξέρεις τίποτε για τις θέσεις που υιοθέτησε το ΚΚΕ το 1924 για τη Μακεδονία και τη Θράκη;
Ξέρεις τι έγραψε ο Ζαχαριάδης για την Μικρασιατική Εκστρατεία;
Ξέρεις τι ήταν η ΟΠΛΑ;
Για την ΟΥΛΕΝ, το ΦΟΙΒΟ και τα νταμαρια στου Κοπανά έχεις ακούσει ποτέ;

Οι γνώσεις που αποκτάτε από το Athens.Indymedia , την Ελευθεροτυπία και τον ΙΟ και άντε και κανά ΒΑΒΕΛ/ΠΑΡΑΠΕΝΤΕ είναι πολύ ... περιορισμένες ...


Αν είσαι μάγκας βάλε κανένα ιστορικό θέμα περί αριστεράς και θα σου πάρω τα σώβρακα. Η βιβλιοθήκη που έχω σχετικά με την πολιτική ιστορία του 20ου αιώνα είναι ένα ... κοντέηνερ ...
 

petrospelekanos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
772
Like
2
Πόντοι
6
Αλήθεια κάτι μπόμπιρες σαν κι εσένα τι ξέρουν για την αριστερά;

Ξέρεις την Ιστορία του ΚΚΕ;
Ξέρεις την ιστορία της Κομιντέρν;
Ξέρεις τίποτε για τις θέσεις που υιοθέτησε το ΚΚΕ το 1924 για τη Μακεδονία και τη Θράκη;
Ξέρεις τι έγραψε ο Ζαχαριάδης για την Μικρασιατική Εκστρατεία;
Ξέρεις τι ήταν η ΟΠΛΑ;
Για την ΟΥΛΕΝ, το ΦΟΙΒΟ και τα νταμαρια στου Κοπανά έχεις ακούσει ποτέ;

Οι γνώσεις που αποκτάτε από το Athens.Indymedia , την Ελευθεροτυπία και τον ΙΟ και άντε και κανά ΒΑΒΕΛ/ΠΑΡΑΠΕΝΤΕ είναι πολύ ... περιορισμένες ...


Αν είσαι μάγκας βάλε κανένα ιστορικό θέμα περί αριστεράς και θα σου πάρω τα σώβρακα. Η βιβλιοθήκη που έχω σχετικά με την πολιτική ιστορία του 20ου αιώνα είναι ένα ... κοντέηνερ ...

Οκ λοιπον, για πες μας, τι ηταν το ΕΑΜ-ΕΛΑΣ και -αντιστοιχα- τι ηταν τα Ταγματα Ασφαλειας;
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Τα ιστορικά εγκλήματα και σφάλματα της αριστεράς δεν αναιρούν τα αντίστοιχα της δεξιάς, πολύ περισσότερο δε τα όσα κάνει και πρεσβεύει η δεξιά σήμερα.
 

ntinosam

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Ιαν 2007
Μηνύματα
652
Κριτικές
30
Like
5.948
Πόντοι
11.005
Αλήθεια κάτι μπόμπιρες σαν κι εσένα τι ξέρουν για την αριστερά;

Ξέρεις την Ιστορία του ΚΚΕ;
Ξέρεις την ιστορία της Κομιντέρν;
Ξέρεις τίποτε για τις θέσεις που υιοθέτησε το ΚΚΕ το 1924 για τη Μακεδονία και τη Θράκη;
Ξέρεις τι έγραψε ο Ζαχαριάδης για την Μικρασιατική Εκστρατεία;
Ξέρεις τι ήταν η ΟΠΛΑ;
Για την ΟΥΛΕΝ, το ΦΟΙΒΟ και τα νταμαρια στου Κοπανά έχεις ακούσει ποτέ;

Οι γνώσεις που αποκτάτε από το Athens.Indymedia , την Ελευθεροτυπία και τον ΙΟ και άντε και κανά ΒΑΒΕΛ/ΠΑΡΑΠΕΝΤΕ είναι πολύ ... περιορισμένες ...


Αν είσαι μάγκας βάλε κανένα ιστορικό θέμα περί αριστεράς και θα σου πάρω τα σώβρακα. Η βιβλιοθήκη που έχω σχετικά με την πολιτική ιστορία του 20ου αιώνα είναι ένα ... κοντέηνερ ...
Οπα ρε Λακη33,ανατριχιασαμε.Καλημερα
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Αλήθεια κάτι μπόμπιρες σαν κι εσένα τι ξέρουν για την αριστερά;

Ξέρεις την Ιστορία του ΚΚΕ;
Ξέρεις την ιστορία της Κομιντέρν;
Ξέρεις τίποτε για τις θέσεις που υιοθέτησε το ΚΚΕ το 1924 για τη Μακεδονία και τη Θράκη;
Ξέρεις τι έγραψε ο Ζαχαριάδης για την Μικρασιατική Εκστρατεία;
Ξέρεις τι ήταν η ΟΠΛΑ;
Για την ΟΥΛΕΝ, το ΦΟΙΒΟ και τα νταμαρια στου Κοπανά έχεις ακούσει ποτέ;

Οι γνώσεις που αποκτάτε από το Athens.Indymedia , την Ελευθεροτυπία και τον ΙΟ και άντε και κανά ΒΑΒΕΛ/ΠΑΡΑΠΕΝΤΕ είναι πολύ ... περιορισμένες ...


Αν είσαι μάγκας βάλε κανένα ιστορικό θέμα περί αριστεράς και θα σου πάρω τα σώβρακα. Η βιβλιοθήκη που έχω σχετικά με την πολιτική ιστορία του 20ου αιώνα είναι ένα ... κοντέηνερ ...
Συμφωνώ με τον lakis33 ή μου φαίνεται?
 

arturo

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
408
Like
6
Πόντοι
1
Στο κοντέινερ θα υπάρχει βέβαια και σχετικό υλικό με την δολοφονία του Αρη Βελουχιώτη απο τους δεξιούς φαντάζομαι έτσι φίλε? Ξαναδίαβασε την ιστορία μήπως καταφέρεις και καλύψεις το μεγάλο κενό που σου δημιουργήσανε και εσένα μέσα σου οι αριστερές σοσιαλιστικές δημοκρατικές και άλλες πολιτικές δυνάμεις στην Ελλάδα. Μπορεί έτσι να καταφέρεις να ξαχάσεις την μεγάλη ψευδαίσθηση με την οποία σε κάνανε να ζείς όλα αυτά τα χρόνια.


Αν είσαι μάγκας βάλε κανένα ιστορικό θέμα περί αριστεράς και θα σου πάρω τα σώβρακα. Η βιβλιοθήκη που έχω σχετικά με την πολιτική ιστορία του 20ου αιώνα είναι ένα ... κοντέηνερ ...
[/quote]
 

Athens1

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2006
Μηνύματα
655
Like
1
Πόντοι
6
παπαριές ....
τι με ενδιαφέρει εμένα τι έκαναν κατι μαλάκες πριν απο τοοοοσα χρόνια ? αμα το μάθω θα γεμίσει η τέπη μου ?θα κερδίσω τιποτα ? οχι βέβαια ... οποτε παρατα μας με τα κοντεηνερ η πες κάτι καινουργιο να μαθουμε καμιά κομπίνα φλούφλη αν θες να γινεις χρήσιμος εδω

Αλήθεια κάτι μπόμπιρες σαν κι εσένα τι ξέρουν για την αριστερά;

Ξέρεις την Ιστορία του ΚΚΕ;
Ξέρεις την ιστορία της Κομιντέρν;
Ξέρεις τίποτε για τις θέσεις που υιοθέτησε το ΚΚΕ το 1924 για τη Μακεδονία και τη Θράκη;
Ξέρεις τι έγραψε ο Ζαχαριάδης για την Μικρασιατική Εκστρατεία;
Ξέρεις τι ήταν η ΟΠΛΑ;
Για την ΟΥΛΕΝ, το ΦΟΙΒΟ και τα νταμαρια στου Κοπανά έχεις ακούσει ποτέ;

Οι γνώσεις που αποκτάτε από το Athens.Indymedia , την Ελευθεροτυπία και τον ΙΟ και άντε και κανά ΒΑΒΕΛ/ΠΑΡΑΠΕΝΤΕ είναι πολύ ... περιορισμένες ...


Αν είσαι μάγκας βάλε κανένα ιστορικό θέμα περί αριστεράς και θα σου πάρω τα σώβρακα. Η βιβλιοθήκη που έχω σχετικά με την πολιτική ιστορία του 20ου αιώνα είναι ένα ... κοντέηνερ ...
 

Επισκέπτης
Τα ιστορικά εγκλήματα και σφάλματα της αριστεράς δεν αναιρούν τα αντίστοιχα της δεξιάς, πολύ περισσότερο δε τα όσα κάνει και πρεσβεύει η δεξιά σήμερα.

Θα μου επιτρέψεις να μην ξανασχοληθώ μαζί σου έτσι;
Δεν έχεις να πεις τίποτε. Υστερείς σε γνώσεις κατά πολύ ακόμη και από άτομα του συναφιού σου που γράφουν στο Athens.Indymedia.

 

Επισκέπτης
Ρε πατε καλα ? γραφεται για δεξιες εφημεριδες και κνιτες ?

Εχετε καταλαβει οτι ειστε στο bourdela.com ?

Aι σιχτιρ πια....Σας βαρεθηκα...
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Θα μου επιτρέψεις να μην ξανασχοληθώ μαζί σου έτσι;
Δεν έχεις να πεις τίποτε. Υστερείς σε γνώσεις κατά πολύ ακόμη και από άτομα του συναφιού σου που γράφουν στο Athens.Indymedia.

Aυτό σημαίνει ότι τώρα θα παίρνεις αυξημένη δόση φλουοξετίνης σε συνδυασμό με αμιτριπτιλίνη;
 

Επισκέπτης
λακη τα βιβλια που εχεις ειναι απλα σκουπιδια!!!!εχεις διαβασει ποτε σου και την αλλη αποψη?την αποψη της αριστερας?κανε πρωτα την αυτοκριτικη σου εσυ και η παραταξη που υποστηριζεις και μετα ελα να συζητησησουμε!!παντως εισαι ανικανος να κανεις πολιτικη συζητηση!!
 

Επισκέπτης
εσυ και η παραταξη που υποστηριζεις και μετα ελα να συζητησησουμε!!παντως εισαι ανικανος να κανεις πολιτικη συζητηση!!

Με αλήτες των Εξαρχείων δεν μπορώ να κάνω τίποτε. ʼλλωστε οι αλήτες των Εξαρχείων δεν κάνουν τίποτε γενικώς στη ζωή τους, πέρα από το να πίνουν μπάφο και να ρίχνουν μολότωφ.

Για όσους είναι σε θέση να κάνουν πολιτική κουβέντα (δεν περιλαμβάνονται τα περιτώματα των Εξαρχείων στο σύνολο αυτό) θα βάλω κανένα θεματάκι από βιβλία Τροτσκιστών όπως ο Στίνας ή από τα απομνημονεύματα του Σταυρίδη πρώτου Γ.Γ. του ΚΚΕ ...
 

petrospelekanos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
772
Like
2
Πόντοι
6
Με αλήτες των Εξαρχείων δεν μπορώ να κάνω τίποτε. ʼλλωστε οι αλήτες των Εξαρχείων δεν κάνουν τίποτε γενικώς στη ζωή τους, πέρα από το να πίνουν μπάφο και να ρίχνουν μολότωφ.

Για όσους είναι σε θέση να κάνουν πολιτική κουβέντα (δεν περιλαμβάνονται τα περιτώματα των Εξαρχείων στο σύνολο αυτό) θα βάλω κανένα θεματάκι από βιβλία Τροτσκιστών όπως ο Στίνας ή από τα απομνημονεύματα του Σταυρίδη πρώτου Γ.Γ. του ΚΚΕ ...

Έχω άκούσει τα σχολιανά μου για διάφορες βρισιές που δήθεν "είπα" κατά καιρούς. Η φράση του προηγούμενου ποστάροντος περί "αλητών των Εξαρχείων", που απευθύνεται -αν κατάλαβα καλά- σε ένα μέλος που οι περισσότεροι σεβόμαστε και αγαπάμε, τον γουώρχολ, δεν ενοχλεί κανέναν σας; Η μήπως δεν είναι βρισιά κατά της υπόληψης κάποιου;
Τέλος, οι βρισιές είναι αποδεκτές αν συνοδεύονται απο αντικομμουνιστικό παραλήρημα και μη αποδεκτές αν συμβεί το αντίθετο; Το λέω κυρίως για τους συναγωνιστές που διαρρηγνύουν τα ιμάτιά τους οτι "φθίνει το σάϊτ" κλπ και προτείνουν να κλειδώνονται τα πολιτικά θέματα.
 

Επισκέπτης
λακη τα βιβλια που εχεις ειναι απλα σκουπιδια!!!!εχεις διαβασει ποτε σου και την αλλη αποψη?την αποψη της αριστερας?

Διαθέτει προφανώς το άτομο και ικανότητες μάντη!
Ισχυρίζεται ότι τα βιβλία που έχω είναι σκουπίδια, έστω κι αν δεν γνωρίζει ποιά είναι!!!

Θα σας βάλω αποσπάσματα από βιβλία εκδόσεων του ΚΚΕ, αποσπάσματα από το ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗ και από βιβλία Τροτσκιστών ...
 

petrospelekanos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
772
Like
2
Πόντοι
6
Οι αντιεξουσιαστές των Εξαρχείων, θεωρούνται ως τα περιτώματα της Ελληνικής Κοινωνίας, το περιθώριό της αν θες, από το 90% των Ελλήνων.

Θα μπορούσα να σου πω επίσης τι θεωρούνται και οι ακροδεξιοί η οι φασίστες, απο το ίδιο ποσοστό Ελλήνων. ʼλλά δεν είναι εκεί το ζήτημα. Αλήθεια, δεν μπορείς να συντάξεις μια φράση σαν άνθρωπος χωρίς μπινελίκια; Τόσο δύσκολο σου είναι πια; Εκτός αν δεν θες να κάνεις διάλογο, παρά θεατρικό μονόπρακτο.
 

petrospelekanos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
772
Like
2
Πόντοι
6
Διαθέτει προφανώς το άτομο και ικανότητες μάντη!
Ισχυρίζεται ότι τα βιβλία που έχω είναι σκουπίδια, έστω κι αν δεν γνωρίζει ποιά είναι!!!

Θα σας βάλω αποσπάσματα από βιβλία εκδόσεων του ΚΚΕ, αποσπάσματα από το ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗ και από βιβλία Τροτσκιστών ...

Ρε Λάκη, σου είπε κανείς οτι σε διορίσαμε καθηγητή μας της Ιστορίας; Η μόνο εσύ έχεις διαβάσει βιβλία;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom