Νέα

Σπόνσορινγκ-σεξοτουρισμός στην Ουκρανία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kman2
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 29K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Τι κανονικό ψωμί ρε καράφλα, κάτι τέτοια τρως και έχεις αυτά τα χάλια.
Για ποιες αποδείξεις μιλάς;Αν σου βαστάει βάλε μια φωτογραφία σου αβαφτος και χωρίς το σπρέι που ρίχνεις στην κεφάλα σού.
Πουδραρισμενε πουστογερε.:grin::grin::grin:

Ποιό σπρέ'ι' βρε βλάκα :2funny::jerking:του ξέφυγε του χάρη ότι έχεις γεράσει και καραφλιάσει :2funny::jerking:κακομοίρη


Καράφλα,αυτή η μαλάκια να ξέρεις δεν είναι ψωμί,στην Ελλάδα ούτε τα περιστέρια δεν το τρώνε, γι'αυτό έχεις καταντήσεις έτσι... ένας πουστογερος.:tooth::tooth::tooth:


Μπορεί να το είπες για πλάκα αυτό αλλά η πραγματικότητα είναι ότι δεν υπάρχει ψωμί σαν της Ελλάδας. Χωρίς να είμαι ειδικός στα ψωμιά μπορώ να πω ότι το ρωσικό είναι για τα σκουπίδια, σε τρεις μέρες βγάζει μια περίεργη πρασινωπή μούχλα όλο, δεν είναι σαν το δικό μας που γινείτε ξερo σαν παξιμάδι χωρίς να αλλοιώνεται.

το πρόβλημα μας είναι το ψωμί τώρα :2funny::jerking: όταν πάω σε 2-3 μέρες σε κάποιο υπερμάρκετ σας βάζω πόσα ήδη ψωμιών έχει να πάθετε πλάκα :2funny:και τσιαπάτα,και ντοματόψωμο και και ψωμί με ότι άλλο θέλετε!ολόκληρους διαδρόμους με ψωμιά όλων των ειδών!
Αυτά που γράφεις έχουν πάντα ένα ρομαντισμό μου θυμίζεις τη δεκαετία του '90 που όλα ήταν ακριβώς έτσι όπως τα λες,με αυτό το ψωμί που ανάφερες.
Ο Ιωσήφ μόνο γιά πούτσες κάνει :2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:τον έχω βαρεθεί όλο τα ίδια και τα ίδια :jerking: βαριέμαι και πούτσες να του στέιλω :2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
Θα γράψω του Μαρκέλου να τον κράξει αυτός τώρα :2funny:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Το σπρέι που βάζεις στην καράφλα σου...για τις πούδρες και τα βαψιματα στη μούρη δε λες τίποτα.:grin:
Αν πας για ψωμί πάρε και μια μπαγκέτα να ταπωσεις τον κωλο σου...:tooth::tooth:
 

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.309
Κριτικές
8
Like
2.184
Πόντοι
506
Δεν το είπα για πλάκα,το έχω φάει αυτό το πράγμα που το αποκαλούν ψωμί!:vomit:
Το βάζουν μετά σε κάτι λεπτές πλαστικές σακούλες ,το κλείνουν καλά και τρώνε μέχρι να πρασινίσει όπως λες...


Γενικά το ψωμί στην Ρωσία γίνεται σε εργοστάσια από τον καιρό της Σοβιετικής Ενώσεως και δεν υπάρχουν φούρνοι όπως εδώ. Τα τελευταία χρόνια φέρνουν κατεψυγμένη προζύμι σε μερικά πολυκαταστήματα και μεγαλα σουπερ μαρκετ και την ψήνουν σε ηλεκτρικούς φούρνους. Οπότε για τι ποιότητα να μιλάμε;
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Τώρα έχουν υπερμαρκετ,24 ώρες ανοιχτά... πάντα το όνειρο μου ήταν να πηγαίνω για ψώνια στις 4 το πρωί.:jerking:
 

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.309
Κριτικές
8
Like
2.184
Πόντοι
506
Τώρα έχουν υπερμαρκετ,24 ώρες ανοιχτά... πάντα το όνειρο μου ήταν να πηγαίνω για ψώνια στις 4 το πρωί.:jerking:



Αυτά τα έχουν πάνω από 20 χρόνια και όχι μόνο Ρωσία αλλά και σε όλη την ανατολική Ευρώπη,στις μεγαλες πόλεις τουλάχιστον.
 

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.309
Κριτικές
8
Like
2.184
Πόντοι
506
Τι κανονικό ψωμί ρε καράφλα, κάτι τέτοια τρως και έχεις αυτά τα χάλια.
Για ποιες αποδείξεις μιλάς;Αν σου βαστάει βάλε μια φωτογραφία σου αβαφτος και χωρίς το σπρέι που ρίχνεις στην κεφάλα σού.
Πουδραρισμενε πουστογερε.:grin::grin::grin:

Ποιό σπρέ'ι' βρε βλάκα :2funny::jerking:του ξέφυγε του χάρη ότι έχεις γεράσει και καραφλιάσει :2funny::jerking:κακομοίρη


Καράφλα,αυτή η μαλάκια να ξέρεις δεν είναι ψωμί,στην Ελλάδα ούτε τα περιστέρια δεν το τρώνε, γι'αυτό έχεις καταντήσεις έτσι... ένας πουστογερος.:tooth::tooth::tooth:


Μπορεί να το είπες για πλάκα αυτό αλλά η πραγματικότητα είναι ότι δεν υπάρχει ψωμί σαν της Ελλάδας. Χωρίς να είμαι ειδικός στα ψωμιά μπορώ να πω ότι το ρωσικό είναι για τα σκουπίδια, σε τρεις μέρες βγάζει μια περίεργη πρασινωπή μούχλα όλο, δεν είναι σαν το δικό μας που γινείτε ξερo σαν παξιμάδι χωρίς να αλλοιώνεται.

το πρόβλημα μας είναι το ψωμί τώρα :2funny::jerking: όταν πάω σε 2-3 μέρες σε κάποιο υπερμάρκετ σας βάζω πόσα ήδη ψωμιών έχει να πάθετε πλάκα :2funny:και τσιαπάτα,και ντοματόψωμο και και ψωμί με ότι άλλο θέλετε!ολόκληρους διαδρόμους με ψωμιά όλων των ειδών!
Αυτά που γράφεις έχουν πάντα ένα ρομαντισμό μου θυμίζεις τη δεκαετία του '90 που όλα ήταν ακριβώς έτσι όπως τα λες,με αυτό το ψωμί που ανάφερες.
Ο Ιωσήφ μόνο γιά πούτσες κάνει :2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:τον έχω βαρεθεί όλο τα ίδια και τα ίδια :jerking: βαριέμαι και πούτσες να του στέιλω :2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
Θα γράψω του Μαρκέλου να τον κράξει αυτός τώρα :2funny:




Η αλήθεια είναι ότι έχω να ανέβω Ρωσία καμία δεκαετία, (δεν μετράει το τράνζιτ όταν πετούσα για Λευκορωσία) αλλά δεν νομίζω να αλλαξε και κάτι. Γενικά οι έλεγχοι στα τρόφιμα είναι υποτυπώδεις και όλα είναι πολλές βαθμίδες κάτω από τα ευρωπαϊκά στανταρ
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Πάντως για τράπεζα αξιόπιστη ο καράφλας κάνει 360χμ.
Που να αφήσει καταθέσεις στην μπανανία που μένει.:2funny:
 

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.309
Κριτικές
8
Like
2.184
Πόντοι
506
Πάντως για τράπεζα αξιόπιστη ο καράφλας κάνει 360χμ.
Που να αφήσει καταθέσεις στην μπανανία που μένει.:2funny:


Καλά αυτό που γίνεται Ρωσία με της τράπεζες είναι το κάτι άλλο. Φυτρώνουν μερικές καινούργιες από το πουθενά με διαφημίσεις για μεγαλύτερα επιτόκια τον καταθέσεων και εκατοντάδες προνόμια ευνοϊκά δάνεια κτλ. Μόλις μαζέψουν κάποιο σεβαστό πόσο δηλώνουν χρεοκοπία, δεν έχουν και την εγγύηση από το κράτος και ότι χάνεις είναι οριστικά χαμένο . Οπότε καλά κάνει ο Μήτσος
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Ο κλώνος μου μου στέλνει πμ να κράξω τον Ιωσήφ, εμείς κράζουμε ναυάγια του εξωτερικού μπας και τους σώσουμε από την μιζέρια τους :jerking: ο φύλακας πρέπει να χάσει κιλά και να κοιτάξει να συνεχίσει την ζωή του με νέα γκόμενα, ο κμαν έχει χαλάσει περιουσίες για να το παίξει νταν μπιλζεριαν για 2 μέρες :jerking: με τον Ιωσήφ τι να ασχοληθείς? :angel: :2funny: πλησιάζει γεραματα και δεν του σηκώνεται ζητάει να δει πουτσες από τον Δημήτρη και ζηλεύει :2funny: συνέχεια γράφει για το ότι πάω με Τραβελια και βγάλανε τον Μήτσο ΠΟΥΣΤΗ :jerking: ο Χάρης ναι μεν είναι χαζός αλλά ώρες ώρες έχει ανάλαμπες εξυπνάδας, είπε ότι το προφίλ αυτό ο προκάτοχός του έγραφε επίτηδες για τραβεστί για να περνάνε τα ποστ και να φτάσει τα 10, εξου και τα ποστ για τα τραβεστί, και ξαναλέω πες ότι εγώ ο κλώνος του δημητρακης29 είμαι πουστης, αν παω στης δυτικές γκομενες και τους πω θέλω να γίνω φίλος σας, και ταυτόχρονα πάει ο φουκαράς ο φύλακας, η ο κμαν, η στην χειρότερη ο Ιωσήφ, και της πουν είμαστε φουκαράδες και φύγαμε εξωτερικό γιατί στην Ελλάδα δεν είχαμε δεύτερο βρακι :angel::2funny: με ποιον θα δεχτούν να κάνουν παρέα? Με μένα η αυτούς? Εκτός και αν σκάσει ο κμαν πάλι τίποτα 3 και 4 χιλιάδες να της χαιδεψει, Δημήτρη κλωνε δεν έχω καμία όρεξη για το Ιωσήφ, αντίθετα περιμένω την επιστροφή του λακη33 να γίνουμε τριάδα να φάνε σκόνη :2funny:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Μητσο η αληθεια ειναι οτι πρεπει να εισαι προσεκτικος με τη διατροφη σου, γιατι η Ρωσια δεν εχει καλο ονομα για τα προιοντα της σε σχεση με τη Δυση. Λογω καθεστωτος, οι διατροφικοι ελεγχοι πολλων προιοντων που παραγονται απο εργοστασια ντοπιων πλουσιων (δηλαδη σαβουρες) πιθανο να ειναι ελλιπεις. Στη Δυση οι ελεγχοι ειναι αυστηροι και κοβουν κωλους. Καλο ειναι να μαγειρευεις οσο πιο πολυ μπορεις και μαλιστα προιοντα οσο το δυνατο πιο βιολογικα και με λιγοτερη επεξεργασια.
Τα ψωμια στα σουπερ μαρκετ ειναι τα περισσοτερα για τα μπαζα. Ειδικα τα ασπρα να τα αποφευγετε σαν το διαολο. Να προτιματε ψωμια μαυρα με σικαλη η πολυσπορα στη χειροτερη. Ακομα και εδω Ελλαδα που ανεφερε ο νυκτερος, σε πολλους φουρνους το ψωμι ειναι για τα σκουπιδια, ειδικα το ασπρο, και ο λογος ειναι οτι χρησιμοποιουν αθλια αλευρια, μου το εχει πει φουρναρης αυτο.
Αγγλια ειχα πετυχει ενα ψωμι που εμοιαζε με το ζυμωτο το ελληνικο (το γνησιο) και ετρωγα μονο αυτο, η τιμη του ηταν τριπλασια απο τα αλλα, ομως αξιζε με το παραπανω.
Γενικα θελει πολλη προσοχη στο φαγητο γιατι κυκλοφορουν πολλες σαβουρες, σε αυτο ο kman μας καβαλαει ολους γιατι οντας "σπαταλος" τελικα τρωει τα καλυτερα απο ολους.
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.108
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Γενικα θελει πολλη προσοχη στο φαγητο γιατι κυκλοφορουν πολλες σαβουρες, σε αυτο ο kman μας καβαλαει ολους γιατι οντας "σπαταλος" τελικα τρωει τα καλυτερα απο ολους.
0 τυπος κανει οικονομια στο φαγητο (απ οτι ειχε πει) -για να του μενουν - οταν θα κανει τις διακοπες του 1εβδομαδα του χρονου- με εκδιδομενες του διαδικτυου -που παιζεται αν θα βαλει γκολ. Τις υπολοιπες 355 ημερες του χρονου σφιγγει το ζωναρι -και φουλ στην εξαντλητικη εργασια.
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.108
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
για τις πούδρες και τα βαψιματα στη μούρη δε λες τίποτα. :grin:
ο κμαν εβαζε ελαφρυ μεικ-απ για ροζ μαγουλακια- και ελαφρυ κραγιονακι για κοκκινα χειλακια- αν δεις κοντινη φωτο του στο κινητο- θα το παρατηρησεις..
 
OP
OP
K

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Για ψωμί η Γερμανία γαμεί και δέρνει.Τρομερή ποιότητα και επιλογές.Το ψωμί του φούρνου πάει στα 3-4 ευρώ το κιλό αλλά στο σούπερ μάρκετ έχει ένα ευρώ.Βέβαια του φούρνου είναι πολύ καλύτερο.
Τρώω κάθε μέρα κρέας 300-500 γραμμάρια.Το χοιρινό εδώ είναι καλό και αρκετά φτηνό,γύρω στα 10 ευρώ το κιλό.Το βοδινό δεν είναι τόσο καλό αλλά έχει εισαγόμενο γαλλικό εξαιρετικής ποιότητας.Τα φιλέτα ξεκινούν από 45 ευρώ το κιλό και φτάνουν μέχρι 65 για τα εισαγόμενα.Δεν τρώω κάθε μέρα φιλέτο αλλά κάθε 3 μέρες περίπου.Τις άλλες μέρες χοιρινά και μοσχάρι.
Παίρνεις π.χ. 3 μεγάλες χοιρινές μπριζόλες αρκετά καλής ποιότητας και δίνεις 4 ευρώ.Η 3 μοσχαρίσιες περίπου 10 ευρώ.Αν πάρεις 2 μοσχαρίσιες Αργεντινής ή Γαλλίας πάει επίσης 10 ευρώ.400 γραμμάρια ροζμπίφ δίνεις περίπου 12 ευρώ.Το ροζμπίφ πάει περίπου στα 25 ευρώ το κιλό το ντόπιο και 35-40 ευρώ το εισαγόμενο.Βέβαια είναι αρκετά νόστιμο,όχι όπως το φιλέτο βέβαια.
Σουβλάκια κτλ είναι πάρα πολύ φτηνά φτηνότερα και από τις μπριζόλες.

Τυριά έχει Αλπεων που είναι πολύ νόστιμα αλλά αρκετά ακριβά και τυριά συσκευασίας.Αυστριακά,ελβετικά κτλ.Τα γερμανικά είναι αρκετά φτηνότερα στα 5 ευρώ το μισό κιλό αλλά είναι εντάξει ποιότητα.Οχι πολύ νόστιμα αλλά εντάξει.Τα Αλπεων κοστίζουν τριπλάσια.
Φρούτα έχει ελληνικά,ισπανικά,ιταλικά,τούρκικα.Τα ισπανικά και τα τούρκικα είναι τα φτηνότερα,τα ελληνικά και τα γαλλικά τα πιο νόστιμα.Αντίστοιχα πάνε και οι τιμές βέβαια.Τα ελληνικά κοστίζουν 30-50% περισσότερο από ό,τι στην Ελλάδα.50% πάνω από τα τούρκικα και τα ισπανικά.Τα γερμανικά φρούτα είναι το ίδιο.Τρώγονται μεν,είναι φτηνά αλλά δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.
Η Γερμανία γενικά είναι δυνατή στα ψωμιά,τα καπνιστά,τα λουκάνικα,τα χοιρινά και τις μπύρες.Στα άλλα υστερεί και πρέπει να αγοράζεις εισαγόμενα από Γαλλία κυρίως για ποιότητα.
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
συνέχεια γράφει για το ότι πάω με Τραβελια και βγάλανε τον Μήτσο ΠΟΥΣΤΗ :jerking: Δημήτρη κλωνε

Είστε τόσο καθυστερημένοι και οι δυο σας που δεν χρειάζεται να κάνουμε κανένα σενάριο για εσάς,βάζετε συνέχεια αυτογκόλ.:grin:
Εσείς έχετε ανακηρύξει όσους σας ξεφτιλίζουν κλώνους χωρίς καμία απόδειξη.

Ότι ψάχνεις για ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΜΟΡΙΑ:alivedick::alivedick::alivedick: από τραβέλια το γράφεις μόνος σου!:tooth:
Το dimitraki το βγάλαμε πούστη από τη στιγμή που εμφανίστηκες εσύ,ο πούστης κλώνος του...το μεγαλύτερο αυτογκόλ του τον τελευταίο καιρό.Βέβαια αν δεν ήσουν τόσο βλάκας δεν θα μπορούσες να είσαι κλώνος του ΑΜΕΑ.

Είστε σαν τον ηλίθιο και τον πανηλίθιο.:tooth::tooth::tooth:

 

Συνημμένα

  • ΜΑΡΚΕΛΛΟΣ-ΔΙΨΑΕΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΟΥΤΣΕΣ.png
    ΜΑΡΚΕΛΛΟΣ-ΔΙΨΑΕΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΟΥΤΣΕΣ.png
    376,6 KB · Εμφανίσεις: 28

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.437
Like
7.954
Πόντοι
2.356
Γενικα θελει πολλη προσοχη στο φαγητο γιατι κυκλοφορουν πολλες σαβουρες, σε αυτο ο kman μας καβαλαει ολους γιατι οντας "σπαταλος" τελικα τρωει τα καλυτερα απο ολους.
Γιατι ρε George ξερεις τι τρωμε εμεις οι υπολοιποι ολοι? :grin:
φαγγρι και μυλοκοπι οπωσδηποτε μια η δυο φορες την βδομαδα ... μια γκομενα στην Τιρασπολ οταν της ειχα πει την ηλικια μου απαντησε το ξερω οτι εσεις οι Ελληνες τρωτε αρκετα συχνα ψαρια και δειχνετε νεοτεροι χαχα

Γερμανια τα φιλετα οντως ειναι εξαιρετικα ...
 

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
1
Like
4.812
Πόντοι
456
Λάκη ξαναμέτρα τα κοντρόλ των κλιματιστικών μήπως χάθηκε κανένα στον κωλο του corso

Ήρεμα ρωτάω

:2funny::2funny::2funny:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Γενικα θελει πολλη προσοχη στο φαγητο γιατι κυκλοφορουν πολλες σαβουρες, σε αυτο ο kman μας καβαλαει ολους γιατι οντας "σπαταλος" τελικα τρωει τα καλυτερα απο ολους.
Γιατι ρε George ξερεις τι τρωμε εμεις οι υπολοιποι ολοι? :grin:
φαγγρι και μυλοκοπι οπωσδηποτε μια η δυο φορες την βδομαδα ... μια γκομενα στην Τιρασπολ οταν της ειχα πει την ηλικια μου απαντησε το ξερω οτι εσεις οι Ελληνες τρωτε αρκετα συχνα ψαρια και δειχνετε νεοτεροι χαχα

Γερμανια τα φιλετα οντως ειναι εξαιρετικα ...

Ήσουνα μέσα στη χλίδα κι έτρωγες μόνο σφυρίδα.:grin::grin::grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom