Νέα

Σπόνσορινγκ-σεξοτουρισμός στην Ουκρανία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kman2
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 29K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
471
Πόντοι
36
Εδώ φωτό που τράβηξα την Τσέχα στη γέφυρα του Καρολου.195 ύψος,205 με τα τακούνια.

SeW8qh.jpg


Η τυπισσα ήταν φοβερό μουνι αλλά δεν έκατσε τελικά.
Σχεδόν τα είχαμε βρει αλλά τελικά δεν ήρθε ξενοδοχείο για πουτσο και έφυγα Κιέβο.
Χάλασε και η φάση με το τριολε.Ηταν να έρθει άλλη μια Ρωσίδα φίλη της με βυζαρες αλλα θα ερχόταν πολύ ακριβό το σκηνικό και ήμουνα κουρασμένος.
ΤΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΜΑΣ ΞΕΦΟΥΡΝΙΖΕΙΣ ΠΑΛΙ ΡΕ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟΓΛΟΥ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΚΙΑ???
ΤΡΑΒΑΣ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΠΕΡΑΣΤΙΚΗ(ΕΝ ΑΓΝΟΙΑ ΤΗΣ)Κ),ΠΛΑΘΕΙΣ ΤΑ ΣΕΝΑΡΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΥΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΤΟ ΤΖΑΤΖΕΜΕΝΟ ΣΟΥ ΑΚΑΤΟΙΚΗΤΟ Κ ΜΕΤΑ ΕΡΧΕΣΑΙ ΕΔΩ ΝΑ ΤΑΙΣΕΙΣ ΣΩΤΟ ΤΙΣ ΑΜΟΙΒΑΔΕΣ ΤΟΥ ΣΑΗ???
ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΓΑΜΑΣ,ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΠΡΗΖΕΙΣ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΜΕ ΤΑ ΘΑ Κ ΘΑ Κ ΘΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΩΣ ΑΜΟΛΑΣ???
ΥΓ ΤΣΙΜΠΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΤΑΡΑΜΑ..ΕΓΩ ΤΙΣ ΒΑΖΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΣΥΓΚΡΙΣΕΙΣ ΖΥΓΙΖΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΜΠΑΛΑΡΕΣ ΠΟΥ ΣΕΡΝΩ Μ ΑΥΤΕΣ ΤΟΥ ΑΡΧΙΠΙΘΗΚΑ-ΒΑΣΙΛΙΑ ΤΟΥ ΥΠΟΕΙΔΟΥΣ ΣΑΣ..
ΚΛΑΨΤΕ ΤΕΛΕΜΕΔΕΣ Κ ΑΜΑ ΜΕ ΤΣΙΤΩΣΕΤΕ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ ΘΑ ΣΑΣ ΣΚΙΣΩ ΤΟ ΣΟΥΦΡΕΤΟ ΑΝΗΛΕΗΤΑ-ΑΞΙΟΜΝΗΜΟΝΕΥΤΑ-ΑΝΗΛΕΗΤΑ..
ΣΚΑΣΤΕ ΝΟΥΜΕΡΑΔΕΣ..
 

Συνημμένα

  • rsz_20200305_005303.jpg
    rsz_20200305_005303.jpg
    102,8 KB · Εμφανίσεις: 22
OP
OP
K

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Εδώ φωτό από γέφυρα Καρολου.

[URL unfurl="true"]https://imagizer.imageshack.com/img921/9841/MNVloF.jpg[/img[/URL]]

[img]http://[/[URL unfurl="true"]https://imagizer.imageshack.com/img921/9841/MNVloF.jpg[/img[/URL]]

[img]https://imagizer.imageshack.com/img921/1630/SeW8qh.jpg

http://[[URL unfurl="true"]https://imagizer.imageshack.com/img921/9841/MNVloF.jpg[/img[/URL]]


[img]https://imagizer.imageshack.com/img922/3430/RzxfIZ.jpg

Φωτό που μου έστειλε η Τσέχα.

nzRgS9.jpg



yZhD6Q.jpg


SaJj1P.jpg


Γενικα ήταν μουναρος αλλά τρελιαρα όπως οι Πολωνες.Αλλα πολύ αρτιστρια βιολί,φωτογραφία,ζωγραφική κι έτσι.
Οι Τσεχες είναι πολύ ευχάριστες και έχουν κουλτούρα αλλά και γερμανικό στυλ κάπως,πιο πιεσμένες στο χρόνο από Ρωσίδες,Ουκρανές που έχουν άφθονο χρόνο.Συχνα οι Τσεχες ασχολούνται με μουσικά όργανα και ζωγραφίζουν ή γράφουν ποίηση.Εχουν αυτιστικά ένστικτα και υψηλή αισθητική.
Οι Πολωνέζες δε ζωγραφίζουν συχνά ούτε έχουν έντονα καλλιτεχνικά ενδιαφέροντα,διαπρέπουν κυρίως στο τρομπόνι.





 

berbadis

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2019
Μηνύματα
89
Like
0
Πόντοι
0
Αυτή είναι η Ρωσίδα που είχα στο ξενοδοχείο.

xMF63D.jpg






Το κακό είναι ότι δεν άφηνε φωτό και τραβουσα μόνο κρυφές όταν γινόταν.
Γενικα είχε άριστη συμπεριφορά μέχρι να τσιμπήσει το παραδάκι.Την επόμενη μέρα μου έσπασε τα αρχιδια.
Τα ξέρω αυτά για αυτό θέλω να δίνω μισά την πρώτη και μισά τη δεύτερη μερα αλλά με πίεζε να της δώσω το χιλιάρικο αμέσως μετα το γεύμα με το που εμφανίστηκε με ζαρτιέρες χωρίς κυλοτα με το μουνι έξω.
Στο γεύμα μου χάιδευε με το πόδι της κάτω από το τραπέζι το πόδι και τον πουτσο για μισή ώρα τουλάχιστον.
Γενικα οι Ρωσίδες πιέζουν πολύ δεν τις κανεις ζαφτι εύκολα όπως τις Ουκρανές.
Γύρω εντωμεταξύ να κυκλοφορούν θετόμουνα και όλες να καρφώνουνε όταν κυκλοφορούσα με τη δικιά μου.
Εντωμεταξύ οι Ουκρανοί τρελοί γύπες.Με το που άφηνα τη δικιά μου μερικά λεπτά μόνη την έπεφταν αμέσως όπως έκαναν και με τη Λευκορρωσιδα.Και οι δυο είχαν κουφαθεί πόσο πέφτουλες είναι οι άντρες Ουκρανία σε σχέση με Ρωσία,Λευκορρωσια.

φαίνεται κοπέλα με υψηλά ιδανικά, καλλιτεχνική φλέβα και οι-κωλογικές ανησυχίες....
Κόψε τις μαλακείες με αυτές τις καραπουτανάρες και τράβα σε ΄να ψυχίατρο, δίπλα σου κυριολεκτικά τους έχεις, όσο (δεν) είναι ακόμα καιρός
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
Α ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ..
ΣΕ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΕΙΣΑΙ ΟΝΤΩΣ..
ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΟ ΛΕΜΕ..
ΥΓ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΡΕ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟΓΛΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΜΕ ΜΠΕΡΓΚΕΡ ΤΟΥ ΠΕΤΑΜΑΤΟΥ Κ ΛΗΓΜΕΝΑ ΝΤΟΛΜΑΔΑΚΙΑ???
ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ ΤΙΣ ΛΗΓΜΕΝΕΣ ΓΚΟΝΤΖΙΛΟΚΟΝΣΕΡΒΕΣ ΤΗΣ ΣΟΒΙΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΟΠΟΤΕ ΠΑΣ ΓΙΑ ΡΟΥΦΙΑΝΙΛΙΚΙΑ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΤΗΣ fsb ΡΕ ΛΙΝΑΤΣΑ Κ ΕΤΣΙ ΣΥΝΤΗΡΕΙΣΑΙ ΚΑΠΩΣ..
ΔΕΝ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΡΕ ΚΑΤΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑΝ ΜΕΓΙΣΤΑΝΑ..
ΤΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΜΟΥ,ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΟΣΟ ΤΑ 3ΜΗΝΙΑΙΑ(ΙΣΩΣ & 6ΜΗΝΙΑΙΑ)ΣΟΥ ΕΣΟΔΑ ΜΩΡΗ ΨΟΦΙΑ ΚΑΜΠΙΑ..
ΤΡΑΒΑ ΚΟΥΚΟΥΛΩΣΟΥ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΝΤΡΙΛΙΝΕΣ ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ ΣΟΥ Κ ΜΗΝ ΣΗΚΩΝΕΙΣ ΤΑ ΧΙΛΙΟΧΥΜΕΝΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΩΝ ΠΑΤΩΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΣΕΡΝΕΣΑΙ..
ΠΟΣΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙΣ ΧΕΡΑΤΑ ΡΕ ΤΑΡΑΜΑ???
ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ 20ΑΡΟΥ ΧΕΡΑΤΗ-ΑΠΟΦΟΡΟΛΟΓΗΜΕΝΗ-ΑΠΟΠΛΗΘΩΡΙΣΜΕΝΗ ΔΕΝ ΣΕ ΕΧΩ..
ΠΟΥ ΠΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΡΕ ΞΥΠΟΛΗΤΕ ΚΑΡΑΦΛΟΚΤΗΝΟΒΑΤΗ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΕΙΣ ΣΤΑ ΤΣΑΜΠΙΟΛΙ????
ΟΥΣΤ ΜΩΡΗ ΑΣΧΗΜΗ ΓΡΙΑ ΠΑΡΑΔΟΥΛΕΥΤΡΑ ΤΗΣ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΒΑΘΗΣ..
ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΣΑΤΣΟΣ ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΒΛΑΚΕΝΤΙΕ..
ΥΓ ΚΑΝΕ ΜΑΣ ΜΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΣΟΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΕΣ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΠΟΥ ΕΞΑΣΚΟΥΝ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΜΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΡΩΝΟΙΟ ΟΙ ΜΠΙΝΕΔΕΣ ΤΗΣ ΓΚΟΛΝΤΜΑΝ Κ ΤΙ ΧΑΣΤΟΥΚΑΡΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΛΕΜΠΑ ΟΣΟΝΟΥΠΩ..
ΣΩΣΕ ΚΑΝΑ ΦΤΩΧΑΔΑΚΙ ΡΕ ΠΡΟΦΕΣΟΡΑ ΤΗΣ ΦΑΠΑΣ-ΡΟΧΑΛΑΣ..
ΥΓ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΞΑΝΑ ΟΣΟ Κ ΑΝ ΚΩΛΟΧΤΥΠΙΕΣΑΙ..
ΓΡΑΨΤΕ ΟΤΙ ΨΕΜΜΑ-ΛΑΣΠΗ ΣΑΣ ΚΑΥΛΩΝΕΙ ΖΩΑ..ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΟΙΩΣ ΑΝΑΡΧΙΔΑ ΠΟΥΣΤΡΑΚΙΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΠΟΥ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΤΑΤΡΕΓΜΕΝΟΥΣ..ΤΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΕΛΙΟ ΒΕΒΑΙΑ,ΤΟ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΟΣΟΙ ΞΕΡΑΙΝΟΜΑΣΤΕ ΕΔΩ Κ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ Κ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΨΑΡΙΑ ΒΓΑΖΕΙ Η ΚΑΘΕ ΤΡΑΤΑ..
ΚΛΑΨΕ ΤΩΡΑ Κ ΔΕΙΞΕΜΑΣ ΤΗΝ ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ ΤΟΥ ΨΟΦΙΟΥ ΣΚΟΥΛΗΚΙΟΥΒΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΣΥΓΚΑΜΕΝΑ ΣΟΥ ΜΠΟΥΤΑΚΙΑ ΡΕ ΤΖΑΤΖΕΜΕΝΕ ΠΕΠΟΝΟΓΑΜΗ..
ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΕΤΡΕΧΕΣ ΣΤΟ ΦΤΗΝΟΜΑΓΑΖΟ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΚΟΥΠΟΝΙΑ ΤΗΣ ΠΡΑΒΔΑ ΛΕΩ ΡΕ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟΓΛΟΥ..
ΚΑΡΤΟΥΛΕΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ  ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΟΙ ΡΩΣΙΚΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ Ε???
Online ΑΓΟΡΕΣ Κ ΠΑΡΑΔΩΣΕΙΣ ΜΕ ΝΤΕΛΙΒΕΡΑΔΕΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΣΑΝΤΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΜΩΡΗ ΦΛΟΜΠΑ???
ΨΟΦΑ ΝΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΦΥΛΗΣ..
ΣΤΟΝ ΚΑΙΑΔΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΕΣ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΕ ΓΛΥΣΤΡΙΣΕ Η ΒΡΩΜΙΑΡΑ ΤΟΥ ΣΑΠΙΣΜΕΝΟΥ ΠΡΟΠΑΤΟΡΑ ΣΟΥ..
ΑΕΙΝΤΕ ΧΑΣΟΥ ΣΤΙΣ ΣΤΑΝΕΣ ΠΟΥ ΣΕ ΓΑΜΑΓΑΝ ΠΑΙΔΙΟΘΕΝ ΟΙ ΤΣΟΜΠΑΝΑΡΕΟΙ ΘΕΙΟΙ ΣΟΥ..
αντε γαμησου πουτανας γιε το μουνι της μανας σου και της αδερφης σου.
δεν δικαιουτε κανεις να βριζει και να λεει για τον μιτσο εκτος απο εμενα
που ειμαι φιλος του.εσυ πουτανας γιε κρυβεσε και δεν εμφανιζεσε να σε γαμησω.
εισαι ενας κακομοιρης αφραγγος που δεν εχεις μια ουτε για τυροπιτα.
αντε σαλτα απο το θεμα και γραφε σε θεματα αφραγγιας και κακομοιριας
να κλαις την μοιρα σου.η θα εμφανιστεις πουτανας γιε να σε γαμησω στο ξυλο
η ψοφο πουτανοπαιδο.θα βαλω τον μιτσο να χεζει στον ταφο σου οταν σε βρω ρε πουτανας γιε
 

berbadis

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2019
Μηνύματα
89
Like
0
Πόντοι
0
Άρχοντας!
Η στάση του σώματος σου τα λέει όλα,στο καθρέφτισμα του παραθύρου δεξιά στη φωτογραφία.
Την έχεις ξεφτιλίσει στο γαμήσι και στέκεσαι αγέρωχος ενώ αυτή σαν πουτανάκι με τη ζαρτιέρα να κρέμεται προσπαθεί να πνίξει την υποταγμένη της πραγμάτωση! :rockon: :rockon: :rockon:    

δεν ζηλεύεις που σε απάτησε με άλλη?
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
αρχοντα κμαν απο αεροδρομιο πως πας στο κεντρο κιεβο?
περνεις ταξι ετερια οπως εγω οδυσσο η περνεις τα ταξια
εξω απο το αεροδρομιο που γραφει οφισιαλ ταξι?
 

JOULIANI

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
7
Like
90
Πόντοι
16
αρχοντα κμαν απο αεροδρομιο πως πας στο κεντρο κιεβο?
περνεις ταξι ετερια οπως εγω οδυσσο η περνεις τα ταξια
εξω απο το αεροδρομιο που γραφει οφισιαλ ταξι?

man ,

μεχρι να σου απαντηση ο kman  θα σου γραψω καποιες ενναλακτικες

α..) Ταξι εκει απο εξω χρεωνουν οσα θελουν στην κυριολεξια

β..) Εχει Uber ή το Uklon (δικο τους app ) που ειναι πολυ ποιο σιγουρα

γ..) Εχει λεωφορειο που σε παει στο κετρο και στον Σταθμο των τρενωω

δ..) Τωρα ποια εχει και τρενο που σε παει στον Κεντρικο Σταθμο των Τρενων

 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
man ,

μεχρι να σου απαντηση ο kman  θα σου γραψω καποιες ενναλακτικες

α..) Ταξι εκει απο εξω χρεωνουν οσα θελουν στην κυριολεξια

β..) Εχει Uber ή το Uklon (δικο τους app ) που ειναι πολυ ποιο σιγουρα

γ..) Εχει λεωφορειο που σε παει στο κετρο και στον Σταθμο των τρενωω

δ..) Τωρα ποια εχει και τρενο που σε παει στον Κεντρικο Σταθμο των Τρενων
ευχαριστω,εχω απο 2012 να παω τοτε πηγαινα μεχρι βοκζαλνα με λεωφορειακι
και απο εκει με το μετρο στο διαμερισμα.η επερνα ταξι θα μου δωσει και ο δασκαλος
μεχρι τοτε εταιριες ταξι αυτες φτηνοτερα σου ερχωνται σε μετακινησεις.
θα μενω πετσερσκα πρασινη γραμη και βολευει απο το αεροδρομιο να παω και με μετρο
αλλα μαλλον ταξι θα παρω αφου δεν γνωριζω που βρισκετε το διαμερισμα αυτο.
μια χαρα ειμαι οδυσσο αλλα λογο ελειψης μουνιου ειπα να αλλαξω περιβαλον και επιστροφη κιεβ
 

berbadis

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2019
Μηνύματα
89
Like
0
Πόντοι
0
Η παρλιακή η μάνα σου ζηλεύει που δεν έκανε έκτρωση και μεγάλωσε ένα μπάσταρδο σαν και σένα  :grin: :grin: :grin:

κοπελιά ελπίζω να΄ναι καλά τ' αγόρι σου και να διαβάζει αυτές τις γραμμές, μην είναι σε κάνα νοσοκομείο, λεεεεμε τώρα, να ξερει ότι έχει αφήσει πίσω του στην ελλάδα ένα πραγματικό διαμάντι όπως εσύ ! Να καθαρίσει τα μάτια του από  τις τσίπλες και να δει ποιος ανθρωπος πραγματικά του στεκεται έστω και γκαιυ. Αντε και καλους απογόνους !
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
κοπελιά ελπίζω να΄ναι καλά τ' αγόρι σου και να διαβάζει αυτές τις γραμμές, μην είναι σε κάνα νοσοκομείο, λεεεεμε τώρα, να ξερει ότι έχει αφήσει πίσω του στην ελλάδα ένα πραγματικό διαμάντι όπως εσύ ! Να καθαρίσει τα μάτια του από  τις τσίπλες και να δει ποιος ανθρωπος πραγματικά του στεκεται έστω και γκαιυ. Αντε και καλους απογόνους !

Και 'γω ελπίζω να ναι καλά η μανούλα σου,να συνεχίσει να ξεμπουκώνει Πακιστανούς,εκτελεί κοινωνικό έργο!
 

berbadis

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2019
Μηνύματα
89
Like
0
Πόντοι
0
Και 'γω ελπίζω να ναι καλά η μανούλα σου,να συνεχίσει να ξεμπουκώνει Πακιστανούς,εκτελεί κοινωνικό έργο!

είναι λίγο αδύνατη η επικοινωνια με το υπερπέραν αλλά όπως μπορεί να σε συμβουλεύσει το αγόρι σου, δεν είναι τόσο δύσκολο όσο νομίζεις να καθισεις στο γάιδαρο ανάποδα καβάλα, χρειάζεται προσοχή...
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
είναι λίγο αδύνατη η επικοινωνια με το υπερπέραν αλλά όπως μπορεί να σε συμβουλεύσει το αγόρι σου, δεν είναι τόσο δύσκολο όσο νομίζεις να καθισεις στο γάιδαρο ανάποδα καβάλα, χρειάζεται προσοχή...

Για κτηνοβασίες πάρε τηλ σπίτι σου.
 

JOULIANI

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
7
Like
90
Πόντοι
16
ευχαριστω,εχω απο 2012 να παω τοτε πηγαινα μεχρι βοκζαλνα με λεωφορειακι
και απο εκει με το μετρο στο διαμερισμα.η επερνα ταξι θα μου δωσει και ο δασκαλος
μεχρι τοτε εταιριες ταξι αυτες φτηνοτερα σου ερχωνται σε μετακινησεις.
θα μενω πετσερσκα πρασινη γραμη και βολευει απο το αεροδρομιο να παω και με μετρο
αλλα μαλλον ταξι θα παρω αφου δεν γνωριζω που βρισκετε το διαμερισμα αυτο.
μια χαρα ειμαι οδυσσο αλλα λογο ελειψης μουνιου ειπα να αλλαξω περιβαλον και επιστροφη κιεβ



Ωραια περιοχη man

να περασεις υπεροχα  :)
 
OP
OP
K

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
αρχοντα κμαν απο αεροδρομιο πως πας στο κεντρο κιεβο?
περνεις ταξι ετερια οπως εγω οδυσσο η περνεις τα ταξια
εξω απο το αεροδρομιο που γραφει οφισιαλ ταξι?

Το official taxi χρεώνει καπου 550 γκριβνυα μεχρι κεντρο.Και το uber select περίπου τοσο έρχεται.
Κιεβο καλύτερα uber για ολες τις διαδρομές.Δουλευει πολυ καλα.
Υπάρχουν και φτηνοτερα νουμερα για ταξια που καλείς και σου στελνει την τιμη και τον τυπο αυτοκινήτου  σε SMS.Αλλα μερικές φορές περιμένεις πολύ ή δεν έρχονται καθόλου.εννοείται συνεννοησεις στα ρωσικά μονο.Οποτε συμφέρει το uber.
Το λιγότερο που εχω πληρώσει για αεροδρόμιο ηταν 280 γκριβνυα οταν κανονισε ο σπιτονοικοκυρης το ταξί.Αυτες είναι τιμες για Ουκρανους.Σαν ξένος πληρώνεις τα διπλά.
Π.χ. το 3933 είναι ένα νούμερο για ταξι Κίεβο.Υπαρχουν και άλλα.
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
Ωραια περιοχη man

να περασεις υπεροχα  :)
ευχαριστω.μπορουσα να κατσω και παραπανω αλλα βαριωμουν να παω τραπεζα
να βαλω λεφτα στην καρτα.με χρεωσαν 2 φωρες απο ιτερνετ αεροπορικα για οδυσσο
και μετα απο 2 εβδομαδες θα μου επιστρεψουν τα λεφτα.
ετσι εκλισα κιεβ προσφωρα εισητιριο που εληγε σε 2 μερες και διαμερισμα για 8 μερες
αντι για 2 εβδομαδες.βαριεμε να πηγαινω τραπεζες μια φωρα καθε 2 με 3 μηνες παω.
 
OP
OP
K

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Κιεβο δουλεύει η EC καρτα Maestro αλλά σε αφηνει να βγάλεις μονο 1500 γκριβνυα μάξιμουμ στην καθε ανάληψη που είναι περιοριστικο.Η Vpay δε δουλεύει.Οι πιστωτικες Visa,Mastercard δουλεύουν αλλα το exchange rate με γκριβνυα μπορεί να ποικίλλει πολυ άσχημα.
Στο ξενοδοχείο με γαμησαν.Αντι για 330 ευρώ πληρωσα 420 για 9100 γκριβνυα λογαριασμό για δύο μερες.Για αυτό συμφέρουν τα διαμερίσματα.
Τα καλά διαμερίσματα στο κεντρο είναι ελάχιστα και μονίμως κατειλημμενα.
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
Το official taxi χρεώνει καπου 550 γκριβνυα μεχρι κεντρο.Και το uber select περίπου τοσο έρχεται.
Κιεβο καλύτερα uber για ολες τις διαδρομές.Δουλευει πολυ καλα.
Υπάρχουν και φτηνοτερα νουμερα για ταξια που καλείς και σου στελνει την τιμη και τον τυπο αυτοκινήτου  σε SMS.Αλλα μερικές φορές περιμένεις πολύ ή δεν έρχονται καθόλου.εννοείται συνεννοησεις στα ρωσικά μονο.Οποτε συμφέρει το uber.
ευχαριστω.ποτε δεν μου ετυχε να μην ερθει ετερια ταξι.
ισως δεν καταλαβες που σε περιμεναν γιατι στα ρωσικα μιλανε οι ετεριες.
οδυσσο απο αεροδρομιο εχει 10 λεπτα αν δεν εχει κινηση με 120 γριβνα η ετερια.
τους αφηνω 150 με 200.τωρα ομως που ειχα 12 χιλιαρικα πανω μου με πηρε ο θειος μου με αμαξι.
ο δασκαλος μου εστειλε τηλεφωνα ετεριες αλλα τα εχασα θα του πω να ξαναδωσει.
λογικα στο χρισατικ δινουν καρτες στον δρομο,παρε μια να εχεις για ταξι.
μεχρι το 2012 η εταιρια για κεντρο κιεβ ειχε καμια διακοσια το πολυ.
εγω εδινα 300 σε φιλο ταξιτζη αλλα οταν δεν μπορουσε καπου στα 200 ταξι.
με λεωφορειο καμια 30 γριβνα στο βοκζαλ και απο εκει 3 με 4 στασεις με μετρο χρισατικ
 
OP
OP
K

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
ευχαριστω.ποτε δεν μου ετυχε να μην ερθει ετερια ταξι.
ισως δεν καταλαβες που σε περιμεναν γιατι στα ρωσικα μιλανε οι ετεριες.
οδυσσο απο αεροδρομιο εχει 10 λεπτα αν δεν εχει κινηση με 120 γριβνα η ετερια.
τους αφηνω 150 με 200.τωρα ομως που ειχα 12 χιλιαρικα πανω μου με πηρε ο θειος μου με αμαξι.
ο δασκαλος μου εστειλε τηλεφωνα ετεριες αλλα τα εχασα θα του πω να ξαναδωσει.
λογικα στο χρισατικ δινουν καρτες στον δρομο,παρε μια να εχεις για ταξι.
μεχρι το 2012 η εταιρια για κεντρο κιεβ ειχε καμια διακοσια το πολυ.
εγω εδινα 300 σε φιλο ταξιτζη αλλα οταν δεν μπορουσε καπου στα 200 ταξι.
με λεωφορειο καμια 30 γριβνα στο βοκζαλ και απο εκει 3 με 4 στασεις με μετρο χρισατικ

Καλά θα πας να σπονσοραρεις Κίεβο και θα πεις στη γκόμενα περιμενε λιγο dorogaya γιατί έχει αργήσει το λεωφορείο?
Αντί να πεις περιμένω το σωφερ να με παραλαβει.
Κίεβο ετοιμάσου για χοντρό ξοδεμα και καταναλωση,μασάνε χοντρά δεν εχει τσιγκουνιες.
Αλλιώς ταξι και διαμερισματα να γαμησεις με 2000 γκριβνυα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom