Νέα

Smartphones

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα OmarNow
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 132K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τι smartphone εχετε;;;

  • iPhone

    Ψήφοι: 144 25,7%
  • Android

    Ψήφοι: 342 61,1%
  • Windows Phone

    Ψήφοι: 48 8,6%
  • Έχω μια μπακατέλα που κρατάει 5 μέρες η μπαταρία

    Ψήφοι: 77 13,8%
  • Ubuntu

    Ψήφοι: 4 0,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    560

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.210
Like
34.622
Πόντοι
9.931
Καθαρό android ή αλλο λογισμικό όπως το symbian της ΝΟΚΙΑ ή το blackberry παλαιότερα που να μην είναι σε κορεάτικη ή κινέζικη συσκευή. Apple όχι για λόγους που ανέφεραν και άλλοι παραπάνω.
Βασικές λειτουργίες smatphone δηλαδή σε ποιοτική συσκευή.

Για πιο λόγο; Φαίνεται χαζό αλλά για ασφάλεια πιο πολύ, προσωπικά δεδομένα κτλ Για τα κινέζικα τόσα ακούγονται και τα κορεάτικα είναι πολύ εμπορικά τουλάχιστον από ότι κατάλαβα τα Motorola είναι αμερικάνικα και έχουν καθαρό android.

Προτιμώ να έχω ένα τέτοιο τηλέφωνο και να διάφορες τρέχω εφαρμογές σε ένα τάμπλετ της πούτσας παρά σε smartphone.

Είχα ένα samsung αλλά μου έσπασε και ενεργοποίησα πάλι ένα παλιό ΝΟΚΙΑ με symbian που είχα. Ανθεκτικό, έχει email gps κτλ η μπαταρία κρατάει αιώνες αλλά σέρνεται.

Υπάρχουν κινητά που να τρέχουν Ubuntu Symbian κτλ ακόμα ή κάποια ευρωπαική μάρκα τουλάχιστο με καθαρό android; Αυτό επειδή στην Ευρώπη έχουν τα προσωπικά δεδομένα σοβαρά υπόψη και αν δεν εγκαταστήσεις και τίποτα παπαροεφαρμογές είσαι ασφαλής πιστεύω.
Το πιο ΚΑΘΑΡΟ Android εχουν oi συσκευές PIXEL που κατασκευάζει η Google, αμέσως μετα πας σε OnePlus και MOTOROLA.
 

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.200
Like
3.437
Πόντοι
456

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.888
Πόντοι
3.846
Ευχαριστώ, ούτε καν ήξερα για τις PIXEL. Καλή επιλογή
Τα Pixel είναι τα κινητά της Google εδώ και πολλά χρόνια.
Είναι η συνέχεια των.Google.Nexus.κινητών.
Δεν μπορούμε μιλάμε για καθαρό Android.και να μην ξέρεις αυτά τα κινητά.
 

Dirty_Frank

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2007
Μηνύματα
938
Like
1.316
Πόντοι
206
Καθαρό android ή αλλο λογισμικό όπως το symbian της ΝΟΚΙΑ ή το blackberry παλαιότερα που να μην είναι σε κορεάτικη ή κινέζικη συσκευή. Apple όχι για λόγους που ανέφεραν και άλλοι παραπάνω.
Βασικές λειτουργίες smatphone δηλαδή σε ποιοτική συσκευή.

Για πιο λόγο; Φαίνεται χαζό αλλά για ασφάλεια πιο πολύ, προσωπικά δεδομένα κτλ Για τα κινέζικα τόσα ακούγονται και τα κορεάτικα είναι πολύ εμπορικά τουλάχιστον από ότι κατάλαβα τα Motorola είναι αμερικάνικα και έχουν καθαρό android.

Προτιμώ να έχω ένα τέτοιο τηλέφωνο και να διάφορες τρέχω εφαρμογές σε ένα τάμπλετ της πούτσας παρά σε smartphone.

Είχα ένα samsung αλλά μου έσπασε και ενεργοποίησα πάλι ένα παλιό ΝΟΚΙΑ με symbian που είχα. Ανθεκτικό, έχει email gps κτλ η μπαταρία κρατάει αιώνες αλλά σέρνεται.

Υπάρχουν κινητά που να τρέχουν Ubuntu Symbian κτλ ακόμα ή κάποια ευρωπαική μάρκα τουλάχιστο με καθαρό android; Αυτό επειδή στην Ευρώπη έχουν τα προσωπικά δεδομένα σοβαρά υπόψη και αν δεν εγκαταστήσεις και τίποτα παπαροεφαρμογές είσαι ασφαλής πιστεύω.
Ρε φίλε για ποια ασφάλεια λες, η Google ξέρει μέχρι κ τι ώρα κάνουμε τα κακά μας
Η Google που φτιάχνει το android ντε
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.233
Like
3.496
Πόντοι
1.706

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
45.763
Like
28.495
Πόντοι
5.006
Samsung galaxy A22 5G καινούργιο 10 ημερών 5000 μπαταρία είναι δυνατόν να αντέχει η μπαταρία στην καλύτερη μια μέρα με το ζόρι?
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.888
Πόντοι
3.846
Samsung galaxy A22 5G καινούργιο 10 ημερών 5000 μπαταρία είναι δυνατόν να αντέχει η μπαταρία στην καλύτερη μια μέρα με το ζόρι?
Έχω Oneplus 9 με 4000mah μπαταρία και αντέχει πάνω από μέρα.
Αλλά εξαρτάται και από τη χρήση.
Αν έχεις όλη μέρα ανοιχτό το 4/5G ή βλέπεις βίντεο κλπ λογικό να μη βγάζει μέρα.
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
45.763
Like
28.495
Πόντοι
5.006
Έχω Oneplus 9 με 4000mah μπαταρία και αντέχει πάνω από μέρα.
Αλλά εξαρτάται και από τη χρήση.
Αν έχεις όλη μέρα ανοιχτό το 4/5G ή βλέπεις βίντεο κλπ λογικό να μη βγάζει μέρα.
Βίντεο δε βλέπω και γενικά αυτές τις μέρες ειμαι σπίτι με wifi,το προηγούμενο ακομα και τώρα το Xiaomi redmi το ίδιο αντέχει 1.5 χρόνο τηλέφωνο
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.888
Πόντοι
3.846
Βίντεο δε βλέπω και γενικά αυτές τις μέρες ειμαι σπίτι με wifi,το προηγούμενο ακομα και τώρα το Xiaomi redmi το ίδιο αντέχει 1.5 χρόνο τηλέφωνο
Τσέκαρε στα στατιστικά της μπαταρίας ποιες εφαρμογές έχουν τη μεγαλύτερη κατανάλωση.
Ή ανέβασε εδώ screenshots από εκείνο το μενού να δούμε τι παίζει.
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
45.763
Like
28.495
Πόντοι
5.006
Τσέκαρε στα στατιστικά της μπαταρίας ποιες εφαρμογές έχουν τη μεγαλύτερη κατανάλωση.
Ή ανέβασε εδώ screenshots από εκείνο το μενού να δούμε τι παίζει.
Το πήγα Γερμανό που το πήρα χαμήλωσε την οθόνη λέει να μην είναι στα 120 χερτζ παπαρια
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Το Xiaomi καινούργιο κράταγε τουλάχιστον 2 μέρες για πλάκα
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.888
Πόντοι
3.846
Το πήγα Γερμανό που το πήρα χαμήλωσε την οθόνη λέει να μην είναι στα 120 χερτζ παπαρια
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Το Xiaomi καινούργιο κράταγε τουλάχιστον 2 μέρες για πλάκα
Εντάξει μη συγκρίνεις τώρα το απλό ΧΙΑΟΜΙ με το Samsung.
Το ΧΙΑΟΜΙ δεν έχει τέτοια οθόνη,.ούτε τόσο δυνατό επεξεργαστή.
 

nightman69

Μέγας
Εγγρ.
26 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.740
Like
21.606
Πόντοι
4.656
Samsung galaxy A22 5G καινούργιο 10 ημερών 5000 μπαταρία είναι δυνατόν να αντέχει η μπαταρία στην καλύτερη μια μέρα με το ζόρι?

Πολύ περίεργο ........2 ετών redmi note 9 pro με 5000 μπαταρία .......όλα πάντα ανοιχτά και βράδυ (bluetooth, data, τοποθεσιά κλπ) με βγάζει 2 μέρες
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
45.763
Like
28.495
Πόντοι
5.006
Πολύ περίεργο ........2 ετών redmi note 9 pro με 5000 μπαταρία .......όλα πάντα ανοιχτά και βράδυ (bluetooth, data, τοποθεσιά κλπ) με βγάζει 2 μέρες
Αυτό λέω και εγώ ακόμα και μένα αυτό τόσο έβγαζε το Xiaomi,δηλαδή σε ένα εξάμηνο θα το φορτίζω 10 φορές την ημέρα το Samsung :sad2:
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.475
Like
20.302
Πόντοι
6.056
Αυτό λέω και εγώ ακόμα και μένα αυτό τόσο έβγαζε το Xiaomi,δηλαδή σε ένα εξάμηνο θα το φορτίζω 10 φορές την ημέρα το Samsung :sad2:
Aν δεις βαθμολογιες και σχολια για το Α22 θα δεις οτι εχει θεματακια με την διαρκεια της μπαταριας,κατι τετοια διαβασα και δεν το πηρα:undecided-old::confused::confused::confused:
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
45.763
Like
28.495
Πόντοι
5.006
Aν δεις βαθμολογιες και σχολια για το Α22 θα δεις οτι εχει θεματακια με την διαρκεια της μπαταριας,κατι τετοια διαβασα και δεν το πηρα:undecided-old::confused::confused::confused:
Εγώ το πήρα με φορητοτητα δώρο
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
45.763
Like
28.495
Πόντοι
5.006
Νομιζω οτι στις περισσοτερες δωρεαν ειναι.Ποσο εδωσες για την συσκευη:think::confused::confused::confused:
Τιποτα λέμε πήγα από Vodafone σε cosmote και με καλό συμβόλαιο και δώρο συσκευή έχει μια προσφορά τώρα αυτές τις μερες
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.182
Like
72.324
Πόντοι
12.756
Το πήγα Γερμανό που το πήρα χαμήλωσε την οθόνη λέει να μην είναι στα 120 χερτζ παπαρια
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Το Xiaomi καινούργιο κράταγε τουλάχιστον 2 μέρες για πλάκα
τυπε , ειναι ενεργοβόρο το σαητ , το ε΄χει κάνει έτσι ο Αντι για να γλυτωσει να κανει το απλικασιον που του ειχαμε πει και μας κοροιδευει 3 χρόνια
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
45.763
Like
28.495
Πόντοι
5.006
τυπε , ειναι ενεργοβόρο το σαητ , το ε΄χει κάνει έτσι ο Αντι για να γλυτωσει να κανει το απλικασιον που του ειχαμε πει και μας κοροιδευει 3 χρόνια
:tooth: τυπε αύριο θα γινει σφαγή πάνω στη μάνδρα να ξέρεις στη ελιά κτλ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom