Νέα

Smartphones

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα OmarNow
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 132K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τι smartphone εχετε;;;

  • iPhone

    Ψήφοι: 144 25,7%
  • Android

    Ψήφοι: 342 61,1%
  • Windows Phone

    Ψήφοι: 48 8,6%
  • Έχω μια μπακατέλα που κρατάει 5 μέρες η μπαταρία

    Ψήφοι: 77 13,8%
  • Ubuntu

    Ψήφοι: 4 0,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    560

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.186
Like
1.701
Πόντοι
216
Να πούμε βέβαια κάπου εδώ πόσο απαράδεκτα για τον πούτσο είναι αυτά τα Oneplus κινητά. Συνήθως θα δείτε να τα κουβαλάνε 15χρονοι (στο μυαλό) ή τίποτα κορόϊδα μισθωτοί που διάβασαν 2-3 μαλακίες σε φόρουνς και ύστερα έρχονται να σου ζαλίσουν τα παπάρια για το πόσο γαμάτα είναι :confused:
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.641
Like
11.539
Πόντοι
2.406
Να πούμε βέβαια κάπου εδώ πόσο απαράδεκτα για τον πούτσο είναι αυτά τα Oneplus κινητά. Συνήθως θα δείτε να τα κουβαλάνε 15χρονοι (στο μυαλό) ή τίποτα κορόϊδα μισθωτοί που διάβασαν 2-3 μαλακίες σε φόρουνς και ύστερα έρχονται να σου ζαλίσουν τα παπάρια για το πόσο γαμάτα είναι :confused:
Χάλια είναι τα φτηνά της, τα πιο ακριβά Καλά είναι αλλά για επίπεδο τιμής xiaomi. Δηλ έως 400/500€ τα ακριβά της.. Όπως ξεκίνησε δηλαδή
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Όταν αγοράζετε κινητό, θα κοιτάτε εκτός από όλα τα άλλα
πόσο έχει η οθόνη του ξεχωριστά η αυθεντική όχι η after market. και ποσο στοιχιζει το σύνολο service για αλλαγή για σπασμενη οθόνη απλά βάζεις το χέρι στην τσέπη δεν ισχύουν εγγυήσεις αν δεν έχεις πληρώσει και ασφάλιση.
πόσο έχει η μπαταρία του ξεχωριστά, αν είσαι τυχερός και σου ζήσει 3 χρόνια θα χρειαστείς μπαταρία
και λιγα λόγια για τις μάρκες
Xiaomi, οι διάφορες σειρες mi redminote poco και λοιπά είναι value for money, με φτηνά ανταλλακτικά και φυσικά χαμηλότερης ποιότητας κάμερες.
Samsung, Sony πολύ καλές κάμερες, ακριβά ανταλακτικά
Iphone για αυτούς που έχουν χόμπυ την φωτογραφία, δεν είναι ακριβά, κάποιος σε φωτογραφικό εξοπλισμό παράδειγμα εγώ έχω 2 χιλιάρικα εξοπλισμό σε φωτογραφικές και φακούς και είναι παρατημένα μέχρι να βγάλεις μηχανή να ανοίξεις χάθηκε η όρεξη, με ένα iphone καλύπτομαι στο 80% και το έχω πάντα μαζί μου, έχουν φτάσει σε άλλο επίπεδο την φωτογραφία και το video.

Nα μην αγοράζετε μάρκες και μοντέλα "μπελάδες" που δεν βρίσκεις ανταλλακτικά, δεν βρίσκεις θήκες, εγώ το ψάχνω και περισσότερο δεν προτείνω κινητά που λύνονται δύσκολα έχουν περίεργες ισχυρές κόλλες, πολύ ευθραστες οθόνες-digitizer με κίνδυνο να είναι ασύμφορο να επισκευαστούν. Πάει ο άλλος σκαει 800-1000 ευρώ και θέλει μετα 300-400 ευρώ η σπασμένη οθόνη μαζί με το κόστος του service.
Είναι πολύ σπάνιο να μη σπάσεις οθονη στα 2 χρόνια.
Για μια οικογένεια το κόστος των κινητών μαζί με τα service σήμερα μπορεί να είναι απο 500 ευρώ το λιγότερο κάθε χρόνο εώς και 2500 - 3000 ευρώ αν κινείται σε ακριβά μοντέλα.
 

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.035
Κριτικές
57
Like
6.410
Πόντοι
3.636
Προσωπικά σιχαίνομαι τα μενού της ΧΙΑΟΜΙ στα κινητά.
Αν δε σε χαλάει, προχώρα το.
Πολύ καλή αυτονομία και τρέχει σφαίρα.
Μόνο η σειρά mi mix μετράει στην xiaomi και από μενού και ταχύτητα αλλά και πολυτελές κατασκευές τα συγκεκριμένα κινητά ..!! Αυτά και τα iPhone όλα τα αλλά για εμένα είναι χρέπια και μέσα και έξω
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.641
Like
11.539
Πόντοι
2.406
αυτα τα "μια βδομαδα" για πηγαινε-ελα πολωνια και επισκευη, σε καιρο πανδημιας και πολεμου που ολες ΟΛΕΣ οι μεταφορικες εχουν καθυστερησεις, το λες και ευκολα αμφισβητισιμο παντως :2funny:
Εταιρεία που δεν έχει φυσικό κατάστημα να πα να γαμηθει imop. Ειδικά η 1+ που είναι και οβερπραιζντ
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.641
Like
11.539
Πόντοι
2.406
Μόνο η σειρά mi mix μετράει στην xiaomi και από μενού και ταχύτητα αλλά και πολυτελές κατασκευές τα συγκεκριμένα κινητά ..!! Αυτά και τα iPhone όλα τα αλλά για εμένα είναι χρέπια και μέσα και έξω
Τα poco είναι πολύ ανώτερα σαν vfm αλλά κ σαν ταχύτητες μακράν ολων
 
  • Like
Αντιδράσεις: ISINAS

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.888
Πόντοι
3.846
Να πούμε βέβαια κάπου εδώ πόσο απαράδεκτα για τον πούτσο είναι αυτά τα Oneplus κινητά. Συνήθως θα δείτε να τα κουβαλάνε 15χρονοι (στο μυαλό) ή τίποτα κορόϊδα μισθωτοί που διάβασαν 2-3 μαλακίες σε φόρουνς και ύστερα έρχονται να σου ζαλίσουν τα παπάρια για το πόσο γαμάτα είναι :confused:
Πόσα κινητά της Oneplus είχες και γιατί είναι για τον πούτσο;
Όταν βλέπω τέτοια ποστ χωρίς επιχειρήματα συνήθως ξέρω τι θα ακούσω, αλλά για να δούμε τι θα ακούσουμε και από σένα.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.641
Like
11.539
Πόντοι
2.406
Πόσα κινητά της Oneplus είχες και γιατί είναι για τον πούτσο;
Όταν βλέπω τέτοια ποστ χωρίς επιχειρήματα συνήθως ξέρω τι θα ακούσω, αλλά για να δούμε τι θα ακούσουμε και από σένα.
Ta μικρά της 1+ πχ νορντ και κάτω είναι της πουτσα. Τα πιο ακριβά. Πχ 8και 9 από αυτά έχω εμπειρία είναι καλά τηλέφωνα, αλλά αν το Ποκο πχ κάνει 350 αυτά έπρεπε να κάνουν 500.δεν αξίζουν πιο πάνω ειδικά που δεν έχει φυσικό κατάστημα αυτή η κωλο εταιρεία στην Ελλάδα αλλά κ γενικά στην Ευρώπη. Εδώ διάβασα ότι έχει πολωνια, δεν τοξερα.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.888
Πόντοι
3.846
Ta μικρά της 1+ πχ νορντ και κάτω είναι της πουτσα. Τα πιο ακριβά. Πχ 8και 9 από αυτά έχω εμπειρία είναι καλά τηλέφωνα, αλλά αν το Ποκο πχ κάνει 350 αυτά έπρεπε να κάνουν 500.δεν αξίζουν πιο πάνω ειδικά που δεν έχει φυσικό κατάστημα αυτή η κωλο εταιρεία στην Ελλάδα αλλά κ γενικά στην Ευρώπη. Εδώ διάβασα ότι έχει πολωνια, δεν τοξερα.
Δηλαδή για σένα όποια εταιρεία δεν έχει φυσικό κατάστημα είναι για τον πούτσο;
Αυτό είναι το μόνο σου κριτήριο;
Ή επειδή είναι κάτι ακριβό για σένα, πάλι είναι για τον πούτσο; :think:
 

paparoupas

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.233
Κριτικές
10
Like
1.821
Πόντοι
4.180
Νομιζω το εγραψα και αλλου, τεσπα. Εχετε να προτεινετε καποιο κινητο ΓΙΑ ΚΑΜΕΡΑ κυριως, μεχρι 500 ευρω?
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.641
Like
11.539
Πόντοι
2.406
Δηλαδή για σένα όποια εταιρεία δεν έχει φυσικό κατάστημα είναι για τον πούτσο;
Αυτό είναι το μόνο σου κριτήριο;
Ή επειδή είναι κάτι ακριβό για σένα, πάλι είναι για τον πούτσο; :think:
Τα γράφω καθαρά. Είναι για τον πουτσο τα "ΦΤΗΝΆ" της μοντελα

ΈΓΡΑΨΑ,
.. Νορντ και κάτω...
Επίσης
ΈΓΡΑΨΑ
Τα ακριβά της είναι ΠΟΛΎ ΚΑΛΆ. ΑΛΛΆ ΚΑΙ πολύ ακριβά για αυτό που παρέχουν imop
Δεν έχουν κανένα vfm
Κι επειδη ΔΕΝ ΈΧΕΙ και φυσικό κατάστημα, δηλ άλλο ένα μείον στο να είναι ακριβή, είναι μια KAKH επιλογή για μένα, όχι η χειρότερη η χειρότερη είναι όλα τα iPhone, imop πάντα, apo to 11 και μετά



Και επίσης έγραψα ότι επειδή είναι κάτι σαν την POCO όλη η φάση αλλά πιο χσι λεβελ, μπορεί να συγκεκριθει με την Ποκο και για περίπου τα ίδια πράγματα ζητάει τα διπλά λεφτά.
Αν είχαν 100ε πιο πολλά από τα poco fσειρα θα τα αγόραζα. Τώρα με τα διπλά δεν με ενδιαφερει καν, δεν είναι κάποια χάι εντ συσκευή το 1+ imop πάντα ..Έχει ένα δύο πλας, στα χαρτιά πάντα, καλύτερο λειτουργικό κάπως, αλλά όχι κάτι που να κάνει την διαφορά
Επίσης τα poco είναι πολύ αξιόπιστα και έχουν κ πολλές οικονομικές λύσεις αν κάτι πάθουν...
Δεν βλέπω τι είναι δυσνόητο
 
Τελευταία τροποποίηση:

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.641
Like
11.539
Πόντοι
2.406
Νομιζω το εγραψα και αλλου, τεσπα. Εχετε να προτεινετε καποιο κινητο ΓΙΑ ΚΑΜΕΡΑ κυριως, μεχρι 500 ευρω?
Τα pixel έχουν καλές κάμερες. Μπες κ ψάξου στα συγκριτικά στο youtube
 
Εγγρ.
6 Ιουλ 2020
Μηνύματα
164
Like
358
Πόντοι
21
Καλησπερα εχω Xiaomi και θέλω να παω σε iPhone αυτή την επιλογή την κάνω γιατί εδώ και 4 χρόνια έχω αλλάξει 3 τηλέφωνα και η κοπέλα μου έχει το 7 και παει καλύτερα από το τωρινό που το έχω 1,5 χρόνο... Είμαι ανάμεσα στο iPhone 11 και 12 αξίζει να δώσω 100-200 ευρώ παραπανω για το 12 η να παρω το 11 ?
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.888
Πόντοι
3.846
Τα γράφω καθαρά. Είναι για τον πουτσο τα "ΦΤΗΝΆ" της μοντελα

ΈΓΡΑΨΑ,
.. Νορντ και κάτω...
Επίσης
ΈΓΡΑΨΑ
Τα ακριβά της είναι ΠΟΛΎ ΚΑΛΆ. ΑΛΛΆ ΚΑΙ πολύ ακριβά για αυτό που παρέχουν imop
Δεν έχουν κανένα vfm
Κι επειδη ΔΕΝ ΈΧΕΙ και φυσικό κατάστημα, δηλ άλλο ένα μείον στο να είναι ακριβή, είναι μια KAKH επιλογή για μένα, όχι η χειρότερη η χειρότερη είναι όλα τα iPhone, imop πάντα, apo to 11 και μετά



Και επίσης έγραψα ότι επειδή είναι κάτι σαν την POCO όλη η φάση αλλά πιο χσι λεβελ, μπορεί να συγκεκριθει με την Ποκο και για περίπου τα ίδια πράγματα ζητάει τα διπλά λεφτά.
Αν είχαν 100ε πιο πολλά από τα poco fσειρα θα τα αγόραζα. Τώρα με τα διπλά δεν με ενδιαφερει καν, δεν είναι κάποια χάι εντ συσκευή το 1+ imop πάντα ..Έχει ένα δύο πλας, στα χαρτιά πάντα, καλύτερο λειτουργικό κάπως, αλλά όχι κάτι που να κάνει την διαφορά
Επίσης τα poco είναι πολύ αξιόπιστα και έχουν κ πολλές οικονομικές λύσεις αν κάτι πάθουν...
Δεν βλέπω τι είναι δυσνόητο
Ωραία, ας το πάμε αλλιώς.
Πες μου πιο κινητό θεωρείς ότι είναι το ίδιο γρήγορο ή έχει το ίδιο καλή κάμερα ή έχει το ίδιο καθαρό Android ΄΄οπως το Oneplus 9, που είναι γύρω στα 700ευρρώ.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.641
Like
11.539
Πόντοι
2.406
Ωραία, ας το πάμε αλλιώς.
Πες μου πιο κινητό θεωρείς ότι είναι το ίδιο γρήγορο ή έχει το ίδιο καλή κάμερα ή έχει το ίδιο καθαρό Android ΄΄οπως το Oneplus 9, που είναι γύρω στα 700ευρρώ.
Poco f3 με 280ε καλύπτει το 80% από αυτά που παρέχει το 9
Επισης το galaxy s20 ge 5g στα 380ε είναι το ίδιο κ καλυτετο. Υστερεί σε αισθητική αλλά κάνει τα μισά λεφτά κι είναι και σαμσουνγκ.
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Καλησπερα εχω Xiaomi και θέλω να παω σε iPhone αυτή την επιλογή την κάνω γιατί εδώ και 4 χρόνια έχω αλλάξει 3 τηλέφωνα και η κοπέλα μου έχει το 7 και παει καλύτερα από το τωρινό που το έχω 1,5 χρόνο... Είμαι ανάμεσα στο iPhone 11 και 12 αξίζει να δώσω 100-200 ευρώ παραπανω για το 12 η να παρω το 11 ?
Ειναι σχεδον ιδια τηλέφωνα,με σημαντική εξελιξη στην καμερα του 12 εναντι του 11
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.182
Like
72.324
Πόντοι
12.756
Πήγαινε πάρτε ένα iPhone να τελειώνετε εχετε λυσσαξει στον κινεζο..
τωρα θα μου πεις γιατι ειναι Αμερικανικα τα αιφον .. οχι βεβαια αλλα συννενοηθηκαμε νομιζω
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom