Νέα

Smartphones

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα OmarNow
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 132K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τι smartphone εχετε;;;

  • iPhone

    Ψήφοι: 144 25,7%
  • Android

    Ψήφοι: 342 61,1%
  • Windows Phone

    Ψήφοι: 48 8,6%
  • Έχω μια μπακατέλα που κρατάει 5 μέρες η μπαταρία

    Ψήφοι: 77 13,8%
  • Ubuntu

    Ψήφοι: 4 0,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    560
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Κατά την άποψη μου το να σκάσεις πάνω από 250-300 € για κινητό είναι τουλάχιστον υπερβολή. Δεδομένου ότι στην καλύτερη σε τρία χρόνια , η όποια συσκευή θα είναι τεχνολογικά παρωχημένη.
Βέβαια ο καθένας έχει τις δικές του ανάγκες και τα δικά του θέλω οπότε...
Εχω το iPhone 11 Pro Max στα 2,5 χρονια και ενα μηνα…

Δεν ειναι καθολου παρωχημένο σε πληροφορώ τυπε…
 
Εγγρ.
18 Ιουλ 2022
Μηνύματα
32
Like
21
Πόντοι
0

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.476
Κριτικές
1
Like
6.162
Πόντοι
2.356
^^^^
Δεν γνωρίζω από κινητά, οπότε δεν αμφιβάλλω ότι μπορεί να είναι από τα ποιοτικότερα κινητά.

Άλλο είπα όμως.

Ότι δεν έχω δει κανέναν να το κρατάει στο χέρι του!

Και πως να το δω βέβαια, όταν δεν υπάρχει καν η μάρκα σαν φίλτρο σε μεγάλα μαγαζιά (μόλις τσέκαρα 2).

Άρα..... κυκλοφορεί στην Ελλάδα το συγκεκριμένο; :think:

Μάλλον μόνο σκρουτζομάγαζα lol.

 
Τελευταία τροποποίηση:

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.888
Πόντοι
3.846
Δεν έχω δει κανέναν με αυτή τη μάρκα. :think:
Δεν αντιλέγω.
Η μάρκα αυτή δεν είναι τόσο εμπορική όσο τα Samsung, Xiaomi, Apple ου αγοράζει όποιος δεν γνωρίζει πολλά.
Είναι για πιο ψαγμένους, αλλά υπάρχει πάνω από 10 χρόνια στην αγορά και με ευρωπαϊκά μοντέλα και σέρβις επίσημο στην Ευρώπη.
Οπότε υπάρχουν αρκετοί που τα έχουν, σίγουρα όμως όχι όσοι έχουν τις άλλες μάρκες που ανέφερα.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Να πάρεις μια μάρκα που πουλάει και μάλιστα από τα best seller της μοντέλα. Κοίτα Σκρουτζ ποια έχουν καλές και πολλές κριτικές.
Έτσι βρίσκεις άμεσα διαθέσιμα ανταλλακτικά, πες σου σπάει τον δεύτερο μήνα.
Επίσης βρίσκεις θήκες και όλα τα αξεσουάρ παντού.
Αν σου σπάσει oneplus θα μείνεις χωρίς κινητό κάνα μήνα ή και δίμηνο να σου βρουν οθόνη.
Ανιψιός μου έμεινε χωρίς κινητό 2 μήνες παραγγείλε οθόνη ήρθε ελατωμστικη ξανά αναμονή 2 φορές το εψησαν να του βγάλουν οθόνη τρέχα γυρευε
 

kostas10

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2006
Μηνύματα
438
Κριτικές
2
Like
774
Πόντοι
81
Καμία υπερβολή.
Αν σε ενδιαφέρει η κάμερα ή η υποστήριξη.
Τα ΧΙΟΜΙ έχουν μέτρια κάμερα στα φτηνά τους και σταματάει η υποστήριξη με νέο Android και security patches μετά από 1.5-2 χρόνια.

Πιο σοβαρές μάρκες έχουν γαμιστερες κάμερες και επίσης παίρνουν μέχρι και 3 εκδόσεις Android, άρα μιλάμε για γύρω 3 χρόνια υποστήριξη.
Αυτά πληρώνεις στα πιο ακριβά κινητά.
Η τεχνολογία , ειδικά στα στα smartphones , εξελίσσεται τόσο ραγδαία που σχεδόν ανά εξάμηνο τα ποιοτικά χαρακτηριστικά επεξεργαστών και τα ρέστα διαφοροποιούνται προς το καλύτερο.
Προφανώς ο καθένας με γνώμονα τα δικά του κριτήρια και τις δικές του "ανάγκες" , αγοράζει το όποιο προϊόν της αρεσκείας του.
Στο redmi note 7 που έχω , μια χαρά εξακολουθούν να μου έρχονται ενημερώσεις και security patch.
Ήδη διανύω τον τρίτο χρόνο αν θυμάμαι καλά.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.888
Πόντοι
3.846
Να πάρεις μια μάρκα που πουλάει και μάλιστα από τα best seller της μοντέλα. Κοίτα Σκρουτζ ποια έχουν καλές και πολλές κριτικές.
Έτσι βρίσκεις άμεσα διαθέσιμα ανταλλακτικά, πες σου σπάει τον δεύτερο μήνα.
Επίσης βρίσκεις θήκες και όλα τα αξεσουάρ παντού.
Αν σου σπάσει oneplus θα μείνεις χωρίς κινητό κάνα μήνα ή και δίμηνο να σου βρουν οθόνη.
Ανιψιός μου έμεινε χωρίς κινητό 2 μήνες παραγγείλε οθόνη ήρθε ελατωμστικη ξανά αναμονή 2 φορές το εψησαν να του βγάλουν οθόνη τρέχα γυρευε
Δεν ισχύει αυτό που λες.
Η Oneplus έχει σέρβις στην Πολωνία.
Δεν θα το στείλεις στον μαστροκωστα της γειτονιάς.
Θα το στείλεις στο επίσημο σερβις.

Έχω αλλάξει στο επίσημο σέρβις σε μια συσκευή οθόνη και σε μια άλλη μπαταρία. Το καθένα πήγε και ήρθε μέσα σε μια βδομάδα. Με πληρωμένο Dhl από την Oneplus.
Ο μαστροκωστας της γειτονιάς το κάνει πιο γρήγορα; Ή θα βάλει τα επίσημα ανταλλακτικά;
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.641
Like
11.539
Πόντοι
2.406
xiaomi μονο ρε μουνια
Ηονη επιλογή είναι το poco f3 ειδικά 8/256
Οτι άλλο κάτω των 800ε σαφώς υποδεέστερο. Τα πιο ακριβά στα 1000 ευρώ δηλ. Πάνω, έχουν απλά πιο καλύτερη κάμερα... Τίποτα πρακτικά πιο πολύ...
Εννοείται και το f4 που θα βγει τώρα αλλά δεν έχει κάτι καλύτερο από το f3....
Το απόλυτο vfm
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.299
Πόντοι
10.336
Ηονη επιλογή είναι το poco f3 ειδικά 8/256
Οτι άλλο κάτω των 800ε σαφώς υποδεέστερο. Τα πιο ακριβά στα 1000 ευρώ δηλ. Πάνω, έχουν απλά ιό κλαη κάμερα... Τίποτα πρακτικά πιο πολύ...
Εννοείται και το f4 που θα βγει τώρα αλλά δεν έχει κάτι καλύτερο από το f3....
τυπε αν ηθελα να δωσω ενα χιλιαρικο για κινητο, θα ετρωγα τα 750 στις πουτανες και θα επαιρνα κινητο με 250.
Αυτο που με κανει να λυνομαι στα γελια, ειναι οτι η πλειοψηφια που αγοραζει τα πανακριβα κινητα, δεν αξιοποιει ουτε το 20% απο οτι τους προσφερει αυτο. Θελει ο αλλος τον καλυτερο επεξεργαστη και ραμ, για να κανει browsing στο facebook και στο ινσταγραμ και να παιζει candycrush :2funny:

Βγαζει ο αλλος με 15εκατομμυρια γκιγκαπιξελ την χειροτερη σελφι (απο αποψη γουστου, φωτισμου, τοπιου) που θα μπορουσε να βγαλει για να την ανεβασει στους 10 φιλους-γνωστους του για να παρει ενα σχολιο απτη θεια Μαρικα "γεια σου ανηψιε τι κανετε που εισαι" :2funny: Και θελει και 1 τεραμπαιτ μνημη για να χρησιμοποιησει το 1% σε 1 χρονο :2funny:

Τι να σου πω, θεωρω οσους αγοραζουν 500+ κινητο και δεν εχουν καμια επαγγελματικη σχεση με αυτο, θυματα. Δικα σας λεφτα ειναι, πεταξτε τα οπου θελετε, δεν μου πεφτει λογος.

Οπως ξαναειπα, ο μεσος χρηστης (το 80%+ του πληθυσμου) με κινητο 200-250 ευρω κανει αριστα την δουλεια του για 2-3 χρονια (που ετσι κι αλλιως ολα τοσο χρονο θελουν για να "παλιωσουν") χωρις κανενα απολυτως προβλημα. Και καλη καμερα, και ολα τα updates, και ολες τις εφαρμογες, και γρηγορη ανταποκριση, και καλη μπαταρια, και σωστα αξεσουαρ. Περι ορεξεως, κολοκυθοπιτα.

Επειδη ειμαι περισσοτερο ανθρωπος του pc και οχι του κινητου, προτιμω να εχω υπολογιστη 2000-3000 ευρω και φτηνο κινητο παρα το αντιθετο
 
Τελευταία τροποποίηση:

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.641
Like
11.539
Πόντοι
2.406
τυπε αν ηθελα να δωσω ενα χιλιαρικο για κινητο, θα ετρωγα τα 750 στις πουτανες και θα επαιρνα κινητο με 250.
Αυτο που με κανει να λυνομαι στα γελια, ειναι οτι η πλειοψηφια που αγοραζει τα πανακριβα κινητα, δεν αξιοποιει ουτε το 20% απο οτι τους προσφερει αυτο. Θελει ο αλλος τον καλυτερο επεξεργαστη και ραμ, για να κανει browsing στο facebook και στο ινσταγραμ και να παιζει candycrush :2funny:

Βγαζει ο αλλος με 15εκατομμυρια γκιγκαπιξελ την χειροτερη σελφι (απο αποψη γουστου, φωτισμου, τοπιου) που θα μπορουσε να βγαλει για να την ανεβασει στους 10 φιλους-γνωστους του για να παρει ενα σχολιο απτη θεια Μαρικα "γεια σου ανηψιε τι κανετε που εισαι" :2funny: Και θελει και 1 τεραμπαιτ μνημη για να χρησιμοποιησει το 10% σε 1 χρονο :2funny:

Τι να σου πω, θεωρω οσους αγοραζουν 500+ κινητο και δεν εχουν καμια επαγγελματικη σχεση με αυτο, θυματα. Δικα σας λεφτα ειναι, πεταξτε τα οπου θελετε, δεν μου πεφτει λογος.

Οπως ξαναειπα, ο μεσος χρηστης (το 80%+ του πληθυσμου) με κινητο 200-250 ευρω κανει αριστα την δουλεια του για 2-3 χρονια (που ετσι κι αλλιως ολα τοσο χρονο θελουν για να "παλιωσουν") χωρις κανενα απολυτως προβλημα. Και καλη καμερα, και ολα τα updates, και ολες τις εφαρμογες, και γρηγορη ανταποκριση, και καλη μπαταρια, και σωστα αξεσουαρ. Περι ορεξεως, κολοκυθοπιτα.

Επειδη ειμαι περισσοτερο ανθρωπος του pc και οχι του κινητου, προτιμω να εχω υπολογιστη 2000-3000 ευρω και φτηνο κινητο παρα το αντιθετο
250 exei το oco f3... Oxi 750
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.274
Πόντοι
8.645
Όχι 10, 9 χρόνια.
Όχι Γιάννης, Γιαννάκης.

Και πόσα Oneplus είπαμε ότι είχες στα χέρια σου;
Πάνω από δέκα είπες, όχι 10. Και δεν είναι θέμα το ποσό έξω πέφτεις, είναι το ότι σε βλέπω συνέχεια να γράφεις μαλακίες με στόμφο γνωστή και ψαγμένου
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.796
Πόντοι
3.656
Ηονη επιλογή είναι το poco f3 ειδικά 8/256
Οτι άλλο κάτω των 800ε σαφώς υποδεέστερο. Τα πιο ακριβά στα 1000 ευρώ δηλ. Πάνω, έχουν απλά πιο καλύτερη κάμερα... Τίποτα πρακτικά πιο πολύ...
Εννοείται και το f4 που θα βγει τώρα αλλά δεν έχει κάτι καλύτερο από το f3....
Το απόλυτο vfm

Έχει τον καλύτερο επεξεργαστή αλλά κακή κάμερα απ'ότι λένε.Θα ξενέρωνα να'δινα τόσα λεφτά και να μην έχω καλή κάμερα
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Δεν ισχύει αυτό που λες.
Η Oneplus έχει σέρβις στην Πολωνία.
Δεν θα το στείλεις στον μαστροκωστα της γειτονιάς.
Θα το στείλεις στο επίσημο σερβις.

Έχω αλλάξει στο επίσημο σέρβις σε μια συσκευή οθόνη και σε μια άλλη μπαταρία. Το καθένα πήγε και ήρθε μέσα σε μια βδομάδα. Με πληρωμένο Dhl από την Oneplus.
Ο μαστροκωστας της γειτονιάς το κάνει πιο γρήγορα; Ή θα βάλει τα επίσημα ανταλλακτικά;
Φίλε αντί να διαφημησεις δυσφημείς...... Μόλις ακούει ο άλλος Πολωνία καταλαβαίνει τι τον περιμένει...
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.888
Πόντοι
3.846
Φίλε αντί να διαφημησεις δυσφημείς...... Μόλις ακούει ο άλλος Πολωνία καταλαβαίνει τι τον περιμένει...
Φίλε πραγματικά έχεις ιδέα από εξωτερικό;
Νομίζεις οτι η Πολωνία είναι στην δεκαετία του 80;
Ή λες είναι μαλακες από Microsoft, Dell, HP, Amazon κλπ που έχουν ανοίξει γραφεία εκεί;

Ψαξου λίγο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom